Portal 2 | PC

portal2_coop.jpg

valve Software
Sci-Fi First-Person Shooter
Release: Apr 19, 2011​

حتما همه نسخه ی اول رو به یاد دارید !
یکی از خلاقانه ترین عناوین تاریخ که سال 2007 در قالب پک حیرت انگیز Orange Box همه را شکه کرد!

حالا valve با شماره ی 2 برگشته که با توجه به شواهد موجود یک عنوان فوقالعاده وسیع با یک خط داستانی قوی خواهد بود.

گلادوس را که به یاد دارید دشمن اصلی شما در شماره ی قبل که از دید IGN بهترین شخصیت منفی تاریخ هم هست.
ببینید انبار دیگر با چه شخصیت پردازی هایی طرف خواهیم بود!

اگر شایعات حقیقت داشته باشد خط داستانی بازی بسط دهنده و توضیح دهنده ی وقایع HL2
نیز خواهد بود .

ما بی صبرانه منتظریم تا در سال 2011 از شاهکار VAVLE لذت ببریم!

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: FrankinG
منم بالاخره این ابرشاهکار رو تموم کردم، توی تمام مدتی که داشتم بازی رو انجام میدادم همش از این میترسیدم که بالاخره بازی تموم میشه و واقعا وقتی بازی تموم شد از اینکه داستان بازی به آخر رسید خیلی ناراحت شدم. میشه گفت قوی ترین کارگردانی بین بازی های چند سال اخیر رو Portal 2 داشته و موزیک و صدا هم که در اوج و نهایت خودش قرار داره، صدای کاراکترهای GLaDOS ، Cave Johnson و Weathley واقعا دلنشین هست و هرگز از ذهنتون خارج نخواهد شد. گرافیک هم که کامل و بی نقص هست و من کوچکترین باگی توش ندیدم. مکانیزم گیم پلی هم به لطف اضافه شدن امکانات جدید و خلاقانه پیشرفت فوق العاده ای نسبت به شماره قبلی کرده و درکل از نظر من این بازی بدون شک "بهترین بازی سال" هست.
از همه بیشتر مرحله آخر رو دوست داشتم که واقعا برای من که طرفدار پروپاقرص نسخه اول بودم یه سورپرایز عالی و فراموش نشدنی بود و اون موزیک پایانی که خاطره "Still Alive" رو برام زنده کرد.
یه سری نکته در مورد داستان بازی هست که اونایی که فقط بازی رو تموم کردند بهتره بخونن(اونایی که تموم نکردن بهیچوجه نخونن):

GLaDOS توی صحبت هاش در مورد زنی به نام Caroline صحبت میکنه، با توجه به صحبت های اون ، مکالمه های ضبط شده Cave Johnson که توی بازی پخش میشه و با توجه به کمیک های Portal 2 ، متوجه میشیم که Caroline همکار Cave بوده و از اونجا که Cave کس دیگری رو نداشته Aperture Science رو در اواخر مرگش به Caroline واگذار میکنه و از دانشمندان یا ربات های اونجا میخواد که پس از مرگ Caroline ، تفکر و مغز اونو توی یه ربات مرکزی قرار بدند تا بدین شکل اون بتونه همیشه از Aperture Science نگهداری بکنه، این ربات در حقیقت همون GLaDOS هست. در یکی از مراحل بازی یه عکس تقریبا پنهان وجود داره که توی اون Caroline و Cave Johnson درکنار هم هستند:

http://029.img98.net/out.php/i271656_16hjkvk.jpg

با توجه به اینکه این عکس در زمان قدیم گرفته شده(بین 1945-1970) و با توجه به اینکه در اون زمان افراد فقط بصورت خانوادگی همچین عکس هایی میگرفتند میشه حدس زد که Caroline در حقیقت همسر Cave Johnson بوده و همچنین اگه خوب روی عکس زوم و دقت کنید متوجه میشید که در سمت چپش تصویر یه دختربچه هست اما بدلیل اینکه Cave Johnson زیاد به بچه علاقه ای نداشته برای همین Caroline تصویر دختربچه رو حذف میکنه و عکس دونفرشون رو توی دیوار قرار میده و البته تا حدی هم مشخصه که یه قسمتی از عکس سوزانده یا بریده شده. این دختر همون Chell هست که احتمال میره دختر خود Caroline بوده باشه یا توسط Caroline و Cave به فرزند خواندگی گرفته شده باشه. (اگه کسی خواست میتونم در مورد زمان رخ دادن اتفاقات بازی و نحوه انتقال Chell هم صحبت کنم.)
حالا بعد از گذشته سالیان دراز اون قسمت از حافظه Caroline که به GLaDOS انتقال داده شده بود کم کم از بین رفته و بدست فراموشی سپرده شده و GLaDOS چیزی از اون رو بخاطر نمیاره، چون اگه بیاد میاورد هرگز درصدد کشتن Chell توی آخرین تست چمبرهاش برنمیومد. اما وقتی که هسته مرکزی GLaDOS توسط Chell توی برخی قسمت های حمل میشه ، GLaDOS با شنیدن صدای ضبط شده Cave و Caroline یه چیزهایی بیادش میاد، مثلا بعضی وقت ها به Chell میگه: I Swear , I Know him و بالاخره در آخرین مرحله GLaDOS متوجه میشه که Chell دختر خودش(در واقع Caroline) بوده و برای همین نجاتش میده و بعد هم Memory شخصیت Caroline رو بطور کلی از حافظش پاک میکنه و بدون هیچ خاطره ای Chell رو تنها دوست خودش خطاب میکنه. البته بعد که با آسانسور بالا میرید یه آهنگی توسط Turret ها خونده میشه که اگه توی Google T ترجمش کنیم این معنی رو میده:

Cara, bel, cara mia, (Dear, beautiful, my dear,)
bella bambina, (beautiful child,)
oh Chell, (Chell oh,)
que lastima, (that's too bad,)
que lastima, (that's too bad,)
deh! Cara mia, (well, My dear,)
addio. (Goodbye)

Mia bambina, (My Baby)
cara, (dear,)
perchè non passi (why don't you stay)
lontana, deh (far, ah)
sì lontana (so far)
da scienza? (from science?)

Cara, cara (Baby, baby)
mia bambina, (my child,)
ah mia bel, (ah my beautiful,)
ah mia cara,(ah my dear,)
la mia cara, (my dear,)
la mia bamina, (my child,)
oh cara, (my dear,)
cara mia… (my dear…)

که در حقیقت آهنگی هست که مادر Chell براش سروده و من هم توی اون قسمت واقعا اشکم داشت درمیومد! و با اینکه بی نهایت عاشق و دیوانه این بازی هستم اما ترجیح میدم که بازی توی همین قسمت به اتمام برسه چون بهترین پایان ممکن رو رقم زد.
اینم لینک دانلود آهنگ "Want you Gone" که در پایان GLaDOS میخونه و واقعا زیبا و دلنشین هست:
www.mediafire.com/?04p53xgp8ddgaea

سوال دیگه ای هم بود بپرسید اگه در سطح اطلاعاتم بود حتما جواب میدم.​

بابت اطلاعات ممنون
ولی خوب به نظرم بازی ادامه خواهد داشت. حالا چه جوریش رو نمی دونم ولی به نظر نمیاد بازی توی شماره دوم بسته بشه
منم پایانش رو خیلی دوست دارم ولی شعر آخر بازی به شعر شماره اولی نمی رسه
من اون رو خیلی بیشتر دوست دارم
شماره اول چون ارجینال بود بازم بیشتر به دل من نشست از لحاظ گیم پلی ولی از لحاظ داستان و روایت این شماره قوی تر از شماره اصلی کار شده
در ضمن این بازی خیلی بیشتر از شماره اصلی صدا کرد چرا که دیگه خبری از HL نبود و کاملا شماره دوم به شکل مجزا عرضه شد
در کل احسنت به Valve و تیم فوق العاده Portal
من که دوست دارم فعلا این بازی رها بشه و یه IP خلاقانه و جدید دیگه ازشون ببینم

• Like
Reactions: Quantic Dream
چطوری کامپیوتر و هک کنم در باز بشه شیشه در اتاق کامپیوتر و میشکونه ( این اسمش و یادم رفت ) هیچکاری نمیتونم

آخرین ویرایش:
یادم رفت ببخشت :دی

جحمش تخمرغیه هیلترندارم نمیتونم آپ درست بکنم :d

http://p1.uploadfa.com/files/1/24f2fbclxgi8v6/GFGFGG.JPG
اوکی اینجا از همون پله هایی که جلوی در اتاق هست بالا برو و اینجا بایست:
http://029.img98.net/out.php/i277579_Untitled.jpg
خودش اون ربات(Turret)هایی که خراب هستند رو پرت میکنه طرف اون دریچه پایین اگه همینجایی که تو عکسه بایستی میتونی یکی از اون ربات ها رو برداری و بعد برگردی توی همون اتاق و قرارش بدی توی اون محفظه که ربات رو اسکن میکنند بعد درب خودش باز میشه.
باز اگه متوجه نشدی بگو تا توضیح بدم:d

آقا بالای لوله :دی اون بالا که P جلوش و گرفته هرجا رفتم اما نمیتونم اینجا چیکار باید کرد کمکم کنید :دی

http://p2.uploadfa.com/files/5/r42n8sggb984op/DFSFD.JPG

:d

دستت درست از کمک قبلی :دی
احرف P اون بالا پشتش یه دیوار سفید داره. خودتو برسون اون بالا. یه کمی روی نرده ها به سمت جلو حرکت کن تا پایین پات سطح سفید رو ببینی. یه پرتال از اون بالا زیر پات درست کن. یکی دیگه هم روی اون سطح مورب پایین درست کن(از توی عکسی که گذاشتی این سطح مورب معلومه.یکمی پایین تر از نظاره ی اسلحه توی عکس. سمت چپش) بعد از بالا خودتو پرت کن روی پرتالی که روی زمین درست کردی تا از داخل پرتال مورب به بالا پرت بشی.
سلام
من همین اول اول اول اول بازی گیر کردم!! خدایا!!
یه عکس میزارم لطفا کمک کنید! هرکاری میکنم نمیشه از اینجا رد شد!!
http://uploadfa.com/dpvghckji66z

خب پرتال درست کن. درست زیر پای خودت روی سطح سفید یه پرتال درست کن تا تو رو به اونطرف ببره.

آخرین ویرایش:
من تازه بازی را گرفتم ایشالا تا 2-3 روز دیگه اوریج هم میگیرم فقط من موندم یه بازی مثل portal 2 دیگه باید چی داشته باشه که امتیاز کامل را از همه جا بگیره؟

سلام
باز یه جا دیگه گیر کردم حوصله ندارم :دی
تو چپتر 3 اینجا میدونم که باید بپرم توی پرتال تا پرش کنه و اون دکمه قرمز رو بزنم و مکعب بیفته پایین ولی مشکل اینجاس که وقتی از پرتاله میرم نمیپره! کلا من با این پرشش مشکل دارم....چه کنم دوستان؟
http://uploadfa.com/t33lat8ajkei

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or