Rate your last seen movie (قوانین پست اول حتما رعایت شود)

Darkfie1d

Lux Omnia Vincit
Loyal Member
Sep 25, 2005
3,040
نام
Gwynbleidd Darkfield
  • اگه خواستید پستی رو نقل قول کنید به جای جواب دادن توی این تاپیک پست رو ببرید داخل تاپیک Movie Center و بزارید پست های اینجا به صورت یک پارچه باقی بمونه. برای این کار گزینه "+ نقل قول" رو پایین سمت چپ پست مورد نظرتون بزنید تا پست انتخاب بشه بعد داخل تاپیک Movie Center از ادیتور گزینه
    1620238607876.png
    رو بزنید و پست مورد نظرتون رو اونجا نقل قول کنید.

• لطفاً اسم فیلم رو حتماً بنویسید عکس به صورت خالی کافی نیست
  • عکسها رو حتماً به صورت Thumbnail/کم حجم قرار بدید.
  • دوستان لطف کنن به جای شیوه های من درآوردی برای امتیاز دادن ، 10 رو حداکثر قرار بدن و نسبت به اون امتیاز بدن.
  • نوشته هایی که ممکنه بخش خاصی از داستان فیلم رو لو بده، داخل تگ اسپویلر باید گذاشته بشه، در غیر اینصورت برخورد می شه
  • از پست کردن هر گونه مطلبی که به مبحث این تاپیک مربوط نمیشه خودداری کنید

امکان ویرایش قوانین وجود داره .

Lions Gate

プレイステーション
کاربر سایت
Feb 17, 2008
3,252
residentevildegeneratioyk8.jpg

واقعا مزخرف بود من نميدونم با ساختن اين ميخواستن چيو ثابت كنن . كه مثل بازيش اشغالي بيش

نيست . البته يه چند تا افكت خوب داشت نور پردازيشم بد نبود ولي از نظر داستاني خيلي خيلي

مزخرف بود
2 از 10

517PRtZ2u1L._SS500_.jpg

فيلم بدي نبود واسه من كه سبك اصليم horror هست فيلم خوبي بود

داستان درباره زن بارداري هست كه تصادف ميكنه و شوهرش ميمره يه مدت از اين ماجرا ميگذره

كه متوجه حضور زني تو خونش ميشه كه زنه قاتلي فوق رواني هست

امتياز 7 از 10

در ضمن خشونت اين فيلم خيلي خيلي زياده و زبان فيلم هم فرانسه هست

آخرین ویرایش:

sina_unl

کاربر سایت
Oct 27, 2005
2,065
نام
سینا
200px-Kiss_kiss_bang_bang_poster.jpg

Kiss Kiss Bang Bang
کارگردان :شین بلک
بازیگران: رابرت داونی جونیور ، ول کیلمر ، میشل موناگان
داستان : هری لاکهارت یه دزد ساده ست که خیلی اتفاقی در یک تست بازیگری مورد توجه تهیه کننده ای قرار می گیره و از این طریق وارد یه ماجرای پیچیده جنایی می شه ...
ژانر: جنایی / کمدی
بعد از اینکه امین این فیلم رو دید و من گفتم واقعا بهترین بازی کارنامه داونی جونیوره در این فیلمه تصمیم گرفتم دو باره ببینمش و واقعا به اندازه همون بار اول حال کردم
نکته مثبت اصلی فیلم در کنار بازی داونی و کیلمر (من اصلا از این بشر خوشم نمیاد) و داستان جالب فیلم اینه که فیلم در جدی ترین حالت ممکن می تونه آدمو بخندونه
8.5 از 10
==
200px-Ingmar_Bergman_-_Persona.jpg

Persona
کارگردان:اینگمار برگمن
بازیگران: بیبی اندرسون ، لیو آلمن
داستان:الیزابت وگلر بازیگر تئاتر به ناگهان تصمیم می گیره که با کسی حرف نزنه و برای مواظبت ازش پرستاری به نام آلما استخدام می شه و این دو به ویلای دکتر الیزابت می رن ...
ژانر: درام / روانشناسانه (!)
یه دلیل ساده وجود داره که من با سینمای برگمن حال نمی کنم : فیلماش زیادی شخصی هستن
و یه چیز دیگه هم اینکه بیشتر شبیه کتاب هستن تا فیلم
البته اصلا دلیلی بر بد بودن فیلماش نیست فقط مشکلی که هست اینه که به سلیقه من تا حدود زیادی نمی خوره
البته من تمام کارای برگمن رو ندیدم اما همین 10-12 تایی که دیدم زیاد با من سازگار نبودن
6 از 10
==
215px-Milkposter08.jpg

Milk
کارگردان:گاس ون سنت
بازیگران:شان پن ، جاش برولین ، امیل هیرش ، جیمز فرانکو
داستان: هم ج ن س گرایی به نام هاروی میلک بدلیل فشارهایی که دولت و پلیس بر آدم های این چنینی میارن تصمیم می گیره که برای حقوق اینجور افراد مبارزاتی رو شروع کنه
ژانر: درام / بیوگرافی
یه فیلم خوب اما نه در حدی که من مناسب کاندیدا شدن اسکار بهترین فیلم بدونمش
اگه از این بحثی که من از ون سنت و چیزی که این فیلم یه جورایی ازش داره دفاع می کنه بگذریم فیلم خیلی داستان گیرایی نداره و دلیلی که منو پای فیلم نگه داشت بیشتر بازی ها بود
بهترین بازی فیلم هم برولین داشت به نظرم
بازی پن هم خیلی خوب و جالبه اما من بین این فیلمایی که دیدم کماکان بازی رورک رو بهترین بازی امسال می دونم
بعدم فیلم به نظر من چهره خوبی از میلک نشون نمی ده
غیر از اینکه یه سوسول به تمام معنا هست آدمیه که از قدرت رسما سو استفاده می کنه
7 از 10
==
200px-Gran_Torino_poster.jpg

Gran Torino
کارگردان: کلینت ایستوود
بازیگران: کلینت ایستوود ، کرستوفر کارلی
داستان:والتر کوالسکی که در گذشته در جنگ کره جنگیده حالا مجبوره که در محله ای زندگی کنه دور و برش رو شرقی ها پر کردن و همسرش هم تازه مرده ...
ژانر: درام
در کنار بازی ایستوود که به نظر من از پن یا لانجلا (بازی پیت رو هنوز ندیدم) خیلی بهتره و واقعا جای تاسف داره که اسکار رسما بی خیالش شد ، فیلم موسیقی متن مناسبی داره و داستان جالبی داره و فیلمبرداری کاملا خوبی داره
در ضمن اینکه می گن بازی بقیه بازیگرا اصلا خوب نیست و اینا من قبول ندارم
بازی های شاهکاری ارائه ندادن اما اعصاب خورد نیستن و کاملا فیت نقششون هستن
در کل دیدن فیلم رو حتی فقط به خاطر دیدن بازی ایستوود هم که شده به همه پیشنهاد می دم
دیدن ایستوود واقعا لذت بخشه
8 از 10
==
200px-2001Style_B.jpg

A Space Odyssey: 2001
کارگردان: استنلی کوبریک
بازیگران:زیاد مهم نیستن
داستان:خیلی چیز خاصی به ذهنم نمی رسه به عنوان داستان بگم
ژانر: علمی – تخیلی
قبلا هم گفتم من این فیلم رو خیلی نمی فهمم
نکات مثبت فیلم یکی Art Directionش هست یکی هم اینکه فیلم بعد از این همه سال و چند بار دیدن هنوز کهنه نشده
یه چیز لذت بخش دیگه فیلم اینه که رد پای کوبریک همه جا دیده می شه که یه جور حس خوبی داره
نکات منفی فیلم : طبق معمول 90 درصد کارای کوبریک بازیگری فیلم افتضاحه ، 1 ساعت اول فیلم کاملا زائده البته من حرفی نداره که افتتاحیه فیلم واقعا یه شاهکار اساسیه و واقعا کوبریک هنر خودش رو به رخ می کشه و جز نکات مثبت فیلمه واقعا هر دفعه که شروع فیلم رو می بینم کف می کنم اما یک ساعت اول فیلم واقعا خسته کننده س
دقیقا انگار یک ساعت مقدمه چیده می شه تا فیلم شروع بشه
خیلی ها رو دیدم که هر چقدر سعی می کنن فیلم تا شروع ماموریت ژوپیتر نمی رسن و از فیلم خسته می شن
دو باره 20 دقیقه آخر فیلم هم ...
در آخر من هدف فیلم رو درک نمی کنم
آیا فیلم می خواد بگه راز دنیا بشریته و دنبالش تا ابدیت نریم ؟
بعد یه چیز دیگه
فقط من اینجوری حس می کنم یا ریتم فیلم یه جوری خاصیه ؟
7.5 از 10
==
215px-Vertigomovie.jpg

Vertigo
کارگردان:آلفرد هیچکاک
بازیگران: جیمز استیوارت ، کیم نواک
داستان:جان فرگوسن کاراگاه در آستانه بازنشستگی به دلیل مشکل ترس از ارتفاع، با تماس تلفنی یک از دوستان قدیمش مواجه می شه که ازش می خواد زنش رو تحت نظر بگیره ...
ژانر: تا حدودی نوآر
هنوز بعد از گذشت سالها می گم فیلم یهو نفسش بند میاد
ولی در کل جز معدود کارای مرحوم هیچکاکه که من خوشم میاد
7 از 10
==
200px-Tropic_thunder_ver3.jpg

Tropic Thunder
کارگران:بن استیلر
بازیگران:بن استیلر ، جک بلک ، تام کروز ، رابرت داونی جونیور
داستان:تعداد از مهمترین بازیگران هالیوود دور هم جمع شدن تا بزرگترین فیلم جنگی تاریخ رو بسازن اما هیچ چیز اونجور که باید پیش نمی ره ...
ژانر: کمدی
یه مقداری لذت این فیلم رو برای من خراب کردن
خیلی انتظار بیشتری داشتم اما یه جورایی ضد حال خوردم
اگه تام کروزش بیشتر بود خیلی می تونست باحالتر باشه
بهترین بازی فیلم رو داونی و کروز در کنار هم انجام دادن ولی خوب بازی داونی یه جورایی چون بیشتر بود اسکار پسند تر بود
بازی باحال دیگه فیلم هم دنی مک براید بود به نظر من
در کل خیلی خنده دار نبود ولی جالب بود
6 از 10

Modern Samurai

کاربر سایت
Aug 31, 2007
1,333
نام
نوین
بازی نیک نولتی هم به نظر من خیلی خوب بود از تام کروز بهتر بود.کجای بازی تام کروز خوب بود.فقط داشت یا فحش میداد یا میرقصید دیگه!! :cool:

clockwork orange

کاربر سایت
Aug 17, 2007
793
نام
اردلان
موضوع فیلم اصلا برام جذاب نبود و تنها چیزی که باعث می شد تا آخر ببینم بازیها بود.البته بازی پن خوبه ولی بازیهای خیلی بهتری هم داشته(فیلم The Assassination of Richard Nixon که نامزد هم نشد براش بازیش چندین برابر از میلک بهتره) برولین هم خوب بود ولی خیلی حرفی برای گفتن نداشت.ون سنت فیلمساز خوبیه ولی فیلماییش که به سمت سینمای جریان اصلی رفته از نظر من فیلمای متوسطین همین فیلماش رو هم آکادمی تحویل گرفته.7/10
آدمیه که از قدرت رسما سو استفاده می کنه
با این جمله مخالفم.
Persona
من پرسونا رو خیلی تو کارای برگمن دوست ندارم.چون نمی تونم باهاش ارتباط برقرار کنم.برگمن هم نهایتا 6تا کار خوب داره. بهترین کاراش از نظر من توت فرنگیهای وحشی و مهر هفتمه.قبلا گفتم تو کاراگردانای اروپایی جزو سه نفرییه که تو همه ی کاراش امضاش دیده می شه.
Vertigo
شاهکار هیچکاک از نظر من و البته نه فقط من.از اون فیلماییه که بعدها به خیلی از جنبه هاش پی بردم.فیلم از همه نظر عالیه فیلمبرداری و دکوپاژش هم مثه اکثر کارای هیچکاک عالیه. ولی با این قضیه ی مرد سالانه ی فیلماش مشکل دارم و تا حد زیادی حرفهای ژیژک رو درباره ی سینماش قبول دارم ولی عظمت هیچکاک غیرقابل انکاره. راستی سینا تو فیلمسازهای محبوبت کیان؟
A Space Odyssey: 2001
اینم که قبلا گفتم شاهکاره عجیبیه و بهترین فیلم کوبریک.
نکات مثبت فیلم یکی Art Directionش هست یکی هم اینکه فیلم بعد از این همه سال و چند بار دیدن هنوز کهنه نشده
نه فقط Art Direction بلکه جزو فیلمهای landmark در جلوه های ویژه اس و استفاده ی استادانه از موسیقی هم از نکات مثبتشه همینطور فیلمبرداری عالی(که این تو اکثر کاراش عالیه) اصلا خود HAL یکی از نکات مثبت فیلمه.
طبق معمول 90 درصد کارای کوبریک بازیگری فیلم افتضاحه
اینو کاملا مخالفم و یکی از اون انتقاداتیه که از نظر من کاملا بی مورده. اولا تو 2001 اصلا کاراکتری وجود نداره که بخواد بازی خاصی وجود داشته باشه. قابل لمس ترین کاراکتر HALه. دوم اینکه فیلم کاملا به تصویر تکیه داره و ابدا یه فیلم کاراکتر محور نیست برای همین اصلا بازیها تو این فیلم مدنظر نیست و البته شاید بی احساس بودن بازیگر دیو بومن کنایه اییه برای نشون دادن اینکه حتی Hal از دیو بومن احساسی تر و حتی انسانی تر می زنه.. سوم اینکه این چیه که می گن بازیای فیلمای کوبریک چرته. پس بازی کرک داگلاس تو Paths of Glory , پیتر اوستینو تو اسپارتاکوس و اکثر بازیگراش, پیتر سلرز و جرج سی اسکات تو استرنجلاو , ملکوم مکداول تو کلاکورک , آر لی ارمی و Vincent D'Onofrio تو فول متال جکت و حتی نیکلسون با وجود عروسکی شدنش تو آخر شاینیگ و حتی بازیای کوچکتری مثه استرلینگ هیدن تو قتل همه بازیهای خوب به بالا و بعضا عالین. کوبریک از نظر من خیلی خوب از بازیگراش استفاده کرده.
ساعت اول فیلم کاملا زائده
2001 کلا فیلمیه که با مذاق همه جور نیست و تو این فیلم هم باید از بعضی چیزا بزنی تا بتونی لذت ببری. کسی که می گه فیلم طولانیه یا کنده یا قسمتیش زائده دقیقا یکی از نکات اصلی فیلم رو متوجه نشده. لذت فیلم در همین دقت به جزئیات و هماهنگ بودن موسیقی با تصویر و در مجموع نشون دادن تصویری واقعگرایانه از فضاس. یعنی فیلمی نیست که بخوای منتظر قسمت پایانی فیلم باشی بلکه از همون شروع فیلم باید به جزئیاتی که کوبریک و کلارک به تصویر در اوردن دقت کنی.اینم باید در نظر داشت که تا قبل از این فیلم هیچ تصویری از فضای بیرون از زمین موجود نبوده و تمام تصاویری که تو فیلم کوبریک خلق کرده زاده ی تخیلن ولی بعدها مشخص شد که این تخیل چقدر به واقعیت نزدیکه.
در آخر من هدف فیلم رو درک نمی کنم
آیا فیلم می خواد بگه راز دنیا بشریته و دنبالش تا ابدیت نریم ؟
هدف فیلم خیلی پیچیده تر از این حرفاس و ربطی هم به چیزی که گفتی نداره. البته از اون فیلماییه هر کسی می تونه برداشت خودش رو داشته باشه. بی خود نیست که لقب نقد ناپذیرترین فیلم رو گرفته. هم قسمت ابتدایی(Dawn of Man) هم قسمت دوم که از اون مچ کات استخون شروع می شه(که از نظر من بهترین مچ کاتیه که دیدم) و هم قسمت سوم یعنی ژوپیتر و بی نهایت هر کدوم حرفهای متفاوتی می زنن و در آخر به هم ربط پیدا می کنن. خیلی وقت پیش چندتا نقد انگلیسی پیدا کرده بودم که از دیدگاههای مختلف فیلم رو تحلیل کرده بودن اگه پیداشون کردم می ذارمشون. فقط این این یادم بود که از یه دیدگاه فیلم رو تحلیل کرده و بد هم نیست اگه خواستی ببین.http://www.delnamak.blogfa.com/post-125.aspx قبلنا من چقدر بحث کردم با چند نفر دیگه سر این فیلم آخر سر به یه چیز مشترک نرسیدیم.
خیلی چیز خاصی به ذهنم نمی رسه به عنوان داستان بگم
این فیلم از اون فیلماییه که plot مشخصی نداره ولی contentه بی نظیری داره. سینا بنظرم تو اصلا با فیلم ارتباط برقرار نکردی همین دلیلیه که چرا داستان رو متوجه نشدی و من فکر می کنم اگه کسی 2001 رو بدون درک محتواش ببینه نمی تونه خیلی لذت ببره(البته این دلیل بر این نیست که اگرم کامل کسی متوجه بشه که خیلی هم شدنی نیست ازش حتما لذت ببره) البته منم بعد از چهار پنج بار دیدن و حوندن 80 90 صفحه تازه به عظمت واقعی فیلم پی بردم
-----------------------------------------------------------------------------------------
Frost/Nixon
از این فیلم خیلی انتظار نداشتم جذبم کنه ولی تا حد خوبی جذاب بود.لانجلا از نظر قیافه خیلی شبیه نیکسون نبود ولی کاملا مثه نیکسون بود. شین هم خوب بود.بیشترین چیزی هم که جذاب بود تو فیلم همین بازیا بود و تمام.8/10
--------------------------------------------------------------------------------------------
THE Visitor
از ساختار نخ نمای فیلمنامه که بگذریم، فیلم بدی نبود. بازی جنکینز کاملا بدون خودنمایی بود.7/10
visitor.png

آخرین ویرایش:

GENE

کاربر سایت
May 12, 2007
2,982
نام
مهدی
Forrest Gump 1994
tn2_forrest_gump_3.jpg

آقا کلی با این فیلم حال کردم. عجب تم باحالی داشت. داستان در مورد یه پسره که IQ چندان بالایی نداره و همه مسخرشمی‌کنند اما همین پسر کم‌کم بزرگ میشه و به جاهایی میرسه که هیچ کس حتی فکرشم نمی‌کرد.
9/10

sina_unl

کاربر سایت
Oct 27, 2005
2,065
نام
سینا
بازی نیک نولتی هم به نظر من خیلی خوب بود از تام کروز بهتر بود.کجای بازی تام کروز خوب بود.فقط داشت یا فحش میداد یا میرقصید دیگه!!
نیک نولتی اصلا اضافی بود اگه نظر منو بخوای اصلا اون تاثیر درامی که می خواستن رو کارکترش نداشت خنده دار هم که نبود
خنده دار ترین و بهترین بخش فیلم بدون شک تام کروز بود
==
با این جمله مخالفم.
اینجوری که برای بدست آوردن رای با کارکتر برولین برخورد می کنه واقعا من چیز دیگه تو کارش نمی بینم
دقیقا سیاست چماقه
عملا می گه برای من رای بده تا برات رای بدم
==
شاهکار هیچکاک از نظر من و البته نه فقط من.
ولی من Psycho رو ترجیح می دم
البته من آدم هیچکاک پسندی نیستم پس زیاد مسئله ای نیست که اصولا با فیلماش حال نمی کنم اما به عنوان آدم که با هیچکاک حال نمی کنه حدود چهل تا از فیلماش رو دیدم
==
راستی سینا تو فیلمسازهای محبوبت کیان؟
خیلی خاص نمی تونم بگم ولی اگه بخوام لیستی بدم که همه یا اکثر فیلمای یه کارگردان رو دوست دارم :
اسپیلبرگ ، فینچر ، نولان ، آرنوفسکی (این یکی رو تازه با دیدن مجدد همه فیلماش بهش رسیدم) ، رنوار ، کارپنتر (قبل از دهه 90 ) ، رودریگز ، کاران جوهر ، گیلیام (تا 12 Monkeys ) و پول توماس اندرسون و یه تعدادی که الان حضور ذهن ندارم
البته دلیلی نداره که مثلا از گدار یا چه می دونم کیشلوفسکی یا فورد یا هاکس خوشم نیاد فقط به اندازه اینا نیست وگرنه فیلمایی که از فورد دیدم امتیازاشون اکثرا 8 و 9 می دم
==
landmark در جلوه های ویژه اس
این یکی واقعا نیازی به گفتن نداشت
هر کی فیلم رو دیده قبول داره مگر اینکه کور باشه
==
کرک داگلاس تو Paths of Glory , پیتر اوستینو تو اسپارتاکوس و اکثر بازیگراش, پیتر سلرز و جرج سی اسکات تو استرنجلاو , ملکوم مکداول تو کلاکورک , آر لی ارمی و Vincent D'Onofrio تو فول متال جکت و حتی نیکلسون با وجود عروسکی شدنش تو آخر شاینیگ
غیر از داگلاس و سلرز بقیه رو مخالفم
خصوصا مک داول و نیکلسون (اصولا Shining رو خیلی فیلم متوسطی می دونم)
==
این فیلم از اون فیلماییه که plot مشخصی نداره ولی contentه بی نظیری داره.
دقیقا به همین دلیل گفتم در مورد داستان چیز خاصی نمی شه بگم نه اینکه داستان رو نفهمیده باشم
قشنگی فیلم اینه که خود ببیننده جریان رو کم کم ببینه نه اینکه من یه خلاصه دست و پا شکسته بگم
==
در مجموع من در مقابل 2001 موضع خاصی نداره
از بعضی لحاظ می پسندمش از بعضی جهات هم نه
در کل خیلی وقت پیش هم گفتم جنس فیلم به من نمی خوره
در ضمن من نه طرفدار کوبریکم نه دشمنش
بعضی فیلماش رو حال می کنم (بری لیندون ، فول متال ، کیلینگ ، آیز واید شات ، استرنجلاو) بعضی هم کم و بیش دوس دارم (2001 ، کلاکورک، Paths of Glory و اسپارتاکوس ) بقیه هم خوشم نمیاد (لولیتا ، شاینینگ )
Fear & Desire و کیلرز کیس رو هم ندیدم

Aurlito

کاربر سایت
Feb 16, 2008
1,749
نام
چوبک
The Curious Case of Benjamin Button
5/10
از کارهای قبلی فینچر بهتر بود، اما هنر فیلم توی فیلمنامش هست که یک داستان کوتاه رو یک فیلم 3 ساعته کرده. بازی بلانشه هم که *. کلا قسمت اول فیلم، بهتر از قسمت دومش بود.
از لحاظ تکنیکی هم ترکیبی بود از سیتیزن کین و فارست گامپ، البته در قشنگی فیلم توفیری نمیکرد.

clockwork orange

کاربر سایت
Aug 17, 2007
793
نام
اردلان
عملا می گه برای من رای بده تا برات رای بدم
مشکل بیشتر از خود کاراکتر برولین بود. بعدا هم با استعفا و تقاضای پس گرفتن سمت و خلاصه آخر فیلم بیشتر این قضیه روشن شد. البته این تحلیل منه.
حدود چهل تا از فیلماش رو دیدم
پووووف... چی دیدی ازش کل فیلماشو حساب کنیم 10% کاراش خوب به بالان.
البته دلیلی نداره که مثلا از گدار یا چه می دونم کیشلوفسکی یا فورد یا هاکس خوشم نیاد فقط به اندازه اینا نیست
خب سلیقه خیلی چیزا رو نشون می ده.
icon_rolleyes.gif
اون قسمتی که مشخص کردم جالب نیست.
خصوصا مک داول و نیکلسون (اصولا Shining رو خیلی فیلم متوسطی میدونم
icon_biggrin.gif
مک داول رو خیلی مخالفم اصلا یکی از نکات بسیار مثبته کلاکورکه به نظر من. نیکلسون هم اوراکت می کنه ولی در خدمته فیلمه چون قبلا هم گفته بودم در مورد بعضی بازیا که اوراکت دلیل بر بد بودن نیست. در مورد شاینینگ باز مخالفم بین فیلمای کوبریک آره ولی بین فیلمای هم ژانرش نه عالیه.
در مورد بازیگرا هم که تفاهمی نداریم ظاهرا چون مثلا همون سلرز که گفتی من بازی سی اسکات رو بهش ترجیح می دم.
قشنگی فیلم اینه که خود ببیننده جریان رو کم کم ببینه نه اینکه من یه خلاصه دست و پا شکسته بگم
درسته ولی من می تونم یه خلاصه ی واقعا خلاصه از فیلم بدم که کلیت فیلم رو نشون بده.
بعضی فیلماش رو حال می کنم (بری لیندون ، فول متال ، کیلینگ ، آیز واید شات ، استرنجلاو) بعضی هم کم و بیش دوس دارم (2001 ، کلاکورک، Paths of Glory و اسپارتاکوس ) بقیه هم خوشم نمیاد (لولیتا ، شاینینگ )
تقریبا کل کاراش رو دوست دارم به غیر از لولیتا و بری لیندون و آیز واید شات(که البته هر سه اینام فیلمای خوبین ولی اون یکیا رو ترجیح می دم.) و البته در مورد موضعت نسبت به بری لیندون و شاینینگ خیلی تعجب کردم.

آخرین ویرایش:

parham_safa

Rossonero
مدیر انجمن
Sep 24, 2005
8,310
نام
پرهام
سلام
یه دلیل ساده وجود داره که من با سینمای برگمن حال نمی کنم : فیلماش زیادی شخصی هستن
به نظر من تنها فیلم قابل تحملش " مهر هفتم " هست که البته من خیلی دوسش دارم .
توت فرنگی رو هم نتونستم باهاش ازتباط برقرار کنم .
-----
امشب برای نمیدونم چندمین بار نشستم Sky High رو نگاه کردم .
عجیب با این فیلم حال میکنم .
زیر 80 بهش نمیدم .
-----
پ.ن : سینا با نظرت درباره kiss kiss bang bang کاملاً موافقم .

Punisher_2008

کاربر سایت
Oct 13, 2007
117
The Curious Case of Benjamin Button
5/10
از کارهای قبلی فینچر بهتر بود، اما هنر فیلم توی فیلمنامش هست که یک داستان کوتاه رو یک فیلم 3 ساعته کرده. بازی بلانشه هم که *. کلا قسمت اول فیلم، بهتر از قسمت دومش بود.
از لحاظ تکنیکی هم ترکیبی بود از سیتیزن کین و فارست گامپ، البته در قشنگی فیلم توفیری نمیکرد.

عجب شما به اين شاهكار از 10 /5 ميديد ؟!!!!!!!!!
بابا اين فيلم خيلي قشنگ بود و الان هم نامزده جايزه اسكار هم هستش !
و من مطمئن هستم كه جايزه اسكار از بين شواليه تاريكي{The Dark Knight } و اين فيلم يكيشون انتخاب ميشه !
من كه از 10 /9.5 ميدم !
ولي خودمونيا 3 ساعت طول كشيد تا ديدم و الان هم اصلا پشيمون نيشتم كه ديدمش !

M1sChief

کاربر سایت
May 24, 2006
2,156
نام
آريا
عجب شما به اين شاهكار از 10 /5 ميديد ؟!!!!!!!!!
بابا اين فيلم خيلي قشنگ بود و الان هم نامزده جايزه اسكار هم هستش !
و من مطمئن هستم كه جايزه اسكار از بين شواليه تاريكي{The Dark Knight } و اين فيلم يكيشون انتخاب ميشه !

شما چه جوري TDK رو رقيب Benjamin Button ميدوني تو اسكار؟.

Jesper Kyd

کاربر سایت
Oct 28, 2005
933
نام
محمدحسن
Kiss Kiss Bang Bang
اتفاقا منم بخاطر نظر امین که گفته بود احساس پالپ فیکشن بهش دست داد...با تو که گفتی بهترین بازیه جونیور...دیدم.فقط جذب کمدی فیلم شدم،ته فیلم از اون فیلماییه که مخصوصا برای سورپرایز کردن انگاری می خواد ساخته شه ولی دووم نداره،بازیه جونیور هم خوب البته تا اینکه اون تراپیک تاندر هم دیدم،گفتم این بهتر بود...در کل،اصلا با PF از دب اکبر تا دب اصغر فرق داشت:biggrin1:اون اعتقادات مذهبی داره،طرف توبه می کنه...این دو نفر که دنبال سوژه جنایی ان،گنگستری هم نبود...
Vertigo
به نظر منم شاهکارای هیچکاک 4 تا یا نهایتا 5 تاس،کتابی هست از این موجود:هیچکاک،همیشه استاد! که جالبه،کلا نمی خوام لیستا رو مبنای خودم بدونم ولی AFI رو بهترین لیست می دونم،به نظر من اینکه باعث شده همین فیلم Vertigo کلی صعود کنه همون صحنه هاییه که مطبوعات ازش به راز هیچکاک یاد می کنن،یه سری شات هایی هست که تو اون کتابه هم بود خیلی جالبه...دوباره باید بخونم :biggrin1: کلا جدا از امضاهای هیچکاک من باشم می گم،این آدم دو تا امضا تو فیلماش حک می کنه،دومیش همین سایه ها،روح ها،یا کلا شی سیاهی که رو صحنه میاد...:
راستی،تو کنکور 87 که رفته بودم هنر هم بدم،یه سوال اومده بود که این تم مربوط به کدام فیلم است،منم زدم:biggrin1:...خیلی فاز داد،خدایی کاش می رفتیم هنر،یا سر از کارگردانی در میاوردیم،یا منتقدی دیگه (کف فیلمسازی).ها؟!
کجای بازی تام کروز خوب بود.فقط داشت یا فحش میداد یا میرقصید دیگه!!
نظر سینا رو هستم :biggrin1: اینکه فحش بده یا می رقصه که دست کروز نیست،نقششه،سناریو شه...

راستی،در راستای نظرتون،موندم چطور لولیتا رو اصلا جزو فیلمای بدش به حساب میارین...

Training Day
داستانش در مورد یه پلیس نپخته تو بخش مواد مخدره که از بخت بدش می خوره به پست یه آدمی که مثلا می خواست راه و روش این حرفه رو یاد بده...
بالاخره این فیلم رو دیدم :biggrin1: همیشه برام سوال بود،آخه این واشینگتون تو این فیلم چیکار کرده که اسکار رو از چنگ راسل کرو یا پن در آورده،بازیه مبهوت کننده ی اون دو تا کجا این کجا،هر چند من نمی گم بازیش بد بوده (اگه هم آکادمی بهش لطف کرده واسه همون 10 دقیقه آخره فیلم بود) ولی الله وکیلی اسکار باید به کرو می رسید.تو ذهن زیبا اصلا انگاری نقش و بازیگر لمه همدیگه رو داشتن...به هر حال فیلم قشنگیه و بازم موندم آخه چطور این فیلمارو اجازه می دن بره رو پرده،چطور همچین دیالوگایی...حذفشون نمی کنن؟! آخه همچین فیلمایی رسما دارن اداره پلیس رو که زیر سوال می برن هیچ،آدمای خوب این اداره هم یه جورایی بهش میگن آره بهش میگم...فیلم قشنگیه،تو مایه های departed یا L.A. confidential ه که اونارو خوشتون اومد،اینم...8/10

آخرین ویرایش:

clockwork orange

کاربر سایت
Aug 17, 2007
793
نام
اردلان
Werckmeister Harmonies
بعد از توقعات بسیار بالا این فیلمو دیدم و تا حدی ناامیدم کرد.کسایی که از فیلم خوششون اومده از محتوای پیچیده و شاعرانه و چند لایه ی فیلم حرف می زنن ولی وقتی از خودشون می پرسم واقعامنظور فیلم چیه هاج و واج می مونن. چندین نقد و comment هم خوندم تا ببینم واقعا کسی تونسته درست این فیلمو تحلیل کنه ولی تنها چیزی که می بینم اینه که همه یکصدا می گن فیلم بسیار عمیقیه ولی هیچکس درباره ی اینکه واقعا محتوای فیلم چیه حرف زیادی نمی زنه و بیشتر استایل کارگردان رو مدنظر قرار می ده. صرف نظر از محتوا که یه سری ایده ی در هم بر هم دربارش دارم استایل کارگردان(بلا تار) هم برام جالب بود و هم اذیتم می کرد.مخصوصا سیاه سفید بودن و فیلمبرداری و فضاسازی جالب بود. من اصولا با فیلمای slow pace مشکلی ندارم و بستگی به خود ساختار فیلم ممکنه خوشم میاد ممکنه هم نه ولی شخصا از این فیلم خیلی خوشم نیومد.کارگردان تا حد زیادی از سبک تارکوفسکی الگو گرفته با این تفاوت که من با بعضی کارای تارکوفسکی کاملا ارتباط برقرار کردم ولی با این نه. فیلمساز معاصر دیگه ای هم هست مثه زوياگينتسف که اون هم کاملا از تارکوفسکی الگو گرفته با این تفاوت که فیلماش برای من خیلی قابل لمس تره.کارای بلا تار ظاهرا تاثیر زیادی هم رو گاس ون سنت داشته لانگ شاتهایی از افراد در حال راه رفتن با کلوزآپ از صورتشون المانهای آشنایی برام بودن که مخصوصا تو Gerry و تا حدی تو Elephant بکار رفتن. که البته تو Gerry کاملا یه الگوی شکست خورده بود. 6/10
post-316704-1131462238.jpg

--------------------------------------------------------------------------------------
The Sea of Grass
خب الیا کازان هم می تونه مزخرف بسازه حتی با فیلمنامه ای که تنها شخصی مثل الیا کازان میتونست اونو به یه شاهکار تبدیل کنه با همون تم همیشگی فیلماش.6/10
-----------------------------------------------------------------------------------------
Head-On
از The Edge of Heaven بنظرم فیلم بهتری بود و کلا گافها و فاصله های بی خودی فیلمنامه ی اونو نداشت. چیزی که واقعا باعث تعجب من شده شباهت مضمون دو فیلم تا حد بسیار زیادییه. انگار داشتم یه نسخه دیگه از Edge of Heaven نگاه می کردم با سوژه متفاوت. کلا به نظر من اینجور تکرار کردن کارگردان یه ضعف بزرگ براش محسوب می شه.7/10
119tms9.jpg

راستی،در راستای نظرتون،موندم چطور لولیتا رو اصلا جزو فیلمای بدش به حساب میارین
یه چیزی رو اضافه کنم لولیتا کار خوبیه ولی بین کارای کوبریک کاملا یه کار متوسطه به نظر من. البته لولیتای ادریان لین یه سری نکات مثبت داره نسبت به این نسخه و نسخه کوبریک هم یه سری نکته مثبت نسبت به اون یکی داره. منتها لین دقيقا مخاطب درجه 2 و 3 رو نشونه گرفته و کلا بنظرم هدف کتاب رو اصلا درک نکرده.

آخرین ویرایش:

sina_unl

کاربر سایت
Oct 27, 2005
2,065
نام
سینا
اون قسمتی که مشخص کردم جالب نیست.
منظور از اون قسمت "مثلا" بود
بابا چرا منظور دار برداشت می کنی
==
پووووف... چی دیدی ازش کل فیلماشو حساب کنیم 10% کاراش خوب به بالان.
چون من با هیچکاک خیلی حال نمی کنم ( و اصلا قبول ندارم جز تاثیر گذارترین کارگردان های تاریخ سینماست) سعی کردم همه فیلماش رو ببینم (بعضیاش گیر نمیان ) که به طرفداراش به موقع تو پوزی بزنم :D
==
البته در مورد موضعت نسبت به بری لیندون و شاینینگ خیلی تعجب کردم.
اینو همه تعجب می کنن
واقعا من چرا از لیندون خوشم میاد و از شاینینگ بدم میاد ؟ :D
==
موندم چطور لولیتا رو اصلا جزو فیلمای بدش به حساب میارین...
همونطور که اردلان هم گفتم تو کارای کوبریک خیلی کار تاپی نیست
یه جورایی فیلم برای همه نیست
==
200px-Million_Dollar_Baby_poster.jpg

Million Dollar Baby
کارگردان: کلینت ایستوود
بازیگران: کلینت ایستوود ، مورگان فریمن ، هیلاری سوانک
داستان: دختری برای بوکسر شدن پیش یه مربی با سابقه میاد در ابتدا مربی اونو رد می کنه اما کم کم تصمیم می گیره که بهش کمک کنه ...
ژانر: درام
بعد از گذشت چند سال و فروکش کردن فن بوی درون (!) به نظرم هیلاری سوانک مستحق اسکاری که گرفت بود
به علاوه اینکه این فیلم یکی دیگه از فیلمای ایستووده که خوشم میاد (جالب تعداد فیلمای ایستوود که خوشم میاد زیاد نیست اما 4 تاشون مال 2000 به بعد هستن)
بازی های فریمن و خود ایستوود هم واقعا کم و کثری نداشتن
نکته خیلی مثبت فیلم این که بی خودی فیلم احساسی نکرده و یه داستان نسبتا ناراحت کننده رو خیلی صمیمی روایت می کنه
مثل خیلی فیلمای دیگه ایستوود خبری از فیلمبرداری عجیب و غریب یا چیزی خاص فیلمای ایستوود باشه نیست بلکه یه فیلمه با دنیای خاص خودش
8.5 از 10
==
200px-Narc_Poster.jpg

Narc
کارگردان: جو کارناهان
بازیگران: جیسون پاتریک ، ری لیوتا
داستان:دو پلیس با سابقه نسبتا خراب بر روی ماجرای قتل یه پلیس مخفی تحقیق می کنن ...
ژانر: جنایی / پلیسی
سعی کردم به فیلم یه فرصت دیگه بدم اما بازم به این نتیجه رسیدم که واقعا به شکل بی خودی فیلم خیلی طرفدار داره
بازی ها ، پایین تر از حد آماتور
داستان ، بهتره هیچی راجبش نگم
فیلم کم خرج خوب داریم مثل پالپ فیکشن مثل بریک مثل رستلر
فیلم کم خرج مضخرف هم داریم مثل این که خیلی ها به خاطر کم خرج بودنش بی خودی از اشکالاتش طرفداری می کنن
3 از 10
==
200px-189656~Groundhog-Day-Posters.jpg

Groundhog Day
کارگردان:هارولد رامیس
بازیگران:بیل موری ، اندی مک داول
داستان: فیل کانرز هواشناس تلویزیون برای چهارمین سال متمادی مجبوره که بره و گزارشی از مراسم سالانه Groundhog Day در شهر کوچکی تهیه کننده ، اون از این کار به شدت بدش میاد ولی این بار سوپرایز های بزرگی انتظارش رو می کشن ...
ژانر: کمدی
دیدن بیل موری هیچ وقت برای من لذت بخش نبوده
نمی گم بازیگر بدیه فقط نوع بازیش خیلی بهم نمی چسبه
داستان فیلم خیلی جالبه و یه مقدار مقدمه ش طول می کشه یعنی اگه دو دقیقه دیگه طول کشیده بود تا داستان اصلی شروع بشه من خوابم برده بود ولی بعد که شروع می شه تا یه جاهایی منو میخکوب کرد چون ایده باحالی بود
اما فیلم هی جذابیتش رو از دست می ده هی دوباره جذاب می شه
ولی در مجموع به موقع تمام می شه
7 از 10
==
200px-Little_miss_sunshine_poster.jpg

Little Miss Sunshine
کارگردان:جاناتان دیتون و والری فریس
بازیگران:گرگ کینیر ، آلن آرکین ، استیو کارل ، ابیگیل برسلین
داستان: خانواده ای که از لحاظ مالی وضعیت متوسطی دارن برای رسوندن دخترشون به شرکت در مسابقات دختر شایسته ( :D ) سفر پر ماجرایی رو آغاز می کنن ...
ژانر: کمدی تلخ
خیلی فیلم شیرینیه ولی همون 2 سال پیش هم گفتم خیلی بیشتر از حقش بهش رسید
یه جور حس خوشه های خشم رو داره ولی من اینو هم از فیلم هم از کتاب خوشه های خشم بیشتر دوس دارم
یه جورایی ملموس تر از اونه چون اون یکی رسما تاکیدش رو آمریکا و یه دوره خاص ولی این داستان رو می تونه خیلی جاهای دیگه هم اتفاق بیفته و کاملا می شه حسش کرد
مزیت فیلم نسبت به خیلی دیگه از کارای همسبکش اینه که یه پایانی که داره که به کلیت فیلم میاد
بازی های فیلم هم خوبن خصوصا آرکین ولی من با اسکارش کماکان موافق نیستم
8 از 10
==
200px-Good_will_h.jpg

Good Will Hunting
کارگردان :گاس ون سنت
بازیگران:مت دیمن ، رابین ویلیامز ، بن افلک ، استلان اسکارسگارد
داستان:ویل هانتینگ یه نابغه ریاضی که تحصیلات دانشگاهی نداره و زندگی و استعدادش رو بی خودی تلف می کنه تا اینکه افرادی سعی می کنن بهش کمک کنن ...
ژانر:درام
من از ون سنت بدم میاد از دیمن هم خیلی خوشم نمیاد ولی از این فیلم واقعا خوشم میاد اصلا هم موافقم نیستم که فیلم Overrate شده ایه
یه فیلمی که یه داستان ساده می گه در مورد آدم های نه چندان و تا آخرش آدم رو با خودش می کشونه
مو سیقی متن فیلم خیلی مناسب کار شده و خیلی حرفه ای چون فیلمیه که خیلی رو دیالوگ تمرکز داره و خیلی جا برای سکانس هایی که صرفا کارکتر ها رو نشون بده و موسیقی رو کار بره نداشته اما موسیقی تو فیلم به موقع میاد و وظیفه ش رو انجام می ده
بازی ویلیامز واقعا یکی از بهترین های دهه قبله به نظر من
نکته مهمم دیگه فیلم هم فیلمنامه فیلمه ، ای کاش افلک بیشتر فیلمنامه بنویسه و کارگردانی کنه جای بازیگری
8 از 10

clockwork orange

کاربر سایت
Aug 17, 2007
793
نام
اردلان
چون من با هیچکاک خیلی حال نمی کنم ( و اصلا قبول ندارم جز تاثیر گذارترین کارگردان های تاریخ سینماست) سعی کردم همه فیلماش رو ببینم (بعضیاش گیر نمیان ) که به طرفداراش به موقع تو پوزی بزنم
...
من از هاکس یا تروفو خوشم نمیاد ولی نمی تونم بگم فیلماسازان تاثیرگذاری نبودن چه برسه به هیچکاک...:-"... و البته ...خیلی جالب بود کل جمله ات...
9lfwh6l2n8vay7ghpcic.gif

یه جور حس خوشه های خشم رو داره ولی من اینو هم از فیلم هم از کتاب خوشه های خشم بیشتر دوس دارم
یه جورایی ملموس تر از اونه چون اون یکی رسما تاکیدش رو آمریکا و یه دوره خاص
خوشه های خشم یه حس بدی داره ولی این حس خوبی داره.البته از نظر من به هم اصلا ربطی ندارن که بخوام مقایسه کنم.
نکته مهمم دیگه فیلم هم فیلمنامه فیلمه ، ای کاش افلک بیشتر فیلمنامه بنویسه و کارگردانی کنه جای بازیگری
اینو خیلی موافقم. البته با دمون نوشته و با وجود نکته های مثبتی که گفتی فیلم متوسطیه به نظر من.
---------------------------------------------------------------------------------------------
Doubt
داستان فیلم خیلی درگیر کنندس و بازیهای خوب هم تاثیرش رو بیشتر کرده اما کلا مثه بعضی فیلمای امسال بیشتر بار فیلم رو دوش بازیگراس و اگه حذفشون کنم فیلم ارزشش پایین میاد.یه چیزیم که باعث می شه بهش پایینتر نمره بدم اینه که با وجود پردازش خوب داستان و درگیر کردن با مفهومی که همون اسم فیلمه محتوای فیلم تا حدی آبکیه.7/10
2vipk49.jpg

doubt_ver3.jpg

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
    or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر