RPCS3 | PS3 Emulator

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,772
نام
مــاکــان
والا فکر می‌کنم FSR‌ در کل چیز سرکاری باشه (حداقل این ورژن فعلی)
روی شبیه‌ساز هم چندان راهگشا نیست. شما اگر سیستمت بکشه یه بازی رو با RPCS3 با ۷۲۰p بازی کنی، رسوندنش به 4k خیلی روی پرفورمنس اون اثر منفی نداره.
در مورد PC تو بازیهایی که استفاده شده با توجه به این که سخت افزار خاصی نمیخواد، خروجی خوبی داشته.
البته همونطور که گفتی تو ورژنهای بعدی ممکن هست که جهش خوبی پیدا کنه مثل dlss 2 نسبت به 1.

روی Rpcs3 هم چون فوق العاده cpu محور هست و عملا گرافیک بی استفاده میمونه شاید خیلی تاثیر آنچنانی نداشته باشه (جز چندتا بازی) ، من بیشتر منتظرم ببینم روی yuzu/Cemu/Riujinx چطور جواب میده.

NHM

کاربر سایت
Jun 26, 2010
3,734
در مورد PC تو بازیهایی که استفاده شده با توجه به این که سخت افزار خاصی نمیخواد، خروجی خوبی داشته.
البته همونطور که گفتی تو ورژنهای بعدی ممکن هست که جهش خوبی پیدا کنه مثل dlss 2 نسبت به 1.

روی Rpcs3 هم چون فوق العاده cpu محور هست و عملا گرافیک بی استفاده میمونه شاید خیلی تاثیر آنچنانی نداشته باشه (جز چندتا بازی) ، من بیشتر منتظرم ببینم روی yuzu/Cemu/Riujinx چطور جواب میده.
من فقط FidelityFx رو روی MHW تست کرده بودم، خیلی اختلاف ظاهریش فاحش بود و بنظرم واسه مانیتور 1080p اصلا نمیارزه

DLSS اگه Open Source بود چی میشد 8->

البته من که RTX ندارم ولی واسه بقیتون خوشحال میشم :))

satellitedvb

کاربر سایت
Apr 9, 2019
979
نکته مهم این قابلیت FSR که اضافه شده طبق گفته KD-11 این هست با کارت های قدیمی هم سازگار هست و نیازی نیست کارت گرافیک جدید داشته باشید
من برای ازمایش رزولیشن تصویر رو 720*576 قرار دادم یک بار با FSR یک بار هم بدون فعال کردن FSR
میتونید دو تصویر دانلود و با هم مقایسه کنید تفاوت کاملا محسوس هست
View attachment 219918
View attachment 219919
الان میشه با آنبرد بازی کرد ؟ یا هنوز خیلی مونده ؟ .... آخه بنده برای ps2 , با گرافیگ آنبرد بازی میکنم ..
حداقل سیستم چی میخاد با 30 یا 60 فریم بازی کرد ؟

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,772
نام
مــاکــان
الان میشه با آنبرد بازی کرد ؟ یا هنوز خیلی مونده ؟ .... آخه بنده برای ps2 , با گرافیگ آنبرد بازی میکنم ..
حداقل سیستم چی میخاد با 30 یا 60 فریم بازی کرد ؟
آره میشه و بستگی به بازی داره، cpu خوبی داشته باشی کاملا قابل بازیه.

• Like
Reactions: satellitedvb

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,772
نام
مــاکــان
من فقط FidelityFx رو روی MHW تست کرده بودم، خیلی اختلاف ظاهریش فاحش بود و بنظرم واسه مانیتور 1080p اصلا نمیارزه

DLSS اگه Open Source بود چی میشد 8->

البته من که RTX ندارم ولی واسه بقیتون خوشحال میشم :))
دقیقا خروجی روی رزولوشن 4k کاملا مشهوده.
dlss رایگان شده برای سازنده ها ولی واقعا اگه اپن سورس بشه ، باز مشکل اصلی نیاز به سخت افزار :Wallbash:

منم rtx ندارم و برای اولین بار بعد از دوران جیفورس 3 یا 4 حسودیم میشه ولی بزار بگم منم براشون خوشحالم:))
===================
آخ آخ Xenia یادم رفت، FSR اونجا کاملا میتونه تاثیرگذار باشه.

• Smile
Reactions: m.a.t and NHM

Persia Tech

کاربر سایت
Feb 2, 2021
3,273
چقدر فریم دهی هر جفت گادها در نسخه جدید بهتر شده با همون تنظیمات قبلی که داخل کانال گذاشته بودم بین 50 تا 100 درصد افزایش فریم خواهید داشت

الان خیلی از جاهای بازی 60 ثابت می شه و حتی as هم 60 می ده خیلی جاهاش زیر 30 هم توی نیم ساعتی که بازی کردم نیومد بازی های دیگه رو هنوز تست نکردم اما پیشرفت خیلی خوبی محسوب می شه

Persia Tech

کاربر سایت
Feb 2, 2021
3,273
دقیقا خروجی روی رزولوشن 4k کاملا مشهوده.
dlss رایگان شده برای سازنده ها ولی واقعا اگه اپن سورس بشه ، باز مشکل اصلی نیاز به سخت افزار :Wallbash:

منم rtx ندارم و برای اولین بار بعد از دوران جیفورس 3 یا 4 حسودیم میشه ولی بزار بگم منم براشون خوشحالم:))
===================
آخ آخ Xenia یادم رفت، FSR اونجا کاملا میتونه تاثیرگذار باشه.
توی rpcs3 تاثیری نداره مگه برای کسایی که vram کمی دارن

بعدشم می تونی شما از شارپ انویدیا از پنلش استفاده کنی برای xenia هم من استفاده می کنم خیلی بهترش می کنه

در کل fsr همون ف یلتر شارپ خودمون هست که قبلا هم داشتیم من برای full hd یا 2k درصد خیلی کمیش همیشه استفاده می کنم اما خوب برای کسایی که تی وی ندارن و اپ اسکیل سخت افزاری تی وی رو ندارن خیلی موثر تره
من بار این شفافیت ها رو به تی وی می سپارم چون سخت افزاری هست خیلی نتیجه بهتری داره

• Like
Reactions: m.d.makan

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,772
نام
مــاکــان
من یکی 2سالی بود که rpcs3 نصب نکرده بودم، بعد این آپدیت AMD FSR دوباره نصب کردم.
به نسبت اونموقع چقدر زود به زود آپدیت میشه؟
دمشون گرم واقعا ، روزی چند بار بیلد جدید میاد!
توسعه دهنده ها مثل اینکه خواب و خوراک ندارن.
=============
بعد سالها احساس میکنم گیم پد 360ای که دارم بی استفاده شده.
یعنی این حد از بدشانسی تا حالا برام پیش نیومده بود، 3تا بازی دانلود کردم که نیاز مبرم به sixaxis دارن:|
خوشحال از اینکه بعد سالها میتونم KZ2 تجربه کنم (بدی نبود، 20تا 25 فریم میگیرم)، اما وقتی رسیدم به اون شیر فلکه قیافم دیدنی بود، وقتی دسته 360 رو هوا تکون میدادم به امید اینکه یه چیزی بشه :))
بعد رفتم Folklore تست کنم که بعد 10 دقیقه فهمیدم این بازی هم sixaxis میخواد :|
گفتم خب برم heavenly Sword بازی کنم، اما رفتم گوگل کردم دیدم بله، ایشون هم نیاز داره، خلاصه خیلی عجیب بود.

حالا رفتم ببینم Dualsense چقدره ، که میگن مشکل دریفت داره و کلا مایوس شدم.

amir_amd

Loyal Member
Oct 5, 2005
1,527
نام
امیر
من یکی 2سالی بود که rpcs3 نصب نکرده بودم، بعد این آپدیت AMD FSR دوباره نصب کردم.
=============
یعنی این حد از بدشانسی تا حالا برام پیش نیومده بود، 3تا بازی دانلود کردم که نیاز مبرم به sixaxis دارن:|
خوشحال از اینکه بعد سالها میتونم KZ2 تجربه کنم (بدی نبود، 20تا 25 فریم میگیرم)، اما وقتی رسیدم به اون شیر فلکه قیافم دیدنی بود، وقتی دسته 360 رو هوا تکون میدادم به امید اینکه یه چیزی بشه :))
گفتم خب برم heavenly Sword بازی کنم، اما رفتم گوگل کردم دیدم بله، ایشون هم نیاز داره، خلاصه خیلی عجیب بود.

تا چند نسخه پیش موشن ها فقط با دسته PS4 جواب میداد .
الان با دسته PS3 هم موشن ها را ساپورت میکنه ؟

• Like
Reactions: NHM

Persia Tech

کاربر سایت
Feb 2, 2021
3,273
=============

هاها منم اونجا رسیدم قیافه م دیدنی بود چون دوال شوک 3 اصل کاملا سالمم چند سال پیش الکی بخشیدم به کسی که دیگه ایرانم نیست:D
خوب 20 30 نفری دارن روش کار می کنن کریدتش نگاه کنی اما بیلدهاش به درد نخورن اکثرا یعنی روزی یکی میاد اما ماهی یکبار تفاوت جزئی توش حس می شه عمدتا هر 6 ماه یکباری تغییرات خوبی می شه توش حس کرد
اما مشابه یوزو نیست که یکدفعه بعد از یک ماه ببینی چنتا بازیش قابل بازی شده برعکس بقیه شبیه سازها هم هنگ توش خیلی زیاده تازه من کلی باهاش ور رفتم دیگه هنگم خیلی کمتر شده اما همچنان هست مخصوصا برای بازی های زرد
تا چند نسخه پیش موشن ها فقط با دسته PS4 جواب میداد .
الان با دسته PS3 هم موشن ها را ساپورت میکنه ؟
از 3 تا 5 همگی ساپورت می شن موشن هاشونم کار می کنه

amir_amd

Loyal Member
Oct 5, 2005
1,527
نام
امیر
هاها منم اونجا رسیدم قیافه م دیدنی بود چون دوال شوک 3 اصل کاملا سالمم چند سال پیش الکی بخشیدم به کسی که دیگه ایرانم نیست:D
خوب 20 30 نفری دارن روش کار می کنن کریدتش نگاه کنی اما بیلدهاش به درد نخورن اکثرا یعنی روزی یکی میاد اما ماهی یکبار تفاوت جزئی توش حس می شه عمدتا هر 6 ماه یکباری تغییرات خوبی می شه توش حس کرد
اما مشابه یوزو نیست که یکدفعه بعد از یک ماه ببینی چنتا بازیش قابل بازی شده برعکس بقیه شبیه سازها هم هنگ توش خیلی زیاده تازه من کلی باهاش ور رفتم دیگه هنگم خیلی کمتر شده اما همچنان هست مخصوصا برای بازی های زرد

از 3 تا 5 همگی ساپورت می شن موشن هاشونم کار می کنه
عالیه الان تست میکنم
گیم پد ps4 فقط 2 تا دارم
وای تا دلت بخواد (الان که میشمارم 8 تا ) گیم پد Ps3 دارم

mehran3500

کاربر سایت
Feb 23, 2008
491
نام
master
=============

یک خبر خوب بتون بدم که heavenly در آپشنش موشن کنترل آف دارد

• Like
Reactions: m.d.makan

AAKH1361

کاربر سایت
Feb 14, 2007
581
دو سه روز پیش یادی کردم از ReShade (نرم افزار ReShade که کارش فیلتر گذاری روی تصاویر بازی هست)

گفتم ببینم روی بازی های Rpcs3 چطور جواب میده

چند تا بازی The Last Of Us و God of War 3 و GTA V و .... امتحان کردم

برای امتحان Resoultion Scale گذاشتم روی 200 درصد و FSR گذاشتم روی 100

از بین فیلتر های ReSashde به دو تاش برخوردم به نام HDR و Technicolor2

با فعال کردن این دو فیلتر و تنظیمات بالا کیفیت و جزییات تصویر و رنگ روی بازی اینقدر خوب زیبا شده که احساس میکنم دارم پلی 5 بازی میکنم

در یک کلام میتونم بگم فوق العاده و عالی شد ورای چیزی که فکر میکردم
لذت بازی رو دوچندان کرده

پیشنهاد میکنم حتما فعالش کنید

اسم فایل این دو فیلتر FakeHDR.fx و TechniColor2.fx هست

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر