PlayStation *SPOILER ALERT* گفتگو در مورد داستان The Last of Us Part II (پست اول با دقت خوانده شود)

اگر کسی نمیخواد داستان بازی براش اسپویل بشه به هیچ وجه این تاپیک رو دنبال نکنه .

M..AR..A

کاربر سایت
Dec 4, 2009
551
نام
REZA HECTOR
دوستان دارین تاپیک رو خراب میکنید x_x! تازه داشت جذاب میشد ! داشتم 10 15 صفحه آخر رو با تخمه خوردن مرور میکردم رسیدم به چند صفحه آخر اینقدر کسانی که نقد های با مزه میذاشتن رو کوبیدین و بهشون حمله کردین که یه هو همه پست ها شد تعریف و تمجید . خلاصه این رسمش نیست بفکر سرگرمی ماها هم باشید:( . فعلا بای :-h

NaViiDii

God Of War
کاربر سایت
Jan 4, 2009
14,825
نام
نـــــــویـــــــــد
من یه بیست سی تا ری اکشن به اندینگ بازی دیدم ... باورم نمیشد هنوز اون مقدار هیت نسبت به ابی وجود داشت ... خیلی هاشونم گفتن اگه بخش ابی تو بازی نبود ما اوکی بودیم با بازی ...

اینا همون ۱ساعت اول پرونده بازی رو بستن برای خودشون. منم درک نمیکنم چطور میشه با Abby ارتباط برقرار نکرد خیلی عجیبه ولی خب یه عده اینجورین دیگه :D

Black Roz

کاربر سایت
Oct 14, 2007
2,792
اینا همون ۱ساعت اول پرونده بازی رو بستن برای خودشون. منم درک نمیکنم چطور میشه با Abby ارتباط برقرار نکرد خیلی عجیبه ولی خب یه عده اینجورین دیگه :D
اتفاقا منم دقیقا برعکس شما فکر میکنم که چطور ممکنه بعضیا بتونن با ابی ارتباط برقرار کنن... جوری که اگر مسابقه کاراکتر بتل بزارن بین جول و ابی میرن به ابی رای میدن....این افراد 2 عدن.
1-افرادی هستند که واقعا واقعا تونستن با ابی ارتباط برقرار کنن . فیلم بازی نمی کنن و واقعا تونستن تحت تاثر داستان بازی قرار بگیرن و از ابی خوششون امده..خوب کاملا این قابل احترامه
2- دسته دوم کسانی هستند که طرفدار سرسخت نیل دراکمن هستند و اصلا کاری به این ندارن داستان قراره چطور بیان بشه..یعنی اگر متا 7 هم میشد و داستان جور دیگری بیان میشد بازهم هیچ انتقادی رو نمی پذیرفتن و میگفتن هیچ کس هیچی نمی فهمه و فقط ما می فهمیم..اینا هم باید برن کنار هیترایی که ادم شاخ در میاره از ایرادهایی که به بازی میگیرن.

امیدوارم اون کسانی که با ابی کامل ارتباط برقرار کردن و واقعا تحت تاثیر داستان بازی قرار گرفتن از دسته اول باشن.

gintoki

کاربر سایت
May 22, 2013
530
نام
سجاد
سطح نقد بعضی از دوستان اون قدر بالاست که تلو یه بازی چیپ و بی ارزشه در مقابلشون.و فقط باید اثار استاد بزرگ ایرج ملکی نقد کنن اخه اونجا یه کارکتر ثابته که خود استاد هستن پ تشخیص ایشون سخت نیست از طرفی کسی نمیمیره و از همه مهم تر با اینستا قابل دیدنه دیگه یوتیوب هم نمیخواد.تازه پایانش بازه میتونن اونجور که دوس دارن پایان بندی کنن

• Smile
Reactions: Peyman_sata

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,029
نام
مازیار
اتفاقا منم دقیقا برعکس شما فکر میکنم که چطور ممکنه بعضیا بتونن با ابی ارتباط برقرار کنن... جوری که اگر مسابقه کاراکتر بتل بزارن بین جول و ابی میرن به ابی رای میدن....این افراد 2 عدن.
1-افرادی هستند که واقعا واقعا تونستن با ابی ارتباط برقرار کنن . فیلم بازی نمی کنن و واقعا تونستن تحت تاثر داستان بازی قرار بگیرن و از ابی خوششون امده..خوب کاملا این قابل احترامه
2- دسته دوم کسانی هستند که طرفدار سرسخت نیل دراکمن هستند و اصلا کاری به این ندارن داستان قراره چطور بیان بشه..یعنی اگر متا 7 هم میشد و داستان جور دیگری بیان میشد بازهم هیچ انتقادی رو نمی پذیرفتن و میگفتن هیچ کس هیچی نمی فهمه و فقط ما می فهمیم..اینا هم باید برن کنار هیترایی که ادم شاخ در میاره از ایرادهایی که به بازی میگیرن.

امیدوارم اون کسانی که با ابی کامل ارتباط برقرار کردن و واقعا تحت تاثیر داستان بازی قرار گرفتن از دسته اول باشن.
اره داداش زدی تو هدف ... دقیقا برای اینکه برای نیل دراکمن ماله بکشم ، دارم میگم با ابی کنار اومدم و تونستم ببخشمش ...خیلی زود مچم رو گرفتی ...

View attachment EcVfj99XgAEEeEk.mp4

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
16,959
نام
آریا
بدترین حسی هم که میده برای من نه حس پوچیه و نه چیز دیگه، بدترین حس همون حس تنهاییه که چرا جول اون دو سال آخر باید تنهایی کنار پنجره غذا میخورد و بدون اینکه الی بغلش کنه اونطوری کشته شد. بدترین حس اونه که چرا الی تهش تنهای تنها شد و دیگه کسی رو نداره یا اون وضعیت اسف‌بار ابی. بدترین حس اونیه که جول اون لحظه آخر مرگ، الی رو دید ولی حرفی نزد چون نمیخواست اون حرف بعد‌ها هی تو ذهن الی تکرار بشه و فقط لباشو یکم تکون داد. فقط دیالوگ آخر الی که بعدش یه نگاه خاصی هم داره : just take him . از هرچی راهرو و در هست متنفرم
آقا لهمون کردی. :( تازه داشتم از روان‌درمانی بعد از پایان بازی خلاص می‌شدم که این رو خوندم و دوباره منهدم شدم. :(

بعدا که با Abby میری توی سالن تئاتر، توی رادیو اعضای WLF تایید میکنن که آیزاک مرده...
مثل اینکه کلا آیزاک نقش بیشتری توی داستان داشته در ابتدا ولی بعدا خیلیاشو حذف کردن که داستان از مسیرش منحرف نشه و بیشتر با نوشته‌ها روی شخصیتش کار کردن.
من دوست داشتم حضورش بیشتر از اینا باشه و به نظرم سریع اومد و رفت.
تا امروز هم خبر نداشتم جناب جفری رایت صداپیشه این شخصیت بوده و کارهای موشن کپچر و اینا رو هم برعهده داشته. :D

fh4y_jeffrey_wright_by_gage_skidmore_3.jpg

Kiami

کاربر سایت
Dec 10, 2010
2,855
ابی اونجا نمیاد واقعیت رو بهشون بگه چون می‌خوام احساس بهتری پیدا کنم ... ولی خب موقعیت این دو قضیه هم یکسان نیست ... علت اینکه ابی اولش به اینها کمک می‌کنه فقط به خاطر احساسات خودشه ، نه اینکه به کسی احساس دین کنه
این که اونجا ابی واقعیت رو بهشون نمیگه جایی تو داستان ثابت میشه یا برداشت شخصیتونه ؟ ببینید برای اثبات یه سری مسائل تو داستان باید نویسنده توی داستان اونو به ما نشون بده نه این که توی پادکست توضیح بده ! مثل مسئله لو دادن اسم تامی و جول که نیل دراکمن اصرار داره اینا ادم ها سابق نیستن ولی جایی تو داستان این به ما نشون داده نمیشه و صرفا یه توجیه تو یه پادکست هست از نظر شخصی من . توی دنیای اخرالزمانی دو تا ادم لاشخور :D که از قضا تو جوونی همه کار میکردن و الانم با علم به این که ممکنه فایرفلای یا هر گروه و دزد و غارتگر دیگه ای بیاد سراغشون به این سادگی اسم واقعی همو صدا نمیزنن . یا اسم مستعار برای خودشون میذارن یا به سادگی اعتماد نمیکنن . حالا میخواد تامی باشه یا جول فرقی نداره.
البته اونجا فقط نمیگه چون جونمو نجات دادید. در ادامه میگه چون نیاز داشتم به انجامش که برمیگرده به انتقامی که از جول گرفت و اما همچنان آروم نگرفته بود هیچ حتی بدتر هم شده بود. حال روحی خودش یه طرف، حرفای اطرفیانش و نوع نگاهشون بهش یه طرف دیگه. در مورد نحوه‌ی کشتن جول هم نیل گفته بود که نیاز بود برای ایجاد ماکسیمم حس تنفر تو گیمر مجبور بودیم اونجوری طراحیش کنیم اما به نظر خودم حرف جول هم تاثیر داشت تو تغییر رفتار Abby. اونجا که بعد از چند ثانیه نگاه کردن بهش میگه حرفایی که تمرین کردی رو بزن و کارو تموم کن. علاوه بر اینکه سوپر Badass بودن جول رو به تصویر میکشه باعث میشه کسی که قصد انتقام داشته، خشمش ۲برابر بشه و به جنون برسه. اینکه میبینه جول ذره‌ای اهمیت نمیده که این کی هست اصن که البته کسی هم انتظار نداشت اونجا جول از موضع ضعف برخورد کمه با داستان. البته این برداشت من ازون صحنه هست و اصلا نمیگم که چرا از Abby خوشت نمیاد.
نه من نگفتم فقط این علتش بوده ولی یکی از علت هاش که خودش عنوان می کنه این بوده . بعد همین شخصیت تو اولین سکانس وقتی 5 ثانیه فاصله داره با خورده شدن توسط رانر ها و جول از راه میرسه و نجاتش میده . طرف رو با انواع و اقسام شکنجه لت و پار میکنه . نمیگم به خاطر این که جول نجاتش داد از خیر انتقام باباش میگذشت . ولی میتونست از عقده گشایی و وحشی بازی که صدای حتی دوستاش مثل owen رو هم در میاره بگذره . اولین سکانسی که ما از abby میبینیم این هست . به قول خودت نیل دراکمن میخواسته حس تنفر کامل ایجاد کنه . بعدم نشون دادن قبر جول و رفتن تو خونه جول و عکس دخترش و ... این حس تنفر رو تا مرز جنون میبره . اما از اواسط بازی یهو با پخش یه تریلر از ابی و باباش کارگردان ازمون میخواد بیخیال این هم خشم و اندوه و غصه بشیم و با abby اشنا بشیم ! و هر چی با این شخصیت بیشتر اشنا میشیم تناقض های بیشتری مثل همون ماجرای lev و ... یا به فاک دادن تک تک دوستاش به خاطر انتقام ازش میبینیم که قابل هضم بودنش و حس همزادپنداری کردن باهاش رو سخت میکنه . نه فقط به خاطر تعصب ما روی جول ، به خاطر دوستای خیلی خوبی که همرو یکی یکی به کشتن داد.
منم درک نمیکنم چطور میشه با Abby ارتباط برقرار نکرد خیلی عجیبه ولی خب یه عده اینجورین دیگه :D
الان یعنی شماها همه بین جول و abby انتخابتون خانم abby هست ؟ :D به قول دوستمون مسابقه کاراکتر بذارن abby رو انتخاب میکنید ؟ خدایی دمتون گرم خیلی انعطاف پذیرید واقعا سلیقست و بحثی نداره کاش منم میتونستم abby رو بیشتر جول دوست داشته باشم :D

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,029
نام
مازیار
این که اونجا ابی واقعیت رو بهشون نمیگه جایی تو داستان ثابت میشه یا برداشت شخصیتونه ؟ ببینید برای اثبات یه سری مسائل تو داستان باید نویسنده توی داستان اونو به ما نشون بده نه این که توی پادکست توضیح بده ! مثل مسئله لو دادن اسم تامی و جول که نیل دراکمن اصرار داره اینا ادم ها سابق نیستن ولی جایی تو داستان این به ما نشون داده نمیشه و صرفا یه توجیه تو یه پادکست هست از نظر شخصی من . توی دنیای اخرالزمانی دو تا ادم لاشخور :D که از قضا تو جوونی همه کار میکردن و الانم با علم به این که ممکنه فایرفلای یا هر گروه و دزد و غارتگر دیگه ای بیاد سراغشون به این سادگی اسم واقعی همو صدا نمیزنن . یا اسم مستعار برای خودشون میذارن یا به سادگی اعتماد نمیکنن . حالا میخواد تامی باشه یا جول فرقی نداره.

نه من نگفتم فقط این علتش بوده ولی یکی از علت هاش که خودش عنوان می کنه این بوده . بعد همین شخصیت تو اولین سکانس وقتی 5 ثانیه فاصله داره با خورده شدن توسط رانر ها و جول از راه میرسه و نجاتش میده . طرف رو با انواع و اقسام شکنجه لت و پار میکنه . نمیگم به خاطر این که جول نجاتش داد از خیر انتقام باباش میگذشت . ولی میتونست از عقده گشایی و وحشی بازی که صدای حتی دوستاش مثل owen رو هم در میاره بگذره . اولین سکانسی که ما از abby میبینیم این هست . به قول خودت نیل دراکمن میخواسته حس تنفر کامل ایجاد کنه . بعدم نشون دادن قبر جول و رفتن تو خونه جول و عکس دخترش و ... این حس تنفر رو تا مرز جنون میبره . اما از اواسط بازی یهو با پخش یه تریلر از ابی و باباش کارگردان ازمون میخواد بیخیال این هم خشم و اندوه و غصه بشیم و با abby اشنا بشیم ! و هر چی با این شخصیت بیشتر اشنا میشیم تناقض های بیشتری مثل همون ماجرای lev و ... یا به فاک دادن تک تک دوستاش به خاطر انتقام ازش میبینیم که قابل هضم بودنش و حس همزادپنداری کردن باهاش رو سخت میکنه . نه فقط به خاطر تعصب ما روی جول ، به خاطر دوستای خیلی خوبی که همرو یکی یکی به کشتن داد.

الان یعنی شماها همه بین جول و abby انتخابتون خانم abby هست ؟ :D به قول دوستمون مسابقه کاراکتر بذارن abby رو انتخاب میکنید ؟ خدایی دکتون گرم خیلی انعطاف پذیرید واقعا سلیقست و بحثی نداره کاش منم میتونستم abby رو بیشتر جول دوست داشته باشم :D
مثلا بازی به ما میگه چرا ابی، الی و دینا رو و الی ، ابی رو نمیکشه .... تمام این مسائل چیزایی بود که ما باید خودمون از رفتار و شرایطی که کارکتر ها توش قرار داشتن متوجه می‌شدیم

اگه ابی و جوئل رو بزارن جلوم بگن یکیشون رو بکش ... بدون لحظه ای تردید ابی رو میزنم ... ولی اینکه به خاطر کاری که شده بخوایم ابی رو مجازات کنیم با علم اینکه جوئل و الی هم بی گناه نیستن یه بحث دیگه است ...

• Like
Reactions: benjohn and Kiami

Kiami

کاربر سایت
Dec 10, 2010
2,855
مثلا بازی به ما میگه چرا ابی، الی و دینا رو و الی ، ابی رو نمیکشه .... تمام این مسائل چیزایی بود که ما باید خودمون از رفتار و شرایطی که کارکتر ها توش قرار داشتن متوجه می‌شدیم
همون دیگه برداشت شخصی بود پس ! نه من مشکلی ندارم این برداشت شخصی شما ولی من چنین برداشتی نداشتم . یه نفر سومی هم ممکنه برداشت شخصی دیگه ای داشته باشه. حتی ممکن بود اگه واقعا اون اندینگی که به اشتباه توی لیک ها پخش شده بود . ( البته من بعد از اتمام بازی اومدم از صفحه اول این تاپیک رو خوندم و تا قبل از پایان کوچکترین چیزی واسم اسپویل نشده بود خدا رو شکر ! ) هم اتفاق می افتاد باز یه سری میومدن اینجا توضیح میدادن abby رو از الی هم بیشتر دوست داریم و خوب کرد الی رو هم کشت :D اینا همه نظر شخصیه واقعا و خرده ای نمیشه به کسی گرفت . ولی به نظر من شخصیت پردازی abby پر از تناقض بود و یکی از علت های ارتباط برقرار نکردن یه سری از فن ها باهاش به همین نکته بر میگرده .

last of amir

کاربر سایت
Sep 3, 2014
2,160
نام
Amir

الان یعنی شماها همه بین جول و abby انتخابتون خانم abby هست ؟ :D به قول دوستمون مسابقه کاراکتر بذارن abby رو انتخاب میکنید ؟ خدایی دمتون گرم خیلی انعطاف پذیرید واقعا سلیقست و بحثی نداره کاش منم میتونستم abby رو بیشتر جول دوست داشته باشم :D
آقا بازی که نباید همه‌چی رو واضح توی دیالوگ بگه :D الان مثلا راجب خیلی کارکترهای فیلم‌ها و ... تئوری میدن فقط و نمیشه گفت که مثلا فیلم باید نشون میداد و ضعفشه. اینی که مثلا چندین نفر اینجا همشون برداشتشون این بوده که ابی به لو و یارا نیاز داشته و دلیلشم عذاب وجدان مرگ جول و جیغ و دادای الی بوده و پس از اون قضیه آروم نمونده پس بازی تونسته که این رو نشون بده. حالات چهره ابی رو ببین موقع مرگ جول که دفعه دوم نشون داده میشه؛ کاملا مشخصه که داره اذیت میشه و اتفاقا خودشم میگه we are done. بعد از اونم توی چندتا دیالوگ میگه که هنوز آروم نشدم و شبا خواب میبینم و وقتی که لو و یارا رو نجات میده میبینیم که خواب میبینه پدرش بهش لبخند زده و آروم شده. یکی از بچه‌ها اینجا چندین صفحه قبل نوشته بود اینی که تامی اول بازی به جول میگه: " اگر من بودم فکر نکنم کار دیگه‌ای جز این می‌کردم" خارج از کارکتر تامیه. حالا کاری ندارم که واقعا خارج کارکترش هست یا نع ولی خب تامی اون جمله رو گفت که با جول همدردی کنه و باعث بشه آروم بشه یکم. هر جمله کارکتر که دقیقا قرار نیس خبر از سر درونش بده.

• Like
Reactions: benjohn and Nima

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,029
نام
مازیار
همون دیگه برداشت شخصی بود پس ! نه من مشکلی ندارم این برداشت شخصی شما ولی من چنین برداشتی نداشتم . یه نفر سومی هم ممکنه برداشت شخصی دیگه ای داشته باشه. حتی ممکن بود اگه واقعا اون اندینگی که به اشتباه توی لیک ها پخش شده بود . ( البته من بعد از اتمام بازی اومدم از صفحه اول این تاپیک رو خوندم و تا قبل از پایان کوچکترین چیزی واسم اسپویل نشده بود خدا رو شکر ! ) هم اتفاق می افتاد باز یه سری میومدن اینجا توضیح میدادن abby رو از الی هم بیشتر دوست داریم و خوب کرد الی رو هم کشت :D اینا همه نظر شخصیه واقعا و خرده ای نمیشه به کسی گرفت . ولی به نظر من شخصیت پردازی abby پر از تناقض بود و یکی از علت های ارتباط برقرار نکردن یه سری از فن ها باهاش به همین نکته بر میگرده .
همینه که جالبش می‌کنه به نظرم ... ولی پیشنهاد میکنم یه بار دیگه بخش ابی رو با تمرکز روی این برداشتی که من کردم بری ... اون شرایطی که توش بود ، عذاب وجدانی که داشت ، کابوس های که میدید ، رفتاری که دوستاش باهاش می‌کردن ، حتی اوون ... قطعا ابی تو شرایط روانی مناسبی نبود و دنبال راهی برای درمان و آرامش خودش میگشت ...

حتی جایی که یارا بهش میگه تو آدم خوبی هستی ... و ابی میگه تو هنوز منو نمیشناسی ، نشون میده ابی هم خودش رو سرزنش می‌کنه

......
من بخش آخر بازی جدا از بخشیدن ابی نمی‌تونستم قبول کنم که الی والیان داستان بشه ...

اتفاقا وقتی من بازی رو تموم نکرده بودم با یکی بحث میکردم یه بخش از اسپویل رو با یه تئوری مطرح می‌کرد ناقض خوندم. که ابی می‌ره دنبال الی و میکشدش ... من تا بازی رو تموم کنم فقط دو شبش رو کابوس میدیدم ... من با چیزی که ابی شد کنار اومدم نه با چیزی که میگید احتمالش بود بشه... قطعا با همچین چیزی خودم میرفتم ناتی داگ رو آتیش میزدم

آخرین ویرایش:

NaViiDii

God Of War
کاربر سایت
Jan 4, 2009
14,825
نام
نـــــــویـــــــــد

نه اتفاقا من همچنان الی شخصیت مورد علاقمه به همراه جول. قبلا هم گفتم جول برای من خیلی خیلی بهتر و قابل لمس‌تر شد توی این نسخه. درسته کشته شد اما حضورش برای من به شدت پر رنگ بود. فلش‌بکایی که با جول داشتیم شدیدا تاثیر گذار بودن و علاقم بهش چند برابر شد. به نظرم جول در مقدس‌ترین حالت خودش از دنیای TLOU رفت قبل ازینکه رسما بر اثر یه سری اتفاقات تبدیل به ویلن بشه :D یا مثلا یه عده میگن یارا و لِو مخصوصا اون بخش رفتن به جزیره اضافه بود. در صورتی که بخش مهمی از بازی توی اون بخشا روایت میشه و شخصیت ابی تو اون شرایط با اون آدماس گه به تکامل میرسه.
منظورم ازون درک نکردن این بود که نمیتونم بفهمم چطور ملت همچنان متنفر هستن از Abby. بعد اون همه ساعت بازی و شخصیت پروازی فوق‌العادش چطور یه عده همچنان آخر بازی میگن ابی زنده موند خاک تو سر الی و تیم سازنده. انصافا جریانات بازی خیلی فراتر از یه انتقام ساده بود. شاید بعد مرگ جول همچین برداشتی بشه کرد اما در ادامه موضوع ازون سادگی خارج میشه. ولی خب همونطور که خودت گفتی و همونطور که نیل گفته بود بخش قابل توجهی از این بازی با برداشت‌های گیمرا شکل میگیره. هرکسی برداشت خودشو داره چه خوب چه بد و میشه بحث کرد و همین موضوع هستش که این بازی رو خاص کرده

MobbMicc

کاربر سایت
May 24, 2014
291
دوستان حداقل 360p نگاه نکنید قیافه ها مشخص بشه. من حق میدم به اون بنده خدا. تشخیصش واقعا سخته رو 360p که طرف تامیه. یعنی قشنگ اون قسمت داد میزنه اسنایپره یه شخصیت مهم و اساسیه تو قصه. حتی میمیک قیافه ابی بعد افتادن تامی داد میزنه ابی شوکه شده از دیدن تامی. بعد دوستان دارن از منطق و علیت تصمیم گیریای کرکترای بازی انتقاد میکنن وقتی هیچ شناختی از نحوه روایت قصه ندارن. تک تک دیالوگای کرکترا در طول گیم پلی هم بخشای مهمی از داستانو قشنگ توضیح میده. مثلا اون قسمت که ابی از منی میپرسه این بار با اون آشپزه خوابیدی؟ منی میگه نه با اون دانشمند هواشناسه. بعد در ادامه وقتی آلیسو ورداشتنو از منی درمورد همین دختره میپرسن، منی میگه که این دختره داره تنهایی روی یه چیزی واسه ایزاک کار میکنه. بعدم که ایزاک به منی و ابی میگه چند روز دیگه قراره یه طوفان اساسی اتفاق بیوفته و قراره همون روز به جزیره حمله کنیم تا حمله مون لو نره. اینجا میفهمیم ایزاک این اطلاعاتو از همون دختره هواشناسه گرفته. یا وقتی با الی روز سوم سیاتل داریم دنبال نورا میگردیم اون دور چند نفر دارن در مورد فرار ابی و گم و گور شدنش حرف میزنن در حالی که ما هنوز در جریان فراری دادن ابی توسط نورا نیستیم. مثلا تو یه قسمتی از گیم پلی با الی روز سوم سیاتل یه سگیو میکشیم و صاحبش اسمشو صدا میزنه با ناله BEAR. بعد با ابی که میریم آلیسو ورداریم BEAR هم میاد و واسش توپو مپرت میکنیم و چقدر حس بدی به آدم دست میده که همین سگو ما کشتیم. یعنی هیچ دیالوگ بی هدفی نیست تو طول گیم پلی حتی.یعنی تک تک دیالوگای NPC ها هم حتی در خدمت داستانن. حداقل اگر سعی میکنید از داستان ایراد بگیرید دست رو منطقو و علت و معلولش نذارید که مو لا درزش نمیره. جول چرا خودشو معرفی کرد؟ قبل اینکه جول خودشو معرفی کنه تامی به ابی گفت من تامیم اینم برادرم جوله. بعد که رفتن با بقیه آشنا شدن جولم اسمشو گفت. بعد جول تو این مدت تبدیل به کسی شده که سر قهوه کلی از وسایلشو معامله میکنه. یعنی این آدم شروع کرده به لذت بردن از زندگی. چون الان زندگیش یه معنایی به اسم الی داره. دیگه اون آدم بدبین و زمخت سابق نیست. اگر بحث اعتماد نکردن بود که اصلا چرا ابی رو نجات دادن و به خاطرش جون خودشونم ریسک کردن؟ متاسفانه ترسیمی که از شخصیتا دارن بعضی دوستان خیلی صفر و یکیه. یعنی کلا جنبه انعطاف پذیری شخصیتارو نمیبینن. چون ابی جولو اونطوری زجرکش کرد پس نمیتونه آدم مهربونی باشه و به خاطر یه بچه انقد ریسک کنه. اگر با این منطق بخوایم نگاه کنیم که کل قصه نسخه اول زیر سواله. جول که رسما تو زندگی قبل الی هر کاری کرده. با خونسردی تمام. کلی فایرفلای کشته. راهزنی کرده حتی دینا تو یه قسمتی به الی میگه یوجین میگفت با تامی اوت پست فایرفلایو ترکوندن و چند نفر شهروند معمولیم مردن سر همین قضیه. یا اینکه چطور شکنجه کردنشون. یعنی با این منطق پس آدم زمخت و زخم خورده ای مثل جول اصلا نباید بتونه اینطوری به الی عشق بورزه؟ ولی شخصیتا صفرو یک نیستن. حالا اینکه داستان جوری که ما تو ذهنمون ترسیمش کردیم جلو نمیره یه بحث دیگه ست.

Ludens

Fallen Angel of the Night
Loyal Member
Dec 7, 2015
5,382
توی ساختمون وقتی لو از ابی میپرسه برای چی داری کمکمون میکنی فقط یه کلمه جواب میده: "گناه."

لو بهش میگه تو اصلا به ما مدیون نیستی که بخوای کاری برامون انجام بدی، اما ابی تقریبا از ادامه دادن این موضوع طفره میره. مشخصه با توجه به دیدن واکنش اطرافیانش و کابوس هایی که میبینه از کاری که کرده خیلیم راضی نیست. خلاصه که من تناقض خاصی توی کارکتر نمیبینم تو این قضیه. :D

Democracy

Stay hungry. Stay foolish.
کاربر سایت
Feb 15, 2010
4,957
شرمنده وسط این همه ترول میپرم ولی میخوام یه مقدار راجع بع پایان بازی حرف بزنیم :D

پایان بازی الی موقعی که داره ابی رو میکشه یاد آخرین ملاقاتش با جوئل میافته. توی آخرین دیدارشون بعد از اتفاقات کافه میان با هم حرف میزنن و الی بهش میگه سعی خودم رو میکنم فراموش کنم و جوئل میگه اگه باز هم توی اون موقعیت قرار بگیره باز هم هم همون کار رو میکنه.

بعد از اینکه الی این اتفاقات از جلوی چشمش میگذره تصمیم میگیره ابی رو ول کنه و بهش میگه فقط برو

حالا به نظرتون چی میشه که الی منصرف میشه.

چرا موقع کشتن ابی، فریادهای جوئل و حالت اسفناکش یادش نیومد؟

توی اون آخرین دیدار چی بود که با عث شد بیخیال ابی بشه؟

آیا فکر میکنه جوئل حقش بوده چون گفته باز هم همون کار رو میکنه؟

آیا جوئل رو نبخشیده و دلیلی برای کشتن ابی نداره؟

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر