Rate your last seen movie (قوانین پست اول حتما رعایت شود)

Darkfie1d

Lux Omnia Vincit
Loyal Member
Sep 25, 2005
3,040
نام
Gwynbleidd Darkfield
  • اگه خواستید پستی رو نقل قول کنید به جای جواب دادن توی این تاپیک پست رو ببرید داخل تاپیک Movie Center و بزارید پست های اینجا به صورت یک پارچه باقی بمونه. برای این کار گزینه "+ نقل قول" رو پایین سمت چپ پست مورد نظرتون بزنید تا پست انتخاب بشه بعد داخل تاپیک Movie Center از ادیتور گزینه
    1620238607876.png
    رو بزنید و پست مورد نظرتون رو اونجا نقل قول کنید.

• لطفاً اسم فیلم رو حتماً بنویسید عکس به صورت خالی کافی نیست
  • عکسها رو حتماً به صورت Thumbnail/کم حجم قرار بدید.
  • دوستان لطف کنن به جای شیوه های من درآوردی برای امتیاز دادن ، 10 رو حداکثر قرار بدن و نسبت به اون امتیاز بدن.
  • نوشته هایی که ممکنه بخش خاصی از داستان فیلم رو لو بده، داخل تگ اسپویلر باید گذاشته بشه، در غیر اینصورت برخورد می شه
  • از پست کردن هر گونه مطلبی که به مبحث این تاپیک مربوط نمیشه خودداری کنید

امکان ویرایش قوانین وجود داره .

sorvinho

کاربر سایت
Sep 8, 2010
4,233
نام
سروش
آقا قضیه رو زیاد پیچیده نکنید! :d کل حرف من اینه:

1- واسه کسی که از یه طرف Hours 127 و Contact و Apollo 18 رو دیده.

2- و از طرف دیگه مستندهایی مثل Hubble 3D و Space Station 3D و... دیده (از لحاظ بصری)

حتی اون صحنه فضانوردای Modern Warfare 2 اگه یادتون باشه! :d

---> دیگه Gravity چیز جدیدی براش نداره و قدمی رو به جلو برای صنعت سینما نیست! همین. (حالا یکی میاد میگه مگه همه فیلما باید چیز جدید داشته باشن و ادامه داشتان... 8-|)

تعجب من از منتقداس که واسه چنین فیلمی متاسکور 91 ثبت کردند.
Overrated Guys, Overrated. :d
سید من خودم خیلی این فیلمو قبول دارم،و بهش 10 دادم(دوتا فیلم رو من کلا ده دادم:D)اما حرف و نظرت رو قبول دارم،اما اینجا شرایط چیزه دیگس،یا باید هرچی که همه گفتن خوبه،تو هم بگی خوبه،یا میان میگن میخوای جلب توجه کنیو اینا :D

kimsungbabak

کاربر سایت
Apr 15, 2011
3,303
نام
بابک
HER
فیلم جالبی بود. مخصوصا که یه ایده نسبتا بکری داشت. تنها مشکلش پایان سرهمبندی شده فیلم بود. آهنگ آخر فیلم هم واقعا زیباست:x
8/10

Democracy

Stay hungry. Stay foolish.
کاربر سایت
Feb 15, 2010
4,957
ولی از کسی که بعد از یه دست Ghosts زدن (مینستریم ترین بازی قرن) اومده اینجا پست میده انتظار بیشتریم نداریم.

بعد از دیدن فیلمهای تارکفسکی و تارانتینو و وودی آلن و دیوید لینچ و برادران کوئن و کیشلوفسکی و سرگئی آیزنشتاین و اوزو و کوروساوا و .... (اگه دوست داری تمام فیلمهایی که برات دیدم رو ردیف کنم ) یه دست Ghosts زدن خیلی هم میچسبه

- - -ویرایش - - -

2- و از طرف دیگه مستندهایی مثل Hubble 3D و Space Station 3D و... دیده (از لحاظ بصری)

---> دیگه Gravity چیز جدیدی براش نداره و قدمی رو به جلو برای صنعت سینما نیست! همین. (حالا یکی میاد میگه مگه همه فیلما باید چیز جدید داشته باشن و ادامه داشتان... 8-|)

طرف کپی برابر اصل مسعود فراستی هست ! باور کنید

crm_114

کاربر سایت
Apr 18, 2012
31

حتی اون صحنه فضانوردای Modern Warfare 2 اگه یادتون باشه!
من اینایی که گفتی رو ندیدم یا یادم نمیاد دقیق غیر از 127 ساعت :D
ولی پیشفرضم اینه که فیلمبرداری مستندها قاعدتا با فیلمبرداری سینمایی ها فرق داره تا حدود زیادی. مخصوصا این مستندهایی هم که تو میگی که اینطور که از اسمشون پیداست کلا تم informative و علمی دارن و نریتیو نیست. اینطوری نیست که مثلا 5 نفر دور هم تو اسکار نشسته باشن و بگن "ای وای چه ستاره های درخشان و قشنگی :× این فیلم بهش جایزه ی بهترین فیلمبرداری و کارگردانی میدیم میدیم XOXO"
به همین دلیل و به دلیل اینکه اطلاعات کافی رو برای دفاع از نظرت رو نمیکنی زیاد نمیشه رو نظرت حساب کرد. هرچند شاید تا حدودی حرفت درست باشه که داستان گراویتی چندان جدید نیست ولی خب whatever. داستان 12 years a slave هم جدید نیست.
اون قضیه قدم رو به جلو برای صنعت سینما هم که فک کردی مگه هر سال ده فیلم میسازن که قدم رو به جلو باشه برای صنعت سینما یا مثلا فقط فیلم هایی که قدم رو به جلو داشتن برداشتن تو سینما باید نمره های بالا بگیرن؟

آخرین ویرایش:

majidred2011

< RED PHANTOM >
کاربر سایت
Jul 16, 2011
11,373
نام
Majid

من این فیلمایی که گفتی رو ندیدم ولی دلیل نداره هر فیلمی که فضا و مدل و موضوعش قبلا وجود داشته الان که در قالب یک فیلم جدید درست میشه بد باشه!
مهمترین چیز سرگرم کننده بودنش هست! وقتی اون فضا طوری زیبا ساخته شده تا بیننده وقتی نگاه میکنه واقعا حس میکنه توی فضا ـه و جلوه های ویژه و بازیگری محشری داره و بیننده رو میخکوب میکنه یعنی یک فیلم عالیی! گرچه من توی بعضی از تیکه هاش خوابم گرفت چون واقعا لفتش میداد وقتی میخواست یک کارو بکنه اما واقعا لذت بخش و یکی از بهترین تجربیات فیلمیم بود!
مخصوصا کارگردانیش قطعا Alfonso cuaron بهترین کارگردانی امسال رو داره! (نظر شخصی)
فقط تنها ایرادی که بنظر من خیلی فیلم داره ازش رنج میبره طولانی بودن بیش از حد هست :| فیلم داستان خاصی نداره که 90 دقیقه کشش داشته باشه! بخاطر همین اون بین ساندرابولاک میخواست یک کاری رو انجام بده کلی با خودش فکر میکرد بعد از دو ساعت تصمیم میگرفت انجامش بده که همین باعث خسته کننده شدنش میشد و بنظر من از این نظر امسال فیلمای خیلی زیادی بودن که کشش داستانی بهتری داشتن از جمله Prisoners و Captain Phillips ـو ... که اصلا خسته کننده نمیشدن!

فیلم اورریت هم زیاد تولید شده نیاز نیست به این فیلم بگید اورریت :D
متا اسکورشم 96/100 شده نه 91 :D
گرچه اورریت شدنش رو منم تا حدودی(تا یک حدودی :D ) قبول دارم و بنظرم متای فیلم هرچقدرم خوب بود متای 96 یکمی واسش زیاده و باید یک چندتا پایین تر میومد! (نظر شخصی :D)

آخرین ویرایش:

pouryaps3

کاربر سایت
Aug 29, 2009
576
نام
پوریا
من هنوز Gravity رو ندیدم، ولی یه چیز بگم.

Gravity چه نوآوری داشته؟ 2001 کوبریک وقتی رو پرده رفت خیلی‌ها موقع نمایشش باورشون نمی‌شد که چنین جلوه‌هایی در اون زمان استفاده شدن. کلی اختراع فقط از همین دل 2001 اومد بیرون. داستانش هم که می‌دونید، اون کات معروف رو هم که نیازی به توضیح دادنش نیست. من هم اگه 2001 رو ندیده باشم و اول از همه برم Gravity رو ببینم صد در صد خوشم میاد، ولی وقتی یه قیلم قدیمی‌تر و بهترش رو می‌بینید دیگه نه می‌تونید بگید Gravity در زمینه‌ی جلوه‌های بصری در حد 2001 نوآوری کرده و نه داستانش به همون اندازه خوب هست. با توجه به نقد‌هایی که خوندم حدس می‌زنم که به شدت overrate شده این فیلم و متای 91 اصلاً مناسبش نیست. وقتی می‌گیم متای 91، یعنی دارید با تمام فیلم‌هایی که 91 گرفتن مقایسه می‌کنید نه همون سال. (اگه بخواد این‌جوری در این دهه‌ی نه چندان خوب برای اهل سینما که سالی به زور یک دو تا فیلم خوب میاد همون دو تا فیلم در مقایسه با بقیه‌ی فیلم‌ها باید 10 بگیرن!‌) وقتی می‌گید 91 حقشه، باید بدونید که The Man Who Shot Liberty Valance هم 93 گرفته، Persona برگمان 92 گرفته، Cries and Whispers هشتاد و نه گرفته، The Seventh Seal نود و چهار گرفته، می‌فهمید منظورم رو؟ اگه قرار باشه هر فیلمی با فیلم‌های همسال خودش یا کار‌های قبلی کارگردانش مقایسه بشه همه بالای 8 رو می‌گیرن.

majidred2011

< RED PHANTOM >
کاربر سایت
Jul 16, 2011
11,373
نام
Majid
thor%20the%20dark%20world%20poster.jpg

Thor: The Dark World: 7.7/10

فیلم خوبی بود! گرچه بنظرم نسخه قبلی جالب تر بود ولی اینم خیلی خوب بود تر کل!
فقط توی فیلم یک سری تناقضات وجود داره که بشدت اعصابمو داغون میکنه گرچه این تناقضات توی خیلی از فیلمای Sci-fi وجود داره ولی این دیگه خیلی حاد بود :D
برای مثال هر کسی از هر سیاره پیداش میشه انگلیش حرف میزنه :D حالا درسته نمیشه جور دیگه ای نشونش داد ولی میشه یک دلیل منطقی براش گیر آورد یا هم این دختره رفت ازگارد اونجا یعنی اکسیژن هم هست؟ :D یا اونایی که از سیاره های دیگه میان توی جو زمین هیچ حسی بهشون دست نمیده چرا؟ :D باز از این نظر Man of Steel یکم بهتر کار شده بود :D
ولی در کل خوب بود و همینطور پایانش فوق العاده بود! تنها چیزی که اصلا به مغزم خطور نمیکرد همین بود :D حرف نداشت پایانش و نسخه بعدی رو هم تایید کرد دیگه :D
جلوه های وِیژه فیلم هم تحسین بر انگیز بود!

در کل واسه اونایی که عشق سوپر هیرو هستن مثل خودم پیشنهاد میشه :)

Elvish Hero

Channeling La Masia
کاربر سایت
Sep 23, 2005
4,143
آپولو 18؟! یا آپولو 13؟! مسئله این است!
من هنوز Gravity رو ندیدم، ولی یه چیز بگم.
با توجه به نقد‌هایی که خوندم حدس می‌زنم که به شدت overrate شده
؟!
باید بدونید که The Man Who Shot Liberty Valance هم 93 گرفته، Persona برگمان 92 گرفته، Cries and Whispers هشتاد و نه گرفته، The Seventh Seal نود و چهار گرفته، می‌فهمید منظورم رو؟ اگه قرار باشه هر فیلمی با فیلم‌های همسال خودش یا کار‌های قبلی کارگردانش مقایسه بشه همه بالای 8 رو می‌گیرن.
اول از اینکه یه سری از این فیلما رو من پیج متاکریکتیکشو پیدا نکردم، دوم هم از اینکه این غلط ترین معیار سنجشه.
یعنی به نوعی مع الفارق تر از این نمیشه مقایسه کرد. هر کدوم از این فیلما رو یه سری منتقد مختلف تو یه سری بازه های زمانی مختلف نقد کردن، بعد خود متاکریتیک ورداشته تخمینی یه نمره ای به هر کدوم از نقدها اختصاص داده و میانگین گرفته، حالا چطور میشه از این قضیه مقایسه کرد؟!
انگار بگیم فلان فیلمی که هفت هشت سال پیش 7 تا اسکار گرفت حق اون فیلمی رو که سال 1955 دو تا اسکار برده رو خورده!
===========
پ.ن:
کسی به من منطق ترتیب این لیست رو بگه، من کاری میکنم که گرویتی بیاد پایین تر از 127 نمره ش:D
Highest and Lowest Scoring Movies - Metacritic

Riverby

کاربر سایت
May 22, 2013
191
آقا اصلا کلونی رو چه به علم و قضا؟! که بیاد اون وسط ادای یه خیلی cool رو از خودش دربیاره؟!

اینو باید یه کلت جیمزباندی بدن دستش با کت و شلوار اتوکشیده بچسبوننش به پوستر فیلم تا یه مشت در و داف واسش غش و ضعف بزن!! و فروش فیلم تو گیشه هم تضمین بشه.

آره اینجوریاس اصلا. :d:d

barneysawyer

کاربر سایت
Feb 28, 2012
1,729
نام
nucky thompson
باو تو فیلمی که بیشتر از نصف ـش ،کاراکتر ها درحال بزن بزن و بالا پریدن هستن داستان زیاد ! مهم نیست:D

فیلمی که ادعا داره من فلانم بهمانم و جزو لیست فیلم های برتر imdb هست باید همه چیزش در حد عالی باشه نه فقط اکشنش

Elvish Hero

Channeling La Masia
کاربر سایت
Sep 23, 2005
4,143
فیلمی که ادعا داره من فلانم بهمانم و جزو لیست فیلم های برتر imdb هست باید همه چیزش در حد عالی باشه نه فقط اکشنش
جدای اینکه یه فیلم چطوری میتونه ادعا داشته باشه (مخصوصا که تو خود فیلم هم هیچ تظاهری به عمیق بودن یا پیچیده بودن نمیکنه) واقعا داستان اونجرز چه مشکلی داشت؟!!
شما دنبال الِمان های تاریک یا پیچیده یا رومنس یا هر چی میگشتی که تو فیلم نبوده، ولی خود فیلم از نظر پلات هیچ مشکل خاصی نداشت بر خلاف یه فیلمی مثل TDK که شاید به نظر بیاد خیلی داستانش خوبه ولی کلی plot hole داشت (البته من خودمم TDK رو از اونجرز بیشتر دوست دارم)
هیچ دلیلی نداره که همه فیلما قرار باشه یه سری هیجانات روحی و روانی خاص رو تحریک کنه یا مثلا plot twist داشته باشه.
اگر هم منظور شخصیت پردازی کاراکترهاس که بازم کارش خیلی خوب بوده، یعنی به نسبت خودش حداقل خیلی بهتر از مثلا babel ایناریتو بود.

arash1996

کاربر سایت
May 17, 2012
1,479
نام
آرش
جدای اینکه یه فیلم چطوری میتونه ادعا داشته باشه (مخصوصا که تو خود فیلم هم هیچ تظاهری به عمیق بودن یا پیچیده بودن نمیکنه) واقعا داستان اونجرز چه مشکلی داشت؟!!
شما دنبال الِمان های تاریک یا پیچیده یا رومنس یا هر چی میگشتی که تو فیلم نبوده، ولی خود فیلم از نظر پلات هیچ مشکل خاصی نداشت بر خلاف یه فیلمی مثل TDK که شاید به نظر بیاد خیلی داستانش خوبه ولی کلی plot hole داشت (البته من خودمم TDK رو از اونجرز بیشتر دوست دارم)
هیچ دلیلی نداره که همه فیلما قرار باشه یه سری هیجانات روحی و روانی خاص رو تحریک کنه یا مثلا plot twist داشته باشه.
اگر هم منظور شخصیت پردازی کاراکترهاس که بازم کارش خیلی خوب بوده، یعنی به نسبت خودش حداقل خیلی بهتر از مثلا babel ایناریتو بود.
یه چندتا از این کلی Plot Hole هارو میشه مثال بزنید؟

Trunks

کاربر سایت
Jan 2, 2008
7,173
نام
Shahab
ولی در کل خوب بود و همینطور پایانش فوق العاده بود! تنها چیزی که اصلا به مغزم خطور نمیکرد همین بود
:biggrin1:
حرف نداشت پایانش و نسخه بعدی رو هم تایید کرد دیگه
:biggrin1:
پایانش فوق العاده بود؟! اصلا مگه چیز خاصی واسه پایان هم داشت؟ اگه منظورت اون توئیست هستش که از صدهزار کیلومتری داد میزد و از روز روشنتر بود که اتفاق میوفته.

barneysawyer

کاربر سایت
Feb 28, 2012
1,729
نام
nucky thompson

مشکلاتش قبلا اشاره کردم الان دوباره کنم یک عده می ریزن می گن باز شروع کردی و فلان و بهمان . ادعا نداشت ؟؟ والله کل فیلم کاراکتر ها داشتن زوری سعی می کردن بگن ما قهرمانیم و ما تهشیم . کاراکتر زائد هم که توش زیاد بود . آره اون PLOT HOLE داشت بعد آونجرز هیچی نداشت . داستانش بله واسه کارتون 90 دقیقه ای بدک نبود فیلمم که اسمش می بود هالک و آیرون من علیه لوکی بهتر بود تا آونجرز .

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر