PES 2015 [پست اول خوانده شود]

مهم:
بحث مقایسه اینجا : FIFA VS PES
در این تاپیک بحث مقایسه ای بشه کابر خاطی به مدت یک هفته بن خواهد شد.

ekx37mof2ruyimmgxbqg.png

ناشر: Konami
تاریخ انتشار: نامشخص​

همین طور که از قبل اعلام شده بود، بازی PES 2015 برای کنسول های نسل هشتم و هفتم امسال منتشر مشه و امروز اولین تریلر بازی منتشر شد.
توضیحات کانال رسمی بازی:
PES 2015 را ببینید، بازگشت واقعی به ریشه های اصلی PES شامل کنترل فوق العاده پاسخگو بازی و گیم پلی شناخته شده این سری که در آن بازیکنان می توانند بدون محدودیت بازی کنند
اولین تریلر بازی
عکس های بازی:

اطلاعات بیشتر از بازی در تاریخ 3 ماه July منتشر خواهد شد

Last edited by a moderator:

HoSIs

کاربر سایت
Nov 18, 2012
929
نام
Hossein
دوستان بازی چند بار بازی کردم نمیدونم چرا نمیتونم این موتور جدید بازی رو تحمل کنم واکنش دروازبان ها خیلی افتضاح هست سرعت دادن پاس بده بازی جذاب نیست ادم نمیگیره یکم نصبت به ۱۴ پیشرفت داشته ولی سرعت بازی کمه خیلی
دریبل زدن خوب شده ولی بازم بازی خشگ و بی روحه
دقیقا منم همین مشکلو دارم...نمیدونم چرا دروازبانا کلا صحنه آهسته عمل میکنن...خیلی رو اعصابه این حرکت...
در کل نسبت به فیفا عقبه ولی مطمئنا بهتر میشه و میشه به آینده ی بازی امیدوار بود...

Roozbeh psp

کاربر سایت
Nov 20, 2010
617
نام
روزبه
من بازی رو دانلود کردم.

گرافیک: فوق العاده افتضاح.
کلاً تماشاگرها و محیط AA ندارند ولی توی صحنه آهسته AA وجود داره!. به طوری که بعضی موقع ها فکر میکنم دارم PES 2008 رو اونم با گرافیک medium بازی میکنم. اگر گرافیکش AA داشت خیلی خوب میشد.
سایه سر بازیکن روی بدنش میپره.
این همه در مورد چمن بحث شد باید بگم یک عکسه که تکرار شده و اصلا برآمدگی نداره و فقط توی صحنه آهسته بعد از گل یه چیزایی معلومه (اون صحنه ای که به صورت دستی دوربینش کنترل میشه).

فیس: عالی.
هیچ بحثی برای ایراد گرفتن نداره.

گیم پلی:
۱- چرخش توپ: عالی و کاملا طبیعی
۲- پاس دهی و سنگینی توپ: خوب
۳- توپ گیری: فاجعه و غیرطببیعی
۴- دروازه بان: بعضی موقع ها خوب بعضی وقت ها گیج
۵- خط دفاع: خوب دفاع میکنن از فیفا بهتره ولی سرعتشون خیلی زیاده! سرعت مدافع ها از کریستیانو رونالدو بیشتره.
۶- حس بازی: کاملاً بی هیجان

کلاً به نظر من حداقل ۳ سال با رقیبش فاصله داره.
من شخصاً از دانلودش پشیمان شدم.
اصلاً گرافیکش رو دیدم بدجوری خورد توی ذوقم.

بنظر من گرافیکش خیلی خوبه و یکی از نکات مثبتشه..

و مورد 6 هیجان..

یکی از دلایل بسیااار مهمش نبود گزارشگره.. خیلی تاثیر داره توی هیجان..

nintendo64

کاربر سایت
Nov 13, 2013
27
منم هر جفتشونو بازی کردم
فیفا خیلی پیشرفت کرده و از بازی کردنش لذت بردم
ولی بااینکه پی اس باز بودم ولی اینبارم کونامی خراب کرده ...الان شدم فیفا باز دمو پی اس بازی کردم پشیمون شدم ظرف 5 دقیقه از بازی امدم بیرون

Roozbeh psp

کاربر سایت
Nov 20, 2010
617
نام
روزبه
پس اینطور که مشخصه کونامی بازم نتونسته انتظارات حتی PES باز ها رو براورده کنه!

من که خوشم اومده از بازی نمیدونم چرا من بازیو با گرافیک عالی میبینم و گیم پلی هم خیلی واقعی میبینم...
من کلی اینو گفتم و کاری به باگ ها نداشتم.. آخه دوستان که ناراضی هستن از PES کاری به باگ هاش ندارن اینطور که دیدم نوشته ها رو..فقط کلی میگن بی هیجان و داغون ..

به این معتقدم که بازی آرکید باشه خیلی مورد پسند تر واقع میشه... حالا PES از حالت ارکید داره در میاد...

و بنظرم FIFA رو به آرکید بودن کمی رفته ..حالا بیاین بزنین تو گوشم ! :|
از راه دور من هر شوتی کنم میره تو گل..توی فیفا.. یا تیرک یا گل..

و فیفا الان بیشتر حال میده نسبت به PES ! برای منم همینطوره ! فیفا بیشتر حال میده!

LBJ4Ever

FedExpress
کاربر سایت
Apr 11, 2011
6,294
نام
Afshin
به نظر من که هسته گیم پلی خوب شده. تا حالا 20-30 تا بازی انجام دادم و راضیم از گیم پلی. ولی کونامی یه فکر باید به حال Presentationـه بازی و گرافیکش بکنه و صد البته مودهای آنلاینش رو بیشتر و با کیفیت تر کنه. بالاخره احساس یه فوتبال واقعی رو باید انتقال بده و تا وقتی این سه مشکل رو برطرف نکنن، حتی اگه بهترین گیم پلی رو هم داشته باشه، از رقیبش عقب میمونه. حالا میگیم لایسنس ها رو نمیتونن بخرن چون EA خیلی خرپوله و یه سری لایسنس ها رو انحصاری کرده، ولی کونامی میتونه روی مودهای آنلاینش بیشتر مانور بده، چار تا مود جدید و جذاب اضافه کنه. گزارشگر بازی هم خیلی Offـه، حالا نسخه 15 رو که هنوز با گزارشگر بازی نکردیم، ولی بعیده متفاوت باشه از نسخه های قبل. صداگذاری و گرافیک و Presentation هم شدیداً جای کار داره. فکر کنم تمام وقتشون رو صرف کردن که گرافیک چهره ها رو خوب کنن و باقی قسمت ها واقعاً جای کار داره. فیزیک لباس، نورپردازی غیر طبیعی، چمن و ... . ولی اینا قسمت سخت کار که دستیابی به یه گیم پلی Solid و خوب باشه رو انجام دادن. به قسمتای بالا رسیدگی کنن در سالای بعد، حتماً موفق میشه.

™MASOUD 3

کاربر سایت
May 25, 2009
868
نام
مسعود
یه چیز بدی که وجود داره متاسفانه شوت از وسط زمینه ... 2.3 متر جلوتر از مرکز زمین شوت رو 70.75 درصد پر کنید و جلو رو نگه دارید از رو سر گلر میره تو گل :(
ما 2 نفری بازی میکنیم 7.8 تا من زدم 10.11 تا هم حریفم :-&
مطلب بعدی که شدیدا واسه اونایی که هم pes بازی میکنن هم فیفا اذار دهندس ... توپه
من چند روزه دارم pes میزنم الان رفتم فیفا واقعا نمیتونم با این قصه کنار بیام اصلا و ابدا نمیشه جفتش رو با هم بازی کرد به شما هم پیشنهاد میدم هرگز ... هرگز جفتش رو با هم بازی نکنید
الان رو فیفا من دچار بی وزنی ام ... همه چیز سبکه از ادم ها و بازکنا تا توپ و بقیه چیزا ...
راستش با اینکه بازی کردن pes لذت خودشو داره ولی یه سری ایرادا داره که اصلا و ابدا کنار نمیام باهاش ...
واقعا حیف از این توپ و استایل بازیکنا ...
این شوت از وسط زمین چیزی نیست که بشه باهاش کنار بیای ...

AMIN-1399F

خوشا فریاد زیر اب
مدیر انجمن
Oct 29, 2011
5,591
نام
امین
منم بازی کردم دمو رو به امید اینکه شاید برگردم به pes و خاطراهای قدیمی!
ولی متاسفانه اصلن انتظارم رو براورده نکرد خصوصن تو بحث گیم پلی.
نمیدونم شاید بازی کردن 3 ساله فیفا سطح توقعم رو بالا برده و گیم پلی فعلی برای کسایی که تجربه فیفا رو ندارن جالب بیاد.
در کل این سالم باز باید برم با فیفا سر کنم.
pes رو واقعن باید از اول پایه ریزی کنن و مهمترین نکته هم بزارن روی هوش مصنوعی که واقعن pes تو این زمینه وحشتناک داغونه!

HoSIs

کاربر سایت
Nov 18, 2012
929
نام
Hossein
یه چیز بدی که وجود داره متاسفانه شوت از وسط زمینه ... 2.3 متر جلوتر از مرکز زمین شوت رو 70.75 درصد پر کنید و جلو رو نگه دارید از رو سر گلر میره تو گل :(
ما 2 نفری بازی میکنیم 7.8 تا من زدم 10.11 تا هم حریفم :-&
مطلب بعدی که شدیدا واسه اونایی که هم pes بازی میکنن هم فیفا اذار دهندس ... توپه
من چند روزه دارم pes میزنم الان رفتم فیفا واقعا نمیتونم با این قصه کنار بیام اصلا و ابدا نمیشه جفتش رو با هم بازی کرد به شما هم پیشنهاد میدم هرگز ... هرگز جفتش رو با هم بازی نکنید
الان رو فیفا من دچار بی وزنی ام ... همه چیز سبکه از ادم ها و بازکنا تا توپ و بقیه چیزا ...
راستش با اینکه بازی کردن pes لذت خودشو داره ولی یه سری ایرادا داره که اصلا و ابدا کنار نمیام باهاش ...
واقعا حیف از این توپ و استایل بازیکنا ...
این شوت از وسط زمین چیزی نیست که بشه باهاش کنار بیای ...
خب این دقیقا مشکل فیفاست...نمیدونم چرا تو فیفا15 اصن توپ سنگینی نداره...تو فیفا14 قشنگ حس واقعی پا به توپ بودن رو میشد فهمید چون توپش سنگین بود ولی فیفا15 توپش زیادی سبکه...خدا کنه تو نسخه ی اصلی درستش کنن...وقتی توپو با ی بازیکن سرعتی مث هازارد ور میداری میری وقتی تو سرعته حس پرواز به آدم دست میده...

Romell

عضو تحریریه
Sep 21, 2007
4,769
نام
امین
یعنی واقعا یه نفر پیدا نمیشه به طور درست حسابی و به دور از تعصب این دو بازی رو نقد کنه ؟؟؟!!!

بد بختانه به خاطر کاری که دارم یک ماهه که در شهر خودم نیستم و برای کار رفتم به شهر دیگه ای و یه هفته دیگه بر میگردم به شهر خودم و متاسفانه هنوز نتونستم هیچ کدوم از این دو بازی رو بازی کنم و بتونم یه نقد منصفانه بنویسم درباره نقاط قوت و نقاط ضعف هر دو بازی !!!

چیزی که من رو متحیر میکنه هیچ کسی درباره Player ID بازی pes 2015 صحبت نمیکنه که مثلا در همین تیم ملی آلمان دویدن و پا به توپ بازیکنانی مثل مولر ،اوزیل ، کروس ،شورله و لام که با بقیه بازیکن ها تفاوت های بسیاری در خیلی از بخش های انیمیشن و هوش بازیکن داره !!! (در ایتالیا پیرلو و بوفون و کیه لینی و .... در برزیل نیمار و دیوید لوییز و .... و خلاصه خیلی بازیکنای دیگه .......... )

مثلا یه سری انیمیشن ها هستن که خب برای همه بازیکن ها طراحی شده و یه سری از انیمیشن ها برای بازیکن های خاص با توجه به نوع رفتارشون در فوتبال واقعی طراحی شده ! یعنی هیچ کس نیست واقعا این چیزا رو دیده باشه ، کونامی در این بخش واقعا امسال شاهکار کرده (خودشون رو پاره کردن در این بخش ولی انگار نه انگار !!!) و تیم فیفا به جز یکی دو بازیکن اصلا به این بخش طراحی انیمیشن توجهی نمیکنه

از اون طرف بخش حاشیه هاو صحنه های آهسته فیفا که صحبت زیاد شده و در این بخش فیفا 15 بازی pes 2015 رو نابود میکنه !!! در بخش گیم پلی فیفا واقعا کسی نیست بگه هوش ماشینی فیفا چقدر به واقعیت نزدیک تر شده (البته هر سال در این بخش تغییرات مثبتی میکنه ) و همین طور تیم CPU در فیفا 15 بر روی یوزر خطا میکنه ؟؟؟ و مشکل خطا نکردن سی پی یو بر روی یوزر در فیفا 14 حل شده و یا نه ؟؟

من موندم یکی میگه فیزیک توپ در فیفا 15 سنگین تر شده یکی میگه سبک تر واقعا در عجبم در این بخش نظرات متفاوته :-o ؟ همین طور در بخش وزن و سنگینی خود بازیکن ها چه طور ؟؟؟

در بخش پاس کاری بازی چه پیشرفت هایی کرده ؟؟

و خلاصه انقدر سوال دارم تا خودم بازی نکنم فکر نکنم بتونم به نتیجه درستی برسم

درباره pes 2015 واقعا بازی در بخش هوش مصنوعی و هوش انسانی بازی چه تغییراتی کرده ؟

درباره استایل و مدلینگ بازیکن ها در دو بازی که قبل از عرضه هر دو بازی اومده بودم در یکی از تاپیک ها فوتبال اشاره کرده بودم که مدلینگ بازیکن ها در فیفا 15 و کلا در سری فیفا همیشه مشکل داشته که یکی از فن ها فیفا اومد به من توپید که نه این چه حرفیه و این عکسی که گذاشتی فوتو شاپه و از این حرف ها که خدا رو شکر بازی اومد و دوستان دیدن که اشتباهی نمیکردم و بازی در این بخش دارای مشکلاتی هستش !!!

این وسط من دارم یه عده ای رو میبینم از هر دو جبهه که فقط و فقط میخوان بازی رقیب رو بکوبونن و کاری به نقاط ضعف و قوت هیچ کدوم از دو بازی ندارن !!!

آخرین ویرایش:

armintn

کاربر سایت
Jan 11, 2012
1,617
نام
Armin
یعنی واقعا یه نفر پیدا نمیشه به طور درست حسابی و به دور از تعصب این دو بازی رو نقد کنه ؟؟؟!!!

بد بختانه به خاطر کاری که دارم یک ماهه که در شهر خودم نیستم و برای کار رفتم به شهر دیگه ای و یه هفته دیگه بر میگردم به شهر خودم و متاسفانه هنوز نتونستم هیچ کدوم از این دو بازی رو بازی کنم و بتونم یه نقد منصفانه بنویسم درباره نقاط قوت و نقاط ضعف هر دو بازی !!!

چیزی که من رو متحیر میکنه هیچ کسی درباره Player ID بازی pes 2015 صحبت نمیکنه که مثلا در همین تیم ملی آلمان دویدن و پا به توپ بازیکنانی مثل مولر ،اوزیل ، کروس ،شورله و لام که با بقیه بازیکن ها تفاوت های بسیاری در خیلی از بخش های انیمیشن و هوش بازیکن داره !!! (در ایتالیا پیرلو و بوفون و کیه لینی و .... در برزیل نیمار و دیوید لوییز و .... و خلاصه خیلی بازیکنای دیگه .......... )

مثلا یه سری انیمیشن ها هستن که خب برای همه بازیکن ها طراحی شده و یه سری از انیمیشن ها برای بازیکن های خاص با توجه به نوع رفتارشون در فوتبال واقعی طراحی شده ! یعنی هیچ کس نیست واقعا این چیزا رو دیده باشه ، کونامی در این بخش واقعا امسال شاهکار کرده (خودشون رو پاره کردن در این بخش ولی انگار نه انگار !!!) و تیم فیفا به جز یکی دو بازیکن اصلا به این بخش طراحی انیمیشن توجهی نمیکنه

از اون طرف بخش حاشیه هاو صحنه های آهسته فیفا که صحبت زیاد شده و در این بخش فیفا 15 بازی pes 2015 رو نابود میکنه !!! در بخش گیم پلی فیفا واقعا کسی نیست بگه هوش ماشینی فیفا چقدر به واقعیت نزدیک تر شده (البته هر سال در این بخش تغییرات مثبتی میکنه ) و همین طور تیم CPU در فیفا 15 بر روی یوزر خطا میکنه ؟؟؟ و مشکل خطا نکردن سی پی یو بر روی یوزر در فیفا 14 حل شده و یا نه ؟؟

من موندم یکی میگه فیزیک توپ در فیفا 15 سنگین تر شده یکی میگه سبک تر واقعا در عجبم در این بخش نظرات متفاوته :-o ؟ همین طور در بخش وزن و سنگینی خود بازیکن ها چه طور ؟؟؟

در بخش پاس کاری بازی چه پیشرفت هایی کرده ؟؟

و خلاصه انقدر سوال دارم تا خودم بازی نکنم فکر نکنم بتونم به نتیجه درستی برسم

درباره pes 2015 واقعا بازی در بخش هوش مصنوعی و هوش انسانی بازی چه تغییراتی کرده ؟

درباره استایل و مدلینگ بازیکن ها در دو بازی که قبل از عرضه هر دو بازی اومده بودم در یکی از تاپیک ها فوتبال اشاره کرده بودم که مدلینگ بازیکن ها در فیفا 15 و کلا در سری فیفا همیشه مشکل داشته که یکی از فن ها فیفا اومد به من توپید که نه این چه حرفیه و این عکسی که گذاشتی فوتو شاپه و از این حرف ها که خدا رو شکر بازی اومد و دوستان دیدن که اشتباهی نمیکردم و بازی در این بخش دارای مشکلاتی هستش !!!

این وسط من دارم یه عده ای رو میبینم از هر دو جبهه که فقط و فقط میخوان بازی رقیب رو بکوبونن و کاری به نقاط ضعف و قوت هیچ کدوم از دو بازی ندارن !!!

این قضیه Player ID که میگی اتفاقا مهم ترین و بولد ترین چیزیه که توی PES2015 به چشم میاد . از مسی و نیمار گرفته تا راموس و پیکه و گوتزه و شواینی و ... یعنی هر کس از بالاترین زاویه ممکن بازیو بازی کنه حتی بدون نگاه کردن به اسامی بازیکنا و بدون توجه به پستی که بازی می کنن می تونه بگه که الان توپ دست مثلا نیماره یا مثلا مسی داره پا به توپ حرکت می کنه یا الان مثلا راموسه که پا به توپه . به قول خودت کونامی امسال توی این بخش کولاک کرده و یکی از چیزاییه که به نظرم توی فیفا نمیشه دید . حتی طراحی استیل بازیکنا و فرم بدنشونم کاملا منحصر به فرده و راحت کسایی که بازیکنا رو میشناسن حتی از روی فرم بدنشون می تونن بازیکنا رو تشخیص بدن چیزی که توی فیفا وجود نداره .
امسال دیگه شاهد این نیستیم که بازیکنا توی همدیگه فرو برن یا توپ ازشون رد بشه و ... اینهام بخشی از پیشرفت های بازیه . انیمیشنا خیلی خوب طراحی شده و حس بهتری نسبت به فیفا میده ولی در کنار اینها ضعفهایی داره که باعث میشه بازی یکدست نباشه و هنوز ازون بازی که انتظار داریم فاصله داشته باشه .
سرعت بازی به نظرم خیلی پایینه . یعنی پاس کاری و دریبلینگ توی بازی به نظرم طاقت فرسا شده . و همین باعث شده آدم نتونه اونطوری که دلش می خواد بازی کنه هنوز مقداری لگ توی پاس دادن وجود داره و ...
اما در کنارش قابلیتهای دفاعی خیلی بهتر از قبل شده و دفاع کردن به فیفا خیلی شبیه شده . گرافیک بازیهم یه دست نیست از یه طرف کاراکترا و مدلینگشون و حتی تکسچرها و شیدرهای صورت و بدن خیلی بهتر از فیفا طراحی شده و مفاصل مدلها بیشتر و بالطبع انیمیشنای بهتری دارن . ازون طرف چمن بازی اصلا جالب نیست و نسل قبلیه . تماشاچیا از نزدیک خیلی خوبن ولی از فاصله دور به علت نداشتن AA جالب به نظر نمی رسن تازه افکت Blur ی که برای رفع ایراد AA به تماشاچیا داده شده توی ذوق می زنه . کلا گرافیک بازی یه پارچه نیست ولی خوب می تونن با یه ذره زمان گذاشتن به بهترین حد ممکن برسونش .
دروازه بانها انیمیشناشون قدیمیه و کلا بگیر نگیر دارن یه موقع هایی خوبن یه موقعهایی هم بدن . به نظرم دروازه بانها ضعیف ترین بخش این بازین .
ولی خوب هسته گیمپلی خیلی بهتر شده و جدا از لگ و کندی بازی که به نظرم توی نسخه نهایی قابل رفعه ایراد خاصی نداره .
درکل تاخودت بازی نکنی نمی تونی درست قضاوت کنی . اینهام نظر من بود .

special_one

کاربر سایت
Aug 12, 2011
558
نام
navid
به عنوان یه فنه سر سخته فیفا لذت بردم از دمو...
خیلیا دوست نداشتن ولی من لذت بردم.
بازی رو احتمالا میخرم ولی نداشتن لایسنسها خیلی ضربه میزنه به بازی..
غیر از لایسنسها توی بعضی صحنه ها کیفیته چمن به شکل تهوع آوری افتضاخ میشه و واقعا این قضیه برای نسل هشت غیر قابل هضمه..
گیم پلی بازی واقعا پیشرفت کرده چمن بازی از دور خوب به نظر میرسه ولی وقتی گلی زده میشه یا داور میخواد کارت به بازیکنا نشون بده کیفیته چمن به شکل حیرت انگیزی پایین میاد و بدون کمترین تردید هیچ شباهتی به نسل 8 نداره..
چهره ها خارق العادن عکس العمل دروازه بانا واقعا بهتر شده...فیزیک توپ خیلی بهتر شده..
در مجموع واقعا بهترین سریه pes در عرضه 4 ساله اخیره ولی اگر چمن توی نسخه ی نهایی مشکلاتش برطرف نشه ضربه ی بدی میزنه به این سری..حتی اگر نخوایم بگیم نگرفتنه لایسنسها ضربه نمیزنه..

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر