Multi Platform Sekiro: Shadows Die Twice

194972

Developer: From Software
Publisher: Activision
Genre: Action-Adventure
Platforms: PS4 / XB1 / PC
Release Date: March 22nd, 2019

Kill Ingeniously

با بسته شدن پرونده ی Dark Souls به نظر میرسد که استدیوی From Software قصد دارد به سمت جدیدی حرکت کند. چراکه Sekiro متفاوت ترین پروژه ی این استدیو از سال 2009 و عرضه ی Demon's Souls می باشد. بعد از سال ها از عرضه ی آخرین نسخه از سری Tenchu، شاهد بازگشت دوباره ی FS به دوران فئودال ژاپن هستیم. از ابتدا قرار بود نسخه ی جدید از Tenchu ساخته شود اما در نهایت تصمیم گرفته شد که بازی، یک IP جدید باشد و از Tenchu به عنوان منبع الهام استفاده شود. همانند گذشته هیدتاکا میازاکی کارگردان این عنوان می باشد.

هر آنچه از بازی میدانیم:

Story
  • Sekiro به معنای "گرگ تک دست" می باشد که اشاره به قهرمان اصلی داستان دارد.
  • بازی رویکرد متفاوتی در داستان سرایی نسبت به سری سولز دارد و از سبک مینیمال این سری پیروی نمی کند. اینبار شاهد داستان خطی تر و سر راست تری هستیم.
  • داستان بازی در اواخر قرن شانزدهم و درمورد یک شینوبی سرافکنده می باشد که در محافظت از ارباب جوان خود و افتادن او به دست کلن Ashina شکست خورده و قصد انتقام و نجات ارباب خود را دارد.
  • دست قهرمان بازی توسط فرمانده ی Ashina قطع شده.
  • فردی که شینوبی را نجات داده به نام Busshi of the Desolate Temple شناخته میشود.
Gameplay
  • سکیرو سخت ترین بازی FS تا به امروز می باشد.
  • بازی دارای Stat های RPG نیست.
  • بازی فاقد سیستم کلاس بندی می باشد.
  • مخفی کاری نقش برجسته ای در بازی دارد.
  • بازی تمرکز کمتری در گرفتن سلاح های متفاوت دارد.
  • همانند سری سولز مردن در بازی بودن مجازات نخواهد بود. بعد از مرگ بازیکنان با مصرف آیتمی قادر خواهند بود سریعا احیا شده و با وارد کردن دمیج کافی دوباره این ایتم را بدست اورند. در صورت مرگ بدون این ایتم، بازیکنان به آخرین Scluptor's Idol (که حکم چک پوینت بازی را دارد.) برمیگردند.
  • مهم ترین المان بازی، بازوی مکانیکی و ابزار های مختلفی است که هر کدام کاربرد های متفاوت دارند.
  • 3 بازوی معرفی شده تاکنون Flame Cannon، Shuriken Arm و Hand Axe نام دارند.
  • مهم ترین مکانیک مبارزه ی بازی Posture نام داره که در واقع ترکیبی از Stamina و Poise تو عناوین قبلی این استدیو هست; ضربه خوردن و بلاک کردن Posture شما و ضربه وارد کردن و پری های دقیق Posture دشمنان رو کاهش میده. اگه Posture کاملا خالی بشه پلیر در برابر ضربات سنگین اسیب پذیر میشه. این حرکت برای برای پلیر زمانی که Posture دشمن رو خالی کنه Shinobi Deathblow نامیده میشه.
  • بازی بسیار سریع بود و تمرکز ویژه ای روی پری و ضد حمله دارد.
  • استفاده از بازوی مکانیکی نیازمند آیتمی به نام White Spirit Emblem می باشد که از کشتن دشمنان بدست می آید.
اطلاعات بیشتر بزودی...

XMohsen

کاربر سایت
Feb 4, 2010
1,086
نام
Mohsen
اره اون داج کردن و زدنش موقعی که علامت قرمزه میاد مشکلی ندارم منتها اینکه هی بخوام اینجوری ضربه بزنم بهش خیلی طول میکشه برای همین اکثرا فاز 1 رو میزنم فاز 2 هم تا نصفه خونش رو میبرم بعد دیگه میزنه من رو
دفلکتو مگه همین دفاع کردن نیستش باید دفاع رو یسره نگه داره یا یه صورت تکرا L1 رو بزنم وقتی ضربه میزنه بهم؟
شما L1 رو که نگه داری block میکنه همون سپر/بلاک کردن عادی هست مثل همه ی بازی ها.
دفلکت یا parry میشه دفع کردن یعنی لحظه ای که شمشیر خواست بهت اصابت کنه باید L1 رو بزنی تا با شمشیرت دفعش کنه و posture ـش رو خراب کنه.
این که پر بشه اون نقطه قرمزه میاد و یه ضربه بزنی یه جونش میره. برعکس اگر همیشه شما بلاک کنی posture شما بهم میخوره اونوقت یه انیمیشن کوتاه بهم خوردن تعادل و رو زانو افتادن اجرا میکنه که باعث میشه نتونی کاری کنی که طبیعتا 2-3 تا ضربه میخوری ..

حالا باید تایمش دستت بیاد. من خودم موقعی که میدیدم طرف میخواد انیمیشن ضربه رو شروع کنه میزدم اما باز 100% جواب نمیداد بعضی باس ها مثل گاو یهو ضربه میزدن :D
یه راه دیگه هم هست تند تند همینجوری بزنی یا بلاک میشه یا دفع میکنه :D بهتر از فول بلاک کردن یا دفلکت نکردن هست

zilyzal

کاربر سایت
Feb 10, 2017
3,088
اره اون داج کردن و زدنش موقعی که علامت قرمزه میاد مشکلی ندارم منتها اینکه هی بخوام اینجوری ضربه بزنم بهش خیلی طول میکشه برای همین اکثرا فاز 1 رو میزنم فاز 2 هم تا نصفه خونش رو میبرم بعد دیگه میزنه من رو
دفلکتو مگه همین دفاع کردن نیستش باید دفاع رو یسره نگه داره یا یه صورت تکرا L1 رو بزنم وقتی ضربه میزنه بهم؟
شما برگرد کلا مسیر دیگرو برو :D
دفلکت دفاع نیست شما پرفکت دفلکت که بکنی پاسچر دشمن دمیج میخوره بابد زمانی که ضربه مبخواد بهت بخوره L1 برنی نه اینکه کلا از قبل نگهداریش خیلی تفاوته بینش
اگه هنوز با سیستم دفلکتش اشنایی نداری موندم چجوری به وسط فاز دومش رسیدی :D درکل نظر خودته اگه تا وسط فاز دو میرسی یکم دیگه هم همونجا میتونی تمرین کنی بزنیش
یا بری بعدا بیای درکل بعد زدن اون باس چیزی نداری و باز هم باید برگردی مسیر اصلیو بری

• Like
Reactions: mehrdadb3

mehrdadb3

کاربر سایت
Nov 15, 2007
636
شما برگرد کلا مسیر دیگرو برو :D
دفلکت دفاع نیست شما پرفکت دفلکت که بکنی پاسچر دشمن دمیج میخوره بابد زمانی که ضربه مبخواد بهت بخوره L1 برنی نه اینکه کلا از قبل نگهداریش خیلی تفاوته بینش
اگه هنوز با سیستم دفلکتش اشنایی نداری موندم چجوری به وسط فاز دومش رسیدی :D درکل نظر خودته اگه تا وسط فاز دو میرسی یکم دیگه هم همونجا میتونی تمرین کنی بزنیش
یا بری بعدا بیای درکل بعد زدن اون باس چیزی نداری و باز هم باید برگردی مسیر اصلیو بری
اره اشتباه من همین بود L1 رو نگه میدارم ولی دوستان هم گفتند که باید در تایم مناسب L1 رو بزنم
امشب میرم تست میکنم
زدن هم که معمولی میزدمش با ضربات شمشیر دیگه تا خونش تموم شه (برای همین گفتم طول میکشه) بیشتر داج میکنم. اینکه تو فاز 2 هم نمیتونستم کامل بزنم اون 3 تا فلاسک خونم تموم میشد . اون اسکیل L1+R1 هم کمی کمکم میکردش
این مسیر هم تو ویدیو fighting cowboy دیدم اول اینو میزنه بعد میره سمت اونیکی مسیر که شما میگید اول اونو برو

mehrdadb3

کاربر سایت
Nov 15, 2007
636
خوب امشب تست کردم ولی نتونستم موفق بشم تازه روش خودمم از دستتم در رفتش قاطی میکردم هی
یه چند باری دفلکتش کردم ولی نشد که کاملش کنم
حالا باید برم از مسیر اصلی برم بعدا برگردم اینجا
از اون طرف برم میتونم خون بیشتری بگیرم الان 3 تا دارم؟

Arios 22

کاربر سایت
May 6, 2014
624
نام
Ali
خوب امشب تست کردم ولی نتونستم موفق بشم تازه روش خودمم از دستتم در رفتش قاطی میکردم هی
گیوبو رو زدی رفیق؟
ببین هر باسی که شکست بدی Attack ات هم می تونی Upgrade کنی و هر چی پیش روی کنی Prayer Beads پیدا میکنی که باهاش Vitality و Posture ات افزایش پیدا میکنه(یکم بعد گیوبو اونیوا یکی هست)
اصولا بعد زدن گیوبو و یکم پیشروی باید راحت Lady butterfly بزنی

آخرین ویرایش:
  • Like

d.a.r.i.u.s.h

کاربر سایت
Jan 19, 2019
105
سر هر باس که گیر کردید نا امید نشید ، من بعضی جاها با خودم میگفتم امکان نداره دیگه از اینجا به بعد بتونم برم جلو ... این بازی شما رو در نهايت مجبور میکنه که روش درست رو یاد بگیرید .

mehrdadb3

کاربر سایت
Nov 15, 2007
636
گیوبو رو زدی رفیق؟
ببین هر باسی که شکست بدی Attack ات هم می تونی Upgrade کنی و هر چی پیش روی کنی Prayer Beads پیدا میکنی که باهاش Vitality و Posture ات افزایش پیدا میکنه(یکم بعد گیوبو اونیوا یکی هست)
اصولا بعد زدن گیوبو و یکم پیشروی باید راحت Lady butterfly بزنی
نه گفتم که باید برم سمت مسیر اصلی همون گیوبو
من چون تایم کمی بازی میکنم پیشروی بسیار کند هستش .
بعد از گیوبو دیگه نوبت همین لیدی باتر فلای هستش یا نه کلا این باس فرعی هستش؟
چجوری attack رو اپگرید میکنی؟ چیزه خاصی میده؟

• Like
Reactions: Arios 22

mehrdadb3

کاربر سایت
Nov 15, 2007
636
سر هر باس که گیر کردید نا امید نشید ، من بعضی جاها با خودم میگفتم امکان نداره دیگه از اینجا به بعد بتونم برم جلو ... این بازی شما رو در نهايت مجبور میکنه که روش درست رو یاد بگیرید .
نه ناامید که زوده حالا حالا ها . سبک بازی رو میدونم بلاد بورن - دارک سولز 3 - الدن رینگ رو تموم کردم

• Like
Reactions: d.a.r.i.u.s.h

zilyzal

کاربر سایت
Feb 10, 2017
3,088
اون باس فرعی هست بعد زدنش هیچ چیزی برای پیشروی نداری شما هروقت خواستی میتونی بیای بزنیش
برای اپگرید اتک هم ایتمش رو با زدن باس های اصلی میگیری که شما هنوز نزدی
بعد از گیوبو کلا مسیر ادامه پیدا میکنه به خود آشینا
و ضمن اینکه شما رو اون دفلکت کار کن وگرنه درهرصورت تو بازی گیر میکنی کل کور گیم پلی به سیستم دفلکته تا الانم که تا اینجا رسیدی صد در صد بخاطر اشناییت با این سبک بوده وگرنه بدون دفلکت تا همون باترفلای رسیدن هم اعصاب میخواد
سیستم دفلکت دقیقا موقعی که ضربه میخواد بهت بخوره باید دکمه رو بزنی و نیاز به تمرین داره
همون مسیر گیوبو رو برو بعدا برگرد اینجا البته اگه بتونی بدون یاد گرفتن دفلکت گیوبو رو بزنی

• Like

mehrdadb3

کاربر سایت
Nov 15, 2007
636
اون باس فرعی هست بعد زدنش هیچ چیزی برای پیشروی نداری شما هروقت خواستی میتونی بیای بزنیش
برای اپگرید اتک هم ایتمش رو با زدن باس های اصلی میگیری که شما هنوز نزدی
بعد از گیوبو کلا مسیر ادامه پیدا میکنه به خود آشینا
و ضمن اینکه شما رو اون دفلکت کار کن وگرنه درهرصورت تو بازی گیر میکنی کل کور گیم پلی به سیستم دفلکته تا الانم که تا اینجا رسیدی صد در صد بخاطر اشناییت با این سبک بوده وگرنه بدون دفلکت تا همون باترفلای رسیدن هم اعصاب میخواد
سیستم دفلکت دقیقا موقعی که ضربه میخواد بهت بخوره باید دکمه رو بزنی و نیاز به تمرین داره
همون مسیر گیوبو رو برو بعدا برگرد اینجا البته اگه بتونی بدون یاد گرفتن دفلکت گیوبو رو بزنی
گیوبو همون اسب سواره هستش دیگه؟ تو یوتوب دیدمش

Arios 22

کاربر سایت
May 6, 2014
624
نام
Ali
بعد زدن باس ها یک آیتم میده به اسم Memories بعد در Sculpture's Idol استفاده میکنی ATT ات Up میشه
Lady butterfly فرعی بعد گیوبو بزنش

گیوبو همون اسب سواره هستش دیگه؟ تو یوتوب دیدمش

اره درسته(خیلی با حاله :D )

• Like

mehrdadb3

کاربر سایت
Nov 15, 2007
636
بعد زدن باس ها یک آیتم میده به اسم Memories بعد در Sculpture's Idol استفاده میکنی ATT ات Up میشه
Lady butterfly فرعی بعد گیوبو بزنش

اره درسته(خیلی با حاله :D )
من فکر کنم 1 دونه Memories گرفته باشم همچین چیزی یادم میادش attack هم +1 هستش ولی یادم نمیاد کی رو زدم :-?
شایدم اشتباه میکنم اینقدر فیلمه این لیدی باتر فلای رو دیدم قاطی کردم :))

• Smile
Reactions: Arios 22

S@eEd

کاربر سایت
May 1, 2008
264
اره اشتباه من همین بود L1 رو نگه میدارم ولی دوستان هم گفتند که باید در تایم مناسب L1 رو بزنم
امشب میرم تست میکنم
زدن هم که معمولی میزدمش با ضربات شمشیر دیگه تا خونش تموم شه (برای همین گفتم طول میکشه) بیشتر داج میکنم. اینکه تو فاز 2 هم نمیتونستم کامل بزنم اون 3 تا فلاسک خونم تموم میشد . اون اسکیل L1+R1 هم کمی کمکم میکردش
این مسیر هم تو ویدیو fighting cowboy دیدم اول اینو میزنه بعد میره سمت اونیکی مسیر که شما میگید اول اونو برو

داداش شما با همون Walkthrough که fighting cowboy گذاشته برو جلو میبینی که اول میرسی به همین گیوبو یا اسب سواره بعد میره سراغ لیدی باتر فلای. خیلی سخت نیست لیدی باترفلای فاز اولش رو اگه نگاه کنی خود کابوی هم با شوریکن posture لیدی باترفلای رو میبره بالا و سریع کارش رو تموم میکنه . نکته بعدی که هم خودم هم دوستان گفتن دفلکته که حتما باید رعایت کنی به موقع L1 بزنی

به نظرم با گاید لاین خود کابوی برو جلو کمکت میکنه همه ی گردنبندا رو جمع کنی و جونت زیاد بشه و بازی یکم برات راحت تر بشه . کلا بیشتر رو بازی وقت بزار و اسکیلت رو ببر بالا چون اگه قراره رو لیدی باترفلای گیر کنی دیگه به genichero که رسیدی خون گریه میکنی

• Like

mehrdadb3

کاربر سایت
Nov 15, 2007
636
داداش شما با همون Walkthrough که fighting cowboy گذاشته برو جلو میبینی که اول میرسی به همین گیوبو یا اسب سواره بعد میره سراغ لیدی باتر فلای. خیلی سخت نیست لیدی باترفلای فاز اولش رو اگه نگاه کنی خود کابوی هم با شوریکن posture لیدی باترفلای رو میبره بالا و سریع کارش رو تموم میکنه . نکته بعدی که هم خودم هم دوستان گفتن دفلکته که حتما باید رعایت کنی به موقع L1 بزنی

به نظرم با گاید لاین خود کابوی برو جلو کمکت میکنه همه ی گردنبندا رو جمع کنی و جونت زیاد بشه و بازی یکم برات راحت تر بشه . کلا بیشتر رو بازی وقت بزار و اسکیلت رو ببر بالا چون اگه قراره رو لیدی باترفلای گیر کنی دیگه به genichero که رسیدی خون گریه میکنی
fighting cowboy مگه دو نسخه داره از راهنماش اینکه من گرفتم اول لیدی رو میزنه بعد میره سراغ گیوبو
به هرحال من طبق نظر دوستان اول میرم سمت گیوبو بعدا میام پیش لیدی

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر