نمایشگاه/رویداد Summer Game Fest 2024

• Thread starter Thread starter Bahram
  • تاریخ آغاز تاریخ آغاز
به مراسمه جیب بری بیشتر شبیه .... مشتی برداشتی یه دیوار صاف طراحی کردی با ۴ تا میخ بازیباز بکشه بالا تا ما تحتش پاره شه به اسم شبیه ساز کوه نوردی و صخره نوردی!!!
بعد ۵ دیقه هم استیجو دادی بهش از مشقات و اراده انسان و چالشای بازی توضیح بده .یه ۵ تا درخت میکاشتی لا سنگا لا اقل ادم رقبت کنه نگا کنه .اینا چیبود نشود دادن .....

یه زمانی موقع کنفرانس ها میرفتم کلی خوراکی و تنقلات میگرفتم
الان چی
فقط میخوام بالا بیارم
E3 کجایی که یادت بخیر
این جفو ترور کنید با این ایونتاش
تا حالا چیزی من تو این سامر گیم ها ندیدم این چند سال

این کثافت اتفاقا محصول همین تیم های ایندی و جمع و جوره. قدیم شرکت های AAA بازی میساختن و بازیگران اصلی صنعت بودن، الان این استدیوهای A و AA امدن وسط. به شکل قارچ گونه ای رشد کردن و هر سال هم به شکل عجیبی به تعدادشون افزوده میشه. از دم بازی هاشونم پروژه های کم ریسک، کوچیک، با پروداکشن های به شدت ضعیف و مافوق کلیشه ای هست.

یه دلیل چرت شدن بازی ها همینه واقعا. دیگه اصلا پروژه بزرگ و پر خرج و جریان ساز نداریم اصلا. همه این پروژه های کوچیک هم یا از رو دست هم اسکی میرن یا سعی دارن یه چیز به شدت تجربی و خلاقانه بسازن که نتیجه اش بیشتر شبیه این فیلم کوتاه های بی سر و ته جشنواره ای شده و تو هیچ کدومشون نمیشه اثری از گیم دید.
این حرف واقعا عجیب و بی منطق بود. شرکت های بزرگ تغییر کردن هیچ ربطی به شرکت های ایندی نداره خودشون دنبال راه ساده و کم هزینه پول درآوردن هستند. اینکه کمپانی های ایندی زیاد شدن یه چیز طبیعی هست. من هم میتونم تو خونم با یه سیستم و گیم انجین های ساده مثل گودوت بازی خودم رو بسازم. ولی همین الان بازی مثل crow country که رفته به ریشه های horror کار همین ایندی کاراست که بدون ترس و فشار بازی های مورد علاقه خودشون رو بسازن. همین hollow knight محصول دو نفر آدم بوده که تو این کثافت بازار شده یه بازی که همه رو به بازی کشونده. پس بی خیال استودیوهای ایندی بشو و مشکل رو جای دیگه پیدا کن

این کثافت اتفاقا محصول همین تیم های ایندی و جمع و جوره. قدیم شرکت های AAA بازی میساختن و بازیگران اصلی صنعت بودن، الان این استدیوهای A و AA امدن وسط. به شکل قارچ گونه ای رشد کردن و هر سال هم به شکل عجیبی به تعدادشون افزوده میشه. از دم بازی هاشونم پروژه های کم ریسک، کوچیک، با پروداکشن های به شدت ضعیف و مافوق کلیشه ای هست.

یه دلیل چرت شدن بازی ها همینه واقعا. دیگه اصلا پروژه بزرگ و پر خرج و جریان ساز نداریم اصلا. همه این پروژه های کوچیک هم یا از رو دست هم اسکی میرن یا سعی دارن یه چیز به شدت تجربی و خلاقانه بسازن که نتیجه اش بیشتر شبیه این فیلم کوتاه های بی سر و ته جشنواره ای شده و تو هیچ کدومشون نمیشه اثری از گیم دید.
دقیقا. الان طرف تو یه بازی بزرگ کار کرده. میزنه بازی x ساخته سازندگان سابق فلان بازی بزرگ.

این حرف واقعا عجیب و بی منطق بود. شرکت های بزرگ تغییر کردن هیچ ربطی به شرکت های ایندی نداره خودشون دنبال راه ساده و کم هزینه پول درآوردن هستند. اینکه کمپانی های ایندی زیاد شدن یه چیز طبیعی هست. من هم میتونم تو خونم با یه سیستم و گیم انجین های ساده مثل گودوت بازی خودم رو بسازم. ولی همین الان بازی مثل crow country که رفته به ریشه های horror کار همین ایندی کاراست که بدون ترس و فشار بازی های مورد علاقه خودشون رو بسازن. همین hollow knight محصول دو نفر آدم بوده که تو این کثافت بازار شده یه بازی که همه رو به بازی کشونده. پس بی خیال استودیوهای ایندی بشو و مشکل رو جای دیگه پیدا کن
آقا ما میگیم هزینه تولید بازی نسل 7 و 8 چقدر بود؟
در همون حد بساز
اینا نمیتونند یه بازی در حد GTA IV نشونمون بدن
BULLETSTORM هم راضی ام
کلا صنعت نابود شده WATCH DOG 1 کجا 2/3 کجا
رسما انگر بد نیستند بازی بسازند
ایده ای ندارند
همش تکراری
-----------------------------------------
فانتوم بلید بد نبود ولی گرافیکش هنوز کار داره

• Like
Reactions: pbgame
20 آگوست برمیگرده. با گیمزکام
_______
جف رفت پولاشو بشماره. از این تماشاگرا پولم میگیره یا رایگانه
فکر کنم برا game awards بلیت میفروشه
یه کارزار تو CHANGE راه بندازید در مورد SUMMER GAME تغییراتی بدن
اولیشش جفو بندازن بیرون

دقیقا. الان طرف تو یه بازی بزرگ کار کرده. میزنه بازی x ساخته سازندگان سابق فلان بازی بزرگ.

تیم های بزرگ که کار خلاق میکنن دیگه هر چند سال یبار سر و کله شون پیدا میشه و زمان غیبت خیلی طولانی شده. مثلا یه زمان ما هر یه سال در میون ND و Epic رو داشتیم و UC و GoW نشون میدادن! اما الان سال هاست نوتی داگ و کوآلشن سر و کله شون پیدا نمیشه! این مساله در خصوص باقی استدیوهای بزرگ و خلاق که با ایده های بدیع ماهارو عاشق گیم کردن صادقه. در عوض ما الان حجم عظیمی از بازی های AA و کوچک تر از استدیوهای تازه تاسیس رو داریم میبینیم که قالبنشون اصلا بازی نیستن! ایده های بی سر و ته و تکراری، با اجرا و پروداکشن به شدت ضعیف.

تو همین شو به شدت سرطان و سمی تا دلت بخواد از این نمایش ها داشتیم. بازی هایی که به سرعت فراموش میشن و فروش خوبی هم نمیکنن و صرفا بخاطر هزینه کم تولید زنده میمونن. این باعث کاهش سطح کیفی شوکیس ها شده.

هرکی میخواد نمایشش خوب باشه، باید بتونه عوض این دری وری ها، بازی های بزرگ رو کنار هم جمع کنه و نشون بده.

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or