PlayStation Returnal

سازنده
Housemarque
تاریخ انتشار
April 2021
ناشر
Sony Interactive Entertainment
پلتفرم‌ها
  1. PC
  2. PlayStation 5

190579

u78T-LeA.png
lyq7ATEg.png Developed By

Publisher: Sony Interactive Entertainment
Genre: 3rd Person Shooter
Platform: PS5
Release Date: April 30, 2021

Returnal_2020_06-11-20_005.jpg Returnal_2020_06-11-20_004.jpg Returnal_2020_06-11-20_003.jpg Returnal_2020_06-11-20_002.jpg Returnal_2020_06-11-20_001.jpg EaQgBp7X0AM3Q-l.jpg EaQf8DKUEAANMBu.jpg
2020-06-14_194525.jpg 2020-06-14_192801.png
=======================================

آپدیت 3.0
Returnal: Ascension
Co-op Campaign + Tower of Sisyphus

Returnal-scaled.jpg

اضافه شدن قابلیت کوآپ دو نفره و امکان احیا کردن هم تیمی در حین مبارزه
In co-op, the game works in a similar fashion to single-player Returnal. However, if players get too far apart, they will be tethered back together. This is to ensure that the focus remains on cooperative gameplay and both players feel connected to the fates of each other. If one of the players is downed, there is still hope: the other one has the option to revive them. But be wary that this will require some time investment, and in the heat of battle you’ll need to be mindful of the myriad surrounding threats, lest you join your fallen comrade in oblivion.​
Endless Mode و صعود بی نهایت به مراحل بالاتر به همراه امکانات آرکید، رقابت امتیازی، لیدربورد و Multiplier
True to our arcade roots, the Tower of Sisyphus is effectively our Endless mode. Players will strive to ascend the Tower as high as possible – however, much like the tragic story of Sisyphus, there is no end to the climb and players are tragically destined to meet their demise as the mode gets increasingly harder.​
اضافه شدن محتوای داستانی جدید و پرداخت بیشتر به گذشته Selene
Aside from the new levels, our new Boss and some new items to discover, there is also entirely new narrative content to be explored in the Tower as well. I won’t spoil anything here, but players will get another small glimpse into Selene’s haunting past and gain further insight into her state of mind.​

آخرین ویرایش:

M4JiD

کاربر سایت
Feb 8, 2008
2,609
نام
defective pixel
هیچ بازی ارزش نداره day1 بخری
۲ماه دیگه همون کانالا ظرفیت۲ رو با نصف قیمت میفروشن هیشکیم نمیخره
اتفاقا من یکی اینطورم که بازی که جذبم میکنه رو باید همون day1 بخرم وگرنه ممکنه از تب و تابش بیوفتم و درگیر زندگی شم و دو ماه بعد واقعا حس و حال بازی رو نداشته باشم.
حالا بماند یه سری بازی ها رو سال‌ها منتظر موندی و یک روز هم واست یک روزه.
این مسئله هم هست که کسایی که تو فروم و شبکه‌های اجتماعی فعالن و و عضو کامیونیتی خاصی هستن دوست دارن بازی‌ها رو روی ترندشون انجام بدم و تبادل نظر کنن. نه که سه ماه بعد از عرضه بازی بیای توی تاپیکش یه پست بذاری کسی حتی نگاهشم نکنه.

esm nadaram

کاربر سایت
Jan 24, 2010
2,676
نام
حسین
هیچ بازی ارزش نداره day1 بخری
۲ماه دیگه همون کانالا ظرفیت۲ رو با نصف قیمت میفروشن هیشکیم نمیخره
خيلي ها هستن واسه اینکه اسپویل نشن تو شبکه ها اجتماعی. بازی رو زود تهیه میکنن.

vayne solidor

کاربر سایت
Jan 12, 2007
1,966
نام
حسین
من که عادت به ظرفیتی خریدن ندارم همون روش سنتی خرید دیسک پیش میرم متاسفانه تا الانم خبری از دیسکش تو تهران نیست.قدیما حداقل ۲ ۳ روز زودتر دیسک بازی موجود بود الان روز عرضه هم دیسکش بیاد باید کلاهمونو بندازیم هوا

• Like
Reactions: s.snake2

zxc0012004

Da Spirit of Eternity - مدیر سابق
Loyal Member
Sep 30, 2005
1,289
نام
احمد
آره یه ذره عجیب به نظر می‌رسه، ولی همین قضیه در صورتی که کیفیت بازی خوب باشه، می‌تونه خیلی بهش کمک کنه که تجربه متفاوتی به آدم بده. :D البته تا امروز هم یه سری روگ‌لایک تفنگی خوب داشتیم مثل Enter the Gungeon و Risk of Rain (و شماره دومش که من بازی نکردم، ولی شاید نزدیک‌ترین چیز به Returnal باشه)، ولی این ترکیب المان‌های روگ‌لایک توی فضای سه‌بعدی با اون سرعت خیلی بالا رو تا حالا ندیده بودم.
کلاً این پیش‌نمایش‌ها بدجوری من رو هلاک کردن، ولی باز باید صبر کرد تا نقدهای نهایی. این وسط یکی از معدود چیزهایی که دیدم یه عده بهش گیر دادن، درجه سختی بالای بازی بوده که یه عده میگن در حد Soulsborne هست و حتی نویسنده PowerPyx (از این سایت‌های راهنمای بازی) هم دیگه خیلی اغراق کرد و گفت در حد درجه سختی Mein Leben توی Wolfenstein II هست! :| یکی دیگه که بازی کرده بود هم به شوخی می‌گفت شاید خیلی از منتقدها تا زمانی که نقدها باید منتشر بشن، هنوز نتونسته باشن تمومش کنن!
ولی بعدش کم‌کم ملت تموم کردن و نظرات بیشتری که از راه رسید، مشخص شد با اینکه بازی سختیه، ولی دیگه خیلی هم عجیب غریب نیست و چیزی هست که روگ‌لایک‌بازها انتظارش رو دارن. یعنی از طرفی باید منتظر بارها و بارها مردن و شروع مجدد بود و از طرف دیگه به تدریج آدم حرفه‌ای‌تر میشه و یه سری المان‌ها هم به بازی اضافه میشه که کار رو راحت‌تر می‌کنه و اگه اصولی جلو بریم، مشکلی پیش نمیاد. کلاً روگ‌لایک آسون به درد نمی‌خوره و اینم حداقل مطمئن هستیم که آسون نیست، ولی دیگه بیش از حد سخت و اعصاب‌خوردکن هم نباید باشه که ایشالا اون طوری هم نیست.
دقیقاً اون گلوله‌ها یه حسی و حالی مثل Nier دارن و از یه طرف هم نمونه تکامل‌یافته Resogun هستن. جالبه که یوکو تارو، کارگردان Nier هم خیلی ذوق و شوق داره برای تجربه کردن Returnal و یه توئیت در این زمینه زده بود. :D
Hades که واقعاً چیز محشریه! من ۷۰،۸۰ ساعت بازی کردم و بعداً هم شاید دوباره برم سراغش. روایت داریم که یک عدد سوییچ در کنار Animal Crossing: New Horizons می‌تونه جلوی همه مشکلات خانوادگی رو بگیره و باعث رستگاری بشه! :D
قبول دارم حرفاتو آریا جان
ولی می دونی، تا حالا هیچ روگ لایکی با این سطح از حالا بگم رئالیسم توی جلوهای بصری نداشتیم، همه یه جوری فانتزی هستن (که راستشو بگم، من با فانتزی خیلی حال می کنم شخصاً)، مثل همون enter the Gungeon یا Dead Cells یا همین Hades و یا دیگه سلطان همه شون Binding of Isaac
با کمال احترام این رو هم میگم که من شخصا نقدها برام خیلی اهمیت ندارن، باید باهاش حال کنم، حالا متاش بشه ۱ از ۱۰۰، مهم اینه من حال کنم باهاش... می دونم که شما هم همینی... یه مثال بی ربط... مثلاً یکی از سری بازیهایی که واقعاً دوستشون دارم و هر کدومشون رو حداقل ۴-۳ بار تموم کردم، سری Darksiders هست... حالا متاش پایینه، خوب باشه... نقاد IGN ازش خوشش نمی یاد، خوب نیاد... مگه اون reviewer چی بیشتر از من و شما می دونه... پول میگیره، امتیاز میده.. بخصوص اینکه reviewer ها خیلی بازی رو Rushed میرن که زود نقد بدن بیرون، ولی من عادت و سبک بازی کردنم Leisure هست... واقعا وقتی یه بازی رو بدون عجله بری و همه جاش رو زیر و رو کنی دیدگاهت بهش عوض میشه، حداقل من دیدگاهم عوض میشه

روگ لایک هم باید سخت باشه دیگه... مثل soulsborne، اصلا حس و حالش به همین تکرار و تکراره
اصلی ترین مشکل این سری بازیهایی که زیاد توش می میری، موضوع load time بود که اونم به لطف سرعت خیره کننده لودینگ توی PS5 به ژرفای مغاک نسیان سپرده میشه
من که پیش خریدش کردم رفت، یه دلیلش شباهت زیاد محیطش به سری Alien ریدلی اسکات و بخصوص Prometheus بود، خیلی محیط مخوف Prometheus رو دوست داشتم، حس خوبی بهم میده توی یه محیط اینطوری گشت و گذار کنم... بعید می دونم پیشیمون بشم از پیش خریدم
یعنی تا حالا این همه بازی خریدم، خیلی هاش پیش خرید بوده، هیچ وقتم پشیمون نبودم، بجز یه بار که توی تخفیف ۵ دلار دادم برای Just Cause 3 XXL که واقعا هنوز جاش می سوزه... عجب مزخرفی بود...

میدونم off-topic هست ولی در خصوص Hades هم روی PC دارمش، رفتمم یکمی، ولی حقیقتش پیر شدیم بخدا، دیگه نمی تونم ۴ ساعت عصا قورت داده بشینم پشت PC، همون لش کنیم پای TV قابل تحمل تره (اینو من دارم میگم که هفته ای ۵ روز، روزی ۵ ساعت Raid 25man میرفتم و حداقل ۳ ساعتم Farm‌می کردم، تازه Warlock Class Leader هم بودم، یادش بخیر دوران WOW)
با توجه به اینکه یکی از اشتباهات بزرگم تا الان اینه که Zelda BOTW رو هم نرفتم متاسفانه و یکی از ترس هام اینه که Zelda ندیده از دنیا برم، برا همین احتمالا بشینم یکم رو مخ خانم کار کنم، دلش می سوزه ایشالا برام :D
یه نکته جالب اینکه من الان 3 روزه در به در دارم دنبال ظرفیت 2 بازی میگردم و به شکل عجیبی همه میگن تموم کردیم فعلا! :|

اصلا فکر نمیکردم Returnal رو بخوام پیش خرید کنم و قبل از من خیلیا پیش خرید کرده باشن !! :D

یعنی ما واقعا این مقدار گیمر داریم بشینن Preview بخونن و بازی پیش خرید کنن ؟! چون اینکه دیگه God of War و Call of Duty و ... نیست که !
ملت هایپن نیما جان، PS5 خریدن، بازی خاصی هم نبوده تا حالا خوب، هرچی بیاد درو می کنن
البته اینم بگم ها، فکر کنم خیلی از ملت پیش خریدش کردن به هوای یه بازی تو مایه های mass effect، بعد بیاد و ببینن روگ لایکه، عجب رکبی بخورن :D

پ.ن: اینم off-topic هست ولی آقا این Immortals Fenyx Rising رو من تو تخفیف گرفتمش به ۳۰ دلار، and I do believe that it damn worth every penny
این 60fps بودنش روی PS5 خیلی عالیش می کنه، از طرفی کلا از این دنیاهای greek mythology محور خیلی خوشم میاد، حالا چه جدی باشه مثل GOW، چه طنز باشه مثل این Fenyx، یعنی از کل کل های Zeus با Prometheus روده بر میشم من

noorihamid99

کاربر سایت
Mar 16, 2012
1,639
نام
hamid
دوستان يسوال اگه مثلا من رسيدم به اواخر بازى باس اخريو نتونستم بكشم بعدش بايد كلا از اول برگردم تمام مسيرو طى كنم تا برسم بهمونجا؟ فست تراول نميشه زد ؟

NEXT GEN GAMER

کاربر سایت
Oct 29, 2007
1,023
چیزی که برام جالبه همون موقع انتشار بازی سونی SOP گذاشته با محوریت بازی بعدیش :huh:
اتفاقا حرکت هایپ پسندیه :D
یادمه برای د لست 2 و سوشیما هم تقریبا همچی حرکتی زدن. ملت تو کف نمره های لست 2 بودن بعدش بلافاصله یه state of play مفصل از سوشیما دادن بیرون

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر