Shadow of the Tomb Raider

him4_lara_croft_shadow_of_the_tomb_raider-wide.png
Shadow of the Tomb Raider سومین نسخه از سری Tomb Raider Rebooted می باشد که درسال 2013 آغاز شد ، اینبار توسط Eidos Montreal توسعه یافته (Crystal Dynamics توسعه دهنده ی نسخه های قبلی بر روی پروژه Avengers کار می کند) بر روی پلتفورمهای Xbox One ، PlayStation 4 و PC توسط Square Enix در تاریخ 14 سپتامبر 2018 / 23 شهریورماه منتشر می شود .

h77x_shadow_tomb_raider_7.jpg

نسخه ی دمو در Cozumel مکزیک آغاز می شود ، Lara و Jonah به دنبال رهبر Trinity’s با نام Dominguez هستند ، لارا مصمم به پیدا کردن Domingues به فستیوال روز مردگان (Day of the Dead) می رود . آنجا بازیکنان کنترل لارا را به دست میگیرند ، لارا در میان جمعیت با مردم محلی صحبت می کند تا اطلاعات لازم در مورد Dominguez را بدست آورد .

o41l_shadow_tomb_raider_1.jpg

طولی نمی کشد که لارا به یک مکان حفاری شده می رسد و میگوید ترینیتی آنچه را که لارا دنبال می کند ، در این مکان به تصویر کشیده است ، لارا با خواندن کتیبه ها و نگاه کردن به نقاشی های دیواری پی می برد معبد مایا دور نیست ، صخره ها را حرکت می دهد تا یک مسیر به غار باز کند .

h95_shadow_tomb_raider2.jpg

توانایی cliff-hanging skills دارای مهارتهای جدیدی است ، هر کدام از ابزار لارا باید به شیوه ای خاص مورد استفاده قرار گیرد مثل عناوین قبلی ، با طناب می توانید اجسام را بکشید ، عناصر آشنا در بازی وجود دارد مانند سیستم کرفتینگ ، مسیرهای وهم انگیز ، پازلهای سرگرم کننده همانند گذشته وجود دارد .
هنگامیکه لارا خود را به پایین غار می رساند ، متوجه می شود هرم نابود شده است ، طراحی مکانهای جدید توسط Eidos Montreal زیبا و بنظر می رسد دارای معماهای پیچیده که برای عبور به مهارت و تفکر نیاز دارند می باشد .
همچنین توسعه دهنده (Eidos) قصد دارد مقبره ها خوفناک بنظر آیند .

uzb_shadow_tomb_raider_3.jpg

شنا کردن عضو جدا نشدنی از بازی Tomb Raider است ، زیر آب و در حال حرکت به سمت هرم لرزشی اتفاق می افتد که لارا مجبور است با توجه به محدودیتهایش مبارزه و سعی کند غرق نشود .
بخشهای زیر آب آموزش داده می شود ولی بعضی اوقات بنظر این آموزشها دستو پاگیر است .

rx35_shadow_tomb_raider_4.jpg

استتار یکی از مواردیست که با وجود پوشش گیاهی در بازی برای شکار یا غلبه بر دشمنان میتوان استفاده نمود ، البته این باعث نمی شود در برابر خطرات در امان باشید .

03lm_shadow_tomb_raider_5.jpg

مطمئن نیستم در بین فنهای Tomb Raider بازگشت به این عمق زیرزمینی حتی در نسخه دمو خوشایند خواهد بود یا خیر ، احساس می کنم به عنوان بازگشت به دوران های مختلف ، زمانیکه اولین نسخه از این سری در سال 2013 متولد شد ، محیط ها احساس تازه ای داشتند ، اما پس از گذشت 5 سال این احساس حتی با این دمو آنچنان جلوه نمی کند .

apln_shadow_tomb_raider_6.jpg

نکات مثبت : ویژواله‍ای عالی ، لحظات تنش زا ، مخفی کاری هنوز لذت بخش است .
نکات منفی : بررسی محل و پیدا کردن ورودی مقبره بسیار شبیه به بازی های قبلی است ، از پیشینه خود کمی دور می شود .

5b0l_tomb_raider_2018_movie_logo.png

بررسی نسخه های مختلف بازی :
83108767881579521245.jpg

(Shadow of the Tomb Raider – Season Pass ($29.99
  • Seven new adventures called “Paths”
  • Paths includes new narrative, new missions, a Challenge Tomb, a new weapon, a new outfit and a new skill.​
  • First Challenge Tomb will also introduce new co-op functionality.​
  • Season Pass owners receive an exclusive weapon, outfit, and skill on Day One​
(Shadow of the Tomb Raider – Limited Steelbook Edition ($59.99
  • Base Game​
  • Steelbook packaging​
  • Three art cards​
Pre-order the game and be upgraded to this version while supplies last.

(Shadow of the Tomb Raider – Croft Steelbook Edition ($89.99
  • Base game​
  • Limited Edition Steelbook​
  • Three art cards​
  • Season Pass​
  • Three additional weapons​
  • Three additional outfits​
  • Original game soundtrack​
  • 48 hour early access​
(Shadow of the Tomb Raider – Digital Deluxe Edition ($69.99
  • Base game​
  • Additional weapon and outfit​
  • Original soundtrack​

s5wh_tumblr_o4ssq1bmb61qkq7tbo1_500.png
سری TR برای اولین بار در سال 1374 بر روی Sega Saturn ، PS1 و MS-DOS منتشر شد ، توسط Core Design توسعه داده شد و Eidos Interactive آن را منتشر کرد ، شخصیت اصلی لارا کرافت یک باستان شناس انگلیسیست که در جستجوی گنجینه های باستانی می باشد .
این بازی توسط منتقدان تحسین و بسیار مورد توجه قرار گرفت طوری که ، برخی منتقدین آن را از بزرگترین بازیهای ویدئویی که تاکنون ساخته شده است یاد کردند و موفق به فروش 7 میلیون نسخه در سراسر جهان شد . ریمیک بازی در سال 1385به مناسبت دهمین سالگردش ( محاسبه بین سال 96 و 97) منتشر شد .
شخصیت لارا کرافت یکی از محبوب ترین شخصیتهای مونث در بین عموم گیمرها می باشد . هر چند که فیلمهای ساخته شده از این شخصیت محبوب ، رضایت طرفداران و منتقدین را به همراه نداشته .
محبوبیت Tomb Raider در اوایل دهه 2000 رو به افول گذاشت ، و پس از انتقاد و شکست تجاری Tomb Raider : The Angel of Darkness توسعه سری به Crystal Dynamics سپرده شد که برای Legacy of Kain شناخته شده بودند ، Tomb Raider: Legend در سال 2006 منتشر شد ، این بازی یک جدول زمانی جدید با یک تجسم متفاوت از لارا کرافت را آغاز کرد . این بازی هم از سوی منتقدین تحسین شد و هم فروش موفقیت آمیزی به همراه داشت .
در 5 مارس 2013 ریبوت بازی (ظهور) منتشر شد که وجهه ی دیگر لارا به نمایش گذاشته شد ، آسیب پذیر ، ناامید ، تلاش برای بقا ، و هدفی که شخصی نیست و باید برای زنده ماندن و نجات دوستانش تلاش کند به تصویر کشیده شد .
Rise of the Tomb Raider دو سال بعد در سال 2015 انتشار یافت که با حواشی بسیاری لانچ آن همراه بود ، بازی پس از این همه سال در انحصار مایکرو قرار گرفت و وظیفه نشر بازی را بر عهده داشت ، با اینکه 70 در صد فروش کلی بازی بر روی پلتفورم محبوب PS بود ولی در کمال ناباوری کارل استوارت مسئول CD در توییتی ادعای کذبی بر همیشگی بودن انحصار این عنوان بر روی کنسول مایکروسافت کرد ، پس از یک سال این بازی بر روی PS4 با تمام بسته های الحاقی و همچنین شارپتر شدن بازی همراه شد .
اتفاقات این نسخه پس از ریبوت 2013 (ظهور ) اتفاق می افتد که لارا به دنبال راز جاودانگیست ، او به سیبری سفر می کند و گرفتار اتفاقاتی غیر معمول می شود ، در این نسخه شاهد برف ، کولاک هستیم که لارا باید از پس مشکلات فراوان برای هدفی که در سر دارد جان سالم به در ببرد و موفق بیرون آید .

نطرسنجی کاربران بازیسنتر :

نمایشهای بازی را چگونه ارزیابی می کنید
  1. عالی
    12 رای
    8.5%
  2. خوب
    33 رای
    23.2%
  3. متوسط
    48 رای
    33.8%
  4. ضعیف
    20 رای
    14.1%
  5. بسیار ضعیف
    6 رای
    4.2%
  6. خاک ...
    23 رای

آخرین ویرایش:

blak

کاربر سایت
Dec 31, 2010
1,318
من از بی بازی ای دیروز رفتم علارقم اینکه همه میگفتن بازی آشغاله ولی گرفتمش حق باشماست رو سیستم تی وی hdr خیلی فضاهای جنگل و مه و عمق فضا تو جاهای دور دیدنی میشه ولی وقتی اچ دی آر و خاموش میکنی یه کم رنگها تو ذوق میزنه ولی من که تو این دوسه ساعت بازی که کردم خیلی خوشم اومد شاید مکانیکهاش عین قبل باشه ولی محیطها و کلا داستان و مقبره ها خیلی وسیع وبزرگن من فکر میکنم تجربه خوبی باشه من اولین نسخه سه گانه رو خیلی خوشم اومد ولی نسخه رایز آو خیلی مزخرف بود هم گرافیک تکسچر ها هم مکانیکهای بازی ولی این شداو خیلی جالبه یکسری شات از محیط اولهای بازی گرفتم رو سیستم 4k HDR دوستان ببینند شاید اگر تا امروز مثل من روی نقدها نرفتن سراغش الان این کار رو بکنند
View attachment 126158View attachment 126159
View attachment 126160View attachment 126161
View attachment 126162View attachment 126164
View attachment 126166View attachment 126167
یعنی دقیقا حرف منو زدی رایز اصلا برام جالب نبود اصلا تامبرایدر نبود ولی این شادو هم مقبره زیاد داره هم محیط گشت گذارش جذاب تره من که خیلی باهاش حال کردم گرافیکش واقعا خوب کار شده بود مخصوصا انعکاس نور داخل اب

• Like
Reactions: mojahed25

ehsan M

کاربر سایت
Sep 12, 2015
1,808
من از بی بازی ای دیروز رفتم علارقم اینکه همه میگفتن بازی آشغاله ولی گرفتمش حق باشماست رو سیستم تی وی hdr خیلی فضاهای جنگل و مه و عمق فضا تو جاهای دور دیدنی میشه ولی وقتی اچ دی آر و خاموش میکنی یه کم رنگها تو ذوق میزنه ولی من که تو این دوسه ساعت بازی که کردم خیلی خوشم اومد شاید مکانیکهاش عین قبل باشه ولی محیطها و کلا داستان و مقبره ها خیلی وسیع وبزرگن من فکر میکنم تجربه خوبی باشه من اولین نسخه سه گانه رو خیلی خوشم اومد ولی نسخه رایز آو خیلی مزخرف بود هم گرافیک تکسچر ها هم مکانیکهای بازی ولی این شداو خیلی جالبه یکسری شات از محیط اولهای بازی گرفتم رو سیستم 4k HDR دوستان ببینند شاید اگر تا امروز مثل من روی نقدها نرفتن سراغش الان این کار رو بکنند
View attachment 126158View attachment 126159
View attachment 126160View attachment 126161
View attachment 126162View attachment 126164
View attachment 126166View attachment 126167
بازیش خوبه ولی مشکلش اینه که اواسط بازی یه جاهاییش که توی دهکده هست و همش با مردم حرف میزنید و ماموریت میگیرید که واقعا تکراری و خسته کننده میشه و یه جورایی ادمو یاد ماموریت های مسخره دو قسمت آخر اساسینز میندازه ولی اگر مراحل دهکده و ماموریت های ادمهای بومی رو فاکتور بگیریم یه بازیه عالی میشه
در کل بعضی مراحل خسته کننده ی اواسط بازی به تجربه ی کلی بازی ضربه میزنه از نظر گرافیک هم 4khdr بازی عالی میشه ولی یه جاهایی واقعا ایراد داره

آخرین ویرایش:
  • Like

guppy

کاربر سایت
May 30, 2015
2,149
نام
davood
به نظرم اون مراحل عالی چون داستان بازی کمه به خصوص این نسخه مکانیزمهای که اضافه کرده بودن و مقبره های بازی خیلی خوب بود گان پلی زیاد فرقی با قبلی نداشت من که کلا با کمان بودم

• Like

all4u

کاربر سایت
Jan 17, 2008
5,180
بالاخره منم بازی رو تجزبه کردم هنوز تمومش نکردم وسطای بازی هستم
از ۱ و ۲ خیلی لذت برده بودم
اما این نسخه متاسفانه میرسی به دهکده ... یک طوری کسل کننده شده
بازی هیجانی نیست و الکی سرگردونی اینو میگیرن اونو ازاد میکنی
مهاجم مقبره نیست محاجم دهکده است

• Smile
Reactions: Nameless King

.Amirone

ソニー株式会社
کاربر سایت
Oct 1, 2009
7,533
بالاخره منم بازی رو تجزبه کردم هنوز تمومش نکردم وسطای بازی هستم
از ۱ و ۲ خیلی لذت برده بودم
اما این نسخه متاسفانه میرسی به دهکده ... یک طوری کسل کننده شده
بازی هیجانی نیست و الکی سرگردونی اینو میگیرن اونو ازاد میکنی
مهاجم مقبره نیست محاجم دهکده است
من که به زور تمومش کردمو فقط دو تا از DLCیهاشو به اتمام رسوندم بقیه رو بیخیال شدم، به شکل عجیبی بازی همه موارد رو مدام تکرار می کنه و جز خود لارا تمام شخصیت ها تو دیوارن.

• Like
Reactions: all4u

all4u

کاربر سایت
Jan 17, 2008
5,180
من که به زور تمومش کردمو فقط دو تا از DLCیهاشو به اتمام رسوندم بقیه رو بیخیال شدم، به شکل عجیبی بازی همه موارد رو مدام تکرار می کنه و جز خود لارا تمام شخصیت ها تو دیوارن.
دقیقا اصلا اون حس خوب ادنوچر رو نداره

• Like
Reactions: .Amirone

all4u

کاربر سایت
Jan 17, 2008
5,180
دقیقا همش تکرار شنا چرخیدن تکرار

max-pain

کاربر سایت
Oct 9, 2012
552
نام
کامران
به لطف سونی تونستم بالاخره این سه گانه تموم بکنم
باید بگم بر خلاف بیشتر طرافدار از همان اول امید زیادی به نوفقیت این نسخه نداشتم داستان بازی به خوب بود ولی به اندازه 2 نسخه قبلی قوی نبود و از لاحاظ گیم پلی هم باید بگم بازی نونسته بود بالانس بین بخش مبارزه و پازل ها رو حفظ بکنه تعداد مبارزه با این که اسلحه های خوبی و توانی خوبی به بازی اضافه شده بود کم بود
و پازل ها هم حالت تکراری بعد یه مدت پیدا میکرد.
ولی از لحاظ طراحی محیط و گرافیک هنری خیلی خوب بود
در کل امتیاز که به این بازی با ارفاق( فقط برای بانو کرافت :x )میدم 7.5 از 10

توصیه:
اگر قصدتون گرفتن تروفی و اچیومنت نیست بازی رو درجه سختی deadly obsession شروع نکنید :grinning:

• Like
Reactions: all4u and hitman68

Lions Gate

プレイステーション
کاربر سایت
Feb 17, 2008
3,251
بازیش آشغاله ارزش تموم کردن هم نداره اشغال ناب
من تازه بازی رو شروع کردم.بدک نیست که چه طور ارزش تمام کردن نداره ؟ :D البته خیلی شبیه نسخه ای قبلی هست به جز گرافیک تقریبا تو هیچ زمینه ای پیشرفت نداشته ولی خب بازم خوبه.فعلا به تیر
پلات کردن شروع کردم ببینیم خدا چی میخواد :D

• Like
Reactions: a.messi10

Kiarash_united7

کاربر سایت
Jan 6, 2020
1,692
اگه كسي از كاراكتر لارا خوشش بياد تموم كردنش راحته و بد هم نيست
منتهي لذت بخش نيست و داستانش كه خيلي ابكيه و فضاي اصلي بازي هم يه جورايي زجر اوره
پتانسيل همجين اي پي رو فقط square enix مي تونه خراب كنه كه بايد بهشون تبريك گفت موفق شدن

max-pain

کاربر سایت
Oct 9, 2012
552
نام
کامران
اگه كسي از كاراكتر لارا خوشش بياد تموم كردنش راحته و بد هم نيست
منتهي لذت بخش نيست و داستانش كه خيلي ابكيه و فضاي اصلي بازي هم يه جورايي زجر اوره
پتانسيل همجين اي پي رو فقط square enix مي تونه خراب كنه كه بايد بهشون تبريك گفت موفق شدن
square enix فقط بازی انتشار کرد
eidos studio بود که بازی از crystal dynamic گرفت , نقش اصلی تو ساخت بازی داشت
2 بازی قبل نقش اصلی در ساخت دست crystal dynamic بود
مقصر اصلی eidos studio است

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر