PlayStation Returnal

سازنده
Housemarque
تاریخ انتشار
April 2021
ناشر
Sony Interactive Entertainment
پلتفرم‌ها
  1. PC
  2. PlayStation 5

190579

u78T-LeA.png
lyq7ATEg.png Developed By

Publisher: Sony Interactive Entertainment
Genre: 3rd Person Shooter
Platform: PS5
Release Date: April 30, 2021

Returnal_2020_06-11-20_005.jpg Returnal_2020_06-11-20_004.jpg Returnal_2020_06-11-20_003.jpg Returnal_2020_06-11-20_002.jpg Returnal_2020_06-11-20_001.jpg EaQgBp7X0AM3Q-l.jpg EaQf8DKUEAANMBu.jpg
2020-06-14_194525.jpg 2020-06-14_192801.png
=======================================

آپدیت 3.0
Returnal: Ascension
Co-op Campaign + Tower of Sisyphus

Returnal-scaled.jpg

اضافه شدن قابلیت کوآپ دو نفره و امکان احیا کردن هم تیمی در حین مبارزه
In co-op, the game works in a similar fashion to single-player Returnal. However, if players get too far apart, they will be tethered back together. This is to ensure that the focus remains on cooperative gameplay and both players feel connected to the fates of each other. If one of the players is downed, there is still hope: the other one has the option to revive them. But be wary that this will require some time investment, and in the heat of battle you’ll need to be mindful of the myriad surrounding threats, lest you join your fallen comrade in oblivion.​
Endless Mode و صعود بی نهایت به مراحل بالاتر به همراه امکانات آرکید، رقابت امتیازی، لیدربورد و Multiplier
True to our arcade roots, the Tower of Sisyphus is effectively our Endless mode. Players will strive to ascend the Tower as high as possible – however, much like the tragic story of Sisyphus, there is no end to the climb and players are tragically destined to meet their demise as the mode gets increasingly harder.​
اضافه شدن محتوای داستانی جدید و پرداخت بیشتر به گذشته Selene
Aside from the new levels, our new Boss and some new items to discover, there is also entirely new narrative content to be explored in the Tower as well. I won’t spoil anything here, but players will get another small glimpse into Selene’s haunting past and gain further insight into her state of mind.​

آخرین ویرایش:

vayne solidor

کاربر سایت
Jan 12, 2007
1,966
نام
حسین
بزرگترین مشکل من با Biome 3 اون درون‌های لعنتی هستن! وقتی ۷ ۸تا ازشون حمله میکنن بهت واقعا شرایط خیلی خیلی سخت و بد میشه! تا اینجا با اختلاف بدترین انمی که تو بازی دیدم اینا بودن. باس این لوکیشن سخت نیس اما شدیدا نیاز به صبر و حوصله داره. ۲بار رسیدم بهش و هر ۲بار وقتی عجله کردم به فنا رفتم! باس Biome 2 رو به شکل عجیبی بار اول زدم ولی مطمئنم اگه میمردم به مشکل خیلی جدی میخوردم و اساسی گیر میکردم :D این ریسک/ریوارد بازی خیلی بالانس نیس حقیقتا. من پاراسایت به درد بخورد خیلی کم دیدم. چست‌هایی که ریسک ملفانکشن وری های دارن چیز خاصی داخلشون نیس. بیشتر وقتا یه Minor Health Pack! یه جورایی پلیر رو به جایی میرسونه که بدون ریسک کردن بره جلو و حتی موفقتر هم بشه. سلاحای بازی واقعا عالی طراحی شدن مخصوصا Rotgland Lobber که اسید میپاشه به شدت قویه برای ذوب کردن انمی‌ها و اگه تایمینگ Overloadش دستتون بیاد فایر ریت سریعی هم داره. در کل نسبت به بازی‌های این سبکی که قبلا تجربه کردم، شانس خیلی بیشتر توش دخیله و خیلی هم مهربون نیس با پلیر :D ولی شدیدا لازمه اوتو سیو رو به بازی اضافه کنن چون این موضوع هیچ تضادی با سبک بازی نداره. دیروز ۲بار برق ما رفت واقعا جرات نمیکردم بازی کنم :D

یه چیز عجیب دیگم اینکه Biome 3 اصلا برای من رندومایز نمیشه! قفلی زده رو یه حالت خیلی سخت و طولانی که عملا جنازم میرسه به باس! کلا با یکی ۲تا آپدیت بالانس مارو خوشحال کنن خیلی خوب میشه. یه مرض عجیبی میندازه به جونت که نمیتونی ولش کنی اینقدر گیم‌پلی خوب و جذابه. با توجه به گذشتشون کاملا امید هست که بازی رو خیلی خوب ساپورت کنن
حیف شد منم بار اول که رسیدم باس دوم فقط ده درصد جونش تو فاز سوم مونده بود نشد بزنمش الان خود رسیدن بهش داستان داره

Skychaser

The Betrayer
مدیر انجمن
Apr 15, 2006
5,269
نام
جواد محسنی
حیف شد منم بار اول که رسیدم باس دوم فقط ده درصد جونش تو فاز سوم مونده بود نشد بزنمش الان خود رسیدن بهش داستان داره
برای باس دوم بهتره biome 1 رو جارو بزنید، اسلحه بالای 4 داشته باشید ترجیحا rifle. تا جایی که میتونید آپگرید خون رو بگیرید. یه آیتم خون هم بخرید. وارد biome 2 بشید و تا پورتال باس بدو بدو کنید نیازی نیست با کسی درگیر بشید. بعدش دیگه باس. حالا اگر اسلحه درست حسابی هم گیر نیوردید، قبل از باس دوم یه اسلحه رندوم میده که شانستونه چی باشه. باس دوم از نظر من آسونه چون کلا یه pattern خاص تو هر فازش داره که کافیه عجله نکنید و صرفا زمان هایی که حس میکنید مناسبه دمیج روش نگه دارید. بین Transition فاز دوم و سوم هم کافیه از alt fire استفاده کنید تا سریع تر از اون سیستم channel کردنش در بیاد.

پ.ن: پورتال باس دوم وقتی باز میشه که حداقل یکبار باس رو دیده باشید.

Kiami

کاربر سایت
Dec 10, 2010
2,855
تجربه صدای سه بعدی با هدست واقعا بی نظیره ، تقریبا میتونم‌بگم اولین گیمی هست که معنی 3d audio رو به معنای واقعی کلمه به من نشون داده. تو دیمن سولز که من خیلی چیز خاصی ندیدم از بابت صدای سه بعدی ! البته هدست من هدست گلد سونی هست و قطعا هدست مخصوص سه بعدی از اینم شگفت انگیزتره !

SMM9

عضو تحریریه
Aug 9, 2010
6,818
نام
مرتضی
تجربه صدای سه بعدی با هدست واقعا بی نظیره ، تقریبا میتونم‌بگم اولین گیمی هست که معنی 3d audio رو به معنای واقعی کلمه به من نشون داده. تو دیمن سولز که من خیلی چیز خاصی ندیدم از بابت صدای سه بعدی ! البته هدست من هدست گلد سونی هست و قطعا هدست مخصوص سه بعدی از اینم شگفت انگیزتره !
والا من دارم با pulse3d بازی میکنم ولی خیلی چیز خاصی نیست. قطعا کیفیت صدا خیلی بالا هست اما این قضیه سه‌بعدی رو خیلی متوجه ش نمیشم :|
باس دوم هم بار دوم زدمش بنظرم راحت تر از باس اول بود فقط قدرت اسلحه حداقل ۹ باید باشه تا راحت بشه زد. فقط باید حوصله کنید و نمیشه دائم در حال شلیک باشید باید یه زمان هایی رو فقط جاخالی بدید از گلوله ها و موج ها. از لحاظ بصری و افکت ها هم فکر میکنم قشنگ ترین باس فایت عمرم بود :)

• Like
Reactions: kamyy

NaViiDii

God Of War
کاربر سایت
Jan 4, 2009
14,921
نام
نـــــــویـــــــــد
آخرین باری که اینقدر هیجان و استرس داشتم تو یه بازی رو یادم نمیاد :D جالب اینکه میدونی یه کار اشتباهه اما هی تکرارش میکنی! عملا از اعماق جهنم خودمو کشیدم بیرون. آخرین دمیجی که خوردم قشنگ آب یخی بود که ریخته شد روم! هنوزم میبینم این کلیپ رو باورم نمیشه زنده موندم :D با رعایت یه سری نکات میشه با دردسر کمتری ترتیبشو داد. عجب حس خفنی بود ولی. بعد از زدن این باس از نظر داستانی اتفاقات خیلی جالبی رخ میده. تو این مورد هم Housemarque خیلی خوب عمل کرده. قشنگ و مرموز روایت میکنه و وُیس اکتینگ بازی خیلی قویه.

Kiami

کاربر سایت
Dec 10, 2010
2,855
والا من دارم با pulse3d بازی میکنم ولی خیلی چیز خاصی نیست. قطعا کیفیت صدا خیلی بالا هست اما این قضیه سه‌بعدی رو خیلی متوجه ش نمیشم :|
باس دوم هم بار دوم زدمش بنظرم راحت تر از باس اول بود فقط قدرت اسلحه حداقل ۹ باید باشه تا راحت بشه زد. فقط باید حوصله کنید و نمیشه دائم در حال شلیک باشید باید یه زمان هایی رو فقط جاخالی بدید از گلوله ها و موج ها. از لحاظ بصری و افکت ها هم فکر میکنم قشنگ ترین باس فایت عمرم بود :)
تو تنظیمات ستینگ کنسول تو قسمت ۳ بعدی صدای مناسب گوش خودت رو انتخاب کردی ؟ :| من صدای بارون ۳ بعدی به این جذابی تا حالا نشنیدم واقعا ! تو خیلی از نقد ها هم به این اشاره شده . عجیبه برام برات جذاب نیست اونم با puls3d !

SMM9

عضو تحریریه
Aug 9, 2010
6,818
نام
مرتضی
تو تنظیمات ستینگ کنسول تو قسمت ۳ بعدی صدای مناسب گوش خودت رو انتخاب کردی ؟ :| من صدای بارون ۳ بعدی به این جذابی تا حالا نشنیدم واقعا ! تو خیلی از نقد ها هم به این اشاره شده . عجیبه برام برات جذاب نیست اونم با puls3d !
اره اون ستینگ صدای آب رو هم تنظیم کردم و اتفاقا اونجا قشنگ سه بعدی بودن رو حس میکنم ولی تو بازی خیلی تفاوت زیادی نمیبینم و نمیدونم این سه بعدی بودنه تو ریترنال در چه حده شاید بعدا رو یه بازی دیگه بیاد خیلی برام جذابتر بشه

• Like
Reactions: kamyy

RaminZero21

کاربر سایت
Jan 29, 2014
726
نام
Ramin
آخرین باری که اینقدر هیجان و استرس داشتم تو یه بازی رو یادم نمیاد :D جالب اینکه میدونی یه کار اشتباهه اما هی تکرارش میکنی! عملا از اعماق جهنم خودمو کشیدم بیرون. آخرین دمیجی که خوردم قشنگ آب یخی بود که ریخته شد روم! هنوزم میبینم این کلیپ رو باورم نمیشه زنده موندم :D با رعایت یه سری نکات میشه با دردسر کمتری ترتیبشو داد. عجب حس خفنی بود ولی. بعد از زدن این باس از نظر داستانی اتفاقات خیلی جالبی رخ میده. تو این مورد هم Housemarque خیلی خوب عمل کرده. قشنگ و مرموز روایت میکنه و وُیس اکتینگ بازی خیلی قویه.

این قضیه چک پوینت نداشتن برای خرید بازی یه مقدار منو به شک انداخته ، ولی قطعا چون بازی نکردم شاید اصلا مورد مهمی نباشه ، با توجه به این مورد پیشنهاد میکنی بازی رو بگیرم ؟

NaViiDii

God Of War
کاربر سایت
Jan 4, 2009
14,921
نام
نـــــــویـــــــــد
این قضیه چک پوینت نداشتن برای خرید بازی یه مقدار منو به شک انداخته ، ولی قطعا چون بازی نکردم شاید اصلا مورد مهمی نباشه ، با توجه به این مورد پیشنهاد میکنی بازی رو بگیرم ؟

آره چرا که نه! اگه به این سبک یعنی روگ‌لایک علاقه داشته باشی اصلا نباید از دستش بدی. گیم‌پلی و اتمسفر بازی اونقدر جذاب هست که بعد بارها مُردن و برگشتن به اول بازی همچنان بخوای برگردی و دوباره امتحان کنی. سختی بازی هم غیر منطقی نیس و با دقت و حوصله میشه کاملا از پسش بر اومد. فضای بازی رو به طور کلی یه جورایی سنگین و نا امید کننده ساختن که خیلی خوب اون حس تنهایی و ضعف رو القا میکنه ولی ازون طرف وقتی قلق گیم‌پلی دستت بیاد اساسی خواهی برد

یه سوء برداشتی هم این وسط هست بین پلیرها حتی یکی از دوستای خودم بهم گفت تا بازی چکپوینت اضافه نکنه که وقتی میمیری برگردی ازونجا، بازی رو نمیخرم. دوستان این اتفاق هیچوقت نخواهد افتاد و نباید بیفته. سبک بازی اصلا اینجوری نیس. این سبک یعنی شروع کنی، آیتم و اسلحه جمع کنی و با توجه به وقتی که میذاری میگردی تو محیط و البته شانس، قوی‌تر بشی و جلو بری و وقتی هم مردی دوباره برگردی اول بازی و مجدد امتحان کنی. درخواستی که یه عده دارن اینه که وقتی وسط بازی خارج میشی بار دیگه که برمیگردی از همونجا بیای چون ممکنه برای بعضیا طولانی بشه و وقتو حوصله‌ی مدام بازی کردن نداشته باشن. من حتی توی بخشای خارجی فضای مجازی هم دیدم به اشتباه همچین درخواستی دارن از تیم سازنده! عجیبه همچنان یه عده با این سبک آشنا نیستن

آخرین ویرایش:

AMIN-PASHA

کاربر سایت
Jul 10, 2017
1,945
نام
امین پاشاپور
تو ردیت خیلیا خواستن که ذخیره و چکپوینت اضافه بشه به بازی و Housemarque در پاسخ به این درخواست نوشته:

"صدای جامعه‌ی کاربران را می‌شنویم و همه‌ی شما را دوست داریم. درحال حاضر چیزی برای اعلام کردن وجود ندارد اما فعلاً تاجایی که می‌توانید به تجربه بازی و لذت بردن از این چالش ادامه بدید"

فرستاده شده از BAC-L21ِ من با Tapatalk

vayne solidor

کاربر سایت
Jan 12, 2007
1,966
نام
حسین
خب باس دومم زدم اونم با قدرت یه ایتم جون و یه ایتم revive هم زاپاس داشتم که کار گره بخوره استفاده کنم .نکته بازی اینه که شما باید با یه بیلد قوی و یه افیشنسی بالای اسلحه سراغ باس برید.برای بیلد قوی که کاملا شانسی باید توی اون ران بدست بیارید.
یه نکته برای افیشنسی مثلا وقتی شما باس اولو زدید وارد biome دوم شدید وقتی از اول بازی میکنید خودتون را معطل محیط اول نکنید سریع برید biome دوم همون اول یه ایتم میده افیشنسی سلاحتون میشه ۵.حالا کلی اگه تو محیط اول بچرخید افیشنسی را ۳ یا ۴ کنید بازم اول قسمت دوم اون ایتمو میده ولی دیگه افیشنسی را ۷ یا ۸ نمیکنه همون ۵ میکنه .

• Like
Reactions: s.snake2 and kamyy

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر