Rate your last seen movie (قوانین پست اول حتما رعایت شود)

Darkfie1d

Lux Omnia Vincit
Loyal Member
Sep 25, 2005
3,040
نام
Gwynbleidd Darkfield
  • اگه خواستید پستی رو نقل قول کنید به جای جواب دادن توی این تاپیک پست رو ببرید داخل تاپیک Movie Center و بزارید پست های اینجا به صورت یک پارچه باقی بمونه. برای این کار گزینه "+ نقل قول" رو پایین سمت چپ پست مورد نظرتون بزنید تا پست انتخاب بشه بعد داخل تاپیک Movie Center از ادیتور گزینه
    1620238607876.png
    رو بزنید و پست مورد نظرتون رو اونجا نقل قول کنید.

• لطفاً اسم فیلم رو حتماً بنویسید عکس به صورت خالی کافی نیست
  • عکسها رو حتماً به صورت Thumbnail/کم حجم قرار بدید.
  • دوستان لطف کنن به جای شیوه های من درآوردی برای امتیاز دادن ، 10 رو حداکثر قرار بدن و نسبت به اون امتیاز بدن.
  • نوشته هایی که ممکنه بخش خاصی از داستان فیلم رو لو بده، داخل تگ اسپویلر باید گذاشته بشه، در غیر اینصورت برخورد می شه
  • از پست کردن هر گونه مطلبی که به مبحث این تاپیک مربوط نمیشه خودداری کنید

امکان ویرایش قوانین وجود داره .

Reza Razor

کاربر سایت
Jul 25, 2007
1,487
The Dark Knight Rises
MV5BMTk4ODQzNDY3Ml5BMl5BanBnXkFtZTcwODA0NTM4Nw@@._V1._SY317_.jpg

7/10
IMDb Rating 8.8/10

Dark Night و اون بازیهای دیوونه کننده ی Heath Ledger و Aaron Eckhart کجا و این کجا .
Bane که اصلا صورتی نداشت برای دیدن و حس کردن بازیش با اون ماسک مسخرش و صدای مسخره ترش که احتمالا با usb speaker از یه جای دیگش در می اومد !
دیالوگام که انگار یکی یه سر رسید وا کرده جملات قصار هرصفحه رو جمع کرده که اینا هی درطول فیلم تحویل هم بدن
ماچ کت ومن و بتمن وقتی 1 دیقه به ترکیدن بمب مونده هم که آخر سوژه بود !
فقط آخرش نتیجه و جمع و جور شدن داستان خوب بود

آخرین ویرایش:

Augustus

Caesar
کاربر سایت
Sep 22, 2009
2,272
نام
Мojtaba
07189719085906160988.jpg

The Dark Knight Rises
اول از همه باید بگم از دیدن فیلم واقعا لذت بردم ولی قطعا نه به اندازه شوالیه تاریکی. با این حال فیلم در ابتدا روند پیشروی داستانیش بسیار خوبه و بدون عجله است ولی هر چه به پایان نزدیک میشیم ریتم خیلی تند تر میشه که البته طبیعی است که باید اینطور باشه ولی نسبت به دو فیلم قبلی ریتم تندتری در جریان هست که من این مورد رو نپسندیدم و فکر می کنم اکثر ایرادات وارده به فیلم هم در همین ریتم تند هست به طوریکه خیلی از مسائل و نکات اصلی فیلم فدای همین ریتم میشه.
از جمله اینکه ما در طول فیلم تلاش زیادی رو میبینیم مبنی بر اینکه از بین یک شخصیت منفی خاص به تصویر کشیده بشه و تا اواسط فیلم هدایت داستان اصلا به دست بین می افته با این حال کشته شدن وی در صحنه پایانی اون پرداخت لازم رو نداشت و کاملا برای بیننده غیر منتظره بود که چطور کسی که در طول فیلم اینقدر بهش پرداخته میشه ناگهان با یک تیر از صحنه خارج میشه و حتی صحنه مرگش نشون داده نمیشه و همه تصوراتی را که ما از مرگ یک villian در حد و اندازه بین در ذهن ترسیم کردیم رو نقش بر آب میکنه و بسیار مصنوعی از دور خارج میشه( البته من نمی دونم که آیا این فیلم نسخه Director cut هم داره یا نه) به علاوه صدای بین رو من برخلاف دوستان اصلا بد نمی دونم و لااقل او چیزی که من شنیدم بسیار واضح بود. در مقابل شخصیت تالیا هم دست کمی از بین نداره، به هر حال معرفی خودش در پایان به عنوان دختر راس الگول قرار بود سورپرایز باشه که این مورد هم به مدد شایعات و صحبت های قبل فیلم کاملا لو رفت و همچنین پرداخت کوتاهی روی شخصیت تالیا صورت گرفت در نهایت می مونه صحنه پایانی و اینکه بتمن جون خودش رو فدا میکنه تا شهر نجات پیدا کنه که در پایان میبینیم که او هم زنده است که این پایان بندی فکر نکنم کسی رو ناراحت کرده باشه بجر اینکه این سوال رو که "بروس وین چطور زنده موند؟" رو ممکنه در ذهن بیننده ایجاد کنه. قبل از نمایش فیلم من به هیچ وجه از کت وومن و بازیگرش خوشم نمی آمد ولی باید بگم که الان هر دونظر قبلیم رو رد می کنم و معتقدم نه تنها شاهد یکی از بهترین کت وومن ها نمایش داده شده تا به کنون بودیم بلکه آن هاتاوی هم واقعا عالی بازی کرد و من بیشتر تو فیلم منتظر بودم که سکانس های مربوط به او بیشتر باشه.
در مورد صداگذاری و موسیقی هم به نظرم شانس زیادی برای اسکار داره به خصوص موسیقی که هانس زیمر برای متن فیلم انتخاب کرده باز هم فوق العاده است و البته قطعه های Necessary Evil و Rise که بیشتر به چشم میان هستند.
امتیاز8/10

آخرین ویرایش:

r10ronaldinho

کاربر سایت
Nov 27, 2007
1,566
07189719085906160988.jpg

The Dark Knight Rises
اول از همه باید بگم از دیدن فیلم واقعا لذت بردم ولی قطعا نه به اندازه شوالیه تاریکی. با این حال فیلم در ابتدا روند پیشروی داستانیش بسیار خوبه و بدون عجله است ولی هر چه به پایان نزدیک میشیم ریتم خیلی تند تر میشه که البته طبیعی است که باید اینطور باشه ولی نسبت به دو فیلم قبلی ریتم تندتری در جریان هست که من این مورد رو نپسندیدم و فکر می کنم اکثر ایرادات وارده به فیلم هم در همین ریتم تند هست به طوریکه خیلی از مسائل و نکات اصلی فیلم فدای همین ریتم میشه.
از جمله اینکه ما در طول فیلم تلاش زیادی رو میبینیم مبنی بر اینکه از بین یک شخصیت منفی خاص به تصویر کشیده بشه و تا اواسط فیلم هدایت داستان اصلا به دست بین می افته با این حال کشته شدن وی در صحنه پایانی اون پرداخت لازم رو نداشت و کاملا برای بیننده غیر منتظره بود که چطور کسی که در طول فیلم اینقدر بهش پرداخته میشه ناگهان با یک تیر از صحنه خارج میشه و حتی صحنه مرگش نشون داده نمیشه و همه تصوراتی را که ما از مرگ یک villian در حد و اندازه بین در ذهن ترسیم کردیم رو نقش بر آب میکنه و بسیار مصنوعی از دور خارج میشه( البته من نمی دونم که آیا این فیلم نسخه Director cut هم داره یا نه) به علاوه صدای بین رو من برخلاف دوستان اصلا بد نمی دونم و لااقل او چیزی که من شنیدم بسیار واضح بود. در مقابل شخصیت تالیا هم دست کمی از بین نداره، به هر حال معرفی خودش در پایان به عنوان دختر راس الگول قرار بود سورپرایز باشه که این مورد هم به مدد شایعات و صحبت های قبل فیلم کاملا لو رفت و همچنین پرداخت کوتاهی روی شخصیت تالیا صورت گرفت در نهایت می مونه صحنه پایانی و اینکه بتمن جون خودش رو فدا میکنه تا شهر نجات پیدا کنه که در پایان میبینیم که او هم زنده است که این پایان بندی فکر نکنم کسی رو ناراحت کرده باشه بجر اینکه این سوال رو که "بروس وین چطور زنده موند؟" رو ممکنه در ذهن بیننده ایجاد کنه. قبل از نمایش فیلم من به هیچ وجه از کت وومن و بازیگرش خوشم نمی آمد ولی باید بگم که الان هر دونظر قبلیم رو رد می کنم و معتقدم نه تنها شاهد یکی از بهترین کت وومن ها نمایش داده شده تا به کنون بودیم بلکه آن هاتاوی هم واقعا عالی بازی کرد و من بیشتر تو فیلم منتظر بودم که سکانس های مربوط به او بیشتر باشه.
در مورد صداگذاری و موسیقی هم به نظرم شانس زیادی برای اسکار داره به خصوص موسیقی که هانس زیمر برای متن فیلم انتخاب کرده باز هم فوق العاده است و البته قطعه های Necessary Evil و Rise که بیشتر به چشم میان هستند.
امتیاز8/10
"بروس وین چطور زنده موند؟"
بروس خودش autopilot ه bat رو درست کرده بود

mahdi-xbox

کاربر سایت
Dec 24, 2010
1,640
نام
Leo Fitz
Brave
بهترين انيميشني كه تابحال ديده بودم...شاهكار منحصربفرد
موسيقي زيبا...
داستان پرمحتوي...
جلوه هاي بصري خارق العاده...
9.5
فقط يه نكته اي داشت كه....:
آيا تو اون مقطع زماني شيشه به اون شكل وجود داشت؟:-/

zxc0012004

Da Spirit of Eternity - مدیر سابق
Loyal Member
Sep 30, 2005
1,289
نام
احمد
The Dark Knight Rises

وی در صحنه پایانی اون پرداخت لازم رو نداشت و کاملا برای بیننده غیر منتظره بود که چطور کسی که در طول فیلم اینقدر بهش پرداخته میشه ناگهان با یک تیر از صحنه خارج میشه

علت اينه كه توي آخرين دقايق villain عوض ميشه و بِين جاي خودش رو به تاليا ميده. نكته اينه كه اون برج باشكوهي (!) كه روي شخصيت بِين در ذهن مخاطب ساخته بودن، توي همون دقايق پاياني ويران شده و روي كاراكتر تاليا بنا ميشه، پس علتي نداره داستان رو با يه مزدوري كه اهميتي نداره و نداشته ادامه داد. بِين يك سوژه براي رد گم كردن تاليا بوده و خوب، وقتي شخصيت واقعي فرزند راس گول رو ميشه ديگه توجيه ي نداره بيش از اين روي بِين مانور داده بشه. پس خيلي ساده با يه تير (!) از داستان خارج ميشه...

علاوه بر اين خيلي مهمه يادمون باشه بِين يك villain ـه و ژوكر يه super villain
مابين اين دو تا شخصيت خيلي فاصله ست، نبايد توقع داشت كه شايد هيچ كاركتري در تاريخ بتونه جاي super villain ي مثل ژوكر رو بگيره. ژوكر اصلاً با وحشي گري هاش شناخته نميشه، با تفكرات و عقايد و كلاً شخصيت روانپريش ش شناخته ميشه

به هر حال معرفی خودش در پایان به عنوان دختر راس الگول قرار بود سورپرایز باشه که این مورد هم به مدد شایعات و صحبت های قبل فیلم کاملا لو رفت

يكي از دلايلي كه مورد اين چنين فيلم هايي، نبايد حتي به ليست بازيگرهاش نگاه كرد همينه
شخصاً تا قبل از اينكه فيلم رو ببينم حتي به فروشش نگاه نكردم و همين ديشب، بعد از اتمام فيلم بود، كه براي اولين بار دنبال فروش و اكران و ساير مواردش رو گرفتم.

همچنین پرداخت کوتاهی روی شخصیت تالیا صورت گرفت

اتفاقاً بالا توضيح دادم، پرداخت ش نسبتاً خوب بود
تصور كن هرچي توي ذهنت در مورد خواستگاه بِين پرورش دادي رو بايد منتقل كني به تاليا، همين !
خوب يكي از نكات مهم در مورد اين فيلم اينه كه نخواين اون رو كنار شخصت ژوكر (آره درست خوندين، مقايسه اي ميان يك فيلم و يك شخصيت) بزارين و شروع به نقد كنين. اگه بخوايد اين كار رو بكنيد، نتيجه از همون اول هم معلومه، بخصوص وقتي كه بخوايد ژوكرِ هث لجر رو بعنوان معيار در نظر بگيريد...
خوب؛ روند فيلم سريع بود از نظر من، با اينكه فيلم 2.5 ساعت هم بود، ولي طوري نبود كه گيج تون كنه
ماريون كوتيار براي من كه اصلاً فيلم رو براي خودم اسپويل نكرده بودم يك سورپرايز بود، البته بازيگري مثل ايشون، در فيلم كسي مثل نولان نمي تونه شخصيتي جزئي داشته باشه، پس متاسفانه باعث يكسري ظن ها ميشه (ايراد بازيگراي بزرگ همينه)
يكي از نكات جالب نولان اينه كه به يكسري از بازيگراش وابسته ست، نمونه ي واضحش استفاده از چند عضوِ تيم موفق inception و كشيدن پاشون به TDKR هستش.
از نظر من اين فيلم به بزرگي 2 فيلم قبليش نبود
من اگر بخوام بين اين سه گانه به داستان راي بدم، راي ـم رو ميدم به قسمت اول يعني سرآغاز بتمن
از نظر بازي و پردازش داستان هم راي من براي قسمت دوم يعني شواليه ي سياه هستش
اين قسمت سوم طوري نبود كه جمله ي تاريخي يا صحنه اي حائز اهميت ازش در ذهنم بمونه، در حالي كه قسمت اول و دوم سرشار از اين موارد بود
شايد بتونم زيبا ترين و بياد ماندني ترين لحظات اين سه گانه رو سكانس هايي كه ژوكر در مورد لبخند تلخش (زخم دهانش) صحبت مي كرد، بدونم. همچنين پرداخت داستان در مورد شخصت two face و سكه ي مشهورش توي فيلم دوم زيبا بود. توي فيلم اول هم يكي از سكانس هاي جالبش براي من، قسمت مبارزه ي بروس و راس روي يخ ها (جايي كه بسادگي بروس با يك غفلت مغلوب ميشه و يخ زيرپاش شكسته ميشه)، هستش.

در نهايت چون نميشه فيلمي از يك سه گانه رو به تنهايي امتياز دهي كرد، من به هر سه قسمت امتياز ميدم

Batman Begins: 80
the Dark Knight: 95
the Dark Knight Rises: 75

آخرین ویرایش:

Al!reza

کاربر سایت
Jul 27, 2011
7,549
نام
Alireza
The Dark Knight Rises
8/10
اگر بخواییم با Dark knight مقایسه ـش کنیم یه جور ظلم کردیم با DK ولی با این حال فیلم خیلی خوبی بود ولی شاهکار نبود
به نظرم پایان مناسبی هم داشت و انتخاب بتمن بعدی هم به نظرم عاقلانه انجام شد ...

Trunks

کاربر سایت
Jan 2, 2008
7,173
نام
Shahab
شما ها تنها دلیل خوب نبود TDKR نبود جوکر هست؟ انقدر مقایسه نکنید. این فیلم بیشتر از اینکه به TDK شبیه باشه و به Begins شبیه بود و یه حس کمیکی خاصی داشت.
در مورد صدای بین، اتفاقا من خیلی حال کردم. یه جاهایی واضح نبود ولی فیلم رو خراب نمیکرد.

از یه طرف شخصیت بین و صداش رعشه به تن آدم مینداخت و من خودم نهایت حس ناامیدی و ترس رو حس میکردم.

capitanrayan

ابیلیتی سلیمان از من گرفته شده
کاربر سایت
Jun 23, 2007
8,490
TDKR رو دیدم . تو جای خودش فیلم فوق العاده ای بود و اینقدر ادم رو جذب میکرد که نفهمیدم چجوری گذشت...
فیلم در کل خوب بود ولی نیم ساعت پایانیش یه مقدار مثل کل فیلم سنگین نبود و ابکی شده بود یذره

فاز تحلیل ندارم:D

در کل8.5/10
با TDK هم نمیشه مقایسش کرد اون شاید 11 میگرفت از 10

پ.ن: من خودم نسخه اول و دیدم،بعدش دوم و صبحم نسخه جدید رو . فوق العاده بود . الان کاملا تو جوم:D
نسخه اخر از نسخه اول بهتر بود.در کل از غم دوری نسخه بعدی میمیریم:(

MORT3ZA

کاربر سایت
Apr 30, 2010
1,039
نام
مرتضی
TDKR

اصلا در حده نسخه قبلیش نبود .. با اون هایپی که شده بودم بدجور تو ذوقم خورد. کلا تو فیلم دو -سه تا صحنه حماسی بود بقیش یک جورایی مصنوعی بود. شخصیت بین شدیدا مصنوعی بود و اصلا خوب کار نشده بود .
شخصیت تالیا در حده صفر کار شده بود برای همین twist آخرش واقعا برای من هیچ حسی ایجاد نکرد. شخصیت کتوومن هم به نظره من خیلی خیلی سطحی کار شده بود.
همین چند روز پیش دوباره TDK رو دیدم به خاطر همین واقعا تو ذوقم خورد وقتی دیدم اینقدر فیلم سطحه پایین در اومده. بزرگترین مشکله فیلم آخرش بود که تقریبا هیچ هیجانی برای من ایجاد نکرد.

10/6

Clooney

کاربر سایت
May 30, 2008
119
نام
محمد
پست من رو در مورد The Dark Knight Rises کی پاک کرده؟؟؟!!!!
خوبه پست سیاسی - مذهبی - علمی - تخیلی هم نمیذاریم پاک میکنن
خیلی باحالید

Outer Heaven

کاربر سایت
Apr 21, 2011
4,317
the dark knight rises

به نظرم بهترین تو سری بود. خیلی بیشتر از the dark knight از دیدنش لذت بردم . از یه طرف هم بیشتر از اینکه به نسخه قبل شبیه باشه به begins شبیه بود. از اول فیلم هم با صدای بین خیلی حال کردم.

9.5/10

7se7en7

Outlaw
کاربر سایت
Jun 5, 2010
4,621
نام
دانیال
The Dark Knight Rises
کلا کسایی که فیلم رو ندیدن پست رو نخونن:d
به نظر من فیلم چند تا ایراد بد داشت، که برای من بد جور رو اعصاب بود
مخصوصا مبارزه بتمن آخر فیلم (که برای نجات Blake میره ) خیلی بد از آب در اومده بود

برای پایان فیلم زمان کمی در نظر گرفته شده بود و یه جورایی همه چیز با عجله سرهم بندی شد
مخصوصا رو شدن شخصیت Miranda و حذف Bane اصلا جالب نبود.

از یک سری چیز ها تو فیلم هم به شدت لذت بردم:

- شروع فیلم. وقتی که رئیس پلیس داره به اجبار در مورد شخصیت هاروی صحبت میکنه و تحسینش میکنه، در حالی که همه میدونیم در مورد چه شخصیتی داره صحبت میشه(فریب مردم و بت ساختن از یک جنایتکار)

- صحنه انفجار بمب توی ورزشگاه.

- کاراکتر Bane. بر خلاف بعضی نظر های منفی که میبینم، من خیلی از این کاراکتر خوشم اومد. مخصوصا صدا و نوع صحبتش.
(اینکه نولان بعد از بازی بی نظیر هیث لجر و میمیک های صورت جوکر سراغ این کاراکتر خشک و بی روح رفته که در تمام حالت ها و صحنه ها فقط یک ماسک ازش دیده میشه، برای من خیلی جالب بود)

7/10

spider-man1

کاربر سایت
May 27, 2009
1,734
نام
امیر
The dark knight rises
9/10
خیلی با پابانش حال کردم ولی از این ناراحتم که بازم گوشمالی حسابی به بین نداد :D
ولی بازم فیلم قبلی يه چيزه دیگه بود

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2