SiminSecret

کاربر سایت
Sep 7, 2010
4,808
نام
مهراد
سلام.دوستان عزیز یه سوال فنی!
من برای دانلود فیلم ها بین کیفیت تصویر نهایی مردد هستم! یک فیلم به عنوان مثال فیلم 1917 تو یک سایت نسخه4k و HDR 10bitحجمش۴ گیگ هست! و نسخه ی 1080 یک نسخه۵ گیگ داره و یک نسخه۶ گیگ! که4k نسخه۲۶۵ هست و دو نسخه دیگه۲۶۴ هستند
الان کدوم کیفیت تصویر بهتر رو تلویزیون به من میدن؟تیوی هم 4k هست هم HDR و هم 10 بیت، ولی این تفاوت حجم بالاتر نسخه۱۰۸۰ من رو مردد کرده که این بهتره ایا و اینو دان کنم؟ فقط این فیلم نیست چندین مورد دیگه هست تو کلی سایت ها که مثلا نسخه 4k شده ۷ گیگ.همین فیلم تو همون سایت نسخه ۱۰۸۰ زده۱۸ گیگ مثلا
به چه موردی دقت کنم که همیشه کیفیت بهتره رو دانلود کنم؟ حجم دانلود مشکلی ندارم و اوکیه
کیفیت نهایی تصویر واسم مهمه که کدوم بهتره

1080p / BluRay / AC3 5.1CH / x264 / AdiT / 6.19 GB
View attachment 269769
2160p / BluRay / AAC 7.1CH / x265 / 10bit / HDR / PSA / 4.48 GB
View attachment 269770
1080p / BluRay / AAC 7.1CH / x265 / 10bit / Tigole / 5.48 GB
View attachment 269771
ممنون میشم یک فرد که اطلاع درست داره راهنمایی کنه

بین این سه جدول Adit از همه بهتره. اصولا مهم انکودر هست بعد حجم و بیت ریت و در نهایت کیفیت صدای فیلم. موقع ای که یک فیلم یا سریال منتشر میشه همون روز انکودرهایی مثل PSA میان نسخه Rip از سرویس های استریم مثل آمازون و نتفلیکس رو بر میدارن و با سه کیفیت 4K و FHD و HD منتشرش میکنن. یا انکودر هایی مثل CMRG نسخه های IMAX یک فیلم رو همون روز با حجم 7-8 گیگ منتشر میکنن.

طبیعتا کسی که میخواد فیلم و سریال رو سریع ببینه، خب هر کدوم دانلود کنه براش اوکی هست اما با گذشت زمان نسخه های با کیفیت تر و بلوری فیلم و سریال ها عرضه میشن که انکودر ها میان از روی این نسخه ها یکی منتشر میکنن که بسته به رزولوشن، HDR، دالبی ویژن، کیفیت صدای دالبی اتموس، 5.1 کانال، 7.1 کانال یا... x264 یا x265، این حجم فرق میکنه. بعضی انکودر ها روی Flim Grain کار میکنن، بعضی ها روی نور ها کار میکنن و... تا نتیجه نهایی، بهترین نسخه برای بیننده باشه.

شما اگه محدودیت حجم هم نداشته باشی، طبیعتا دانلود کردن به فیلم 2 ساعته با انکود Adit برات کیفیت فوق العاده بالاتری در رزولوشن FHD از کیفیت 4K انکودر های معمولی خواهد داشت. دیگه گلدن پاپ کورن شده مثل CtrlHD و P2P که بهترین نسخه ها هستن برای هر فیلم.

d.a.r.i.u.s.h

کاربر سایت
Jan 19, 2019
103
سلام.دوستان عزیز یه سوال فنی!
من برای دانلود فیلم ها بین کیفیت تصویر نهایی مردد هستم! یک فیلم به عنوان مثال فیلم 1917 تو یک سایت نسخه4k و HDR 10bitحجمش۴ گیگ هست! و نسخه ی 1080 یک نسخه۵ گیگ داره و یک نسخه۶ گیگ! که4k نسخه۲۶۵ هست و دو نسخه دیگه۲۶۴ هستند
الان کدوم کیفیت تصویر بهتر رو تلویزیون به من میدن؟تیوی هم 4k هست هم HDR و هم 10 بیت، ولی این تفاوت حجم بالاتر نسخه۱۰۸۰ من رو مردد کرده که این بهتره ایا و اینو دان کنم؟ فقط این فیلم نیست چندین مورد دیگه هست تو کلی سایت ها که مثلا نسخه 4k شده ۷ گیگ.همین فیلم تو همون سایت نسخه ۱۰۸۰ زده۱۸ گیگ مثلا
به چه موردی دقت کنم که همیشه کیفیت بهتره رو دانلود کنم؟ حجم دانلود مشکلی ندارم و اوکیه
کیفیت نهایی تصویر واسم مهمه که کدوم بهتره

1080p / BluRay / AC3 5.1CH / x264 / AdiT / 6.19 GB
View attachment 269769
2160p / BluRay / AAC 7.1CH / x265 / 10bit / HDR / PSA / 4.48 GB
View attachment 269770
1080p / BluRay / AAC 7.1CH / x265 / 10bit / Tigole / 5.48 GB
View attachment 269771
ممنون میشم یک فرد که اطلاع درست داره راهنمایی کنه

نسخه های 4k کم حجم رو که کلا فراموش کنید ! برای دانلود نسخه های 1080p از انکودر AdiT دانلود کنید که بسیار تصویر شارپ و عالی داره و یا DON و برای نسخه 4k Blu-rayRemux مثلا همین فیلم 1917 ... 1917.2019.2160p.UHD.Blu-ray.Remux.HEVC.DV.TrueHD.7.1-HDT – 68.4 GB

stevejobs

کاربر سایت
Nov 29, 2011
580
نام
فرشاد
تشکر از شما siminsecret و dariush عزیز
عجله واسه زودتر دانلود کردن و دیدن فیلم ندارم،صبر میکنم کیفیت بالا باشه بعد دانلود کنم
پس من حجم بالاتر با کیفیت ۱۰۸۰ رو دانلود کنم بهتر از 4k با حجم کمتره درسته؟
چون خیلی جاها از سایتی که دان میکنم حجم بالاتره ۱۰۸۰ هست و کیفیت 4k عه نسبتا کم حجم تره!
یه سوال مبتدیانه هم بپرسم چون اطلاع ندارم.فیلم ۷.۱ کاناله رو دانلود کنم سیستم من ۵.۱ کاناله هست،تو پخشش مشکل میخوره یا پخش میشه بدون مشکل؟
اگر هم سایت خوبی سراغ دارید (کیفیت عالی)ممنون میشم تو پیام ارسال کنید واسم
تشکر🙏🏻

Silent Storm

کاربر سایت
Apr 6, 2010
1,624
نام
iMAN
این داستان اخراج ((یا استعفا) شیا لابوف از فیلم Dont Worry Darling چیه ؟ هرجا تو اینستا میچرخم هستن اینا... این میگه من اخراج نشدم خودم رفتم اون میگه من 20 ساله این کاره ام و...

• Like
Reactions: i am dead

Red Ѵ

Red Devil
کاربر سایت
Jul 9, 2014
7,267
نام
وحید
این داستان اخراج ((یا استعفا) شیا لابوف از فیلم Dont Worry Darling چیه ؟ هرجا تو اینستا میچرخم هستن اینا... این میگه من اخراج نشدم خودم رفتم اون میگه من 20 ساله این کاره ام و...
کلا پروسه ساخت این فیلم و حواشیش سر به فلک کشیده و رسما شت شو بوده، چندتا خط داستانی جدا هم داشته:
اولیویا وایلد کارگردان فیلم با هری استایلز به جیسون سودکیز، شوهرش، خیانت می‌کنه.( همون قضیه درخواست طلاق که رو سن میارن میدن به اولیویا وایلد و اینم داستان بود خودش!) فلورنس پیو ستاره دیگه فیلم از این قضیه خیانت ناراحت میشه و کلا تمایلی به ادامه کار نشون نمیده، حالا انتخاب اول وایلد برای نقش اصلی مرد شیا لباف بوده ولی اونم میبینه شت شو هست پروسه فیلم از پروداکشن میاد بیرون و هری استایلز جایگزین میشه. حالا این وسط چندتا تهمت‌ها هم زده میشه که شیا لباف با فرستادن یه فیلم تو شبکه‌های اجتماعی و اینا قضیه اخراجش رو منکر میشه و میگه خودم اومدم بیرون.

کلا خود روند و داستان ساخت فیلم بنظرم پلات بهتریه نسبت به داستان اصلی فیلم :D

Silent Storm

کاربر سایت
Apr 6, 2010
1,624
نام
iMAN
کلا پروسه ساخت این فیلم و حواشیش سر به فلک کشیده و رسما شت شو بوده، چندتا خط داستانی جدا هم داشته:
اولیویا وایلد کارگردان فیلم با هری استایلز به جیسون سودکیز، شوهرش، خیانت می‌کنه.( همون قضیه درخواست طلاق که رو سن میارن میدن به اولیویا وایلد و اینم داستان بود خودش!) فلورنس پیو ستاره دیگه فیلم از این قضیه خیانت ناراحت میشه و کلا تمایلی به ادامه کار نشون نمیده، حالا انتخاب اول وایلد برای نقش اصلی مرد شیا لباف بوده ولی اونم میبینه شت شو هست پروسه فیلم از پروداکشن میاد بیرون و هری استایلز جایگزین میشه. حالا این وسط چندتا تهمت‌ها هم زده میشه که شیا لباف با فرستادن یه فیلم تو شبکه‌های اجتماعی و اینا قضیه اخراجش رو منکر میشه و میگه خودم اومدم بیرون.

کلا خود روند و داستان ساخت فیلم بنظرم پلات بهتریه نسبت به داستان اصلی فیلم :D
الانم دیدم لابوف گفته من به خیلیا ازار رسوندم و ادم خودخواه و عوضی و... بودمو این حرفا... عجب داستانی بشه پخشش پس... تو جشنواره ونیزم میخاد پخش شه

Alkazar

کاربر سایت
Mar 1, 2012
3,106
نام
پویان
یکی دو ماه پیش به شکل ناگهانی تو نت با کارای یک فیلمساز آمریکایی آشنا شدم.
اسمش رو تو گوگل زدم؛ حدودا 10-15 تا فیلم داشت، اکثرا مال دهه نود. اکثرا درام، و همه امتیازا بالای 7 تو IMDb.
پوسترا رو نگاه مینداختم و... کاراش شبیه کارای جان کاساوتیس بود برام. میخورد که این بنده خدا هم مثل کاساوتیس اهل سینمای مستقل آمریکا باشه. بازیگرای فیلماش هیچکدوم معروف نبودن. فیلماش هم همه کم خرج میخورد بهشون.
الان نه اسم اون فیلمساز یادمه، نه اسم یک دونه از فیلماش. الان یک ساعته، دارم واچ‌لیستم تو لترباکس، تو 30نما و... رو زیرورو میکنم ببینم چیزی ازش سیو کردم یا نه. شاید برام یادآوری بشه که کی بود. حتی هیستوری گوگل کروم رو هم دارم میگردم. تقریبا 1 ساعت از وقتم رو گرفته، ولی همچنان به نتیجه‌ای نرسیدم!
چهره اون فیلمساز نسبتا جوون بود، بین 40 الی 50. چهره اش هم یه جورایی خوش قیافه بود، من رو یاد پال توماس اندرسون انداخت. اسمش هم فکر کنم جانسون یا اندرسون یا یه چیزی تو همین مایه ها بود.
از دیشب که یادش افتادم، رفته تو مخم، بیرون نمیاد!

Alkazar

کاربر سایت
Mar 1, 2012
3,106
نام
پویان
یکی دو ماه پیش به شکل ناگهانی تو نت با کارای یک فیلمساز آمریکایی آشنا شدم.
اسمش رو تو گوگل زدم؛ حدودا 10-15 تا فیلم داشت، اکثرا مال دهه نود. اکثرا درام، و همه امتیازا بالای 7 تو IMDb.
پوسترا رو نگاه مینداختم و... کاراش شبیه کارای جان کاساوتیس بود برام. میخورد که این بنده خدا هم مثل کاساوتیس اهل سینمای مستقل آمریکا باشه. بازیگرای فیلماش هیچکدوم معروف نبودن. فیلماش هم همه کم خرج میخورد بهشون.
الان نه اسم اون فیلمساز یادمه، نه اسم یک دونه از فیلماش. الان یک ساعته، دارم واچ‌لیستم تو لترباکس، تو 30نما و... رو زیرورو میکنم ببینم چیزی ازش سیو کردم یا نه. شاید برام یادآوری بشه که کی بود. حتی هیستوری گوگل کروم رو هم دارم میگردم. تقریبا 1 ساعت از وقتم رو گرفته، ولی همچنان به نتیجه‌ای نرسیدم!
چهره اون فیلمساز نسبتا جوون بود، بین 40 الی 50. چهره اش هم یه جورایی خوش قیافه بود، من رو یاد پال توماس اندرسون انداخت. اسمش هم فکر کنم جانسون یا اندرسون یا یه چیزی تو همین مایه ها بود.
از دیشب که یادش افتادم، رفته تو مخم، بیرون نمیاد!
پیداش کردم!
هال هارتلی! از فیلمسازای معروف سینمای مستقل آمریکا در دهه نود.
Hal Hartley

MV5BMzQwNTkxMjM5MF5BMl5BanBnXkFtZTcwMjI0NTY4Nw@@._V1_.jpg 8248793ft.jpg

معروفترین فیلماش هم Trust، Henry Fool، Simple Men و The Unbelievable Truth هستند.

pouyan.rz

کاربر سایت
Apr 3, 2021
37
فیلم Battle Royal رو حتما ببینید...محصول ژاپن سال 2001
چیزی که من راجبش خوندم و میگفتن اینطور بود که این فیلم سبک بتل رویال رو وارد بازی ها کرده حالا درست و غلطش نمیدونم....
یه نسخه دوم هم داره که انقد ازش بد گفتن نرفتم سمتش...
البته فیلم مشکلاتی هم داره از جلوه های ویژه و دو سه تا لحظه ی عجیب که هیچ منطقی پشتش نیست ولی کلیت فیلم خوبی و فیلمنامه بشدت خوبی داره...همون اضافه کاری های معمولا دوستان شرقی فقط اذیت میکنه

HACKBOTER

کاربر سایت
Jul 3, 2008
1,073
نام
M o h A M a d
خیلی از ماها از یک فیلمی خوشمون میاد و دوست داريم فیلم هایی با مشابه همون پیدا کنیم با همون حال و هوا.

movie-map.com

تو این سایت میتونید اسم اون فیلم رو بنویسید و دکمه سرچ رو بزنید تا کلی فیلم توی اون حال و هوا بهتون معرفی کنه👌

J. Constantine

کاربر سایت
May 19, 2012
2,365
نام
علی
دوستان سایت دانلود فیلم و سریال بدون سانسور و بدون زیر نویس چسبیده و رایگان (همه چیو با هم میخوام!) می شناسید لطفا معرفی کنید، فیلم و سریال خوب تو ژانر زندگینامه یا بر اساس واقعیت هم معرفی کنید مثل یونا بامر، ممنون.

Mehrdad Bayern

کاربر سایت
Mar 29, 2009
1,125
نام
مهرداد
یه مشکلی تو پخش فیلم با کیفیت UHD دارم، مثلا الان با انکود CMRG سریال lord of the ring گرفتم موقع پخش رنگش مایل به بنفش هست و دقت هم کنی یه هو بنفش به سبز تغییر میکنه بعد نسخه psa این مشکل رو نداره، به نظرتون مشکل از کجاست؟؟ (با potplayer و km تست کردم)
صفحه نمایشم QHD هست سیستم هم 4k ساپورت میکنه

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: TheGodfather

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر