Multi Platform The Elder Scrolls V: Skyrim (Special Edition)

سازنده
Bethesda
ناشر
Bethesda
پلتفرم‌ها
  1. PC
  2. PlayStation 4
  3. PlayStation 5
  4. Xbox One
  5. Xbox Series X|S
tes-v.jpg

Developer : Bethesda Softworks
Publisher : Bethesda Softworks
Genre : RPG
Release date : 11/11/2011​

بعد از مدت ها از اعلام آقای تاد هاوارد طراح ارشد Bethesda مبنی بر استفاده از موتور جدید برای عنوان TES V که Creation نام دارد ،بالاخره GameInformer لیستی از قابلیت ها و تغییرات آن نسبت به موتور قبلی شرکت یعنی Gamebyro منتشر کرد ، که بازه ی گسترده ای از تغییرات عظیم گرافیکی تا ساختار ماموریت ها ، هوش مصنوعی و تعامل با NPC ها را شامل می شود ، مشروح این تغییرات به شرح زیر است :

گرافیک :

ساختن دنیای عظیم Elder Scrolls همیشه نیاز به آخرین پیشرفت های گرافیکی داشته است ، که نورپردازی دینامیک و سایه های پویا و گسترده بخشی از آنند .

طبق گفته ی تاد هاوارد در بازی جدید به لطف موتوری قدرتمند شاهد یک نورپردازی پویای بسیار پیشرفته به همراه سایه هایی خواهیم بود که به صورت پویا برای همه ی اشیاء موجود بوده و به باورپذیر تر شدن همه چیز کمک بسیاری کرده اند .

دیگر پیشرفت عظیم بازی در بخش گرافیکی ساختار جدید گیاهان و واکنش آن ها نسبت به فعالیت های محیطی است ، به طور مثال درختان نسبت به وزن و ابعاد خویش به طور متفاوتی نسبت به باد های در حال وزش ! واکنش نشان خواهند داد !

از دیگر وِیژگی های محیطی این موتور می توان به بازسازی پدید های طبیعی چون برف و باران به صورت کاملا پویا و مبتنی بر شرایط جوی اشاره کرد.

مطمئنا شما ویژگی Draw Distance بی نظیر Oblivion را به یاد دارید ، حالا تاد هاوارد قول داده تا در بازی جدید با یک دورنمایی فوق العاده قدرتمند ، طبیعی و پیشرفته طرف خواهیم بود که با توجه به کوهستانی بودن بافت سرزمین Skyrim بسیار ضروری به نظر می رسد.

رفتار NPC ها :

یکی از بزرگترین انتقاداتی که به OBLIVION و بعد ها FALLOUT 3 وارد بود و در مقایسه با آثار BIOWARE بسیار مشهود ، نحوه ی تعامل با شخصیت های مختلف و سیتم انتخاب دیالوگ ها بود ، در اسکای رم ، NPC ها هنگام صحبت دیگر فقط مقابل شما بی حرکت نخواهند ایستاد بلکه در حین انجام دادن کار خود با شما به صحبت خواهند چرداخت ، همچنین همه ی NPC های بازی شاغل بوده و مثلا ممکن است یکی کارگر معدن باشد ! همچنین بسته به ویژگی های شخصیتی آن ها ممکن است شاهد رفتارهای متفاوتی از آن ها باشید !

در SKYRIM برخلاف OBLIVION رفتار ها NPC ها با شما نسبت به روابطتان تنظیم می شود ، مثلا ممکن است نیمه شب سرزدن به یک دوست با استقبال او مواجه شود اما برای فردی که شما را نمی شناسد شما شاید یک دزد یا یک مزاحمید !

Animations :

طبق گفته ی تاد هاوارد Skyrim از یک ساختار بسیار پیشرفته و هنرمندانه در بخش انیمیش به کمک موتور مشهور HAVOK استفاده خواهد کرد و اولین عنوانی خواهد بود که این سطح تکنولوژی را در چنین ابعادی به کار میگیرد .

این تکنولوژی به سازندگان اجازه میدهد تا نرم ترین و طبیعی ترین حرکت ها را برای شخصیت ها رقم زده و آنها را قابل باورتر از قبل کنند.

همچنین این سیستم اجازه ی خلق انیمیشن های میتنی بر موقعیت را موتور داده و به هیچ وجه شاهد انیمیشن ها ی از پیش تعیین شده و اسکرپیت نویس شده نخواهیم بود .

یکی از ارکان این بازی را DRAGON های معروف سری تشکیل خواهند داد که به گفته ی هاوارد شاهد حرکات شگفت انگیز و بسیار طبیعی از آن ها خواهیم بود.

ساختار ماموریت ها :

OBLIVION و بازی قبل از آن یعنی MORROWIND هر دو از ساختار مشابهی برای ماموریت های جانبی بهره می بردند که تصادفی بودن آن بعضا باعث غیر قابل انجام دادن آن ماموریت برای یک شخصیت با کلاس و Level خاص آن می شد ، همچنین کشته شدن شخصیت ماموریت دهنده باعث غیرقابل انجام دان شدن آن ماموریت برای همیشه می شد ، اما SKYRIM ساختار کاملا متفاوتی برای ماموریت های جانبی خواهد داشت ، در SKYRIM ، ماموریت های جانبی بسته یه شخصیت ، کلاس ،نژاد و Level شما به شما پیشنهاد خواهند شد و به جذابیت کار خواهند افزود و با این ساختار اکثر بازی کنندگان را به انجام ماموریت ها مشتاق خواهد کرد .

همچنین مشکل عناوین قبلی یعنی کشته شدن فرد ماموریت دهنده بر طرف شده و در صورت وقوع این اتفاق یکی از دوستان یا بستگان او این کار را انجام خواهد داد ، که البته بسته به شرایط پیش آمده نحوه ی تعامل او با شما متفاوت خواهد بود !

TESV : SKYRIM در نوامبر سال 2011 میلادی توسط شرکت BETHESDA SoftWorks برای پلتفورم های PC و XBOX 360 و PS3 منتشر خواهد شد.

آخرین ویرایش:

Behnam037

کاربر سایت
Dec 10, 2011
17
این لیدیا رو کجا میشه پیداش کرد؟؟؟؟؟؟؟
بهش گفتم بره . خونه ندارم . توی قصر whiterun هم پیداش نکردم . کجای قصر میشه پیداش کرد؟؟؟
راستی اگه الان خونه بخرم میره خونم؟؟؟؟؟
ممنون

Destruction

The Death Fleet Descends
Loyal Member
Jun 12, 2010
8,152
نام
Blue Shadow
این لیدیا رو کجا میشه پیداش کرد؟؟؟؟؟؟؟
بهش گفتم بره . خونه ندارم . توی قصر whiterun هم پیداش نکردم . کجای قصر میشه پیداش کرد؟؟؟
راستی اگه الان خونه بخرم میره خونم؟؟؟؟؟
ممنون
میره توbreezhome شهر whiterun

skyriim

کاربر سایت
Nov 29, 2011
59
بچه ها یه سوال ...
نمیدونم من یه گیمر ناشی هستم یا این بازی خیلی سخته! نمیدونم!
من تو مبارزات بازی به شدت مشکل دارم ... یعنی به راحتی و بعد خوردن چند ضربه کشته میشم ... کشتن یه اژدها رو به تنهایی واقعا نمیتونم انجام بدم و واقعا نمیدونم شما چطوری بازی رو جلو میبرید ... تو هیچ بازی این مشکل رو نداشتم ... مثلا حاظرم شرط ببیندم تو سخت ترین Boss Fight های بتمن بدون اینکه بسوزم مرحله رو رد کنم ولی این بازی سیستم مبارزاتش رو نمیدونم چطوری انجام بدم ...
دفاع میکنی بازم ضربه میبینی و با یه ضربه 60 متر پرت میشی اونور!
حریفاتم که باید تا میخورن بزنی تا بمیرن ...
خدایی شما چطور میرین جلو!
روش خاصی داره؟!
ممنون میشم بگید ...
تو بازیای نقش آفرینی همیشه باید تمرکزتو بزاری رو یک یا دو قابلیت مثلا اگه جادو میکنی تمام پرکای مربوط به همونو بگیر تا برسی به پرکه آخرش و دیگه بیخیاله مبارزه با شمشیرو سپر شی تا لول 15-16 هنینجوری قفل کن رویه قابلیت بعد ازون سعی کن با استفاده از تقلب و باگای بازی قابلیته دومتو ببری بالا دیگه اینجوری تو ادامه بازی به مشکل نمی خوری اینم بگم گرفتنه پرکه آخره هر کدوم از قابلیتها کاره خیلی سختیه بجز چنتاشون که با استفاده از باگای بازی سریع 100 میشن ولی اگه هرکدومشون که به روشه مبارزه مربوط میشنو پرکه آخرشو بگیری فکر نکنم هیچ دشمنی تو بازی بتونه جلوت وایسه برای زدنه دشمنیاییم که کشتنشون به تنهایی غیره ممکنه از همراه استفاده کن

Nameless

کاربر سایت
Oct 12, 2005
352
نام
محمد
زیر اون کالج وینترهولد یه زیر زمینه وارد شید بعد یه مدت یه اتاق میبنید.
یه آرم بزرگ Oblivion روشه، یه دست و یه جای gift هم جلوشه، اما هرکاری کنید چیزی نمیشه. اون چیه جریان
(اونی رو نمیگم که باید بری 3 تا حلقه بذاری تو انگشتش، اون تو یه اتاق دیگه هستش که Dread Lord سامون میشه، این یه چیز دیگست، تو همون زیرزمین اصلیه)
یه کتاب نزدیکش پیدا کردم که هیچی نبود، کوئستم نمیداد
بی خودیه اونجا ؟

یه forge اه به نام Atronach Forge

اگه sigil stone رو پیدا کنید میتنونید این forge رو upgrade کنید

اینهم لیست چیزایی که میشه ساخت

Fire Atronach
1 Ruby
1 Fire Salts

Frost Atronach
1 Sapphire
1 Frost Salts

Storm Atronach
1 Amethyst
1 Void Salts

Random unbound Dremora
Sigil Stone
1 Skull

1 Daedra Heart
2 Uncooked red meat (e.g. meat from dogs, goats, Horkers, horses, mammoths, etc.)

Spell Tome - Conjure Flame Atronach
1 Ruined Book
1 Fire Salts

1 Dragon's Tongue
1 Bear Pelt

Spell Tome - Conjure Frost Atronach
1 Ruined Book
1 Frost Salts
1 Frost Mirriam
1 Ice Wolf Pelt

Spell Tome - Conjure Storm Atronach
1 Ruined Book
1 Void Salts
1 Deathbell
1 Mammoth Tusk

Spell Tome - Soul Trap
1 Ruined Book
1 Salt Pile
1 Torchbug Thorax
1 Soul Gem (any)

Staff of the Flame Atronach
1 Broom
1 Fire Salts
1 Orichalcum Ingot/Corundum Ingot
1 Soul Gem (Greater or higher)

Staff of the Frost Atronach
1 Broom
1 Frost Salts
1 Refined Moonstone

Staff of the Storm Atronach
1 Broom
1 Void Salts
1 Orichalcum Ingot

Scroll of Conjure Flame Atronach
1 Roll of Paper
1 Fire Salts
1 Charcoal

Scroll of Conjure Frost Atronach
1 Roll of Paper
1 Frost Salts
1 Charcoal

Scroll of Conjure Storm Atronach
1 Roll of Paper
1 Void Salts
1 Charcoal

Conjurer's Elixir
1 Empty Wine Bottle
1 Ectoplasm
1 Soul Gem (any)

Fire Salts
1 Salt Pile
1 Ruby
1 Soul Gem (any)

Frost Salts
1 Salt Pile
1 Sapphire
1 Soul Gem (any)

Void Salts
1 Salt Pile
1 Amethyst
1 Soul Gem (any)

Daedra Heart
Sigil Stone
1 Human Heart
1 Black Soul Gem

Daedric armor or weapon
Sigil Stone
1 Daedra Heart
1 Ebony armor or weapon (Enchantments on the item will not be carried over.)
1 Centurion Dynamo Core
1 Black Soul Gem

Daedric armor with random enchantment
Sigil Stone
1 Daedra Heart
1 Ebony Ingot
1 Void Salts
1 Soul Gem (filled with Grand soul)

Daedric weapon with random enchantment
Sigil Stone
1 Daedra Heart
1 Ebony Ingot
1 Silver Sword
1 Soul Gem (filled with Grand soul)

habibmp3

کاربر سایت
Dec 5, 2011
1,236
نام
ابوالفضل
تو بازیای نقش آفرینی همیشه باید تمرکزتو بزاری رو یک یا دو قابلیت مثلا اگه جادو میکنی تمام پرکای مربوط به همونو بگیر تا برسی به پرکه آخرش و دیگه بیخیاله مبارزه با شمشیرو سپر شی تا لول 15-16 هنینجوری قفل کن رویه قابلیت بعد ازون سعی کن با استفاده از تقلب و باگای بازی قابلیته دومتو ببری بالا دیگه اینجوری تو ادامه بازی به مشکل نمی خوری اینم بگم گرفتنه پرکه آخره هر کدوم از قابلیتها کاره خیلی سختیه بجز چنتاشون که با استفاده از باگای بازی سریع 100 میشن ولی اگه هرکدومشون که به روشه مبارزه مربوط میشنو پرکه آخرشو بگیری فکر نکنم هیچ دشمنی تو بازی بتونه جلوت وایسه برای زدنه دشمنیاییم که کشتنشون به تنهایی غیره ممکنه از همراه استفاده کن
چطور باید یار همراه خودم ببرم؟!:d
من بازیهای RPG رو یکم ناواردم چون این اولین بازی بوده که انجام دادم!

Destruction

The Death Fleet Descends
Loyal Member
Jun 12, 2010
8,152
نام
Blue Shadow
چطور باید یار همراه خودم ببرم؟!:d
من بازیهای RPG رو یکم ناواردم چون این اولین بازی بوده که انجام دادم!
باید واسه بعضی‌ از اشخاص بعضی‌ از کار هارو انجام بدین بعدا اگه ازشون بخوایین با شما بیان میان،بعضی‌‌ها هم پول میگیرن باهاتون میان که بیشتر تو‌Inn ها پیدا میشن. اگه قهرمان یا thane هر شهر هم بشین تو خونتون تو همون شهر یه یار هست که میاد باهاتون.
این لیست کامل کسایی‌ هست که میتونین به خدمت خود بگیرین با توضیحات
yahoo_4.gif

http://www.uesp.net/wiki/Skyrim:Followers

aminda

کاربر سایت
Dec 18, 2011
225
سلام

دوستان من توي مرحله اي كه ميري پيش اژده هايي به نام paarthurnax و اون بهت ميگه كه برو كالج وينتر هولد تا elder scroll رو پيدا كني موندم.به كالج وارد ميشم با همون پير مرده هم كه روي سرش علامت هست حرف ميزنم ولي هيچ اتفاقي نميفته و همچنان علامت رو سر اون هست

ممنون

Destruction

The Death Fleet Descends
Loyal Member
Jun 12, 2010
8,152
نام
Blue Shadow
سلام

دوستان من توي مرحله اي كه ميري پيش اژده هايي به نام paarthurnax و اون بهت ميگه كه برو كالج وينتر هولد تا elder scroll رو پيدا كني موندم.به كالج وارد ميشم با همون پير مرده هم كه روي سرش علامت هست حرف ميزنم ولي هيچ اتفاقي نميفته و همچنان علامت رو سر اون هست

ممنون
بعد اینکه بهش گفتین کی‌ هستین میره بهتون چند تا کتاب میاره،اگه گزینهِ اینکه بهش بگین کی‌ هستین نمیاد یعنی‌ باگ زده شده.

قبلان همهٔ ماموریت‌هایCollege نرفتین که؟ اگه رفته باشین باگ زده می‌شه.

یا قبلان با شخصی‌ به اسم septimus حرف نزدین؟ اون وقت هم باگ زده می‌شه.

بهترین راه اینه که همهٔ گزینه‌های حرف زدن رو یه بار بزنین بعد اینکه همشو زدین اون گزینهِ که باعث می‌شه بره کتاب رو بیاره فعال می‌شه.

اگه نشد با~ کنسول رو باز کنین بنویسین player.setstage mq205 80. این اون قسمت از اون ماموریت رو کامل شده حساب می‌کنه میتونین بقیه ماموریت رو راحت برین.

thinker

کاربر سایت
Nov 1, 2011
28
نام
Uchiha Madara
آقا من هیچی از بازیه اصلیو نرفتم:d و لول 13 هستم و الان تو college هستم و یه جا که توی یه شهره زیره زمین هستم یه گردندبند میندازی گردنت که یه سنگه جادویی میشه بعد باید بشکنیش....من وقتی میشکنمش بازی ایست میکنه و تصویر دیگه ثابت میشه /:)
چه کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

habibmp3

کاربر سایت
Dec 5, 2011
1,236
نام
ابوالفضل
باید واسه بعضی‌ از اشخاص بعضی‌ از کار هارو انجام بدین بعدا اگه ازشون بخوایین با شما بیان میان،بعضی‌‌ها هم پول میگیرن باهاتون میان که بیشتر تو‌Inn ها پیدا میشن. اگه قهرمان یا thane هر شهر هم بشین تو خونتون تو همون شهر یه یار هست که میاد باهاتون.
این لیست کامل کسایی‌ هست که میتونین به خدمت خود بگیرین با توضیحات:d
Skyrim:Followers - UESPWiki
غش کنم برات ... :d

Destruction

The Death Fleet Descends
Loyal Member
Jun 12, 2010
8,152
نام
Blue Shadow
آقا من هیچی از بازیه اصلیو نرفتم:d و لول 13 هستم و الان تو college هستم و یه جا که توی یه شهره زیره زمین هستم یه گردندبند میندازی گردنت که یه سنگه جادویی میشه بعد باید بشکنیش....من وقتی میشکنمش بازی ایست میکنه و تصویر دیگه ثابت میشه /:)
چه کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
از یک جادو دیگه یا ازShout رو دیوار استفاده کنید
========================================================
راستی‌ یک راهی‌ کشف شده که تقریبا همهٔ مشکلات رو حل می‌کنه. قبل پرسیدن سعی‌ کنیم این راه حل رو امتحان کنیم یه بار.:d
نوشته شده توسط ДmirД†m
یا اینکه میشه یاد داد روی گزینه "جستجوی گفتگو" کلیک کنن و بنویسن "پارتی یا ازبرن یا همسر یا آنکانو یا قلب دیدرا یا ..." :d
اینو کلی‌ گفتم البته.:dبازم هر مشکلی‌ داشتین در خدمتیم.:d

Hamidrezatop

کاربر سایت
Dec 6, 2011
791
نام
Hamidreza
سلام چیکار کنم گیر کردم.....

همشونو کشتم.. و لختشونم کردم و یکی از همراهمو هم بردم ولی باز نمیشه.. چیکار کنم..؟

خودمو اسبم سگم...!! اقا من با این سگ چیکار کنم وقتی میزارمش تو خونه وقتمی میام نیستش.. و مجبور میشم بر گردم به لود قبلی و نمیشه گذاشتش تو خونه.. تو جنگم امکان کشتنش زیاده؟؟

82005100941856434850.jpg

Destruction

The Death Fleet Descends
Loyal Member
Jun 12, 2010
8,152
نام
Blue Shadow
سلام چیکار کنم گیر کردم.....

همشونو کشتم.. و لختشونم کردم و یکی از همراهمو هم بردم ولی باز نمیشه.. چیکار کنم..؟

خودمو اسبم سگم...!! اقا من با این سگ چیکار کنم وقتی میزارمش تو خونه وقتمی میام نیستش.. و مجبور میشم بر گردم به لود قبلی و نمیشه گذاشتش تو خونه.. تو جنگم امکان کشتنش زیاده؟؟

82005100941856434850.jpg
با همراه خود حرف بزنین و بهش بگین I need you to do something یا یه چیزی مثل این،بعدا نشونه رو بیارین رو اون میله E رو بزنین.

در ضمن خودتون هم بیرون دایره باشین.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر