Nvidia : نسل بعد کنسولها آخرین نسل خواهد بود

amirsaman2

کاربر سایت
Feb 17, 2008
639
نام
سامان
آقای Phil Eisler از شرکت Nvidia معتقده که نسل بعد کنسولها آخرین نسل خواهد بود:| و Cloud Gaming راهیست که مردم برای بازی از آن استفاده میکنند.
طبق صحبت ایشون با سایت VentureBeat گفتن که " با پیشرفت فناوری مسایل و مشکلات با سیستم Cloud Gaming در حال حل شدن و تبدیل به یک چیز مربوط به گذشته شده اند. اونا میگن این آخرین کنسوله و منم قطعا همین رو باور دارم . با گذشت زمان چیز خوبی که درباره Cloud Gaming اتفاق می افته اینه که اون سال به سال بهتر میشه . یکی از دلایلی که ما در حال سرمایه گذاری در این قضیه هستیم اینه که ما مسائلی که در سیستم وجود داره رو میبینیم . اما آنها قابل حل هستن و همشون در مسیر درست در حال حرکتند . "
" پهنایه باند در حال افزایشه (البته نه در ایران ) ، هزینه سرور در حال پایین اومدنه "
همین طور میگه کمپانی هایی مثل سونی به طور واضح از این سیستم پشتیبانی میکنن . اعتقاد شرکت سونی به این روش طوریکه 380 میلیون دلاردر این زمینه هزینه میکنه .
nvidia.jpg

Majid_Viper

کاربر سایت
May 15, 2010
234
نام
Majid Hezave
بعد یعنی سود این Cloud Gaming واسه سونی ، ماکرو ، نینتندو و هر کمپانی دیگه ای که سخت افزار میفروشه کافیه ؟؟ در حقیقت بدون کاهش میتونه جایگزین بشه ؟؟ به نظرم CG چیزی در کنار کنسولهای بازی خواهد بود نه جایگزین اونا

ps3 gamer.

کاربر سایت
Nov 2, 2010
327
نام
متین
دوستان فکر میکنن که بقیه دنیا پیشرفت نمیکنه فقط ایران پیشرفت میکنه.مسلما کنسول های دو نسل بعد که از روش cloud gaming استفاده کنند اونقدر سنگین هستن که اینترنت ایران عمرا بتونه جواب بده.مثلا اون موقع همه دنیا به اینترنت 500 میگابایت دسترسی دارن ولی ایران تازه داره اینترنت 10 مگ تست میکنه
500 مگ چیه باو؟؟؟
همین الان تو امریکا و کره جنوبی اینترنت 1گیگا بایتی هست

metal2006

کاربر سایت
Oct 8, 2009
319
نام
هادی
همین الان google داره سرویس های اینترنت 1 گیگ میده . فکر نکنم این جریان خیلی دور از ذهن باشه .بعدشم این خبرها بیشتر در مورد انور ابی ها مصداق پیدا میکنه. نه تو ایرانی که هنوز تو سرویس دادن یک اینترنت ساده دارن بازی سره ملت در میارن .
سرویس اینترنت ۱ گیگابیتی گوگل فیبر راه اندازی شد | نارنجی

shah.ram

کاربر سایت
Mar 4, 2010
169
نام
شهرام
همین الان google داره سرویس های اینترنت 1 گیگ میده . فکر نکنم این جریان خیلی دور از ذهن باشه .بعدشم این خبرها بیشتر در مورد انور ابی ها مصداق پیدا میکنه. نه تو ایرانی که هنوز تو سرویس دادن یک اینترنت ساده دارن بازی سره ملت در میارن .
سرویس اینترنت ۱ گیگابیتی گوگل فیبر راه اندازی شد | نارنجی
وای خدای من. من فقط اعصابم خرد شد.

m.a.t

کاربر سایت
Dec 31, 2005
3,112
نام
محمد علی
نسل بعد از نسل بعد که دیگه برای من مهم نیست. همین الآن هم چشمام دیگه سو نداره. نسل بعد رو هم یه چیز آبرو مند با 8-9 سال عمر مفید بدن بیرون، دیگه عمر گیمینگم با عمر خودم تموم شده. :D

mehdy.z

کاربر سایت
Nov 27, 2009
702
نام
Mehdy
منم اعتقاد دارم یا این گزینه در کنار گزینه خرید بازی خواهد بود یا اینکه به شدت محدودش میکنند!!
چون در این صورت دو تا مشکل وجود خواهد داشت:
1-دیگه شرکتهای سخت افزاری باید درشون رو تخته کنند چون در این صورت دیگه کسی نه پول بالای cpu و بورد میده و نه گرافیک قدرتمند!!...خداییش اگه بازی رو فاکتور بگیریم تقریبا برای تموم کارهای نرم افزاری(به جز چند مورد خیلی خاص) و سخت افزاری یه 8600GT و یه core dou 2GH زیادی هم هست!!

2-نکته دوم هم که باید توجه بشه حجم پردازش بازی روی سرور هست!!....به نظرتون اگه قرار باشه مثلا دو میلیون نفر بازی crysis 3 رو روی یک سرور در آخرین جزئیات اجرا کنند حتی اگه کل ابر رایانه های دنیا رو هم قرض بگیرند و در 2 هم ضرب کنند بازم جوابگو خواهد بود؟؟!!!

OMG

کاربر سایت
Sep 17, 2012
4,223
نام
امیرحسین
منم اعتقاد دارم یا این گزینه در کنار گزینه خرید بازی خواهد بود یا اینکه به شدت محدودش میکنند!!
1-دیگه شرکتهای سخت افزاری باید درشون رو تخته کنند چون در این صورت دیگه کسی نه پول بالای cpu و بورد میده و نه گرافیک قدرتمند!!...خداییش اگه بازی رو فاکتور بگیریم تقریبا برای تموم کارهای نرم افزاری(به جز چند مورد خیلی خاص) و سخت افزاری یه 8600GT و یه core dou 2GH زیادی هم هست!!

2-نکته دوم هم که باید توجه بشه حجم پردازش بازی روی سرور هست!!....به نظرتون اگه قرار باشه مثلا دو میلیون نفر بازی crysis 3 رو روی یک سرور در آخرین جزئیات اجرا کنند حتی اگه کل ابر رایانه های دنیا رو هم قرض بگیرند و در 2 هم ضرب کنند بازم جوابگو خواهد بود؟؟!!!
فک نکنم تو تاریخ اتفاق افتاده باشه که 2 میلیون نفر همزمان بازی کنند.
بعدم فقط یه ابر کامپیوتر کافیه که از C3 چند هزار فریم بگیری:D

8030

کاربر سایت
Dec 10, 2010
2,445
نام
mohammad

موافقم
با افزایش و پیشرفت سخت افزار گرافیک و هوش مصنوعی بازیها هم بالا میره تقریبا داخل همه زمانها این مصداق پیدا میکنه چه زمان حال چه زمان گذشته چه اینده.

موردی دیگه هم که هست خیلی ها دارن نون میخورن از این راه یعنی فروش سخت افزار از msi و asus و گیگابایت و asrock و...... که اینا شرکتهای اسمبل کردن قطعات اکترونیکی هستن تا خود انویدیا که چیپ ها رو میسازه.

من خودم از سال 2007 تا حالا 3 مرتبه سیستم ارتقا دادم یعنی کلا کیس رو تکوندم دوباره قطعات جدید گذاشتم فقط هم برای بازی بوده .برای فتوشاپ و این حرفها که همون سیستم اولیم هم بسیار عالی بود.

بعدم فقط یه ابر کامپیوتر کافیه که از C3 چند هزار فریم بگیری
biggrin1.gif
انیمیشن که نمیخوای نگاه کنی .بازی فرق فوکوله:d

ash!ash

کاربر سایت
Jun 13, 2012
237

خوب شما اگه فکر کردی توی Cloud Gaming برای هر شخص مثلا باید سخت افزاری مثل یه گرافیک High End در نظر گرفته بشه اشتباه کردی، سیستم Cloud Gaming اصلا اینجوری نیست

دوما به بازار CPU که اصلا ضربه نمی خوره، بازار گرافیک هم فقط یک سری گرافیک های Gaming بازارشون کساد می شه که صد البته برای شرکت های تولید کننده اهمیت زیادی داره.

mehdy.z

کاربر سایت
Nov 27, 2009
702
نام
Mehdy
فک نکنم تو تاریخ اتفاق افتاده باشه که 2 میلیون نفر همزمان بازی کنند.
بعدم فقط یه ابر کامپیوتر کافیه که از C3 چند هزار فریم بگیری:D
پس خبر نداری:d
همین DIABLO 3 با اینکه فقط بازی انحصاری pc بود تا اونجا که من خبر دارم شده در یک زمان 500 هزار نفر هم در یک آن آنلاین یودن(تازه این که یه بازی سفارشی هست،خودت میدونی بازیهای سبک RPG این چنینی بین گیمرها طرفدارهای خیلی زیادی نداره و تعداد کسانی رو که طرفدار بازیهایی نظیر GTA و COD هستند خیلی بیشتر از این حرفهاست)،حالا این وسط کنسول بازها رو هم که بیاری وسط دیگه رسما سرور منفجر میشه:d
خوب شما اگه فکر کردی توی Cloud Gaming برای هر شخص مثلا باید سخت افزاری مثل یه گرافیک High End در نظر گرفته بشه اشتباه کردی، سیستم Cloud Gaming اصلا اینجوری نیست

دوما به بازار CPU که اصلا ضربه نمی خوره، بازار گرافیک هم فقط یک سری گرافیک های Gaming بازارشون کساد می شه که صد البته برای شرکت های تولید کننده اهمیت زیادی داره.
اولا که من کاری به چیدمان سخت افزاری این سیستم ندارم ولی چیزی که واضح و مبرهنه شما برای اجرای یک بازی سنگین مطمئنا به سخت افزار قوی احتیاج داری حالا یا توی خونه یا اینکه جای دیگه پردازش و روی کامپیوتر شما رندر بشه!!!
دوما چرا مطمئنا به بازار سخت افزار و cpu ضربه میخوره..من نگفتم که فقط گیمرها cpu وگرافیک قوی روی سیستمشون میندارند ولی تقریبا با اطمینان میشه گفت بیش از 80 درصد کسانی که سیستم قوی دارند گیمر هستند!!،ضمن اینکه نسبت کسانی که سیستم قوی برای گیم میخوان تا کسانی که برای کارهای نرم افزاری سنگین اصلا قابل مقیاسه هم نیست!!!...پس مطمئن باش با این کار بزرگترین ضربه به بازار سخت افزار میخوره!!!!
برای نمونه هم میتونی به سایتها فروش سخت افزار بزنی که فکر نکنم نسبت فروش گرافیکهای (radeon یا geforce) که معمولا برای بازی استفاده میشند به fire pro یا quadro که برای کارهای صنعتی و طراحی های سه بعدی و کلا کارهای حرفه ای استفاده میشن حتی یک به 50 هم باشه!!!

آخرین ویرایش:

DieDie

کاربر سایت
Feb 28, 2010
2,772
هزینه سرور و پهنای باند در اینور هم در حال کاهش هست.
وقتی کار کنسول بعدی تموم میشه یه 6 یا 7 سال دیگه طول میکشه.
اونموقع در کشور هم اینترنت 50 مگابیتی گیر میاد مطمئن باشین.
برای CLOUD GAMING این مقدار پهنای باند کاملا کافی هست :)
با عرض معذرت خدمت شما دوست عزیز فکر کنم شما تو سیاره ای که ما زندگی میکنیم زندگی نمیکنی یا اینکه کلا اخبار نوید بخش داخلی زیاد نگاه میکنی تا چند وقت دیگه اینترنت "ملی" یا به قول بعضی مسئولین اینترنت حلال! قراره جای اینترنت بین المللی رو تو ایران بگیره در حقیقت همه تو ایران فقط به یه اینترانت متصل میشن اونوقت من و شما باید در به در دنبال یه اینترنت واقعی بگردیم... پهنای باندش دیگه پیش کش!

GPSY

کاربر سایت
Dec 30, 2010
2,022
نام
اسماعیل
خب به نظر من انویدیا راست میگه دو نسل آینده اسمارت فون ها هستند که به عنوان کنسول ها استفاده میشن چون این گوشی ها و تبلت ها روز به روز مثل pc ها پیشرفت میکنن و صد در صد جای کنسول های خانگی رو میگیرن

ASYLUM MANAGER

کاربر سایت
Mar 17, 2011
1,329
نام
Milad
آقای Phil Eisler از شرکت Nvidia معتقده که نسل بعد کنسولها آخرین نسل خواهد بود

من هم اگه جاش بودم بدم نمیومد بدون واسطه محصولاتم رو بفروشم!...شتر در خواب بیند پنبه دانه؟! تو بیداری چی میبینه اونوقت :-/ :d

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر