The Binding of Isaac | PC

developer: Team Meat
publisher: Team Meat
genre: Action RPG Shooter
platform: PC
release date: 28 September 2011

20799.JPG

با دیدن تصاویر این بازی به یاد کدوم بازی می افتید؟ بله درست حدس زدید, بازی معروف Super Meat Boy . شرکت سازنده ی آن بازی یعنی Team Meat با یک بازی جدید و انحصاریه PC بازگشته.

BoI یک بازی شوتر دوبعدیه که بر پایه ی دنیای سیاه چاله ای بازیه Zelda ساخته شده و دارای المان های RPG تصادفی همراه با تعداد زیادی آیتم گوناگون است.

البته در این بازی از سیستم لول گونه ی موجود در دیگر بازیهای RPG استفاده نشده و بجایش از سیستم آیتمی استفاده شده طوری که در هر مرحله تعدادی آیتم منحصربفرد در اتاقها و مغازه های های بازی وجود داره که با جمع آوری آنها می توان بر قدرت شخصیت بازی افزود.

در کل بیش از 70 مرحله ی متنوع شامل 6 سیاهچاله, 6 غولآخر, 36 دشمن و 4 شخصیت قابل بازی در انتظار شماست که ممکن است این تعداد تا زمان انتشار یازی بیشتر هم بشود.

بازی در همین ماه و احتمالا با قیمت 5 دلار در Steam بفروش میرسد.

وبسایت رسمی

آخرین ویرایش:

VahiD_ST

کاربر سایت
Nov 10, 2009
8,048
نام
وحید
داستان بازی (خطر اسپویلی) :d
یکی بود یکی نبود. یه مامانه بود با پسر کوچولوش که با هم شاد و خرم بودن. پسره همش با اسباب بازیهاش بازی میکرد. مامانه هم همش از طریق تلویزیون شبکه ی مسیحیهارو نگاه میکرد. یه روز یه صدا از آسمون به مامانه ندا میده که پسرت خیلی شیطون شده, حالشو بگیر. مامانه هم میگه چشم و اسباب بازیهای پسره رو میگیره. بعد از مدتی دوباره صداهه ندا میده به مامانه که پسرت گناهکاره, حالشو بگیر, مامانه هم پسررو توی اتاقش زندونی میکنه. ولی کار به اینجا ختم نمیشه و دوباره صداهه میگه که این کارا فایده نداره, باید پسرتو برام قربونی کنی. مادره هم بی چون و چرا قبول میکنه و با یه چاقو میره سمت اتاقه پسره. پسره که از شکاف درب موضوع رو میبینه, هی خودشو به این ور و اون ور میکوبه تا راه فراری پیدا کنه و ناگهان دربی چوبی زیر کفه اتاقش پیدا میکنه و میپره توش. ناغافل از اینکه وارد شهر غولها و آدمخورا شده و ...
دقیقا دموی Intro بازی همین هست. :D

Quantic Dream

کاربر سایت
May 31, 2010
1,432
خیلی بازی توپ و فوق العاده ای هست و یه جورایی یه سیستمی مثل Demon's Souls داره که اگه تا آخر 5 مرحله هرچقدر هم بمیرید باز هم بازی از اول میاد اما از اونجا که آیتم ها و دشمن ها رندوم ساخته میشن اصلا تکراری و خسته کننده نمیشه، باس فایت های بینظیری هم داره و از اونطرف داستان غم انگیر و متفاوتی داره تنها مشکلش اینه که از گیم پد ساپورت نمیکنه اما کنترلش با دکمه های کیبرد خیلی راحته و مشکلی نداره! درکل هرکس به بازی های مثل SMB علاقه داره بدون شک باید این رو هم تجربه کنه واقعا فوق العادست!

Quantic Dream

کاربر سایت
May 31, 2010
1,432
کسی تونست اینو تموم کنه؟ من امشب با کلی تلاش و آیتم به غول آخرش(Mom) رسیدم تقریبا یک چهارم خونش مونده بود که بمیره که یه تیر خوردم و مردم! خیلی حالگیریه بعد از 16 بار بازی تازه یه بار به غولش رسیده بودم اونم Full تجهیزات ولی بازم میرمش:d

• Like
Reactions: VahiD_ST

VahiD_ST

کاربر سایت
Nov 10, 2009
8,048
نام
وحید
یعنی باید از اولین مرحله تا آخرین مرحله رو یه نفس رفت و نمرد!!!!!؟؟؟؟؟ خبری از سیو و چک پوینت نیست؟
ظاهرا این طور هست.
من هم تقریبا نیم ساعتی بازی کردم، وقتی دوباره وارد شدم دیدم اومده ازاول. فعلا بیخیالش شدم. مغر فولادی میخواد.

Quantic Dream

کاربر سایت
May 31, 2010
1,432
یعنی باید تا آخر بازی یه نفس رفت و نمرد !!!!!؟؟؟؟؟

اصلا بازی چجوریاس؟ مرحله ایه یا مثل LIMBO همش یه مرحلس با چک پوینتای متعدد؟
بازیش 5 مرحله داره هر مرحله هم یه غول آخر داره اول بازی توی یه اتاق هستید که چند تا در داره توی هر در که برید یه سری موجود خاص و آیتم و این چیزا بصورت رندوم(یعنی هربار که بیاید عوض میشن و اصلا هم تکراری نمیشه) خب این 5 مرحله رو که رد کنید به غول اصلیش میرسید که فکر کنم اونو بکشید بازی تموم بشه اما شانس من یک چهارم بیشتر از خون غولش نمونده بود که مردم و وقتی هم که بمیرید بازی از اول میاد منتها اصلا تکراری و خسته کننده نمیشه چون آیتم ها و دشمن ها و محیط به کلی تغییر میکنه.

LBJ4Ever

FedExpress
کاربر سایت
Apr 11, 2011
6,289
نام
Afshin
با XPadder همه ی بازیهای PC از همه ی گیم پدها ساپورت میکنند :d

البته یه سری مشکلات هم داره :
مثلا شما بازی های شوتر رو با XPadder بازی کنید خیلی اذیت میشید ، چون با گیم پد اگه بازی حالت ِ Auto Aim نداشته باشه واقعا آزار دهندست ، بازیهایی که گیم پد رو ساپورت میکنن با اتصال گیم پد این حالت براشون فعال میشه ، نمونه هاش هم زیاده ، در حالی که با XPadder نمیشه.
یا مثلا توی فوتبال ، چرخش ِ 360 درجه ی آنالوگ رو چطور با XPadder برای گیم پد تعریف کنیم ؟ فقط میشه 8 جهت رو براش تعریف کرد.
تازه جدای از همه ی اینها icon های توی بازی هم تغییر نمیکنه و اوایل بازی خیلی عذاب آور میشه .

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
17,004
نام
آریا
عجب چیزیه این ! :D کلآ این ادموند مک میلن کارش ساختن بازیهای اعتیادآوره ! از Gish و Super Meat Boy بگیر تا همین The Binding of Isaac . امروز نشستم بازی کردم و 5،6 بار باختم و از اول اومد ولی باز تکراری نشده بود ! :D این حالت رندومش خیلی عالیه ! تنها مشکلش اینه که بعضی وقتا زیادی سخت میشه و بعضی وقتا که شانس باهات باشه آسون تره !
گیم پلی بازی خیلی لذت بخشه و موسیقیش هم فوق العادست ! بعضی جاها شبیه SMB هم میشه ! :D از نظر گرافیکی هم طراحی های خیلی زیبایی داره.
قسمت های فرعی بازی هم فوق العادست که برای اینکه تجربه دوستان خراب نشه توی اسپویلر میگم :
مثلا اون حالت های Isaac که شبیه گناهان کبیره هست و من تا الآن یدونه تکبر رو دیدم و یدونه شکم پرستی رو !!! از توی شکمش اشعه میزد ! =))
یا مثلآ یه بار به Bomber Man برخورد کردم !! :D عین بازی های خود Bomber Man هی بمب میذاشت برام ! :D
اون بخش های آرکید که باید پول بدی و شانسی یه چیزی بدست بیاری یا اون گدائه که میتونی بهش پول بدی و بهت چیزایی مثل کلید میشه هم خیلی جالب هستن !
بهترین نکته ـش هم کلی آیتم مختلف با کارایی های جالب هست که یکیشون رو یه بار گرفتم و خیلی عالی بود ! یه پیاز بود که اشک این بنده خدا رو بیشتر میکرد و تیرها حالت مسلسل پیدا میکردن ! :D یا یه قارچی بود که خوردم و به سبک ماریو بزرگ شدم و چیز خیلی جالبی بود !
نکته ای که الآن تازه فهمیدم هم این هست که اسم بازی یعنی The Binding of Isaac همون داستان معروف ذبح اسماعیل هست !!! ویدئوی اول بازی هم دقیقآ شبیه همون هست ولی نمیدونستم اسمش رو از روی اون برداشتن ! :D

Quantic Dream

کاربر سایت
May 31, 2010
1,432
بالاخره تمومش کردم، اونقدرها هم که فکر میکردم سخت نبود و کلا خیلی حال داد ولی اصلا در حد و اندازه SMB نبود و خیلی هم کوتاهتر بود! البته اونطور که توی تریلرش دیدم پایان های مختلفی داره و فکر کنم باید یه دور دیگه هم بازیش کنم:d

raya2

کاربر سایت
May 21, 2008
5,782
خب من هم بالاخره بعد از 20 بار مردن!, تونستم خودمو به غولآخره برسونم و دخلشو بیارم. بازی خیلی بر پایه ی شانس استواره و از اونجایی که هر بار دشمنان و محیط و آیتمهای موجود در بازی بصورت تصادفی آماده میشن, باید اونقدر بازی کنید تا بالاخره یکبار شانس باهاتون یار باشه و چند تا آیتم مشتی گیرتون بیاد. مثلا اون باری که تونستم تا آخرش برم, سرعت و قدرت و تعداد تیرهام خیلی بهبود یافته بود. از خوبی های دیگه ی بازی اینه که در اکثر موارد هر آیتمی که بدست میارید به آیتمهای قبلی اضافه میشه و یه دفعه میبینید که 7 تا آیتم مختلف روتون سواره! تقریبا هر آیتمی که میگیرید باعث تغییر شکل شخصیت بازی میشه و یک شخصیت منحصربفرد رو بوجود میاره. شخصیت دوم رو هم آزاد کردم (دختره) ولی با اینکه یه جون بیشتر داره ولی سرعتش کنده و خوشم نیومد... حالا باید دید شخصیت سوم و چهارم چی از آب در میان.
از نکات منفیش اینه که محیط کمی از نظر رنگ و رو یکنواخته و مثلا میتونست مناطق آب و هوایی مختلف مثل آب وهوای جنگلی و سبز یا سفید و زمستونی هم تو بازی بگنجونه
اتاقهای مخفیش هم که حرف نداره و آدم همش دنبال پیدا کردن گنج و آیتمهای نایابه. مثلا یه بار یه کلید استخونی پیدا کردم که بهم 99 تا کلید داد, فکرشو بکن 99 تا کلید. و یا یه بار یه گربه گیرم اومد که بهم هفت بار اجازه ی مردن و زنده شدن میداد (چون گربه ها هفت جون دارن :d )
آهنگ ساز هر سه بازیه این بازیساز هم انگار همش یه نفره که در کل کارش خوبه
در کل از تنوع آیتمی بازی خیلی خوشم اومد.
امتیاز من به این بازی: 8.5

• Like
Reactions: VahiD_ST

leonk13

کاربر سایت
Sep 8, 2009
2,151
نام
سجاد
و یا یه بار یه گربه گیرم اومد که بهم هفت بار اجازه ی مردن و زنده شدن میداد (چون گربه ها هفت جون دارن :d )

9 تا بود :D البته این گربه هه یه چیز منفی داره که فکر کنم فقط یه قلب میزاره بمونه! 9 تا جون با یه قلب زیاد نمی ارزه :D

من توی آیتم هاش با شیر کاکائو و تکنولوژی خیی حال کردم ! تیر های هردوشون هم قابلیت شارژ داره و میشه اکثر دشمن ها رو با یه شلیک شارژ شده کشت.

یه نکته هم در مورد اتاق های مخفی بگم، این اتاق ها معمولا وسط 3 یا 4 تا اتاق دیگه هستن. من خودم معمولا هر وقت میبینم که یه جای خالی بین 3 تا اتاق هستش یه بمب توی دیوار یکی از اون 3 تا اتاق به سمت جای خالی میزارم و اتاق مخفی رو پیدا میکنم!

راسی بعد از استفاده از دستگاها هم یادتون نره با بمب منفجرشون کنید :D

raya2

کاربر سایت
May 21, 2008
5,782
9 تا بود :biggrin1:

مطمئنی ؟ من دقیقا نشمردم. ولی مثل اینکه واقعا معلوم نیست که گربه ها 7 جون دارن یا 9 جون. تو گوگل سرچ کنی بعضی ها نوشتن 7 تا بعضی ها 9 تا...

البته این گربه هه یه چیز منفی داره که فکر کنم فقط یه قلب میزاره بمونه! 9 تا جون با یه قلب زیاد نمی ارزه :biggrin1:

آره خب - ولی در کل چیزه جالبی بود.

یه نکته هم در مورد اتاق های مخفی بگم، این اتاق ها معمولا وسط 3 یا 4 تا اتاق دیگه هستن. من خودم معمولا هر وقت میبینم که یه جای خالی بین 3 تا اتاق هستش یه بمب توی دیوار یکی از اون 3 تا اتاق به سمت جای خالی میزارم و اتاق مخفی رو پیدا میکنم!

راسی بعد از استفاده از دستگاها هم یادتون نره با بمب منفجرشون کنید :biggrin1:

به نکات جالبی اشاره کردی. حتما تو نوبت بعدی بازی, امتحانشون میکنم :d

-----------------

آخرین ورژن بازی هم 1.0.5 هستش که یکسری مشکلاتو حل کرده:

The.Binding.of.Isaac.v1.0r5.cracked-THETA

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر