The Elder Scrolls IV: Oblivion

سلام

بازی The Elder Scrolls IV: Oblivion که این طور که من خوندم کار طراحی بازی برای PC به پایان رسیده و بازی دقیقا 2 ماه دیگه ریلیز میشه.

این سایت بازی :

http://www.elderscrolls.com/games/oblivion_overview.htm

که خبر ساخت بازی از ماه اکتبر 2004 منتشر شده و با یه حساب سرانگشتی چیزی ا سال و 5 ماه این بازی وقت برده.

سبک بازی RPG البته با نمای پرسپکتیو.

از این استودیوی بازی های BloodMoon و Morrowind و Tribunal رو دیده بودیم.

از این بازی 5 تا تریلر برای Dev Diary اومده که جدا بی نظیره.

داستان هم از یک زندان شروع میشه و شما به عنوان یک زندانی به عنوان ناجی کشور خود از پادشاه کشور دستور می گیرید و ....

حتما اخبار این بازی رو دنبال کنید.البته اگر طرفدار این سبک بازی ها هستید.

اینم لینک شات های رسمی بازی :

http://www.elderscrolls.com/art/obliv_pc_screens_01.htm

اینم لینک Concept Art بازی :

http://www.elderscrolls.com/art/obliv_conceptart.htm

بازی برای PC و Xbox360 خواهد امد.

اینم 4 تا شات از بازی:

خداحافظ

Restricted Area

کاربر سایت
Sep 24, 2005
407
منم 6600GT دارم و مشکل خاصی با فریم ریت ندارم معمولا بین 15-25 هست. رزولوشن رو 1024*768 هست HDR هم روشنه و انواع Draw Distance هم به طور متوسط روی 70% هستند. سایه ها هم کلا خاموشه! مشکلی هم از بابت فریم ریت ندارم. البته اگه 512 MB رم دیگه داشتم خیلی بهتر اجرا میشد ولی باز هم خوبه. یک چیز عجیب هم اینه که من وقتی HDR رو روشن میکنم بازی روونتر اجرا میشه :cheesygri واقعا واسه خودم هم عجیبه! شاید توهمه :cheesygri

{ehsan}

کاربر سایت
Nov 29, 2005
2,177
نام
ehsan
نه احسان جان
ممنون محمد جان
من واقعا با فریم 15 یا 20 مشکل خاصی ندارم.احسان تو هم یکم وسواسی هستی،سیستمت اونقدر قوی نیست(یا در اصل یه سیستم قوی به حساب نمیاد)و نباید انتظار داشته باشی که واست 50 فریم بده،بهتره یکم سطح وسواسیتو بیاری پایین!بازی کن حالشو ببر،به نظر من بهتره AA رو خاموش کنی،رزولوشن رو 1024 یا 800 بذاری،عمق تصویرو روشن کنی،و صد البته HDR!و با فریم حول و حوش 18-19 بسازی(حداکثر 27-28 و حداقل 12-13).البته بارون که میاد من دلم میگیره چون بس فریم گیره!من سیستمم تو مای های سیستم توئه و با این مشخصات حالشو میبرم(به قول یکی از دوستان پولشو دادی حالشو ببر!(هیچ ربطی هم نداشت البته!)).در ضمن Defragment هرگز نشه فراموش!
عماد جون ، به خدا من قبول دارم که کارت گرافیکم MID هستش ولی خوب اگر هم با رنگ قرمز مقدار CLOCK را توی امضام بزرگ نوشتم برای این نبوده که بگم کارت گرافیکم قوی هستش ، خدا شاهده قصدم اینه که یک مقداری بتونم ترس از OC کردن را از بین ببرم تا بتونم هم از یک کارت گرافیک استفاده بهینه ببرم و به دیگران منتقل کنم من میدونم خیلی شما فکر میکنید که من به خاطر امضام خیلی دارم توی بوق و کرنا میکنم
ولی این طور نیست
اما در مورد فریم : مقدار فریمی که توی مکان باز میندازه زیره 25 ولی توی مکان بسته خیلی بیشتر هستش حتی بعضی مواقع میره روی 80 یا 90
مشکل اصلی جایی هست که GRASS ها زیاد هستش یعنی این GRASS تا الان بیشترین فشار را روی کارت گرافیک توی بازی ها وارد کرده ، اگه یادت باشه توی GTA:SA هم همینطور بود وقتی که GRASS را OFF میکنم شاید 10 تا فریم بیشتر بندازه (توی فریم کم 10 تا نعمتیه)
سیستم HDR را هم OFF کردم در عوض BLOOM را فعال کردم تا حدی جلب HDR را داره البته نه خیلی ،
منم 6600GT دارم و مشکل خاصی با فریم ریت ندارم معمولا بین 15-25 هست. رزولوشن رو 1024*768 هست HDR هم روشنه و انواع Draw Distance هم به طور متوسط روی 70% هستند. سایه ها هم کلا خاموشه! مشکلی هم از بابت فریم ریت ندارم. البته اگه 512 MB رم دیگه داشتم خیلی بهتر اجرا میشد ولی باز هم خوبه. یک چیز عجیب هم اینه که من وقتی HDR رو روشن میکنم بازی روونتر اجرا میشه :cheesygri واقعا واسه خودم هم عجیبه! شاید توهمه :cheesygri
DISTAND BULDINGS
DISTANT TREES
... کلا DISABLE میشه میخوام بدونمگزینه ی VIEW DISTANCE تا آخر باز هستش ؟
یعنی 100% ؟

=============================
عماد نظرت در مورد یه 7600GT چیه ؟ یا 7800GT ؟
من مادرم الان آلمان هستش 1 ماه دیگه میادش
گفتم یه قیمت بگیره
کارت گرافیک خودما اگر بتونم خوب بفروشم 7800GT میخرم اگر نه که همون 7600GT
البته یک امکان وجود داره اگر 7600GT قابلیت OC خوبی داشته باشه خوب همینا میخرم OC میکنم حالشا میبرم با این سریه 7 اصلا آشنا نیستم

آخرین ویرایش:

farzadlion

کاربر سایت
Sep 30, 2005
2,085
منم 6600GT دارم و مشکل خاصی با فریم ریت ندارم معمولا بین 15-25 هست. رزولوشن رو 1024*768 هست HDR هم روشنه و انواع Draw Distance هم به طور متوسط روی 70% هستند. سایه ها هم کلا خاموشه! مشکلی هم از بابت فریم ریت ندارم. البته اگه 512 MB رم دیگه داشتم خیلی بهتر اجرا میشد ولی باز هم خوبه. یک چیز عجیب هم اینه که من وقتی HDR رو روشن میکنم بازی روونتر اجرا میشه واقعا واسه خودم هم عجیبه! شاید توهم
سلام...;)
منم کارتم Geforce 6600 GT هست و رزولوشنم را در بازی روی 600*800 گزاشتم اما با اینکه غیر از Self Shadows و Grass Shadows و Shadow Filtering و anti-aliasing همه ی گزینه های دیگه را On و یا روی حداکثر گزاشتم فریم ریت قابل قبولی دارم...و خب در هر صورت راضیم...ضمنا هیمنطور که میگی HDR تاثیر خیلی زیادی روی سرعت فریم بازی نداره اما حداقل برای من سرعت را بالاتر هم نمیبره :cheesygri ..اما مثلا این گزینه ی Grass Shadows را وقتی فعال می کنم خیلی فریم را میاره پایین بخصوص در محیط باز......البته گهگاه که تعداد کاراکتر هایی که باهاشون میجنگم در محیط های باز خیلی زیاد میشه فریم میاد پایین اما باز هم انقدر پایین نیست که نشه بازی کرد ...در کل بنظر من OBlivion انقدر ها هم سنگین نیست

نوشته شده توسط Elvish Hero:
First Patch for TES:Oblivion is available now.Check it out Here.
البته این پچ هنوز بتا هست و حجمش هم فکر کنم حدود 1 مگابایت باشه
البته جالبه بدونید که درجه بندی Obliovion از Teen به Mature تغییر کرد ..دلیل اصلیش هم وجود خشونت در بازی

این هم لیستی از مواردی که این پچ در بازی اصلاح میکنه

5. Update 1.1 Notes

Bug Fixes

* Fixed an issue with falling through collision in Fort Wooden Hand.
* Fixed issue with remapping controls in French, German, Italian and Spanish versions.
* Fixed issue with crashes on exit.
* Fixed issue with some shadows not lining up.
* Going to jail while equipped with bound armor or weapons no longer crashes the game.
* Fixed issue with bound weapons not dispelling properly after dismounting a horse.
* Fixed issue with player shadow being delayed after fast travel.
* Fixed infinite gold issue on some dead NPCs.
* Fixed issue with disease resistences that made it impossible to contract vampirism under certain circumstances.
* Fixed an issue where occasionally skills would not increase properly after you received an increase in a way other than skill uses like as a quest reward.
* Fixed issue where spells, powers and lesser powers were being improperly resisted when the player cast them on themselves.
* Fixed an issue where creatures and NPCs would not go into combat properly after being hit by a projectile.
* Fixed an issue with duplicating items and unequiping the bow.
* Fixed an exploit that allowed you to sell equipped items to a vendor more than once while on a horse.
* Fixed an issue with items reappearing in dead bodies after saving and reloading.
* Fixed crash when NPC with active light spell on them unloaded from memory.
* New Ultra Low Quality graphic setting available under Launcher options with improved support for low end FX cards (5700 and lower). To use this setting, go to the Launcher, select Options and click Reset to Defaults to allow the auto detect to check your system.
* Implemented SLI-mode optimizations on Nvidia cards, and Crossfire optimizations for ATI cards.

Quest Fixes

* If you are permanently expelled from Mages Guild, you can now go back into the Mages Guild buildings.
* In The Siren's Deception, the player can no longer get locked outside Gweden farmhouse if they exit too quickly.
* In the Light the Dragonfires quest, fixed an issue where player controls get locked if player accidentally hits Ocato during the final battle in the Imperial Palace.
* In the Confront the King quest, fixed an issue where Mannimarco would occasionally stop fighting the player while the player's controls are locked.
* In Corruption and Conscience, fixed an issue if player got to Llevana's house earlier than expected and she would initiate trespass behavior rather than move the quest forward.
* In Theranis' Mistake, it is no longer possible to get multiple copies of Ahdarji's ring. Also, fixed an issue with player receiving Blood Price topic too early in the quest.
* In the Leyawiin Recommendation quest, it is no longer possible to bypass Kalthar in Fort Blueblood.
* In Revenge Served Cold, Corrick will now recognize when player had the jade amulet in their inventory if No Stone Unturned quest had been previously completed.
* In Infiltration, player can no longer kill Blackwood Company members and stop progress in Fighter's Guild.
* In Dark Brotherhood, if you kill fellow members and get kicked out of the guild, you can no longer continue to progress in the questline until you redeem yourself and get back in.
* In The Master's Son, the player now properly receives their reward when completing the quest.
* In Caught in the Hunt, fixed an issue where NPCs would not go into combat properly.
* In the Cheydinhal Recommendation quest, fixed an issue where Vidkun's body would disappear if you left the well.
* Getting disqualified from the first Arena match no longer blocks you from further matches.
* In Till Death Do They Part, the Count no longer rewards player with gold more than once. Fixed an issue with not receiving the Vampire Ashes topic if the player picked up vampire ashes before getting the quest. Fixed issue where Bloodgrass topic was not added if player finished the Main Quest before starting quest. Hal-Liurz will now follow player properly when asked about the cure.
* In Mystery and Harlun's Watch, the dead body you are supposed to find will no longer disappear from Swampy Cave if you cleared out the dungeon before starting the quest.
* In Blood of the Daedra, Martin will now recognize Spellbreaker as a Daedric artifact.
* In When the Vow Breaks, fixed an issue where a second instance of Rockshatter would reappear back on Bjalfi's dead corpse after saving and reloading.
* In Paranoia, game no longer crashes when Bernadette Peneles exits the city while you are following her.

Plugin Fixes

* Fixed issue with saving your game while an actor is in a new interior cell created in a plugin, and re-loading the save game without the plugin.
* Fixed issue with loading previous saves with plugin that contains new base objects that are containers, NPCs and creatures.
* Fixed issue with linked pathpoints scripted to switch on/off that are modified by a plugin.
* NPC's companions no longer disappear when they fast travel with player to an exterior cell that is modified by a plugin.
* New scripted spell effects created in a plugin now work properly.

آخرین ویرایش:

Restricted Area

کاربر سایت
Sep 24, 2005
407
عدش هم همونطور که میدونی توی تنظیمت قسمت DRAW DISTANCE را اگر به اندازه ی 1 واحد کم کنید به کل گرافیک دگرگون میشه و میاد پایین در واقع کلا قسمت عمق تصویر مربوط به:
DISTANT LAND
DISTAND BULDINGS
DISTANT TREES
... کلا DISABLE میشه میخوام بدونمگزینه ی VIEW DISTANCE تا آخر باز هستش ؟
یعنی 100% ؟
آره این 3 تا که همه روشن هستند اون View Distance هم باید تا آخر باشه تا بشه اینا رو روشن کرد.
در مورد FADE ها هم اونا رو تقریبا رو 60-70% گذاشتم. همونوطر که میدونید Fade باعث محو شدن اجسام دوردست میشه (فقط آبجکت ها)

{ehsan}

کاربر سایت
Nov 29, 2005
2,177
نام
ehsan
البته حمید جان Tree Fade را که کم میکنم حجم درخت ها کلا کم میشه

===============

خوب اما نظرم در مورد خود بازی :
من زیاد Rpg بازی نکردم ، که البته به نظر من Fps و یک سری سبک دیگه با هم تفکیک شده... (خواهشا بعدش بحث فنی نکنید بگید نه تو ....)
اول از اشکالات بازی :
حرکت کارکتور ها خیلی خوشک و غیر طبیعی هستش
به طور مثال اون 2 تا سگی که توی خونه ی اون خانومه !!! هستند خیلی بی منطق و بدونه اینکه توجهی به منبع عمل داشته باشند رو به دیفال (دیوار) پارس میکنند
البته در بعضی جاها حرکات منظم و طبیعی هستش ولی در کل ثبات خوبی نداره
نکته ی دیگه اینکه ما در سری بازی های جدید مخصوصا شرکت Monolith مثل F.e.a.r یا Condemned میبینیم که با توجه به ضرباتی که از طرف سلاح به بدن کارکتور وارد میشه بدن اون عکس العمل نشون میده و قبلیت انعطاف پذیریه خیلی خوبی دارند
ولی توی این بازی تنها ضربه ی آخر اون هم در شرایط خاص این قابلیت ظاهر میشه
دیگه فعلا نکته ی دیگه ای یادم نیست
ولی در مورد نکات مثبت :
ولی در مورد نکات مثبت :
اولین نکته ی مثبت بازی اعتیاد آور بود این بازی هستش (همون جمله ای که بهزاد جان در مقاله ی Black And White در یکی از شماره های مجله گفته بود)
این بازی از نظر من شباهتهایی با Black And White داره (گرچه از سبکی کاملا متفاوت هستش)
شاید یکی از این شباهت ها آزادیه عمل زیاد هستش ، و یا ترکیب افسونگری های Es با معجزات B&w
یا یک سری از مراحل فرعی بازی که در بین مسیر هدف اصلی میتونیم آزادانه انجام بدیم و در مقابلش جایزه بگیریم
و اون مراحل چیزی نیست به جز کمک به بندگان خدا

البته این بحث شباهت این بازی با B&w نظر شخصیم بود چون منا خیلی یاد اون بازی میندازه
مورد مثبت دیگه ای که هست قابلیت ارتقاء و تکامل
که بازی باز را پای Pc میخکوب میکنه و وادار میکنه به اینکه به این تکامل نزدیکتر بشه
اصلا هم مهم نیست که چه زمانی صرف این کار بشه در هر صورت برای بازیباز جذاب خواهد بود ، این ارتقاء میتونه به جمع کردن پول بیشتر ، مواد اولیه ی بیشتر ، اصلحه های بهتر ، کسب احترام بیشتر و .... باشه
بازی پر است از نواوری که یکی از این نواوری ها میتونه ترکیب مواد اولیه برای معجون ها باشه که البته قبلا شاید بعضا توی بازی های دیگه بوده ولی نه با این ترکیب
یک نواوری دیگه که شاید کوچک باشه مربوط میشه به هوش مصنوعی :
به طور مثال اگر با یکی از کارکتور ها درگیر بشید و شما را هدف قرار بده اونقدر شما را دنبال میکنه تا پیداتون کنه اگر 1 سال هم بگذره بازم ... جالب اینجاست که این تعقیب و گریز به رودخانه هم کشیده میشه تا جایی که طرف به دنبال شما تن به آب میده و شنا میکنه !!!

و اما بزرگترین نواوری !!!
این بازی شما را به یک دزد حرفه ای تبدیل خواهد کرد
من که الان 4 روزه دارم از ملت دزدی میکنم آیم حال میده
از خونه یکی میدزدم میرم به همسایه روبروییش میفروشم

آخرین ویرایش:

Lich King

Administrator
Sep 22, 2005
5,901
نام
اشکان
gamespot یک مقاله در مورد یک MOD جدید به نام Make It Pretty Mod Pack نوشته که گرافیک بعضی از texture های بازی مانند چمن ها، آب، ابر ها و ... را تغییر می ده و زیباتر می کنه. در ادامه یسری MOD های جالب رو هم که همگی به نوعی باعث افزایش گرافیک بازی می شوند معرفی و برای دانلود قرار داده: (البته نحوه نصب این MOD ها رو هم آموزش داده)
http://www.gamespot.com/features/6148788/index.html
برای مثال دو تا عکس زیر تفاوت گرافیک ایجاد شده توسط این MOD را مشخص می کند:

تصویر 1: گرافیک در حالت طبیعی.////تصویر 2: گرافیک بعد از نصب MOD
NENMLODoff.jpg

NENMLODon.jpg

متاسفانه الان وقت ترجمشو ندارم اگه وقت کردم حتما ترجمشدشو هم اینجا می زارم.

marmoolakesoorati

کاربر سایت
Apr 26, 2006
4
نام
ardalan
تست گرافيکی

خوب اين نمودار واسه اونا که فکر ميکنن صرفاً x1900xtبهتر از 7900quad sliهستش نشون ميده که تو اين بازی اينطور نيست

تو اين تست مجبور شدنFSAA روdisable کنن چنکه در اين حالتHDR disable ميشه!!!
tesin.gif

در رزلوشنx1900xt crossfire 2560x1600 افت شديدی داره ولی7900quad sli هيچوقت پايينتر از30fps نميآد

tesout.gif

در نهايت وقتی رزلوشن رو از 1280x1024 به2560x1600 تغيير دادن 7900quad sli فقط 20 تا 22 درصد دچار افت گرافيک شده در حالیx1900xt crossfire که 60 درصد افت گرفيکی پيدا ميکنه!!!

{ehsan}

کاربر سایت
Nov 29, 2005
2,177
نام
ehsan
توی یک نمودار قدرت یک کارت گرافیک مشخص نمیشه چون ممکنه که اون بازی با اون کارت مورد نظر سازگاریه بیشتری داشته باشه
پس بهتر از این ، اینه که به 3dmark مراجعه کنیم

=========================
آقا یک روش دزدی جدید کشف کردم هر کی گفت ؟؟؟؟؟؟؟؟؟
راهنمایی میکنم که دزدی از خود شخص هستش نه وسایل خونه
اگه گفتید ، عجب بازیه اییییییییییییی دارم زندگی میکنم

آخرین ویرایش:

Kain

کاربر سایت
Sep 25, 2005
1,113
نام
مصطفی
سلام .
البته به تاپیک ربطی نداره ( ببخشید :blushing: ) اما اون دوستمون که یه سری بنچ مارک گذاشته میتونه بگه که معنی واژه Quad میشه چی ؟ ;)
این تست ها با دو تا کارت ( احتمالا GF 7900 GT ) تست شده در حالت SLI که هر کدوم 2 تا چیپست 7900 روش هست نه یکی !
یعنی این نتایج با 4 چیپست 7900 هست در مقابل 2 چیپست R X1900 XTX .
به همین دلیله که ATI تو رزولوشن های بالا اینقدر کم میاره !
4 تا در مقابل 2 تا . ;)

Lich King

Administrator
Sep 22, 2005
5,901
نام
اشکان
در ادامه صحبت های مصطفی جان که کاملا درست هست باید بگم که دوست عزیز این کارت 7900Quad SLI که اسمش 7900GX2 می باشد با 7900GTX فرق داره و نتیجه مقایسه اون با X1900 Crossfire کاملا مشخصه که برتره. این کارت دارای 4 چیپست می باشد که البته هنوز دقیق معلوم نیست این چیپست ها برای کدام مدل می باشد ولی با توجه به مشخصاتش احتمالا همان طور که مصطفی جان گفت باید GF 7900GT باشه.
این تصاویری از این کارت برای دوستانی که علاقه مند هستند:
quad1.jpg
quad2.63c.jpg

تو اين تست مجبور شدنFSAA روdisable کنن چنکه در اين حالتHDR disable ميشه!!!
البته این مشکل فقط برای کارت های Nvidia می باشد. شما در صورت داشتن سری x1800 یا x1900 و با نصب درایور جدید ATI حتی در بازی oblivion هم که بعضی ها می گن امکان HDR+AA در این بازی وجود نداره در PC می تونین این دو را همزمان فعال و استفاده نمایید.
توی یک نمودار قدرت یک کارت گرافیک مشخص نمیشه چون ممکنه که اون بازی با اون کارت مورد نظر سازگاریه بیشتری داشته باشه
البته این مقایسه همانطور که گفته شد کمی نا برابره. ولی در عمل و مقایسه ها نشون داده شده که در بازی The Elder Scrolls IV: Oblivion کارت های High-End شرکت ATI از کارایی بهتری برخوردار هستند.
در مقابل 2 چیپست R X1900 XTX .
البته مصطفی جان که دیگه استاد ما هستند ولی بدم نیامد که این نکته رو بگم که متاسفانه استفاده از 2 تا X1900XTX به صورت Corssfire امکان پذیر نیست چرا که یکی از کارت های شما باید مدل XTX یا XT باشه ولی کارت دوم باید حتما مدل X1900 Crossfire باشه که قدرتی معادل مدل XT داره.

marmoolakesoorati

کاربر سایت
Apr 26, 2006
4
نام
ardalan
نوشته شده توسط ehsan_62:
پس بهتر از این ، اینه که به 3dmark مراجعه کنیم

اينکارو تو قسمت گرافيک کردم

TyRaX

موجودی خوشحال
کاربر سایت
Oct 21, 2005
1,824
نام
پارسیا
نوشته شده توسط ehsan_62:
.....................

روش دزدی جدید ؟!
جل الخالق .. صبح بخیر برادر !
من میگم همگی ابتدا یکسری Morrowind و با دو تا Expansion اش بازی کنید !

روش دزدی جدید اگه میخوای یادت بدم اینه !
جزو mages Guild که شدی و recom از تمام ملت گرفتی که بتونی بری توی Arcane University !
اونجا جادوی Frenzy رو روی Guard ها و mage های عزیز میزنین .. میفتن به جون هم ..
یکی که اون یکی رو کشت جسد یارو رو لخت میکنین !

Kain

کاربر سایت
Sep 25, 2005
1,113
نام
مصطفی
البته مصطفی جان که دیگه استاد ما هستند ولی بدم نیامد که این نکته رو بگم که متاسفانه استفاده از 2 تا X1900XTX به صورت Corssfire امکان پذیر نیست چرا که یکی از کارت های شما باید مدل XTX یا XT باشه ولی کارت دوم باید حتما مدل X1900 Crossfire باشه که قدرتی معادل مدل XT داره.
استاد کجا بود اشکان جان . :cheesygri
اصلا حواسم به این قضیه نبود . خیلی ممنونه بابت اطلاعات و عکس ها .
عجب کارتیه این . ;)

{ehsan}

کاربر سایت
Nov 29, 2005
2,177
نام
ehsan
نوشته شده توسط Hardwired:
.....................

روش دزدی جدید ؟!
جل الخالق .. صبح بخیر برادر !
من میگم همگی ابتدا یکسری Morrowind و با دو تا Expansion اش بازی کنید !

روش دزدی جدید اگه میخوای یادت بدم اینه !
جزو mages Guild که شدی و recom از تمام ملت گرفتی که بتونی بری توی Arcane University !
اونجا جادوی Frenzy رو روی Guard ها و mage های عزیز میزنین .. میفتن به جون هم ..
یکی که اون یکی رو کشت جسد یارو رو لخت میکنین !

ممنون از این روشی که گفتی ولی من کاری به سودش ندارم که چه مقدار گیرت میاد
من در حالتی که طرف زنده هست ، خوابه یا در حال راه رفتنه ازش دزدی میکنم :cheesygri
خیلی حال میده ولی این که چطوری دزدی کنی مهمه

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر