Rate your last seen movie (قوانین پست اول حتما رعایت شود)

Darkfie1d

Lux Omnia Vincit
Loyal Member
Sep 25, 2005
3,040
نام
Gwynbleidd Darkfield
  • اگه خواستید پستی رو نقل قول کنید به جای جواب دادن توی این تاپیک پست رو ببرید داخل تاپیک Movie Center و بزارید پست های اینجا به صورت یک پارچه باقی بمونه. برای این کار گزینه "+ نقل قول" رو پایین سمت چپ پست مورد نظرتون بزنید تا پست انتخاب بشه بعد داخل تاپیک Movie Center از ادیتور گزینه
    1620238607876.png
    رو بزنید و پست مورد نظرتون رو اونجا نقل قول کنید.

• لطفاً اسم فیلم رو حتماً بنویسید عکس به صورت خالی کافی نیست
  • عکسها رو حتماً به صورت Thumbnail/کم حجم قرار بدید.
  • دوستان لطف کنن به جای شیوه های من درآوردی برای امتیاز دادن ، 10 رو حداکثر قرار بدن و نسبت به اون امتیاز بدن.
  • نوشته هایی که ممکنه بخش خاصی از داستان فیلم رو لو بده، داخل تگ اسپویلر باید گذاشته بشه، در غیر اینصورت برخورد می شه
  • از پست کردن هر گونه مطلبی که به مبحث این تاپیک مربوط نمیشه خودداری کنید

امکان ویرایش قوانین وجود داره .

Modern Samurai

کاربر سایت
Aug 31, 2007
1,333
نام
نوین
Fight Club

fight-club-3.jpg

متاسفانه تمام فیلم های دیوید فینچر رو دیده بودم به غیر از فایت کلاب.با اینکه بدبختانه آخرش رو از روی سوتی دوستم میدونستم ولی باز فرقی نداشت برام!! :biggrin1: جذاب و پر از دیالوگ های جالب بود.یه دیالوگ از این فیلم:I don't wan't to die without scars. بازی ادوارد نورتون به نظرم بعضی جاها خنده دار بود :cheesygri یه فیلم فینچری بود خلاصه...8.5 :smile:

clockwork orange

کاربر سایت
Aug 17, 2007
793
نام
اردلان
اول از همه بگم به عنوان یه فیلم با استایل روایی مثل Frost/Nixon
اصلا شبیه نیست. این بیشتر حالت documentary داره.
(همین سبک روایی که دنبال کرده اما چون انیمیشنه زیاد تاثیر نداره)می تونست یه شاهکار به تمام معنا باشه اما همین انیمیشن با گرافیک Cell-shaded یکی از نکات منفیه کار اما با دو میلیون بودجه جور دیگه هم نمی شد ساختش
در کل غیر از اینکه با انیمیشن بودنش مشکل دارم
دقیقا بزرگترین نکته مثبتش همین نوع انیمیشن و روایتشه.هیچ جور دیگه ای نمی شد این فیلمو ساخت. و همونطور هم که دیدی بیشتر فیلم بازگویی خاطراته و dream و بهترین روش استفاده از اینمیشنه. آخرش هم که تصاویر واقعی شد همین کنایه ای بود یه تبدیل شدن اون خاطرات که حالت dream گونه داشتن به واقعیت. کلا مشکلت با انیمشین شخصیه بیشتر چون اکثر جاها از این مورد تعریف کردن. کمتر تاثیرگذار بودنش هم بر روی مثلا من و تو بخاطر انیمیشن بودنش نیست. این همون مشکلیه که من فکر می کنم برای مثلا پرسپولیس هم پیش اومده. .در مجموع فیلم بدی نیست ولی کلا پلات فیلم برای من خیلی درگیر کننده نیست و خسته کننده بود ولی کلا فیلم با وجود بعضی مسائل بنظرم Anti-Israel نیست. 6.5/10

sina_unl

کاربر سایت
Oct 27, 2005
2,065
نام
سینا
این قضیه دمی فکر کنم خیلی شخصیه چون شاهکارش فکر کنم سکوت بره هاست دیگه همین سکوت بره ها رو من 5 بار سعی کردم ببینمش اما انقدر فیلم خسته کننده ای بوده که هنوز به آخرش نرسیدم و از اون بدتر موجبات شهرت یه بازیگر متوسط مثل هاپکینزه
کلا هنوز یه فیلم از دمی ندیدم که بخوام بیشتر از 6 بدم بهش
==
اصلا شبیه نیست. این بیشتر حالت documentary داره.
منم گفتم اگه شبیه Frost/Nixon یا Che بود ، بهتر بود نه اینکه شبیه اینا باشه یعنی یه حالت نیمه مستند داشته باشه چون تو F/N و Che با بازیگرا به عنوان کارکترشون برخورد کرده
اینم اگه مثل اون دو تا بود به نظرم خیلی بهتر بود یعنی تیکه های مصاحبه ها به صورت مستند گونه و تیکه های خاطرات جنگ به صورت فیلمی
در کل تاثیر گذاری Live-Action خیلی بیشتر از انیمیشنه برای من

Elvish Hero

Channeling La Masia
کاربر سایت
Sep 23, 2005
4,143
سینا این فیلما اومدن؟ گامورا پخش شده؟ من امروز گذاشتم دانلود شه:D Man On Wire هم دانلود کردم باید بشینم ببینم. Hurt Locker هم دیدم زیرنویس فارسیش بصورت فایل تکست رو اینترنت هست ولی نمیدونم چرا پخش نشده.
از این به بعد وقتی در مورد فیلمی مینویسین در مورد کیفیتشم بنویسین لطفا:D
راستی فکر میکردم خیلی از والس با بشیر بدت میاد، 7 دادی ولی:D
به ریچل که 8 دادی:D
یه سایتی سراغ ندارین این فیلمایی که پخش میشن رو بنویسه؟:D

R@mTn

کاربر سایت
Oct 10, 2007
111
Let the Right One In [2008]
O----------------------------O
lettherightonein_galleryposter.jpg

فیلمیه که جوش خداست.عملکرد بازیگرها خوبه.فیلمنامه ش خیلی خوبه.شخصیت ها خدان.ساختش هم خوبه.و اثرش لحظه ای نیست.بنابراین...
9 از 10.

parham_safa

Rossonero
مدیر انجمن
Sep 24, 2005
8,310
نام
پرهام
سلام

The Mission
کارگردانش Roland Joffé
بازیگرای اصلیش ژرمی آیرونز و رابرت دنیرو . در حالی که لیام نیسون و آیدان کوئین هم تو فیلم هستن .
محصول سالا 1986 و از نظر من مهتمترین و بهترین نکتش اینکه آهنگاش کار " انیو موریکونه " هستن .
داستان فیلم درباره وحشیگریهای اسپانیا و پرقال تو آمریکای جنوبی در برای گرفتن مستعمرات بیشتر و برده داری هست و مبارزه چنتا مبلغ مذهبی با اونها .
بعضی جاها فیلم به نظرم تئاتری میشد وبی زننده نبود . مناظری بسیار بکر از جنگلهای آمریکای جنوبی که آدم از دیدنشو واقعاً لذت میبره ، با صدای آبشار و رودخونه و ... که واقعاً مسخ کننده بود از نظر من .
فقط این وسط من یه مشکلی داشتم با فیلم . اونم این بود که زیبایی موسیقی فیلم گاهی اوقات حواسم رو کلاً از خود فیلم پرت میکرد . حالا مثیت بودن یا منفی بودنش رو شما بگین :D
امتیازم 9/10 هست که یخش عمده ایش به خاطر sound track های فیلمه .

Modern Samurai

کاربر سایت
Aug 31, 2007
1,333
نام
نوین
از نظر من مهتمترین و بهترین نکتش اینکه آهنگاش کار " انیو موریکونه " هستن

انیو موریکونه رو عشق است.خیلی عجیبه.من آهنگ Mission رو صد بار شنیدم ولی فیلمشو یه بار هم ندیدم.بهترین موسیقی فیلمی که ساخته به نظر من "سینما پارادبزو" (تورناتوره) و "روزی روزگاری در آمریکا"(سزجیو لئونه) بوده.(بعد از وسترن های سرجیو لئونه البته!) ;)

clockwork orange

کاربر سایت
Aug 17, 2007
793
نام
اردلان
The Reader
انتظار یه فیلم تقریبا ضعیف داشتم ولی اینطور نبود. در واقع حتی فکر می کنم خود داستان فیلم از تمام فیلمهای امسال بهتر و به قولی thought-provokingتر بود. مشکل فیلم اینه که اون داستان رو نتونسته به نحو کاملا درستی بیان کنه. فکر می کنم کتابش خیلی بهتر باشه.با این حال باز از فیلمی مثه میلک پلاتش برام خیلی جذابتر بود. بازیه وینسلت فوق العاده نیست ولی خوبه فکر می کردم لیاقت اسکار رو نداره برای این نقش ولی الان نظرم عوض شد البته فکر می کنم باز به مراتب بازیه استریپ قوی تر بود ولی با اون مسئله ای که قبلا گفتم دیگه باید همین وینسلت می گرفت. تو Revolutionary Road هم وینسلت دستش خیلی بازتر بوده. تو این فیلم مدت زمان بازیش کمتره شاید به خاطر همینه که بازیش کمتر تو چشم میاد.البته انتخاب اشتباهی بوده که برای RR نامزد نشده و برای این فیلم شده. برخلاف نقدهای منفی هم که فیلم گرفته و دستشون رو یه موضوع گذاشتن من فکر نمی کنم فیلم هدفش دقیقا رو خود هولوکاست متمرکز بود که ایراد می گیرن. البته باز هم فیلمهای بهتری برای نامزد شدن بودن ولی من بعضی دوستان رو می بینم که گله دارن که مثلا گرن تورینو باید نامزد می شد ولی این فیلم نه. حداقل این فیلم با تمام مشکلاتش در بعضی شاخه ها باید نامزد می شد. در ضمن امیر گفته بود که فیلم س*س سالم داره میاموزه;)؟؟!درسته فیلم nud ity زیاد داره ولی آیا واقعا فیلم راجب این مسائله؟ یا سینا گفته بود p0rn خب اگه یه فیلم خیلی صریحانه نشون بده که دلیل نمی شه البته قبول دارم که مدت اون سکانسها می تونست کمتر باشه ولی در مقایسه با کلیت فیلم کمتر اهمیت دارن که حتی بخواد ذکر کرد. البته سکانسهای کلیدین چه در نشون دادن شخصیت پیچیده هانا و چه در قبول کردن روابط اون دو. فاینس هم که به زحمت تو 1/3 فیلم حضور داشت برای همین اونم بازیش برای من به چشم نمیومد. در کل وینسلت و اون پسره David Kross بازیا رو داشتن می چرخوندن. در کل فیلمیه که اگه تحت شرایطی قرار نمی گرفت می تونست بهتر باشه.7.5/10
200px-Reader_ver2.jpg

---------------------------------------------------------------------
همین سکوت بره ها رو من 5 بار سعی کردم ببینمش اما انقدر فیلم خسته کننده ای بوده که هنوز به آخرش نرسیدم و از اون بدتر موجبات شهرت یه بازیگر متوسط مثل هاپکینزه
نه سکوت بره ها خسته کنندس نه هاپکینز بازیگر متوسطیه گرچه که شکی نیست که دمی نتونسته فیلمی بهتر از این بسازه ولی حداقل به خاطر همین فیلم هم کارگردان خوبیه.

آخرین ویرایش:

The Jackal

کاربر سایت
Nov 29, 2008
425
نام
امير
اردلان همونطور که خودت گفتی این فیلم داستان نسبتا جذاب و خوبی داره ولی نتونسته خوب توی فیلم نشون بده و من به شخصه هیچی به غیر از همون س*س سالم ندیدم :D یعنی تقریبا از نظر من خوب با بیننده ارتباط برقرار نکرده...در کل مسئله سر اسکار بود...من خودم به شخصه فکر نمیکردم که این فیلمها انتخاب بشن...فیلم تقریبا خوب هست ولی دیگه خیلی بزرگ شده...
والا آقا سینا هم راست گفته :D فیلمی که هر صحنه به طور متوسط دو دقیقه و 47 ثانیه با هم فاصله دارن :D :D :D چجوری انتخاب شده؟

clockwork orange

کاربر سایت
Aug 17, 2007
793
نام
اردلان
آخه یه فیلمایی هستن که آدم از کل فیلم فقط اون صحنه ها یادش می مونه:biggrin1: این باز یه داستانی داشت که اون صحنه ها رو تحت الشعاع قرار بده. بعد فیلمای امسال همون اسلامداگشم بزرگ شده خیلی دیگه چه برسه به این. کلا اگه فیلمای خیلی خوب بیشتر داشتیم شاید خیلی از فیلمای امسال حتی اسلامداگ هم نامزد بهترین فیلم نمی شدن.

Skychaser

The Betrayer
مدیر انجمن
Apr 15, 2006
5,269
نام
جواد محسنی
توضیح خاصی نمیتونم بدم فقط نمره میدم :
Lord of the Rings:Fellowship of the Ring = 10
Lord of the Rings : The Two Towers = 10
Lord of the Rings : The Return Of The King =10
فقط میتونم بگم لذت بردم (نمیدونم چرا انقدر دیر دیدم این فیلم و :D ) بهترین فیلمی که تو عمرم دیدم بود و هیچ وقت یادمم نمیره...
نکنه آزار دهنده این بود ادم سرویس میشد تا فیلم رو ببینه از بس طولانی بود :D

The Jackal

کاربر سایت
Nov 29, 2008
425
نام
امير
آخه یه فیلمایی هستن که آدم از کل فیلم فقط اون صحنه ها یادش می مونه:biggrin1: این باز یه داستانی داشت که اون صحنه ها رو تحت الشعاع قرار بده. بعد فیلمای امسال همون اسلامداگشم بزرگ شده خیلی دیگه چه برسه به این. کلا اگه فیلمای خیلی خوب بیشتر داشتیم شاید خیلی از فیلمای امسال حتی اسلامداگ هم نامزد بهترین فیلم نمی شدن.
خوب اون فیلمایی که تو میگی به غیر از صحنه چیز دیگه ای نداره و به کلی به فیلم **** مشهوره :D
خوبه اسم این Islam dog :d رو اوردی که من دیگه از Rider :d :d :d (غلط املایی نیست...به فارسی بخوانید)انتقاد نکنم :D

quote=アヌビス;641459]دست به دست هم از "ریچل عروس میشه" تعریف کنین :D اولین کسی که اینو دید من بودم :D[/quote]
ااااا....
تازه باید اون نکته رو هم ذکر کنی که اون موقع که پستش رو دادی Rachel getting marries بود :D

sina_unl

کاربر سایت
Oct 27, 2005
2,065
نام
سینا
نه سکوت بره ها خسته کنندس نه هاپکینز بازیگر متوسطیه گرچه که شکی نیست که دمی نتونسته فیلمی بهتر از این بسازه ولی حداقل به خاطر همین فیلم هم کارگردان خوبیه.
فیلم دیدن Subjective ه دیگه :D
==
سینا این فیلما اومدن؟ گامورا پخش شده؟ من امروز گذاشتم دانلود شه
نه من همیجوری توهم زدم می تونم اینا رو ببینم :D
90 درصدشون از همین نسخه های For your eyes only هستن :D
==
راستی فکر میکردم خیلی از والس با بشیر بدت میاد، 7 دادی ولی
کلی بخوای حساب کنی حال نمی کنم ولی یه چیزایی داشت که نمی شد ازشون گذشت
==
به ریچل که 8 دادی :D
اگه همینجوری پیش بره دمی میره جز کارگردان های خوب :D

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند