PS3 News

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

Behzad

Come on it's time to go
Administrator
Sep 22, 2005
5,824
نام
بهزاد
اگه براتون امکان داره قیمت تموم شده یه PC روز رو بذارین تا ما هم بدونیم

در ضمن شما که میگین CPU های Core 2 Due و Core 2 Extreme Intel وارد خونه اکثر مردم شده میتونین منبع این حرفتونو هم بذارین؟

اگه براتون امکان داره این موضوع رو برای همه ی ما باز کنین که اصولا قیمت تموم شده ی یه PC روز چه ربطی به این داره که سخت افزار پی ای 3 20 برابر یه PC روز قدرت داره !؟
کسی که پول داشته باشه یا علاقه داشته باشه خرج PC ش میکنه حالا هرقیمتی هم که باشه ... من نمیدونم چرا این طرفدارای کنسول همچین که میبینن که کنسول مورد علاقشون از نظر قدرت سخت افزاری عقب افتاده سریع حرف قیمت رو پیش میکشن !

و در مورد قسمت دوم حرفت هم همونطور که گفتم بهتره توی فامیل و در و همسایه ی خودتون نگاه نکنین
یه گشتی توی فروم این سایت بزن و مشخصات سیستم اعضاشو توی قسمت امضاشون ببین تا دیگه این حرفو نزنی (توضیح اینکه اونایی که نوشته E6400 یا E6600 و ... همشون از سری Core 2 هستن)

http://www.overclock.net/

با قیمت کل سیستم هر کدوم از اینا میشه 4 تا PS3 خرید و میبینی که خیلیا حاضر این پولو پرداخت کنن و در عوض PC قوی داشته باشن
خود من هم تا چند روز دیگه قصد دارم یه CPU Intel Core 2 Due بخرم

allworld

کاربر سایت
Jun 6, 2006
747
دوست عزيز الان مادر بردهای امده به نآمه 3 pci-express ....يعنی میتونی
3 تا کارت گرافيک رو روش سوار کنی...
میدونی 3 تا 8800gs رو مادر برد سوار شه يعنی چی؟؟؟ يه چيزی معادل 1500bit و 3 gig رم
میتونيد از کارتهای گرافيک سوار بر مادر برد بهره ببريد...

Behzad

Come on it's time to go
Administrator
Sep 22, 2005
5,824
نام
بهزاد
دوست عزيز الان مادر بردهای امده به نآمه 3 pci-express ....يعنی میتونی
3 تا کارت گرافيک رو روش سوار کنی...
میدونی 3 تا 8800gs رو مادر برد سوار شه يعنی چی؟؟؟ يه چيزی معادل 1500bit و 3 gig رم
میتونيد از کارتهای گرافيک سوار بر مادر برد بهره ببريد...
مادربردی به نام PCI Express 3 وجود خارجی نداره !
اون PCI Expreess 2 هست که هنوز هم نیومده و Coming Soon هست
و البته چه PCI E 2 چه 3 چه 10 هیچ ربطی به تعداد کارت گرافیک نداره

Core2Duo

کاربر سایت
Nov 20, 2006
168
نام
Rexxxar

احتمالا منظورش SLI بوده :-"

solid_hooman

کاربر سایت
Nov 2, 2006
601
نام
Hoomaan
3 تا کارت که فکر نکنم الان مادربوردهای SLI Ready قادرن 4 تا gpu رو پردازش کنن و 2 کارت هم روشون نصب میشه ولی شما میتونید با خرید 2 کارت 7950 که از 2 تا gpu تشکیل شده قدرتی معادل 4 تا کارت رو بگیرین میشه 2048 یا همون 2 گیگ

allworld

کاربر سایت
Jun 6, 2006
747

اون خبر pci-e 2.0 که خيلی وقته من شنيدم
اين pci-e 3 هست...که فقط کارتهای ati رو ساپورت میکنه که crossfire هستن
2 تا x1950xtx و ديگری x1600xt ساپورت میکنه...محصول شرکت intel هم هست
http://www.computerbase.de/news/har...gust/atis_rd600_3_pci-express-x16-slots/[/url

Behzad

Come on it's time to go
Administrator
Sep 22, 2005
5,824
نام
بهزاد
اون خبر pci-e 2.0 که خيلی وقته من شنيدم
اين pci-e 3 هست...که فقط کارتهای ati رو ساپورت میکنه که crossfire هستن
2 تا x1950xtx و ديگری x1600xt ساپورت میکنه...محصول شرکت intel هم هست
http://www.computerbase.de/news/har... دادی یه مادربرده با 3 تا اسلات PCI Express 1

allworld

کاربر سایت
Jun 6, 2006
747
من فکر کنم کلا تعریف شما از PCI E و PCI E 2 اشتباه باشه !

اول در مورد این لینکی که گذاشتین این یه مادربرد هست که 3 تا اسلات PCI Express داره ... و این حرف معنیش این نیست که PCI Express 3 هست

وقتی میگن مادربردهای PCI E 2 قراره به زودی بیاد، معنیش این نیست مادربردی میخواد بیاد که 2 تا اسلات PCI E داشته باشه ... اون PCI E 2 خودش یه نوع اسلات جدیده ... یعنی همون یدونه اسلات روی مادربرد هست منتها اسمش شده PCI Express 2 ... و مزیتش هم نسبت به PCI E 1 اینه که پهنای باند و سرعت بالاتری داره

چیزی به نام PCI E 3 هم همونطور که گفتم وجود خارجی نداره و اینی که شما لینک دادی یه مادربرده با 3 تا اسلات PCI Express 1

دوست عزيز منظور من 3..
pci-e هست....من هر کاری کردم نتوننستم تو برنامه فينگيليشم 3 رو اول pci بزارم
همش بعد از pci-e سه میيامد...رو آعصاب منم راه میرفت.....کلاً اين دوتا با هم فرق دارن
منظوره من هم سه پيسی آی اکسپرس بود نه pci-express 3....
که فکر کنم من بد نوشتم
اين دوتا کلاً از لهاظ فنی باهم فرق دارن

Javidmojallal

کاربر سایت
Nov 4, 2006
562
نام
جاوید
اگه براتون امکان داره این موضوع رو برای همه ی ما باز کنین که اصولا قیمت تموم شده ی یه PC روز چه ربطی به این داره که سخت افزار پی ای 3 20 برابر یه PC روز قدرت داره !؟
کسی که پول داشته باشه یا علاقه داشته باشه خرج PC ش میکنه حالا هرقیمتی هم که باشه ... من نمیدونم چرا این طرفدارای کنسول همچین که میبینن که کنسول مورد علاقشون از نظر قدرت سخت افزاری عقب افتاده سریع حرف قیمت رو پیش میکشن !

و در مورد قسمت دوم حرفت هم همونطور که گفتم بهتره توی فامیل و در و همسایه ی خودتون نگاه نکنین
یه گشتی توی فروم این سایت بزن و مشخصات سیستم اعضاشو توی قسمت امضاشون ببین تا دیگه این حرفو نزنی (توضیح اینکه اونایی که نوشته E6400 یا E6600 و ... همشون از سری Core 2 هستن)

http://www.overclock.net/

با قیمت کل سیستم هر کدوم از اینا میشه 4 تا PS3 خرید و میبینی که خیلیا حاضر این پولو پرداخت کنن و در عوض PC قوی داشته باشن
خود من هم تا چند روز دیگه قصد دارم یه CPU Intel Core 2 Due بخرم

خوب این تعداد افراد که شما تو فروم میبینی چند نفرن که میگین بیشتر مردم Core 2 دارن؟

در ضمن ربط قیمت به این جور مسایل خیلی واضحه و از شما تعجب میکنم که اینو میگین

اصلا اولین عامل تو فروش یه محصول قیمت اونه
و این مطلب که قیمت برای تعداد معدودی تو دنیا اصلا مطرح نیست دلیل نیست که همه اینطوری باشن
بله قیمت برای بعضی ها اصلا مهم نیست ولی در عوض برای خیلی ها بسیار مهمه و علت فروش بالای یه محصول توجه به همین اصل هست

در مورد قدرت کنسول و PC هم یه مطلب هست که سالها صادقه و اون هم اینکه کنسول هیچوقت از نظر قدرت سخت افزاری نمیتونه مدت زیادی بهتر از PC باشه چون هر روز تکنولوژی قطعات پیشرفت میکنن ولی تکنولوژی یه کنسول پنج شش سال ثابت میمونه

Behzad

Come on it's time to go
Administrator
Sep 22, 2005
5,824
نام
بهزاد
خوب این تعداد افراد که شما تو فروم میبینی چند نفرن که میگین بیشتر مردم Core 2 دارن؟

در ضمن ربط قیمت به این جور مسایل خیلی واضحه و از شما تعجب میکنم که اینو میگین

اصلا اولین عامل تو فروش یه محصول قیمت اونه
و این مطلب که قیمت برای تعداد معدودی تو دنیا اصلا مطرح نیست دلیل نیست که همه اینطوری باشن
بله قیمت برای بعضی ها اصلا مهم نیست ولی در عوض برای خیلی ها بسیار مهمه و علت فروش بالای یه محصول توجه به همین اصل هست

در مورد قدرت کنسول و PC هم یه مطلب هست که سالها صادقه و اون هم اینکه کنسول هیچوقت از نظر قدرت سخت افزاری نمیتونه مدت زیادی بهتر از PC باشه چون هر روز تکنولوژی قطعات پیشرفت میکنن ولی تکنولوژی یه کنسول پنج شش سال ثابت میمونه

اولا که من جایی نگفتم بیشتر مردم ... گفتم Core 2 Due داره وارد خونه های مردم میشه ... پستشم صفحه ی قبل هست میتونی ببینی

ثانیا توی همون سایت و سایتهای مشابه حداقل نصف اعضاشون سیستمهای خیلی قوی دارن

ثالثا اگه تعداد کسانی که پول خرج PC میکردن کم بود شرکتهایی مثل Dell نمیومدن کامپیوترهای 5-6 هزار دلاری مخصوص بازی بسازن

رابعا از اول هم بحث من بحث قیمت نبود و فقط در جواب کسی که گفت PS3 بیست برابر PC های روز قدرت داره گفتم که اینجوری نیست و PC ی قوی تر از PS3 هم وجود داره و خیلیا هم دارن ازش استفاده میکنن

mohammd007

کاربر سایت
Sep 12, 2006
1,470
حرف شما درست اما باید گفت قدرت 9 هسته ای cell (درستش 8 هسته است) خیلی بیشتر از cpu های 4 هسته ای اینتل قدرت داره.و هنوز cpu قابل رقابت با ان نیست.

Behzad

Come on it's time to go
Administrator
Sep 22, 2005
5,824
نام
بهزاد
حرف شما درست اما باید گفت قدرت 9 هسته ای cell (درستش 8 هسته است) خیلی بیشتر از cpu های 4 هسته ای اینتل قدرت داره.و هنوز cpu قابل رقابت با ان نیست.

ساختار Cell و Core 2 Quadro کاملا با همدیگه فرق داره و این حرف که چون سل 8 تا هسته داره و اون یکی 4 تا، پس سل خیلی قوی تره کاملا اشتباهه

اصولا Cell به دلیل بزرگنمایی های بیش از حد سونی انقدر بزرگ شده و همه فکر میکنن که چند سال جلوتر از زمانه ولی برتری فاحشی نسبت به یه Desktop Quad Core نداره

و در مورد اون 8 هسته و 4 هسته ای هم که گفتی،
توی Cell یدونه هسته ی مرکزی و اصلی وجود داره که سرعتش 3.2GHz هست و 8 تا هسته ی دیگه که هسته های فرعی حساب میشن و قدرت به مراتب کمتری از هسته ی مرکزی دارن (در ضمن از این 8 تا هسته یدونش غیر فعاله که میمونه 7 تا هسته و از اون 7 تا هم 6 تاش در اختیاز سازنده ها قرار میگیره)

ولی توی یه CPU ی 4 هسته ای Desktop، چهار هسته ی فیزیکی و مجزا با قدرت برابر وجود داره

اگر Cell هم 8 تا هسته ی اصلی با قدرت برابر داشت اونموقع شاید این حرف که 8 هسته ای از 4 هسته ای قوی تره درست بود ... ولی با این تفاوتی که در ساختار 2 CPU وجود داره اینجور مقایسه ها کاملا اشتباهه

در کل قضاوت در مورد قدرت سل هنوز زوده و باید مدتی بگذره و بازیهای بیشتری برای PS3 بیان تا بشه قدرت واقعیشو فهمید ... ولی این فکر که سل چندین سال از زمان جلوتره کاملا اشتباهه و فقط از بزرگ نمایی های سونی سرچشمه میگیره

test84

کاربر سایت
Aug 22, 2006
4,743
يه نكته در مورد PS2 بگم، شايد مصداقش در مورد فرزند نا خلفش هم صادق باشه.
مدتها فكر ميكردم كه چرا PS2 اينقدر قدرت داره وقتي فقط 32مگ رم داره و يك پردازنده با سرعت معمولي. بعد از مدتي كه درسش رو خوندم فهميدم كه كامپيوتر هاي ما 32بيتي هستند، لا اقل اون موقع بودند، ولي ps2 در همان زمان 128 بيتي بود ...
تفاوت فاحش بين معماري x86 يا همين desktop با معماري خاص سوني هم جاي خود داره.
به نظر من مقايسه ايندو اگرم درست باشه، به اين سادگي نيست.

Taher

مدیر سابق
کاربر سایت
Nov 6, 2005
649
نام
طاهر
بچه ها به این خبر که امروز تو اینترنت منتشر شده توجه کنید :
"Several sources now report that the PS3 ISO Loader by Paradox is a few weeks away from release. What started out as a rumor has now been confirmed by Team Xecuter as a working loader. According to ps3news.com this loader will work with PS3OS v1.32 or lower, so if you wish to use it, think twice before upgrading

ترجمه :
"منابع مختلفی گزارش داده اند که PS3 ISO Loader که توسط Paradox نوشته شده تا چند هفته آینده منتشر میشه !
مطلبی که به عنوان شایعه مطرح شده بود الان با تائید Team Xecuter به عنوان یک برنامه برای اجرا بازیها از روی هارد، به حقیقت پیوسته.
بنا به گفته PS3NEWS.COM این برنامه با کنسولهایی که نسخه OS اونها 1.32 یا پایین تر هست کار میکنه، پس اگر می خواید از این برنامه استفاده کنید، قبل از ارتقا OS کمی فکر کنید !"

با این تفاسیر به نظر میرسه، PS3 هم داره کپی خور میشه، البته از همون جا که همه انتظارش رو داشتند، مثل PSP.
موفق باشید ;)

MGS

کاربر سایت
Sep 30, 2005
3,336
نام
Hesam
خب این معلوم بود که PS3 از طریق بازیهای روی هارد اجرا میشه اینو من از اون اول گفتم خب خدا رو شکر Wii و Ps3 تا چند وقت دیگه کپی میشن که گرچه الان میشه گفت شدن نسل بعد شروع شد:)

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر