Mr.Nikyar

کاربر سایت
Nov 13, 2013
269
نام
نیکیار
قبلا گفتم فیلم جوکر خیلی شبیه تاکسی درایور اسکورسزی هست. درواقع انگار مخلوطی از king of comedy و taxi driver هستن.اینترنت هم مثل اینکه این شباهت از چشمشون دور نمونده و یه مقایسه ای کردن بین صحنه های فیلم جوکر و تاکسی درایور. ولی بنظرم جوکر بیش از چند صحنه به این دو فیلم شباهت داره.

View attachment 114721
1000 تا فیلم میشه عین همینا ازش اسکرین شات گرفت

JohnnySilverhand

کاربر سایت
Jul 5, 2019
2,757
نام
ژوبین
خدا رو شکر موزیکش بدون hans zimmer هم عالیه:D
فقط یه سوالی میپرسم نپرید سرم بنظرتون نولان هم فاز ضروری دونستن سیاه پوست بودن نقش اول برداشته؟ از اونجایی که تاحالا نقش اصلی سیاه تو فیلماش ندیدم سوال شد:-"

ash3424

کاربر سایت
Aug 1, 2016
561
نام
Alireza
سئوال اصلی اینه اصلا چرا فیلم ایرانی نگاه میکنید؟ :D بی سروته مثل اصغر فرهادی سفارشی سازی شده مثل ابرام حاتمیکیا و الی اخر. کل این سینما یه مافیای کثیفه که توسط سیاهی لشکرهای کتک خور توی فیلم فارسی ها مثل فخیم زاده و پور-ن کارهای مثل حسین گیل بنا شده.
من مخالف نظر شما نیستم ولی مخالف طرز دید شما هستم
اگه بخواهیم اونصورت نگاه کنم هالیوود فعلی در مقایسه با کلاسیک بشدت سطحی و پرحاشیه و بی کیفیت بصورتی که از حالت اینترتینمنتی و هنری بیشتر به سمت مدیا و جهت گیری های فکری سیاسی خو گرفته از ژانر کمدی که دوست داره با شوخی های مبتذل و جنسیتی به زور مخاطب بخندونه تا ژانر های اکشن و تخیلی که با جلوه های ویژه و امکاناتی چون ماشین اسلحه و تجهیزات و... بیننده به وجد بیاره
همه اینها ابزاری اند برای فیلم سازی ولی مضحک تر از اینها جهت گیری های فکری که در جامعه فعلی رواج داره موضوعات نژادی حزبی سیاسی جنسیتی و...

Origami 2008

عضو تحریریه
Oct 2, 2014
5,485
نام
سپهر
میخواستم تو تاپیک نمرات درباره متری شیش و نیم صحبت کنم که پشیمون شدم

چرا باید به فیلمی که سه بار سانسور شده نمره بدیم؟ بار اول که داخل خوده فیلمنامه هست، زمانی که به پیچش داستانی میرسیم (6 و 8 کیلو) طبیعی بود پروتاگونیست در چرخشی به انتاگونیست تبدیل بشه. اصلا داستان فیلم با همین قضیه پیداشدن یک بسته مواد بی صاحاب شروع شد و درادامه میبینیم که پیمان معادی از قبل پرونده باز مشابه روی میز داره و برای همچین مورد مشابه ای تحت بازجویی هست! ولی خب نشد و یک سوم پایانی به شعار دهی ختم شد، یک بار دیگه هم فیلم رو از پرده جشنواره کشیدند پایین و نتیجه سانسور بعدی، و در نهایت نسخه دی وی دی که تقریبا ده دقیقه از نسخه اکران عید کمتر داره و اصلا تدوین پس و پیش هست!

به هر جهت سعید روستایی با متری شیش شیش و نیم یک قدم خیلی رو به جلو واقعی برای سینمای ایران برداشت. اونم تو این سینمای مریض. از لحاظ فیلمنامه و فرم هم نسبت به ابد و یک روز خیلی پیشرفت کرده. با تمام سانسورها اثر بشدت استخون دار تری دیدم.

فیلم متری شش و نیم سانسور شده؛ بله سانسور شده است. نسخه اصلی 140 دقیقه است که مال جشنواره تهران بوده و در جشنواره فجر در مشهد شد 135 دقیقه و الان هم نسخه دی وی دی شد 130 دقیقه. عزیز ، نسخه قاچاق متری شش و نیم پیش از این دراومده و خدا کنه اگه باشه، می تونی از نت بگیریش. چون اون نسخه نهایی و بدون سانسور هست.

سئوال اصلی اینه اصلا چرا فیلم ایرانی نگاه میکنید؟ :D بی سروته مثل اصغر فرهادی سفارشی سازی شده مثل ابرام حاتمیکیا و الی اخر. کل این سینما یه مافیای کثیفه که توسط سیاهی لشکرهای کتک خور توی فیلم فارسی ها مثل فخیم زاده و پور-ن کارهای مثل حسین گیل بنا شده.

سوال اینجاست که آیا الان نظر مخالف داری به کلیت سینمای ایران یا اینکه میخوای سارکستیک باشی؟ رک بگم یا شاید آب پاکی بریزم رو دستت که همین دو فیلم متری شش و نیم و سرخپوست از تمام فیلم های تا حالا درآمده هالیوود بهتر بود. تا الان همین دو فیلم وطنی بهترین فیلم های سال 2019 بودند؛ حتی از پارازیت (انگل!) هم بهتر بودند. خلاص! اگه میخوای بیای در موردش بحث کنی؛ حاضرم!

UFOPower

کاربر سایت
Dec 23, 2008
5,515
نام
میلاد
فیلم قشنگی بود متری شیش و نیم اما در مقابل ابد و یک روز نه اصلا
ابد و یک روز خیلی محکم تر و قوی تر بود ضرباهنگ بهتری هم داشت.متری شیش و نیم تو خیلی جاها از نفس میفتاد ضمن اینکه پایان بندی فیلم هم، هم زیاده روی بود هم خیلی شعاری
کاش تو کارنامه روستا زمان تولید این دو فیلم جا به جا میشد ، اونجوری میشد یه قدم رو به جلوی عالی ، اما الان تو بهترین حالت ی قدم رو به عقبه

mehdi88

کاربر سایت
Dec 31, 2011
434
فیلم متری شش و نیم سانسور شده؛ بله سانسور شده است. نسخه اصلی 140 دقیقه است که مال جشنواره تهران بوده و در جشنواره فجر در مشهد شد 135 دقیقه و الان هم نسخه دی وی دی شد 130 دقیقه. عزیز ، نسخه قاچاق متری شش و نیم پیش از این دراومده و خدا کنه اگه باشه، می تونی از نت بگیریش. چون اون نسخه نهایی و بدون سانسور هست.

سوال اینجاست که آیا الان نظر مخالف داری به کلیت سینمای ایران یا اینکه میخوای سارکستیک باشی؟ رک بگم یا شاید آب پاکی بریزم رو دستت که همین دو فیلم متری شش و نیم و سرخپوست از تمام فیلم های تا حالا درآمده هالیوود بهتر بود. تا الان همین دو فیلم وطنی بهترین فیلم های سال 2019 بودند؛ حتی از پارازیت (انگل!) هم بهتر بودند. خلاص! اگه میخوای بیای در موردش بحث کنی؛ حاضرم!

این پارازیتو کی انداخت تو دهن ملت موندم تو همه سایتا و کانالای تلگرامیم اسم فیلمو میگن پارازیت ! پارازیت چه گندیه دیگه ! اقا پاراسایته ! معنی این دوتا کلمه زمین تا زیر زمین فرقشونه
قبل اینکه مهملاتی مثل متری شش و نیمو با پاراسایت مقایسه کنید اول اسم فیلمارو درست یاد بگیرید بعد برید بالا منبر فکت صادر کنید

• Like
Reactions: _hedayat_

Ali Venom

کاربر سایت
Jul 2, 2013
6,703
نام
ali

تازه این در شرایط داغون فعلی سینمای ایران هست. فیلم انگل بونگ جو هو نیمه ابتدایی کلا با اتفاق میره جلو! مقایسه کنید با بسترسازی که سعید روستایی برای متری شیش و نیم انجام میده

حیف اوردن اسم "لیلا" داریوش مهرجویی تو این بحث

HIGH DEVS

Blanc
Loyal Member
Jul 18, 2011
4,113
نام
عارف
این پارازیتو کی انداخت تو دهن ملت موندم تو همه سایتا و کانالای تلگرامیم اسم فیلمو میگن پارازیت ! پارازیت چه گندیه دیگه ! اقا پاراسایته ! معنی این دوتا کلمه زمین تا زیر زمین فرقشونه
قبل اینکه مهملاتی مثل متری شش و نیمو با پاراسایت مقایسه کنید اول اسم فیلمارو درست یاد بگیرید بعد برید بالا منبر فکت صادر کنید
پارازیت و پاراسایت یکین :/ هر دو معنی اصلیشون انگل هست... پارازیت تلفظ فرانسوی این کلمست که توی ایران هم به این لفظ باب شده.

Origami 2008

عضو تحریریه
Oct 2, 2014
5,485
نام
سپهر

حالا این وسط این که تلفظ اسم رو ایراد می گیری (اولا به قول کاربر @Prince78 فرقی نمی کند که پارازیت است یا پاراسایت و خیلی ها حال می کنن میگن انگل که من با همان پارازیت عشق می کنم) یا میخوای بگی میخت رو بکوبنی به زمین که اصلا چه معنا دارد که اثر پارازیت!!! با متری و شیش و نیم و امثال سینمای ایران مقایسه شود؟! جد از مبحث متری شیش و نیم، سینمای ایران هم سینمای دست و پا بسته و غریبی در سینمای ملل نیست! هزارتا منابع معتبر رجوع کن که در همشون جدایی یا در جز تاپ تن است یا کیارستمی جز برترین کارگردان های جهان! سینمای ایران عقب مانده ندانید!

تازه این در شرایط داغون فعلی سینمای ایران هست. فیلم انگل بونگ جو هو نیمه ابتدایی کلا با اتفاق میره جلو! مقایسه کنید با بسترسازی که سعید روستایی برای متری شیش و نیم انجام میده

حیف اوردن اسم "لیلا" داریوش مهرجویی تو این بحث

پیش از این که متری شیش و نیم را تمام قد ازش دفاع کنم؛ می گفتند که خیلی شخصیت ناصر خاکزاد و موش و گربه بازی بین او و صمد (پیمان معادی)، شبه بریکینگ بدی است؛ نظرام را برمی گردانم و برای تماشای بار سوم، می توانم بگویم که بیشتر روند پروسه پلیسی فیلم روستایی به فصل اول وایر نزدیک است. روستایی همانند سایمون دید کلی به مسئله مواد مخدر در شهر تهران دارد (همان طور که در شهر بالتیمور شاهدش بودیم) در دو سکانس که مامورها می ریزند و افراد معتاد را دستگیر می گیرند، سکانس هایی که تداعی پلان های سریال وایر می اندازد. ناصر خاکزاد شبیه والتر وایت نیست؛ بیشتر شبیه ایوان بارکزدیل است؛ مردی از طبقه پایین شهر که سودای پولدار شدن را دارد. کاملا سعید روستایی بر چیزی که نوشته و کارگردانی کرده مسلط است. از همان اول می داند که هدفش چیست و مخاطب را از همان اول درگیر گره گشایی آن کیست و آن چیست نمی کند. مامور کاربلد داستان با بازی خوب پیمان معادی دربه در به دنبال خاکزاد است؛ داستان خوب هم جلو می رود. از خرده ریزها شروع می کند و به خاکزاد می رسد. تیر و تیراندازی هم در نمی کند (وای چقدر شبیه وایر شد!) و مثل کارهای پلیسی دسته چندم سیروس مقدم از موسیقی متن کپی هم استفاده نمی کند. بله فیلم در پایان معنای شعاری پیدا می کند البته اگر نسخه سانسور شده است را دیده باشید؛ در آن نسخه چیزهایی را می بینید که شاید شما را از آن واژه شعار بیخیال کند. فیلم همان قدر خاکزاد را از همان ابتدا اسکوبار یا بارکزدیل به مخاطب معرفی می کند، ذره ذره خرد و در نهایت به یک تکه استخوان و نزدیک به مرگ تبدیل می شود.

دلیل اینکه پارازیت چرا ژانر مشخص ندارد؟ نمی دانم درام، کمدی است، ترسناک است یا پارودی؟ حالا ترکیب درام با کمدی سیاه خوب است اما اینکه در پایان فیلم روندش عوض شود و همه این روند را تحسین کنند را درک نمی کنم؛ فیلم ابدا اصیل نیست و کاملا سعی دارد به سینمای مستقل امروزه آمریکا یا تارانتینویی نزدیک شود. شرایط فعلی سینما ایران وخیم است اما وخامتش در پشت پرده است. کمدی که تعطیل است اما حداقل در این چند سال به لطف چند کارگردان جوان، توانستیم چند درام قوی را ببینیم.

Jill-Valentine

By hiding you show your true nature coward
Loyal Member
May 18, 2012
4,706
نام
Ebrahim
جداً !!!! ، وقت کنم میخوام کنترل رو بازی کنم ! ، یعنی بشینم با تمام مزخرف بودنش ! بخاطر سری ببینم یا نه ، نظرت چیه ابی ؟

مطمئنا ارزش یبار دیدنو داره امیر:D (ولی بعدش 6 جای هاردت کپیش کن و بعد پاکش کن:D) یا مثلا دانلودش کن و بعد بذار یه موقع که اصلا فیلم نداری نگاهش کن (مثلا بعداز‌ظهر‌های کسل کننده روز جمعه:D). اتفاقا من همین ده دقیقه پیش پا کنترل بودم:D

• Smile
Reactions: .Amirone

Jill-Valentine

By hiding you show your true nature coward
Loyal Member
May 18, 2012
4,706
نام
Ebrahim
گذاشتم دانلود تا ببینم چی ساختن که این فیلم از هر نظر ضعیف ترین عملکرد رو داشته تو سری ! 8-|

خود من قراره 1 به بعد دانلودش کنم (زمانی که دانلود نامحدود همراه اول فعال میشه:D) حجم زیادی ندارم وگرنه همین الان دانلودش می کردم:D

• Like
Reactions: Irisviel Ackerman

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر