PlayStation Returnal

سازنده
Housemarque
تاریخ انتشار
April 2021
ناشر
Sony Interactive Entertainment
پلتفرم‌ها
  1. PC
  2. PlayStation 5

190579

u78T-LeA.png
lyq7ATEg.png Developed By

Publisher: Sony Interactive Entertainment
Genre: 3rd Person Shooter
Platform: PS5
Release Date: April 30, 2021

Returnal_2020_06-11-20_005.jpg Returnal_2020_06-11-20_004.jpg Returnal_2020_06-11-20_003.jpg Returnal_2020_06-11-20_002.jpg Returnal_2020_06-11-20_001.jpg EaQgBp7X0AM3Q-l.jpg EaQf8DKUEAANMBu.jpg
2020-06-14_194525.jpg 2020-06-14_192801.png
=======================================

آپدیت 3.0
Returnal: Ascension
Co-op Campaign + Tower of Sisyphus

Returnal-scaled.jpg

اضافه شدن قابلیت کوآپ دو نفره و امکان احیا کردن هم تیمی در حین مبارزه
In co-op, the game works in a similar fashion to single-player Returnal. However, if players get too far apart, they will be tethered back together. This is to ensure that the focus remains on cooperative gameplay and both players feel connected to the fates of each other. If one of the players is downed, there is still hope: the other one has the option to revive them. But be wary that this will require some time investment, and in the heat of battle you’ll need to be mindful of the myriad surrounding threats, lest you join your fallen comrade in oblivion.​
Endless Mode و صعود بی نهایت به مراحل بالاتر به همراه امکانات آرکید، رقابت امتیازی، لیدربورد و Multiplier
True to our arcade roots, the Tower of Sisyphus is effectively our Endless mode. Players will strive to ascend the Tower as high as possible – however, much like the tragic story of Sisyphus, there is no end to the climb and players are tragically destined to meet their demise as the mode gets increasingly harder.​
اضافه شدن محتوای داستانی جدید و پرداخت بیشتر به گذشته Selene
Aside from the new levels, our new Boss and some new items to discover, there is also entirely new narrative content to be explored in the Tower as well. I won’t spoil anything here, but players will get another small glimpse into Selene’s haunting past and gain further insight into her state of mind.​

آخرین ویرایش:

rezvideo

کاربر سایت
Oct 3, 2005
1,433
نام
رضا چشمی
یه عده توی توییتر به طرز بی‌رحمانه‌ای توی این چند روز برای Returnal هایپ راه انداختن و جوری ازش تعریف می‌کنن که الله اکبر! :D توی پیش‌نمایش‌های رسمی هم خیلی از بازی خوب گفتن و کلاً به نظر می‌رسه چیز جالبی از آب در اومده. مخصوصاً اگه اهل روگ‌لایک (یا بهتره بگیم روگ‌لایت) باشین، قشنگ می‌تونه یه اعتیاد خانمان‌سوز به دنبال داشته باشه! :D
چیزی که من بیشتر از همه باهاش توی ویدیوهای گیم‌پلی اخیر حال کردم، افکت‌ها و گلوله‌های دشمن‌ها هست که هم به شدت خوشگل هستن و هم یه حس و حال خفنی دارن که آدم با سرعت از بین‌شون رد بشه و جا خالی بده و یه جوری تنظیم کنه که بهشون نخوره. یه جور حال و هوای پلتفرمر باحال وسط اون همه هیاهو و اکشن دیوانه‌وار! داستانش رو هم یه عده میگن خیلی جالبه و سورپرایزهای باحالی داره.

امیدوارم بازی واقعاً در حد هایپی که می‌کنن باشه و بازی‌های این مدلی بیشتری ببینیم.
افکتهای بازی قشنگ ارتقا یافته افکتهای Resogun هست

Rezaenslaved

کاربر سایت
Aug 25, 2020
857
یه عده توی توییتر به طرز بی‌رحمانه‌ای توی این چند روز برای Returnal هایپ راه انداختن و جوری ازش تعریف می‌کنن که الله اکبر! :D توی پیش‌نمایش‌های رسمی هم خیلی از بازی خوب گفتن و کلاً به نظر می‌رسه چیز جالبی از آب در اومده. مخصوصاً اگه اهل روگ‌لایک (یا بهتره بگیم روگ‌لایت) باشین، قشنگ می‌تونه یه اعتیاد خانمان‌سوز به دنبال داشته باشه! :D
چیزی که من بیشتر از همه باهاش توی ویدیوهای گیم‌پلی اخیر حال کردم، افکت‌ها و گلوله‌های دشمن‌ها هست که هم به شدت خوشگل هستن و هم یه حس و حال خفنی دارن که آدم با سرعت از بین‌شون رد بشه و جا خالی بده و یه جوری تنظیم کنه که بهشون نخوره. یه جور حال و هوای پلتفرمر باحال وسط اون همه هیاهو و اکشن دیوانه‌وار! داستانش رو هم یه عده میگن خیلی جالبه و سورپرایزهای باحالی داره.

امیدوارم بازی واقعاً در حد هایپی که می‌کنن باشه و بازی‌های این مدلی بیشتری ببینیم.
متاسفانه اگه میخوای ادامشو بسازن باید ۷۰دلار بخری بازیو،نه تو تخفیفات یا اکانت هکی

DFSHINNOK7

کاربر سایت
Dec 20, 2018
1,618

بعد از Resogun و Alienation و Nex Machina دیگه مطمئن شدم HM بازی ضعیف نمیسازه، نیازی به هایپ نیست. :D

• Like
Reactions: Dinosaur

zxc0012004

Da Spirit of Eternity - مدیر سابق
Loyal Member
Sep 30, 2005
1,289
نام
احمد

آخه روگ لایک با این حجم از گرافیک یکم unconventional هست... بعدشم روگ لایکی که درگیری هاش ranged محور باشه و از اونطرف run&gun هم باشه chmdnm... همون الله اکبر
بیاد ببینیم چی از آب در میاد
پ.ن.۱: گلوله های دشمن ها که خیلی شبیه Nier هست...
پ.ن.۲: review شم در نمی یاد لامصب... فقط یه مشت preview...
پ.ن.۳: روگ لایک می خوای، الان Hades رو ببین، چقدر گوگولیه... یعنی قشنگ داره مخمو می‌زنه پاشم برم یه switch lite بگیرم... که اگه همچین خبطی بکنم، بعید می دونم در حد تحمل عیالات متحده بگنجه، یحتمل صاف هدایتم کنه پشت در!

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
16,959
نام
آریا
آخه روگ لایک با این حجم از گرافیک یکم unconventional هست... بعدشم روگ لایکی که درگیری هاش ranged محور باشه و از اونطرف run&gun هم باشه chmdnm... همون الله اکبر
بیاد ببینیم چی از آب در میاد
پ.ن.۱: گلوله های دشمن ها که خیلی شبیه Nier هست...
پ.ن.۲: review شم در نمی یاد لامصب... فقط یه مشت preview...
پ.ن.۳: روگ لایک می خوای، الان Hades رو ببین، چقدر گوگولیه... یعنی قشنگ داره مخمو می‌زنه پاشم برم یه switch lite بگیرم... که اگه همچین خبطی بکنم، بعید می دونم در حد تحمل عیالات متحده بگنجه، یحتمل صاف هدایتم کنه پشت در!
آره یه ذره عجیب به نظر می‌رسه، ولی همین قضیه در صورتی که کیفیت بازی خوب باشه، می‌تونه خیلی بهش کمک کنه که تجربه متفاوتی به آدم بده. :D البته تا امروز هم یه سری روگ‌لایک تفنگی خوب داشتیم مثل Enter the Gungeon و Risk of Rain (و شماره دومش که من بازی نکردم، ولی شاید نزدیک‌ترین چیز به Returnal باشه)، ولی این ترکیب المان‌های روگ‌لایک توی فضای سه‌بعدی با اون سرعت خیلی بالا رو تا حالا ندیده بودم.
کلاً این پیش‌نمایش‌ها بدجوری من رو هلاک کردن، ولی باز باید صبر کرد تا نقدهای نهایی. این وسط یکی از معدود چیزهایی که دیدم یه عده بهش گیر دادن، درجه سختی بالای بازی بوده که یه عده میگن در حد Soulsborne هست و حتی نویسنده PowerPyx (از این سایت‌های راهنمای بازی) هم دیگه خیلی اغراق کرد و گفت در حد درجه سختی Mein Leben توی Wolfenstein II هست! :| یکی دیگه که بازی کرده بود هم به شوخی می‌گفت شاید خیلی از منتقدها تا زمانی که نقدها باید منتشر بشن، هنوز نتونسته باشن تمومش کنن!
ولی بعدش کم‌کم ملت تموم کردن و نظرات بیشتری که از راه رسید، مشخص شد با اینکه بازی سختیه، ولی دیگه خیلی هم عجیب غریب نیست و چیزی هست که روگ‌لایک‌بازها انتظارش رو دارن. یعنی از طرفی باید منتظر بارها و بارها مردن و شروع مجدد بود و از طرف دیگه به تدریج آدم حرفه‌ای‌تر میشه و یه سری المان‌ها هم به بازی اضافه میشه که کار رو راحت‌تر می‌کنه و اگه اصولی جلو بریم، مشکلی پیش نمیاد. کلاً روگ‌لایک آسون به درد نمی‌خوره و اینم حداقل مطمئن هستیم که آسون نیست، ولی دیگه بیش از حد سخت و اعصاب‌خوردکن هم نباید باشه که ایشالا اون طوری هم نیست.
دقیقاً اون گلوله‌ها یه حسی و حالی مثل Nier دارن و از یه طرف هم نمونه تکامل‌یافته Resogun هستن. جالبه که یوکو تارو، کارگردان Nier هم خیلی ذوق و شوق داره برای تجربه کردن Returnal و یه توئیت در این زمینه زده بود. :D
Hades که واقعاً چیز محشریه! من ۷۰،۸۰ ساعت بازی کردم و بعداً هم شاید دوباره برم سراغش. روایت داریم که یک عدد سوییچ در کنار Animal Crossing: New Horizons می‌تونه جلوی همه مشکلات خانوادگی رو بگیره و باعث رستگاری بشه! :D

Akiba

king of the majestic oceans of the world
کاربر فعال
Jan 18, 2009
22,229
نام
امیر حسین
آره یه ذره عجیب به نظر می‌رسه، ولی همین قضیه در صورتی که کیفیت بازی خوب باشه، می‌تونه خیلی بهش کمک کنه که تجربه متفاوتی به آدم بده. :D البته تا امروز هم یه سری روگ‌لایک تفنگی خوب داشتیم مثل Enter the Gungeon و Risk of Rain (و شماره دومش که من بازی نکردم، ولی شاید نزدیک‌ترین چیز به Returnal باشه)، ولی این ترکیب المان‌های روگ‌لایک توی فضای سه‌بعدی با اون سرعت خیلی بالا رو تا حالا ندیده بودم.
کلاً این پیش‌نمایش‌ها بدجوری من رو هلاک کردن، ولی باز باید صبر کرد تا نقدهای نهایی. این وسط یکی از معدود چیزهایی که دیدم یه عده بهش گیر دادن، درجه سختی بالای بازی بوده که یه عده میگن در حد Soulsborne هست و حتی نویسنده PowerPyx (از این سایت‌های راهنمای بازی) هم دیگه خیلی اغراق کرد و گفت در حد درجه سختی Mein Leben توی Wolfenstein II هست! :| یکی دیگه که بازی کرده بود هم به شوخی می‌گفت شاید خیلی از منتقدها تا زمانی که نقدها باید منتشر بشن، هنوز نتونسته باشن تمومش کنن!
ولی بعدش کم‌کم ملت تموم کردن و نظرات بیشتری که از راه رسید، مشخص شد با اینکه بازی سختیه، ولی دیگه خیلی هم عجیب غریب نیست و چیزی هست که روگ‌لایک‌بازها انتظارش رو دارن. یعنی از طرفی باید منتظر بارها و بارها مردن و شروع مجدد بود و از طرف دیگه به تدریج آدم حرفه‌ای‌تر میشه و یه سری المان‌ها هم به بازی اضافه میشه که کار رو راحت‌تر می‌کنه و اگه اصولی جلو بریم، مشکلی پیش نمیاد. کلاً روگ‌لایک آسون به درد نمی‌خوره و اینم حداقل مطمئن هستیم که آسون نیست، ولی دیگه بیش از حد سخت و اعصاب‌خوردکن هم نباید باشه که ایشالا اون طوری هم نیست.
دقیقاً اون گلوله‌ها یه حسی و حالی مثل Nier دارن و از یه طرف هم نمونه تکامل‌یافته Resogun هستن. جالبه که یوکو تارو، کارگردان Nier هم خیلی ذوق و شوق داره برای تجربه کردن Returnal و یه توئیت در این زمینه زده بود. :D
Hades که واقعاً چیز محشریه! من ۷۰،۸۰ ساعت بازی کردم و بعداً هم شاید دوباره برم سراغش. روایت داریم که یک عدد سوییچ در کنار Animal Crossing: New Horizons می‌تونه جلوی همه مشکلات خانوادگی رو بگیره و باعث رستگاری بشه! :D
خجالت نمیکشید به روگ لایک Ranged محور شک میکنید؟
همون the binding of issac هم رسما شوتر میشه حسابش کرد دیگه:)) :-"

کلا هم درجه سختی روگ لایک همینه! بارهای اول به زور یکی دو بخش میتونی تموم کنی...کم کم میشه بخش های بیشتر ... بعد از 10~12دور شاید بشه تمومش کرد... اون موقع چند دور در میون و ...
تا دیگه یه زمانی برسه واقعا هر دور بتونیم تمومش کنیم:D
کسی که بازی نکرده باشه تا حالا این سبکی ممکنه به نظرش خیلی وحشتناک سخت و غیر منطقی بیاد:-"

اما کلا بازی AAA روگ لایک، باید ببینیم تنوع رو چقدر در اوردن، مهم ترین عنصر اینجور بازی ها تعداد زیاد و متنوع آپگریدهاست:D
ببینیم چی در میاد ازش:D

Mreza_Dex

کاربر سایت
Sep 23, 2018
203
نام
داریوش
من اوایل و قبل از نمایش های گیم پلی فکر می کردم این بازی صرفا یه بازی ماجراجویی ساده هست که تو محیط می گردیم و کلی دیالوگ و کات سین هم این وسط هست و در نهایت این بازی یه چیزی در حد بازی Medium مایکروسافت میشه.
ولی این نمایش های اخیر انتظاراتم رو از بازی خیلی بالا برده. جدا از گیم پلی که به نظر واقعا سرگرم کننده میاد، گرافیک بازی هم بد جور قشنگه و به نظر یکی دیگه از اون بازی هایی است که قدرت SSD پلی استیشن 5 را به رخ میکشه.

SMM9

عضو تحریریه
Aug 9, 2010
6,812
نام
مرتضی
لعنتی این گیم پلی سریع و افکت هاش اسیرم کرد. البته من از فضاسازیش که شبیه کنترل هست هم خیلی خوشم میاد. گیم پلی هم دقت کنید مخلوطی از کنترل و دووم هست :)
دوستان ساعت دقیق انتشار نقدهاش رو میدونید؟ من بازیو پیش خرید کردم میخوام ببینم تا چ حد ضرر کردم و قراره بسوزم :)

.:Metallica:.

Gold User
Sep 18, 2008
3,833
نام
علی متالیکا
لعنتی این گیم پلی سریع و افکت هاش اسیرم کرد. البته من از فضاسازیش که شبیه کنترل هست هم خیلی خوشم میاد. گیم پلی هم دقت کنید مخلوطی از کنترل و دووم هست :)
دوستان ساعت دقیق انتشار نقدهاش رو میدونید؟ من بازیو پیش خرید کردم میخوام ببینم تا چ حد ضرر کردم و قراره بسوزم :)
"
The review embargo lift date for Returnal is April 29th.
In addition to the review embargo lift date mentioned above, final opinions of Returnal should be published at 05:00 PT, 08:00 ET, and 13:00 BST on the same day."

میشه ساعت 16:30 پنجشنبه به وقت ما.

از نمایش هایی که از بازی دیدم خیلی خیلی بعید میدونم ضرر و سوختنی در کار باشه :D

آخرین ویرایش:

Nima

مدیر انجمن
Feb 25, 2007
8,024
نام
نیما
یه نکته جالب اینکه من الان 3 روزه در به در دارم دنبال ظرفیت 2 بازی میگردم و به شکل عجیبی همه میگن تموم کردیم فعلا! :|

اصلا فکر نمیکردم Returnal رو بخوام پیش خرید کنم و قبل از من خیلیا پیش خرید کرده باشن !! :D

یعنی ما واقعا این مقدار گیمر داریم بشینن Preview بخونن و بازی پیش خرید کنن ؟! چون اینکه دیگه God of War و Call of Duty و ... نیست که !

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
16,959
نام
آریا
یه نکته جالب اینکه من الان 3 روزه در به در دارم دنبال ظرفیت 2 بازی میگردم و به شکل عجیبی همه میگن تموم کردیم فعلا! :|

اصلا فکر نمیکردم Returnal رو بخوام پیش خرید کنم و قبل از من خیلیا پیش خرید کرده باشن !! :D

یعنی ما واقعا این مقدار گیمر داریم بشینن Preview بخونن و بازی پیش خرید کنن ؟! چون اینکه دیگه God of War و Call of Duty و ... نیست که !
آخه واقعاً پیش‌نمایش‌ها و ویدیوهای خفنی داشته توی این مدت. :D من با اینکه از Housemarque خوشم میاد، ولی تریلرهای رسمی Returnal در اون حد جذبم نکرد که گیم‌پلی‌های اخیر از طرف مردم برام جالب بود.
بازی الآن توی آمازون هم رتبه اول رو بین بازی‌های PS5 داره! :D یعنی اتفاقی که اصلاً فکرش رو نمی‌کردم برای Returnal بیفته، اون هم با این قیمت!
ولی باز همه چیز بستگی به نقدها داره و چون IP جدید هست، نقدها می‌تونن خیلی سرنوشت‌ساز باشن که خوب بفروشه یا نه.

SMM9

عضو تحریریه
Aug 9, 2010
6,812
نام
مرتضی

نه من اتفاقا فکر میکنم اینا از اول ظرفیت دو رو از قصد نمیفروشن تا یکمی هم ظرفیت سه فروش بره بعد شروع میکنن به فروش ظرفیت دو.
کلا الان یه مدت دارم این کانال های فروش رو چک میکنم از همون روز اولی که بازی رو میارن ظرفیت دو ندارن.

Rezaenslaved

کاربر سایت
Aug 25, 2020
857

هیچ بازی ارزش نداره day1 بخری
۲ماه دیگه همون کانالا ظرفیت۲ رو با نصف قیمت میفروشن هیشکیم نمیخره

• Like
Reactions: db07

Nima

مدیر انجمن
Feb 25, 2007
8,024
نام
نیما
هیچ بازی ارزش نداره day1 بخری
۲ماه دیگه همون کانالا ظرفیت۲ رو با نصف قیمت میفروشن هیشکیم نمیخره
این نظر شماست و اینکه کلا مدل بازی کردنت چی باشه ... حالا کاری با این ندارم ولی قطعا خیلی از بازیها ارزش خریدن Day 1 دارند !

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر