Shogun 2: Total War

997383_171054_front.jpg

Developer : Creative Assembly
Publisher : SEGA
Genre : Historical Real-Time Strategy
Release: TBA 2011​

یکی از عجیب ترین وغیر منتظره ترین اخبار هفته ی اخیر تایید شدن ادامه ای بر فرنچایز محبوب Total War و یکی از بهترین استراتژی های تازیخ PC یعنی Shogun بعد از 10 سال بود.

Creative Assembly با Shogun 2: Total Warبازگشته تا دوباره شما را به قلب ژاپن فئودال ببرد و با یک استراتژی همزمان فوق العاده تاکتیکی به صندلی پیچتان کند.!!!

گزافیک هنری بازی فوقالعاده به نظر می رسد، در بعد فنی هم که Creative Assembly استاد بلامنازع است.
گیم پلی هم کافی است مانند ده سال قبل لذت بخش باشد تا همه چیز برای یک تجربه ی لذت بخش آماده شود.
مطمئنا در E3 2010 شاهد اطلاعات بیشتری از بازی خواهیم بود.

آخرین ویرایش:

pirooz00

کاربر سایت
May 31, 2011
7
بازی جالبیه .فقط واسه من کرکش خرابه و میاد بیرون بازی .کرک جدید میشه معرفی کنید ؟

من 2 تا مشکل دارم .
1. اصلا بهم پول نمیده اولای بازی خوب میده ولی یکم که میری جلو هر قسمت یه دفعه فقط 100 تا پول میده !!!!!!!!!
2. گزینه هاش مثل صلح و جنگ و ازدواج و ... خیلی سخته اگه یه راهنمای کامل فارسی هست ممنون میشم راهنمایی کنید .

leech

کاربر سایت
Apr 8, 2006
133
نام
milad
بازی جالبیه .فقط واسه من کرکش خرابه و میاد بیرون بازی .کرک جدید میشه معرفی کنید ؟

من 2 تا مشکل دارم .
1. اصلا بهم پول نمیده اولای بازی خوب میده ولی یکم که میری جلو هر قسمت یه دفعه فقط 100 تا پول میده !!!!!!!!!
2. گزینه هاش مثل صلح و جنگ و ازدواج و ... خیلی سخته اگه یه راهنمای کامل فارسی هست ممنون میشم راهنمایی کنید .
توی این تاپیک مشکلات Shogun 2 : Total War (نصب و کرک و مشکلات گرافیکی ......) پست اولش همه چی توضیح داده شده ... باید کرکی که مربوط به مشکل لود شدن هست رو دانلود کنید.

1-عوامل زیادی روی درآمد تاثیر داره ... بستن قراردادهای تجاری با کشورهای دیگه، استفاده از منابع توی دریا، آپگرید کردن جاده ها و ... تو درآمد بیشتر تاثیر داره.
از طرفی هم ساختن زیاد نیرو باعث بالارفتن هزینه ها و نهایتا کاهش درآمد میشه.

2- اتفاقا خیلی هم سخت نیست ... با توجه به رابطه ای که با کشورها دارید میشه انواع داد و ستدها و قراردادها رو منقعد کرد. شما باید پیشنهادی بدید که شانس قبول شدنش روی High قرار بگیره. به همین راحتی. اگه مشخصا هر قسمت از منوی Diplomacy رو نمیدونید اسمشو بگید تا من توضیح بدم.

• Like
Reactions: big soldier

pirooz00

کاربر سایت
May 31, 2011
7
مهندس کرک و ok کردم .ممنون .

من هیچ کدوم از مورد های Diplomacy و Finance رو نمیدونم .ممنون میشم یه توضیح جامع بدی .

من همیشه با یه حالت تهاجمی بازی میکنم جنگ هامم راحت میبرم ولی نزدیکای راند 20 که میشم پول کم میارم .چرا ؟(یه چیزی فکر کنم ارتش هایی که تو بازی تو قلعه نیستن و مشغول جنگن پول زیادی میبرن .هان ؟)

راستی یه قبیله هست آرمش شبیه موج دریا به رنگ مشکی هست .همش بهم حمله میکنه .همیشه هم از دریا میاد !!!!باهاشم جنگی ندارم ؟چرا اینطوریه ؟

ممنون .

leech

کاربر سایت
Apr 8, 2006
133
نام
milad
مهندس کرک و ok کردم .ممنون .

من هیچ کدوم از مورد های Diplomacy و Finance رو نمیدونم .ممنون میشم یه توضیح جامع بدی .

من همیشه با یه حالت تهاجمی بازی میکنم جنگ هامم راحت میبرم ولی نزدیکای راند 20 که میشم پول کم میارم .چرا ؟(یه چیزی فکر کنم ارتش هایی که تو بازی تو قلعه نیستن و مشغول جنگن پول زیادی میبرن .هان ؟)

راستی یه قبیله هست آرمش شبیه موج دریا به رنگ مشکی هست .همش بهم حمله میکنه .همیشه هم از دریا میاد !!!!باهاشم جنگی ندارم ؟چرا اینطوریه ؟

ممنون .

ببین Finance که چیزی نداره ... فقط نشون میده درآمد وهزینه هات چیه و چقدره و میتونی مقدار مالیاتی که از مردم میگیری رو مشخص کنی ... سعی کن همیشه رو وسط بمونه چون زیاد مالیات بگیری ( روی تصویر قرمز میشن استان هایی که داری ) مردم ناراضی میشن و بعدشم شورش میکنن.

etptxn905p359lp0r4rk.jpg

اما در مورد Diplomacy :

اول از همه باید روی کشوری که میخوای باهاش رابطه برقرار کنی کلیک کنی ... رابطه کشورها با هم چند حالت داره ... صمیمی، بی تفاوت، دشمن ، خیلی صمیمی و ...
وقتی کشور مد نظرتو انتخاب کنی وارد منویی میشی که عکسشو گذاشتم :

Request / Cancel Trade Agreement : عقد قرار داد یا کنسل کردن اون . حتما اگه امکانش هست با کشورهای دیگه روابط تجاری برقرا کن. البته خاموش یا روشن بودن این گزینه به چند تا چیز وابسته است : یکی رابطه ات با اون کشوره، یکی ظرفیت بنادر تجاری یا راه های تجاریه که حکومت تو یا کشور مودنظر داره ... یعنی مثلا اگه کشوری ظرفیت بنادرش پر باشه یا راه های تجاری اش پر باشه نمیتونی درخواست قرارداد تجاری کنی ... کلا این قرارداد خیل رو درآمد تاثیر داره.

Request Alliance : درخواست اتحاد با یه کشور دیگه ... با کشورهایی که با دشمن تو متحد هستن به تبع نمیتونی درخوسات اتحاد بدی.

Make Vasal : مستعمره کردن یه کشور دیگه ... این گزینه همیشه فعال نیست.

Declare War : اعلان جنگ به یه کشور دیگه

Request Join War : درخواست از یه کشور برای حمله به دشمن تو.

Demand Trade Embargo : از یه کشور میخوای که روابط تجاریش رو با کشور ثالثی قطع کنه.

Demand Break of Allinace : درخواست قطع اتحاد با یک کشور ثالث.

Military Access : درخواست یا اجازه عبور نیروهات از یک کشور یا اجازه عبور نیروهای طرف مقابل از کشورت.

Payment : پرداخت یا درخواست پول از هم یکجا هم قسطی.

Exchange Hostage : امکان رد و بدل گروگان ( فقط فرزندان زیر سن قانونی)

Arrange Marriage : درخواست یا دادن دختر به عنوان عروس ( این مورد روابط دو کشور رو خیلی نزدیک میکنه )

با توجه به موارد بالا گزینه های مورد نظر رو انتخاب میکنی و ( وسط عکسی که گذاشتم Likehood of Success) مشخص میکنه که چقدر پیشنهادت برای طرف مقابل قابل قبوله ... High بیشترین شانس قبولی.

در مورد کم آوردن پول احتمالا زیاد نیرو میسازی و هزینه ات بالا میره ... اگه نیروهات بیکارن یا بیاد Disband کنی ( یعنی از بین ببیریشون توی صفحه اصلی بازی پایین سمت چپ قرار داره ) یا باید یه جوری به جنگ مشغولشون کنی.

این نیروهای سیاه رنگ هم دزذای دریایی و شورش ها هستن واسه هین به همه حمله میکنن.

کلا یه چند وقت بازی کنی دستت میاد چه جوریه ... اوایل یه کم سخته.

pirooz00

کاربر سایت
May 31, 2011
7
مرسی از راهنماییت .الان میرم یه سر بازی میکنم ببینم چه طوریه .

فقط وقتی درخواست پول میدی همش میگن پول نداریم !!!!!!!!!!!!1

بعد یه چیزی دیگه روابط با هر کشوری میتونی برقرار کنی ؟چه طوری رو کشور کلیک کنم ؟رو نقشه ؟تو دیپلوماسی ؟یا جای دیگه ؟

pirooz00

کاربر سایت
May 31, 2011
7
ممنون بابت راهنماییت .یه سری آرم نخل تو دریا ها هست اونجا هارو بگیریم چی میشه ؟

بعد بقیه چه طوری این همه نیرو دارن پولم کم نمیارن ؟

وقتی یکی رو زیر مسعمره خودت در میاری چی میشه ؟من یکی رو درآوردم .پول میده ؟یا فقط باهات دوست میشه ؟

بعضی مواقع میگه ninja detected یه یه چیزی تو این مایه ها .یعنی چی ؟

ps3 lover

کاربر سایت
Feb 24, 2009
1,066
نام
عليرضا
ممنون بابت راهنماییت .یه سری آرم نخل تو دریا ها هست اونجا هارو بگیریم چی میشه ؟

بعد بقیه چه طوری این همه نیرو دارن پولم کم نمیارن ؟

وقتی یکی رو زیر مسعمره خودت در میاری چی میشه ؟من یکی رو درآوردم .پول میده ؟یا فقط باهات دوست میشه ؟

بعضی مواقع میگه ninja detected یه یه چیزی تو این مایه ها .یعنی چی ؟
ارم نخل رو نمیدونم ولی اگه منظورت آرم لنگر کشتی هست ، میتونی با فرستادن کشتی های تجاری که بعد از 2 بار آپگرید کردن (=ارتقا دادن) بندر میتونی بسازیشون از اون ها پول در بیاری !

دشمن ها نیروی زیادی دارن چون اکثرا ساختمان ها و مزارع شهر هاشون رو آپگرید میکنن تا در آمدشون بیشتر بشه ! همچنین میتونی با ساختن مارکت (=بازار) در شهر ها پول بیشتری به دست بیاری.

وقتی یه کشوری مستامرت بشه نصف در آمدش رو به تو میده و همچنین به عنوان یک هم پیمان میمونه که میتونه توی جنگ ها بهت کمک کنه ... در عوض تو هم باید موقعی که بهش حمله شد ازش دفع کنی (کلا باید ساپورتش کنی)

ninja detected یعنی اینکه یه دشمن نینجا فرستاده نزدیک یکی از شهر ها و یا ژنرال ها و اون نینجا الان شناسایی شده ! چون در حالت عادی نینجا های دشمن و همچنین نینجا های خودت برای دشمن ها غیب هستن یعنی توی نقشه معلوم نیستن ... میتونی با فرستادن Agent های مختلف نینجا رو از بین ببری ...

leech

کاربر سایت
Apr 8, 2006
133
نام
milad
بعد یه چیزی دیگه روابط با هر کشوری میتونی برقرار کنی ؟چه طوری رو کشور کلیک کنم ؟رو نقشه ؟تو دیپلوماسی ؟یا جای دیگه ؟

توی همون پنل دیپلماسی روی اسم هر کشور کلیک کنی میتونی باهاش معامله کنی ... البته همه کشورها اول کار نیستن و اولش فقط با کشورهای نزدیک خودت میتونی معامله کنی.

DarkSider

کاربر سایت
Sep 2, 2009
286
دوستان از کدوم کشور میتونم آهن بدست بیارم البته با معاملات تجاری چون فاصله Trade Point آهن با من خیلی زیاده.
من با کلن Shimizue بازی میکنم.

aban366

کاربر سایت
Jan 10, 2010
65
سلام دوستان
من بعد کلی جستجو اولین فرومی دیدم که دوستان با اطلاعات راهنمائی میکنن من دوست دارم بازی استراتژی بازی کنم ولی هیچی سر در نمیارم
دوست عزیز leech یا ps3 lover ممنون میشیم یه راهنمائی بزارین در مورد گزینه های مختلف و مدهای بازی؟
توضیحاتی در مورد مده ای بازی که کدوم بهتره؟
این که حالا امپراتوری رو داری اولین کار چیه؟ معارن تو کدوم قسمتت گزینه هاش چیه؟
طلا تو کدوم گزینه ها هستش؟
ساختمون ها رو چطوری اپگرید کنیم/.
نیرو بسازیم چی کار کنیم؟ چ
چطوری حمله بزنیم؟
میدونم زیاده اما با توجه به این که این بازی رو خیلی تعریف میکنن من فکر میکنم بی ارزه و از طرفیم شما اموزش رو بزار من برات تو ورد تایپ میکنم با عکس ها و پی دی افش رو برات به اسم خودت در میارم و چیزیم که میخوام فقط یاد گیریه بازیه
ممنونتم
امید

leech

کاربر سایت
Apr 8, 2006
133
نام
milad
سلام دوستان
من بعد کلی جستجو اولین فرومی دیدم که دوستان با اطلاعات راهنمائی میکنن من دوست دارم بازی استراتژی بازی کنم ولی هیچی سر در نمیارم
دوست عزیز leech یا ps3 lover ممنون میشیم یه راهنمائی بزارین در مورد گزینه های مختلف و مدهای بازی؟
توضیحاتی در مورد مده ای بازی که کدوم بهتره؟
این که حالا امپراتوری رو داری اولین کار چیه؟ معارن تو کدوم قسمتت گزینه هاش چیه؟
طلا تو کدوم گزینه ها هستش؟
ساختمون ها رو چطوری اپگرید کنیم/.
نیرو بسازیم چی کار کنیم؟ چ
چطوری حمله بزنیم؟
میدونم زیاده اما با توجه به این که این بازی رو خیلی تعریف میکنن من فکر میکنم بی ارزه و از طرفیم شما اموزش رو بزار من برات تو ورد تایپ میکنم با عکس ها و پی دی افش رو برات به اسم خودت در میارم و چیزیم که میخوام فقط یاد گیریه بازیه
ممنونتم
امید

من حقیقتش با مد بازی نکردم و نمیدونم چه مودایی واسه این بازی تا حالا اومده ...
بازی اولش یه مقدار پیچیده اس ... یه ذره خودت بازی کنی برات راحت میشه.
توی قسمت Single Player شما اول یه کشور رو انتخاب میکنی و نوع بازی رو مشخص میکنی ( Long ، Short ، ... ) هدف هم اینه که طی زمانی که مشخص شده (حدود 200 نوبت اگه اشتباه نکنم) بسته به نوع بازی یه منطقه مشخص شده رو تصاحب کنی یا کل کشورها رو نابود کنی.
خبری از طلا و معدن هم نیست ... البته معدن مختلف وجود داره ولی عامل اصلی پول درآوردن نیست. پول عمدتا از طریق تجارت و مالیات به دست میاد.

همونطور که دوستمون gala گفتن مطالب ایشون و مطالب قبلی رو هم بخون یواش یواش آشنا میشی.

RoCoCo

کاربر سایت
Apr 23, 2008
4,465
نام
Nimo
بچهها یه اتفاق جالب میفته توی بازی :d اگه province هاتون زیاد بشه و زیادی قوی بشین که من شدم همه کشور ها با شما وارد جنگ میشن من الان یه نصف نقشه رو گرفتم اون نصف دیگه همشون دارن با من میجنگن کلا خیلی جالب میشه بازی توی این حالت.

ps3 lover

کاربر سایت
Feb 24, 2009
1,066
نام
عليرضا
اوایل بازی برای من هم بسیار بسیار گیج کننده بود ولی با یکمی بازی کردن میشه راحت قلق بازی رو توی دست گرفت...مهم ترین نکته همون بازی کردنه و نباید اصلا ناراحت باشین که یه وقت ممکنه کِلن های دیگه بهتون حمله بکنن یا ... من چند بار اوایل بازی دیفیت هم میشدم (کلا میباختم Game over ) ولی یواش یواش یاد گرفتم ...
گیمر های حرفه ای تر در صفحات قبل مفصل به اموزش بازی پرداختن ...
اگه سوالی خاصی داشتین در خدمتم ... :d

DarkSider

کاربر سایت
Sep 2, 2009
286
با اجازه اساتید یک نظر در مورد جنگهای Real Time بدهم.
اگه در حالتی قرار دارید که مدافع هستید نه حتما دفاع از شهر یا قلعه این راهکارها مناسب هستند.
حتما کماندار و نیزه دار داشته باشید و این فراموش نشه که سوار نظام به جز ژنرال لازم هست.
دو گروه نیزه دار در میانهسپاه قرار بدید.
در اطرافشون شمشیر زنها را مستقر کنین با توجه به آرایش دشمن تعداد نیرو ها در طرفین را تغییر بدید.
در کنار شمشیر زنها دوباره نیزه دار قرار بدین و سعی کنید آرایش قوسی بگیرید.
کماندارها را در پشت نیروها قرار بدید.(اگه کماندار به تعداد دارید یک گروه را در میان قوس و جلوی سپاه قرار دهید به عنوان طعمه)
تعدادی از سواره نظام خود را قبل از شروع جنگ در جنگل مخفی داشته باشید حتی اگر تعادل را کمی به هم میزنه.
در بال های آرایش سواره نظام را با فاصله ولی پشت نیرو ها قرار دهید.
پس از درگیر شدن نیروها الان وقت تاخت و تاز با سواره نظام مخفی تون در میدان هست.
من این تکنیک را در همه سری های TW امتحان کردم و جواب داده.
(در ROME با سواره نظام سبک یونانی دو سپاه کامل و مجهز رومی را کاملا در هم شکستم با تلفات بسیار اندک با درجه سختی Very Hard در میدان نبرد)

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر