Multi Platform Sekiro: Shadows Die Twice

194972

Developer: From Software
Publisher: Activision
Genre: Action-Adventure
Platforms: PS4 / XB1 / PC
Release Date: March 22nd, 2019

Kill Ingeniously

با بسته شدن پرونده ی Dark Souls به نظر میرسد که استدیوی From Software قصد دارد به سمت جدیدی حرکت کند. چراکه Sekiro متفاوت ترین پروژه ی این استدیو از سال 2009 و عرضه ی Demon's Souls می باشد. بعد از سال ها از عرضه ی آخرین نسخه از سری Tenchu، شاهد بازگشت دوباره ی FS به دوران فئودال ژاپن هستیم. از ابتدا قرار بود نسخه ی جدید از Tenchu ساخته شود اما در نهایت تصمیم گرفته شد که بازی، یک IP جدید باشد و از Tenchu به عنوان منبع الهام استفاده شود. همانند گذشته هیدتاکا میازاکی کارگردان این عنوان می باشد.

هر آنچه از بازی میدانیم:

Story
  • Sekiro به معنای "گرگ تک دست" می باشد که اشاره به قهرمان اصلی داستان دارد.
  • بازی رویکرد متفاوتی در داستان سرایی نسبت به سری سولز دارد و از سبک مینیمال این سری پیروی نمی کند. اینبار شاهد داستان خطی تر و سر راست تری هستیم.
  • داستان بازی در اواخر قرن شانزدهم و درمورد یک شینوبی سرافکنده می باشد که در محافظت از ارباب جوان خود و افتادن او به دست کلن Ashina شکست خورده و قصد انتقام و نجات ارباب خود را دارد.
  • دست قهرمان بازی توسط فرمانده ی Ashina قطع شده.
  • فردی که شینوبی را نجات داده به نام Busshi of the Desolate Temple شناخته میشود.
Gameplay
  • سکیرو سخت ترین بازی FS تا به امروز می باشد.
  • بازی دارای Stat های RPG نیست.
  • بازی فاقد سیستم کلاس بندی می باشد.
  • مخفی کاری نقش برجسته ای در بازی دارد.
  • بازی تمرکز کمتری در گرفتن سلاح های متفاوت دارد.
  • همانند سری سولز مردن در بازی بودن مجازات نخواهد بود. بعد از مرگ بازیکنان با مصرف آیتمی قادر خواهند بود سریعا احیا شده و با وارد کردن دمیج کافی دوباره این ایتم را بدست اورند. در صورت مرگ بدون این ایتم، بازیکنان به آخرین Scluptor's Idol (که حکم چک پوینت بازی را دارد.) برمیگردند.
  • مهم ترین المان بازی، بازوی مکانیکی و ابزار های مختلفی است که هر کدام کاربرد های متفاوت دارند.
  • 3 بازوی معرفی شده تاکنون Flame Cannon، Shuriken Arm و Hand Axe نام دارند.
  • مهم ترین مکانیک مبارزه ی بازی Posture نام داره که در واقع ترکیبی از Stamina و Poise تو عناوین قبلی این استدیو هست; ضربه خوردن و بلاک کردن Posture شما و ضربه وارد کردن و پری های دقیق Posture دشمنان رو کاهش میده. اگه Posture کاملا خالی بشه پلیر در برابر ضربات سنگین اسیب پذیر میشه. این حرکت برای برای پلیر زمانی که Posture دشمن رو خالی کنه Shinobi Deathblow نامیده میشه.
  • بازی بسیار سریع بود و تمرکز ویژه ای روی پری و ضد حمله دارد.
  • استفاده از بازوی مکانیکی نیازمند آیتمی به نام White Spirit Emblem می باشد که از کشتن دشمنان بدست می آید.
اطلاعات بیشتر بزودی...

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,358
نام
مــاکــان
اخه مگر میشه با موس و کی بورد بازی کرد این بازی رو مگر شوتر هستش؟
ولی واقعا میشه.
اتفاقا من خیلی از بچه هارو میشناسم فقط با موس کیبورد بازی میکنن.
یوتوبر هم کم نداریم سولزلایک هارو اینطور بازی میکنن.

مهم عادته که اگه روتین بشه هیچ جوره نمیتونی با چیز دیگه‌ای عادت کنی.

milad.ps4

کاربر سایت
Aug 5, 2014
3,657
نام
milad
باید از ایتم های که بهت میده استفاده کنی هر باسی هم تقریبا یه قلق داره یاد بگیری میزنیش
البته من خودم اون باسه demon hatred رو دیگه حوصلم نکشید چند باری زدم تا فاز 3 روندم ولی خستم کردش رفتم بالای برجک اونم نارحت شد خودکشی کردش
ولی بقیه باس ها رو مردانه کشتم
به نظرم lord issin راحت تر از اون گنچیرو تو اخرش هستش
برای headless ها هم باید اون چتره رو بگیری که رنگش ابی هستش و از divin confeti استفاده کنی
ممنون
راستش با موس کیبورد بیشتر تسلط دارم و راحت ترم مدت هاست عادت کردم

Paradise Lost

کاربر سایت
Feb 4, 2016
3,001
نام
احمد
میبینم ممنون
ولی کاش بازی واسه ما پیر مرد ها یه گزینه داشت که میشد راحت تر تموم کرد
من دارک سولز ۱ رو تموم کردم خیلی نسبت به این راحت تر بود
پیمرد چیه داداش من الان من با 32 سال سن راحت میتونم پودرش کنم :D
باید از ایتم های که بهت میده استفاده کنی هر باسی هم تقریبا یه قلق داره یاد بگیری میزنیش
البته من خودم اون باسه demon hatred رو دیگه حوصلم نکشید چند باری زدم تا فاز 3 روندم ولی خستم کردش رفتم بالای برجک اونم نارحت شد خودکشی کردش
ولی بقیه باس ها رو مردانه کشتم
به نظرم lord issin راحت تر از اون گنچیرو تو اخرش هستش
برای headless ها هم باید اون چتره رو بگیری که رنگش ابی هستش و از divin confeti استفاده کنی
من نتنها سکیرو رو بالای 10 بار با موس و صفحه کلید رد کردم، بکله دارک سولز 1/3 و الدن رینگ رو هم همشون رو با موس و صفحه کلید تموم کردم، چرا خیال میکنی با موس و صفحه کلید نمیشه سولز ها رو رد کرد؟ دوربین بازی و اتک و دفاع میشه موس که با DPI موسی بالای 16000 تایی حتی یک ثانیه هم از زیر دست در نمیره، برای ایتم ها هم N عدد کلید صفحه کلید میشه شخصی سازی کرد:|:-"

paybrig23

کاربر سایت
Jul 1, 2009
179
میبینم ممنون
ولی کاش بازی واسه ما پیر مرد ها یه گزینه داشت که میشد راحت تر تموم کرد
من دارک سولز ۱ رو تموم کردم خیلی نسبت به این راحت تر بود
سلام وقت بخیر . منم تو سن و سالت خودم شایدم بیشتر . اول از همه درست حدث زدی سکیرو یکی از سخت ترین یا به نظر منم سخترین ساخته فرام سافتور هست . بازی وقتی رلیز شد یه سری کمپین راه افتاد که مردم زیرش امضا میکردن که از فرام سافتور درخواست میکردن یه مود آسون هم برای بازی بسازن !! ولی خب به شخصه بدون هیچ اغراقی بگم من این بازیو تو دوران پاندمی بازی کردم و بار اول او 2 هفته تمومش کردم بار دوم هم 5 روز طول کشید . تمام سختی بازی به اینه که قلقاش دستت بیاد بعدش راحت میشه . تک تک دشمنا تو بازی قلق برای کشتن دارن و اگه میخوای تو بازی خبره بشی باید قلقشون رو یاد بگیری برای یاد گیریش هم نیازی نیست به یوتیوب مراجعه کنی فقط سعی کن رفتار و نحوه حرکت تمام دشمنارو اول به دقت نگاه نکنی و یاد بگیری بعدش که رفلکست سریع شد میتونی همرو راحت بکشی. برای مردن هم که هیچ پنالتی بازی نداره برمیگردی از اول نهایتش سول هایی که جمع کردی از بین میره . من برای تنها دشمنی که تو این بازی از یوتیوب استفاده کردم دوتا باس اخر بود demon of hatred و ishin . موفق باشی

milad.ps4

کاربر سایت
Aug 5, 2014
3,657
نام
milad
سلام وقت بخیر . منم تو سن و سالت خودم شایدم بیشتر . اول از همه درست حدث زدی سکیرو یکی از سخت ترین یا به نظر منم سخترین ساخته فرام سافتور هست . بازی وقتی رلیز شد یه سری کمپین راه افتاد که مردم زیرش امضا میکردن که از فرام سافتور درخواست میکردن یه مود آسون هم برای بازی بسازن !! ولی خب به شخصه بدون هیچ اغراقی بگم من این بازیو تو دوران پاندمی بازی کردم و بار اول او 2 هفته تمومش کردم بار دوم هم 5 روز طول کشید . تمام سختی بازی به اینه که قلقاش دستت بیاد بعدش راحت میشه . تک تک دشمنا تو بازی قلق برای کشتن دارن و اگه میخوای تو بازی خبره بشی باید قلقشون رو یاد بگیری برای یاد گیریش هم نیازی نیست به یوتیوب مراجعه کنی فقط سعی کن رفتار و نحوه حرکت تمام دشمنارو اول به دقت نگاه نکنی و یاد بگیری بعدش که رفلکست سریع شد میتونی همرو راحت بکشی. برای مردن هم که هیچ پنالتی بازی نداره برمیگردی از اول نهایتش سول هایی که جمع کردی از بین میره . من برای تنها دشمنی که تو این بازی از یوتیوب استفاده کردم دوتا باس اخر بود demon of hatred و ishin . موفق باشی
ممنون 🌷

• Like
Reactions: paybrig23

Exotic

کاربر سایت
Mar 12, 2012
741
نام
علی
سکیرو بازی سختیه ولی ارزش این سختی کشیدن رو داره. صدای برخورد شمشیرها در زمان دیفلکت و اون افکت نارنجی رنگش روح و روان آدم رو جلا میده:D
مبارزات بازی بقدری دقیق و عمیق طراحی شده که آدم احساس میکنه دیگه بهتر از این وجود نداره.

AMIN-PASHA

کاربر سایت
Jul 10, 2017
1,945
نام
امین پاشاپور
سکیرو بازی سختیه ولی ارزش این سختی کشیدن رو داره. صدای برخورد شمشیرها در زمان دیفلکت و اون افکت نارنجی رنگش روح و روان آدم رو جلا میده:D
مبارزات بازی بقدری دقیق و عمیق طراحی شده که آدم احساس میکنه دیگه بهتر از این وجود نداره.
به جای مبارزه از واژه ی دفاع استفاده کنید
کل بازی که دفاع کردن هست، بعد خط فولان باس پر شد یه ضربه
با تمام احترام به بازی و سازنده ی فوق خفنش، من هم سکیرو تموم کردم، هم همه ی سولزلایک های میازاکی و هم کلون های سولز رو بازی و اکثرشون رو پلات کردم
ولی واقعا نمیتونم با سکیرو ارتباط بگیرم، به نظر شخصی من اصلا بازی استانداردی نیست، کل بازی به دفاع و دیفلکت خلاصه میشه، فیفا نیست که هی بخواهیم دفا کنیم، یه بازی سامورایی هست که باید با شرافت بجنگیم،
قطعا بازی خیلی خوبیه که تونست goty هم بشه
ولی منطق کامبتش اصلا با سلیقه ی من جور نبود،
خواهشن حمله نکنید بهم، گفتن بازی قابل ستایشی هست ولی برای عقل ناقص من اصلا مبارزات استاندارد نیست،

فرستاده شده از BAC-L21ِ من با Tapatalk

Exotic

کاربر سایت
Mar 12, 2012
741
نام
علی
با تمام احترام به بازی و سازنده ی فوق خفنش، من هم سکیرو تموم کردم، هم همه ی سولزلایک های میازاکی و هم کلون های سولز رو بازی و اکثرشون رو پلات کردم
ولی واقعا نمیتونم با سکیرو ارتباط بگیرم، به نظر شخصی من اصلا بازی استانداردی نیست، کل بازی به دفاع و دیفلکت خلاصه میشه، فیفا نیست که هی بخواهیم دفا کنیم، یه بازی سامورایی هست که باید با شرافت بجنگیم،
خواهشن حمله نکنید بهم، گفتن بازی قابل ستایشی هست ولی برای عقل ناقص من اصلا مبارزات استاندارد نیست،

اختیار دارید. چرا حمله بکنم؟ نظر و سلیقه شماست و قابل احترام

• Like
Reactions: AMIN-PASHA

jdepp

کاربر سایت
May 29, 2021
822

بنظرم اتفاقا سکیرو، حالا به جز دشمن های عادی در برابر بقیه انمی هاش باید اگرسیو بازی کنی و اگه صرفا دفاع کنی فکر نمی کنم بشه باس ها یا مینی باس هاش رو زد. برای من که اینطور بود. حتی دفاع و دفلکت هم نخوای بکنی می شه با دست چپ بیشتر کامبت رو رقم زد.

SΛDrA-HhH

Gold User
May 5, 2011
14,798
نام
شیخ صدرا

میدونی سکیرو کلا یه قدم مبارزه شمشیری رو به جلو برد به نظرم.
اصل مبارزه تن به تن تو همین دفع حملات سلاح حریف با سلاح خودت و حمله تو فرصت مناسب هست و سکیرو خیلی خوب اینو توی یه بازی در آورده.
تو بازیای ذیگه تو داری میزنی دشمنم داره میزنه هر کدوم کار خودتونو میکنید ولی اینجا به معنای واقعی کلمه تن به تن میشه مبارزات.
درسته شاید ایده سخت گیرانه ایی باشه ولی من خیلی خوشم میاد.
هر چند به نظرم اگه کسی غیر میازاکی بازی رو میساخت و مردم عادت نداشتن به سختی بازیاش خیلی جاها تو امتیازات اذیتش میکردن ولی در کل مشکل خاصی غیر سختی نداره که البته از حق نگذریمم یه جاهایی ناجوانمردانه و غیرمنطقی سخت میشد.

zilyzal

کاربر سایت
Feb 10, 2017
3,087

از نظر من بقیه سولزلایک ها ناقص تر هستن تو بقیه سولزلایکا جدا از سامن ها که کلا برا راحت شدن بازیه سیستم لولینگ و بالاتس نبودن سلاح ها باعث میشه مبارزاتشون حالت عادی ۳۰-۴۰ درصد برپایه لول و سلاح و بیلد باشه بقیش اسکیل ولی سکیرو کلا اسکیل بیسد هست و مبارززات بالانسی داره
من همچنان سکیرو پلی میدم گاهی روزی یدور اسپید ران میکنم از اول تا اخر همرو میزنم میرم
مبارزاتش وقتی توی بازی حرفه ای بشی شدیدا جذابه برخلاف بقیه سولزلایکا که هرچی تو اندگیم جلوتر بری جذابیتشون کمتر میشه با یه بیلد op همه باسارو بدون اسکیل میزنی ولی اینجا همچنان اسکیل اهمیت داره
کلا دفلکت کردن تمام ضربات باس ها و زدنشون شدیدا لذت بخشه برای من
دیروزم یدور تموم کردم الانم اخرای بازیم تنها بازی ای هست که اینقدر پلی میدم

Farh@d

کاربر سایت
Jun 5, 2007
8,953
نام
فرهاد
به جرات میتونم میگم بی‌نقص ترین بازی میازاکی همین سکیرو هست. چالش و اون حس درگیری تن به تنی که مجبور بودی به تنهایی و بدون کمک و سامورایی وار بری تو شکم‌ دشمن، بی نظیر یود. هم چیزا ادرنالین‌ت رو ده برابر میکرد، اون صدای دیفلکت‌های پی‌درپی و جرقه‌های برخورد شمشیر ها، میکیری‌کانترهایی که به موقع انجام میشد، همگی یه حس غرور و اینکه واقعا بر خودت یه سامورایی هستی رو بهت میداد. همه چی تو این بازی جدید بود، سبک مبارزات، لول دیزاین و گیم پلی.‌هیچ‌کلیشه‌ای نداشت و تمام لذت و مبارزات نفس گیر. حیف که این شاهکار ادامه نداشته باشه.

zilyzal

کاربر سایت
Feb 10, 2017
3,087
اگه خيلى دفلكت بازى اذيتتون ميكنه فك كنم اون چتر بازى يه حالتى داشت كه ميچرخيد و در حكم دفلكت بود،ازون استفاده كنيد و ترقه (!) پرت كنيد :D
یاد گرفتن دقلکت گزینه خیلی بهتریه چون همه جا لازم میشه کل گیم پلی بازی بر پایه همینه prosthetic tools ها هم استفاده ازشون نیازمند اسکیل و مدیریت منابعه که بتونید تا اخر باس فایت ازشون استفاده کنید ضمن اینکه اکثرشون اپنینگ خیلی بدی دارن بدتر دمیج میخورید من کل بازیو بدون اونا رفتم البته کلا تو سولزلایکا از ایتما استفاده نمیکنم باعث حواس پرتی میشن الانم برای سرگرمی و تنوع ازشون استفاده میکنم بجای چتر mist raven میشه استفاده کرد که بنظرم گزینه بهتریه چتر مستقیم رو به روی دشمن دفلکت میکنه و دمیج میزنه mist raven میتونید بعدش به هر سمتی خواستید جا به جا بشید خصوصا رفتن پشت دشمن که خیلی کاربردی تره (از پشت معمولا بیشتر دمیج میخورن و بلاک هم نمیتونن کنن) اگه میخواید اپنینگ tool هارو به جون بخرید کمبو آرت mortal draw گزینه بهتریه البته اپنینگ بیشتری داره ولی دمیج سنگین تری میده و بلاک هم نمیشه رنج بالایی هم داره
کلا نیازمند تمرین و تکراره معمولا کسایی که تو بازی گبر میکنن نوع پلی استایلشون متفاوته با تمرین خیلی جای پیشرفت دارن مثلا sprint + long jump اکثر مولقع گزینه خیلی بهتری از داج کردن یا دوییدن تو باس فایته هم برا دور شدن هم نزدیک شدن

paybrig23

کاربر سایت
Jul 1, 2009
179

نه داداش حمله چرا . نظرتو گفتی حرفتم قابل احترامه . متاسفانه جو فاروم یه طوری شده که ادم میترسه حرفشو بزنه و راحت کامنت بزاره . من الان تو تاپیک رونین از بازی تعریف میکنم یه سریا ناراحت میشن ! بازی رو با یه چیز دیگه مقایسه میکنم باز یه سریای دیگه ناراحت میشن و ... کلا سخت شده کامنت گذاشتن #:-S

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر