PlayStation Returnal

سازنده
Housemarque
تاریخ انتشار
April 2021
ناشر
Sony Interactive Entertainment
پلتفرم‌ها
  1. PC
  2. PlayStation 5

190579

u78T-LeA.png
lyq7ATEg.png Developed By

Publisher: Sony Interactive Entertainment
Genre: 3rd Person Shooter
Platform: PS5
Release Date: April 30, 2021

Returnal_2020_06-11-20_005.jpg Returnal_2020_06-11-20_004.jpg Returnal_2020_06-11-20_003.jpg Returnal_2020_06-11-20_002.jpg Returnal_2020_06-11-20_001.jpg EaQgBp7X0AM3Q-l.jpg EaQf8DKUEAANMBu.jpg
2020-06-14_194525.jpg 2020-06-14_192801.png
=======================================

آپدیت 3.0
Returnal: Ascension
Co-op Campaign + Tower of Sisyphus

Returnal-scaled.jpg

اضافه شدن قابلیت کوآپ دو نفره و امکان احیا کردن هم تیمی در حین مبارزه
In co-op, the game works in a similar fashion to single-player Returnal. However, if players get too far apart, they will be tethered back together. This is to ensure that the focus remains on cooperative gameplay and both players feel connected to the fates of each other. If one of the players is downed, there is still hope: the other one has the option to revive them. But be wary that this will require some time investment, and in the heat of battle you’ll need to be mindful of the myriad surrounding threats, lest you join your fallen comrade in oblivion.​
Endless Mode و صعود بی نهایت به مراحل بالاتر به همراه امکانات آرکید، رقابت امتیازی، لیدربورد و Multiplier
True to our arcade roots, the Tower of Sisyphus is effectively our Endless mode. Players will strive to ascend the Tower as high as possible – however, much like the tragic story of Sisyphus, there is no end to the climb and players are tragically destined to meet their demise as the mode gets increasingly harder.​
اضافه شدن محتوای داستانی جدید و پرداخت بیشتر به گذشته Selene
Aside from the new levels, our new Boss and some new items to discover, there is also entirely new narrative content to be explored in the Tower as well. I won’t spoil anything here, but players will get another small glimpse into Selene’s haunting past and gain further insight into her state of mind.​

آخرین ویرایش:

rezvideo

کاربر سایت
Oct 3, 2005
1,433
نام
رضا چشمی
نمی دونم چرا تو ابعاد کوچیک تر من درک بهتری از ۶۰ فریم دارم.دقیقا لحظه ای که مبارزه با دشمن اول شروع می شه طرف زوم می کنه رو دشمن لحظه ای هست که به نظرم کیفیت کاملا متمایز از لحظات دیگه بازیه

M3ti J70

کاربر سایت
Jun 11, 2007
447
نام
مهدی
دوستان لینک دانلود دیتای بازی (ریجن۱) رو از کجا میشه پیدا کرد؟ سرچ کردم چنتا سایت گذاشته بودن ولی بدونه اپدیت بود …

SMM9

عضو تحریریه
Aug 9, 2010
6,812
نام
مرتضی
تجربه دو سه ساعت اولم:
گان پلی بازی به شدت جذابه مخصوصا وقتی با افکت ها و سبک گرافیکی بازی ترکیب میشه. در کل هرچی سرعت حرکتتون تو محیط بیشتر باشه احتمال موفقیت بالاتره. تنوع دشمن ها تو همین چند ساعت خیلی بالاست و نمیدونم در ادامه قراره با همین روند دشمن های جدید بیان یا نه و اینکه بعضی مدل دشمن ها به شدت بی رحمن و رسما باید استراتژی داشته باشید براشون.
کلا این ترکیب شوتر سرعتی و تکنیکی خیلی جالب بود برام و من تا حالا چنین چیزی تجربه نکرده بودم. تنوع سلاح ها و آیتم های رندومی که تو محیط هستن خیلی بالاست و واقعا تاثیر زیادی تو گیم پلی دارن. مبارزات با شمشیر خیلی کارآمد و جذاب هست و تقریباً هر دشمنی رو میشه با یک ضربه زد.
اما قوی ترین بخش بازی تو این دو سه ساعت برام ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌برخلاف تصورم نه گیم پلی بود نه گرافیک (که البته هردوتاشون عالی هستن) بلکه فضاسازی و موسیقی بازی بود که بشدت آدم رو می‌بره تو جو بازی به طوری که واقعا این بی پناه بودن و ناامنی دائمی رو میشه حس کرد.
یک چیزی هم که بنظرم اومد اینه که این قابلیت های دوال سنس خیلی جذاب هستن ولی اونجوری هم که ملت میگفتن چیز عجیب و خاصی نیست که بازی بدون اون از حس و حال بخواد بیافته (حداقل برای من اینطور بود).
راستی جنس روایت بازی هم خیلی برام جذابه که با پیدا کردن یک سری نوارها و سنگ نوشته ها همزمان داستان شخصیت اصلی و اون تمدن قدیمی رو روایت می‌کنه.

Bellic

کاربر سایت
May 7, 2013
2,110
عجیبه هنوز هیچ زمانی برای مدت زمان بازی ثبت نشده! اینطور که طول کشیده باید بالای 30 ساعت باشه
فقط یه سایت نوشته حدود 20 ساعت که امیدوارم درست نوشته باشه. به غیر از چندتا استثنا که قابل تحمل هستن بقیه بازیها بیشتر از 20-25 ساعت زیاده و باعث میشه خیلیا تمومش نکنن، نمونه آخرش والهالا که فقط 30% گیمرها تا آخرش رفتن فقط مراحل اصلی 55 ساعته (خودم بعد از 20 ساعت گذاشتمش کنار)

تجربه دو سه ساعت اولم:
گان پلی بازی به شدت جذابه مخصوصا وقتی با افکت ها و سبک گرافیکی بازی ترکیب میشه. در کل هرچی سرعت حرکتتون تو محیط بیشتر باشه احتمال موفقیت بالاتره. تنوع دشمن ها تو همین چند ساعت خیلی بالاست و نمیدونم در ادامه قراره با همین روند دشمن های جدید بیان یا نه و اینکه بعضی مدل دشمن ها به شدت بی رحمن و رسما باید استراتژی داشته باشید براشون.
کلا این ترکیب شوتر سرعتی و تکنیکی خیلی جالب بود برام و من تا حالا چنین چیزی تجربه نکرده بودم. تنوع سلاح ها و آیتم های رندومی که تو محیط هستن خیلی بالاست و واقعا تاثیر زیادی تو گیم پلی دارن. مبارزات با شمشیر خیلی کارآمد و جذاب هست و تقریباً هر دشمنی رو میشه با یک ضربه زد.
اما قوی ترین بخش بازی تو این دو سه ساعت برام ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌برخلاف تصورم نه گیم پلی بود نه گرافیک (که البته هردوتاشون عالی هستن) بلکه فضاسازی و موسیقی بازی بود که بشدت آدم رو می‌بره تو جو بازی به طوری که واقعا این بی پناه بودن و ناامنی دائمی رو میشه حس کرد.
یک چیزی هم که بنظرم اومد اینه که این قابلیت های دوال سنس خیلی جذاب هستن ولی اونجوری هم که ملت میگفتن چیز عجیب و خاصی نیست که بازی بدون اون از حس و حال بخواد بیافته (حداقل برای من اینطور بود).
راستی جنس روایت بازی هم خیلی برام جذابه که با پیدا کردن یک سری نوارها و سنگ نوشته ها همزمان داستان شخصیت اصلی و اون تمدن قدیمی رو روایت می‌کنه.

درجه بندی سختی داره یا دهنمون سرویسه؟ :D

• Like
Reactions: kamyy

Nima

مدیر انجمن
Feb 25, 2007
8,024
نام
نیما
خب منم حدود 6 - 7 ساعت بازی کردم .

کنترل بازی خیلی روان و خوبه ، کامبت پر هیجان و سریع داره . طبق معمول سبک رُگ لایک بشدت اعتیاد آوره و سخته از بازی دست بکشی .

از گرافیک راضی نیستم ، بعنوان یه بازی که فقط برای PS5 ساخته شده انتظارم خیلی بیشتر بود ، مثلا در قیاس با Demon's Souls یا Miles Morales یه بازی متوسط نسل قبلی بشمار میاد.
البته افکت ها و پارتیکلهای سنگینی داره و طراحی دشمنها هم خیلی خوبه ولی بطور کلی گرافیک جذابی نداره برای من.

کامبت بازی خیلی سخت نیست ، یعنی مثلا سولز نیست که از همون اول دشمنهای عادی هم بتونن شَتَکت کنن، اما بطور کلی با توجه به سبک رگ لایک میشه گفت بازی سخته.
چون هر بار که میمیرید تقریبا دار و ندارتون رو از دست میدید ، Health Bar ریست میشه ، سلاح شما از دست میره ، Perk ها و آپدیت ها از دست میره و بر میگردید اول بازی .

البته یه سری آیتم های Permanent در طول بازی و مخصوصا با کشتن باس ها بهتون میده که اونها از بین نمیره با مردن .

بازی دوتا واحد پول داره برای آپدیت ها و آیتم ها :

یکیش Obolites هست که هم با کشتن دشمنها میگیرید و هم در محیط وجود داره که با هر بار مردن همش از بین میره.
یکیش هم Ether هست که مقدارش کمتره ولی با ارزش تره و فقط در محیط باید پیداش کنید یا توسط یک دستگاه به ازای هر 300 تا Obolites پنج تا Ether بگیرید و خوبیش اینه که Ether با مردن از بین نمیره .

در کل گیمپلی و کامبت سریع و پرهیجان بازی و این اعتیاد آور بودنش برای من جذابه ... بریم تا انتها ببینیم چه نکات مثبت یا منفی اضافه میشه .

SMM9

عضو تحریریه
Aug 9, 2010
6,812
نام
مرتضی
عجیبه هنوز هیچ زمانی برای مدت زمان بازی ثبت نشده! اینطور که طول کشیده باید بالای 30 ساعت باشه
فقط یه سایت نوشته حدود 20 ساعت که امیدوارم درست نوشته باشه. به غیر از چندتا استثنا که قابل تحمل هستن بقیه بازیها بیشتر از 20-25 ساعت زیاده و باعث میشه خیلیا تمومش نکنن، نمونه آخرش والهالا که فقط 30% گیمرها تا آخرش رفتن فقط مراحل اصلی 55 ساعته (خودم بعد از 20 ساعت گذاشتمش کنار)

درجه بندی سختی داره یا دهنمون سرویسه؟ :D
نه درجه سختی نداره. تنها چیزی که شاید بازی رو یکم بتونه راحت تر بکنه اینه که میتونی میزان کمک تو هدف گیری رو کم و زیا کنی (aim assist) البته خودم هنوز تغییرش ندادم نمیدونم چقدر اثر داره. بازی سخته ولی نه اونقدرها. فقط اول باید تو محیط بگردید نوار سلامتیتون رو بزرگ و پر کنید بعد با یه اسلحه خوب و چندتا آیتم برید برای باس فایت. کلا اینجوریه که بگردید تو محیط و برای باس فایت خودتون رو مجهز کنید

reza11

پنج انگشت مثل هم نیستند. به سلایق هم احترام بزاریم
کاربر سایت
Jun 6, 2013
811
نام
رضا
من میخواستم این بازی رو بگیرم ولی یک جا چیزی خوندم پشیمون شدم . دوستان این بازی چیزی تو مایه های ترمینال یا HOME نداره؟ یعنی مثل بازی های این سبک که اگه تا یک جایی بری بعد بمیری یا از بازی بیرون بیای سری بعد از همون جا ریسپان بشه؟ من یک جایی خوندم اگه 6 7 ساعته هم بری بمیری دوباره بازی از اول میاد . درسته؟ اگه درسته که یک فکری براش باید کنن . مخصوصا که بازی طولانی باش. چون خیلیا مثل خودم نمیتونن روزانه بیشتر از 2 ساعت نهایت بازی کنن به خاطر کمبود وقت. ممنون میشم یک نفر قشنگ توضیح بده چجوریه

• Like
Reactions: Adidas95

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر