RPCS3 | PS3 Emulator

mehran3500

کاربر سایت
Feb 23, 2008
490
نام
master
با 3800x نمیتونم 30 فریم ثابت بگیرم دما هم تا 90 میره ??
نمیدونم مشکل از cpu هستش یا نه
ولی توی یوتیوب دیدم Gow 3 و Ascension رو بهتر اجرا میکردن ولی با 9900k
شاید همینه دلیل تفاوت
دوست عزیز اکثر اجراهای شبیه ساز 3 تو یوتیوب با 3700x 3600 و... هست منم دارم و بازی متال گیر 4 و انچارتد 1 شصت فریم ثابت تمام کردم مشکل شما در تنظیمات و جای دیگریست.

• Like
Reactions: Sampler and FableBW

ortegoli

کاربر سایت
Oct 31, 2008
5,397
نام
مهدی یوسفی اصیل
به‌طور کلی به‌خاطر بحث SPEهای موجود در سی‌پی‌یوی PS3، پردازنده‌های AMD پرفورمنسشون کمتر از اینتل هست. چون پردازنده‌های اینتل یک اینستراکشن خاص دارند که به‌همراه اون از نظر سخت‌افزاری به‌راحتی میشه فرایند محاسباتی SPEهای سی‌پی‌یو CELL رو با سرعت بیشتر شبیه‌سازی کرد. نویسندگان rpcs3 هم بیشتر روی این قضیه مانور دادند ولی باز برای سی‌پی‌یوهای AMD از نظر سخت‌افزاری هم بهترین تلاششون رو تا به‌اینجا کردند. ویدئوی پایین رو ببینید اطلاعات بیشتری راجع به شبیه‌سازی PS3 میده:
جالبه برای من روی پردازنده 6700k یک سری بازی ها فریز می کنند با اینکه توی سایت کاملا قابل بازی زده اما روی 3600x بشدت عالی هستند
اتفاقا پردازنده های ریزن بشدت خوب بودن توی امولاتورها بررسی های bsod هم اینو نشون میده

jujutala

کاربر سایت
Apr 27, 2011
234
شاید همینه دلیل تفاوت
کند بودن emulator دلایل زیادی میتونه داشته باشه، تنظیماتش، درایورهای نصب شده، apiای که به کار گرفته میشه (دیرکت اکس، open Gl، ولکان)، قدرت تک هسته های پردازنده خصوصن فرکانسش، و خیلی چیزای دیگه. برای emulator تعداد هسته ها اهمیت زیادی نداره، فرکانس پردازنده مهمتره. در کل شبیه سازها و گیم ها با محصولات اینتل و انویدیا بهتر کار میکنند و بر اساس محصولات این دو شرکت توسعه پیدا کرده اند. شبیه ساز ps3 هم راه درازی داره تا به تکامل برسه.

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: Sampler

jujutala

کاربر سایت
Apr 27, 2011
234
دوستان الان وضعیت این شبیه ساز به چه صورت هستش میشه روش حساب کرد یا نه
میتونه راحت بازی ها رو اجرا بکنه یا نه
یه توضیحی بدین ممنون
هنوز روی شبیه ساز ps2ش نمیشه حساب باز کرد چه برسه به این.

• Like
Reactions: FOXP2

Sampler

کاربر سایت
Nov 30, 2008
1,656
نام
محمد
کند بودن emulator دلایل زیادی میتونه داشته باشه، تنظیماتش، درایورهای نصب شده، apiای که به کار گرفته میشه (دیرکت اکس، open Gl، ولکان)، قدرت تک هسته های پردازنده خصوصن فرکانسش، و خیلی چیزای دیگه. برای emulator تعداد هسته ها اهمیت زیادی نداره، فرکانس پردازنده مهمتره. در کل شبیه سازها و گیم ها با محصولات اینتل و انویدیا بهتر کار میکنند و بر اساس محصولات این دو شرکت توسعه پیدا کرده اند. شبیه ساز ps3 هم راه درازی داره تا به تکامل برسه.
والا 1080ti دارم و 16gb 3200 رم
تنظیمات هم مو به مو مث ویدئوها اعمال میکنم
چند ورژن مختلف رو تست کردم از نرم افزار
چه قدیمی چه جدید چه اونایی که گفتن هک شدس
دوست عزیز اکثر اجراهای شبیه ساز 3 تو یوتیوب با 3700x 3600 و... هست منم دارم و بازی متال گیر 4 و انچارتد 1 شصت فریم ثابت تمام کردم مشکل شما در تنظیمات و جای دیگریست.
من فقط gow collection تست کردم که 60 فریم راحت اجرا میشه
برام gow3 خیلی مهمه و اسنشن

تنظیمات هم درست میزنم از روی یوتیوب
شما gow3 تست کردی؟

اورکلاک cpu جوابگو نخواهد بود؟

Sent from my Mi 9 SE using Tapatalk

• Like
Reactions: jujutala

AAKH1361

کاربر سایت
Feb 14, 2007
581
شاید همینه دلیل تفاوت
برای کسانی که پردازنده های رایزن دارند تیم توسعه شبیه ساز تاکید دارند که حتما گزینه Enable Thread Scheduler رو فعال کنند که باعث افزایش زیاد فریم و روان شدن بازی ها روی پردازنده های AMD میشه

گزینه Enable SPU Loop Detection هم برای اکثریت بازی ها لازم نیست فعال باشه سرعت و فریم بازی ها رو خیلی پایین میاره غیر فعالش کنید

اگر باز هم مشکل داشتی تنظیمات بازیت رو بگو تا ببینیم مشکل از کجاست

• Like
Reactions: Sampler

Sampler

کاربر سایت
Nov 30, 2008
1,656
نام
محمد
برای کسانی که پردازنده های رایزن دارند تیم توسعه شبیه ساز تاکید دارند که حتما گزینه Enable Thread Scheduler رو فعال کنند که باعث افزایش زیاد فریم و روان شدن بازی ها روی پردازنده های AMD میشه

گزینه Enable SPU Loop Detection هم برای اکثریت بازی ها لازم نیست فعال باشه سرعت و فریم بازی ها رو خیلی پایین میاره غیر فعالش کنید

اگر باز هم مشکل داشتی تنظیمات بازیت رو بگو تا ببینیم مشکل از کجاست
فردا برات میزارم
تو خودت gow3 رو تست کردی؟

AAKH1361

کاربر سایت
Feb 14, 2007
581
سیستم من خیلی قدیمی و داغونه برای 10 سال پیشه
ولی با اینحال اکثر بازی ها رو اجرا میکنه مثلا گاد اف وار کالکشن 1 و 2 رو 60 فریم 4k اجرا میکنه ولی گاد 3 رو 2 فریم میده:D

mehran3500

کاربر سایت
Feb 23, 2008
490
نام
master
والا 1080ti دارم و 16gb 3200 رم
تنظیمات هم مو به مو مث ویدئوها اعمال میکنم
چند ورژن مختلف رو تست کردم از نرم افزار
چه قدیمی چه جدید چه اونایی که گفتن هک شدس
من فقط gow collection تست کردم که 60 فریم راحت اجرا میشه
برام gow3 خیلی مهمه و اسنشن

تنظیمات هم درست میزنم از روی یوتیوب
شما gow3 تست کردی؟

اورکلاک cpu جوابگو نخواهد بود؟

آها اسنشن که هنوز کاملا قابل بازی نیست و گاد3 هم با هیچ پردازنده ای من ندیدم کسی 60 فریم گرفته یاشد

• Like
Reactions: s.1 and Sampler

Sampler

کاربر سایت
Nov 30, 2008
1,656
نام
محمد
دوست عزیز این که شما پردازنده ات به 90 درجه می رسه شاید یه مسئله دیگه ای باشه. فرکانسش پایین نمیاد؟
متأسفانه اون آپشنو خاموش کردم توی افتربرنر
باید تست کنم
خودمم موندم دلیلش چیه که تا 92° میره

mahdiamd

کاربر سایت
Mar 9, 2017
41
سلام دوستان
من تنظیمات بهتر برای اجرای God of war 3 می‌خوام cpu a،md 8350 فرکانس 4.2 هست گرافیک rx460 ولی هرکاری میکنم بیشتر از 8 یا 9فرم نمی ده کسب نم دونه چجوری میتونم کمی فرم بالا ببرم از آخرین ورژن نرم افزار rps3 0.12 استفاده میکنم

sms.moosavi

کاربر سایت
Sep 9, 2010
1,808
نام
سید محمد موسوی
سلام دوستان
من تنظیمات بهتر برای اجرای God of war 3 می‌خوام cpu a،md 8350 فرکانس 4.2 هست گرافیک rx460 ولی هرکاری میکنم بیشتر از 8 یا 9فرم نمی ده کسب نم دونه چجوری میتونم کمی فرم بالا ببرم از آخرین ورژن نرم افزار rps3 0.12 استفاده میکنم
از پچ هایی که برای بازی گذاشتن استفاده می کنید؟ ولی فکر می کنم سیستمتون ضعیف باشه عزیز

• Like
Reactions: mehran3500

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر