(Overclock (VGA

amirsdream

کاربر سایت
Jun 8, 2008
2
نام
amir
تغییر عملکرد

حالا که با shader اشنا شدین می تونید از سایت www.uru3d.com استفاده کنید.
البته برید سراغ برنامه nibitor این برنامه طوری طراحی شده که عملا می شه تمام اطلاعات سخت افزازی رو دست کاری کزد.که البته آموزش برنامه به صورت pdf به زودی براتون upload می کنم.:)

Dreadlord

کاربر سایت
Apr 8, 2008
18,119
من یه 8500 دارم که Core و Shader رو تا آخر اور کردم. :biggrin1:
Core Clock 690
Mem Clock 804
Shader Clock 1380
البته یه فن سی پی یو AMD انداختم روش که دماش از 55 درجه بیشتر نمیره.:cheesygri Crysis رو هم تقریبا رو high خوب اجرا میکنه.(دور و بر 20 فریم.) :cool:
میخواستم ببینم حالا که زیاد دماش بالا نمیره از عمر کارت گرافیک کم نمیکنه؟ یا به زودی به رحمت ایزدی میپیونده؟:((

van_belan

کاربر سایت
Sep 27, 2007
275
من یه کارت
ati.2600pro 512mb. 128 bit.ddr2
دارم اورش کردم جواب خوبی هم داخل بازی ها میده ولی دماش ت 75 درجه میره.

میخواستم ببینم خطر ناک هست یا نه؟

Dreadlord

کاربر سایت
Apr 8, 2008
18,119
من یه کارت

نه. 75 درجه مشکلی نداره.
اگه فن داره فنشم اورکلاک کن. (بره احتیاط)

amir_minus

کاربر سایت
Feb 11, 2008
386
من یه کارت

با سلام

پسر خوب دمای کارت گرافیک تو اور و Default دماش 2-4 درجه هم بالا نمیره,به جز زمانی که بایوس کارت رو دستکاری کنی و ولتاژ به کارت بدی.یه ATI Tool نصب کن و Show 3D رو بزن بزار 15 دقیقه روش بمونه,بعد اور کن و Show 3D رو بزن.دما چند درجه بالا میره و شایدم اصلا بالا نره.(حداکثر دمای کارت تو برنامه ATI Tool مشخص میشه چون بیشترین فشار رو به کارت وارد میکنه)

75 درجه هم کاملا عادیه و نیازی نیست دور فن رو زیاد کنی(با این کار فقط سر و صدا درست میکنی و به مرور زمان به فن کارت آسیب میرسونی)

موفق و پیروز باشی.

amir_minus

کاربر سایت
Feb 11, 2008
386
من یه برنامه برای اورکلاک گرافیکم می خوام. اگه ممکنه یه آموزش مختصر بزارید.

سلام رفیق

رو کارت شما اور تاثیر قابل توجهی نداره,با این حال براتون آموزش اور کارت رو میزارم.

برنامه ATI Tool رو از اینک زیر دانلود کن:

http://www.techpowerup.com/downloads/436/mirrors.php

بعد دانلود,نصبش کن و برنامه رو اجرا کن.Core رو به میزان 20 تا بالا ببر و Scan For Artifacts رو بزن.بزار برنامه تا مدت 15 دقیقه تست پایداری رو انجام بده و در صورت ارور ندادن Core رو بازم 20 تا بالا ببر و دوباره تست پایداری بگیر.اینقدر Core رو بالا ببر تا به ناپایداری برسی.آخرین فرکانس رو یادداشت کن.این شد حداکثر فرکانس هسته.

بعد Core رو به حالت Default برگردون و برو سراغ Memory.مثل مرحله قبلی این مقدار رو اونقدر بالا ببر و تست پایداری رو انجام بده(Scan For Artifacts)تا به ناپایداری برسی.مقدار حداکثر مموری هم یادداشت کن.کار تکومه.Core رو به میزان حداکثر و Memory هم به میزان حداکثری که یادداشت کرده بودی بزار.

مهم:هیچ موقع مقدار فرکانس ها رو یکباره و زیاد بالا نبر(کم کم و پله پله بالا ببر),چون با این کار به کارتت صدمه میرسونی.

مهم:ناپایداری ها عبارتند از:ایجاد نقطه و خطوط گسترده در هنگام عملیات پایداری,هنگ کردن سیستم,ارور بوسیله برنامه ATI Tool که یا بصورت تعداد ارورهاست یا بصورت ریست شدن زمان تست پایداری بعد از چند دقیقه است.

موفق باشی..;)

hdtv_master

کاربر سایت
Feb 12, 2008
354
Overclocking geforce 7600GS

با سلام

يه كارت Geforce 7600 GS
قديمي با بورد اسپاركل دارم
مي خوام اور كنم توي برنامه ntune
هيچ منويي داره.
ممكنه اين نوع كارت اور بشو نباشه؟