Shogun 2: Total War

997383_171054_front.jpg

Developer : Creative Assembly
Publisher : SEGA
Genre : Historical Real-Time Strategy
Release: TBA 2011​

یکی از عجیب ترین وغیر منتظره ترین اخبار هفته ی اخیر تایید شدن ادامه ای بر فرنچایز محبوب Total War و یکی از بهترین استراتژی های تازیخ PC یعنی Shogun بعد از 10 سال بود.

Creative Assembly با Shogun 2: Total Warبازگشته تا دوباره شما را به قلب ژاپن فئودال ببرد و با یک استراتژی همزمان فوق العاده تاکتیکی به صندلی پیچتان کند.!!!

گزافیک هنری بازی فوقالعاده به نظر می رسد، در بعد فنی هم که Creative Assembly استاد بلامنازع است.
گیم پلی هم کافی است مانند ده سال قبل لذت بخش باشد تا همه چیز برای یک تجربه ی لذت بخش آماده شود.
مطمئنا در E3 2010 شاهد اطلاعات بیشتری از بازی خواهیم بود.

آخرین ویرایش:

Arman210

کاربر سایت
Apr 26, 2009
714
نام
Arman
بالاخره کسی فهمید چجوری میشه قلعه گرفت !؟
اگر قرار باشه مبارزات قلعه رو به کامپیوتر واگذار کنیم که این بازی مفت نمی ارزه !
بهترین سری مبارزات قلعه (شهر) سری Total War برای Rome بود بعد از اون هی داره بدتر می شه سری بعد لابد باید کوه بگیریم !
پس اگه Rome رو بازی کرده باشی بیخیال قلعه گیری این سری می شی هیچ راهی هم نیست چون هر کاری کنی تیراندازا اشکتو درمیارن چون زاویه تیراندازیشون 360 درجست .

Sport

کاربر سایت
Dec 22, 2006
1,018
نام
رامین
تو ناپلئون و امپایر هم همینطوری بود با 1000 تا سرباز به یه قلعه که 300 تا بیشتر نیستن حمله میکنی ولی وقتی میخوای بری تو یکیش هم باقی نمیمونه.دفاع کردن آسونه و حمله کردن سخت.یکی از مشکلات بازی همینه.

Timeless One

Gemina Martia Victrix
Loyal Member
Apr 18, 2007
4,855
نام
امیرعلی
تو ناپلئون و امپایر هم همینطوری بود با 1000 تا سرباز به یه قلعه که 300 تا بیشتر نیستن حمله میکنی ولی وقتی میخوای بری تو یکیش هم باقی نمیمونه.دفاع کردن آسونه و حمله کردن سخت.یکی از مشکلات بازی همینه.

تو وقعیت هم همینه ! Rome هم زمان کنستانتین تو یه قلعه با 10 هزار نفر جلو 150 هزار ژرمن 1 ماه مقاومت کرد ! همین باعث شد کنستانتین بتونه Rome رو از نابودی نجات بده !
اتفاقا این به خاطر دقیق بودن بازیه ! وگرنه میشد مثل Medieval با 4 توپ مدام دیوار بیاری پایین و بریزی تو !

اینجا هم بهترین راهکارد اینه که تا درجه Castle نیرو هاتون رو به جوری بفرستید که از همه طرف قلعه حمله کنن که کامپیوتر هم مجبور بشه نیرو هاش رو تقسیم کنه !
حواستون باشه که همه ارتش رو نباید بفرستید رو دیوار ها ! دیوار ها رو سرگرم نگه دارین و دروازه ها رو آتیش بزنین ! از تو دروازه ها نیرو ها سریع میرن داخل ! وقتی رفتید داخل اگر دیدید نمیتونید سریع برسید بالا ، نیروی های دشمن که رو دیوار ها با نیروهای شما درگیرن رو از پشت بزنید و نقاط استراتژیک قلعه رو بگیرین ! بعد ادامش دیگه کاری نداره !

اما درجه Citadel و Kyoto حتما باید منجنیق داشته باشین وگرنه هرکدوم دو تا لشکر باید همزمان داشته باشید که بشه فتح کرد !

Lord Stark

کاربر سایت
Aug 17, 2007
16,047
نام
معراج
سلام
این بازی با ویندوز 7 هم Compatible هست؟
چون من الان دوتا بازی استراتژیک گرفتم با ویندوز 7 همخوانی نداره متاسفانه

pedram_dadgar

کاربر سایت
Aug 24, 2006
385
نام
پدرام
سلام

بازی با ویندوز 7 سازگاره من خودم روی 7 بازی رو اجرا کردم و مشکلی نداشت.
(Windows 7 Service Pack 1)

شاید مشکل از ویندوزت باشه(توش دست برده باشن یا ناقص باشه) کدوم بازی ها رو نصب کردی مشکل داشتن؟ من DoW Retribution و Civilization V رو هم روی همین سیستم عامل نصب کردم و مشکلی نداشت.

Lord Stark

کاربر سایت
Aug 17, 2007
16,047
نام
معراج

شاید مشکل از ویندوزت باشه(توش دست برده باشن یا ناقص باشه) کدوم بازی ها رو نصب کردی مشکل داشتن؟ من DoW Retribution و Civilization V رو هم روی همین سیستم عامل نصب کردم و مشکلی نداشت.
من این دوتا رو نصب کردم اولی میاد منتها یه قسمتهایی از صفحه سیاهه دومی که اصلا اجرا نمیشه!
Down Of Discovery
Panzers Cold War
البته من رو لپتاپ بازی میکنم بازیهای استراتژی رو و ویندوزم هم اورجیناله....رو ایکن بازیها هم کلیک راست کردم و Compatibility رو هم رو ویندوز ایکس پی سرویس پک2 تنظیم کردم ولی تاثیری نداشت متاسفانه!
مشخصات سخت افزاریم هم اینه:
Cpu:1.6 که البته هفت هسته ایه و توربو بوستر داره وتا 2.8 Process میکنه
4گیگ هم رم داره 1گیگ هم گرافیک داره.....
فکرمیکنید مشکل از کجاست؟

Isildur

Rise and Shine Mr. Freeman
کاربر سایت
Dec 10, 2006
9,250
نام
امیرحسین
سلام

من این دوتا رو نصب کردم اولی میاد منتها یه قسمتهایی از صفحه سیاهه دومی که اصلا اجرا نمیشه!
Down Of Discovery
Panzers Cold War
البته من رو لپتاپ بازی میکنم بازیهای استراتژی رو و ویندوزم هم اورجیناله....رو ایکن بازیها هم کلیک راست کردم و Compatibility رو هم رو ویندوز ایکس پی سرویس پک2 تنظیم کردم ولی تاثیری نداشت متاسفانه!
مشخصات سخت افزاریم هم اینه:
Cpu:1.6 که البته هفت هسته ایه و توربو بوستر داره وتا 2.8 Process میکنه
4گیگ هم رم داره 1گیگ هم گرافیک داره.....
فکرمیکنید مشکل از کجاست؟

این پایین بهتر جواب می گیری :d

مشکلات Shogun 2 : Total War (نصب و کرک و مشکلات گرافیکی ......)

پژمان

کاربر سایت
May 21, 2007
1,277
نام
پژمان
خدایشش بازی خیلی وسیعه همینم باعث شد من پاکش کنم.
بازی rome سابق خیلی رسا تر و مشخص بود ولی این فکر کنم یه 10 ساعتی باید بازی کنیم تا دستمون بیاد چی شده.
در کل من rome رو بیشتر می پسندم چون خیلی هم ملل هاش کسترده تر بود.
البته اینو باید گفت که از لحاظ گرافیکی و مبارزات و ... اصلا شوگان مقابلی نداره فقط یکمی پیچیدس

parham_safa

Rossonero
مدیر انجمن
Sep 24, 2005
8,310
نام
پرهام
سلام
بچه ها از سختی گرفتن قلعه ها شکایت کردن !
خوب این طبیعیه .
اولاً که به خاطر ارتفاع سطح ( اونایی که تو قلعه هستن بالاترن ) برد تیرها فرق میکنه ( نمیدونم اوهم زدم یا واقعاً اینجوره )
دوماً که نوع نیروهایی که باهاشون به قلعه حمله میکنین و صف بندیشون خیلی تأثیر داره .
اگر ژنرالی همراه سپاه داشته باشین ، خیلی مهمه که اون ژنرال چه اسکیلهایی داشته باشه .
توقع نداشته باشین با یه بازیه ساده و ابتدایی طرف باشین .
برای هر حرکتی تو بازی باید کلی حساب کتاب کنین .

Apóllōn

کاربر سایت
Apr 5, 2010
2,244
نام
Arash
مثل اینکه هفته اول ما می patch2 هم برای بازی منتشر میشه و قابلیت پشتیبانی از DX11 و Anti-Aliasing رو هم به بازی اضافه میکنه.! یه سری مشکلات مالتی پلیر رو هم رفع میکنه

devil eyes

کاربر سایت
Feb 18, 2010
486
بچه ها کسی یه تکنیک خوب بلده برای گرفتن شهرایی که دشمن توش زیاده ؟؟؟ اصلا نمیشه نزدیکش شد چه برسه به اینکه داخلش بشیو با سواره نظاما و نیزه دارا
مقابله کنی ؟ کسی راهی بلده

MR TASH

کاربر سایت
Mar 6, 2011
454
نام
محمدحسن
خب دوستان چیزی که بین ما ایرانی ها خیلی رواج داره حمله کردن در اینگونه بازی های بدون برنامه ریزی از قبل است . مشکل ما اینجاست که نقطه ضعف حریف رو در نظر نمیگیرم و اگر هم در نظر بگیرم
باز هم به راحتی موفق نمی شویم . هما ن طور که می دانید بازها دیگر مانند گذشته نیستند که دیمی یک گروه بسازیم و حمله کنیم و موفق بشیم و گیمر های میشناسم که با در نظر گرفتن تمام خصوصیات یک بازی شروع به بازی کردن می کنند. دوستان فراموش نکنید هر چیزی یک راه حلی داره. ما نمی توانیم بدون در نظر گرفتن آنتی های دشمن وارد عمل بشیم باید با یک جاسوسی ببینمی بهترین روش برای نابودی دشمن چه مسیر و چه راه کاری است و چه تجهیزاتی باید اماده کنیم که بتوانیم ان دژ های محکم را در هم نبردیم اما مشکل اینجاست که ما ایرانی ها توجه ای به کارکرد سلاح ها نداریم مثلا نمی دونیم که یک سرباز و یا یک منجنیق که کاربرد های دارند و یا یک تیر انداز چه ویژگی داره و چطور باید ست بشه با گروه . به شما قول میدم اگه یک تحقیقات گسترده و مفید و خلاصه پیرامون وسایل جنگی داشته باشید با این مشکلات بر خورد نخواهید کرد و بلکه لذت هم خواهید برد .
پس نتجیه می گیرم که هر سلاحی کاربرد و تکنیک اصلی خودش داره و درست به کار نگرفتن انها باعث صدمه های جبران ناپذیری می شود که شما را از ادامه کار نا امید می کند
پس چه باید کرد:1- موقیت سنجی 2-جاسوسی دشمن 3-سلاح های با انتخاب درست بر ضد نیروی دشمن 4- حمله به موقعیت های که با دشمن رو در رو نشد و کار را برای دشمن سخت کرد
6-استفاده و حمایت درست از سلاح های با قدرت تخریب بالا 7- تقسیم کردن میدان نبرد به چند بخش 8-عقب نشینی و تجدید قوا در شرایط خیلی خیلی سخت 9- وقتی از چیزی مطمئن نیستیم بچه بازی در نمی اوریم و گروه را بی خودی به فنا نمی دهیم 10- صبر .استقامت . تفکر.
در کارها.
موفق باشید

gala

کاربر سایت
Dec 13, 2008
121
نام
Alireza
والا راه حل خاصی که چه عرض کنم. بستگی به نوع و تعداد نیروهای تو و دشمن داره که داره از قلعه محافظت میکنه!اگه نوع نیروهارو برحسب عملکردشون به 4 دسته (تیرکمان، نیزه دار، شمشیرشزن و سواره نظام) در نظر بگیریم - این 4 دسته بیشترین کاربرد رو تو بازی دارن و اینجا از انواع دیگه مثل نارنجک انداز، تفنگدار، منجنیق، نینجا، مانک، توپ و ... صرف نظر می کنیم)

1. کماندار رو هیچوقت وارد نبرد تن به تن نکنین همیشه Skirmishشو روشن کنین تا اتوماتیکوار همیشه یه فاصله مشخصی از دشمن داشته باشه.

2. نیزه دارها مقابل سواره نظام فوق العاده قوی هستن و براحتی میتونن هر سواره نظامی رو قلع و قمع کنن ولی نیزه دارا رو هم هیچوقت وارد نبرد تن به تن با شمشیرزنا نکنین.

3. شمشیرزن ها میتونن هم نیزه دارها و هم کماندارها رو شکست بدن ولی طعمه لذیذی هستن واسه سواره نظام.

4. تو هر جبه جنگی نیزه دار و شمشیر زن رو باهم بفرستین وسط جنگ اگه قراره دو گردان بفرستین، یه نیزه دار یه شمشیرزن. 3 گردان، یه نیزه، یه کمان یه شمشیر.

5. تصرف یا دفاع از قلعه، بستگی زیادی به تعدد نفرات پیاده (با فرض بسته بودن درهای قلعه) مخصوصاً کماندار داره

6. همیشه از چند ناحیه مختلف حمله کنین و همه نیروهاتونو 1 جا متمرکز نکنین. نیروهاتونو حداقل از 3 منطقه درگیر کنین.

7. در صروت بسته بودن درهای قلعه، بیشتر بودن سواره نظام نه تنها مزیتی محسوب نمیشه بلکه ارتشتونو ممکنه ضعیف تر هم بکنه چون تعداد سربازای پیاده نظام کم میشه و ممکنه نتونین درا رو باز کنین تا سواره نظام درگیر بشه.
7-1. اگه سواره نظامتون زیاده بهترین کار فرستادن یه نینجا قبل از حمله به قلعه و تخریبش و باز شدن درهای قلعه هست. درهای قلعه هنگام جنگ باز باشن، سواره نظام براحتی می تونه با ساپرت نیزه دارا و شمشیر دارا خاک قلعه رو به توبره ببره.

8. اگه دشمن کماندارای بسیار بیشتری داره، بهترین حالت حمله پراکنده هست. اجازه بدین یک گردان کماندارتون فدا بشه در عوض 2-3 گردان کماندار اونا رو مشغول کنه (در جناح های مختلف) و شما با پیاده نظام (شمشیر و نیزه) براحتی از دیوار قلعه بالا برین. البته در این حال Morale خیلی مهمه.

کلاً گرفتن قلعه تاکتیک مشخصی نداره و به قابلیت و تجربه فرد بستگی داره. من خودم ده ها بار مفتضحانه شکست خوردم تا تونستم یه قلعه معمولی رو فتح کنم و کم کم رفتم سراغ قلعه های سخت تر.

MR TASH

کاربر سایت
Mar 6, 2011
454
نام
محمدحسن
والا راه حل خاصی که چه عرض کنم. بستگی به نوع و تعداد نیروهای تو و دشمن داره که داره از قلعه محافظت میکنه!اگه نوع نیروهارو برحسب عملکردشون به 4 دسته (تیرکمان، نیزه دار، شمشیرشزن و سواره نظام) در نظر بگیریم - این 4 دسته بیشترین کاربرد رو تو بازی دارن و اینجا از انواع دیگه مثل نارنجک انداز، تفنگدار، منجنیق، نینجا، مانک، توپ و ... صرف نظر می کنیم)

1. کماندار رو هیچوقت وارد نبرد تن به تن نکنین همیشه Skirmishشو روشن کنین تا اتوماتیکوار همیشه یه فاصله مشخصی از دشمن داشته باشه.

2. نیزه دارها مقابل سواره نظام فوق العاده قوی هستن و براحتی میتونن هر سواره نظامی رو قلع و قمع کنن ولی نیزه دارا رو هم هیچوقت وارد نبرد تن به تن با شمشیرزنا نکنین.

3. شمشیرزن ها میتونن هم نیزه دارها و هم کماندارها رو شکست بدن ولی طعمه لذیذی هستن واسه سواره نظام.

4. تو هر جبه جنگی نیزه دار و شمشیر زن رو باهم بفرستین وسط جنگ اگه قراره دو گردان بفرستین، یه نیزه دار یه شمشیرزن. 3 گردان، یه نیزه، یه کمان یه شمشیر.

5. تصرف یا دفاع از قلعه، بستگی زیادی به تعدد نفرات پیاده (با فرض بسته بودن درهای قلعه) مخصوصاً کماندار داره

6. همیشه از چند ناحیه مختلف حمله کنین و همه نیروهاتونو 1 جا متمرکز نکنین. نیروهاتونو حداقل از 3 منطقه درگیر کنین.

7. در صروت بسته بودن درهای قلعه، بیشتر بودن سواره نظام نه تنها مزیتی محسوب نمیشه بلکه ارتشتونو ممکنه ضعیف تر هم بکنه چون تعداد سربازای پیاده نظام کم میشه و ممکنه نتونین درا رو باز کنین تا سواره نظام درگیر بشه.
7-1. اگه سواره نظامتون زیاده بهترین کار فرستادن یه نینجا قبل از حمله به قلعه و تخریبش و باز شدن درهای قلعه هست. درهای قلعه هنگام جنگ باز باشن، سواره نظام براحتی می تونه با ساپرت نیزه دارا و شمشیر دارا خاک قلعه رو به توبره ببره.

8. اگه دشمن کماندارای بسیار بیشتری داره، بهترین حالت حمله پراکنده هست. اجازه بدین یک گردان کماندارتون فدا بشه در عوض 2-3 گردان کماندار اونا رو مشغول کنه (در جناح های مختلف) و شما با پیاده نظام (شمشیر و نیزه) براحتی از دیوار قلعه بالا برین. البته در این حال Morale خیلی مهمه.

کلاً گرفتن قلعه تاکتیک مشخصی نداره و به قابلیت و تجربه فرد بستگی داره. من خودم ده ها بار مفتضحانه شکست خوردم تا تونستم یه قلعه معمولی رو فتح کنم و کم کم رفتم سراغ قلعه های سخت تر.

دوست من متشکرم : اما عزیزم نمیشه که ما بی خیال منجنیق ها بشیم اینها در نبرد بسیار مهم هستند ما که نمی توانیم درهای بسته را بدون انها باز کنیم و یا نمی تونیم بدون استفاده از این سلاح های سنگین و کاربردی وارد قلعه بشیم خیلی کشته و زخمی میدیم. دوست من به نظر میرسه شما هم همان طور که در بالا عرض کردم جز دوستانی هستید که با نتیجه گیری اشتباهی که از بازی دارید و تجربه ناقصی که به دست اوردین وارد عمل می شوید ایا به درجه سختی بازی توجه دارید که با افزایش ان زمین گیر خواهید شد. فراموش نکنید دوستان که باید با توجه به نوع نبرد از هر سالاحی به صورت صحیح استفاده کرد منجنیق ها بسیار مهم هستند و چون قلعه را دچار هرج مرج و نابودی می کنند. توپ ها در جلوی ارتش در حمله های تن به تن سوارهای دشمن را از دور تار و مار می کنند . نارنجک انداز ها همراه با ارتش به صورت بخش به بخش یک کولاک عظیم در کمک به شما محسوب می شوند. کمان دارهای اتشین موجب کیج شدن دشمنان سنگین سوار می شوند و می توانند در مرحله های خاص مسیر دشمن را کاملا مسدود کنند ...................فراموش نکنید در هیچ نبردی قبل از استفاده کردن از سلاحهای سنگین بر دشمن وارد عمل نشوید........ خیلی گفتم بازهم میگم در اینترنت بسیار به دنبال این تکنیک ها جستجو کنید و از راهنمایی بازی استفاده کنید و ان را کاملا مطالعه کنید. چون بیخودی که این سلاح ها را نساختند همه اینها تکنیک ها تاکتیک های خاص خودشو ن رو داره . راتش دوست من بسیار از مواردی رو که ذکر کردین شما من بالا توضیح داده بودم لطفا با دقت پست من را مطالعه کنید و بعد پست جدید ارسال کنید تا ارسالهای من را بی ارزش نکنید. خیلی متشکرم از شما

gala

کاربر سایت
Dec 13, 2008
121
نام
Alireza
در درجه سخت بازی، بدون استفاده از سایر ادوات و تنها تکیه بر 4 دسته اصلی، کاری از پیش نمیره.منجنیق و توپ کاملاً سلاح های مخرب و مؤثرین مثل سایر نیروها. ولی اگه دقت کرده باشین، آموزش بنده مقدماتی بود. اني دوستمون کلاً با تسخیر قلعه مشکل داره شما میاین از منجنیق و توپ صحبت مي کنين؟ يا ميخواين اطلاعاتتونو به رخ بچه ها بکشین؟! :)
ضمناً بنده در حال نوشتن پست بودم که شما پستتونو ارسال کردین و بعد از فرستادن پست، پستتونو دیدم. همچنین، فک نمی کنم پست بنده مخاطبش شما باشین که بخوام از ارزشِ(!) پستتون کم بشه !!!

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر