The Elder Scrolls IV: Oblivion

سلام

بازی The Elder Scrolls IV: Oblivion که این طور که من خوندم کار طراحی بازی برای PC به پایان رسیده و بازی دقیقا 2 ماه دیگه ریلیز میشه.

این سایت بازی :

http://www.elderscrolls.com/games/oblivion_overview.htm

که خبر ساخت بازی از ماه اکتبر 2004 منتشر شده و با یه حساب سرانگشتی چیزی ا سال و 5 ماه این بازی وقت برده.

سبک بازی RPG البته با نمای پرسپکتیو.

از این استودیوی بازی های BloodMoon و Morrowind و Tribunal رو دیده بودیم.

از این بازی 5 تا تریلر برای Dev Diary اومده که جدا بی نظیره.

داستان هم از یک زندان شروع میشه و شما به عنوان یک زندانی به عنوان ناجی کشور خود از پادشاه کشور دستور می گیرید و ....

حتما اخبار این بازی رو دنبال کنید.البته اگر طرفدار این سبک بازی ها هستید.

اینم لینک شات های رسمی بازی :

http://www.elderscrolls.com/art/obliv_pc_screens_01.htm

اینم لینک Concept Art بازی :

http://www.elderscrolls.com/art/obliv_conceptart.htm

بازی برای PC و Xbox360 خواهد امد.

اینم 4 تا شات از بازی:

خداحافظ

نوشته شده توسط Ryo Hazuki:
از رو عدده میتونی بفهمی. بالا رفت خوش خوشانشه پائین اومد خوب نیست
دو حالت ميشه فهميد:
1.هرچي اون قسمت دايره پرتر باشه بيشتر اون عملو دوست داره.
2.اگر موس رو روي اون قسمت نگه داريد حالت صورتش عوض ميشه.
بقيه رو هم در صفحه ي قبل توضيح دادم.:cheesygri

نوشته شده توسط hitman_bahal:
1.هرچي اون قسمت دايره پرتر باشه بيشتر اون عملو دوست داره.
این قسمت رو من شک دارم. تا اونجا که یادمه هر بار که کلیک میکنی اون پر و خالی ها یه دوران 45 درجه انجام میده و متغیر هست شدیدا.

OK
ولی یه سوال دیگه .
وقتی که داریم با یکی حرف میزنیم . اون پایین یه دکمه هست که عکس صورته . که بعد میزنیم یه دایره میاد . همون دیگه ؟!
خوب من هیچی از اون نفهمیدم !!!
باید با اون چیکار کنم برای کارهای مختلف ؟!
عزیز من ، دوستان سه هزار بار در صفحات قبلی توضیح کامل دادند. :evil:
راستی یه سوال داشتم من شاید خواستم در آینده دور به عنوان یک جادوگر بازی کنم می خواستم بدونم بازار کشت و کشتارش(!) چطوره ؟ منظورم اینه میشه صدمه ای که با شمشیر به دشمن وارد می کنم با جادو هم بکنم؟
بسنگی به جادوت داره. مثلا اگه از اون عصا جادوییه استفاده می کنی ، باید ببینی قدرتش چقدره.
ولی یه چیزی که هست ، اینه که جادو برای نبرد زیاد مناسب نیست ، مثلا تو آرنا اگه دیده باشی ، جادو گرا خیلی راحت تر می میرند .
اگر بخوای جادوگر باشی ، باید تند تند طلسم عوض کنی. مثلا یه طلسم بزنی برای سپر ، بعد یه طلسم بزنی برای راه دور ، یه طلسم بزنی یارو بی حرکت شه ، یه طلسم بزنی از خونش کم شه ، یه طلسم بزنی .......
این کار خیلی سرعت عمل و حوصله میخواد.
ولی اگه با شمشیر مبارزه کنی ، با راست کلیک سپر میگیره ، اگه یه کلیک ملایم کنی یه ضربه ی ملایم میزنه ، اگه کلیک رو نگه داری ضربه ی محکم میزنه و. . .در کل همه چیز توی همون دو تا کلیک خلاصه میشه.
پس میبینی که بازی در اصل مبارزات فیزیکی رو پشتیبانی میکنه. واگر نه یه کاری می کرد که مثلا با راست کلیک سپر جادویی بگیری ، با کلیک ملایم فلان طلسم رو بزنی ، با نگه داشتن کلیک یه طلسم دیگه رو بزنی و.............

هیچوقت!!
این کار رو من مثل چیت زدن میدونم.همیشه بازی خلوصش روی Medium هستش.همون وسطه وسط!!
همین.
به قول شاعر (احمد آقا) : As you wish

Major skills have base values of 25 and easier to increase than others and will determine when ypu level up
این جمله رو کجا میگه ؟ چطور من نشنیدم؟

ببین.میجر اسکیلها اولا برای آپگرید شدن راحتترند و سریعتر آپگرید میشند.
یعنی احمد آقا اشتباه میکرد؟

ایشون فایل رو از تورنت گرفتن.چون تورنت برای خیلیها سخته پس یه جا آپلود کرد که ما هم بهره مند بشیم!!
تورنت دیگه چیه؟
اگه یه سایته ،که فرقی نمی کنه ، اگه لینک رو بذارن میتونیم دانلود کنیم.
اگر هم نه خوب بگید چیه که سخته؟

سایتهای آپلود هم معمولا با دانلود منیجر ها مشکل دارن.با حالت معمولی دانلود کن.[/
QUOTE]
اگه با دانلود منیجر مشکل دارن پس دیگه Rusume support به چه درد میخوره؟
من از فایر فاکس استفاده می کنم ، و فکر میکنم هر بار که از برنامه خارج بشیم باید از اول دانلود کنیم. IE هم که اینجوریه.
پس دیگه چرا اینقدر زحمت کشیدن گذاشتن جایی که rusume support داشته باشه؟

میدونم چی میشه!!ولی دلم نمیاد.حیف نیست؟ارک روشنفکریه!!
آره اتفاقا خودم هم خیلی دلم براش سوخت :((
ولی چه میشه کرد. بعدش دیدم خودم هم اینجوریم .
یعنی اگه یه روز بفهمم شیطانیم خود کشی میکنم.

توی اون قلعهه چیز ارزشمندی هم وجود داره
ما که حفظ نیستیم کجا چیز ارزشمند هست کجا نیست . می دونی تو بازی چند تا غار و قلعه وجود داره؟
خودت بگرد ببین چیزی هست یا نه. مگه کار سختیه؟
آها راستی می ترسیدی با کسی در بیفتی.;)
اون راهزنه رو یادته؟
من همون موقع که گفت Your money or your life زدم کشتم لختش کردم لباسهاش هم بردم فروختم ، بعد تو ........;)

پس اگر فرقی نداره نتیجه میگیریم که لزومی نداره حتما مهارت اصلیمون چیزی باشه که بهش نیاز داریم و باید چیزی باشه که سریع پر بشه تا لول آپ بشیم ، درسته؟
مثلا به مهارت تجارت همه نیاز دارن ولی خیلی سرعت زیاد شدنش کمه . پس بهتره به جاش مثلا Acrobatoc یا Athletic رو بذاریم که سرعت زیاد شدنشون بیشتره.
این چیزی که گفتم ، درست بود اساتید؟
اساتید گرامی ، این حرف من درسته یا چیزی که SUPERMHR گفت؟

توی بازی کتاب هایی هستن که با باز کردنشون یک واحد به مهارت خاصی اضافه میشه.
همچنین آدمهایی که بعضی از مهارت ها رو آموزش میدن.
من از یه جا لیست این کتاب ها رو پیدا کردم ( برای هر مهارت 5 کتاب)
همچنین لیست آموزش دهنده ها رو با مکان زندگیشون.
اگه خواستید بگید تا این هم بذارم.
کسی نمی خواست؟

خوب ، حالا مشاوره
به نظر من اینا خوبن ، شما چی می گید؟
Blade برای اینکه ..... خوب دیگه همه میدونن برای چی... زیاد شدنش هم تاثیر مستقیم روی Strengh داره
Block برای دفع ضربات سهمگین دشمن . با زیاد شدن این مهارت میتونیم ضربات دشمن رو به خودش بر گردونیم.
Heavy/Light Armor به نظر شما کدوم بهتره اساتید؟
Restoration به سرعت افزایش داده میشه. حتی اگه خونتون پر باشه ، هی اون spell زیاد شدن خون رو بزنید ، زیاد میشه. خیلی هم کاربردیه. به قول آقای فلانی دکتر خود باشیم . مفتی خونمون زیاد میشه.
Destruction از راه دور حریف رو می کوبونیم . در کل ورد های حملاتی جادویی زیر مجموعه ی این هستن. سرعت افزایشش هم خوبه.
Acrobatic سرعت افزایشش عالیه و خیلی بدرد لول آپ می خوره.
Athletic این هم مثل بالایی سرعت آپگریدش محشره.
Sneak سرعت افزایش رو نمی دونم ، ولی کاربردیه. البته اگر مهارات اصلی و فرعی تفاوتی در سرعت زیاد شدنشون نباشه که بهتره ایم فرعی باشه.
Security سرعت افزایشش خوبه ، کاربردی هم هست
Armorer سرعت افزایش خوب ، کاربردی
Alchemy کاربردی ، سرعت خوب
Speech Craft سرعت پر شدن معمولی ای داره ، کاربردی و پر استفاده هم هست
Merchenist تجارت ، کاربردیه ، ولی سرعت پر شدنش خیلی افتضاحه.

خوب احمد آقا ، شما نظرت رو در مورد این بگو. باید 6 تاشون حذف شن. اگه خودت پیشنهاد دیگه ای هم داشتی ، خوشحال میشم بشنوم.
البته حذف شدن اون 6 تا به طور خفنی بر میگرده به اون سوال که همه تو کفش موندن:
مهارت های اصلی ، سرعت پر شدنشون با فرعی ها فرق داره یا خیر.

این جمله رو کجا میگه ؟ چطور من نشنیدم؟
شنیدنی نیست!!
توی منوال بازی گفته.
تورنت دیگه چیه؟
اگه یه سایته ،که فرقی نمی کنه ، اگه لینک رو بذارن میتونیم دانلود کنیم.
اگر هم نه خوب بگید چیه که سخته؟
سایتهای آپلود هم معمولا با دانلود منیجر ها مشکل دارن.با حالت معمولی دانلود کن.[/
QUOTE]
اگه با دانلود منیجر مشکل دارن پس دیگه Rusume support به چه درد میخوره؟
من از فایر فاکس استفاده می کنم ، و فکر میکنم هر بار که از برنامه خارج بشیم باید از اول دانلود کنیم. IE هم که اینجوریه.
پس دیگه چرا اینقدر زحمت کشیدن گذاشتن جایی که rusume support داشته باشه؟
نه.
تورنت یه چیزی هست که باهاش یه فایلی رو از فرد دیگه ای دریافت میکنی.ولی همیشه یه مشکلاتی داره برای خودش.
برای همین میذارن توی آپلود سنترها تا راحت باشیم.
اما خیلی از سایتها مثل همین Rapidshare باید یکم پول بدی تا اکانت طلایی بهت بدن و اونموقع دانلود منیجرها و البته Resume ساپورت میشه.
البته شاید موقع دانلود بنویسه Resume Supported اما اگه اینترنت قطع بشه دیگه نمیتونی از جایی که قطع شد شروع کنی.
آها راستی می ترسیدی با کسی در بیفتی.
خودتی!!!
راستی.از اون یارو Lex که میخواستیم مالیات ها رو بگیریم شمشیرشو هم دزدیدم!!!یک کلیمور نقره ای بود....
در ضمن صدبار گفتم که سلامتیم در حد صفر بود.گیر نده دیگه!!!
عنی احمد آقا اشتباه میکرد؟
این چیزیه که منوال میگفت.
برای این کار باید آکروباتیکس خوبی داشته باشید.(با 30 باشه خیلی راحته)
دروازه ها که باز شد سریع برین سمت راست.دو طرف اون دروازه که درش بسته است یک نوع ستون سنگی شیبدار هستش.
بپرید روی اون و بعد یکبار دیگه بپرید روی شیب بعدی.اینجوری حریف به هیچوجه نمیتونه یهتون آسیب بزنه.
حالا با خیال راحت یک جادوی خوب از نوع دیستراکشن بردارید با کمان و تیر.انقدر از اون بالا بزنینش تا بمیره.حتی اگه خود آگروناک هم باشه (اگر ماموریتش رو انجام ندید) به راحتی میکشینش.
اینکار مشکل اصلیش اینه که یکم طول میکشه.و تیراتون رو به سرعت از دست میدید.اگر یک جادوی خوب داشته باشین که حله.
تا الا 1400 تایی جمع کردم.برم بازم بجنگم تا اون خونه لعنتی رو گیر بیارم و با خیال راحت دزدی کنم!!
باتشکر....

بچه ها من در دو مرحله ی زیر گیر کردم راهنمایی کنید که باید چکار کنم
عکس ها:
23szs4m.jpg

سمت چپی در مورد گروه دزد هاست همونی که میگفتم یکی میگه برو پیش آرماند و سمت راستی نمیدونم برای چیه;)

سمت چپی در مورد گروه دزد هاست همونی که میگفتم یکی میگه برو پیش آرماند و سمت راستی نمیدونم برای چیه
سمت چپی میگه که شما اونجایی که رفتی(همون مغازهه) باید تا حدودعصر صبر کنی و بعد بری تو.اونجا یه چیزی در انتظارته!!
سمت راستی هم معلومه:
شما احتمالا بر خلاف قوانین محفل دزدها عمل کردی(از کسی از اعضای محفل دزدی کردی) و البته بعدش اومدی و جریمه اش رو هم پرداختی.حالا محفل دوباره تو رو پذیرفته.
باتشکر....

سلام

نوشته شده توسط poorna:
البته سی پی یو هامون خیلی با هم فرق دارن ، چون مال من LGA775 هست که خیلی از سی پی یو های معمولی 478 بهتره.

هیچ فرقی با هم ندارن
اگر می خوای کاملاً توجیه کنم
بهر حال برای تست دقیق یک مرتبه با کمک ماشین حساب خود ویندوز زمان لازم برای محاسبه ی 100.000 فاکتوریل رو محاسبه کن و با هر CPU یی که دوست داری مقایسه کنش
می تونم بگم یکی از دقیق ترین تست ها برای مقایسه ی سرعت 2 تا CPU با هم همینه
چون برای محاسبات ریاضی در این سطح مهمترین چیز خود CPU ست و لاغیر ...

بله ، من در صفحات قبل هم دیدم شما چند بار در چند سرور مختلف آپلود کردینش ، ولی باید بگم اون پرشین گیگ که کلا Download Acceleraator Plus ام ارور میده و فقط اون فایله رو میتونه بگیره که گفتید دو فایل رو به هم وصل میکنه.

فایل هایی که در Persian GiG آپلود شدن کاملاً سالم هستن
روی لینک راست کلیک کن و Save Target As ( در Fire Fox گزینه ی Save Link As رو انتخاب کن تا دانلود شه)
در ضمن من این فایلو از جایی دانلود کردم که دیگه الان Expire شده (خلیل جان زحمتشو کشیده بودش)

در ضمن این راهنما نیست
Manual ه
و این یعنی دفترچه ای که همراه بازی اوریجینال در Box بهتون ارائه میشه هنگام خرید.

یعنی احمد آقا اشتباه میکرد؟

همه اشتباه می کنن و من جزئی کوچک از همه هستم
ولی در این مورد خاص نه
اشتباه نکردم

ببین وقتی شما یه Skill رو بعنوان Major انتخاب می کنی سطحش یه مقداری بالاتر از Minor ها قرار می گیره.
حالا میزان بالاتر بودن اون هم به Race ت بستگی داره
مثلاً Speech Craft اگر برای یه Imperial و یه Dark Elf جزء Major Skills باشه توی Imperial سطح بالاتری داره وعلت اینه که Imperial ها از Dark Elf ها مردمی تر هستند.
ولی برای بالاتر بردنش هیچ ربطی به نسل نداره
این شمایی که با انتخاب هات در روش زندگی کاراکتر می تونی سرعت بالارفتن هر Skill ی رو تعیین کنی.
مثلاً می تونی با یه Wood Elf ضعیف بری تو خط Blade و خیلی هم شمشیر زن ماهری شی، برخلاف اینکه Wood Elf اصلاً برای این ساخته نشده.
قبلاً در این موارد خیلی بحث شده و بعید می دونم ادامه ی این مورد خیلی ضروری باشه
فقط اینو بدون که شما هستی که سرعت Level Up شدن یک Skill رو تعیین می کنی ...

اینکه هر نسل توی چه مواردی وارد تر هست رو هم میشه توی Manual به خوبی دید

خوب ، حالا مشاوره
Blade برای اینکه ..... خوب دیگه همه میدونن برای چی... زیاد شدنش هم تاثیر مستقیم روی Strengh داره
Block برای دفع ضربات سهمگین دشمن . با زیاد شدن این مهارت میتونیم ضربات دشمن رو به خودش بر گردونیم.
Restoration به سرعت افزایش داده میشه. حتی اگه خونتون پر باشه ، هی اون spell زیاد شدن خون رو بزنید ، زیاد میشه. خیلی هم کاربردیه. به قول آقای فلانی دکتر خود باشیم . مفتی خونمون زیاد میشه.
Destruction از راه دور حریف رو می کوبونیم . در کل ورد های حملاتی جادویی زیر مجموعه ی این هستن. سرعت افزایشش هم خوبه.
Sneak سرعت افزایش رو نمی دونم ، ولی کاربردیه. البته اگر مهارات اصلی و فرعی تفاوتی در سرعت زیاد شدنشون نباشه که بهتره ایم فرعی باشه.

اول نژادتو بگو
و بعد هم بگو که دوست داری چی باشی؟؟؟ یه دزد، یه جنگجو یا ...
بعد میشه راهنمایی کرد

ولی یه چیزی که هست ، اینه که جادو برای نبرد زیاد مناسب نیست ، مثلا تو آرنا اگه دیده باشی ، جادو گرا خیلی راحت تر می میرند .
اگر بخوای جادوگر باشی ، باید تند تند طلسم عوض کنی. مثلا یه طلسم بزنی برای سپر ، بعد یه طلسم بزنی برای راه دور ، یه طلسم بزنی یارو بی حرکت شه ، یه طلسم بزنی از خونش کم شه ، یه طلسم بزنی .......
این کار خیلی سرعت عمل و حوصله میخواد.
ولی اگه با شمشیر مبارزه کنی ، با راست کلیک سپر میگیره ، اگه یه کلیک ملایم کنی یه ضربه ی ملایم میزنه ، اگه کلیک رو نگه داری ضربه ی محکم میزنه و. . .در کل همه چیز توی همون دو تا کلیک خلاصه میشه.
پس میبینی که بازی در اصل مبارزات فیزیکی رو پشتیبانی میکنه. واگر نه یه کاری می کرد که مثلا با راست کلیک سپر جادویی بگیری ، با کلیک ملایم فلان طلسم رو بزنی ، با نگه داشتن کلیک یه طلسم دیگه رو بزنی و.............

بکم بی ربطه این حرف
اولاً با جادو میشه همه کار کرد
مثلاً Shock Damage
در ضمن برای تعویض سریع جادو ها می تونی از Hot Key استفاده کنی.
علاوه بر اون تنظیمات کلیک ها و کلید های کیبورد در بازی در حالت پیش فرض هست و می تونی عوضش کنی

مثلا من خودم عوض کردم به شکل زیر

Space برای Jump
E برای Activate
C برای Block
RMB هم برای Cast Spell

---------------------------------------------------------------

نوشته شده توسط SamFisher:
حالا یه سوال دیگه
میشه توی چند تا گروه عضو شد ؟!
یا فقط باید یکی رو انتخاب کرد !!!؟؟؟
گروه Blades که معلومه جاش کجاس . توی Bruma که میریم فکر کنم خود مارتین بود که میگفت عضو شو .
ولی مثلا گروه Thief رو از کجا عضو شم ؟!

بله میشه توی همه ی گروه ها همزمان عضو شد
فقط برای Mage Guild باید Bounty ت صفر باشه.

عضویت در Thief Guild رو هم تا حالا فکر کنم 10 بار توضیح داده باشم ...

ولی یه سوال دیگه .
وقتی که داریم با یکی حرف میزنیم . اون پایین یه دکمه هست که عکس صورته . که بعد میزنیم یه دایره میاد . همون دیگه ؟!

اینم من توی یه پست بین صفحات 35 تا 45 کاملاً توضیح دادم

.هرچي اون قسمت دايره پرتر باشه بيشتر اون عملو دوست داره.

نه اصلاً این طوری نیست
هرچه ربع دایره پر تر باشه یعنی اثر بیشتری داره
مثال میزنم
یکی از یه موردی بدش میاد مثلاً فحش
می تونی بری بهش بگی خر (موردی که ربع دایره خالیه) و این کم اثر می کنه و اون کم ازت بدش میاد (مجبور می کنین آدمو از لغات بی ادبانه استفاده کنه)
می تونی هم بری بگی فلان فلان شده ی ................ (وقتی ربع دایره پره) و این باعث میشه که اون دیگه نگاهت هم نکته و خیلی ازت بدش بیادش

اینم همینه
باید اون درتایی رو که دوست داره وقتی دایره پره روش کلیک کنین
و اون دوتایی رو که ازش بدش میاد وقتی خالی تره
و این خودش یه جور پازله که استراژی می طلبه

نوشته شده توسط MOH3N:
سلام به همگی
بابا یکی من رو ارشاد بده
من چند بار این سوئال رو مطرح کردم ؟؟
تو رو خدا دارم مجبور میشم بازی رواز اول برم با انجام اون همه کوئست ؟
من توی ماموریت the path of down موندم چون 4 تا کتاب رو فروختم میروم پیش اون مارمولکه میگه باید نمیدوم بری کتاب رو چک کنی ؟
تو رو خدا کمک کنید داره گریه ام میگیره ؟
می خوام از اول برم لولو 17 هست
اگه میشه قشنگ توضیح بدید
میدونم تکراریه ولی این لطف رو در حق من بکنید.

خوب نباید می فروختی پسر خوب
باید اون 4 جلد کتابو داشته باشی تا ماموریت کامل بشه
حالا هم برو یه کتابفروشی توی Imperial City هست ببین داره اینا رو یا نه
در ضمن جالبه چون کتابهارو اجازه نمی ده بفروشی چون موردی از Quest هستش ...

راستی کارت گرافیکت چی شد، خوب کار می کنه ؟؟؟

نوشته شده توسط Grim Reaper:
راستی یه سوال داشتم من شاید خواستم در آینده دور به عنوان یک جادوگر بازی کنم می خواستم بدونم بازار کشت و کشتارش(!) چطوره ؟ منظورم اینه میشه صدمه ای که با شمشیر به دشمن وارد می کنم با جادو هم بکنم؟

به همون قدرت شمشیر و شایدم قوی تر
توصیه هم Berton و High Elf هستش برای اینکه یه Sorcerer خوب باشی
بهترین فرم جادوی نابود کننده انواع تقویت شده ی Shock هستش البته فرم Target

نوشته شده توسط alikarimi:
بچه ها من در دو مرحله ی زیر گیر کردم راهنمایی کنید که باید چکار کنم

در مورد سمت راست شما از Thief Guild دزدی کردی و اونا انداختنت بیرون
بعد بابتش رفتی پول دادی و اونا دوباره قبولت کردن
حالا باید بری Quest رو Active کنی ببینی چی می گه و ازت چی می خواد
چون الان دوباره تو یکی از اعضای Thief Guild هستی ...

دومی هم می گه که به یه محلی رسیدی بنام Gweeden
باید تا عصر صبر کنی و بعد بری تو ببینی چه خبره ...

آخرین ویرایش:
هیچ فرقی با هم ندارن
اگر می خوای کاملاً توجیه کنم
بهر حال برای تست دقیق یک مرتبه با کمک ماشین حساب خود ویندوز زمان لازم برای محاسبه ی 100.000 فاکتوریل رو محاسبه کن و با هر CPU یی که دوست داری مقایسه کنش
می تونم بگم یکی از دقیق ترین تست ها برای مقایسه ی سرعت 2 تا CPU با هم همینه
چون برای محاسبات ریاضی در این سطح مهمترین چیز خود CPU ست و لاغیر ...
عزیز من ، تو این تاپیک جای این بحث ها نیست و من هم اطلاعات دقیقی ندارم.
ولی 775 خیلی فرق داره و قوی تره.
قیمتش هم بیشتره.
اگه فرقی نداشت اینتل که مرض نداره سی پی یو ی جدید بده.
دیگه هم بحث رو ادامه نده لطفا.;)

فایل هایی که در Persian GiG آپلود شدن کاملاً سالم هستن
روی لینک راست کلیک کن و Save Target As ( در Fire Fox گزینه ی Save Link As رو انتخاب کن تا دانلود شه)
در ضمن من این فایلو از جایی دانلود کردم که دیگه الان Expire شده (خلیل جان زحمتشو کشیده بودش)
ولی دوستمون گفت این سایت ها با Download Accelerator Plus مشکل دارن.
من سعی حودم رو دوباره می کنم.

در ضمن این راهنما نیست
Manual ه
و این یعنی دفترچه ای که همراه بازی اوریجینال در Box بهتون ارائه میشه هنگام خرید.
........... که نیستم ، می دونم منوال یعنی چی. به هر حال اون یک راهنما هست که به همراه بازی ارائه میشه.

همه اشتباه می کنن و من جزئی کوچک از همه هستم
ولی در این مورد خاص نه
اشتباه نکردم

ببین وقتی شما یه Skill رو بعنوان Major انتخاب می کنی سطحش یه مقداری بالاتر از Minor ها قرار می گیره.
حالا میزان بالاتر بودن اون هم به Race ت بستگی داره
مثلاً Speech Craft اگر برای یه Imperial و یه Dark Elf جزء Major Skills باشه توی Imperial سطح بالاتری داره وعلت اینه که Imperial ها از Dark Elf ها مردمی تر هستند.
ولی برای بالاتر بردنش هیچ ربطی به نسل نداره
این شمایی که با انتخاب هات در روش زندگی کاراکتر می تونی سرعت بالارفتن هر Skill ی رو تعیین کنی.
مثلاً می تونی با یه Wood Elf ضعیف بری تو خط Blade و خیلی هم شمشیر زن ماهری شی، برخلاف اینکه Wood Elf اصلاً برای این ساخته نشده.
قبلاً در این موارد خیلی بحث شده و بعید می دونم ادامه ی این مورد خیلی ضروری باشه

اینکه هر نسل توی چه مواردی وارد تر هست رو هم میشه توی Manual به خوبی دی
بابا شما هم چه گیری دادین به این نسل ها .
من که با نسل کاری ندارم.
فکر کنید نسل x .اگه مهارت y رو به عنوان اصلی برداشته.
یک نفر دیگه هم از همون نسل x هست ، که مهارت y رو بعنوان اصلی بر نداشته.
هر دو تاشون هم شرایط دقیقا مساوی دارن و از هر لحاظ مثل همن. یعنی دقیقا مثل هم کار میکنن.
اگه یکیشون مرحله ی زندان رو با 100 قدم و 5 پرش برداشته ، اون یکی هم دقیقا 100 قدم و 5 پرش.
حتی شرایط پرش و همه چیز شون با هم کاملا برابره.
حالا آیا سرعت پر شدن مهارت y تو هردوشون مساویه و یا در اولی به خاطر اینکه مهارت y اصلیه ، سرعتش بیشتره؟
دیگه بخدا نمی دونم چه جوری سوالم رو واضح تر بیان کنم که شما دوباره گیر ندی به نژادشون.

اول نژادتو بگو
بعد میشه راهنمایی کرد
حالا بذار امشب Manual رو دانلود کنم تا ببینم چه میشه کرد.
راستی هیچ راهی وجود نداره که با DAP دانلودشون کنم؟ حتما باید خود مرورگرم دانلودشون کنه؟

بکم بی ربطه این حرف
اولاً با جادو میشه همه کار کرد
مثلاً Shock Damage
در ضمن برای تعویض سریع جادو ها می تونی از Hot Key استفاده کنی.
علاوه بر اون تنظیمات کلیک ها و کلید های کیبورد در بازی در حالت پیش فرض هست و می تونی عوضش کنی
اصلا بی ربط نیست ، شما باید به عمق ماجرا بری تا متوجه شی من چی میگم.;)
در ضمن مگه خود شما تو آرنا بازی نکردی؟
خداییش ، کشتن جادوگرا سخت تر بود یا شمشیر و گرز بازها؟

موفق باشید.

خداییش ، کشتن جادوگرا سخت تر بود یا شمشیر و گرز بازها؟
خوب معلومه که جادوگرا.
ولی دلیلش چیز دیگه ایه.اونا Armor کمتری دارن و از راه دور کار میکنن.پس شما میتونی راحت ازشون جاخالی بدی.
توی دزدی مهارت بدیعی پیدا کردم!!!حتی از Fighter's Guild هم دزدی کردم!!!
ولی دوستمون گفت این سایت ها با Download Accelerator Plus مشکل دارن.
من سعی حودم رو دوباره می کنم.
اون دوستمون!!!گفت که با دانلود منیجر ها مشکل داره.DAP هم یک نوع منیجر هستش.
من خودم هم فکر میکردم DAP دیگه آخر منیجره.ولی الان از Internet Download Accelerator استفاده میکنم.
من که با نسل کاری ندارم.
هر دو تاشون هم شرایط دقیقا مساوی دارن و از هر لحاظ مثل همن. یعنی دقیقا مثل هم کار میکنن.
اگه یکیشون مرحله ی زندان رو با 100 قدم و 5 پرش برداشته ، اون یکی هم دقیقا 100 قدم و 5 پرش.
حالا آیا سرعت پر شدن مهارت y تو هردوشون مساویه و یا در اولی به خاطر اینکه مهارت y اصلیه ، سرعتش بیشتره؟
دیگه بخدا نمی دونم چه جوری سوالم رو واضح تر بیان کنم که شما دوباره گیر ندی به نژادشون.
احمد هم درست میگه چرا انقدر گیر میدی؟!!!
بیا.منوال در باره میجر و ماینر این رو میگه:

حله؟!!
د
ر مورد سمت راست شما از Thief Guild دزدی کردی و اونا انداختنت بیرون
بعد بابتش رفتی پول دادی و اونا دوباره قبولت کردن
حالا باید بری Quest رو Active کنی ببینی چی می گه و ازت چی می خواد
چون الان دوباره تو یکی از اعضای Thief Guild هستی ...

دومی هم می گه که به یه محلی رسیدی بنام Gweeden
باید تا عصر صبر کنی و بعد بری تو ببینی چه خبره ...
من هم که همین رو گفتم!!!:) :D :cheesygri
باتشکر....

سلام

نوشته شده توسط poorna:
عزیز من ، تو این تاپیک جای این بحث ها نیست و من هم اطلاعات دقیقی ندارم.
ولی 775 خیلی فرق داره و قوی تره.
قیمتش هم بیشتره.
اگه فرقی نداشت اینتل که مرض نداره سی پی یو ی جدید بده.
دیگه هم بحث رو ادامه نده لطفا.

حوصله ی بحث هم ندارم چون بی فایده ست
مهم اینه که کارت گرافیک شما بیش از اون جواب نمی ده، حتی اگه کارتتو با همین مقدار رم ببندی روی سیستمی که AMD Athlon FX-55 داره
بهتره اگه می خوای از Oblivion و گرافیکش لذت ببری حداقل یه 6600GT داشته باشی

........... که نیستم ، می دونم منوال یعنی چی. به هر حال اون یک راهنما هست که به همراه بازی ارائه میشه.

جواب اون سوال همونی بود که دیدی
Manual در لغت انگلیسی یعنی Instructional / Ejucational Booklet
و اون چیزی که سایت Game Spot ارائه میده چیزیه بنام FAQ/Walkthrough
و این دوتا با هم زمین تا آسمون فرق دارن ;)

من که با نسل کاری ندارم.

شنونده دانا باشد ...
توی همون متن گفتم که : ;)
نوشته شده توسط خودم:
نوشته شده توسط خودم:

و این یعنی که:
بله
کمی فرق دارن با هم
RPG یعنی زندگی با شخصیت
و هر کسی زندگیشو روی یه چیزای خاصی متمرکز می کنه
و سعی می کنه توی اونا بیشتر بیشتر پیشرفت کنه
ولی اگه روزی بخواد کلاً بزنه زیر همه چی
درسته که یه راهی رو رفته ولی می تونه اونایی رو هم که توشون ضعیفه حالا کمی کندتر ولی افزایش بده
و این رابطه ی مستقیمی با توانایی های ذاتی فرد داره که همون Race ش باشه
مثلاً از یه بیسواد باهوش هیچ گاه نمی تونی هوشش رو بگیری
و این همون مثال من برای Imperial و Speech Craft هستش

اصلا بی ربط نیست ، شما باید به عمق ماجرا بری تا متوجه شی من چی میگم.

چه جالب :D

راستی هیچ راهی وجود نداره که با DAP دانلودشون کنم؟ حتما باید خود مرورگرم دانلودشون کنه؟

اینو نمی دونم
چون اینترنتی که من ازش برای دانلود استفاده می کنم پهنای باندی معادل 6 مگابیت بر ثانیه داره (یعنی 750 کیلو بایت در ثانیه)

تنها چیزهایی که من ازشون استفاده می کنم یکی Meta Product Mass Downloader هستش که در شبکه ی پرسرعت، سرعت عظیمی داره (اینترنت خونگی رو نمی دونم)
دیگری هم برنامه ای بنام Rap Get که برای دانلود از Rapid Shrae و Mega Upload، که زمانی هستن کار می کنه
اونم برای دانلود فیلم ازش استفاده می کنم همین و بس

------------------------------------------------------

نوشته شده توسط SUPERMHR:
من هم که همین رو گفتم!!!

فکر می کنی برای تایپ این همه نوشته چقدر وقت صرف میشه؟؟؟
و مسلم اینه که من در زمانی که شما جوابتو می فرستادی من داشتم تایپ می کردم
و پاسخ شما رو ندیدم
و گرنه وقتی شما کامل و جامع پاسخ دادی من بیکار نبودم که بیام و همونا رو تکرار کنم که ...
بهر حال شرمنده ...

آخرین ویرایش:
حوصله ی بحث هم ندارم چون بی فایده ست
مهم اینه که کارت گرافیک شما بیش از اون جواب نمی ده، حتی اگه کارتتو با همین مقدار رم ببندی روی سیستمی که AMD Athlon FX-55 داره
بهتره اگه می خوای از Oblivion و گرافیکش لذت ببری حداقل یه 6600GT داشته باشی
خودتی :D

جواب اون سوال همونی بود که دیدی
Manual در لغت انگلیسی یعنی Instructional / Ejucational Booklet
و اون چیزی که سایت Game Spot ارائه میده چیزیه بنام FAQ/Walkthrough
و این دوتا با هم زمین تا آسمون فرق دارن
مند هم همین رو گفتم.
بابا شما چی فکر کردید؟ فکر کردید من ...........؟
من هم گفتم که میدونم . اون manual ی که همراه بازی ارائه میشه ، کتابچه ایه که بازی رو آموزش داده به طور کلی . یعنی کلیات بازی رو گفته.
ولی اون چیزی که سایتی مثل گیم اسپات ارائه میده ، اهنمای پشت سر گذاشتن مراحله. راهنمای قدم به قدم بازی.
اون گیم اسپاتی هم که پرسیدم ، گفتم شاید گیم اپات خودش یه همچین چیزی داده باشه برای بازی به این عظیمی. OK ؟
در ضمن بهتره بدونی بیشتر FAQ/Walkthrough ها ، یه چیزی اولشون قبل از شروع راهنمای قدم به قدم دارن که تو مایه های همون منواله. مثلا من خودم 4 تا برای آبلیویون دارم که دوتاشون اولشون همون جوری در مورد مهارات و آیکون ها و کلا کلیات بازی یه توضیح مختصری دادن.
فقط اینو بدون که شما هستی که سرعت Level Up شدن یک Skill رو تعیین می کنی ...[/
QUOTE]
ن شمایی که با انتخاب هات در روش زندگی کاراکتر می تونی سرعت بالارفتن هر Skill ی رو تعیین کنی.
ای بابا .
من اینا رو میدونم بخخخخخدا .:(
ولی منظور سوالم خوب بشما منتقل نمیشه. بذار با یه روش دیگه سوال رو مطرح کنم.
روش زندگی و ریس و نژاد و ... همشون متغیر هستن. درسته؟
خوب ، حالا ما اگه همه ی این متغیر ها رو ثابت فرض کنیم ، و تنها پارامترمون این باشه که {انتخاب شدن یک اسکیل به عنوان میجر ، تاثیری رو سرعت پر شدنش میزاره یا نه } ، اون موقع چی؟
یعنی همه ی متغیر ها مثل روش زندگی و ریس و نژاد و ... کاملا ثابت هستند. حالا انتخاب شدن یک اسکیل به عنوان میجر ، تاثیری رو سرعت پر شدنش میزاره یا نه ؟
این آقای SUPERMHR منظورم رو خوب فهمید. اگه میشه اون هم یه توضیحی بده سوال من رو.
آها .... آها ....فهمیدم چه جوری سوالم رو بیان کنم...
فکر کنید تو بازی اصلا نژاد های مختلف و روش زندگی و این چیزا نداریم و فقط میتونیم مهارات اصلیمون رو انتخاب کنیم . یعنی بازی یک اکشن کاملا خطی مثل مکس پین باشه و ما فقط بتونیم Major Skills رو انتخاب کنیم . اون موقع ، بین مهارتی که بعنوان اصلی انتخاب میشه ، با مهارتی که فرعیه ، تفاوتی هست از نظر سرعت زیاد شدن یا نه؟

چه جالب
بله دیگه ، جالبه.
همه ی حرفاهای من جالبن. به شرطی که به عمقش بری.;)

در ضمن استاد احمد ، شما پستهایی که من در رابطه با اون سوال اصلی کردم ، یه دور با حوصله بخون ، تا منظورم رو بفهمی.

خوب ، حالا مشاوره

اول نژادتو بگو
بعد میشه راهنمایی کرد
در اصل میخوام یه دانشمند روشن فکر محبوب باشم ،ولی برای انجام کارهای بازی باید یه جنگوی فیزیکی (شمشیرزن) باشم ، که خوب دزدی کنه. اگه میشه که سه تاش با هم.
اگر هم نمیشه دوتای آخری ( جنگجوی دزد)
نژادم هم باید صبر کنیم تا امشب منوال رو دانلود کنم ببینم چی میشه.

سلام.
من الان تو Paradis هستم.بعد یکی از اون شیاطین اومد صحبت کرد باهام منم ازش یه ماموریت گرفتم واسه آزادیه یه دیو.بعد من الان آزادش کنم یا نه این یارو شیطانرو بکشم؟

من الان تو Paradis هستم.بعد یکی از اون شیاطین اومد صحبت کرد باهام منم ازش یه ماموریت گرفتم واسه آزادیه یه دیو.بعد من الان آزادش کنم یا نه این یارو شیطانرو بکشم؟
Remember you're playing a role playing game!!! :cheesygri

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or