Shadow of the Tomb Raider

him4_lara_croft_shadow_of_the_tomb_raider-wide.png
Shadow of the Tomb Raider سومین نسخه از سری Tomb Raider Rebooted می باشد که درسال 2013 آغاز شد ، اینبار توسط Eidos Montreal توسعه یافته (Crystal Dynamics توسعه دهنده ی نسخه های قبلی بر روی پروژه Avengers کار می کند) بر روی پلتفورمهای Xbox One ، PlayStation 4 و PC توسط Square Enix در تاریخ 14 سپتامبر 2018 / 23 شهریورماه منتشر می شود .

h77x_shadow_tomb_raider_7.jpg

نسخه ی دمو در Cozumel مکزیک آغاز می شود ، Lara و Jonah به دنبال رهبر Trinity’s با نام Dominguez هستند ، لارا مصمم به پیدا کردن Domingues به فستیوال روز مردگان (Day of the Dead) می رود . آنجا بازیکنان کنترل لارا را به دست میگیرند ، لارا در میان جمعیت با مردم محلی صحبت می کند تا اطلاعات لازم در مورد Dominguez را بدست آورد .

o41l_shadow_tomb_raider_1.jpg

طولی نمی کشد که لارا به یک مکان حفاری شده می رسد و میگوید ترینیتی آنچه را که لارا دنبال می کند ، در این مکان به تصویر کشیده است ، لارا با خواندن کتیبه ها و نگاه کردن به نقاشی های دیواری پی می برد معبد مایا دور نیست ، صخره ها را حرکت می دهد تا یک مسیر به غار باز کند .

h95_shadow_tomb_raider2.jpg

توانایی cliff-hanging skills دارای مهارتهای جدیدی است ، هر کدام از ابزار لارا باید به شیوه ای خاص مورد استفاده قرار گیرد مثل عناوین قبلی ، با طناب می توانید اجسام را بکشید ، عناصر آشنا در بازی وجود دارد مانند سیستم کرفتینگ ، مسیرهای وهم انگیز ، پازلهای سرگرم کننده همانند گذشته وجود دارد .
هنگامیکه لارا خود را به پایین غار می رساند ، متوجه می شود هرم نابود شده است ، طراحی مکانهای جدید توسط Eidos Montreal زیبا و بنظر می رسد دارای معماهای پیچیده که برای عبور به مهارت و تفکر نیاز دارند می باشد .
همچنین توسعه دهنده (Eidos) قصد دارد مقبره ها خوفناک بنظر آیند .

uzb_shadow_tomb_raider_3.jpg

شنا کردن عضو جدا نشدنی از بازی Tomb Raider است ، زیر آب و در حال حرکت به سمت هرم لرزشی اتفاق می افتد که لارا مجبور است با توجه به محدودیتهایش مبارزه و سعی کند غرق نشود .
بخشهای زیر آب آموزش داده می شود ولی بعضی اوقات بنظر این آموزشها دستو پاگیر است .

rx35_shadow_tomb_raider_4.jpg

استتار یکی از مواردیست که با وجود پوشش گیاهی در بازی برای شکار یا غلبه بر دشمنان میتوان استفاده نمود ، البته این باعث نمی شود در برابر خطرات در امان باشید .

03lm_shadow_tomb_raider_5.jpg

مطمئن نیستم در بین فنهای Tomb Raider بازگشت به این عمق زیرزمینی حتی در نسخه دمو خوشایند خواهد بود یا خیر ، احساس می کنم به عنوان بازگشت به دوران های مختلف ، زمانیکه اولین نسخه از این سری در سال 2013 متولد شد ، محیط ها احساس تازه ای داشتند ، اما پس از گذشت 5 سال این احساس حتی با این دمو آنچنان جلوه نمی کند .

apln_shadow_tomb_raider_6.jpg

نکات مثبت : ویژواله‍ای عالی ، لحظات تنش زا ، مخفی کاری هنوز لذت بخش است .
نکات منفی : بررسی محل و پیدا کردن ورودی مقبره بسیار شبیه به بازی های قبلی است ، از پیشینه خود کمی دور می شود .

5b0l_tomb_raider_2018_movie_logo.png

بررسی نسخه های مختلف بازی :
83108767881579521245.jpg

(Shadow of the Tomb Raider – Season Pass ($29.99
  • Seven new adventures called “Paths”
  • Paths includes new narrative, new missions, a Challenge Tomb, a new weapon, a new outfit and a new skill.​
  • First Challenge Tomb will also introduce new co-op functionality.​
  • Season Pass owners receive an exclusive weapon, outfit, and skill on Day One​
(Shadow of the Tomb Raider – Limited Steelbook Edition ($59.99
  • Base Game​
  • Steelbook packaging​
  • Three art cards​
Pre-order the game and be upgraded to this version while supplies last.

(Shadow of the Tomb Raider – Croft Steelbook Edition ($89.99
  • Base game​
  • Limited Edition Steelbook​
  • Three art cards​
  • Season Pass​
  • Three additional weapons​
  • Three additional outfits​
  • Original game soundtrack​
  • 48 hour early access​
(Shadow of the Tomb Raider – Digital Deluxe Edition ($69.99
  • Base game​
  • Additional weapon and outfit​
  • Original soundtrack​

s5wh_tumblr_o4ssq1bmb61qkq7tbo1_500.png
سری TR برای اولین بار در سال 1374 بر روی Sega Saturn ، PS1 و MS-DOS منتشر شد ، توسط Core Design توسعه داده شد و Eidos Interactive آن را منتشر کرد ، شخصیت اصلی لارا کرافت یک باستان شناس انگلیسیست که در جستجوی گنجینه های باستانی می باشد .
این بازی توسط منتقدان تحسین و بسیار مورد توجه قرار گرفت طوری که ، برخی منتقدین آن را از بزرگترین بازیهای ویدئویی که تاکنون ساخته شده است یاد کردند و موفق به فروش 7 میلیون نسخه در سراسر جهان شد . ریمیک بازی در سال 1385به مناسبت دهمین سالگردش ( محاسبه بین سال 96 و 97) منتشر شد .
شخصیت لارا کرافت یکی از محبوب ترین شخصیتهای مونث در بین عموم گیمرها می باشد . هر چند که فیلمهای ساخته شده از این شخصیت محبوب ، رضایت طرفداران و منتقدین را به همراه نداشته .
محبوبیت Tomb Raider در اوایل دهه 2000 رو به افول گذاشت ، و پس از انتقاد و شکست تجاری Tomb Raider : The Angel of Darkness توسعه سری به Crystal Dynamics سپرده شد که برای Legacy of Kain شناخته شده بودند ، Tomb Raider: Legend در سال 2006 منتشر شد ، این بازی یک جدول زمانی جدید با یک تجسم متفاوت از لارا کرافت را آغاز کرد . این بازی هم از سوی منتقدین تحسین شد و هم فروش موفقیت آمیزی به همراه داشت .
در 5 مارس 2013 ریبوت بازی (ظهور) منتشر شد که وجهه ی دیگر لارا به نمایش گذاشته شد ، آسیب پذیر ، ناامید ، تلاش برای بقا ، و هدفی که شخصی نیست و باید برای زنده ماندن و نجات دوستانش تلاش کند به تصویر کشیده شد .
Rise of the Tomb Raider دو سال بعد در سال 2015 انتشار یافت که با حواشی بسیاری لانچ آن همراه بود ، بازی پس از این همه سال در انحصار مایکرو قرار گرفت و وظیفه نشر بازی را بر عهده داشت ، با اینکه 70 در صد فروش کلی بازی بر روی پلتفورم محبوب PS بود ولی در کمال ناباوری کارل استوارت مسئول CD در توییتی ادعای کذبی بر همیشگی بودن انحصار این عنوان بر روی کنسول مایکروسافت کرد ، پس از یک سال این بازی بر روی PS4 با تمام بسته های الحاقی و همچنین شارپتر شدن بازی همراه شد .
اتفاقات این نسخه پس از ریبوت 2013 (ظهور ) اتفاق می افتد که لارا به دنبال راز جاودانگیست ، او به سیبری سفر می کند و گرفتار اتفاقاتی غیر معمول می شود ، در این نسخه شاهد برف ، کولاک هستیم که لارا باید از پس مشکلات فراوان برای هدفی که در سر دارد جان سالم به در ببرد و موفق بیرون آید .

نطرسنجی کاربران بازیسنتر :

نمایشهای بازی را چگونه ارزیابی می کنید
  1. عالی
    12 رای
    8.5%
  2. خوب
    33 رای
    23.2%
  3. متوسط
    48 رای
    33.8%
  4. ضعیف
    20 رای
    14.1%
  5. بسیار ضعیف
    6 رای
    4.2%
  6. خاک ...
    23 رای

آخرین ویرایش:

ehsan M

کاربر سایت
Sep 12, 2015
1,808
ببین من خودم با این نسخه بیشتر از رایس حال کردم tomb بیشتری تو نقشه هست محیط هم تا حدودی یادآور نسخه 3 کلاسیک و Tomb Raider Underworld هست خیلی بهتر اون محیط کوهستانی رایسه ولی بخش گانپلی بازی نسبت به 2013 و رایس نه پیشرفتی داشته تا حدودی هم افت کرده از طرفی داستان بازی خیلی سطحی هستش چیز خاصی نداره ولی در کل من بیشتر از رایس با بازی حال کردم ولی در سطح 2013 اصلا نیست مراحل فرعی هم کلا تکراری هست
بازیش نسبت به رایز طولانی تر هست ؟

stanley

کاربر سایت
Nov 24, 2013
3,617
با توجه به نمرات پایین ، من توی خرید این بازی دودل هستم و فکر میکنم ممکنه بازی کسالت آور یا خسته کننده باشه
میشه یکنفر بیاد توضیح بده که ماموریت های جانبی بازی تکراریه یا نه ؟ و معماهای مخفی جذابیت داره و کلا چند ساعت گیم پلی داره ؟
ببین من بازی رو چند روز پیش تموم کردم و واقعا با بازی حال کردم و اون حس ماجراجویی که میخواستم رو بهم داد. از مقبره ها مختلف تا محیط جنگلی که همینطور که دوستمون گفتن به شدت حال و هوای تومب رایدر کلاسیک رو میداد تا یک داستان خوب و ست پیس های هیجان انگیز و کلی کانتنت و کشفیات برای کشف کردن داره و ماموریت های جانبی که بنظرم سرگرم کننده است. فارغ از تمام اینها من از دنیایی که ساخته بودند و محیط سند باکس بازی واقعا لذت بردم. پازل های بازی عالی و خفن نیستند ولی کاملا راضی کننده و در حد خوب اند. زیاد بازی تمرکزی روی بخش شوتینگ نداره و بیشتر موقع ها هم اصلا از سلاح گرم استفاده نمیشه و با مخفی کاری مراحل رو میری جلو. داستان بازی اتفاقا بنظرم بد نیست مخصوصا اگه سعی کنی نامه هایی از افرادی که قبلا بنا به دلایلی که حالا باید بازی کنی تا بفهمی در اون مکانها حضور داشتند رو پیدا کنی و بخونی جذاب هم میشه. در کل اگه نسخه ی یکو دو رو بازی کردی و کلا با بازی های ماجراجویی اینچنینی حال میکنی و انتظار عجیب غریبی از بازی نداری بنظرم حتما بازی رو بگیر اما پیشنهادی که بهت میکنم حتما حتما بخش پازل و راهنمای بازی رو کاملا خاموش کن ( بذارشون روی هارد ) که درغیر اینصورت خیلی از جذابیت بازی کاسته میشه.

ULTIMATE TEAM

True Online Gaming
کاربر سایت
Aug 25, 2010
14,426
نام
مصطفی682سابق
بازیش کامل کپی پست قبلی هست وکاملا boring و meh
اصلا طرفش نرید نمیدونم این سواستفاده از IP های بزرگ و چاپپدن فن‌ها باید تاکی ادامه داشته باشه یه مولتی ای برا بازی نذاشتن سینگلش که کپی پست قبلیه فقط محیط عوض شده خسته نباشن تا اینجا نمره 5 به بازی میدم

آخرین ویرایش:

genesis007

کاربر سایت
May 16, 2010
1,299
نام
shahab
واقعا نمی دونم چه افاقی افتاده, داشتن چیکار می کردن ولی این سگانه لیاقتش خیلی بیشتر از این حرف ها بود که با چیزی مثل shadow of tomb raider تموم بشه.
تنها خوبی بازی گرافیک خوب و منظره های دلچسبشه و سند باکس بودن بازیه و تمام.
از پازل هاش ایراد نمی گیرم چون کلا تو هیچ کدوم از قسمت های بازی پازل درگیر کننده نداشت چه برسه این قسمت.
نکات منفی بازی هم که از همون اول معلومه . بازی تو همه چی کپی پیست شماره های قبل حتی بدتر , داستان بازی ساده و تکراری از اون طرف کارکتر های فرعی چه مثبت و چه منفی همه نچسب و تو دیوار.
نمی دونم کی برگشته به اینا گفته که tomb raider بازی مخفی کاریه !!!! دقیقا 80 درصد بازی مخفی کاری بود اصلا بعضی وقت ها یادت می رفت که لارا اسلحه هم همراهش داره:|.
یعنی هرچقدر قسمت اول عالی و فراتر از انتظار بود و قسمت دوم خوب و متعادل بود این قسمت واقعا ضعیف بود.
فقط می شه گفت حیف واقعا حق این سگانه همچین بازی ساده و بی حسی نبود:disappointed:.

ehsan M

کاربر سایت
Sep 12, 2015
1,808
طراحی محیطهای بازی فوق العادس و گرافیکش عالی کسانی که 4k hdr بازی کردن تایید میکنن بنظرم چیزی از قسمت قبل کم نداره و شاید ایرادش کمبود اکشن و تیر اندازی باشه چون بیشتر از هر چیزی پلتفرمینگ و معما وجود داره البته یه جاهایی اکشن خیلی خوبی تو بازی هست و طراحی محیط معبدهاش عالیه و از نظر گرافیک سری تو سرا در میاره الان که بازیش ارزونتر شده بنظرم گزینه خیای خوبیه برای کسانی که دونبال یه بازی خوب هستن میانگین نمراتشم تا جای که فهمیدم ۸۰ هست

mehdi-psp

کاربر سایت
Oct 4, 2007
2,415
نام
مهدي
دوستان من یه جا گیر کردم ، ممنون میشم راهنمایی کنید .

توی مرحله EYE OF THE SERPENT قسمتی که باید دروازه دوم رو باز کنیم اونجا گیر کردم . توی یو تیوب دیدم لارا میره زیره آب و یکی از ستون های متحرکی که پایه اش گیره رو با چنگکش آزاد میکنه و ستون میچرخه و آب میریزه روی اون چرخ دنده . منتها من وقتی میرم زیر آب تا گیره ستون رو آزاد کنم اصلا امکان پذیر نیست و نمیتونم کاری کنم .

ممنون میشم راهنمایی کنید

hitman68

کاربر سایت
Sep 6, 2011
6,360
نسخه‌ی Definitive Edition روز 5 نوامبر (14 آبان) عرضه میشه. همه‌ی DLCهای بازی تو این نسخه موجوده
چیز جدیدی هم داره یا نه؟
چون بعید میدونم بعد این نسخه دیگ براش DLC و آپدیت بیاد. توی منوی بازی که هنوز جای یه dlc خالیه ؟؟؟

Akiba

king of the majestic oceans of the world
کاربر فعال
Jan 18, 2009
22,255
نام
امیر حسین
چیز جدیدی هم داره یا نه؟
چون بعید میدونم بعد این نسخه دیگ براش DLC و آپدیت بیاد. توی منوی بازی که هنوز جای یه dlc خالیه ؟؟؟
تنها چیزی که اضافه داره یه لباس هست!
اونم البته کسایی که سیزن پس خریده بودن قبلا، بهش دسترسی خواهند داشت همراه با عرضه این نسخه :D

• Like
Reactions: hitman68

mojahed25

کاربر سایت
Feb 28, 2014
716
طراحی محیطهای بازی فوق العادس و گرافیکش عالی کسانی که 4k hdr بازی کردن تایید میکنن بنظرم چیزی از قسمت قبل کم نداره و شاید ایرادش کمبود اکشن و تیر اندازی باشه چون بیشتر از هر چیزی پلتفرمینگ و معما وجود داره البته یه جاهایی اکشن خیلی خوبی تو بازی هست و طراحی محیط معبدهاش عالیه و از نظر گرافیک سری تو سرا در میاره الان که بازیش ارزونتر شده بنظرم گزینه خیای خوبیه برای کسانی که دونبال یه بازی خوب هستن میانگین نمراتشم تا جای که فهمیدم ۸۰ هست
من از بی بازی ای دیروز رفتم علارقم اینکه همه میگفتن بازی آشغاله ولی گرفتمش حق باشماست رو سیستم تی وی hdr خیلی فضاهای جنگل و مه و عمق فضا تو جاهای دور دیدنی میشه ولی وقتی اچ دی آر و خاموش میکنی یه کم رنگها تو ذوق میزنه ولی من که تو این دوسه ساعت بازی که کردم خیلی خوشم اومد شاید مکانیکهاش عین قبل باشه ولی محیطها و کلا داستان و مقبره ها خیلی وسیع وبزرگن من فکر میکنم تجربه خوبی باشه من اولین نسخه سه گانه رو خیلی خوشم اومد ولی نسخه رایز آو خیلی مزخرف بود هم گرافیک تکسچر ها هم مکانیکهای بازی ولی این شداو خیلی جالبه یکسری شات از محیط اولهای بازی گرفتم رو سیستم 4k HDR دوستان ببینند شاید اگر تا امروز مثل من روی نقدها نرفتن سراغش الان این کار رو بکنند
Shadow of the Tomb Raider_7.jpg Shadow of the Tomb Raider_5.jpg
Shadow of the Tomb Raider_13.jpg Shadow of the Tomb Raider_3.jpg
Shadow of the Tomb Raider_12.jpg Shadow of the Tomb Raider_14.jpg
Shadow of the Tomb Raider_11.jpg Shadow of the Tomb Raider_15.jpg

mojahed25

کاربر سایت
Feb 28, 2014
716
من پستهای قدیمی رو خوندم بجز این مطلب که " کپی رایز هست!!" چیز دیگه ای ندیدم خوب باشه ... مگه یه دی ال سی بزرگ چی میتونه باشه؟ یه سری نقشه و ماموریت جدید اینم اگه مثل یه دی ال سی ببینیم خیلی هم جذاب میشه ولی باز اینطور نیست گرافیک نصبت به رایز خیلی پیشرفت داشته در کل با این قیمتی که این روزها رسیده بهش تجربه بدی نمیشه به نظرم

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر