The Elder Scrolls IV: Oblivion

سلام

بازی The Elder Scrolls IV: Oblivion که این طور که من خوندم کار طراحی بازی برای PC به پایان رسیده و بازی دقیقا 2 ماه دیگه ریلیز میشه.

این سایت بازی :

http://www.elderscrolls.com/games/oblivion_overview.htm

که خبر ساخت بازی از ماه اکتبر 2004 منتشر شده و با یه حساب سرانگشتی چیزی ا سال و 5 ماه این بازی وقت برده.

سبک بازی RPG البته با نمای پرسپکتیو.

از این استودیوی بازی های BloodMoon و Morrowind و Tribunal رو دیده بودیم.

از این بازی 5 تا تریلر برای Dev Diary اومده که جدا بی نظیره.

داستان هم از یک زندان شروع میشه و شما به عنوان یک زندانی به عنوان ناجی کشور خود از پادشاه کشور دستور می گیرید و ....

حتما اخبار این بازی رو دنبال کنید.البته اگر طرفدار این سبک بازی ها هستید.

اینم لینک شات های رسمی بازی :

http://www.elderscrolls.com/art/obliv_pc_screens_01.htm

اینم لینک Concept Art بازی :

http://www.elderscrolls.com/art/obliv_conceptart.htm

بازی برای PC و Xbox360 خواهد امد.

اینم 4 تا شات از بازی:

خداحافظ

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
17,106
نام
آریا
راستش منم زیاد اهل RPG نیستم ولی Oblivion یه کم با RPG های دیگه فرق داره !!

توی بعضی شهر ها این گارد ها اگه لوازم دزدی همراتون باشه گیر میدن! چجوری باید اینارو دودر کرد؟ن تنها راهش فقط اینه که نبینن؟
یکی از دوستام میگفت که میتونی وسایلتو توی یه جعبه کنار خیابون بزاری و بعدآ دوباره ورداری. ولی مطمین نیستم چون امتحان نکردم.

این Guild هایی که توی بازی هستن..عضو بودن توی اینا چه سودی داره و چجوری میشه عضوشون شد؟
Guild ها فایده های زیادی دارن.مثلآ بهت یه سری اسلحه و لباس خیلی جالب ( هم از نظر شکل و هم از نظر امکانات ) میدن یا میتونی با اعضای Guild ها خرید و فروش بکنی و بعد از انجام مآموریتها بهت پول میدن و البته خیلی از Achievement های بازی هم توی همین Guild ها هست.
اگه درست یادم مونده باشه عضویتشون این طوری بود ( اگه اشتباه میکنم دوستان بگن ) :
Mages Guild : توی خیلی از شهرهای مهم یدونه خونه مخصوص دارن و میتونی بری توی این یکی از این خونه ها و بعد از صحبت کردن با رییس اونجا بهت یه سری Recommendation توی هر شهر بهت میدن که بعد از انجام دادنش عضو رسمی میشی.
Fighters Guild : توی این یکی من داشتم راه میرفتم , یه نفر اومد گفت بیا عضو Guild ما بشو و منم گفتم باشه ! ولی چون توی خیلی شهرها ساختمون دارن فکر کنم مثل Mages Guild میتونی خودت بری عضو بشی.
Dark Brotherhood : این یکی جزو بهترین و جالب ترین Guild های بازی هست و بعد از اینکه چند نفر رو توی بازی میکشی ( البته یه آدم بدبخت نه یه ایمپ ! ) یه نفر به نام Lucien وقتی خواب هستی میاد بیدارت میکنه و بعد از یه سری کارها عضو گروه میشی.
Thieves Guild : این یکی رو درست یادم نیست ! یه جایی بود که Armand ایستاده و میری باهاش حرف میزنی و بعد یه کاری باید انجام بدی تا عضو گروه بشی. اونجایی که باید بری توی ذهنم هست ولی اسمش یادم نیست !!

Skychaser

The Betrayer
مدیر انجمن
Apr 15, 2006
5,269
نام
جواد محسنی
یکی از دوستام میگفت که میتونی وسایلتو توی یه جعبه کنار خیابون بزاری و بعدآ دوباره ورداری. ولی مطمین نیستم چون امتحان نکردم.
بله میشه اینکار رو کرد ولی یه دفعه دیدی بعد از 1 روز که برگشتی تمام وسایلت رو دودر کردن :biggrin1:
نمیدونم ولی این اتفاق واسه خودم افتاد و یکی از شمشیر های گرون قمیت رو که از مغازه آهنگری کش رفته بودم رو از دست دادم :cheesygri

Darkfie1d

Lux Omnia Vincit
Loyal Member
Sep 25, 2005
3,040
نام
Gwynbleidd Darkfield
من یه چند تا سوال میکنم بهم نخندین!
من زیاد اهل RPG نیستم و زیاد روشون وقت نزاشتم برای همین بهشون وارد نیستم که چی به چیه! من الان یک سالی هست که Oblivion رو رویX360 دارم ولی بیشتر از 3 تا quest کامل نکردم.

وقتی به اون شهره میرسین که پسر امپراتور توشه و باید بهش خبر بدین قبل ورود از دروازه با یک فرمانده صحبت میکنین که بهتون میگه اگه میتونین Gate رو ببندین (یا باز کنین دقیق یادم نیست):cheesygri که شهره نجات بدین. وقتی هم میرم توی شهر با پسر امپراتور صحبت میکنم میگه تا مردم نجات ندیو از این صحبتا نمیام! حالا سوال اینه : من کجا برمو چیکار کنم که این quest رو کامل کنم؟ من دوروبر شهرو گشتم ولی چیزی پیدا نکردم!.دوستان یه کمکی بکنن.
----------------

بستن دروازه بستگي به نوع كاراكتر انتخابي شما داره. مثلاً اگر كاراكترت جنگجوييه كه heavy armor و خلاصه از اين چيزا داره مجبوري خوب مبارزه كني بري جلو. اما اگر كاراكترت Thief يا Assassin‌ يا كلاً كلاسي كه stealth و light armor جزو primary skill هاش هست ميتوني يواشكي بيشتر دشمان رو مورد پيچش قرار بدي. هدف از رفت تو اين دروازه ها برداشتن Stone Sigil هاست و البته بيشتر آيتمهاي بدرد بخور بازي همونجا كنار اون هستن بعضي گيت ها هم كه پيچ در پيچ ترن جاهائي آيتمهاي بدرد بخور دارن. اما بهترين كار اينه كه اول بري كوئستهاي Dark Brotherhood‌ و Thieves Guild رو كامل كني كه تو sneaking خيلي موثره بخصوص دارك برادرهود كه چندتا آيتم بهت ميده مخصوص اينكارا، و كوئست آخر تيوزگيلد هم كه Gray Cowl of Nocturnal رو بهت ميده كه از 120 فوتي detect life داره و 25 پوينت هم Fortify Sneak داره Feather هم 200 پوينت ميده كه كلاً يك ابزار ايده آله. خلاصه Sigil Stone رو كه برداري حله ديگه.

توی بعضی شهر ها این گارد ها اگه لوازم دزدی همراتون باشه گیر میدن! چجوری باید اینارو دودر کرد؟ن تنها راهش فقط اینه که نبینن؟
----------------

راستش من اولين كاري كه انجام دادم اين بود كه پولامو جمع كردم اون خونه Waterfront رو خريدم يه Storage هم از مغازه داره خريدم و كلاً خيلي كمك حالته اين خونه ميتوني هرچي داري همونجا ولو كني يا تو صندوق بگذاري چون مطمني كسي مزاحمت نميشه. حالا قدم بعدي اينه كه بري به تيوزگيلد ملحق شي و بعداز اينكه موفق شدي ميتوني اجناس دزدي رو به fence ها بفروشي. گاردها هم وقتي بيافتن دنبالت ميدوئي ميري سراغ آرماند كريستو نصف bounty ـت رو ميدي به اون اون خودش همه چيزو حل ميكنه. براي دودر كردن كلاً بايد جوري بري دزدي كه كسي متوجه نشه. اما اگر شد fence ها ميتونن با نصف مبلغ مشكلت رو حل كنن ولي سلسله مراتب داره. خلاصه سعي كن كسي موقع دزدي نبينتت، نصفه شبا برو خونه ملت دزدي هميشه رو حالت اسنيكينگ مود باش تو خنه ملت كه رفتي قبل از pick pocket كردن ها سيو كن، چون بعضي اوقات موفق نميشه يارو بيدار ميشه بعد همونو كه لود كني دوباره انجام بدي ميشه، خوب بالاخره باگوووه ديگه...
این Guild هایی که توی بازی هستن..عضو بودن توی اینا چه سودی داره و چجوری میشه عضوشون شد؟

خوب اينا همشون يه حسن خوبي دارن يه حسن بدي. (اين حسن خوبي و بدي تيكه كلام كلنيه گير نديد بعداً) براي همين اول اين گيلدهائي رو كه ميگم بترتيب برو. اول Thieves Guild و Dark Brotherhood‌ از همه واجبتره، صرف نظر از اسكيلها و آيتمهائي كه ميدن. به يك دليل خيلي مهم، تو بعضي كوئستهاي هردوتا گيلد بايد افرادي رو بكشي يا ازشون دزدي كني كه مطعلق به گيلدهاي ديگن بخصوص Mages Guild كه از همه نادخ تره اگر از گيلد بندازنت بيرون بدبخت ميشي براي برگشتن به گيلد. اگر يكي از اعضا رو بكشي، بايد 20 تا Daedra Hearts و 20 تا Vampire Dust براشون ببري تا دوباره راهت بدن تو گيلد. خوب الان ميگي من كه مشكلي نميبينم تا دلت بخواد تو بازي ومپاير و ديادراست. در بعضي موارد آره، اما مورد من نه! من هرچي ومپاير دستم اومد كشتم و داست هاشونو دادم به اون گيلد خوشحال شكارچيان خون آشام :(( ... حالا درب به درب دنبال 4تادونه ومپايرم...

خلاصه گيلدها همش پول، آيتم، اسكيل و... ست يعني كوئست ميدن و تو به اونا ميرسي، ميجز گيلد هم كه خوراكه دزديه، همش سول جمه و پوشن و اسكروله... ارينا رو هم ميتوني بري اصولاً از بقيه جداست و با كسي تداخل نداره.

خيلي مسخرس آدم گيلد مستر باشه بندازنش بيرون :| ...

Thieves Guild : این یکی رو درست یادم نیست ! یه جایی بود که Armand ایستاده و میری باهاش حرف میزنی و بعد یه کاری باید انجام بدی تا عضو گروه بشی. اونجایی که باید بری توی ذهنم هست ولی اسمش یادم نیست !!

تو واتر فرانته، واي ميسته جلو آخرين خونه، البته نصفه شب. 12 به بعد، ميري پيشش ميگه براي مسابقه بايد چيكار كني... بعد جالب اينجاست گيلد مستر كه ميشي يه در همونجا باز ميشه اون بقل من يكي به شخصه دچار اسكيزو فرني حاد شدم فكر ميكردم چطور ممكنه من اينهمه اينجا رفتم و اومدم اين دره به اين گندگي نديدم!؟!؟!؟!؟!؟!...

بله میشه اینکار رو کرد ولی یه دفعه دیدی بعد از 1 روز که برگشتی تمام وسایلت رو دودر کردن :biggrin1:
نمیدونم ولی این اتفاق واسه خودم افتاد و یکی از شمشیر های گرون قمیت رو که از مغازه آهنگری کش رفته بودم رو از دست دادم :cheesygri

آهنگري مگه آيتم گرون قيمتم داره؟! بابا اين بلك اسميتاي آبليووون گدا خونن... در جاهائي از بازي واقعاً آدم به اين معماي قديمي مدتها فكر ميكنه كه واقعاً پشه ها روزا كجا ميرن!

تفسير آيه: منظور اينه كه آيتمهاي بازي شبا كجا ميرن، بلند ميشي ميري دزدي ميبيني نه تو جيبشه، نه تو خونشه، نه تو مغازشه! خوب لامصب اين آيتمارو كجا ميبري مياري هرروز؟!...

Skychaser

The Betrayer
مدیر انجمن
Apr 15, 2006
5,269
نام
جواد محسنی
آهنگري مگه آيتم گرون قيمتم داره؟!
اسم شهر رو یادم رفته هر چی فکر میکنم یادم نمیاد! الان نصب ندارم گذاشتم واسه تابستون با پچش بازی کنم و بقیه اش رو برم
113.gif

همون شهری که دم ساحل هست و فانوس دریایی داره
توی اونجا پیدا کردم! یه شمیر سبز رنگ بود که مجیک هم داشت و اگر اشتباه نکنم 10000 تا قیمت داشت!

Ientenx

کاربر سایت
Oct 7, 2006
289
نام
امیر
بدترین قسمت بازی همین Vampire شدن هست که ریق آدمو درمیاره ! بهتره یه نگاه به این دو تا راهنما بکنی چون همین طوری درمان کردنش کار حضرت فیله !
سایت Game Wikis
سایت Game Spot

Vampire شدن زیاد کاری نداره .

اگر کسانی که توش موندن به من بگن من خودم یک راهنمایی کامل ازش درست می کنم و در اینجا می زارم .:confused:

castlevania

کاربر سایت
Oct 18, 2006
966
نام
yousef
سلام..........میشه یکی کامل توضیح بده که قفلهای بازی رو (در درجه خیلی سخت و سخت) باز کنیم؟!!!!!!!!!!!!!
و آیا ماموریت اصلی بازی خراب کردن درهای آبلیویون هست؟! اگه همینطوره چند تا در رو باید از بین ببریم؟! میشه بگید این گروهها که باید عضوشون بشیم در نقشه با چه علامتی مشخص میشن؟!
ممنون.

m_g_s

کاربر سایت
Jun 19, 2006
841
سلام..........میشه یکی کامل توضیح بده که قفلهای بازی رو (در درجه خیلی سخت و سخت) باز کنیم؟!!!!!!!!!!!!!
و آیا ماموریت اصلی بازی خراب کردن درهای آبلیویون هست؟! اگه همینطوره چند تا در رو باید از بین ببریم؟! میشه بگید این گروهها که باید عضوشون بشیم در نقشه با چه علامتی مشخص میشن؟!
ممنون.

خب باز کردنش مثل قفل های دیگست فقط سخت تره;) اگه نمی تونی خودت بازشون کنی اول کلی Lock Pick بخر و Auto رو بزن اگرم جادوگری جادو Open Hard Lock هست ولی Very Hard رو ندیدم اگه تو Mage Guild عضوی و حتی یه جادو قفل باز کنی مثل Open Very Easy Lock داری می تونی خودت جادو Open Very Hard Lock رو تو Arcane University بسازی

Main Quest بازی همون طور که Uriel Septim اول بازی میگه پیدا کردن ولیعهدش که پسرشه هست و رسوندن Amulet of Kings به اونه که حال طی ماجراهایی Amulet دزدیده میشه و ... در کل واسه انجام Main Quest باید کار هایی رو Juffere و Martim Septim (همون ولیعهد یعنی پسر یوریل) میگن رو انجام بدی

گروه ها که نشانه نمی خوان همشون مشخصن Mage Guild و Fighters Guild که تو همه شهر ها هستن و Dark BrotherHood که اول توی یه خونه متروکست توی Cheydinhal و Thelves Guild م که باید بری Armand رو تو Water Front پیدا کنی البته جای اینایی که گفتم ممکنه با کوئست هایی جاشون عوض بشه Arena م که توی Arena District ه البته بازم حزب یا Faction تو بازی هست که زیاد مهم نیستن

Skychaser

The Betrayer
مدیر انجمن
Apr 15, 2006
5,269
نام
جواد محسنی
Vampire شدن زیاد کاری نداره .

اگر کسانی که توش موندن به من بگن من خودم یک راهنمایی کامل ازش درست می کنم و در اینجا می زارم .
vampire شدن کاری نداره ولی درمانش پدر صاحب بچه رو در میاره... خداییش دهنم اسفالت شد تا من خودم رو درمان کردم

castlevania

کاربر سایت
Oct 18, 2006
966
نام
yousef
خیلی ممنون mgs جان. فقط من این جادو رو که ندارم از کجا میتونم بخرم؟!!!
این Juffere و Martim Septim چه شکلین؟ و کجای نقشن؟!!!! این مارتین همونیه که تو یکی از مرحله ها با یه پاپ با اسب به یه جای برفی میریم؟!!!

m_g_s

کاربر سایت
Jun 19, 2006
841
خیلی ممنون mgs جان. فقط من این جادو رو که ندارم از کجا میتونم بخرم؟!!!
این Juffere و Martim Septim چه شکلین؟ و کجای نقشن؟!!!! این مارتین همونیه که تو یکی از مرحله ها با یه پاپ با اسب به یه جای برفی میریم؟!!!

الان یادم نیست این جادو رو کدوم جادو فروشی داره من اونو از Arcane University خریدم

آره اینا همونن توی Cloud Temple بالای Bruma
پاپ چیه;) :biggrin1: Juffere رئیس گروه Blades یا همون محافظای امپراطوره که یه راهبه یا Monk هم هست
------------------------------
vampire شدن کاری نداره ولی درمانش پدر صاحب بچه رو در میاره... خداییش دهنم اسفالت شد تا من خودم رو درمان کردم

Vampire شدن اصلا کار نیست راحت ترین راه اینه که خودت چند تا کوئست که انجام بدی با Vampire ها روبرو بشی و اونا با چند تا ضربه ای که بهت بزنن و احتمالا این بیماری رو بهت بدن و تا سه روز بعد که بخوابی ومپایر بشی

من یه بار ومپایر شدم که بعد بی خیال شدم دیدم دردسره از سیو قبل آوردم و از اون به بعد همیشه چند تا معجون یا یه جادو Cure Disease همرام داشتم;)

یه سوال : کوئست واسه درمان ومپایر چیزی توش هست که واسش ومپایر شم و انجامش بدم یا اون همه بدبختی فقط واسه درمانه ؟

SUPERMHR

کاربر سایت
Nov 1, 2005
1,942
تو واتر فرانته، واي ميسته جلو آخرين خونه، البته نصفه شب. 12 به بعد، ميري پيشش ميگه براي مسابقه بايد چيكار كني... بعد جالب اينجاست گيلد مستر كه ميشي يه در همونجا باز ميشه اون بقل من يكي به شخصه دچار اسكيزو فرني حاد شدم فكر ميكردم چطور ممكنه من اينهمه اينجا رفتم و اومدم اين دره به اين گندگي نديدم!؟!؟!؟!؟!؟!...
سیاوش جان از تو دیگه بعید بود به دیلوگها دقت نکنی!
به نظر من یکی از زیباترین و به هم پیوسته ترین داستانهای جنبی بازی بود این قضیه گری فاوکس.
هیچی.از خواص اون کلاه گری فاوکس این بود که هرچی مربوط به اون و دارنده اش باشه فراموش میشه و نمونه اش هم همین Thives Guild که یه موقعی برای خودش ساختمون داشته! ولی به هر حال به دلیل خواص اون کلاه فراموش شد.
باتشکر....

castlevania

کاربر سایت
Oct 18, 2006
966
نام
yousef
ممنون mgs جان..... من ازیه جادوگر جادوی open hard lock رو میخرم ولی کار نمیکنه و میگه که skill ات کمه و از اینجور چیزا میشه بگید باید چیکار کنم تا بتونم ازش استفاده کنم؟!!!!!!

m_g_s

کاربر سایت
Jun 19, 2006
841
ممنون mgs جان..... من ازیه جادوگر جادوی open hard lock رو میخرم ولی کار نمیکنه و میگه که skill ات کمه و از اینجور چیزا میشه بگید باید چیکار کنم تا بتونم ازش استفاده کنم؟!!!!!!

خب مهارت Alteration تو بالا ببر یه جادو ساده این نوع جادوگری رو بردار مثل Protect همین جور رو خودت اجراش کن Skill ت میره بالا واسه استفاده از Open Hard Lock به 75 تا Skill ه Alteration احتیاج داری
واسه اینکه سرعت اجرا جادوت 2 برابر بشه دکمه Block یا همون تریگر چپ(البته اگه با 360 بازی میکنی) نگه دار و جادو هارو اجرا کن میبینی که سرعت اجراشون 2 برابر میشه این کار خراک زیاد کردن Skill های مربوط به جادوه

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر