rabin88

کاربر سایت
Dec 18, 2018
699
بیست سال پیش، در چنین روزی، Mulholland Drive، شاهکار دیوید لینچ، از فراموش‌نشدنی‌ترین و بی‌نظیرترین فیلم‌های تاریخ سینما و یکی از بهترین فیلم‌های سده بیست‌و‌یکم - اگر نگوییم بهترین فیلم سده تا به امروز - اکران شد. ^:)^ ~o)

View attachment 227910

View attachment 227909 View attachment 227908

پ.ن. خاک بر سر آکادمی اسکار که اون سال اسکار بهترین کارگردانی رو دادن به ران هاوارد.
این فیلم رو چی ازش فهمیدید؟بدون اینکه نقدی ازش بخونید؟
اتفاقا خیلی دلم میخواست راجع به این فیلم بحث بشه که چقدر میشه درکش کرد و فهمیدش.البته بدون کمک

*CATALAN*

کاربر سایت
Jan 4, 2009
1,411
این فیلم رو چی ازش فهمیدید؟بدون اینکه نقدی ازش بخونید؟
اتفاقا خیلی دلم میخواست راجع به این فیلم بحث بشه که چقدر میشه درکش کرد و فهمیدش.البته بدون کمک
من چندسال پیش دیدمش ,هیچی ازش نفهمیدم ! حتی فیلمو رد میکردم جلو [البته کلا حوصله نداشتنم هم شاید علتش بود]
فیلم تموم شد گفتم عجب چرتی بود کی اینو ساخته😶🙄

rabin88

کاربر سایت
Dec 18, 2018
699
من چندسال پیش دیدمش ,هیچی ازش نفهمیدم ! حتی فیلمو رد میکردم جلو [البته کلا حوصله نداشتنم هم شاید علتش بود]
فیلم تموم شد گفتم عجب چرتی بود کی اینو ساخته😶🙄
این فیلم رو که میبنید بعدش باید برید راهنماش رو بخونید تا بفهمید داستان چی بوده ولی دلم میخواد تحلیل بقیه دوستان رو در موردش بدونم.وقتی برای اولین بار دیدنش چی ازش فهمیدن؟

Sir Daniel

کاربر سایت
Mar 22, 2017
1,101
این فیلم رو که میبنید بعدش باید برید راهنماش رو بخونید تا بفهمید داستان چی بوده ولی دلم میخواد تحلیل بقیه دوستان رو در موردش بدونم.وقتی برای اولین بار دیدنش چی ازش فهمیدن؟
حالا راجع اتفاقات این فیلم توضیحی نمیدم
اما به طور کلی در آثار ژانر سورئال، خواب و خیال و ضمیر ناخودآگاه اهمیت خیلی مهمی داره و همونطور که مثلا شما وقتی از خواب بیدار میشی و به رویاهایی که دیدی فکر می کنی می بینی که بعضا منطقی پشت وقایع و سلسله زمانی اتفاقات خواب و رویا وجود نداره، توی این آثار هم مرز واقعیت و خیال و رویا خیلی مبهمه و به همین دلیل برای بیننده ای که با دقت فیلمو نبینه یا با این ژانر آشنا نباشه گنگ و بی مفهومه.
نکته دیگه هم اینکه قرار نیست یک منطق کاملا مشخصی هم پشت آثار سورئال باشه، همون فیلم مالهالند درایو میشه کلیتش رو با 1بار دقیق فیلمو تماشا کردن فهمید اما خیلی از جزئیات فیلم وابسته به تفسیر شمای بیننده اس و دیوید لینچ هم هیچ وقت در مصاحبه هاش پاسخی به معماهای فیلم نداده و قرارم نیست پاسخ مشخصی داشته باشه!
پس شما برای لذت بردن ازین آثار باید ذهن و ضمیر ناخودآگاهت رو آزاد بذاری و غرق دنیای فیلم بشی، اگه صرفا دنبال برقراری یه ارتباط منطقی بین تک تک اتفاقات فیلم باشی به بن بست میخوری! همونطور که از وقایع خواب و خیال هم نمیشه یک برداشت سر راست و منطقی داشت!

Origami 2008

عضو تحریریه
Oct 2, 2014
5,391
نام
سپهر
اگه به دنبال فیلمی هستید که سوالی را مطرح کند و در پایان به آن پاسخی بدهد، هرگز به سمت آثار لینچ نروید. شاید تنها دو تا فیلمش (مرد فیلی و داستان استریت) به مذاقتون خوش بیاد.

خودش بارها تو مصاحبه هایش اعلام کرده که این آزار دهنده است که مخاطب به دنبال چرایی تو فیلم ها می گرده.

Mahdi_MM

کاربر سایت
Jul 16, 2013
377
اگه به دنبال فیلمی هستید که سوالی را مطرح کند و در پایان به آن پاسخی بدهد، هرگز به سمت آثار لینچ نروید. شاید تنها دو تا فیلمش (مرد فیلی و داستان استریت) به مذاقتون خوش بیاد.

خودش بارها تو مصاحبه هایش اعلام کرده که این آزار دهنده است که مخاطب به دنبال چرایی تو فیلم ها می گرده.
لینچ زنده هست؟ خبری ازش نیست

atzoriha

کاربر سایت
Sep 20, 2015
2,015
سلام
آقا یه چیزی میگم تو رو خدا دعوام نکنید! :D
این فیلم unforgiven 1992 رو دیدم، هنوز در عجبم که چی داره این فیلم که اسکار گرفته و کلی تعریف و تمجید ازش شده و تولیست برترین وسترن های تاریخ قرار گرفته ووو...
خیلی معمولی بود، خییییییلی...!!!

mgplayer

کاربر سایت
Jul 13, 2009
635
نام
MG PLAYER
نتفلیکس گویا فردا یه سورپرایز درباره دیوید فینچر داره 👀

Mindhunter Season 03 confirmed 😱❔
بس که چشم دوختیم چشممون داره سیاهی میره :D خبری نشد؟؟
چه با اقتدار از ته جدول رای exorcist بالاترین رای رو داره چه باشکوه

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر