Rate your last seen movie (قوانین پست اول حتما رعایت شود)

Darkfie1d

Lux Omnia Vincit
Loyal Member
Sep 25, 2005
3,040
نام
Gwynbleidd Darkfield
  • اگه خواستید پستی رو نقل قول کنید به جای جواب دادن توی این تاپیک پست رو ببرید داخل تاپیک Movie Center و بزارید پست های اینجا به صورت یک پارچه باقی بمونه. برای این کار گزینه "+ نقل قول" رو پایین سمت چپ پست مورد نظرتون بزنید تا پست انتخاب بشه بعد داخل تاپیک Movie Center از ادیتور گزینه
    1620238607876.png
    رو بزنید و پست مورد نظرتون رو اونجا نقل قول کنید.

• لطفاً اسم فیلم رو حتماً بنویسید عکس به صورت خالی کافی نیست
  • عکسها رو حتماً به صورت Thumbnail/کم حجم قرار بدید.
  • دوستان لطف کنن به جای شیوه های من درآوردی برای امتیاز دادن ، 10 رو حداکثر قرار بدن و نسبت به اون امتیاز بدن.
  • نوشته هایی که ممکنه بخش خاصی از داستان فیلم رو لو بده، داخل تگ اسپویلر باید گذاشته بشه، در غیر اینصورت برخورد می شه
  • از پست کردن هر گونه مطلبی که به مبحث این تاپیک مربوط نمیشه خودداری کنید

امکان ویرایش قوانین وجود داره .

Origami 2008

عضو تحریریه
Oct 2, 2014
5,507
نام
سپهر
View attachment 87597

Blow Out (1981) - Brian De Palma
من راستش خودم به کارای برایان دی‌پالما خیلی علاقه‌مندم. فیلماش یه جور زیبایی در عین کراهت داره، یعنی از صحنه‌هایی که نباید به نظرت زیبا باشه زیبایی خلق میکنه.:D اتمسفر کاراش خیلی قویه و واقعاً به خوبی میتونه مخاطب رو درگیر خودش کنه فیلماش. اکثر فیلمای دی‌پالما ولی یه مشکل واضح دارن، اونم اینه که روند داستانی خیلی وقتا منطقی پیش نمیره، یا یه سری اتفاقا یه خرده «عجیبن» که تصادفی برای کاراکترای اصلی رخ بده تا روایت داستان بره جلو. این فیلمم مشابه کارای دیگش از همین مشکل رنج میبره. نقص‌های فیلم کم نیستن، ولی واقعاً فیلم فیلم دوست داشتنی و خوبی هست. یه جور خاصی فیلم لذت‌بخشه، درست مثل کارهای دیگه‌ی دی‌پالما. به طور خلاصه فیلم در مورد یه صدابردار و فیلمسازه که یه اتفاقی براش رخ میده که تحت‌تأثیر قرار میده زندگیشو. بیشتر از این توضیح نمیدم و فقط وصف میکنم که کلاً فیلم خیلی زیباست.:D سکانس ابتدایی فیلم بسیار حس تعلیق قوی داره. تصویربرداری فیلم و اون حس یه تیکه بودن فیلم خیلی حس خوبیه. اواسط فیلم یه خرده فیلم زیادی کند میشه برای داستانی که داره میگه، ولی اصلاً اشکال نداره چون پایان فیلم واقعاً‌ مسحورکنندست.:D یکی از به‌یادماندنی‌ترین پایان‌هایی هست که دیدم.

من قبلاً هم گفتم که به فیلما دوست ندارم به فیلم/بازی/موسیقی یا هرچیزی که تجربه کردم نمره بدم، چون حس میکنم نمیتونم سر نمره‌ای که میدم با خودم توافق کنم.:D برای همین پیشنهاد میدم اگر کارهای دی‌پالما رو دوست دارید (Carlito's Way مثلاً) یا کلاً با تم Neo Noir یا فیلمایی که در مورد فساد پلیس/حکومت حرف میزنن دوست دارید، حتماً این رو نگاه کنید.

عالیه فیلمش. تعجب میکنم که چرا امتیاز ندادید اما قطعا ده هست. Carrie رو ببین. جز آثار کلاسیک ترسناک هست.

Ostad fariborz

کاربر سایت
Aug 22, 2016
774
gholam-min.jpg
اینم فیلم ایرانی غلوم .من که نفهمیدم داستانش چیه! شما ببینید شاید فهمیدید ولی فیلم نشون میده که مرغ همسایه غازه و انگلیس هم اونچیزی که فکر میکنید نیست..مدیا قدرتی است که در ذهن بشر از ادم چوبی بت میسازه
من نمره متوسط ۵ رو میدم

Ostad fariborz

کاربر سایت
Aug 22, 2016
774
دوستان یه سوال
چجوریه که بعضی فیلمها مورد تحسین منتقدین قرار میگیرن اما اساتید اینجا براش نمرات 2 و 3 ردیف میکنن،یعنی تمام منتقدین جوگیرن بجز این اساتیدِ ما؟
هر کس نگاه خاصی به فیلم ها داره .مثلا من توی فیلم هایی مثل فروشنده و جدایی نادر از سیمین چیز خاصی ندیدم ولی بعضیا میگن شاهکاره و بهش اسکار دادن!!
البته همه نظر ها هم محترمن اونا اسکار دستشونه میدن ما هم نمره بازیسنتر دستمونه که میدیم

*Black Roze*

کاربر سایت
Jun 5, 2012
1,982
نام
محسن
مسعود فراستی هم رو به روت کم میاره.
ببین دوستمون هم دیگه خیلی مسخره نمره داد به این فیلم مثلا نباید صفر میداد به این فیلم ولی با بخشی از حرفش من هم موافقم، بحث سیاسی و پشت پرده اش رو بزاریم همه ی فیلم های الان دارن کاملا 100% یک طرفه قضاوت میکنن و اینجا هم بیننده نظرش جلب این چیزا میشه، من یه سری تحلیل ها و کتاب ها در مورد شخصیت و زندگی هیتلر خوندم یه سری تحلیل گر های سیاسی جهان ولقعا موافق این بودن که اگه هیتلر خودکشی نمیکرد، الان توی جهان هیچ جنگی بین هیچ قوم و کشوری برای چه دین چه اقتصاد و... اصلا وجود نداشت.
--------------------------------
12Strong 2018
درسته داستانش واقعیه اما میشه گفت بازم یه فیلم دیگه از هالیوود که نشون دهنده آمریکا مظلومه بقیه جهان میخوان خرابش کنن و ببینید چه شجاع دل هایی از این کشور به آسمان ها میرن!

امتیاز 4 از 10

Hamid Payne

کاربر سایت
Jun 29, 2012
3,703
نام
حمیدرضا
اکسیدان
220px-Oxidan_poster.jpg

خیلی وقت بود فیلم ایرانی خوب ندیده بودم. اکسیدان به نظرم در کل فیلم خوبی، صحنه های کمدی جالبی هم داشت (خصوصا سکانس آخر فیلم که کلی خندیدم :D).
تو این فیلم با دو تا مسئله شوخی شده که احتمالا خط قرمز نبودن (چون اگر بودن فیلم قطعا اجازه ساخت نمی گرفت) و به نظرم این موقعیت جذابی رو ایجاد کرده بود. این نشون میده اگر فیلم سازهای داخلی دستشون باز باشه می تونن کارای حداقل قابل تحمل بسازن.

zam465

کاربر سایت
Jul 27, 2016
14
نام
برهان

Deadpool 2

اکشن به مراتب بزرگتر و جلوه های ویژه ی خفن تر.:D با همون فرمول امتحان شده ی قبلی که شامل کمدی و شکستن دیوار چهارم میشه. به زمین و زمان تیکه مینداخت:D
کیبل یکی از بهترین ویلن های فیلم های سوپرهیرویی بود که دیدم. لامصب جاش برولین انگار فقط برا ویلن بازی کردن زاده شده :D
تمام فیلم یه طرف سکانس بعد از تیتراژش هم یه طرف. باحال ترین و خنده دار ترین epilogue بود که دیدم.
با اینکه هنوزم همون کمدی با تیکه های دد پول باحال بود ولی دیگه برا فیلم بعدی جا نداره :D تغییر میطلبه.

7.5/10

hitman68

کاربر سایت
Sep 6, 2011
6,360
12Strong 2018
درسته داستانش واقعیه اما میشه گفت بازم یه فیلم دیگه از هالیوود که نشون دهنده آمریکا مظلومه بقیه جهان میخوان خرابش کنن و ببینید چه شجاع دل هایی از این کشور به آسمان ها میرن!

امتیاز 4 از 10

داداش میخوای فیلم واقعی رو بیان یجور بسازن که بگه ما ادم مظلومی نیستیم؟
خب فیلمش واقعیه و این انتقاد ب فیلم واقعی درست نیست و میتونه برای سایر فیلمای این سبکی قابل قبول باشه:D
در کل نظر شما هم قابل احترامه :D

ce7en44

کاربر سایت
Mar 4, 2009
8,430
نام
مسلم
The Death of Stalin
artw_01.jpg

7.5/10
برای منی که به تاریخ علاقه خاصی دارم دیدن اینکه چطور دوره تاریک حکومت استالین رو تونستن به صورت طنز به نمایش بذارن واقعاً جالب بود و از بازی بازیگران هم راضی بودم مخصوصا بازیگر نقش خروشچف که با اینکه ببیننده میدونه که فرقی با باقی سران شوروی سابق نداره ولی به راحتی میتونه توی دل تماشاگرها جا باز کنه و اونا رو طرفدار خودش بکنه. البته یه سری تحریفات تاریخی هم این وسط اتفاق افتاده که به نظرم لطمه زیادی به فیلم نمیزنه. در کل فیلم خوبی بود.

آخرین ویرایش:

Donger Reborn

کاربر سایت
Mar 21, 2017
1,414
اکسیدان
220px-Oxidan_poster.jpg

خیلی وقت بود فیلم ایرانی خوب ندیده بودم. اکسیدان به نظرم در کل فیلم خوبی، صحنه های کمدی جالبی هم داشت (خصوصا سکانس آخر فیلم که کلی خندیدم :D).
تو این فیلم با دو تا مسئله شوخی شده که احتمالا خط قرمز نبودن (چون اگر بودن فیلم قطعا اجازه ساخت نمی گرفت) و به نظرم این موقعیت جذابی رو ایجاد کرده بود. این نشون میده اگر فیلم سازهای داخلی دستشون باز باشه می تونن کارای حداقل قابل تحمل بسازن.

در اینی که اکسیدان حداقل یکی از بهترین کمدی های چند سال اخیره شکی نیست اما در اینی هم که کماکان یک سری تفکرات پوچ افراطی رو که صبح و ظهر و شب به صورت های مختلف می بینیم و می شنویم، تکرار می کنه هم شکی نیست
فیلم پتانسیل خوبی داره که متاسفانه با این ها به هدر می ره، پایانشم فوق العاده کلیشه ای و ضعیفه

*Black Roze*

کاربر سایت
Jun 5, 2012
1,982
نام
محسن
داداش میخوای فیلم واقعی رو بیان یجور بسازن که بگه ما ادم مظلومی نیستیم؟
خب فیلمش واقعیه و این انتقاد ب فیلم واقعی درست نیست و میتونه برای سایر فیلمای این سبکی قابل قبول باشه:D
در کل نظر شما هم قابل احترامه :D
خودم اولش گفتم میدونم داستان واقعیه:D منظورم این بود یه فیلم دیگه هم به این سبکی که گفتم به آرشیو هالیوود اضافه شد، بعد منظور بعدیم اغراق بیش از حد توی ساختنش بود! من که میگم امکان نداره تو واقعیت اینجوری آمریکایی ها تو افغانستان جانفشانی کنن که تو این فیلم اینجوری نشون دادن.

mobile1199

_-[ BE THE BATMAN ]-_
Gold User
Jun 21, 2015
1,942
نام
MR.1199
d8hl_deadpool_2_facebook_cover.jpg

Deadpool 2
9.5/10

مثل پست قبلی (infinity war) ، دیدم بهتره که باز هم با متا شروع کنم نقدم رو :| واقعا درک نمیکنم نمرات ضعیفی رو که به این عناوین داده شده ! اصلا فیلم که شروع شد ، کاملا برام محرز بود قراره با یه داستان فوق العاده رو به رو بشم .
طنز فیلم نسبت به قبل خیلی روش کار شده بود و به جرئت میتونم بگم لحظه ای نیست که نخندید ! :D حتی با این که خیلی هاشون بی جا بودن ولی به داستان لطمه نزده هیچ ، جذاب تر هم شده . دلم میخواد بیشتر توصیف کنم ، ولی تا فیلم رو نبینید متوجه نمیشید :D
تیتراژ فیلم یه کپی کامل (ولی کمدی) از spectre هست که خیلی خوب از پسش براومدن :)) یک سری از کارکترهای معروف xmen هم دقایقی حضور دارن و در مورد یه سری اتفاقا که بی جواب مونده بودن ، توضیحاتی داده میشه .
جاش برولین توی این فیلم هم ترکوند :D هنوز تو کف شخصیت پردازی ثانوس بودم که کیبل منو تحت تاثیر قرار داد .
مبارزات خیلی خوب بودن ، موسیقی متن هم درست همون سبک قبل رو داشت . همین طور موارد جدیدی رو راجع به ددپول و توانایی های ویژه ای که داره میبینیم . در مورد هیرو های جدید هم چیزی نمیگم تا خودتون فیلم رو ببینید . :)
خلاصه این که هر چه قدر infinity war ذهن طرفدارا رو این مدت درگیر کرده بود ، ددپول خیلی راحت شست و اثری ازشون باقی نذاشت :D
دیدن فیلم هم نیازی به پیشنهاد نداره . هر کی از قبلی خوشش اومد ، دیدن این واجبه براش ;)

----------------------------------------------------------------------------------
پ.ن : از مدیر یا ناظمی که بدون اسیب به متن ادیتش کردن ، متشکرم :Rose:

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر