S.T.A.L.K.E.R :Shadow of Chernobyl | PC

سلام نميدونم چرا كسي از اين بازي حرف نميرنه يعني واقا اين بازي رو نميشناسيد !؟ خيلي عجيبه !

اين بازي يكي از بهترين بازي هاي سبك Sci-Fi First-Person Shooter است (كه لازم به توضيح نيست) كه تا الان در تاريخه اين سبك نظير نداشته , البته ناگفته نماند اين بازي از سبك پرطرفداره RPG هم بهره ميبره يني ميشه دو سبك !!! واقا جاي تعجب داره.استالكر كه از كمپاني THQ منتشر ميشه از سال 2001 شروع به ساخت شده (تقريبا ميشه 5 سال) كه در نمايشگاه E3 2005 هم از طرف developed اين بازي يعني شركت GSC GameWorld اعلام شد كه با رودست زدن به بازيه half life 2 اين بازي رو به ارمغان در بيارن.ولي جاي تاسف داره كه بگم اين بازي بار ها و بار ها به تاخير افتاده به دليل تغيير يافتن نسخه DirectX 9 آن كه به 10 منتقل يافت.اين بازي كه قرار بود در فوريه 2006 به بازار عرضه بشه به اكتبر 2006 تغيير يافت ولي اين خبر هنوز قطعي نشده چون در هيچ سايت معتبري به طور رسمي اعلام نشده.

از محتويات بازي :

داستان اين بازي از واقعيت گرفته شده , از اينجا شروع ميشه كه: نزديك به 25 سال شهري بنام چرنوبيل كه در اكراين (روسيه) واقع هست يك نيروگاه اتمي وجود داشته كه در زير زمين واقع بوده.در سال 1985 اين نيروگاه به دليل ناامن بودن و مشكلاتي كه داشته منفجر ميشه و به دليل پخش مواد راديو اكتيو كه در شهر پخش ميشه به تعداد 30 ميليون نفر از افراد به گونه هاي مختلف از بين ميرن و در حال حاضر راديو اكتيو هنوز در 100 كيلومتري اون شهر وجود داره كه حتي نميشه نزديك اون شهر شد ! كه در كل يك شهر مطروكه ميمونه.

گيم پلي اين بازي در كل به سبك ترسناك ميباشد و از عمق صحنه ي بسيار بالايي برخوردار هست ميتونم بگم به اندازه يك شهر كه ميتونيد از تماميه امكانات اون شهر بهره ببريد از جمله : تماميه خيابانها_بيابانها_ساختمانها_خانه ها_پارك ها_حتي كوها و تپه ها_كه ميتونيد با استفاده از ماشين تماميه اون شهر رو گشت بزنيد ! عمق صحنه اين بازي اينقدر زياده كه فكر كنم يك شهر كامل رو توي اين بازي طراحي كردن.

از لحاظ موزيك اين بازي خيلي روش كار شده به سبك موسيقي هاي تاريك و ترسناك كه يك نمونه از اون رو ميتونيد توي official site اين بازي بشنويد www.stalker-game.com (حتما بريد توي سايتش).

گرافيك اين بازي فوق الاده عجيب هست به گفته THQ بعد از موتور گرافيكه قدرتمنده Unreal 3 , موتوره استالكر يعني x-ray engine رو ميتوان قويترين موتوره جهان شناخت ! جالب اينجاست كه اين موتور گرافيكي از كارايي بخصوصي برخوردار هست از جمله : روز و شب شدن اتوماتيك در بازي ! كه يكي از دلايل واقعي بودن اين بازي همين هست كه دقيقا مثل ساعات شبانه روز جلو ميره ! (سعي كنيد حتما تريلر هاي اين بازي رو ببينيد.)

علاقه مندان در اين بازي با 16 نمونه صلاح پيشرفته آشنا ميشوند كه 5 نمونه ي آن از دوربين دار و تك تير زن برخوردار هست ! كه بنده صلاح دونستم اين عكسها رو براي دوستان بزارم :

hrjybb.jpg
AKM Assault Rifle

hrjybp.jpg
AS (Val)

hrjyow.jpg
Fabrique Nationale Herstal FN2000

hrjyp4.jpg
Groza OC-14

hrjyqd.jpg
LM-300ML Assault Rifle

hrjz28.jpg
PMM (PM Makarov, Pistolet Makarova)

hrjz9k.jpg
SVD

hrk0wj.jpg
SVU Sniper Rifle (Snayperskaya Vintovka Ukorochennaya)

hrjzb4.jpg
TOZ-34 Shotgun

hrk12x.jpg
VSS

hrk4ly.jpg
RG-6

hrk4md.jpg
RPG-7

اينم يك نمونه عكس از جزييات گرافيك اين بازي (تعجب نكنيد !) :

Last edited by a moderator:

shervinrs

کاربر ویژه
کاربر سایت
Mar 9, 2006
401
نام
شروين
چه عجب بلاخره اومد ، سنگینیش مثل oblivion که نیست ؟ اجراش چطوریه .. یکم توضیح بدید .
به اندازه كافي سنگين :cheesygri. از Oblivion هم شايد سنگين تر باشه (رو كامپيوترهاي متوسط مخصوصا). كلا بازي خوب Optimize نشده.
Loadهاش هم نسبتا طولانيه و توي بازي هم دوباره بصورت نامحسوس Load ميكنه. البته محيط بازي هم قسمت بندي شده و از يك Zone به Zone ديگه دوباره بازي Load ميشه.
اما هيچ كدوم از اينا اذيت نمي كنه، اگر كارت گرافيك خوبي داشته باشي كه بازي فريم كم نياره.

توی صفحات قبل اشاره کرده بودید که توی این بازی برعکس مطالبی که گفته شده ما نمیتونیم اثر خون رو ببینی.
منظور من خون افراد دشمن بود.

Bit-tech.net هم نقد خوبي از بازي نوشته كه مي تونيد از اينجا ببينيد.

Dragon

کاربر سایت
Jan 5, 2006
1,749
نام
آریا
جناب shervinrs شما که منظورتون اثر خون دشمن هست(مثلا روی دیوار یا روی زمین) این که از همون ابتدای بازی هست و بوده............:confused: :eek: :eek: من تعجب میکنم که شما ندیدین :eek: :eek: :eek:

shervinrs

کاربر ویژه
کاربر سایت
Mar 9, 2006
401
نام
شروين
جناب shervinrs شما که منظورتون اثر خون دشمن هست(مثلا روی دیوار یا روی زمین) این که از همون ابتدای بازی هست و بوده............:confused: :eek: :eek: من تعجب میکنم که شما ندیدین :eek: :eek: :eek:
مي دونم پست بيخوديه ولي يه نقل قول از خودم:
رد خوني به اون صورت نديدم (مثل بقيه بازيها مي مونه). اينكه يارو راه بيفته و همينطور خونش بريزه و بري دنبالش نديدم.
اميدوارم منظورم رو از نوع رد خون متوجه شده باشيد.

Behzadr

کاربر سایت
Sep 23, 2005
2,706
سلام بچه ها
سال نو مبارک
می خواستم بپرسم ببینم بازی اومده که ظاهرا اومده
بعد اینکه چجوریاست چند تا دیسک هست و کدوم شرکت داده و کی اومده؟

alikarimi

کاربر سایت
Apr 14, 2006
356
نام
علی
چند تا دیسک هست و کدوم شرکت داده و کی اومده؟
بازی 1 هفته ای هست اومده و تمام شرکتا از جمله وست و تکین و مدرن و ... عرضش کردن
در ضمن یک دیویدی هم بیشتر نیست اگرم بخوان رو سیدی پخشش کنن تقریبآ 5 سیدی میشه!
منم منتظرم این مغازه ها باز بشه زودتر برم بگیرمش و از کفش در بیام

pandora tomorrow

True Blue
مدیر انجمن
Sep 23, 2005
40,792
نام
امین
من اخرش نفهمیدم سنگینه یا نه:biggrin1:
صفحه ی قبل محمد رضا با اون سیستمی که گفت راحت بازی کرده بود....

سیستمم اینه:
cpu 2.4 intel
vga:ge force 5700
ram:512
:biggrin1:

alikarimi

کاربر سایت
Apr 14, 2006
356
نام
علی
فکر کنم این بازی با هر سیستمی خودشا خلاصه هماهنگ کنه
فکر کنم با سیستمای متوسط به بالا جوری هماهنگ میکنه که یکم جزییات میره بالا و بازی افت فریم پیدا میکنه
نمیدونم والا باید خودم بگیرم ببینم چه خبره
ولی در کل این سیستم خیلی مزخرفه;)

shervinrs

کاربر ویژه
کاربر سایت
Mar 9, 2006
401
نام
شروين
من اخرش نفهمیدم سنگینه یا نه:biggrin1:
صفحه ی قبل محمد رضا با اون سیستمی که گفت راحت بازی کرده بود....

سیستمم اینه:
cpu 2.4 intel
vga:ge force 5700
ram:512
:biggrin1:
مي توني بازي كني. روي سيستم تو بايد رو حالت Low بياد.
بازيش سنگين، يعني رس سيستم رو ميكشه. هارد زياد كار ميكنه و Load اول بازي 50-60 ثانيه طول ميكشه. من به اين ميگم سنگين! تازه فريم هم چندان خوب نيست. يعني بين 20-30 معمولا (براي من، با 6600GT). تازه همه چي رو تا نصف آوردم پايين و Full Dynamic lighting رو On گذاشتم.
در هر حال بازي سنگينيه (از نظر Load و كار كشيدن از سيستم) ولي قابل قبول اجرا ميشه.
يه خوبي كه داره اينه كه با تغيير آپشن ها خيلي بازي گرافيكش پايين بالا نميشه. تو اين صفحه سه حالت گرافيكي رو مقايسه كرده. به نظرم تو حالت Low خيلي هم توي ذوق نميزنه.

تو شب موقع بارون واقعا بازي فضايي ميشه، رعد و برق ميزنه (اين مشكلم درست شد) و همه جا روشن و خاموش ميشه :love: و سايه درخت ها و بوته ها يهويي ميفته رو زمين.

واقعا عاشق بازي شدم، درباره چيزايي كه تو بازي ميبنيد هم تعريف كنيد، اتفاقاتي كه افتاده و اينجور مسائل. چون بازيش كاملا غير خطيه و اتفاقات جالبي ممكنه براي هر كس بيفته!

راستي براي اون كسي كه با Quick save مشكل داشت، مثل اينكه اگر در اسم Saveتون فاصله باشه بازي درست Save نميشه. اسم Quick save هم مثل اينكه از اسم سيستم (يا اسم توي خود بازي، دقيقا يادم نيست) گرفته ميشه. ببين تو، تو اسم Quick saveت فاصله هست. مال من درست كار ميكنه.

آخرین ویرایش:

Hellgate:london

کاربر ویژه
Loyal Member
Sep 26, 2005
2,546
نام
محمدرضا . م
سلام

می خوام یه چیزی بگم. من مشکلم با استالکر حل شد. اول درایورم رو اپدیت کردم و بعد هم با توصیه های دوستان مشکلم حل شد.ممنون از Shervinrs. راستی الان نگاه کردم که فروم GSC فعلا بسته شده. Shervinrs ببخشید که اسم شما رو نمیدونم. فرومی که به درد بخور تر باشه و الان باز باشه نداری به ما بگی .

یه چیزی می خوام بگم. الان دیدم یکی از سایت های خارجی یه مسابقه راه انداخته در مورد استالکر . این مسابقه از این قراره که به بهترین Screen Shotی که از بازی گرفته میشه جایزه ای از تیم THQ داده می شه. هر هفته به صورت رای گیری به بهترین شات یه جایزه می دن. ما که اهل جایزه نیستیم. ولی میخوام یه نظر بدم. یه تاپیک باز کنیم و توی اون بهترین شات ها رو بزاریم.البته من به شخصه می ترسم چون هیچ امیدی نیست که تاپیک به فنا نره و بشه چت روم. من به شخصه خیلی راغب نیستم ولی پیشنهاد خوبیه به شرطی که دوستان رعایت بکنن. چون به نظرم انقدر بازی متنوع هستش . مناظر جالبی داره که گرفتن شات از بازی خیلی سخت نیست.

یه مثال می زنم . چون خیلی خود ما توی سایت دستگاه های High End نداریم ممکنه این تاپیک باز کردن خیلی خوشایند نشه. یکی بگه دستگاه تو فلان بوده مال من فلان و بعد از این جور حرفا.اصلا هدف گرافیک بازی نیست.هدف نشان دادن محیط بازی و مناظری هستش که میشه از یک بازی نشون داد. حالا هر جور راحتین ...

میشه همین جا این شات ها رو گذاشت یا اینکه توی یه تاپیک جدید.

نظراتون رو میشنویم و بعد به نظر جمع احترام می زاریم شاید هم جمع گفت : نه

خداحافظ

آخرین ویرایش:

Dragon

کاربر سایت
Jan 5, 2006
1,749
نام
آریا
با سلام خدمت محمد رضا جان.............:) :)
اقا من این بازی رو روی سیستمم با بالاترین اپشنهای گرافیکی گذاشتم و مشکلی از لحاظ گرافیک و فریم ریت ندارم.........و الان هم دارم بازی رو پیش میرم.........اگه شما دوست داشتید من براتون یه سری عکس خفن از بازی میگیرم و اینجا میزارم.....فقط اگه یکی از دوستان زحمت بکشه و نحوه عکس گرفتن و گذاشتن عکس رو(برنامه گرفتن عکس رو هم برام بزارین) برام پی ام کنه قول میدم عکسهای با حالی رو براتون بگیرم...........حالا باز هر جور میل خودتونه؟؟؟؟؟;) ;)
یا علی.

hassan_110

کاربر سایت
Jul 22, 2006
1,857
نام
حسن
سلام
دراگون جون برنامه fraps رو از قسمت دانلود های خود سایت بگیر و رو سیستمت نصب کن بعد در حالی که بازی میکنی این برنامه که فعال باشه از بازی عکس میگیره(با کلیدf10)یادت نره در قسمت اسکرین شات برنامه گزینه رو رویJPGقرار بدی تا حجم عکس کم بشه بعد اون رو آپلود کن و لینکش رو بذار.
سال نو مبارک
یا علی مدد

Dragon

کاربر سایت
Jan 5, 2006
1,749
نام
آریا
با سلام خدمت دوستان و تشکر از حسن نظرشون ..........;) ;) ;) فقط اگه بهم نمیخندین روش اپلود کردن هم بگین ممنون میشم..............مرسی.

Dragon

کاربر سایت
Jan 5, 2006
1,749
نام
آریا
با سلام دوباره و تشکر از علیکریمی جان;) ;) ;) ............
اولین عکسم رو (به عنوان شروع) قرار میدم:
http://i13.tinypic.com/2hq750l.jpg
البته من فیلم هم گرفتم ولی حجمهاش بالا هست.................اگه خواستید میزارم............اگه راهی هم برای کم کرد حجمهای فیلمها(که حجمشون حدود 300-400مگ هست( رو بهم بگید

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر