PlayStation Returnal

سازنده
Housemarque
تاریخ انتشار
April 2021
ناشر
Sony Interactive Entertainment
پلتفرم‌ها
  1. PC
  2. PlayStation 5

190579

u78T-LeA.png
lyq7ATEg.png Developed By

Publisher: Sony Interactive Entertainment
Genre: 3rd Person Shooter
Platform: PS5
Release Date: April 30, 2021

Returnal_2020_06-11-20_005.jpg Returnal_2020_06-11-20_004.jpg Returnal_2020_06-11-20_003.jpg Returnal_2020_06-11-20_002.jpg Returnal_2020_06-11-20_001.jpg EaQgBp7X0AM3Q-l.jpg EaQf8DKUEAANMBu.jpg
2020-06-14_194525.jpg 2020-06-14_192801.png
=======================================

آپدیت 3.0
Returnal: Ascension
Co-op Campaign + Tower of Sisyphus

Returnal-scaled.jpg

اضافه شدن قابلیت کوآپ دو نفره و امکان احیا کردن هم تیمی در حین مبارزه
In co-op, the game works in a similar fashion to single-player Returnal. However, if players get too far apart, they will be tethered back together. This is to ensure that the focus remains on cooperative gameplay and both players feel connected to the fates of each other. If one of the players is downed, there is still hope: the other one has the option to revive them. But be wary that this will require some time investment, and in the heat of battle you’ll need to be mindful of the myriad surrounding threats, lest you join your fallen comrade in oblivion.​
Endless Mode و صعود بی نهایت به مراحل بالاتر به همراه امکانات آرکید، رقابت امتیازی، لیدربورد و Multiplier
True to our arcade roots, the Tower of Sisyphus is effectively our Endless mode. Players will strive to ascend the Tower as high as possible – however, much like the tragic story of Sisyphus, there is no end to the climb and players are tragically destined to meet their demise as the mode gets increasingly harder.​
اضافه شدن محتوای داستانی جدید و پرداخت بیشتر به گذشته Selene
Aside from the new levels, our new Boss and some new items to discover, there is also entirely new narrative content to be explored in the Tower as well. I won’t spoil anything here, but players will get another small glimpse into Selene’s haunting past and gain further insight into her state of mind.​

آخرین ویرایش:

MRM_3000

کاربر سایت
Apr 18, 2009
682
نام
Morteza
دوستان ببخشید بابت اسپم من خیلی نظرات بچه ها رو خوندم این سبک رو زیاد بازی نکردم دوماهی میشه ps5 خریدم فقط یه Re Village بازی کردم خیلی کنجکاوم سر ریترنال به نظرتون چطوره یه ذره شک دارم برای خریدش از این استدیو فقط ResoGun رو بازی کردم .

NaViiDii

God Of War
کاربر سایت
Jan 4, 2009
14,823
نام
نـــــــویـــــــــد
دوستان ببخشید بابت اسپم من خیلی نظرات بچه ها رو خوندم این سبک رو زیاد بازی نکردم دوماهی میشه ps5 خریدم فقط یه Re Village بازی کردم خیلی کنجکاوم سر ریترنال به نظرتون چطوره یه ذره شک دارم برای خریدش از این استدیو فقط ResoGun رو بازی کردم .

سبک بازی روگ‌لایک شوتر سوم شخص هستش. مثل تمام بازیای قبلیشون هم Bullet Hell و کاملا نفسگیر هستش و همیشه باید در حرکت باشی. کلا از نظر گیم‌پلی خیلی خیلی خوب و جذابه. گرافیک بازی خوبه. پرفورمنس خیلی خوبی داره. تنوع انمی‌ها و طراحیشون عالیه. باس‌های بازی خیلی خوبن. تنوع محیط اوکی هستش. تعداد زیادی سلاح و آیتم و خرتو پرت داره. چیزی که این وسط میتونه باعث بشه از بازی خوشت بیاد یا نیاو همون داستان روگ‌لایک هستش. این سبک طوری هستش که اگر بمیری برمیگردی اول بازی و همه چیز رو از دست میدی و دوباره باید شروع کنی بازی رو و سلاح و آیتم جمع کنی بری جلو اما یه سری چیزا هست که میتونن اوضاع رو بهتر کنن. مثلا هر باس رو که بزنی دیگه نیاز نیس بار بعد هم بزنیشون و کاملا اختیاری میشن. اگر یک Biome یا منطقه تموم شد، دفعه بعد که مُردی میتونی خیلی سریع ازینجا خارج شی و بری سراغ منطقه جدید. یه آیتم داخل بازی هست که یک بار بعد از مُردن، زندت میکنه. یه محفظه‌هایی تو بازی هستن به نام Reconstructor که با پرداخت مقداری از یه ریسورس خاص که Ether نام داره، چک‌پوینت میگیری و بعد از مرگ یک بار میتونی ازینجا ریسپان شی. بازی سخت هستش وقتی تازه شروعش کنی. تا قلقش رو بگیری باید به خودت و بازی فرصت بدی. تعداد دفعاتی که میمیری بستگی به خودت داره. ولی در نهایت که قلق بازی رو بگیری هیچی جز لذت نداره واست. من خودم تا قبل تموم کردن بازی خیلی سختی و استرس داشت واسم اما الان ۷۴ ساعت پلی تایم دارم. هر بار بازی رو شروع میکنم خیلی ریلکس و راحت تمومش میکنم. هنوز چیزایی جدید میبینم. مقدار زیادی پرک برای سلاحای مختلف مونده که باز کنم. سیستم پرک اینطوریه که به هر سلاح یه قابلیت اضافه و خاص میده. تو اکثر مواقع باعث بهتر شدن کارایی اسلحه میشن اما بعضیاشونم خوب نیستن. سوالی بود در خدمتم

zxc0012004

Da Spirit of Eternity - مدیر سابق
Loyal Member
Sep 30, 2005
1,289
نام
احمد
بالاخره بعد از کلی اینور و اونور و تلاش مضاعف
بالاخره به این نتیجه رسیدم که Returnal‌ برای من نیست!
این ایده شون که نمیشه وسط کار خاموش کرد، رفت و برگشت، بسیار محترمه، ولی هیچ جوره برای من قابل قبول نیستش!
ببین نمیدونم چقدر براش وقت گذاشتی ، اوایل بازی ممکنه یکم اذیت کنه ، ولی بعد از یه مدتی اینقدر همه چی دستت میاد که هر Cycle (یعنی از Biome 1 تا Biome 3 یا Biome 4 تا Biome 6 ) نهایتا 2 ساعت ازت وقت میگیره .
چون نیازی نیست کل بازی یعنی از Biome 1 تا آخر Biome 6 رو پشت هم بری و در واقع بازی به دو قسمت تقسیم شده.

من بخاطر تروفیهای کالکتیبلش که چون رندوم اتفاق میفته و زمانبر هست تا الان حدود 90 ساعت بازی کردم و الان طوری شده که هر Cycle رو توی 1.5 ساعت به راحتی و بدون چالش تموم میکنم و فقط یدونه کالکتیبل مونده در Biome 6 که بازی پلت بشه.

اینم در نظر بگیر که هر چی بیشتر بازی میکنی یه سری آرتیفکت و کانسومبل جدید بصورت رندوم آنلاک میشه که بعضیاشون تاثیر فوق العاده ای رو عملکردت میذارن و بازی برات خیلی راحت تر میشه.
تا Biome 6 هم رفتم راستش
نمی دونم چی شد و چجوری شد، ولی Biome 6 رو هم clear کردم و خلاص!
۲ بار پشت سر همم این کار رو تکرار کردم!

بین کل باس ها، Nemesis خیلی برام باس فایت متفاوتی بود
یه حس خیلی خیلی مزخرفی تموم وجودم رو در بر می گرفت هر وقت می رسیدم به این باس، حس یأس و ناامیدی، Despair به معنای کلمه
توی فاز سوم وقتی وسط زمین و آسمون بلاتکلیفی، بعد اون roarی که گاهاً می کشید، واقعاً انگار یه چیزی قلبم رو فشار می داد
واقعاً جای تحسین داره این طراحی
بیخود نیست سونی خرید استودیوشون رو دیگه... محصولشون متفاوته، واقعاً هم حس تنهایی رو بدجوری به آدم دیکته می کنه

بعید می دونم تا چند وقتی بتونم این همه زمان پشت سر هم جور کنم برای بازی کردن، می دونم روگ لایکه، می دونم، ولی وقت ندارم... و البته زمانی که صرف کردم ارزش تک تک دقایقش رو داشت

پ.ن: کماکان معتقدم اگر شرایطی وجود داشت که میشد بین کار بعد از clear کردن یک area خاموش کنی و بری، خیلی بیشتر برام جذاب تر میشد.

• Like
Reactions: Nima

Nima

مدیر انجمن
Feb 25, 2007
8,024
نام
نیما
پ.ن: کماکان معتقدم اگر شرایطی وجود داشت که میشد بین کار بعد از clear کردن یک area خاموش کنی و بری، خیلی بیشتر برام جذاب تر میشد.
من مخالفم راستش، بنظرم اونجوری یه بازی معمولی میشد و ماهیتش رو از دست میداد ... چون هر Biome تا رسیدن به باسش کار خیلی سختی نیست و اگه قرار بود بعد از هر باس سیو بده بنظرمن چالش بازی از بین میرفت ...

• Like
Reactions: zxc0012004

Frozen Flame

کاربر سایت
Dec 26, 2014
795
نام
دانیال
خب منم خریدمش سرانجام \m/ 🤘 الان دارم DMC 5 Special Edition میرم دوباره. اونو تموم کنم میرم سراغ Returnal. اصلا اووووففففففف. من اصولا Roguelike دوست نداشتم. یعنی اصلا نمیدونم چی بود :D این Hades زد ترکوند همه جوره. قبلا برای این Returnal هم که هایپ شده بودم، دیگه هیچی دیگه. من یه کم مشکل کنترل هایپ دارم :-" برای همون این پست رو دادم :D

ویرایش، سه چهار روز بعد :D :
بیخیال DMC5 شدم و دیسک Returnal رو گذاشتم و با خیال اینکه نهایتش 3 - 4 گیگ آپدیت داره آماده شدم برای شونصد بار مردن که دیدم 16 گیگ آپدیت داره! وات دِ فاک واقعا :/

آخرین ویرایش:
  • Smile
Reactions: kamyy and Efikiller

ShahryR

کاربر سایت
Sep 7, 2012
657
نام
شهریار
بالاخره فرصت شد و تونستم یکم بازی رو تجربه کنم. اول از همه بگم که اتمسفر و فضاسازی بازی عالیه، طوری که از همین الان حس کنجکاویم رو برانگیخته کرده و دوست دارم بیشتر از دنیا و داستان بازی سر در بیارم‌. گیم‌پلی بازی هم شدیدا جذاب و حداقل برای من متفاوته. بازی مکانیزم‌های خودش رو خیلی خوب مطرح می‌کنه و خیلی راحت می‌شه جذبش شد، به طوری که حس می‌کنم آدم بعد از چند ساعت بازی قشنگ متوجه می‌شه که پیشرفت کرده. از نظر موسیقی و بصری هم واقعا خوب کار کردن و محیطای جنگلی و بارونی در کنار صدای سه‌بعدی آدم رو غرق بازی می‌کنن. در مجموع از چیزی که فکر می‌کردم هم بهتره و واقعا راضیم.
پ.ن: باورم نمیشه سال اول عرضه کنسول جدید این همه بازی به یاد موندنی داشتیم. دیمنز سولز، رچت، مایلز مورالس، RE8. اگه ادامه نسل هم همینطور باشه، واقعا نسل هیجان‌انگیزی در پیش داریم‌ :D

Frozen Flame

کاربر سایت
Dec 26, 2014
795
نام
دانیال
توی Run دوم رسیدم به Phrike و زدمش (من اصلا Pro Gamer نیستم، شانسی زدمش :)) ) بعدش توی محیط بعدیش که مثل یه صحرا بود افتادم توی یه دریاچه که هی تِپ تِپ ازم خون کم میکرد لعنتی :| نه میتونستم بُدواَم نه میتونستم dash بدم. وات دِ هل واقعا. خیلی اوضاعم خوب بود. اصلا فکر نمیکردم توی run دوم شرایطم اینجوری باشه. خط خونم دو تیکه شده بود و دراااااااااازززززززز :)) بعدشم یه perkی چیزی داشتم که به اِزای هر چقدر Obolite به سلاحم damage میداد که حدودا هزار و دویست سیصد تا داشتم. درو میکردم با رایفل با effeciency 5. اصلا خیلی خوب بود.
اول از همه بگم که اتمسفر و فضاسازی بازی عالیه
وای دقیقاااااا. این creepy بودنش خیلی خوفههههه.
محیطای جنگلی و بارونی در کنار صدای سه‌بعدی آدم رو غرق بازی می‌کنن.
اصلا اوفففففففف.

Frozen Flame

کاربر سایت
Dec 26, 2014
795
نام
دانیال
بالاخره فرصت شد و تونستم یکم بازی رو تجربه کنم.
ببین آقای شهریار، شما تونستی بازیتو آپدیت کنی؟ از صبح تا الان فقط 6 گیگ دانلود شده از آپدیت 16 گیگیش اونم همش وسطش قطع میشه. قشنگ داره طناب میزنه رو اعصابم. قبلا نه با دانلود بازی‌ها و نه آپدیت کردن بازی‌ها هیچ وقت اینجوری اذیت نمیکرد.

اوووووووووووو راستی، یه چیزی در مورد Region دو بازی بگم. همون صحرائه... من وقتی توی این محیطم به طرز عجیبی تنش دارم نمیدونم چرا. اصلا map محیط رو کامل نمیگردم. فقط میرم که از اون محیط خلاصی پیدا کنم. خیلی عجیبه. خیلی فضاش برام اذیت کننده‌ست. دو بارم رسیدم به Bossش که هر دو بار سلاخیم کرد :D

ShahryR

کاربر سایت
Sep 7, 2012
657
نام
شهریار
ببین آقای شهریار، شما تونستی بازیتو آپدیت کنی؟ از صبح تا الان فقط 6 گیگ دانلود شده از آپدیت 16 گیگیش اونم همش وسطش قطع میشه. قشنگ داره طناب میزنه رو اعصابم. قبلا نه با دانلود بازی‌ها و نه آپدیت کردن بازی‌ها هیچ وقت اینجوری اذیت نمیکرد.

والا من بازی رو دو روز پیش گرفتم. از اون موقع آپدیت نداده. ولی این مشکل دانلود با کنسول برام پیش اومده. مودم رو خاموش روشن کردم حل شد :D

Frozen Flame

کاربر سایت
Dec 26, 2014
795
نام
دانیال
والا من بازی رو دو روز پیش گرفتم. از اون موقع آپدیت نداده. ولی این مشکل دانلود با کنسول برام پیش اومده. مودم رو خاموش روشن کردم حل شد :D
هوممم، شاید شما از store بازی رو خریدی و با آخرین آپدیت براتون دانلود شده. من بازی رو فیزیکی خریدم!

esm nadaram

کاربر سایت
Jan 24, 2010
2,676
نام
حسین
هوممم، شاید شما از store بازی رو خریدی و با آخرین آپدیت براتون دانلود شده. من بازی رو فیزیکی خریدم!
من واسه گاد او وار مشکل تو رو داشتم، راهه منو امتحان کن شاید به دردت خورد.

اینترنت رو عوض کردم و گذاشتم یه 2 گیگ بره جلو، بعدش که برگشتم رو نت معمولی خودم مشکل حل شد

• Like
Reactions: Frozen Flame

Frozen Flame

کاربر سایت
Dec 26, 2014
795
نام
دانیال
بچه ها دیروز توی Biome 3 توی یه Audio log یه چیزی شنیدم که با اینکه توی این چند سال یه کم کلیشه ای شده ولی هنوزم به شدت creepyـه و همیشه منو به فکر فرو میبره:
If I peeled back my skin, what would I discover hiding inside? :-O
اووووووووووووو، جدی اگه Alien باشیم چی :D @-)
PS: چقدر Boss این Biome 3 موزیکش خوب بوووووووود. اونقدری خوب بود که من با اون همه استرس و وسط اون جنگ و دعوا :)) قشنگ توجه مو جلب کرد.

Grey Warden

Dragon Age Scholar
Loyal Member
Sep 13, 2006
6,427
نام
مجتبی
بچه ها دیروز توی Biome 3 توی یه Audio log یه چیزی شنیدم که با اینکه توی این چند سال یه کم کلیشه ای شده ولی هنوزم به شدت creepyـه و همیشه منو به فکر فرو میبره:
If I peeled back my skin, what would I discover hiding inside? :-O
اووووووووووووو، جدی اگه Alien باشیم چی :D @-)
PS: چقدر Boss این Biome 3 موزیکش خوب بوووووووود. اونقدری خوب بود که من با اون همه استرس و وسط اون جنگ و دعوا :)) قشنگ توجه مو جلب کرد.
بهترین باس با اختلاف واسه محیط چهارم بود، موسیقی اونجا رو بشنوین همه باس‌های دیگش رو یادتون میره!!!

• Like
Reactions: kamyy

SMM9

عضو تحریریه
Aug 9, 2010
6,812
نام
مرتضی
دقیقا عجب موسیقی عجیبی داشت واقعا آدمو غرق خودش میکرد هنوزم وقتی میرسم به اخرای اون محیط و صدای اون موزیک میاد مو به تنم سیخ میشه :D

• Like
Reactions: VENOMEM and kamyy

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر