Nintendo NX، عجیب‌تر از تصورات گیمرها!

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,175
نام
ماکان
به گزارش یوروگیمر، NX، کنسول جدید شرکت نینتندو یک کنسول قابل حمل با قابلیت اتصال به تلویزیون خواهد بود!

blackwiiu-970-80.jpg

چند منبع خبری مختلف تایید کرده‌اند، NX برخلاف تصورات قبلی نه یک کنسول خانگی، بلکه یک کنسول دستی قابل حمل بسیار قدرتمند است، با این تفاوت که قابلیت اتصال به تلویزیون و دو گیم‌پد را نیز خواهد داشت. به این ترتیب گیمرها می‌توانند علاوه‌بر صفحه نمایش تعبیه شده بر روی کنسول، در صورت نیاز آن را به تلویزیون‌های خود متصل کرده و با کنترلر به ادامه بازی بپردازند!

پیش‌تر شایع شده بود NX بر خلاف کنسول‌های چند نسل اخیر مجددا به دوران قبل بازگشته و از کارتریج استفاده خواهد کرد. طبق صحبت‌های منابع خبری یوروگیمر این شایعات قدمی دیگر به واقعیت نزدیک شده و به نظر می‌رسد نینتندو کارتریج‌هایی با ظرفیت 32 گیگابیت را برای سازندگان در نظر گرفته است. ضمن اینکه کلیه بازی‌ها به صورت دیجیتالی نیز قابل دنلد و خرید می‌باشند.

jpg

ضمن اینکه با توجه به تفاوت‌های ساختاری تکنولوژی‌های جدید به کار گرفته شده در NX، از جمله کارتریج، قابلیت پشتیبانی از نسل‌های گذشته را نخواهد داشت. در خصوص بازی‌های Wii U نیز اینطور گفته می‌شود که به تدریج بیشتر بازی‌های مطرح آن، برای NX نیز پورت خواهند شد. Splatoon و Smash Bros اولین بازی‌های تایید شده هستند، و با توجه به صحبت‌های گذشته میاموتور می‌توان انتظار عرضه Pikimin 4 را نیز داشت.

در خصوص سیستم عامل NX قبلا صحبت از طراحی یک OS کاملا جدید و متفاوت به میان آمده بود، اما شایعات اخیر صراحتا آن را مردود دانسته و گفته می‌شود نینتندو تصمیم به استفاده از اندروید دارد! شباهت NX (به عنوان یک کنسول قابل حمل) به Smart Phone ها با استفاده از پردازنده‌های Tegra شرکت Nvidia حتی بیشتر هم می‌شود. به این معنی که دیگر به دنبال مقایسه گرافیکی با کنسول‌های بین نسلی سونی و مایکروسافت، و یک کنسول قدرتمند نباشید. نینتندو و Nvidia قدرت کنسول را فدای طراحی جمع و جور و قابل حمل بودن آن کرده‌اند. و این پیغام صریحی است که نینتندو و NX برای گیمرها خواهند داشت، بازی‌هایتان را به سادگی با خودتان ببرید!

نینتندو واکنشی به این شایعات نشان نداده و تاکنون نه تایید رسمی صورت گرفته و نه تکذیب. گفته شده بود تا قبل از عرضه کنسول تا سال 2017 کنسول NX معرفی رسمی نخواهد داشت. با این حال منابع خبری پنهان نینتندو خبر می‌دهند برنامه‌های نینتندو جلو افتاده و می‌توان در ماه سپتامبر منتظر معرفی آن باشیم.

آخرین ویرایش:

.MARSHAL.

کاربر سایت
May 29, 2012
119
نام
سیاوش
شرمنده میشه در مورد این چیپ FPGA بیشتر توضیح بدین

شخصا زیاد خبرهای مربوط به این دستگاه رو دنبال نکردم؛ اما چون یکی از دوستان سوال کردند، در مورد این شایعه ی منتشر شده در GAF و استفاده از FPGA تو این سیستم طبق این تصویری که منتشر شده یکسری توضیحات بدم:

2agylefayhzoq5jmeeuh.jpg

همونطور که میبینید پردازنده اصلی سیستم یک چیپ SoC کامل ساخته کمپانی Xilinx هست که البته مدل دقیق اش ذکر نشده؛ ولی تا اونجا که من میدونم این کمپانی رنج های مختلفی از SoC ها رو از Low End تا High End تولید میکنه که به عنوان مثال یکی از SoC های HE ـش از مدل Zynq Ultra Scale+ شامل یک سی پی یو ARM Cortex-A53 چهار هسته ای به علاوه یک پردازنده گرافیکی کامل (GPU) به علاوه Video Codec مجزا و یکسری امکانات پردازشی دیگه هست.

اما در کنار SoC اصلی ظاهرا این سیستم از یک چیپ FPGA ـه Spartan-6 هم استفاده میکنه. FPGA مخفف Field Programmable Gate Array هست که همونطور که از اسمش مشخص هست چیپ های خام قابل برنامه ریزی هستند، بحث اش خیلی مفصله ولی به زبان خیلی ساده شما میتونید چیپ ـتون رو با زبان های سخت افزاری مثل HDL هرجور که دوست دارید برنامه ریزی کنید و درواقع هرپردازنده ای که میخواهید رو تولید کنید. اما موضوع مهم این هست که اکثر FPGA های امروزی Re-Programmable هستند یعنی شما میتونید هرموقع که خواستید با یه کدنویسی جدید چیپ ـتون رو تغییر بدید!

حالا چرا نینتندو شاید بخواد از این چیپ تو کنسولش استفاده کنه؟ یکی از دلایلش میتونه قابلیت سوییچ بین معماری های موبایل (ARM) و معماری مرسوم x86 برای ساپورت کارتریج های مختلف باشه، البته واقعا نمیدونم این قضیه تو چه لولی و با چه سطحی از پرفورمنس میتونه امکان پذیر باشه... از طرفی پردازنده اصلی همونطور که گفته شد یک پردازنده ARM هست و همین یعنی هیچ خبری از معماری x86 ـه اینتل (که PC و هردو کنسول XOne و PS4 ازش استفاده میکنند) این وسط (روی پردازنده اصلی) نیست ولی از طرفی همونطور که تو تصویر هم اشاره شده استفاده از درگاه PCI Express قطعا مستلزم استفاده از معماری x86 هست.

درمجموع یخورده خبر ضد و نقیض و عجیب غریب میزنه؛ و همونطور که گفتم زیاد اخبار این موضوع رو دنبال نکردم ولی از بعد تکنیکی هم اگر بخوایم نگاه کنیم در نگاه اول باتوجه به ساپورت کارتریج ها، کانفیگ هوشمندانه ای به نظر میرسه ولی وقتی یک مقدار دقیق میشیم علامت سوال های زیادی این وسط به وجود میاد!

mr-game&watch

کاربر سایت
Apr 26, 2012
1,395
شخصا زیاد خبرهای مربوط به این دستگاه رو دنبال نکردم؛ اما چون یکی از دوستان سوال کردند، در مورد این شایعه ی منتشر شده در GAF و استفاده از FPGA تو این سیستم طبق این تصویری که منتشر شده یکسری توضیحات بدم:

2agylefayhzoq5jmeeuh.jpg

همونطور که میبینید پردازنده اصلی سیستم یک چیپ SoC کامل ساخته کمپانی Xilinx هست که البته مدل دقیق اش ذکر نشده؛ ولی تا اونجا که من میدونم این کمپانی رنج های مختلفی از SoC ها رو از Low End تا High End تولید میکنه که به عنوان مثال یکی از SoC های HE ـش از مدل Zynq Ultra Scale+ شامل یک سی پی یو ARM Cortex-A53 چهار هسته ای به علاوه یک پردازنده گرافیکی کامل (GPU) به علاوه Video Codec مجزا و یکسری امکانات پردازشی دیگه هست.

اما در کنار SoC اصلی ظاهرا این سیستم از یک چیپ FPGA ـه Spartan-6 هم استفاده میکنه. FPGA مخفف Field Programmable Gate Array هست که همونطور که از اسمش مشخص هست چیپ های خام قابل برنامه ریزی هستند، بحث اش خیلی مفصله ولی به زبان خیلی ساده شما میتونید چیپ ـتون رو با زبان های سخت افزاری مثل HDL هرجور که دوست دارید برنامه ریزی کنید و درواقع هرپردازنده ای که میخواهید رو تولید کنید. اما موضوع مهم این هست که اکثر FPGA های امروزی Re-Programmable هستند یعنی شما میتونید هرموقع که خواستید با یه کدنویسی جدید چیپ ـتون رو تغییر بدید!

حالا چرا نینتندو شاید بخواد از این چیپ تو کنسولش استفاده کنه؟ یکی از دلایلش میتونه قابلیت سوییچ بین معماری های موبایل (ARM) و معماری مرسوم x86 برای ساپورت کارتریج های مختلف باشه، البته واقعا نمیدونم این قضیه تو چه لولی و با چه سطحی از پرفورمنس میتونه امکان پذیر باشه... از طرفی پردازنده اصلی همونطور که گفته شد یک پردازنده ARM هست و همین یعنی هیچ خبری از معماری x86 ـه اینتل (که PC و هردو کنسول XOne و PS4 ازش استفاده میکنند) این وسط (روی پردازنده اصلی) نیست ولی از طرفی همونطور که تو تصویر هم اشاره شده استفاده از درگاه PCI Express قطعا مستلزم استفاده از معماری x86 هست.

درمجموع یخورده خبر ضد و نقیض و عجیب غریب میزنه؛ و همونطور که گفتم زیاد اخبار این موضوع رو دنبال نکردم ولی از بعد تکنیکی هم اگر بخوایم نگاه کنیم در نگاه اول باتوجه به ساپورت کارتریج ها، کانفیگ هوشمندانه ای به نظر میرسه ولی وقتی یک مقدار دقیق میشیم علامت سوال های زیادی این وسط به وجود میاد!
خیلی ممنون از توضیحات خوبتون، یه نکته جالب که به نظرم رسید کاربردی هست که FPGA میتونه در backward compatibility داشته باشه.

bazicon

کاربر سایت
Jul 26, 2016
198
من به یه چیز جالب برخوردم شاید برا شما هم جالب باشه ( شاید بشه فهمید ایده nx از کجا اومده )

نینتندو در سال 1980 یه کنسول دستی به اسم Game & Watch که مدل ها متفاوت شد و به فروش 43 میلیون کنسول رسیده بود
یکی از مدل ها این کنسول این عکس زیر هست

0a9c8s1t76qtj31lv3n6.jpg

جالبه بدونید کنسول دستی nintendo ds که در نسل هفت لانچ شد و فروش 154 میلیون کنسول داشته دقیقا طراحی همین کنسوله Game & Watch بود

5efebb57028b4c769825a3ea24d46218.jpg

حالا یه مدل دیگه از Game & Watch هست طبق عکس زیر ( پشت کنسول جا قرارگیری دسته ها داره )

o9b68y09wqtew311djxy.jpg

qg2lawvv3k6ibvb0gy3w.jpg

دقیقا همون طرحیه که چندین سایت معتبر صنعت گیم از nx منتشر کردن ( ایده پردازی این کنسول از این کنسول قدیمی بوده )
حالا به همچین کنسولی خروجی tv دار psp هم اضافه کنید + اجرا بازی ها اسمارت فونی
که میشه nx

آخرین ویرایش:

jhoobin

کاربر سایت
Jul 21, 2016
3,527
نام
ژوبین
حتما نینتندو فکر کرده دیده بازار کنسول دستیش خوبه رفت دوتا رو باهم ترکیب کرد چند برابر سود کنه :)) خلاقیتشون رو برم توهین به طرفداراش نباشه ها

• Like
Reactions: bazicon

bazicon

کاربر سایت
Jul 26, 2016
198
حتما نینتندو فکر کرده دیده بازار کنسول دستیش خوبه رفت دوتا رو باهم ترکیب کرد چند برابر سود کنه :)) خلاقیتشون رو برم توهین به طرفداراش نباشه ها

نینتندو اصلا نگفته بود کنسول با اسم رمز nx اصلا چی هست؟ خونگیه یا دستی ( پرتابل )
Game & Watch ها هم کنسول دستی بودن , با این خبرایی که هم از منابع معتبر کمی لو رفته میشه فهمید یه کنسول دستی ساخته شده با طرح یکمی مدرن تر شده و ارتقا پیدا کرده همون Game & Watch ( عکس دومیه )
و قابلیت اتصال به tv هم از psp قرض گرفته - همونطورم که میدونی قراره پوک.ن گو هم برای nx بیاد پس معلومه یه دویاسه که بازیا ایندی و اسمارت فونی قراره روش بیاد
مثلا پوکمون گو نیاز به سیم کارت داره برای موقعیت جغرافیایی و شناسایی حرکت پس معلومه nx چیه

اطلاعات اینطوری نشون میدن و سابقه نینتندو در طراحی دوباره کنسول ها قدیمیش به اسم کنسول جدیدیو به روز و محرمانه
خود من بشخصه nx نمیخرم چون ارزش خرید نداره یه چیز من درآوردیه
همون wii u که 2 روز پیش خریدم با کلی ضرر فروختم اصلا بدرد نمیخورد آشغال بود - بازم دم تو گرم خیلی با معرفتی ( با اینکه فن ps هستی ) اومدی یه مبارک باشه گفتی تو پیام خصوصی بهم - خود فن ها نینتندو و wii u دار ها که دستگاه و منو ان هم حساب نکردن ( فقط بلدن لیست 5 تا بازی بدن بن این بازی ها خوب داره متاشون فلانه بعد یهو گمو گور میشن )

آدم یا کنسول خونگی میخره یا دستی , نه دیگه دیوایسی که هم مثل این تبلتها اندرویدی چینی هستن که دکمه گیم پد دارن هم هم بازیا ها اسمارت فونی بیاد روش - هم همون دیوایس یهو دسته ازش جدا بشه تبدیل به کنسول دستی 2 نفره شه - هم وصل بشه tv به عنوان کنسول خونگی معرفی شه
یا رومی روم یا زنگی زنگ

مثل این میکرو ها چینی دستی شده ( پرتابل ) هست که هم باتری شارژی دارن قابل حملن - هم پورت دسته دارن و دسته میخورن میشه 2 نفره بازیشون کرد - هم کارتریج هم میخورن - هم حافظه داخلی دارن توش پر بازیه - هم به tv وصل میشن
خودم داشتم 20 هزار تومن آکشو خریده بودم 5 ساله داره کار میکنه - nx دقیقا همینه اما با بازی ها جدیدتر و بهتر

آخرین ویرایش:

sadegh93

کاربر سایت
Dec 19, 2011
3,341
One thought on “Animal Crossing and Miitomo Successor Launch Titles for NX + More – Developer Interview”
Animal Crossing and Miitomo Successor Launch Titles for NX + More – Developer Interview

اینطور که پیداست این مقاله یکسری اطلاعات جالب داره در مورد NX . یکسری هاش که من خوندم و فهمیدم رو خلاصه میگم >>

واچ داگز 2 برای NX تحت توسعه بوده و احتمالا جز لانچ تایتل های این کنسول هستش
از حدودا سه سال پیش بازی هایی تحت توسعه بوده که باتوجه به فروش ضعیف wii u برای nx میاند
نیننتندو NX در سال اول لانچش بازی های بزرگی از آی پی هایی نظیر >> ماریو - زلدا - متروید - پیکیمین - انیمال کراسینگ , خواهد داشت
شایعات در مورد اینکه nx هیبرید هست و یا داک آن دو پورت usb دارد و رزولیشن جالب است اما اگرم درست باشه . این بخش هیجان انگیز در مورد nx نیست

در مورد چیزهای جالب دیگه هم صحبت شده , مثل برنامه داشتن برای گیم پد 2.0 اما به علت فروش پایین وی یو کنسل شدش در اصل و ...

• Like
Reactions: jhoobin

jhoobin

کاربر سایت
Jul 21, 2016
3,527
نام
ژوبین
One thought on “Animal Crossing and Miitomo Successor Launch Titles for NX + More – Developer Interview”
Animal Crossing and Miitomo Successor Launch Titles for NX + More – Developer Interview

اینطور که پیداست این مقاله یکسری اطلاعات جالب داره در مورد NX . یکسری هاش که من خوندم و فهمیدم رو خلاصه میگم >>

از حدودا سه سال پیش بازی هایی تحت توسعه بوده که باتوجه به فروش ضعیف wii u برای nx میاند
نیننتندو NX در سال اول لانچش بازی های بزرگی از آی پی هایی نظیر >> ماریو - زلدا - متروید - پیکیمین - انیمال کراسینگ , خواهد داشت
شایعات در مورد اینکه nx هیبرید هست و یا داک آن دو پورت usb دارد و رزولیشن جالب است اما اگرم درست باشه . این بخش هیجان انگیز در مورد nx نیست

در مورد چیزهای جالب دیگه هم صحبت شده , مثل برنامه داشتن برای گیم پد 2.0 اما به علت فروش پایین وی یو کنسل شدش در اصل و ...
دقیقا مثل اوایل دو نسل قبل یوبی سافت یه اساسین برا نینتندو میزد بعدش خداحافظ این نسل هم همینه یه واچ داگز میده تموم اگه این نسخه به بدی نسخه اول باشه خدا میدونه نسخه nx چجوریه این بر اساس اطلاعاتی که دوستان در مورد سیستم nx دادن میگم :-":))

آخرین ویرایش:

sadegh93

کاربر سایت
Dec 19, 2011
3,341
دقیقا مثل اوایل دو نسل قبل یوبی سافت یه اساسین برا نینتندو میزد بعدش خداحافظ این نسل هم همینه یه واچ داگز میده تموم اگه این نسخه به بدی نسخه اول باشه خدا میدونه نسخه nx چجوریه:)):-"
بحث ول کردن یا ول نکردن یوبی سافت دقیقا به میزان فروش بازی هاش بر روی nx ربط داره به نظرم . اینکه واچ داگز 2 رو روی nx پیاده شده, به نظرم میشه گفت که احتمالا قدرت کافی برای اجرای اکثر بازیهای AAA جدید داره .
در کل زوده برای اینکه بگیم یوبی سافت حمایت میکنه یا نه ؟

احتمالش هست تا حدود یکی د و هفته بعد رسما رونمایی بشه یا یکسری خبر های مهم رسمی از nx بیاد , اما بازم نمیشه خیلی اعتماد کرد به این چیزی که میگم . به نظرم 50 - 50 هستش

“truth is that dev kits get an update in sept with final hardware… because final chips then will get produced.”
یک چیز جالب دیگه هم گفته بودش در این مقاله که قراره چیپ کیت های توسعه آپدیت بشه , تولید چیپ های نهایی هم از همین ماه شروع میشه یا شروع شده
( به نظر من اگر کنسول دستی باشه یا هیبریدی باشه , احتمالا gpu ش بر اساس معماری پاسکال هستش و از آخرین فناوری انویدیا استفاده میکنه)

• Like
Reactions: jhoobin

bazicon

کاربر سایت
Jul 26, 2016
198

در کل جالب نیست , فوقش میشه یه چیزی تو مایه ها Microsoft Continuum Display Dock
که کنسول دستی رو به tv وصل کرد

اولم که لانچ شه قیمت کمپانی بالاست و خیلی گرونتر به دستم ما میرسه چون تعداد کم وارد میشه
اول نسلم ه چنتا دونه بازی بیشتر نداره اونم که اورجیناله دیگه هیچی

بعد به مشکل بخوری سر کنسول مثلا یه سوالی دباره سیستم داشتی باشی کسی تو ایران نیست جوابگو باشه , مگه wii u من نبود؟ مگه نخریدم عکسشم گذاشتم سوال پرسیدم کدومتون آدم حساب کردید اومدید یه راهنمایی کوچیک بکنید؟ انقدر دستم تو پوست گردو موند مجبور شدم کنسول بفروشم با 400 هزار تومن ضررسر کنسول آکبند که چند روز بیشتر نبود خریده بودم
خرید nx یا هر کنسول دیگه نینتندو تو ایران اشتباهه
ساپورتی تو ایران نمیشه نه از طرف کمپانی نه از طرف خود کنسول دارا و .........
تا وقتی فن ها نینتندو و نینتندو بازا همیدیگرو پشک حساب نکنن نینتندو وضعش همینه بهترم نمیشه
حالا به فرض با nx نجات پیدا کرد بعدش چی؟ الان قراره کنسول ها میان نسلی کمپانی ها دیگه بیاد یعنی پایان نسل نزدیکه
اون زمان nx میمونه باز با کنسول ها جدید مایکروسافت و سونی که کنسول هایی با قدرت های شگفت انگیز هستن و باز نینتندو خراب کاری میکنه

بنظرم نینتندو آخر کار کنسول خونگی ساختنشه چون نسل 5 ( نسل ps1 ) که کنسول نینتندو شکست خورد - نسل 6 کنسول نینتندو شکست خورد نسل هفت کنسول نینتندو موفق شد - نسل هشت کنسول نینتندو شکست خورد
نینتندو به موفقیتی که سر پوکمون گو تو اسمارت فون ها رسیده آینده فقط کنسول ها دستی و بازی سازی برای گجت ها پرتابل مثل اسمارت فون ادامه میده
بهترین کاری میتونه بکنه مثل رقیب دیروز و دوست امروزش یعنی سگا بازی بسازه برای سایر پلتفرم ها

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: ehsanservat

sadegh93

کاربر سایت
Dec 19, 2011
3,341
در کل جالب نیست , فوقش میشه یه چیزی تو مایه ها Microsoft Continuum Display Dock
که کنسول دستی رو به tv وصل کرد

اولم که لانچ شه قیمت کمپانی بالاست و خیلی گرونتر به دستم ما میرسه چون تعداد کم وارد میشه
اول نسلم ه چنتا دونه بازی بیشتر نداره اونم که اورجیناله دیگه هیچی

بعد به مشکل بخوری سر کنسول مثلا یه سوالی دباره سیستم داشتی باشی کسی تو ایران نیست جوابگو باشه , مگه wii u من نبود؟ مگه نخریدم عکسشم گذاشتم سوال پرسیدم کدومتون آدم حساب کردید اومدید یه راهنمایی کوچیک بکنید؟ انقدر دستم تو پوست گردو موند مجبور شدم کنسول بفروشم با 400 هزار تومن ضررسر کنسول آکبند که چند روز بیشتر نبود خریده بودم
خرید nx یا هر کنسول دیگه نینتندو تو ایران اشتباهه
ساپورتی تو ایران نمیشه نه از طرف کمپنی نه از طرف خود کنسول دارا و .........

بنظرم نینتندو آخر کار کنسول خونگی ساختنشه چون نسل 5 ( نسل ps1 ) که کنسول نینتندو شکست خورد - نسش 6 کنسول نینتندو شکست خورد نسل هفت کنسول نینتندو نوفق شد - نسل هشت کنسول نینتندو شست خورد
نینتندو به موفقیتی که سر پوکمون گو تو اسمارت فونا رسیده آینده فقط کنسول ها دستی و بازی سازی برای گجت ها پرتابل مثل اسمارت فون ادامه میده

در مورد این تیکه حرفتون که بولد کردم . منم تقریبا هم فکر هستم با شما که کم کم خانگی رو رها میکنه ,مگر خلافش ثابت بشه ؟ اینکه به فقط بازی موبایل هم رو میاره در آینده بازم قطعا به فروش NX هم ربط داره قطعا و باید صبر کرد
اما در مورد ایران . اینکه این حرف به این تاپیک ربط نداره خیلی به نظرم ولی خوب متسفانه قبلا هم گفتم بازم میگم . کلا پرفروش ترین کنسول خونگی نینتنندو که wii بود مگه چقدر توی ایران فکر کردید طرفدار داشت ؟ یا خریدار ؟ یا حتی DS که خانواده ی این کنسول حدود 150 میلیون یا بیشتر فروخت در دنیا اما در ایران PSP بیشتر بود و هست هنوزشم ! خوب ایران سلیقه اکثریت نینتندو نیست و طبیعتا مشکلات خودش رو داره خرید کنسولاش نسبت به خرید کنسولهای سونی مثل PSP یا PS4 (خوب اینا خیلی بیشتر فروخته و لوازم و ... اش راحت تر گیر میاد)

من خودم چندین مقاله و ... نوشتم مرتبط با نینتندو ولی حمایت خیلی عالی نمیشه از طرف اکثر کاربرا و انتظار خلافشم ندارم من چچون کلا نینتندو ایران طرفدارش خیلی خیلی کمتر هست نسبت به مثلا سونی

و اینکه یه چند کاربری هم که توی نینتندو فعال هستند هر روز و هر دقیقه که همشون نیستند در این انجمن .قاعدتا پولی هم دریافت نمیکنند بابت پاسخ دادن یا ...

شرمنده دوستان حرفم خیلی مربوط نبود به این تاپیک
اگر کوتاهی بوده از این جانب از عمد نبوده اولا . دوما عذر میخوام اگر کوتاهی بوده .

باتشکر

MrElectricWizard

The Hawk Is Howling
کاربر سایت
Nov 6, 2011
3,540
نام
Mehrdad
نینتندو اصلا نگفته بود کنسول با اسم رمز nx اصلا چی هست؟ خونگیه یا دستی ( پرتابل )
Game & Watch ها هم کنسول دستی بودن , با این خبرایی که هم از منابع معتبر کمی لو رفته میشه فهمید یه کنسول دستی ساخته شده با طرح یکمی مدرن تر شده و ارتقا پیدا کرده همون Game & Watch ( عکس دومیه )
و قابلیت اتصال به tv هم از psp قرض گرفته - همونطورم که میدونی قراره پوک.ن گو هم برای nx بیاد پس معلومه یه دویاسه که بازیا ایندی و اسمارت فونی قراره روش بیاد
مثلا پوکمون گو نیاز به سیم کارت داره برای موقعیت جغرافیایی و شناسایی حرکت پس معلومه nx چیه

اطلاعات اینطوری نشون میدن و سابقه نینتندو در طراحی دوباره کنسول ها قدیمیش به اسم کنسول جدیدیو به روز و محرمانه
خود من بشخصه nx نمیخرم چون ارزش خرید نداره یه چیز من درآوردیه
همون wii u که 2 روز پیش خریدم با کلی ضرر فروختم اصلا بدرد نمیخورد آشغال بود - بازم دم تو گرم خیلی با معرفتی ( با اینکه فن ps هستی ) اومدی یه مبارک باشه گفتی تو پیام خصوصی بهم - خود فن ها نینتندو و wii u دار ها که دستگاه و منو ان هم حساب نکردن ( فقط بلدن لیست 5 تا بازی بدن بن این بازی ها خوب داره متاشون فلانه بعد یهو گمو گور میشن )

آدم یا کنسول خونگی میخره یا دستی , نه دیگه دیوایسی که هم مثل این تبلتها اندرویدی چینی هستن که دکمه گیم پد دارن هم هم بازیا ها اسمارت فونی بیاد روش - هم همون دیوایس یهو دسته ازش جدا بشه تبدیل به کنسول دستی 2 نفره شه - هم وصل بشه tv به عنوان کنسول خونگی معرفی شه
یا رومی روم یا زنگی زنگ

مثل این میکرو ها چینی دستی شده ( پرتابل ) هست که هم باتری شارژی دارن قابل حملن - هم پورت دسته دارن و دسته میخورن میشه 2 نفره بازیشون کرد - هم کارتریج هم میخورن - هم حافظه داخلی دارن توش پر بازیه - هم به tv وصل میشن
خودم داشتم 20 هزار تومن آکشو خریده بودم 5 ساله داره کار میکنه - nx دقیقا همینه اما با بازی ها جدیدتر و بهتر
متاسفم برای بازیسنتر. کارش به جایی کشیده که این پست بعد 13 روز هنوز پاک نشده. نمونه این شکلی تو انجمن زیاده. بخش اخبار که نابود شد . پرنده پر نمیزنه. مقاله و نقد بررسی که قربونش برم. حداقل نظم را رعایت کنید. این همه ناظم پس دارن چی کار میکنند؟ دقیقا کارشون چیه؟ اینکه صرفا تگ ناظم باشند؟ یا نظم را برقرار کنند؟ ای کاش به جای اینکه برخی از ناظمین و دبیران تو بحث ها غرور نشون بدن کارشون را انجام میدادند. اخبار که هیچ. حداقل پست تونو پاک کنید!!!

وقتشه نگران این سایت باشیم. شاید برای شما(کادر) مشکلی وجود نداشته باشه و همین (کادر) بودن ارضاتون کنه(هر انسان بالغی نحوه مدیریت این سایت و نوع جواب دادن برخی ناظمین و دبیران را ببینه همین فکر را میکنه). ولی برای کسانی که سال هاست با این سایت زندگی کردند ناراحت کنندست.
عذر خواهی بابت اسپم. گزارش کافی نبود.
اگر هم سیستم جدید میگه این واژه ها خلاف قوانین نیست که ما رو به خیر شما رو به سلامت.

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر