PlayStation Returnal

سازنده
Housemarque
تاریخ انتشار
April 2021
ناشر
Sony Interactive Entertainment
پلتفرم‌ها
  1. PC
  2. PlayStation 5

190579

u78T-LeA.png
lyq7ATEg.png Developed By

Publisher: Sony Interactive Entertainment
Genre: 3rd Person Shooter
Platform: PS5
Release Date: April 30, 2021

Returnal_2020_06-11-20_005.jpg Returnal_2020_06-11-20_004.jpg Returnal_2020_06-11-20_003.jpg Returnal_2020_06-11-20_002.jpg Returnal_2020_06-11-20_001.jpg EaQgBp7X0AM3Q-l.jpg EaQf8DKUEAANMBu.jpg
2020-06-14_194525.jpg 2020-06-14_192801.png
=======================================

آپدیت 3.0
Returnal: Ascension
Co-op Campaign + Tower of Sisyphus

Returnal-scaled.jpg

اضافه شدن قابلیت کوآپ دو نفره و امکان احیا کردن هم تیمی در حین مبارزه
In co-op, the game works in a similar fashion to single-player Returnal. However, if players get too far apart, they will be tethered back together. This is to ensure that the focus remains on cooperative gameplay and both players feel connected to the fates of each other. If one of the players is downed, there is still hope: the other one has the option to revive them. But be wary that this will require some time investment, and in the heat of battle you’ll need to be mindful of the myriad surrounding threats, lest you join your fallen comrade in oblivion.​
Endless Mode و صعود بی نهایت به مراحل بالاتر به همراه امکانات آرکید، رقابت امتیازی، لیدربورد و Multiplier
True to our arcade roots, the Tower of Sisyphus is effectively our Endless mode. Players will strive to ascend the Tower as high as possible – however, much like the tragic story of Sisyphus, there is no end to the climb and players are tragically destined to meet their demise as the mode gets increasingly harder.​
اضافه شدن محتوای داستانی جدید و پرداخت بیشتر به گذشته Selene
Aside from the new levels, our new Boss and some new items to discover, there is also entirely new narrative content to be explored in the Tower as well. I won’t spoil anything here, but players will get another small glimpse into Selene’s haunting past and gain further insight into her state of mind.​

آخرین ویرایش:

vayne solidor

کاربر سایت
Jan 12, 2007
1,966
نام
حسین
اقا مگه چقدر تو ایران ps5 دارن الان تو سایت های مختلف زدن بازی موجوده هر جا زنگ میزنم میگن تموم کردیم .یا بلوف میزدن اصلا نداشتن یا تعداد کسایی که ps5 خریدن به شدت زیاد شده :D

NaViiDii

God Of War
کاربر سایت
Jan 4, 2009
14,921
نام
نـــــــویـــــــــد
خب منم ۹ساعتی وقت گذاشتم برای بازی و بدون شک یکی از نفسگیرترین و وحشیانه‌ترین تجربه‌های گیمینگم بوده و البته چیزی غیر ازین انتظار نمیرفت از بچه‌های Housemarque. گیم‌پلی بازی به شدت رَوون و بی‌نقص هستش. هیچ فرصتی برای ایستادن سر جاتون وجود نداره مخصوصا وقتی شلوغ میشه و از هر نوع انمی چندتایی محاصرتون کردن. واقعا Bullet Hell بهترین چیزی هست که میشه برای توصیفش استفاده کرد. جایی برای اشتباه انجام دادن وجود نداره. خودم بارها به خاطر اشتباهات مسخره یا درست استفاده نکردن از آیتما مُردم. یه بار که همه چیز خوب پیش میرفت و با اشتباهات پیاپی خودمو به فنا دادم. جالبه بعد اولین حرکت اشتباه دیگه بقیه اشتباهات رگباری سرازیر میشن :D باس فایت اول سخت نبود اما خیلی باید تمرکز داشته باشید برای زدنش. خودم ۳ ۴باری مُردم سر باس اما بار آخر که تونستم بزنمش تا آخراش فاز سومش دمیج نخوردم و خیلی حس خوبی و ارضا کننده‌ای بود! لوکیشن دوم خیلی خوبه. محیط کاملا عوض میشه نسبت به لوکیشن اول و خیلی طراحی جالبی داره. گرافیک بازی خیلی زیباس مخصوصا اون حالت مرموز و مه غلیظی که محیط رو گرفته توی محیط اولی که میبینیم. مقدار زیادی پارتیکل افکت و بولت با رنگای مختلف تجربه خیلی زیبایی رو رقم میزنن. تخریب پذیری خوبی داره محیط بازی. چیزایی زیادی هستن که کاملا تخریب میشن. سلاحای بازی خیلی خیلی خوبن. استفاده از هر کدومشون حس و حال خوب خودشو داره. مخصوصا Spiwmaw Blaster با قابلیت استگر کردن خیلی به درد میخوره برای قبل از باس. چون به راحتی استگر میکنه انمی‌هارو. برای باس هم مناسبه چون از نزدیک خیلی خوب دمیج میده ولی خب ریسکیه خیلی نزدیک موندن به باس. روگ‌لایک کلا سبک شانسی هست ولی حس میکنم اینجا خیلی ملموس‌تر شده این موضوع. من یکی از ران‌هام یه آیتم برداشتم که ملفانکشنش آلت‌فایر کول‌داون رو تا ۱۰ ثانیه افزایش میداد و برای رفع کردنش باید یه پاراسایت برمیداشتم اما کل مپ رو شخم زدم یه پاراسایت هم نبود :D آلت‌فایر هم شدیدا لازمه برای باس. تو خرج کردن کارنسی‌های بازی هم باید دقت کرد و حساب شده خرج کرد هرچند یه وقتایی شانسی هستش و نمیدونی چی گیرت میاد. دیلی چلنج خیلی خیلی عالیه! یه اسلحه قوی بهت میده با پرک و استت خوب و البته یه باف و ۲تا دیباف! یه Biome رو باید بری امتیاز جمع کنی تا توی لیدربورد قرار بگیری و البته ۵تا Either بگیری! خیلی فان و خوبه و کامله ازون فضای سخت و سنگین بازی جدا میشی. صداگذاری بازی فوق‌العاده عالی و جذابه. صدای اسلحه‌ها خیلی عالی و خوبه و میتونین قدرتشون رو کاملا حس کنید موقع شلیک کردن. محیط بازی پر از صداهای مرموز و حتی ترسناک هستش. صدای انمی‌های کریپی و خوفناکه و مخصوصا وقتی دورتون شلوغ میشه خیلی سخته خونسرد بمونین :D استفاده از دوال‌سنس خیلی خوبه. همه چیز رو کاملا حس میکنین با دسته. راه رفتن و پریدن و بارش بارون و راه رفتن روی سطوح مختلف و ...! به طور کلی ریترنال یه بازی شدیدا جذاب با ضرباهنگ به شدت دیوانه و سریع به همراه صداگذاری بی‌نقص و گیم‌پلی رَوون به لطف ۶۰فریم بودنش، تجربه‌ی خیلی خیلی خوبی رو براتون به وجود میاره.
به عنوان یه Housemarque فن شدیدا راضیم از بازی.
یه نکتم بگم به دوستانی که بازی رو پیش‌خرید کرده بودن. لباس سوم رو فعلا استفاده نکنید چون باگ داره و باعث میشه تو بازی هیچ دری باز نشه یا آیتمی نتونید بردارید و استفاده کنید. باید منتظر بود تا فیکسش کنن.

موفق باشیم

من میخواستم این بازی رو بگیرم ولی یک جا چیزی خوندم پشیمون شدم . دوستان این بازی چیزی تو مایه های ترمینال یا HOME نداره؟ یعنی مثل بازی های این سبک که اگه تا یک جایی بری بعد بمیری یا از بازی بیرون بیای سری بعد از همون جا ریسپان بشه؟ من یک جایی خوندم اگه 6 7 ساعته هم بری بمیری دوباره بازی از اول میاد . درسته؟ اگه درسته که یک فکری براش باید کنن . مخصوصا که بازی طولانی باش. چون خیلیا مثل خودم نمیتونن روزانه بیشتر از 2 ساعت نهایت بازی کنن به خاطر کمبود وقت. ممنون میشم یک نفر قشنگ توضیح بده چجوریه

سبک بازی همین هستش و نمیشه انتظار داشت تغییری ایجاد کنن توش. شاید بعدا آپدیت بدن و این امکان رو اضافه کنن که شما اگه وسط بازی رفتی، دفعه بعد که برگشتی از همونجا بیای. یه چیزی شبیه بازی Dead Cells. این کارو بکنن خوب میشه چون مثلا اگه وسط بازی برق بره عملا به فنا میریم. بزرگترین استرس بازی همینه :D

AMIN-PASHA

کاربر سایت
Jul 10, 2017
1,945
نام
امین پاشاپور
خب منم ۹ساعتی وقت گذاشتم برای بازی و بدون شک یکی از نفسگیرترین و وحشیانه‌ترین تجربه‌های گیمینگم بوده و البته چیزی غیر ازین انتظار نمیرفت از بچه‌های Housemarque. گیم‌پلی بازی به شدت رَوون و بی‌نقص هستش. هیچ فرصتی برای ایستادن سر جاتون وجود نداره مخصوصا وقتی شلوغ میشه و از هر نوع انمی چندتایی محاصرتون کردن. واقعا Bullet Hell بهترین چیزی هست که میشه برای توصیفش استفاده کرد. جایی برای اشتباه انجام دادن وجود نداره. خودم بارها به خاطر اشتباهات مسخره یا درست استفاده نکردن از آیتما مُردم. یه بار که همه چیز خوب پیش میرفت و با اشتباهات پیاپی خودمو به فنا دادم. جالبه بعد اولین حرکت اشتباه دیگه بقیه اشتباهات رگباری سرازیر میشن :D باس فایت اول سخت نبود اما خیلی باید تمرکز داشته باشید برای زدنش. خودم ۳ ۴باری مُردم سر باس اما بار آخر که تونستم بزنمش تا آخراش فاز سومش دمیج نخوردم و خیلی حس خوبی و ارضا کننده‌ای بود! لوکیشن دوم خیلی خوبه. محیط کاملا عوض میشه نسبت به لوکیشن اول و خیلی طراحی جالبی داره. گرافیک بازی خیلی زیباس مخصوصا اون حالت مرموز و مه غلیظی که محیط رو گرفته توی محیط اولی که میبینیم. مقدار زیادی پارتیکل افکت و بولت با رنگای مختلف تجربه خیلی زیبایی رو رقم میزنن. تخریب پذیری خوبی داره محیط بازی. چیزایی زیادی هستن که کاملا تخریب میشن. سلاحای بازی خیلی خیلی خوبن. استفاده از هر کدومشون حس و حال خوب خودشو داره. مخصوصا Spiwmaw Blaster با قابلیت استگر کردن خیلی به درد میخوره برای قبل از باس. چون به راحتی استگر میکنه انمی‌هارو. برای باس هم مناسبه چون از نزدیک خیلی خوب دمیج میده ولی خب ریسکیه خیلی نزدیک موندن به باس. روگ‌لایک کلا سبک شانسی هست ولی حس میکنم اینجا خیلی ملموس‌تر شده این موضوع. من یکی از ران‌هام یه آیتم برداشتم که ملفانکشنش آلت‌فایر کول‌داون رو تا ۱۰ ثانیه افزایش میداد و برای رفع کردنش باید یه پاراسایت برمیداشتم اما کل مپ رو شخم زدم یه پاراسایت هم نبود :D آلت‌فایر هم شدیدا لازمه برای باس. تو خرج کردن کارنسی‌های بازی هم باید دقت کرد و حساب شده خرج کرد هرچند یه وقتایی شانسی هستش و نمیدونی چی گیرت میاد. دیلی چلنج خیلی خیلی عالیه! یه اسلحه قوی بهت میده با پرک و استت خوب و البته یه باف و ۲تا دیباف! یه Biome رو باید بری امتیاز جمع کنی تا توی لیدربورد قرار بگیری و البته ۵تا Either بگیری! خیلی فان و خوبه و کامله ازون فضای سخت و سنگین بازی جدا میشی. صداگذاری بازی فوق‌العاده عالی و جذابه. صدای اسلحه‌ها خیلی عالی و خوبه و میتونین قدرتشون رو کاملا حس کنید موقع شلیک کردن. محیط بازی پر از صداهای مرموز و حتی ترسناک هستش. صدای انمی‌های کریپی و خوفناکه و مخصوصا وقتی دورتون شلوغ میشه خیلی سخته خونسرد بمونین :D استفاده از دوال‌سنس خیلی خوبه. همه چیز رو کاملا حس میکنین با دسته. راه رفتن و پریدن و بارش بارون و راه رفتن روی سطوح مختلف و ...! به طور کلی ریترنال یه بازی شدیدا جذاب با ضرباهنگ به شدت دیوانه و سریع به همراه صداگذاری بی‌نقص و گیم‌پلی رَوون به لطف ۶۰فریم بودنش، تجربه‌ی خیلی خیلی خوبی رو براتون به وجود میاره.
به عنوان یه Housemarque فن شدیدا راضیم از بازی.
یه نکتم بگم به دوستانی که بازی رو پیش‌خرید کرده بودن. لباس سوم رو فعلا استفاده نکنید چون باگ داره و باعث میشه تو بازی هیچ دری باز نشه یا آیتمی نتونید بردارید و استفاده کنید. باید منتظر بود تا فیکسش کنن.

موفق باشیم

سبک بازی همین هستش و نمیشه انتظار داشت تغییری ایجاد کنن توش. شاید بعدا آپدیت بدن و این امکان رو اضافه کنن که شما اگه وسط بازی رفتی، دفعه بعد که برگشتی از همونجا بیای. یه چیزی شبیه بازی Dead Cells. این کارو بکنن خوب میشه چون مثلا اگه وسط بازی برق بره عملا به فنا میریم. بزرگترین استرس بازی همینه :D
وای هایپم زد بالا با اون توصیفات
پس انگار گان پلی بازی مثل دوم اترنال مهلت نفس کشیدن نمیده

فرستاده شده از BAC-L21ِ من با Tapatalk

• Like
Reactions: NaViiDii

Nima

مدیر انجمن
Feb 25, 2007
8,031
نام
نیما
من میخواستم این بازی رو بگیرم ولی یک جا چیزی خوندم پشیمون شدم . دوستان این بازی چیزی تو مایه های ترمینال یا HOME نداره؟ یعنی مثل بازی های این سبک که اگه تا یک جایی بری بعد بمیری یا از بازی بیرون بیای سری بعد از همون جا ریسپان بشه؟ من یک جایی خوندم اگه 6 7 ساعته هم بری بمیری دوباره بازی از اول میاد . درسته؟ اگه درسته که یک فکری براش باید کنن . مخصوصا که بازی طولانی باش. چون خیلیا مثل خودم نمیتونن روزانه بیشتر از 2 ساعت نهایت بازی کنن به خاطر کمبود وقت. ممنون میشم یک نفر قشنگ توضیح بده چجوریه
اگه به Biome 4 برسی چک پوینت بهت میده. ولی تا قبلش تنها راه اینه که بدون اینکه از بازی بیرون بیای PS5 رو تو حالت Rest Mode بذاری ... اینجوری Walk-through از بین نمیره.

مبارزه با یکی از باس فایتها
واقعا نفسگیره ?

View attachment 204209
این باس فایت نیست ، جاست اِ سیمپل اِنِمی :D

Grey Warden

Dragon Age Scholar
Loyal Member
Sep 13, 2006
6,427
نام
مجتبی
دوستانی که بازی کردن، بازی باگ آزاردهنده‌ای که نداره؟ اگه باگ و بوگ داره صبر کنیم کامل فیکس بشه بعد بازی کنیم؟

SMM9

عضو تحریریه
Aug 9, 2010
6,818
نام
مرتضی
دوستانی که بازی کردن، بازی باگ آزاردهنده‌ای که نداره؟ اگه باگ و بوگ داره صبر کنیم کامل فیکس بشه بعد بازی کنیم؟
من تا الان با دو نوع باگ مواجه شدم یکیش این بود که تو شروع بازی در محیط اول باز نمیشه که تا الان دو سه بار اتفاق افتاد یک بار هم صفحه بازی کلا فریز شد و از بازی اومد بیرون. کلا فکر کنم به یکی دوتا اپدیت درست حسابی نیاز داره

• Like
Reactions: Grey Warden

Grey Warden

Dragon Age Scholar
Loyal Member
Sep 13, 2006
6,427
نام
مجتبی
من تا الان با دو نوع باگ مواجه شدم یکیش این بود که تو شروع بازی در محیط اول باز نمیشه که تا الان دو سه بار اتفاق افتاد یک بار هم صفحه بازی کلا فریز شد و از بازی اومد بیرون. کلا فکر کنم به یکی دوتا اپدیت درست حسابی نیاز داره
پس واسه ماهایی که کنسول رو تازه گرفتیم عجله نکنیم، بعد دیمون‌سولز میایم سراغش!?

• Like
Reactions: SMM9

zxc0012004

Da Spirit of Eternity - مدیر سابق
Loyal Member
Sep 30, 2005
1,289
نام
احمد
اگه به Biome 4 برسی چک پوینت بهت میده. ولی تا قبلش تنها راه اینه که بدون اینکه از بازی بیرون بیای PS5 رو تو حالت Rest Mode بذاری ... اینجوری Walk-through از بین نمیره.
سونی از پروژه‌ی Stay at Home رسیده به پروژه‌ی "بشینین سر جاتون، از جاتون تکون نخورین"
فکر کنم این آنتونی فائوچی یه نقشی توی تیم سازنده این بازی داشته
والا بخدا

خیلی ها نظرشون روی گرافیکه، ولی من با نیما خیلی هم عقیده‌م، هرچی افکت های صوتی و گیم پلی عالیه، گرافیک خیلی معمولیه و کنار مثلاً Demons Souls توی چشم می‌زنه
پس واسه ماهایی که کنسول رو تازه گرفتیم عجله نکنیم، بعد دیمون‌سولز میایم سراغش!?
دقییییییییقاً
بشین DS برو، خیلی با حوصله و با دقت
منم که DS رو ۳ بار تمومش کردم، نشستم دارم Fenyx Rising میرم، اونم خیلی شمرده و با حوصله
از دید من بازی یکم باگ داره، یه دو تا آپدیت حسابی لازم داره یکم جون بیاد
روگ لایک همین جوریش رو اعصابه، حالا اگه بخوای بخاطر باگ بمیری دیگه خیلی ستمه

سبک مبارزاتش برای من خیلی شبیه به هوزایزن هست، البته من هورایزن رو اینجوری می رفتم، بزن و در رو،
ولی بازی خیلی سرعتیه، تجربه‌ی جالبیه
بی تعارف اگه بخوام با روگ لایک مقایسه ش کنم، واقعاً Hades یه سر و گردن از این بالاتره، روگ لایکی که بخواد برات POV تعریف کنه یکم سخت میشه، مخصوصا وقتی موبیلیتی اون سیمپل انمی هایی که بالا بهشون اشاره شد زیاد باشه... ولی دوربین ایزومتریک خیلی دید بالایی میده به آدم. دست و پات بازه
البته، اینم بگم با Pulse 3D همچی قشنگ میشه پشت سر رو جهت یابی کرد، میاد پشت سریع جهت رو دارم ولی نصف وقتا بجای اینکه رایت استیک رو بچرخونم، سرم رو می چرخونم عقب :D، برا همین ایزومتریک FTW

vayne solidor

کاربر سایت
Jan 12, 2007
1,966
نام
حسین
منم تقریبا 1 ساعت خورده ای اخر شب بازی کردم (دیسکش دیر رسید دستم) فعلا به قول شب های مافیا نظر خواستی ندارم تا بیشتر بازی کنم .
فقط در مورد گرافیک با نظر نیما موافقم خیلی ها این بازی را اولین انحصاری واقعی ps5 میدونن ولی به نظرم دیمون سولز و مایلز مورالز گرافیک به مراتب بالاتری داشتند.
ولی معلومه که گیم پلیش بدجور معتاد کننده هست .فقط نکته نگران کننده اینه که فروم های اونور ابی از کرش شدن زیاد بازی میگن فعلا که برای من اتفاق نیوفتاده ولی برای همچین سبکی کراش سرطانه امیدوارم زودتر پچ بشه

db07

کاربر سایت
Oct 31, 2007
2,343
نام
مهدی
این که میگن چک پوینهاش کم هست درسته؟
یکی از این استریمرها میگفت باید 3 تا باس بزنید تا برسید به چک پوینت

Nima

مدیر انجمن
Feb 25, 2007
8,031
نام
نیما
بله ، بالا توضیح دادم ، باید 3 تا Biome رو تموم کنید ( هر Biome یک باس فایت داره ) و به Biome 4 که میرسید چک پوینت میده و بعدش مجددا تا آخر Biome 6 که پایان بازی هست چک پوینت ندارید و بعد از اون هم دیگه Free Roam میشه و به همه Biome ها دسترسی دارید .
پیشنهاد من اینه که در هر Biome تا جایی که میتونید با احتیاط پیش برید و حتما تا حد ممکن آپدیت کنید و آیتم های مفید همراهتون باشه . چون وقتی باس هر Biome رو میکشید میتونید به راحتی برید به Biome بعدی بدون اینکه بخواید بگردید تو همون Biome و این درست نیست چون بدون آپدیت و آیتمهای Biome قبلی خیلی بعیده بتونید در Biome جدید دَووم بیارید .

B-King

کاربر سایت
Mar 6, 2019
2,135
اقا مگه چقدر تو ایران ps5 دارن الان تو سایت های مختلف زدن بازی موجوده هر جا زنگ میزنم میگن تموم کردیم .یا بلوف میزدن اصلا نداشتن یا تعداد کسایی که ps5 خریدن به شدت زیاد شده :D
خالی میبندن برای بازار گرمی

AMIN-PASHA

کاربر سایت
Jul 10, 2017
1,945
نام
امین پاشاپور
تو سبک روگلایک اگه بمیری بازی کلا از اول میاد،
البته تو بعضی مکان ها و لول های خاص ذخیره میکنه،
مثلا تو هر 15 لول یه باز ذخیره میکنه