Multi Platform The Elder Scrolls V: Skyrim (Special Edition)

سازنده
Bethesda
ناشر
Bethesda
پلتفرم‌ها
  1. PC
  2. PlayStation 4
  3. PlayStation 5
  4. Xbox One
  5. Xbox Series X|S
tes-v.jpg

Developer : Bethesda Softworks
Publisher : Bethesda Softworks
Genre : RPG
Release date : 11/11/2011​

بعد از مدت ها از اعلام آقای تاد هاوارد طراح ارشد Bethesda مبنی بر استفاده از موتور جدید برای عنوان TES V که Creation نام دارد ،بالاخره GameInformer لیستی از قابلیت ها و تغییرات آن نسبت به موتور قبلی شرکت یعنی Gamebyro منتشر کرد ، که بازه ی گسترده ای از تغییرات عظیم گرافیکی تا ساختار ماموریت ها ، هوش مصنوعی و تعامل با NPC ها را شامل می شود ، مشروح این تغییرات به شرح زیر است :

گرافیک :

ساختن دنیای عظیم Elder Scrolls همیشه نیاز به آخرین پیشرفت های گرافیکی داشته است ، که نورپردازی دینامیک و سایه های پویا و گسترده بخشی از آنند .

طبق گفته ی تاد هاوارد در بازی جدید به لطف موتوری قدرتمند شاهد یک نورپردازی پویای بسیار پیشرفته به همراه سایه هایی خواهیم بود که به صورت پویا برای همه ی اشیاء موجود بوده و به باورپذیر تر شدن همه چیز کمک بسیاری کرده اند .

دیگر پیشرفت عظیم بازی در بخش گرافیکی ساختار جدید گیاهان و واکنش آن ها نسبت به فعالیت های محیطی است ، به طور مثال درختان نسبت به وزن و ابعاد خویش به طور متفاوتی نسبت به باد های در حال وزش ! واکنش نشان خواهند داد !

از دیگر وِیژگی های محیطی این موتور می توان به بازسازی پدید های طبیعی چون برف و باران به صورت کاملا پویا و مبتنی بر شرایط جوی اشاره کرد.

مطمئنا شما ویژگی Draw Distance بی نظیر Oblivion را به یاد دارید ، حالا تاد هاوارد قول داده تا در بازی جدید با یک دورنمایی فوق العاده قدرتمند ، طبیعی و پیشرفته طرف خواهیم بود که با توجه به کوهستانی بودن بافت سرزمین Skyrim بسیار ضروری به نظر می رسد.

رفتار NPC ها :

یکی از بزرگترین انتقاداتی که به OBLIVION و بعد ها FALLOUT 3 وارد بود و در مقایسه با آثار BIOWARE بسیار مشهود ، نحوه ی تعامل با شخصیت های مختلف و سیتم انتخاب دیالوگ ها بود ، در اسکای رم ، NPC ها هنگام صحبت دیگر فقط مقابل شما بی حرکت نخواهند ایستاد بلکه در حین انجام دادن کار خود با شما به صحبت خواهند چرداخت ، همچنین همه ی NPC های بازی شاغل بوده و مثلا ممکن است یکی کارگر معدن باشد ! همچنین بسته به ویژگی های شخصیتی آن ها ممکن است شاهد رفتارهای متفاوتی از آن ها باشید !

در SKYRIM برخلاف OBLIVION رفتار ها NPC ها با شما نسبت به روابطتان تنظیم می شود ، مثلا ممکن است نیمه شب سرزدن به یک دوست با استقبال او مواجه شود اما برای فردی که شما را نمی شناسد شما شاید یک دزد یا یک مزاحمید !

Animations :

طبق گفته ی تاد هاوارد Skyrim از یک ساختار بسیار پیشرفته و هنرمندانه در بخش انیمیش به کمک موتور مشهور HAVOK استفاده خواهد کرد و اولین عنوانی خواهد بود که این سطح تکنولوژی را در چنین ابعادی به کار میگیرد .

این تکنولوژی به سازندگان اجازه میدهد تا نرم ترین و طبیعی ترین حرکت ها را برای شخصیت ها رقم زده و آنها را قابل باورتر از قبل کنند.

همچنین این سیستم اجازه ی خلق انیمیشن های میتنی بر موقعیت را موتور داده و به هیچ وجه شاهد انیمیشن ها ی از پیش تعیین شده و اسکرپیت نویس شده نخواهیم بود .

یکی از ارکان این بازی را DRAGON های معروف سری تشکیل خواهند داد که به گفته ی هاوارد شاهد حرکات شگفت انگیز و بسیار طبیعی از آن ها خواهیم بود.

ساختار ماموریت ها :

OBLIVION و بازی قبل از آن یعنی MORROWIND هر دو از ساختار مشابهی برای ماموریت های جانبی بهره می بردند که تصادفی بودن آن بعضا باعث غیر قابل انجام دادن آن ماموریت برای یک شخصیت با کلاس و Level خاص آن می شد ، همچنین کشته شدن شخصیت ماموریت دهنده باعث غیرقابل انجام دان شدن آن ماموریت برای همیشه می شد ، اما SKYRIM ساختار کاملا متفاوتی برای ماموریت های جانبی خواهد داشت ، در SKYRIM ، ماموریت های جانبی بسته یه شخصیت ، کلاس ،نژاد و Level شما به شما پیشنهاد خواهند شد و به جذابیت کار خواهند افزود و با این ساختار اکثر بازی کنندگان را به انجام ماموریت ها مشتاق خواهد کرد .

همچنین مشکل عناوین قبلی یعنی کشته شدن فرد ماموریت دهنده بر طرف شده و در صورت وقوع این اتفاق یکی از دوستان یا بستگان او این کار را انجام خواهد داد ، که البته بسته به شرایط پیش آمده نحوه ی تعامل او با شما متفاوت خواهد بود !

TESV : SKYRIM در نوامبر سال 2011 میلادی توسط شرکت BETHESDA SoftWorks برای پلتفورم های PC و XBOX 360 و PS3 منتشر خواهد شد.

آخرین ویرایش:
بعضی از سوالات شما کاملا تکراریه و تو پست های قبلی در موردش صحبت شده . من چنتاشو توضیح میدم.
اون مردی که توی مرحله house of horror هست و شما باید بکشیدش . اون در حقیقت یکی از کارمندان بود و گناه و خیانتی انجام داد و از شما خواسته شده که او را زجر دهید بعد از کشته شدنش دوباره زنده خواهد شد تا زجر بیشتری بکشد
خونتونو نمیتونید بفروشید همچنین طبق رسوم توی هر شهر فقط یک خونه قادرین بخرین مگر اینکه از راه های دیگه ای صاحب خونه شین ولی با پول فقط یدونه.
فعال کردن شاوت ها یک پروسه بلندی داره در حقیقت وابسته به شخصی هستین که اموزشتون بده . ابسورت کردن روح اژدها و نوشته های روی دیواره های انتهای غار ها . 3 بخش کلی.
در مورد اون مرحله که از thief ها گرفتید و باید مخفیانه وارد جایی شوید . نیاز به کشتن نید ولی میتوانید مخفیانه سربازان را بکشید . بر خلاف oblivion کسی متوجه نخواهد شد اگر مخفیانه باشد. در بازی oblivion کشتن سربازان مصادف بود با فهمیدن تمامی افراد روی مپ !!!!!
حدود دو ماهی میشه بازی نکردم و خیلی جاهارو فراموش کردم ولی برخی قسمتا یادمه .
مثلا توی مرحله ای که به magic university میرین و استادی در اونجا میخواد بهتون اموزش بده و یه داوطلب مثل شما رو انتخاب میکنه . میخواد طریقه دفاع در برابر مجیک رو یاد بده . توی نقطه خاص بایستید و جادوی lesser ward رو انتخای کنید و بزنید و اون به سمتتون اتیش پرت میکنه . وای فکر کنم بار صدمه اینو میگم.
دوستان چند تا چیز گذاشتن که باید بگم برای فهمیدم درون مایه داستان بازی مثل اون دو برادر و مردی که میگین یوگا یاد میده باید یکم سرچ کنید تا دستتون بیاد اینا چیزاییه که میشه گفت fun بازی هست و هر کسی حتما تو طول بازی با اون مواجه نمیشه

سلام به همگی چندتا سوال دارم که تو چندتا مرحله گیر کردم.. :shocked: و یا نمیدونم دقیقا تو این مرحله راه درست چیه.. :horse:چندتاشم همین جوری میپرسم :mrgreen:شرمنده خیلی سوال دارم.. ممنون لطفا راهنمایی کنید..:balloon:

این دوتا کی هستند شکل همن چند باری افتادن دنبالم منو بکشن..

57247324540775692238.jpg

این یارو تو هوا نشته... فکر کنم مربی یوگاه :)) !!! یا شایدم باگ باشه

16792379518487539595.jpg

تو این مرحله واقعا گیر کردم و واقعا دیگه نمیدونم چیکار کنم حتما راهنمایی کنید.. ممنون

56096303021719166741.jpg

تو این مرحله گیر نکردم ولی میخوام بدونم دقیقا باید چیکار کرد..باید این یارو کشت درستش همینه.. چون اگه بکشمش این مرحله به پایان میرسه..

12773419179087536318.jpg

تو این قسمت هم واقعا گیر کردم و هیچ راهی دیگه ندارم حتما راهنمایی کنید..

66309685387482892261.jpg

تو این قسمت هم گیر نکردم ولی میخوام بدونم دقیقا باید چیکار کرد برای رد شدن و ادمه مرحله باید برم داخل ولی این سربازا نمیزارن تنها راهش کشتنشون هست .. درسته باید بکشمشون؟؟

86056514207585937475.jpg

84032730238746964622.jpg

دیروز این اژدها رو کشتم خیلی قوی بود خیلی با بقیه هم فرق میکرد .. در ضما اتیش هم نگرفت وقتی مرد.. چرا اصلا این اژدها کی؟

06918755674220480772.jpg

من از همون اول بازی یی خونه تو whiterun خریدم همون خونه جلو در 5000 goldi حالا میخوام بفروشمش میشه فروختش .. تو همون whiterun خونه جدید برای خرید هست .. اگه میشه بهترین خونه بهم معرفی کنید.. مشکل پولم ندارم الان لول 41 هستم و 98000 تا پول دارم... و وفتی خونه میخری از این همه خونه تو شهر از کجا میشه فهمید خونه خریده شده من کجاست؟؟
این خونه منه فعلا اون دختره لیدا هم از صبح تا شب همش تو خونه داره نون میخوره :))

73918445262868540284.jpg

و یک سوال دیگه تو قسمت شوت هام خیلی هاشون خاموشه یعنی فعال نیست . چطوری باید فعالشون کنم..؟؟ تا حالا هم کلی اژدها کشتم..

بعد از این کارا ....هم میخوام زن بگیرم... یی زن خوب میخوام خوشگل باشه فرقی هم نداره که پول بده یا تو جنگ نیاد فقط میخوام خوشگل ترین زن تو اسکایرم داشته باشم..ادرسشو بدید تا برم سراغش .. و اسم شهری که توش کلیسا هست و اسم کلیسا؟

تشکر از همگی خیلی تشکر شرمنده این همه سوال پرسیدم فکر کنم 10 -12 تایی شد.. ببخشید تمام این سوال ها از2-3 هفته ای میشه که رو دستم مونده مشکلم اینترنت بود اینترنت ندارم فعلا .. پس لطف کنین همشو جواب بدید.. تشکر از همگی خیلی ببخشد از زیاد شدن سوال ها. =))
در مورد اونChamber‌ای که میری توش آبی می‌شه. باید بری یکی‌ از یار هاتو بیاری دنبالت اونجا،بعدا بهش دستور بدی اون میله رو اکتیو کنه وقتی‌ که می‌خواد بره توش گیر می‌کنه. گیر که کرد با خنجری که اون زن بهت داده بکشش.فرقی‌ نداره کی‌ رو بیاری،فقط یکی‌ از یار‌هات که میاد دنبالت رو بیار.
در مورد Quest شهرWindhelm باید باهاش حرف بزنی‌ بعدا بری با جادوگر قلعه حرف بزنی‌. چیز خاصی‌ نداره که.

سرکاریه چیه باو بعد از اینکه با آسانسور اومدی بالا این دفعه از سمته چپ برو تا به این در برسی
بعد از اینکه این درو باز کردی وارده یه هزارتو می شی که یجوری ساختنش که احساس می کنی محیطش آشناس و داری مسیرو اشتباه میری :d ولی هدفتو گم نکن و همینجوری مستقیم برو جلو تا به این در برسی
این دفعه که بیفتی پایین یه حلقه جلوت ظاهر میشه میری توش و ادامه ماجرا...
هردودست شمشیر :d خیلی خوبه ولی بهتره در کنارش مخفی کاریم یاد بگیری تا در ادامه بازی به مشکل نخوری

شما اینجا ماموریت داشتی من همینطور بعد کامل کردن ماسک اومدم باگ داشت دختره آزورا همونجا گیر میکنه هیجا نمیره میفرستم خونه نمیره همونجا ایستاده همراهم که بیاد دیگه دریچه برای کشتن غول باز نمیشه برای همین گفتم سرکاریه بعد اینکه عکس گذاشتی از سیو قبل باز ادامه دادم تنها رفتم دریچه اومد غول زدم نصف خون اومد بالا بعد کشتمش هیچی به هیچی باز اومد پایین گفتم حتما این دره عکسشو پایین گذاشتم روشن میشه ولی نشد شما بعد کشتن غوله کاری میشه این دره برای شما هم خاموشه؟

hnmrewuxt9nvj3ifhih.jpg

سلام
یه توضیح درباره جنگ های داخلی(داستان و توضیح درباره دو طرف جنگ و ...) لطفا بنویسید . داستان صلح بین طرفین جنگ کوئست جداگانه داره؟ درباره کوئست عضو شدن در Imperial و Stormcloack هم توضیح بدید مرسی!!!​

سلام
این کویست هایی که urag توی کالج winterhold یا vex توی گروه guild یا سه تا رهبر گروه companion میدن تموم هم میشه؟! من هر چی میرم باز بهم کویست جدید میدن اگه کسی کویست های یکی از اینایی که نوشتم تموم کرده بگه حدوداً چند تا کویست هست؟ آخرش چی میشه؟

سلام
این کویست هایی که urag توی کالج winterhold یا vex توی گروه guild یا سه تا رهبر گروه companion میدن تموم هم میشه؟! من هر چی میرم باز بهم کویست جدید میدن اگه کسی کویست های یکی از اینایی که نوشتم تموم کرده بگه حدوداً چند تا کویست هست؟ آخرش چی میشه؟
خیر،اکثرا جزو همونQuests تمامی‌ ناپذیر بازی هستن. البته مالDelvin & vex رو مطمئن نیستم ولی‌ ظاهراً اون هم اونجوری هست.

سلام
یه توضیح درباره جنگ های داخلی(داستان و توضیح درباره دو طرف جنگ و ...) لطفا بنویسید . داستان صلح بین طرفین جنگ کوئست جداگانه داره؟ درباره کوئست عضو شدن در Imperial و Stormcloack هم توضیح بدید مرسی!!!​

از این پست تا دو صفحه بعد Spoil هار و بخون. کامل سرش بحث کردیم و خیلی چیزاش روشن میشه

http://forum.bazicenter.com/thread36561/page105/#post1769816

حالا اینجا موندم چیکار کنم
من این دکمه هه رو فشار میدم درا بسته میشن بعدش میگه
Saarthal Amulet to scape the trap
چیکارش کنم این Saarthal amulet چیه؟؟؟؟

برای مشاهده تصویر اصلی (800x452) روی این نوار کلیک کنید.
471r7v4t0c2xbmkdqh3j.jpg

تو لیستت یه چیزی به همین اسم داری که یه شیئ ـی ـه که یادم نیست دقیقا چه شکلیه ، ولی فکر کنم 1 چشم هست وسطش که 3 تا چیز میز دور و برشه ، میزاریش جلو در ، در وا میشه . شایدم یه جام هست که یه چشم جلوشه ، یادم نیست ولی چشمه رو تقریبا مطمئنم :d شیئ ـش هم طلایی هست و تا جایی که یادمه تو همون آیتما هم وقتی Inspect ـش کنی برق میزنه

من خوشگل ترم
بیشتر با این قیافه اساسینی حال میکنم

471r7v4t0c2xbmkdqh3j.jpg

---------- نوشته در 10:29 PM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 10:27 PM ارسال شده بود ----------

تو لیستت یه چیزی به همین اسم داری که یه شیئ ـی ـه که یادم نیست دقیقا چه شکلیه ، ولی فکر کنم 1 چشم هست وسطش که 3 تا چیز میز دور و برشه ، میزاریش جلو در ، در وا میشه . شایدم یه جام هست که یه چشم جلوشه ، یادم نیست ولی چشمه رو تقریبا مطمئنم :d شیئ ـش هم طلایی هست و تا جایی که یادمه تو همون آیتما هم وقتی Inspect ـش کنی برق میزنه
توی اون بخش جواب دادن ممنون
اون یک گردنبند بود که باید دور گردنت مینداختی و یک Shout میزدی وسط در تا دره میشکست

شوت اتیش باید بزنی.. تا بشکنه =))

---------- نوشته در 04:23 AM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 04:17 AM ارسال شده بود ----------

سلام این باگ ببینید امروز تو جنگ برام پیش اومد.. :>
چطوری میشه این باگ ها رو رفع کرد اپدیت جدید برای این بازی اومده؟
تا حالا کلی باگ جالب برام پیش اومده تو این بازی .. بعضی وقتا اسبم تو هوا میمونه
02456962918215285566.jpg

شوت اتیش باید بزنی.. تا بشکنه =)) ---------- نوشته در 04:23 AM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 04:17 AM ارسال شده بود ---------- سلام این باگ ببینید امروز تو جنگ برام پیش اومد.. :> چطوری میشه این باگ ها رو رفع کرد اپدیت جدید برای این بازی اومده؟ تا حالا کلی باگ جالب برام پیش اومده تو این بازی .. بعضی وقتا اسبم تو هوا میمونه
02456962918215285566.jpg
باگ مهم‌ای نیست. بعضاً اتفاق میافته فقط. راه حل‌ای هم نداره تا اونجا‌ای که می‌دونم. واسه من هم می‌شه، مثلا نصف اسب میره تو زمین :دی،ولی‌ چیزی نیست تو بازی اختلال ایجاد کنه.
این پچا چطوری کار میکنن
مثلا یک پوشه ی Data داره کجا باید بریزم؟
یا مثلا یک فایل esp چیکارش کنم؟
محل نصب بازی هر ۲ تاشو

آخرین ویرایش:
من که یک بازی اینجوری شد
کلی زدمش یک دفعگی پرتاب شد بیرون:دی

---------- نوشته در 04:38 AM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 04:37 AM ارسال شده بود ----------

این پچا چطوری کار میکنن

من که یک بازی اینجوری شد
کلی زدمش یک دفعگی پرتاب شد بیرون:دی

---------- نوشته در 04:38 AM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 04:37 AM ارسال شده بود ----------

این پچا چطوری کار میکنن

هر چی پچ مچ داری کپی کن همون جا که بازی نصبه و اگه چیز نصبی هم داره همون جا که بازی نصبش کن.. پچ مچا

من خوشگل ترم
بیشتر با این قیافه اساسینی حال میکنم
471r7v4t0c2xbmkdqh3j.jpg

---------- نوشته در 10:29 PM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 10:27 PM ارسال شده بود ----------
نه خودم خوشگلترم تازه با جذبه ترم هم هستم :d
یه کار نکن دوباره لباسای اساسینی رو از تو صندوق در بیارم که اگه دربیارم خونهای زیادی ریخته میشه>:) :d

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or