Nintendo NX، عجیب‌تر از تصورات گیمرها!

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,151
نام
ماکان
به گزارش یوروگیمر، NX، کنسول جدید شرکت نینتندو یک کنسول قابل حمل با قابلیت اتصال به تلویزیون خواهد بود!

blackwiiu-970-80.jpg

چند منبع خبری مختلف تایید کرده‌اند، NX برخلاف تصورات قبلی نه یک کنسول خانگی، بلکه یک کنسول دستی قابل حمل بسیار قدرتمند است، با این تفاوت که قابلیت اتصال به تلویزیون و دو گیم‌پد را نیز خواهد داشت. به این ترتیب گیمرها می‌توانند علاوه‌بر صفحه نمایش تعبیه شده بر روی کنسول، در صورت نیاز آن را به تلویزیون‌های خود متصل کرده و با کنترلر به ادامه بازی بپردازند!

پیش‌تر شایع شده بود NX بر خلاف کنسول‌های چند نسل اخیر مجددا به دوران قبل بازگشته و از کارتریج استفاده خواهد کرد. طبق صحبت‌های منابع خبری یوروگیمر این شایعات قدمی دیگر به واقعیت نزدیک شده و به نظر می‌رسد نینتندو کارتریج‌هایی با ظرفیت 32 گیگابیت را برای سازندگان در نظر گرفته است. ضمن اینکه کلیه بازی‌ها به صورت دیجیتالی نیز قابل دنلد و خرید می‌باشند.

jpg

ضمن اینکه با توجه به تفاوت‌های ساختاری تکنولوژی‌های جدید به کار گرفته شده در NX، از جمله کارتریج، قابلیت پشتیبانی از نسل‌های گذشته را نخواهد داشت. در خصوص بازی‌های Wii U نیز اینطور گفته می‌شود که به تدریج بیشتر بازی‌های مطرح آن، برای NX نیز پورت خواهند شد. Splatoon و Smash Bros اولین بازی‌های تایید شده هستند، و با توجه به صحبت‌های گذشته میاموتور می‌توان انتظار عرضه Pikimin 4 را نیز داشت.

در خصوص سیستم عامل NX قبلا صحبت از طراحی یک OS کاملا جدید و متفاوت به میان آمده بود، اما شایعات اخیر صراحتا آن را مردود دانسته و گفته می‌شود نینتندو تصمیم به استفاده از اندروید دارد! شباهت NX (به عنوان یک کنسول قابل حمل) به Smart Phone ها با استفاده از پردازنده‌های Tegra شرکت Nvidia حتی بیشتر هم می‌شود. به این معنی که دیگر به دنبال مقایسه گرافیکی با کنسول‌های بین نسلی سونی و مایکروسافت، و یک کنسول قدرتمند نباشید. نینتندو و Nvidia قدرت کنسول را فدای طراحی جمع و جور و قابل حمل بودن آن کرده‌اند. و این پیغام صریحی است که نینتندو و NX برای گیمرها خواهند داشت، بازی‌هایتان را به سادگی با خودتان ببرید!

نینتندو واکنشی به این شایعات نشان نداده و تاکنون نه تایید رسمی صورت گرفته و نه تکذیب. گفته شده بود تا قبل از عرضه کنسول تا سال 2017 کنسول NX معرفی رسمی نخواهد داشت. با این حال منابع خبری پنهان نینتندو خبر می‌دهند برنامه‌های نینتندو جلو افتاده و می‌توان در ماه سپتامبر منتظر معرفی آن باشیم.

آخرین ویرایش:

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,151
نام
ماکان
نکته ای که فکر کنم کمی از دید دوستان پنهان مونده اینه که قدرت کنسولی و دستی متفاوت باشه. اونجور که در شایعات هست یک جور داک رابط بین ان اکس و تلویزیون خواهد بود که برق مصرفی رو تامین میکنه احتمالا در این حالت حداکثر قدرت کنسول فعال میشه. در عین حال در حالت دستی بعلت کاهش مصرف باطری کلاک اسپید پردازنده بطور قابل توجهی کاهش پیدا میکنه و شاید هم تعدادی از هسته های cpu خاموش بشن. این مسیله باید به این شکل باشه که بازیها دو مد داشته باشن مود کنسولی و دستی که مود دستی دانگرید شده خواهد بود

احسان اینجور که من خوندم دانگریدی درکار نیست، بلکه قدرت اضافی برای بالابردن رزولوشن هست. مثلا یه بازی روی هر دو حالت یه گرافیک داره اما روی TV رزولوشن میره بالاتر که پردازش اضافه رو این جناب بیس تامین میکنه.

Ali Venom

کاربر سایت
Jul 2, 2013
6,703
نام
ali
من یکجورایی فکر میکنم، NX یک کنسول دستی قدرتمند هست که قابلیت های یک تلفن همراه مثل سیم کارت و دوربین و این چیزا رو داره + اینکه شما میتونید به جعبه دیگه بهش وصل کنید و قدرت پردازشی اضافه میشه و برای بازی کردن با تی وی ازش استفاده کنید. یکجورایی به نظرم این خیلی مقبول تر به نظرم میرسه

benjohn

کاربر سایت
Jun 19, 2012
5,994
نام
ehsan
احسان اینجور که من خوندم دانگریدی درکار نیست، بلکه قدرت اضافی برای بالابردن رزولوشن هست. مثلا یه بازی روی هر دو حالت یه گرافیک داره اما روی TV رزولوشن میره بالاتر که پردازش اضافه رو این جناب بیس تامین میکنه.

خوب باید دید که تفاوت رزولوشن دیسپلی NX و 1080 چقدره با توحه به اینکه حتی X1 که قاعدتا ماشین قویتریه با 1080 مشکل داره یا باید رزولوشن دیسپلی خیلی پایین باشه یا اینکه از بخش های دیگه گرافیک هم زده بشه. طبق شایعات کولر اکتیو در ان اکس موجوده یعنی اینقدر داغ میشه که نیاز بع فن داره در حالت دستی نمیشه فن کار کنه چون مصرف باطری خیلی افزایش پیدا میکنه. در کل بنظر من تفاوت قدرت در حالت کنسولی و دستی باید زیاد باشه. یادمون نره یکی از چیزایی که نینتندو براش خیلی مهمه طول عمر باطریه. اصلا یکی از دلایل موفقیت کنسولای دستی نینتندو همینه.
حالا باید دید ممکنه حتی شایعات هم کاملا غلط باشن. نینتندو خیلی غیر قابل پیش بینیه

نکته بعدی قیمته کنسوله. نینتندو هیچ وقت دنبال قیمت بالا نمیره و اصلا هم در موقعیتی نیست که کنسولش هم قیمت رقبا باشه. همه ی این مسایل و روی هم بذاریم پازل هی پیچیده تر هم میشه

یه نکته ی دیگه هم که تو گف زیا سرش بحث میشه معماری چیپ تگراست. بنظر من نینتندو خیلی بای احمق باشه که سراغ معماری پاسکال و چیپ جدید اویدیا نره. ولی این لزوما معنیش این نیست که قراره قدرتش برابر با X2 باشه
میشه از معماری جدید با قدرت مشابه معماری نسل قبل استفاده کرد ولی مصرف انرژی رو خیلی کاهش داد. اینکه دولوپرها میگن قدرتی که در اختیارشونه در حد تگرای ۱ هست منطقیه ولی معماری باید تگرا ۲ باشه

آخرین ویرایش:

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,151
نام
ماکان
نکته بعدی قیمته کنسوله. نینتندو هیچ وقت دنبال قیمت بالا نمیره و اصلا هم در موقعیتی نیست که کنسولش هم قیمت رقبا باشه. همه ی این مسایل و روی هم بذاریم پازل هی پیچیده تر هم میشه

خیلی دوست دارم بدونم چی تو سر نینتندو میگذره. یعنی به نظر من کلا بیس گرافیک کنسول در حد بازی های پیشرفته اسمارت فون ها خواهد بود و روی کنسول هم نهایت رزولوشن بالاتر بره و یکمم افکت های گرافیکی. ولی در مجموع NX به نظر تلفیقی از کنسول دستی و خونگی و موبایله. اینکه ماهیتن یه کنسول دستیه، میتونه فروش خودش رو تا حدی تضمین کنه، و تشابهاتش با موبایل و مهم تر از همه (از نظر من) خارج شدن از محیط دولپ بسته قبلی و حمایت از دولپرهای ایندی، میتونه رقابت با اسمارت فون هارو هم تا حدودی ممکن کنه، ضمن اینکه اگه اندروید باشه یحتمل بازی های اندروید رو کلا ساپورت کنه، و از طرف دیگه اگه روی TV هم تجربه خوبی باشه، میتونه به عنوان کنسول خونگی هم مخاطبای خودش رو رضای نگه داره، اما با این حال توی این تحلیل یه جور خوشبیناننگی خاصی نهفته هست، چون ممکنه بلعکس ملغمه این ایده ها یه شتر گاو پلنگی باشه که هیچ کدوم از مخاطبین این سه طیف رو ارضا نمیکنه.

برای من یه نفر که NX با این مشخصات و شرایط یه ناامیدی خیلی بزرگه.

gunner7

کاربر سایت
Mar 25, 2012
635
نام
مهراد
خیلی دوست دارم بدونم چی تو سر نینتندو میگذره. یعنی به نظر من کلا بیس گرافیک کنسول در حد بازی های پیشرفته اسمارت فون ها خواهد بود و روی کنسول هم نهایت رزولوشن بالاتر بره و یکمم افکت های گرافیکی. ولی در مجموع NX به نظر تلفیقی از کنسول دستی و خونگی و موبایله. اینکه ماهیتن یه کنسول دستیه، میتونه فروش خودش رو تا حدی تضمین کنه، و تشابهاتش با موبایل و مهم تر از همه (از نظر من) خارج شدن از محیط دولپ بسته قبلی و حمایت از دولپرهای ایندی، میتونه رقابت با اسمارت فون هارو هم تا حدودی ممکن کنه، ضمن اینکه اگه اندروید باشه یحتمل بازی های اندروید رو کلا ساپورت کنه، و از طرف دیگه اگه روی TV هم تجربه خوبی باشه، میتونه به عنوان کنسول خونگی هم مخاطبای خودش رو رضای نگه داره، اما با این حال توی این تحلیل یه جور خوشبیناننگی خاصی نهفته هست، چون ممکنه بلعکس ملغمه این ایده ها یه شتر گاو پلنگی باشه که هیچ کدوم از مخاطبین این سه طیف رو ارضا نمیکنه.

برای من یه نفر که NX با این مشخصات و شرایط یه ناامیدی خیلی بزرگه.

اگه بخواد از بازیای اندروید هم پشتیبانی کنه یه مشکل دیگم هست،اونم قیمت بازیه. بازیا رو اسمارتفون که خب از نظر گرافیکی در سطح خوبی هستن حدود ۵ تا ۱۰ دلار قیمت دارن.اما وقتی به کنسول میان قیمت به طرز قابل توجهی زیاد میشه.نمونش بارز هم میشه ویتا.
اگه خود نینتندو بخواد بازی در حد بازیای موبایل بده،قطعا به زیر ۱۰ دلار راضی نمیشه.حالا نمیدونم چجوری میخواد قیمتارو تنظیم کنه.

jhoobin

کاربر سایت
Jul 21, 2016
3,527
نام
ژوبین
Take Two have noted that the current fiscal year will not have any contribution from Nintendo NX.
Which means no Take Two games at launch.
Daniel Ahmad on Twitter
این take tow استودیو هاش کلا با کنسولا تکنولوژی های جدید مشکل دارن :)) تو تاپیک ps vr هم گفته بودن که خوششون نیومده:-w

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,029
نام
مازیار
اگه بخواد از بازیای اندروید هم پشتیبانی کنه یه مشکل دیگم هست،اونم قیمت بازیه. بازیا رو اسمارتفون که خب از نظر گرافیکی در سطح خوبی هستن حدود ۵ تا ۱۰ دلار قیمت دارن.اما وقتی به کنسول میان قیمت به طرز قابل توجهی زیاد میشه.نمونش بارز هم میشه ویتا.
اگه خود نینتندو بخواد بازی در حد بازیای موبایل بده،قطعا به زیر ۱۰ دلار راضی نمیشه.حالا نمیدونم چجوری میخواد قیمتارو تنظیم کنه.
میشه چند تا از این بازیا رو مثال بزنی که روی اسمارت فون ارزون تر هستن ... به فرضی که اینطور باشه .. کثال برعکسشم هست که بازیایی روی کنسوول ارزون تر از sf هست

• Like
Reactions: bazicon

amir_amd

Loyal Member
Oct 5, 2005
1,517
نام
امیر
میشه چند تا از این بازیا رو مثال بزنی که روی اسمارت فون ارزون تر هستن ... به فرضی که اینطور باشه .. کثال برعکسشم هست که بازیایی روی کنسوول ارزون تر از sf هست
1-Lost horizon به قیمت 4.99$
2-The End of the World
3-The Beggar's Ride به قیمت 3.99$
4-Mechanic Escape به قیمت 2.99$
5-Star Balls به قیمت 1.99$
6-Fortress: Destroyer به قیمت 1.49$
.....

Democracy

Stay hungry. Stay foolish.
کاربر سایت
Feb 15, 2010
4,957
  • Like
Reactions: mr-game&watch

mr-game&watch

کاربر سایت
Apr 26, 2012
1,395
Semi-custom business

AMD, which competes with Intel (INTC) and NVIDIA (NVDA) in the CPU (central processing unit) and GPU (graphics processing unit) market, dominates the gaming console market. It’s the sole supplier of semi-custom processors for Japan-based (EWJ) Sony’s (SNE) PlayStation 4 and Microsoft’s (MSFT) Xbox. It has also won an order for Nintendo’s upcoming console, codenamed “NX.”

منبع:AMD’s Revenues Hit by Weakness in Semi-Custom Chip Sales

پ.ن: عرض نکردم کنتور نمیندازه

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر