The Evil Within 2

198167

ناشر: Bethesda Softworks
استدیو: Tango Gameworks
تهیه کننده: Shinji Mikami
کارگردان: John Johanas
پلتفرم: PS4 ,XBOX ONE,PC
تاریخ انتشار: 13 اکتبر 2017 (21 مهر 1396)

بعد از سه سال انتظار نسخه دوم The Evil Within در کنفرانس E3 2017 شرکت bethesda معرفی شد. داستان نسخه اول سه سال بعد از اتفاقات نسخه اول اتفاق میفتد شخصیت اصلی بازی باز هم مانند نسخه اول سباستین کستلانوس هست. سباستین که همه چیز خود به علاوه دخترش "لیلی" را از دست داده بعد فهمیدن اینکه ممکن او زنده باشد باز هم به امید اینکه دخترش را نجات دهد وارد دستگاه stem میشود نجات دادن دخترش شاید اخرین امید سباستین برای این باشد که دوباره به زندگی قبلی خود برگردد.​

آخرین ویرایش:

all4u

کاربر سایت
Jan 17, 2008
5,173
راهنما نمیخواد که
شما اگر توی محیط درست حسابی بچرخی هیچ کدوم جا نمیمونه اسونه گرفتنشون
درواقع هرچی بیشتر به بازی علاقه داشته باشی راحت تر همه چیز فارم میکنی

اون درب گاراژ سیف هاوس دوم رو با استفاده از کمان و تیر برقی میتونید باز کنید
تیربرقی هم واستون دم همون کاراژ قرار داده
ببینید توی این بازی نباید به هیچ وجه عجله کنید و تا جایی که میتونید مخفی کاری انجامش بدید
سعی کنید هدشات کنید تا مهمات رو هدر ندین
در کل اسونه فقط بلید قلقش دستتون بیاد
واسه من گوتی سال هست این بازی
تشکر کامل بود توضیحاتتون
یکم این مخفی کاریش میره رو اعصابم

voldmort

AʙʏsSw̶ᴀʟᴋεЯ
کاربر فعال
May 28, 2015
10,014
نام
ali
تشکر کامل بود توضیحاتتون
یکم این مخفی کاریش میره رو اعصابم
خواهش
مخفی کاریش با یکی دو روز بازی دستتون میاد فقط عجله نکنید و ازقبل حرکت بعدیتونو و همینطور راه فرار رو پیش بینی کنید
سعی کنید تمام سوراخ سمبه ها و اتاق ها و سطل اشغال ها و‌...رو بگردین و مهمات ذخیره کنید

• Like
Reactions: all4u

all4u

کاربر سایت
Jan 17, 2008
5,173
خوب بالاخره تونستم با بازی کنار بیام
بدک نیست گاهی باید دووید که این استامیناش یکم اذیت میکنه مپشم خیلی بزرگ نیست که ادم بگه باید توش ول بچرخه
تا الان که رسیدم اپیزود ۶ سع کردم بیشتر اصلحه هارو پیدا کنم و ...
اما خوب بدون گشتن و گل و گیاه اینا نمیشه بازیش کرد حداقل تا الان
امیدوارم بقیش خطی بشه
بعدشم هرکی میگه ترسناک نیست...کلا ترسناکه و دپرس کننده x_x البته به پای مرحوم سایلنت هیل نمیرسه اما خوب اینم میرههه رو اعصاب و ...

Jill-Valentine

By hiding you show your true nature coward
Loyal Member
May 18, 2012
4,703
نام
Ebrahim
خوب بالاخره تونستم با بازی کنار بیام
بدک نیست گاهی باید دووید که این استامیناش یکم اذیت میکنه مپشم خیلی بزرگ نیست که ادم بگه باید توش ول بچرخه
تا الان که رسیدم اپیزود ۶ سع کردم بیشتر اصلحه هارو پیدا کنم و ...
اما خوب بدون گشتن و گل و گیاه اینا نمیشه بازیش کرد حداقل تا الان
امیدوارم بقیش خطی بشه
بعدشم هرکی میگه ترسناک نیست...کلا ترسناکه و دپرس کننده x_x البته به پای مرحوم سایلنت هیل نمیرسه اما خوب اینم میرههه رو اعصاب و ...

دوست عزیز به نظر من این بازی تنها مشکلی که داره اینکه دیر خودشو نشون میده (اگر اشتباه نکنم از چپتر 5 یا 6 به بعد.) ولی بعد از اون به جرات می تونم به شدت از بازی لذت می بری. مخصوصا به خاطر شخصیت های منفی زیادی (برخلاف قسمت اول) که داره که به خوبی بهشون پرداخته می شه. شاید بعضی از دوستان از این حرف من خوششون نیاد ولی دوست دارم بگم که وقتی این بازی رو تموم کردم پیش خودم گفتم که کاشکی به جای قسمت اول این سری شروع کننده اش این بازی بود بهتر بگم کاشکی این قسمت اول بود.

all4u

کاربر سایت
Jan 17, 2008
5,173
دوست عزیز به نظر من این بازی تنها مشکلی که داره اینکه دیر خودشو نشون میده (اگر اشتباه نکنم از چپتر 5 یا 6 به بعد.) ولی بعد از اون به جرات می تونم به شدت از بازی لذت می بری. مخصوصا به خاطر شخصیت های منفی زیادی (برخلاف قسمت اول) که داره که به خوبی بهشون پرداخته می شه. شاید بعضی از دوستان از این حرف من خوششون نیاد ولی دوست دارم بگم که وقتی این بازی رو تموم کردم پیش خودم گفتم که کاشکی به جای قسمت اول این سری شروع کننده اش این بازی بود بهتر بگم کاشکی این قسمت اول بود.
نه حرفتون کاملا به جاس
درست میفرمایید ایکاش این قسمتهای اول اصلا نبود

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: Jill-Valentine

only sony

プレイステーション
کاربر فعال
Apr 9, 2011
7,371
نام
رامین
تو دهنی گیمرها به منتقدها

sbk5l31qc3lbp1qq7te.jpeg

آخرین ویرایش:

all4u

کاربر سایت
Jan 17, 2008
5,173
تا اینجا که رسیدم اپیزود ۱۳ فقط چندتا قسمتش خوبه دقیقا به هرکی میرسی سازنده مثل game of thrones طرفوو میکشه!
بهضی قسمتها هم مخصوصا ۱۲ خیلی چرت بود!فگر کنم سازنده خواسته تایم کم بازی رو با ولچرخی و مهمات گیری و ،.،، رفع کنه که گاهی واقعا بیهوده و حوصله ادم رو سر میبره!

all4u

کاربر سایت
Jan 17, 2008
5,173
خوب بازی تموم شد نظر شخصی بنده راجب بازی
امتیاز کل ۵ از ۱۰
باس فایتها به شدت ابکی!و و و .... تو طراحی باس فایت دیدن کم اوردن و از باس فایت مسخره کله جعبه!! تو قسمت ۲ استفاده کردن!
گیم پلی بازی واقعا بعد تموم کردن بازی خودش رو نشون داد ! نه خطی نه open world!!کلا الکی تایم تلف کردن! انگار سام فیشر و با رزیدنت اویل ترکیب کردن یک اش جدید ساختن!!!کلا گشت و گذار بیهوده تو محیط!
دقیقا اخرای بازی هر باس رو کشته بودی باز اطراف محیط زیارتش میکردی!!انگار باید این شیوه مسخره رو ادامه میداد!
ترس بازی اولا خوب بود!اما اپیزود ۱ تا ۶ کاملا اضافی و بیهوده!
مثلا اومده بود تعداد فشنگا رو کم کرده بود که بری محیط بچرخی!بیمنطق و مسخره!
داستانش هم که تموم شد!حداقل برای این کاراکتر

stanley

کاربر سایت
Nov 24, 2013
3,613
بازی رو تموم کردم و حقیقتش انتظارم از بازی بیشتر از این بود.
........ ( اسپویل )
داستان بازی واقعا با توجه به بیس داستانی که بازی روی اون سواره خیلی خیلی میتونست بهتر باشه. خصوصا بعد از پایان بازی اول انتظار یک داستان پخته تر داشتم، جوری که میخ مهکمی باشه بر ادامه سری و یک دنیای نو و جدید، نه یک فرمول از قبل تست شده و سر راست. بهونه ی بازی برای خلق یک دنیای متوحش ، ترسناک و بهم ریخته برپایه ی ذهن اشفته ی ادم هاست ولی بازی چندان نمیتونه از این ویژگی درست استفاده کنه یعنی نمیتونه بخوبی دنیای ترسناک بازی رو با ظرافت به ذهن میزبان یا میزبانها ربط بده و اونو گسترش بده(البته تا حدودی سعی کرده همینطور که دنیای بازی و نوع ظاهر دشمنا با برخورد با شخصیت های اصلی بازی تغییر میکردند) . جدا از این ارتباطه طراحی خود محیط هم چیز متفاوتی نیست و بیشتر تکراره البته چپتر هایی که به استفانو مربوط بودن خوب بودن ، من خوشم اومد، مخصوصا شخصیت استفانو. اینکه هنر و عکاسی رو دست مایه شخصیت انتاگونیست قرار داده بودند و به خاطر میلش به هنر شخصیت اصلی ما با شرایط جالبی روبرو میشد.طراحی محیط بازی هم بر همین پایه تقریبا چیز جدیدی بود( اون پرده ها ، فریز کردن زمان موقع مرگ و ...). هرچند که بنظرم استفانو میتونست خیلی خیلی بهتر پرداخته بشه و بعنوان یه شخصیت موندگار باقی بمونه. بقیه شخصیت ها در همون حد شخصیت های کلیشه ای همیشگی هستند و هیچ خواست جدیدی پشت عمل هاشون نیست. بنظرم تقابل بین سباستین و پدر تئودر میتونست از بهترین چپتر های بازی باشه اما نشد. پدر تئودور که با چنگ زدن به اعماق تاریک ادم ها اونها رو تابع خودش میکرد و سباستینی که گذشته مدام اون رو رنج میداد میتونست تقابل خیلی جالب تری داشته باشن.( قبل از مواجه ی اخر با تئودور یک مرحله بود که ترس و رنجی که از بیمارستان بیکون برام مونده بود رو با کشتن سباستین قدیمی از بین بردم! اما ازینکه بعدش دوباره پرد تئودور ازون ترس ها علیه ام استفاده کرد برام عجیب بود!). باس فایت ها هم چنان به دلم ننشست، بیادماندنی نبودن. مثلا شما اخرین باس فایت بازی رو نگاه کنید، نمونش حتی تو همین اساسین اوریجینز هم هست!(یکی از باس های فرعی که با دی ال سی اومد) یعنی اینقدر این نوع باس فایت کلیشه ای هست که راحت از یادها میره! المانهای دیگه ی بازی مثل طراحی مراحل و گیم پلی ( جز زاویه ی دوربین و کاور گیری که اندک اذیت میکردن) ، سیستم اپگرید کارکتر خوب بودن و من انتظار بیشتری ازشون نداشتم. درکل بازی در حد یه بازی خوب میمونه که ادم از انجام دادنش لذت میبره و مورد ازیت کننده ای نداره اما اگه بخواین از بازی انتظار داشته باشین که بعنوان یه سری جدید تو ژانر survival horror حرف نویی برای گفتن داشته باشه بنظرم ناامید میشین.
مثلا اومده بود تعداد فشنگا رو کم کرده بود که بری محیط بچرخی!بیمنطق و مسخره!
survival هست دیگه چه انتظاری داری:D

all4u

کاربر سایت
Jan 17, 2008
5,173
بازی رو تموم کردم و حقیقتش انتظارم از بازی بیشتر از این بود.
........ ( اسپویل )
داستان بازی واقعا با توجه به بیس داستانی که بازی روی اون سواره خیلی خیلی میتونست بهتر باشه. خصوصا بعد از پایان بازی اول انتظار یک داستان پخته تر داشتم، جوری که میخ مهکمی باشه بر ادامه سری و یک دنیای نو و جدید، نه یک فرمول از قبل تست شده و سر راست. بهونه ی بازی برای خلق یک دنیای متوحش ، ترسناک و بهم ریخته برپایه ی ذهن اشفته ی ادم هاست ولی بازی چندان نمیتونه از این ویژگی درست استفاده کنه یعنی نمیتونه بخوبی دنیای ترسناک بازی رو با ظرافت به ذهن میزبان یا میزبانها ربط بده و اونو گسترش بده(البته تا حدودی سعی کرده همینطور که دنیای بازی و نوع ظاهر دشمنا با برخورد با شخصیت های اصلی بازی تغییر میکردند) . جدا از این ارتباطه طراحی خود محیط هم چیز متفاوتی نیست و بیشتر تکراره البته چپتر هایی که به استفانو مربوط بودن خوب بودن ، من خوشم اومد، مخصوصا شخصیت استفانو. اینکه هنر و عکاسی رو دست مایه شخصیت انتاگونیست قرار داده بودند و به خاطر میلش به هنر شخصیت اصلی ما با شرایط جالبی روبرو میشد.طراحی محیط بازی هم بر همین پایه تقریبا چیز جدیدی بود( اون پرده ها ، فریز کردن زمان موقع مرگ و ...). هرچند که بنظرم استفانو میتونست خیلی خیلی بهتر پرداخته بشه و بعنوان یه شخصیت موندگار باقی بمونه. بقیه شخصیت ها در همون حد شخصیت های کلیشه ای همیشگی هستند و هیچ خواست جدیدی پشت عمل هاشون نیست. بنظرم تقابل بین سباستین و پدر تئودر میتونست از بهترین چپتر های بازی باشه اما نشد. پدر تئودور که با چنگ زدن به اعماق تاریک ادم ها اونها رو تابع خودش میکرد و سباستینی که گذشته مدام اون رو رنج میداد میتونست تقابل خیلی جالب تری داشته باشن.( قبل از مواجه ی اخر با تئودور یک مرحله بود که ترس و رنجی که از بیمارستان بیکون برام مونده بود رو با کشتن سباستین قدیمی از بین بردم! اما ازینکه بعدش دوباره پرد تئودور ازون ترس ها علیه ام استفاده کرد برام عجیب بود!). باس فایت ها هم چنان به دلم ننشست، بیادماندنی نبودن. مثلا شما اخرین باس فایت بازی رو نگاه کنید، نمونش حتی تو همین اساسین اوریجینز هم هست!(یکی از باس های فرعی که با دی ال سی اومد) یعنی اینقدر این نوع باس فایت کلیشه ای هست که راحت از یادها میره! المانهای دیگه ی بازی مثل طراحی مراحل و گیم پلی ( جز زاویه ی دوربین و کاور گیری که اندک اذیت میکردن) ، سیستم اپگرید کارکتر خوب بودن و من انتظار بیشتری ازشون نداشتم. درکل بازی در حد یه بازی خوب میمونه که ادم از انجام دادنش لذت میبره و مورد ازیت کننده ای نداره اما اگه بخواین از بازی انتظار داشته باشین که بعنوان یه سری جدید تو ژانر survival horror حرف نویی برای گفتن داشته باشه بنظرم ناامید میشین.

survival هست دیگه چه انتظاری داری:D
۱ شرو بازی کرده باشی میدونی اولی اخراش دیگه رسما چرت شد همش باس هایی که میکشتی میشدن سیاهی لشکر!حداقل اونجا واسه فشنگ دنبال فشنگ بودی
اینجا دنبال علوفه و....

• Like
Reactions: ehsan M

stanley

کاربر سایت
Nov 24, 2013
3,613
۱ شرو بازی کرده باشی میدونی اولی اخراش دیگه رسما چرت شد همش باس هایی که میکشتی میشدن سیاهی لشکر!حداقل اونجا واسه فشنگ دنبال فشنگ بودی
اینجا دنبال علوفه و....
یکشو بازی کردم اتفاقا اما ارجاع به یک ندید که بازی رو درست یادم نمیاد:D حتی مجبور شدم قبل از شماره ٢ دوباره داستان رو بخونم. به هرحال ، شما مشکلتون با علوفه است ؟ یا کمبود مهمات و گشتوگذار بازی؟ بهرحال علوفه هم جزیی از مهماته همراه با چیزهای دیگه باید بگردی پیدا کنی و تو بازی استفاده کنی. Survival همینه دیگه.

• Like
Reactions: ehsan M and beh1382

all4u

کاربر سایت
Jan 17, 2008
5,173
یکشو بازی کردم اتفاقا اما ارجاع به یک ندید که بازی رو درست یادم نمیاد:D حتی مجبور شدم قبل از شماره ٢ دوباره داستان رو بخونم. به هرحال ، شما مشکلتون با علوفه است ؟ یا کمبود مهمات و گشتوگذار بازی؟ بهرحال علوفه هم جزیی از مهماته همراه با چیزهای دیگه باید بگردی پیدا کنی و تو بازی استفاده کنی. Survival همینه دیگه.
نه دوستم شما گیمر جدیدی اگه به زمان ما برگردی سوروایور مثل رزیدنت اویل ۱ زیرو ۲ یا ۳ حتی ۴ اینطوری نبود اونا حالا بحثش جداس
گفتم شما فقط همین ۲ رو بازی کردی ۱ش رو یادتون نمیاد حداقل اون اینطوری نبود!الکی محیط و بزرگتر کرده که بیشتر گیم پلیش زیاد بشه هی بگر علوفه پیدا کن فلان شخص فلان جاس!حتی باس فایتای اخرش ۲ تاش مال نسخه ۱ بود ... خوب رسما همون لحظه گفتم حیف پووولم !!!
شما سوروایور میخوایی dead space بازی میکردی میفهمیدی بازی چطوری ترسناکوو عالی باشه!
فکر کنم تو نسخه ۳ مثل قضیه اویل ۵ زامبیه موتور سوار پدر روحانی که زامبی شده و داره ماشین میرونه و،. میبینیم=))=))

only sony

プレイステーション
کاربر فعال
Apr 9, 2011
7,371
نام
رامین
دارم اویل را اول شخص میرم عالیه ، عجب خوفناک شده
میانگین نمرات یوزرها هی داره میره بالا ، به خصوص نسخه وان

پ.ن:تبریک به استاد میکامی و یار یاورش بهزاد خدابیامرز‌:D
عجب شاهکاریه

v95l_d0341679-654c-4cf4-958c-31f4b4ee2bbf.jpeg