Star Wars Jedi: Fallen Order

بررسی بازی Star Wars Jedi: Fallen Order

توسعه دهنده:Respawn Entertainment
ناشر:EA
پلتفرم:PS4.PC.XB1
تاریخ انتشار:15 نوامبر(24 آبان)

پس از مدت ها انتظار و کنسل شدن یا شکست خوردن عناوین مختلف هم اکنون شاهد معرفی عنوانی داستان محور از سری star wars توسط Respawn Entertainment که بخاطر سری titanfall شهرت دارد هستیم این بازی برخلاف عناوین قبلی Respawn در سبک اکشن سوم شخص و با unreal engine 4 ساخته شده و در تاریخ 15نوامبر برای تمامی کنسول ها عرضه خواهد شد

1555266133010.png

بازی 3 سال در دست ساخت بوده است

با unreal4 ساخته شده

Stig Asmussen کارگردان god of war3 کارگردانی بازی را بر عهده دارد

narrative lead designer بازی سابقه کار بر روی عناوینی همچون mafia2 و far cry3 را دارد

بازی در سبک اکشن سوم شخص و مانند عنوان star wars: force unleashed است

داستان بازی canon است(یعنی قسمتی از دنیای اصلی star wars به حساب می آید)

شما در نقش یک jedi به نام Cal Kestis بازی خواهید کرد که پس از order66 (فرمانی که در آن jedi ها خائن شناخته شده بودند و دستور قتل انها صادر شد) در حال فرار از امپراطوری و به دنبال گذشته است

سیارات جدید در بازی وجود دارند که نام یکی از انها براکا است

رباتی به نام BD-1 و شخصیتی جدید به نام Cere شما را همراهی خواهند کرد

شخصیت های شناخته شده سری نیز حظور دارند

به گفته سازنده فرمان66 نقش زیادی در نوشتن داستان بازی داشته است و اینکه علاقه زیادی به دوران های تاریکی در دنیای star wars دارند

1555266133010.png

تصاویر
D4DvYoFUYAAtIpm.jpg D4DvZB1UUAAzkce.jpg
درحال بروز رسانی.........

Attachments

• 1555429344196.png
    1555429344196.png
    3.8 MB · مشاهده: 8,285
Last edited by a moderator:

Dr. Ariamax

کاربر سایت
Feb 1, 2012
2,452
نام
آریا
من کنسولم فت سری اول تولیدش هست :D نمیدونم حالا این موضوع چقدر تاثیر داره ولی خب الان که ١٠ ١۵ ساعتی بازی کردم بنظرم میاد افت فریمه بگیر نگیر داره یعنی میبینی توی لوکیشن های تکراری گاهی فریم اوکی هست گاهی بد میشه، دیر لود شدن تکسچرها هم که همیشه هست. درکل با اینکه این مشکلات رو داره ولی تجربه ی بازی عالیه و حس ادونچر خیلی خفنی داره تمام المان هایی که از بازی های دیگه قرض گرفته خیلی منطقی تو بازی وجود و ادم دوست داره هی کاوش کنه تو بازی :D فقط کاش این افت فریمه نبود دیگه همه چی تموم بود بازی
داستان بازی هم واقعا جذابه طوری که اگه فن استار وارز باشی چند جا قشنگ برگ ریزون میشی :D پیشنهاد میکنم 6 تا استار وارز اصلی رو که جورج لوکاس داستانشونو نوشته ببینی اگر ندیدی

• Like
Reactions: IMANOKA and stanley

stanley

کاربر سایت
Nov 24, 2013
3,617
داستان بازی هم واقعا جذابه طوری که اگه فن استار وارز باشی چند جا قشنگ برگ ریزون میشی :D پیشنهاد میکنم 6 تا استار وارز اصلی رو که جورج لوکاس داستانشونو نوشته ببینی اگر ندیدی
سری اورجینال رو دیدم :D سری دوم ولی قسمت اولش اینقدر بد بود که دیگه ادامه ندادم. این سری های جدید هم که همه شو دیدم:D حالا خود بازی غیر از داستان و شخصیت ها که خیلی خوب استاروارزی اند چقدر طراحی محیط بازی رو خوب دراوردند. تو فضاسازی بازی واقعا خوب عمل کردند کاملا حس و حال دنیای استاروارز رو به ادم میده

stanley

کاربر سایت
Nov 24, 2013
3,617
من اینقدر دارم این بازی رو اهسته و پیوسته بازی میکنم که دوست ندارم تموم شه! از بس که حس ادونچر بازی خوبه بعد الان تازه متوجه شدم متای بازی ٧٩ هست! قبل از دیدن متا تو ذهنم بود که متای بازی بین ٨۵ تا ٨٩ باید باشه و بنظرمم حقش میومد!

• Like
Reactions: Lions Gate

Lions Gate

プレイステーション
کاربر سایت
Feb 17, 2008
3,251
من اینقدر دارم این بازی رو اهسته و پیوسته بازی میکنم که دوست ندارم تموم شه! از بس که حس ادونچر بازی خوبه بعد الان تازه متوجه شدم متای بازی ٧٩ هست! قبل از دیدن متا تو ذهنم بود که متای بازی بین ٨۵ تا ٨٩ باید باشه و بنظرمم حقش میومد!

LOL دقیقا همین داستان واسه منم پیش اومد. یادمه خیلی از موفقیت این بازی و استودیو سازندش صحبت میشد منم چون کلان سری استار وارز برام مهم نبود اصلا پیگیر امتیاز هاش نبودم ولی فکر میکردم بازی متاش 90 اینا هست :D بعد اینکه تمام کردم رفتم دیدم 79 هست خیلی تعجب کردم. درسته خیلی چیزا رو از بازی های دیگه قرض گرفته ولی واقعا تونستن به بهترین شکل ممکن ازشون استفاده کنن

آخرین ویرایش:

noorihamid99

کاربر سایت
Mar 16, 2012
1,640
نام
hamid
دوستان من اينو بازى نكردم و اصلا فن استاروارز نيستم ولى از چند نفر كه شنيدم فن استاروارز نبودن ولى از اين بازى خوششون اومده بنظرتون بگيرم بازيو ؟ الان نسخه ديلاكسش توى استور ٢٥ دلاره كه قيمتش خوبه و كنسولم هم پى اس فايو هست اپگريد نسل بعدى داره؟

Lions Gate

プレイステーション
کاربر سایت
Feb 17, 2008
3,251
دوستان من اينو بازى نكردم و اصلا فن استاروارز نيستم ولى از چند نفر كه شنيدم فن استاروارز نبودن ولى از اين بازى خوششون اومده بنظرتون بگيرم بازيو ؟ الان نسخه ديلاكسش توى استور ٢٥ دلاره كه قيمتش خوبه و كنسولم هم پى اس فايو هست اپگريد نسل بعدى داره؟

100% پیشنهاد میشه. اپدیت نسل بعدی نداره ولی رو PS5 راحت 60 فریم فیکس اجرا میشه

Imaginative

logician
کاربر سایت
Jul 25, 2013
1,452

اکثر افرادی که گرفتن راضی بودن..
من بعد از 45 دقیقه دیلیتش کردم! یونیورس Star Wars مورد علاقم هست ولی اصلا با بازی ارتباط برقرار نکردم. توصیه میکنم حتما یکی دوتا walkthrough ببینید ازش قبل از خرید..

NaViiDii

God Of War
کاربر سایت
Jan 4, 2009
14,915
نام
نـــــــویـــــــــد

منم هیچ علاقه‌ای به دنیای استاروارز نداشتم و رفتم سراغش که خب همین موضوع خیلی تاثیر میذاره روی تجربه. من روی وان ایکس بازی کردم از نظر پرفورمنس افتضاح بود. از افت فریم‌های شدید که مشخص بود زیر ۲۰ هم میاد تا لود نشدن تکستچرها و آبجکتا ولی خب شما رو ۵ میخوای بازی کنی احتمال زیاد مشکلی از نظر کیفیت نداشته باشی. تنوع محیطاش خوبه ولی مجبورید بارها برید و برگردید داخل لوکیشن‌های مختلف که ممکنه براتون خسته کننده بشه مخصوصا زمانی که ابیلیتی خاصی ندارید و از هیچ شورت‌کاتی نمیتونید استفاده کنید ولی از طرفی گشتن توی محیط به قولی ریواردینگ هستش و چیزای خوبی گیرتون میاد. اگر بین چک‌پوینت‌های داخل هر سیاره فست تراول میذاشتن خیلی بهتر میشد. مبارزات بازی خوب و فان هستش اما بدون مشکل نیستن. من حس میکردم مشکل هیت باکس و اینپوت لگ وجود داره که یه وقتایی واقعا آزار دهنده بود. تنوع انمی‌ها خوبن. دوربین بازی یه وقتایی شدیدا اذیت میکرد. داستان بازی خوب بود و اواخرش خیلی جالب میشد. کلا آخرای بازی همه چیز بهتر میشه چون تمام ابیلیتی‌هارو دارید اما تا میاید لذت ببرید بازی تموم میشه و نیوگیم پلاسش هم فقط آیتمای کازمتیک منتقل میشن. به شخصه دیگه حالشو نداشتم بیشتر ازون تو محیط بچرخم دنبال کالکتیبل. گفتم کازمتیک، بخش شخصی‌سازی کرکتر اصلی و لایت سیبرش و روباتش BD-1 خیلی خوب بود. در مورد شخصیتا و موسیقی بازی هم میشه گفت ارتباط مستقیم دارن با نگاهتون به دنیای استاروارز که خب من خیلی باهاشون ارتباط نگرفتم.
نظر شخصی بنده اینه که $۲۵ زیاده برای بازی و اگه نسخه معمولی هم آف خورده میتونه گزینه مناسبتری باشه چون فکر نمیکنم دیلاکسش چیز خاصی داشته باشه. ولی در نهایت گیم یه چیز کاملا سلیقه‌ای هستش و ممکنه بخرید و ساعت‌ها توش سرگرم بشید.

موفق باشیم

AMIN-PASHA

کاربر سایت
Jul 10, 2017
1,944
نام
امین پاشاپور
چه طرفدار سری باشی چه نباشی، شدیدا توصیه میکنم بازیش کنی، گیم پلی عالیه گرافیک فنی و هنری که تو ps4 pro برام عالی بود، کلا خیلی بازی فان و لذت بخشی بود، اینم طراحی مراحل بازی سبک مترویدونیا هست، یعنی اوایل بازی به انواع بنبست و در قفل و جاهای مخفی رو میبینی ولی نمیتونی بری و بعد رفته رفته که ابیلیتی های جدید میگیری، میتونی دونه دونه به اون راه های بسته قدم بزاری،
کامبت بازی هم بیشتر سولزبورنی هست تا هک اند اسلش، یعنی تاکتیک میخواد مبارزه ها باید به موقع دفاع بزنی به موقع بدل بزنی، البته تو درجه نرمال به سختی سری سولز نیست، اون ربات کوچولو db1 هم برا خودش دنیاییه، یکی از بهترین کاراکتر های همراه تو بازیا هست،
کلا بازی بیشتر از سری سولز الهام کگرفته، البته گفتم که به اون سختی نیست،

فرستاده شده از BAC-L21ِ من با Tapatalk

Dr. Ariamax

کاربر سایت
Feb 1, 2012
2,452
نام
آریا
آقا چه جوریه که انقد آدم هستن که استار وارز رو ندیدن
از بچگی استار وارز تو خانواده ما بسیار جایگاه والایی داشته :D
شخصا به نظرم اگه استار وارز رو ندیده باشید فقط از گیمپلی لذت میبرید چون زیاد نمیدونید قضیه چیه :D

HIGH DEVS

Blanc
Loyal Member
Jul 18, 2011
4,113
نام
عارف
در مورد متا، من یادمه موقع رلیز مشکلات فنیش خیلی گریبانگیرش شد. دوستمون نوید هم گفت روی one x مشکل داشته نمیدونم تو بازه لانچ بازی کرده یا نه...

من خودم راستش رو pc ضعیفی بازی کردم که خودمم باورم نمیشد داره ران میشه (940mx) و یجور افت فریمش برام طبیعی بود بخاطر سخت افزارم :D اتفاقا چند روز پیشا هم روی one s یهویی بازیو بازی کردم و نزدیک 2 ساعت بازی کردم و بنظرم افت فریم خیلی شدیدی ندیدم... :-?

در کل بنظرم بازی بشدت خوبه :D 5-6 صفحه پیش (1 سال بیشتر میشه :D) نظرمو کامل گفتم و بنظرم از بهترین بازیای پارسال بود. از دست ندید بنظرم :D

پ.ن. چقدر خوبه میبینم تاپیک بازی اپ میشه و ادمای بیشتری اینو تجربه میکنن... :D این بازی خیلی بنظرم کمتر از حدش دیده شد و سروصدا کرد...

Akiba

king of the majestic oceans of the world
کاربر فعال
Jan 18, 2009
22,250
نام
امیر حسین
اول بگم که... من فن SW هستم و خیلی وقت بود بازی در نقش جدای جماعت درست حسابی میخواستم... و نه TPS :-"
و خوب این بازی فدق العاده بود!
در مورد مترویدوانیا که گفتن، جدیدا هم نه فقط 2D ، که خیلی از بازی های AAA هن اینجوری شدن مثل GOW و TR ... حتما تجربه ش رو داشتید... راه جلوتونه، راه رسیدن بهش معلومه، ولی آیتم یا ابیلیتیه مناسب رو ندارید براش:| (بعضی وقتا خیلی رو اعصابه، مخصوصا اگر مطمئن نباشی الان تو پازل و یا راه حلش رو نمیتونی رد کنی، یا واقعا قابلیت و آیتم رو نداری:-" )

اما نسخه دیلاکس ارزش نداره، بخش داستانی و ماموریت اضافه و ... نداره، چندتا رنگ لباس و شمشیر هست، که از این نظر تو بازی خیالت راحت انواع و اقسام رنگ و طرح ها توی بازی هست:D تعدادشون کم نیست:D

stanley

کاربر سایت
Nov 24, 2013
3,617
نهایتا امروز بازی رو تموم کردم و بنظرم یکی از قشنگ ترین اکشن ادونچرهای این نسل بود و شدیدا با شخصیت ها و دنیای بازی کیف کردم. بازی قطعا صاحب سبک نیست اما اینقدر خوب تمام المان های بازی های صاحب سبک رو کنار هم قرار داده که نتیجه ی یک بازی بسیار سرگرم کننده و لذتبخش شده. تنها مشکل اصلی بازی ، مشکلات فنی هست که اگه نبود تجربه ی بازی رو بهتر میکرد ( هرچند بودنش هم تجربه خراب کن نیست اونقدر). گیم پلی ، سیستم لول اپ ، نحوه ی پیشروی تو بازی ، داستان ، شخصیت ها ، طراحی محیط ( بجز دثومیر:-w) ، طراحی دشمن، کمبوها همه عالی و به اندازه نه چیزی بیهوده بود و نه اینکه اضاف بخوان چیزی رو کش بدن. تمام دنیا ها رو بالا ٩۵درصد تکمیل کردم (بجز دثومیر:-w) اما بنظرم منوی نقشه ی بازی بد طراحی شده بود مخصوصا برای بازی های مترویدوانیا که مپ ها بیشتر شبیه maze هستن و خیلی جاها رو بعد از کسب تجربه ی لازم باید دوباره برگردی و بگردی! ادم نمیتونست درست نقشه رو بخونه. نکته ی منفی بعدی دوست داشتم کمبوها بیشتر بود و از طرفی سیستم مبارزه رو بیشتر سمت هک اند اسلش طور میبردن! ( یا حتی سری بتمن طور! ، مثل میدل ارث ها خیلی بیشتر به بازی میومد )سیستم مبارزه سولزبورنی کنده! یعنی نمیشه سریع عکس العمل نشون داد و باید حرکات دشمنت رو جلو جلو بخونی که قبل از زدن حرکتی شما چند ثانیه زودتر کلید های لازم رو فشار بدی چون برخلاف بقیه بازیها که میشه در لحظه سریع از یک حرکتی به حرکت دیگه رفت تو این بازی اینجوری نیست حداقل بین دو حرکت چند ثانیه طول میکشه و این تایمینگ اذیت کننده است. مورد دیگه هم به ذهنم نمیرسه و اینکه بازی درکل واقعا عالی بود خیلی کیف کردم. بشدت امیدوارم نسخه ی بعدی ساخته بشه هرچند که اخیرا خبر اومده استودیو روی یک عنوان جدید داره کار میکنه! بهرحال امیدوارم نسخه ی جدید استاروارز رو هم جزو اولویت های اصلیشون قرار بدن و موتور بازیسازیشون هم هرچی جز انریل باشه!!

stanley

کاربر سایت
Nov 24, 2013
3,617
زیاد اهل اسکرین شات گرفتن نیستم ولی جدیدا با اینکار دارم حال میکنم :D. اسکرین شاتها از روی xbox one معمولی گرفته شده. و لازم به ذکره که اگه لوکیشن های بازی میخواید براتون اسپویل نشه نبینید!

درضمن مرین (نایت سیستر) پتانسیل بسیار بالایی شخصیت پردازی داشت مخصوصا بعنوان همراه که امیدوارم توی نسخه بعدی بیشتر بهش بپردازن

NINJѦ

Kill em With Kindness
کاربر فعال
Jul 11, 2008
3,337
نام
رضـا
شاید جالب باشه که بگم من تا مدتها کلا وارد این تاپیک نمیشدم چون فکر میکردم با یک بازی شوتر فضایی طرفم که اصلا نمیپسندم :D
پیش زمینه ذهنی هم کلا هیچی جز یک پیش داوری نداشتم
کاملا اتفاقی از سره بیکاری یه تریلر ازش دیدم خودم را در گمراهی محض یافتم
خلاصه این بازی تبدیل به یکی از HIDDEN GEMهای گیمریم شد :x

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر