The Elder Scrolls IV: Oblivion

سلام

بازی The Elder Scrolls IV: Oblivion که این طور که من خوندم کار طراحی بازی برای PC به پایان رسیده و بازی دقیقا 2 ماه دیگه ریلیز میشه.

این سایت بازی :

http://www.elderscrolls.com/games/oblivion_overview.htm

که خبر ساخت بازی از ماه اکتبر 2004 منتشر شده و با یه حساب سرانگشتی چیزی ا سال و 5 ماه این بازی وقت برده.

سبک بازی RPG البته با نمای پرسپکتیو.

از این استودیوی بازی های BloodMoon و Morrowind و Tribunal رو دیده بودیم.

از این بازی 5 تا تریلر برای Dev Diary اومده که جدا بی نظیره.

داستان هم از یک زندان شروع میشه و شما به عنوان یک زندانی به عنوان ناجی کشور خود از پادشاه کشور دستور می گیرید و ....

حتما اخبار این بازی رو دنبال کنید.البته اگر طرفدار این سبک بازی ها هستید.

اینم لینک شات های رسمی بازی :

http://www.elderscrolls.com/art/obliv_pc_screens_01.htm

اینم لینک Concept Art بازی :

http://www.elderscrolls.com/art/obliv_conceptart.htm

بازی برای PC و Xbox360 خواهد امد.

اینم 4 تا شات از بازی:

خداحافظ

James Bond 007

کاربر سایت
Sep 26, 2005
1,373
سلام یکی از دوستای من کامپیوتر ضعیفی داره گرافیکش 5200 هست میخواد TES: Oblivion رو بازی کنه آیا راهی برای اجرا روی کامپیوترای ضعیف داره؟
(پچی , دستکاری کردنی یا..)

مرسی

Catdog

کاربر سایت
Aug 18, 2006
211
نام
امیر
دمتون گرم ولی اخرش معلوم نشد ادم باید سعی کنه سریع level up بشه یا نه؟:confused:
راسی اگه میشه یه توضیحی در مورد استفاده از جادو موقع دزدی بدید چون من هیچی از جادو تو این بازی نمیدونم.(اخه اولین rpg هست که بازی میکنم)
با اجازه یه نکته ای هم بگم البته ممکنه 50 صفحه قبل یکی گفته باشه...:-"
اگه موقع قفل باز کردن یه مشعل دستتون بگیرین کارتون اسونتر میشه.اینو تو یه کتاب که البته یادم نیس کجا هست نوشته.

alikarimi

کاربر سایت
Apr 14, 2006
356
نام
علی
سلام یکی از دوستای من کامپیوتر ضعیفی داره گرافیکش 5200 هست میخواد TES: Oblivion رو بازی کنه آیا راهی برای اجرا روی کامپیوترای ضعیف داره؟
(پچی , دستکاری کردنی یا..)

مرسی
بله با نرم افزار Oldblivion
اول بازی را نصب کن(حتمآ باید بازی کامل نصب باشه یعنی از ویندوز قبلیت نباشه) بعدش نرم افزار زیر را بگیر و نصبش کن و تنظیماتش را انجام بده(بزار روی متوسط)برو تو بازی و حال کن و فقط با آیکون oldblivion برو تو بازی نه با آیکون خود بازی!(نصفه شبه نمیتونم بهتر از این برات توضیح بدم خیلی خوابم میاد:eek: )
http://www.oldblivion.com/test/oldblivion_0.11t7.exe
دمتون گرم ولی اخرش معلوم نشد ادم باید سعی کنه سریع level up بشه یا نه؟:confused:
راسی اگه میشه یه توضیحی در مورد استفاده از جادو موقع دزدی بدید چون من هیچی از جادو تو این بازی نمیدونم.(اخه اولین rpg هست که بازی میکنم)
.
من برای دزدی جادویی استفاده نمیکنم فقط همون دکمه ی Ctrl را میزنم و ...
ولی وقتی عضو دارک هور بشی یه لباس بهت میدن که سیاه هستش و برای دزدی خیلی خوبه و کلآ تو شب خیلی کاربرد داره و حدود 3-4 تا بیشتر مخفیت میکنه!

آخرین ویرایش:

Musician

کاربر فعال
Dec 16, 2006
1,283
شما تا يه 6ya 7 روز تحمل كنيد من اينguid oblivion download كردم بدم بيرون ترجمه كنن چون 250صفحه هستش بد هر چي سوال بود در خدمتم تازه از cure گرفته تا stealth توش توضيح داده پس فلن by.:bash: :smoke:

xdantex

کاربر سایت
Aug 3, 2006
1,242
نام
حسین
1- دمتون گرم ولی اخرش معلوم نشد ادم باید سعی کنه سریع level up بشه یا نه؟:confused:
2- راسی اگه میشه یه توضیحی در مورد استفاده از جادو موقع دزدی بدید چون من هیچی از جادو تو این بازی نمیدونم.(اخه اولین rpg هست که بازی میکنم)

1- آدم باید سعی کنه درست level up شه آروم و سریعش مهم نیست.
2-یه جادوی قفل باز کردن هست که باید alteration زیاد داشته باشی منم چون شخصیتم جادوگره قفل‌های very hard رو هم میتونم با جادو باز کنم. یه جادوی دیگم هست به اسم invisibility که برای نامرئی شدنه متولد های ماه shadow میتونن روزی یه بار این طلسم رو برای 60 ثانیه اجرا کنن. درغیر این صورت شخصیتت باید alteration زیادی داشته باشه.در مورد فرقه dark brother hood هم اگه نمیخوای خودتو درگیر ماموریتاش بکنی و فقط لباسشونو میخوای بزن یکی رو بکش لوسیو که اومد بهت پیشنهاد کار بدرم بکش robe اون خیلی بهتره.

Esikhafan

کاربر سایت
Jul 5, 2006
1,353
نام
احسان
آقایون(خانم که نداریم:)) از راهنماییتون فوق العاده ممنون!! گرچه خودم همه کار رو کردم:)الان تو بازی اصلی رسیدم به اونجایی که مارتین رو میبری بالای اون کوه و میری دنبال اون نشان پادشاه که اون آدم عوضی (:mad: ) نتونست ازش یه مراقبت درست و حسابی بکنه!
لول ما هم به 2 رسید.....مهمترین اشتباهی که من تو بازی کردم اینه که با اینکه جادوگر هستم اما درجه alterationم پایین هست...خیلی براش پول گزاشتم اما به جایی نمیرسه!
راستی یه چند تا عکس از شخصیتاتون بزارید حال کنیم!!
خوب اگه غیر فعال باشن دیگه مشکلی ایجاد نمیکنن.
خوب میدونی الان اون ثسمت من بهچه شکلی هست؟ باید برای پیدا کردن یه کوئست 4 ساعت بگردم
ر
وحید میگم تا الان چندتا کوئست رو کامل کردی؟

احسان برای اون قضیه فالکار،اون آرگونینه بهت میگه که برو اتاقشو بگرد،تو اتاق روی میزش یه Black Suol Gem هستش،میبری دوباره میدی به اون آرگونینه این سنگه رو،اونم واست ردیف میکنه همه چیو!
واسه اینکه به دانشگاه برم چند تا باید از این Recommendation ها بگیرم؟

اصل داستان شما اینه که یه دزدی تابلویی می کنی و گیر میفتی، می برنت زندان
بعد از تموم شدن مدت حبس، وقتی از زندان آزاد شدی ... داشتی همین جوری برا خودت چرخ می زدی که یه نفر میاد یقه ت رو می گیره و میگه : بیا جزء Guild دزدا ...
خوب آره:biggrin1: واسه اون ماموریت 1500 سکه ای مجبور شدم یه دست برم زندان و برگشتنی که اومده بودم پول رو بگیرم این الفه یخه ما رو گرفت!
باید بری به Kvatch Castle
اونجا اینقدر میری جلو تا به جنازه ی Count برسی
انگشتر جناب کنت رو بردار و برو سراغ ماتئوس
حالا دو تا انتخاب داری
یا انگشتر رو بدی به ماتئوس، و یا هم انگشتر رو پیش خودت نگه داری
انتخاب با خودته ...
من از توی اون دروازه oblivion رد میشدم :-" میرفتم تو خود شهر!! حواسم نبود!
هر چیزی یه قانونی داره
مثلاً فرض کن همین جا تو قوروم شما به یک نفر توهین کنی، آیا ممکنه با شما برخورد نشه ؟؟؟
البته یه راه داره
اونم اینکه توی Thief Guild بری و به نصف قیمت bounty ت رو بخری
یا هم اینکه تابلو بازی رو بزاری کنار و خیلی آروم ملت رو بکشی (یا جیبشونو یا خونشونو بزنی) که کسی خبر دار نشه
منظور من رو فکر کنم درست نفهمیدی:blushing: من میرم تو خونه یه نفر با کمال سکوت اون رو میکشم بالا صفحه هم مینوسه که این قتل توسط یک فرد ناشناخته انجام شد(یا یه همچین چیزی:)) حالا از خونه که بیرون میرم ملت میریزن رو سر من!

اسب رو کجا نگه میدارن؟ یعنی خریدی همین جوری باید بزاری یه جا بمونه؟ ...روش میشه از اسلحه استفاده کرد؟
خونه خریدن به نظر من فایده خاصی نداره ...Living Quarter یک گیلد میشه هم برای خواب هم برای گزاشتن وسایل استفاده کرد;)
رزولوشن رو هم از اونجایی که مانیتور واید دارم گزاشتم روی 800*1280 و خوب درست داره کار میکنه:)

xdantex

کاربر سایت
Aug 3, 2006
1,242
نام
حسین
آ
واسه اینکه به دانشگاه برم چند تا باید از این Recommendation ها بگیرم؟

اسب رو کجا نگه میدارن؟ یعنی خریدی همین جوری باید بزاری یه جا بمونه؟ ...روش میشه از اسلحه استفاده کرد؟

باید از mage گیلد هر شهر یه دونه بگیری ( علافی به معنای واقعی کلمه)

اسب رو توی اصطبل شهر نگه میدارن وقتی هم سفر سریع کنی خود به خود میره تو اصطبل شهری که بهش سفر کردی. موقعی هم که سوارشی هیچکاری نمیتونی بکنی ولی اگه ازش پیاده شی خوده اسبه میاد کمکت.

Skychaser

The Betrayer
مدیر انجمن
Apr 15, 2006
5,269
نام
جواد محسنی
من چه جوری عضو دارک برادر هود بشم؟
فقط یه راه داره... اونم اینه که یه آدم رو بکشی...
پیشنهاد من اینه که بری arena عضو بشی... چون اونجا توی جنگ ها آدم میکشی... وقتی بخابی بعد از آدم کشی یه نفر میاد بهت یه چیزایی میگه و بهت میگه که باید برای عضویت کامل باید یه آدم رو بکشی... و ..........

بابا یکی پیدا نمیشه به من بگه این guild به نام knight of the nine کجا هست؟؟؟
یکی از دوستان گفته بود برو anvil.... من رفتم ولی وقتی در مورد شایعات پرسیدم فقط به 2 چیز رسیدم ...
یه کوئست فرعی که توش انگشتر ازدواج یکی رو دزدیده بودند و من باید پسش میگرفتم...
یکی هم اون خونه جن زده... که خریدمش انصافا هم خیلی باحاله
191.gif

SHvIRUS

کاربر سایت
Dec 2, 2005
938
نام
Shayan

باید یه سرباز بکشی حداقل! آدم معمولی من چند بار کشتم ولی کسی نیومد به خوابم!
یا اینکه گرند چمپیون رو تو آرینا (البته بعد اینکه ماموریتش رو انجام دادی!) بکشی.

یه خونه تو بروما خریدم! خالیه خالیه! فقط یه تخت داره! چطوری وسایل براش بخرم؟

xdantex

کاربر سایت
Aug 3, 2006
1,242
نام
حسین

همون اول کار که خیلی آپگرید نشدی برو سراغ یکی از گداهای شهر تو خواب بکشش بعد مامورا میان میبرنت زندان آزاد که بشی هم جای خواب داری ( جای گداهه) هم عضو دارک برادر هود میشی.:biggrin1:

یکی از دوستان گفته بود برو anvil.... من رفتم ولی وقتی در مورد شایعات پرسیدم فقط به 2 چیز رسیدم ...

برو دور و بر کلیسا با مردم درباره شایعه ها حرف بزن.

poorna

کاربر سایت
Jul 13, 2006
1,166
نام
Vahid
نوشته شده توسط SHvIRUS:
یه خونه تو بروما خریدم! خالیه خالیه! فقط یه تخت داره! چطوری وسایل براش بخرم؟
هر بار که هرجا خونه بخری ، یک کوئست اضافه میشه که با ادامه دادنش به محلی توی اون شهر میرسی که وسایل خونه بهت میفروشن . ;)
شایان واقعا این تویی که داری این سوال رو میپرسی ؟ :eek:

نوشته شده توسط mehrdad_metallica:
شما تا يه 6ya 7 روز تحمل كنيد من اينguid oblivion download كردم بدم بيرون ترجمه كنن چون 250صفحه هستش بد هر چي سوال بود در خدمتم تازه از cure گرفته تا stealth توش توضيح داده پس فلن by.

اصلا فکر نمیکنم نیازی به اینکار باشه ؛ چون دوستانی که اینجا هستن اطلاعاتشون از راهنما بیشتر نباشه کمتر هم نیست ;)

نوشته شده توسط Esikhafan:
وحید میگم تا الان چندتا کوئست رو کامل کردی؟
حدود 100 تا . البته از ماموریت های اصلی 4 ، 5 تا بیشتر نرفتم و فعلا هم قصد ندارم ماموریت اصلی برم.
حدودا 30 ، 20 تا کوئست فرعی ناتمام هم ریخته سرم !
من مشکلم اینه که یکجا به مشکل برخوردم که کسی نتونست کمکم کنه ، برای همون دیگه رغبتم برای بازی کردن خیلی کم شده و روزی بیشتر از یکی دو ساعت نمیتونم بازی رو تحمل کنم ! ( بر خلاف قبلا که با این بازی زندگی میکردم ) :((
البته یه دلیل دیگش هم اینه که از مجموع ماه های وسط تابستون تا حالا ، حدودا یک ماه رو کلا بازی نکردم . اونم دلیل این بود که بعد از کلی بدبختی و با کلی امید ، وقتی به Arcane Univercity بخاطر دستگاههای انچنت کردنش راه پیدا کردم ، دیدم به هر لباس یک خاصیل بیشتر نمیشه داد . . . :( و کلی حالم گرفته شد و افسردگی پیدا کردم ! :)

نوشته شده توسط dj_mj:
بابا یکی پیدا نمیشه به من بگه این guild به نام knight of the nine کجا هست؟؟؟

صفحه ی بعد رو حتما بخون ! ;)

poorna

کاربر سایت
Jul 13, 2006
1,166
نام
Vahid
سلام.
اگه یادتون باشه یه قولی داده بودم که بعد از امتحاناتم یک مقاله بنویسم و اکسپنشن (اضافه شونده) های آبلیویون و امکانات هرکدومشون رو براتون با عکس شرح بدم.
خوب . . . امروز آخرین امتحانم رو دادم . . . و طبق قولم این مطلب رو آماده کردم . ;)
اگر اشتباه داشت به بزرگی خودتون ببخشید و البته اگه زحمتی نبود اشتباه رو هم ذکر کنید. ;)

~×~×~×~×~×~×~×~×~×~×~×~×~×~×~×~×~×~×~×~×~×~×~×~×~×~×~×~×~

به نام خدا
بعد از عرضه شدن شاهکار آبلیویون به بازار ، از همون اول انتظار میرفت که سازنده ها ، بازی ای که اینقدر براش زحمت کشیدن رو به این سادگی رها نکنن و تا چند وقت با عرضه ی اکسپنشن ها و مود ها یی برای این بازی ، ازش سود ببرن و البته طرفداران بازی رو هم شاد کنن.
در این مقاله به شرح مختصری از 8 اکسپنشن از اکسپنشن هایی که برای این بازی عرضه شده پرداختم.

Horse Armor Pack
البته همه کم و بیش با این اکسپنشن آشنا هستن ولی به هر حال :
وقتی این اکسپنشن رو نصب میکنید ، اولین بار که بعدش وارد بازی میشید ، یک Pop-up میده و میگه که "من یک نوشته پیدا کردم از طرف Snak gra-Buma (یک زن ِ اورک) صاحب chestnut handy stables (استبل ایمپریال سیتی) ، که توش نوشته که ایشون اسب هرکسی رو که این نوشته رو براش ببره ، زره میپوشونه؛" و یک کوئست به نام Horse Armor به کوئست هاتون اضافه میشه.
شما با اسبتون میرید پیش ایشون و نوشته هم میبرید. 2 تا زره هستن که میتونید یکی رو انتخاب کنید.
1- Steel Armor
2- Elven Armor

(روشون کلیک کنید تا عکسشون رو ببینید)
از این به بعد هم هروقت خواستید میتونید برید پیش ایشون ، تا هر اسبی رو که بطور قانونی متعلق به شما باشه ، زره کنه. یا زره ی اسبتون که زره شده رو عوض کنه؛ که باید در قبال هرکدوم از این کارها 500 سکه بهش بدید (چون فقط دفعه ی اول مجانی بود) .

Orrery
خوب معنی لغوی این کلمه میشه (جهان نما).
همونطور که احتمالا توجه کردید ، در Mages Guild ِ ایمپریال سیتی ، وقتی وارد میشید 3 تا در روبروتون میبینید.
که سمت چپی و سمت راستی به Arcane Univercity میرن. و وسطی قفله و برای باز کردنش به کلید نیاز دارید؛ که البته حتی وقتی Arch-Mage (رییس Mages Guild ) هم بشید ، کلیدشو بهتون نمیدن. پس شاید خیلی دنبال کلید این قسمت گشتید ، در حالی که اصلا توی نسخه ی اصلی بازی کلید اینجا وجود نداره و شما به هیچ وجه نمیتونید وارد این قسمت شید.
چاره اینه که اگه میخواید وارد اون قسمت بشید (که اگر از بیرون هم نگاه کنید سقف گنبدی شکلی داره) باید این اکسپنشن رو نصب کنید.
با نصب کردن ِ Orrery ، وقتی وارد بازی میشید ، کوئستی به نام Repairing the Orrery به کوئست های فعالتون اضافه میشه.
و یک pop-up میاد که میگه "من یک نوشته از Bothiel در Arcane Univercity پیدا کردم . اگر من بتونم Dwarven Artifact هایی که گم شدن رو پیدا کنم ، یک پاداش خواهم داشت. .. "
خوب. شما به جایی که روی نقشه مشخص میکنه میرید و یک نوشته پیدا میکنید که لیست جاهایی که Dwarven Artifact دارن نگهداری میشن رو نوشته. 4 تا کمپ کوچیک (هرکدوم شامل 2 ، 3 تا خیمه ) هست که توی هرکدوم میرید و با سارق ها مبارزه میکنید و اونا رو میکشید. و هربار یک Dwarven Artifact رو از جسد یکیشون برمیدارید.
وقتی هر 4 تا رو بدست آوردید ، به آرکین یونیورسیتی میرید و میدینشون به Bothiel تا orrery رو تعمیر کنه. بعد از یک روز جهان نما تعمیر میشه و کلیدش به شما داده میشه.
شما وقتی واردش میشید با این صحنه مواجه میشید :
جهان نما در حالت خاموش
یک سری دستگاه که خاموش هستن(چون تاریک بود با night eye عکس گرفتم) . اونجا یک کنسول هست که وقتی فعالش میکنید ، جهان نما به کار میفته و واقعا زیباست. جهان نما ، در اصل مدل سیارات منظومه ی شمسیه که بدور خورشید میچرخن. و البته ماه هم بدور زمین میچرخه.
خوب حالا فایده ی این همه دم و دستگاه چیه ؟
فایده اینه که یک دستگاه اونجاست که هربار ازش استفاده کنید ، با توجه به وضعیت ماه یک جادو میتونه بهتون بده که هربار برید جادو بگیرید ، باید جادوی قبلی که ازش گرفتید رو با یک جادوی جدید عوض کنید.
این هم 3 تا عکس از دستگاه هنگامی که داره کار میکنه (عشقه محمد حسین ! )
جهان نما 1
جهان نما 2
جهان نما 3
سقف گنبدی شکل از بیرون

Spell Tomes

معنوی لغویش میشه "کتاب های وِرد"
این ازاکپسپنشن های کاربردی ِ بازیه .
با نصب این اکسپنشن ، گاه گاه کتاب هایی پیدا میکنید که با باز کردنشون ، یک اسپل ( وِردِ جادو) به جادو هاتون اضافه میشه. درست مثل کتاب هایی که با باز کردنشون یک واحد به اسکیل هاتون اضافه میشه.
این یک نمونه که خودم پیدا کردم .
کتاب ِ آمورش جادو

Wizard's Tower

این اکسپنشن هم از اکسپنشن های خوبیه که عرضه شده و من که شخصا خیلی خوشم اومد.
با نصبش کوئستی به نام Frostcrag Spire اضافه میشه .
"با توجه به سندی که به من تحویل داده شده ، من دارایی ِ یکی از فامیل های دور و گم شده ام روبه ارث بردم ، که اسم ِ اون دارایی Frostcrag Spire هست (به معنی ِ "منار ِ تخته سنگ ِ سرمازده" ) . . . . . . . در اولین فرصت باید به اونجا برم و در مورد ِ ملکِ جدیدم تحقیق کنم."
{این شیوه ی اطلاع رسانی بعد از نصب هر اکسپنشن خیلی جالبه . . . }
وقتی به اون مکان میرید و اونجا رو میگردید ، یک کتاب خاک گرفته پیدا میکنید و با خوندنش میفهمید که برای رسوندن اون مکان به جلال و شکوه قبلیش ، باید به Mystic Emporium در Market District ایمپریال سیتی برید و هرچی لازمه بخرید.
با خریدن چیزهایی که لازمه ، اون برج به مکانی رویایی برای یک جادوگر تبدیل میشه . طوری که اگه جادوگر باشید ، ممکنه هرچی تو خونه تون توی ایمپریال سیتی و شهر های دیگه دارید ، بردارید و به اینجا منتقل کنید و محل زندگیتون بشه اونجا.
واقعا مکان پر امکاناتی هست و برای زندگی عالیه. (قابل توجه عزیزانی که هنوز خونه نخریدن)
از امکانات اینجا به چند مورد اشاره میکنم :
1- در بالکن این برج ، به Mages Guild ِ هر شهر حتی Kvatch یک پورتال هست . پس اگه اینجا زندگی کنید ، میتونید در وقتتون صرفه جویی کنید و در چند ثانیه به هر شهر برید. فرقش با Fast Travel اینه که وقتی Fast Travel میکنید ، مثلا 18 ساعت میگذره و شما خودتون رو در مقصد میبینید. یعنی مثلا اگه بخواید از ایمپریال سیتی به یکی از دهات اطراف سفر کنید ، وقتی توی ایمپریال سیتی نگاه میکنید و ساعت 5 هست ، وقتی Fast Travel رو انجام میدید ، ساعت مثلا میشه 22 و میرسید به مقصد. ولی وقتی از پورتال ها استفاده میکنید هیچ فاصله زمانی وجود نداره و اگه مبدا ساعت 5 باشه ، مقصد فوقش ساعت میشه 5:00:01 .
2- این برج یک باغچه ی گلخانه ای داره که اغلب گیاهانی که توی کلّ بازی وجود داره ، میتونید اینجا پیدا کنید ( خیالتون راحت nirnroot نداره!). حتی گیاهانی مانند Blood Grass که فقط توی جهنم پیدا میشه.
3- دستگاههای Altar of Enchanting و Altar of Spellmaking در سالن اصلی وجود دارن و میتونید ازشون استفاده کنید.
4- یک Altar برای معجون سازی (Alchemy) که وقتی جلوش میرید تا معجون بسازید ، مهارت Alchemy تون 15 تا افزایش پیدا میکنه و البته با کنار رفتن از اونجا به حالت عادی برمیگرده.
5- اصلی ترین و مهم ترین کاربرد این برج ، همین مورد هست: شاید توی بازی دیده باشید افرادی رو که یک موجودی رو برای دفاع از خودشون و کمک توی مبارزات تربیت کردن؛ مثلا چیزی که خیلی زیاده سگ هست .
توی سالن اصلی برج ، یک محراب (Altar) هست که میتونید ازش برای حفاظت خودتون یک موجود احضار کنید. این موجود هرجا برید دنبالتون میاد و کاملا اهلی هست و فقط به دشمن ها حمله میکنه. انتخاب هایی که دارید سه مورد از سه عنصر اصلی جادو ها هستن (Fire, Frost , Shock ) :
الف- Flame Atronach که برای احضارش به 3 تا Flame Salt نیاز دارید.
ب- Frost Atronach که برای احضارش به 3 تا Frost Salt نیاز دارید.
ج- Storm Atronach که برای احضارش به 3 تا Void Salt نیاز دارید.
نکته ی قابل توجه اینکه برای احضار هر موجودی ، به چیزی نیاز دارید که از کشتن خودش بدست میارید !
نکته ی دیگه اینکه در عین حال فقط یک موجود میتونید همراهتون داشته باشید.
دستوراتی که میتونید به موجودات بدین هم طبق معمول Wait ، Follow و Dismiss هستن که با Dismiss (مرخص شدن) موجود ناپدید میشه و از بین میره.

این هم چند تا عکس از قسمت های مختلف برج:
نمای بیرونی 1
نمای بیرونی 2
نمای بیرونی 3
گلخانه
سالن اصلی 1
سالن اصلی 2
بالکن پورتال ها

Mehrunes Razor

با نصب این اکسپنشن ، کوئست Unearthing Mehrunes Razor به کوئست هاتون اضافه میشه که بسته به مهارتتون حدود1.5 تا 3ساعت ماجراجویی داره و از بقیه ی اکسپنشن هایی که معرفی کردم طولانی تره.
Mehrunes Razor اسم ِ یک daedric artifact ِ قوی هست.
اولین بار که بعد از نصب اکسپنشن وارد بازی میشید ، با این pop-up مواجه میشید.
"من صحبت هایی شنیدم از یک Ayleid City ِ گم شده به نام ِ Varsa Baalim ، جایی که Mehrunes Razor مخفی شده. اگر من مخروبه های Sundercliff Watch در شرق ِ Niben رو بگردم ، ممکنه که شهر گم شده رو پیدا کنم و این daedric artifact ِ قوی رو پیدا کنم."
با رفتن به این مکان و کمی گشتن ، یکی دفتر خاطرات پیدا میکنید که بیان میکنه یک نوع ارتش اینجا گرد آمدن و توسط فردی به نام Frathen Drothan رهبری میشن که اون هم به دنبال ِ همون Mehrunes Razor هستش. بعد از جلو رفتن وارد یک شهر زیر زمینی میشید و جلوتر یک در پیدا میکنید که با جادو محافظت میشه و برای رد شدن نیاز به 2 تا enchanted bezoar نیاز دارید . با گشتن در شهر زیرزمینی ِ کامل که نسبتا بزرگه و شامل خونه ، مردم ، کشاورز ، پلیس ، زندان و حتی زندانی میشه ، میتونید اون 2 تا رو پیدا کنید و از در بگذرید.
با رد شدن از در به یک مخروبه میرسید که تا حالا خیلی باهاش برخورد کردید ! همون Ayleid های مخروبه ای که توی بازی پیدا میکنید ، این بار زیر ِ زمین و البته سالم تر از همیشه! که توسط خوناشام ها محافظت میشه .
مشاهده ی مبارزات سربازان ارتش ِ Drothan و خوناشام ها واقعا دیدنیه . هرجا وارد میشید میتونید این 2 گروه رو ببینید که به جون ِ هم افتادن و اگه استراتژی داشته باشید ، یک کنار قایم میشید تا بالاخره یک گروه پیروز شه و اون موقع شما وارد میدان میشید تا گروه پیروز که خیلی ضعیف شده رو شکست بدید. همونطوری که گفتم مبارزه های افراد این 2 گروه خیلی جالبه ، و بعضی جاها حتی در 2 گروه 4 ، 5 نفره با هم مبارزه میکنن.
بالاخره بعد از جلو رفتن و مبارزه و جلو رفتن و . . . به خود ِ Drothan میرسید و توی مبارزه شکستش میدید.
اونجا یک تابوت عمودی هست که یک فرد ِ عجیبی توش وایساده و اصلا تکون نمیخوره و به ضربه واکنش نشون نمیده.
یک دفترچه پیدا میکنید که توش نوشته برای بدست آوردن ِ Mehrunes Razor ، باید قلب ِ این فرد رو بردارید و بخورید ! جالب اینه که حتی وقتی قلب رو برمیدارید و توی inventory ِ شماست ، این قلب تپش میکنه و زندس وحتی اسمش Beating Heart هست! آثارش هم فقط یک مورده : Cannibal Consumption ( به معنی ِ "مصرفِ آدمخوار" = یعنی چیزی که آدمخوار مصرف میکنه ! )
با خوردن ِ قلب ، فرد ِ درون ِ تابوت زنده میشه و باید باهاش مبارزه کنید.
و بالاخره بعد از کشتن ِ این آخرین مانع ، در ِ یک جایی باز میشه که از توش Mehrunes Razor رو برمیدارید.
حالا بعد از این همه تلاشی که برای بدست آوردن این آیتم کردید فکر میکنید چیه ؟
میتونید حدس بزنید Mehrunes Razor چیه ؟
شاید تعجب کنید ، ولی Mehrunes Razor فقط یک خنجر ه !
یک خنجر ِ enchant شده !
خواصش هم فقط همین 2 مورده :
1- Daedric Banishing on Strike
2- Disintegrate Armor 15 pts for 7 secs on Strike
دومی که معلومه . . . یعنی زره ِ فردی که بهش ضربه بزنیم رو برای 7 ثانیه ، 15 واحد مستهلک می کنه.
امّا اولی . . . یعنی یک شانس ِ کشتن ِ یک ضرب ِ افراد رو داره . . . و تا جایی که من تست کردم ، این شانس حدود 10 درصده .
و وقتی که اتفاق بیفته ، بالای صفحه مینویسه :
" Through the Razor , Mehrunes Dagon claims this soul ! "
و فرد رو در جا میکشه.

{به نظر من که اصلا ارزش ِ حدود 1.5 ساعت ماجراجویی رو نداشت ، ولی در کل مواجه شدن با یک شهر زیرزمینی و مشاهده ی مبارزات 2 گروه جالب بود.}

فردِ درون ِ تابوت
فردِ درون ِ تابوت در حال ِ مبارزه
خنجر
خنجر در حالتی که در دستمون گرفتیمش

Vile Lair

معنوی لغوی : "لانه ی جانور ِ پست (لجن ِ پست )"
نصب این اکستنشن کوئست Deepscorn Hollow رو به کوئست هاتون اضافه میکنه.
"با توجه به یک پیغام اسرار آمیزی که به من داده شده ، من یک لانه ی زیر زمینی به نام ِ Deepscorn Hollow رو از یک فامیل دور و گم شده به ارث بردم . این مکان در جنوبی ترین نقطه ی سیرودیل ، در جنوب ِ Leyawiin قرار داره. . . . . من باید به اونجا برم و در مورد ِ ملک ِ جدیدم تحقیق کنم"
{باز هم شیوه ی اطلاع رسانی ِ جالب بعد از اکسپنشن . . . طرف چه فامیل های خوبی داره! }
وارد محل میشید. با یک ساختار ِ غیر معمول مواجه میشید و یک جورنال ِ فراموش شده رو پیدا میکنید.
با خوندن ِ جورنال در میابید که میتونید هر چیزی رو که برای احیای محب مورد نیازه ، از طریق فردی به نام Rowley Earwulf تهیه کنید.
این فرد بطور غیر قانونی این لوازم رو میفروشه ، چون که این لوازم هم غیر قانونی هستن .
با مجهز کردن ِ محل ، وقتی وارد میشید یک خوناشام رو میبینید که براتون کار میکنه به نام ِ Dark Minion .
همچنین یک سلول پیدا میکنید که یک نفر توش زندانیه.
یک ستونی هست که فقط خوناشام ها میتونن ازش استفاده کنن که چون من خوناشام نیستم نمیدونم کارش چیه.
وقتی با خوناشامی که براتون کار میکنه صحبت میکنید ، یک گزینه ی عجیب دارین.
Murder in the name of Sithis
که وقتی این دستور رو بهش میدین ، از محل میره بیرون.
من وقتی این کار رو کردم ، وقتی برگشت گفت که در وظیفش شکست خورده .
پس در کل زیاد از عملکرد ِ این محل سر در نیاوردم (ولی بزودی سر در میارم! )
در این مکان ِ عجیب ، حتی جای خواب شما به شکل تابوته !
تابلوی نقاشی در این مکان عجیب
این مکان زیرزمینی حتی باغچه هم داره
Dark Minion در حال کار کردن در باغچه
ساختار عجیب Deepscorn Hollow

Thieves Den

یعنی "کمینگاه (مخفیگاه) ِ دزد ها"
نام کوئستی که اضافه میشه : Dunbarrow Cove
این کوئست با pop-up خودشو نشون نمیده و برای بدست آوردنش باید با مردم ِ Anvil در مورد ِ شایعات صحبت کنید.
"قرن ها پیش ، یک جنگ بزرگ در خلیج ِ Anvil شکل گرفت . در جنگ ، دزد ِ دریایی ِ افسانه ای ، Torradan ap Dugal ، توسط اولین Count ِ شهر ِ Anvil شکست داده شد . شایعات خبر از یک زیر زمین ِ مخفی در زیر ِ قلعه ی Anvil میدهند. اگر شایعات درست باشن ، پس آخرین محل ِ استراحت ِ کاپیتان دوگل (Dugal ) و کشتی اش کشف شده . من باید درمورد ِ این شایعات در اولین فرصت تحقیق کنم."
با گشتن ، یک غار زیر ِ قلعه ی شهر ِ انویل پیدا میکنید و وقتی جلوتر میرید به کشتی ِ کاپیتان دوگل میرسید. همه ی خدمه ی کشتی به اسکلت تبدیل شدن و برای بکار انداختن مجدد ِ محل ، باید همشون رو بکشید.
بعد با کمک Dahlia Rackham ، میتونید برای کشتی خدمه استخدام کنید و اون محل رو که بعد از صدها سال خاک خوردن به یک مخروبه تبدیل شده ، به یک پایگاه عملیاتی تبدیل کنید.
افرادی که استخدام میکنید:
_ یک قاچاقچی که اشیای دزدی و غارت شده رو جابجا میکنه. وقتی استخدامش میکنید ، با خودش یک فرد ِ دیگه ای رو هم میاره! _ یک پیکان ( تیر ِ تیرکمان) ساز خیلی معروف در بازار ِ سیاه (غیرقانونی ) که ما رو با تغذیه کردن ِ تیرانداز ها از لحاظ ِ تجهیزات و آموزش دادن یاری میکنه.
_ دزد حرز شکن ِ معروف و متخصص ِ مهارت Security . ایشون خدمه و خودِ شما رو آموزش میدن وبا آیتم هایی مثل lock pick و... ما رو تغذیه میکنن.
_ یک شاه دزد ! بنام Kovan که تجربیاتش در مخفی کاری بسیار گرانبهاست . (اشاره هایی شده که ایشون در Morrowind هم حضور داشتن)
_ یک نفر که میتونه همه ی چیزهایی که پیدا کردنشون در سیرودیل بسیار سخته براحتی برای ما تهیه کنه ، به شرطی که ازش در مورد منابعش نپرسیم!
_و بالاخره یک fence

با استخدام کردن این خدمه ، میتونیم گروه رو هر هفته یک بار به ماموریت بفرستیم. بعد از رفتن به ماموریت ، بعد از یک هفته بر میگردن و سهم ما از غارتشون رو توی جعبه ی کنار تختمون میذارن.
بعد از هر ماموریت به یک بار استراحت نیاز دارن.
(شغل سالم و درآمد زا!)
عکس 1
عکس 2

و بالاخره
Knights of the Nine

خوب این اکسپنشن ، طولانی ترین اکسپنشن عرضه شده برای بازیه و من دیگه نمیتونم براش راهنما و توضیحات مثل بقیه بنویسم.
یک کوئست طولانی اضافه میکنه ، مثل خیلی از کوئست های دیگه و مشکل خاصی نداره.
فقط برای کسانی که نمیدونن بعد از نصب کردن ِ این اضافه شونده باید به کجا برن تا کوئستش رو بگیرن یه راهنمایی میکنم :
بعد از نصب ، به Anvil برن . با مردم حرف بزنید . بعد از اینکه با چند نفر در مورد شایعات صحبت کنید ، 2 تاپیک جدید در گفتگو ها اضافه میشه :
Anvil Chapel attack
Prophet
من چون منابع اطلاعاتیم گدا ها هستن ، با یک گدا در این مورد صحبت کردم ، که در مورد پیامبرشون میگه و میگه باید با اون حرف بزنیم.
پیامبر جلوی Chapel وایساده و داره داد و بیداد میکنه !
برید باهاش حرف بزنید.
اگر هم میبینید حوصله ی این که با مردم صحبت کنید و . . . رو ندارید ، یکراست برید پیش پیامبر !
مکان پیامبر هم جلوی Chapel ِ شهر Anvil ، کمی بالاتر از خونه ایه که توی اون شهر خریدید.
یعنی وقتی از در اصلی وارد شهر میشید ، به سمت چپ برید (سمت آبگیری که یک مجسمه توشه ) .و اون مسیر رو برید بالا تا بعد از 4 ، 5 تا خونه برسید به پیامبر. باهاش صحبت کنید و . . . ادامه ی داستان.
اسم کوئستش هم Pilgrimage هست.
البته فکر کنم ( تاکید میکنم ، فکر کنم ) برای گرفتن این کوئست باید یک کاره ای باشید . یعنی یک عامل شهرتی داشته باشید و سرتون به تنتون بیارزه.
مثلا Arch-Mage , Hero of Kvatch , Grand Champion Of Arena یا . . .

نمایی از محلی که پیامبر به سخنرانی میپردازه (قسمت سمت راست Chapel هست و پیامبر زیر اون قسمتی هست که سقف داره ولی دیوار نداره )
عکس از پیامبر

پایان

در آخر میگم که این مطلب هر جا ذکر یا نقل قول میشه ( چه قسمتی از متن و چه کلّ آن ) زیرش آدرس سایت بازیسنتر تحت عنوان منبع ذکر بشه.;)
همه ی عکس هایی که لینک دادم رو هم خودم گرفتم و البته کیفیتشون بخاطر اینکه عکس ها از bmp به jpeg تبدیل شدن و البته آپلود شدن پایین اومده.;)
هیچ قسمت این مقاله هم ترجمه یا کپی از جایی نبوده ، مگر اینکه از متن ِ کوئست ها در خود ِ بازی چیزی رو ترجمه کرده باشم.

به هر حال امیدوارم مورد استفادتون قرار گرفته باشه.
ویرایش : همه ی عکس ها رو چک کردم . همشون باز میشدن بدون هیچ مشکلی . ولی به هر حال باز اگر مشکلی بود من در خدمتم

موفق باشید

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر