Movie Center

فیلم The Substance در یک جمله مینویسم
یک ساعت اول فیلم شما جوری هارد آن میکنی که ترمز دستی نمیخوابه، یک ساعت دوم جوری حالت بد میشه که ممکنه وسط فیلم محتویات معده رو بیاری رو صفحه نمایش :)
من فکر کردم فقط من این حسو پیدا کرده بودم ، چون وسطای فیلم من شروع به شام خوردن کردم.
آخراش واقعا ی جوری شده بودم. فکر میکردم مشکل از شامه چون اصولا با دیدن فیلما اینجوری نمیشدم.
-----------------
روملوس این سری هم جذاب بود و ارزش دیدن رو داشت.

«اینکه چون حالتون رو بهم‌زده»؛ دلیل بر آن نیست که مثلاً 100 نمره ازش کم کنید! دل‌نازکید؛ نرید سمت چنین فیلم‌هایی! 🦢

به نظرم سکانسِ ده دقیقه‌ای استفراغ جمعی کُمدی Triangle of Sadness از کُل فیلمِ Subtance حال بهم‌زن‌تر بود!

پی‌نوشت: جالب هست که سری Resident Evil در ژانر Body Horror تقسیم‌بندی می‌شه و با انواع تحول یک انسان به یک موجود حال‌بهم‌زن روبه‌رو می‌شید؛ چرا اونجا حالتون بهم‌نمی‌خوره؟! باز می‌خواین بحث تاثیرگذاری و تاثیرپذیری Movies Vs Video Games رو راه بندازید؟! 🦢

آخرین ویرایش:
«اینکه چون حالتون رو بهم‌زده»؛ دلیل بر آن نیست که مثلاً 100 نمره ازش کم کنید! دل‌نازکید؛ نرید سمت چنین فیلم‌هایی! 🦢

به نظرم سکانسِ ده دقیقه‌ای استفراغ جمعی کُمدی Triangle of Sadness از کُل فیلمِ Subtance حال بهم‌زن‌تر بود!

پی‌نوشت: جالب هست که سری Resident Evil در ژانر Body Horror تقسیم‌بندی می‌شه و با انواع تحول یک انسان به یک موجود حال‌بهم‌زن روبه‌رو می‌شید؛ چرا اونجا حالتون بهم‌نمی‌خوره؟! باز می‌خواین بحث تاثیرگذاری و تاثیرپذیری Movies Vs Video Games رو بندازید؟! 🦢
میشه بگید فیلم The Substance چه چیزی بیشتر از آثار گذشته که در همین مورد بود داشت؟ مثلا Mulholland Drive یا انیمه Perfect Blue همین موضوع رو در حد اعلی نشون داده اونم بیشتر از 20 سال پیش. واقعا فیلم The Substance حرف جدیدی برای گفتن نداره و الکی هایپ شده و Overrated هستش

• Like
Reactions: vet.miladh

پی‌نوشت: جالب هست که سری Resident Evil در ژانر Body Horror تقسیم‌بندی می‌شه و با انواع تحول یک انسان به یک موجود حال‌بهم‌زن روبه‌رو می‌شید؛ چرا اونجا حالتون بهم‌نمی‌خوره؟! باز می‌خواین بحث تاثیرگذاری و تاثیرپذیری Movies Vs Video Games رو بندازید؟! 🦢
اتفاقا در حین تماشای فیلم داشتم به این فکر میکردم که پرده سوم میتونست کاراکتر رزیدنت اویل باشه... تقریبا شبیه آخرین جهش ویروس G تو بازی RE2:R بود.

البته که من نمره ام به این فیلم 6/10 هست و به صورت کلی ایده فیلم رو واقعا دوست داشتم. حالت بازدارندگی خوبی ایجاد کرد. حرفشو درست زد مخصوصا با سکانس پاک کردن آرایش ها که گیر امروز جامعه ایرانه بیشتر! ولی خب به قول Amir One، در تکمیل سکانس های فیلم کارش خوب نبود. به خصوص که شخصیت دوم قرار بود همون شخصیت اول باشه فقط جوون تر اما انگار یه شخص دیگه بود. اگه از این زاویه بهش نگاه کنیم که تو خب وقتی جوون تر، زیباتر و مورد توجه تر هستی، پس دوس نداری به خود قبلیت برگردی، کارای کلون توجیه داشت ولی اینکه هی زنگ میزدن میگفتن اون فلان کارو کرده... این بد بود.

• Like
Reactions: *Black Roze*
اتفاقا در حین تماشای فیلم داشتم به این فکر میکردم که پرده سوم میتونست کاراکتر رزیدنت اویل باشه... تقریبا شبیه آخرین جهش ویروس G تو بازی RE2:R بود.

البته که من نمره ام به این فیلم 6/10 هست و به صورت کلی ایده فیلم رو واقعا دوست داشتم. حالت بازدارندگی خوبی ایجاد کرد. حرفشو درست زد مخصوصا با سکانس پاک کردن آرایش ها که گیر امروز جامعه ایرانه بیشتر! ولی خب به قول Amir One، در تکمیل سکانس های فیلم کارش خوب نبود. به خصوص که شخصیت دوم قرار بود همون شخصیت اول باشه فقط جوون تر اما انگار یه شخص دیگه بود. اگه از این زاویه بهش نگاه کنیم که تو خب وقتی جوون تر، زیباتر و مورد توجه تر هستی، پس دوس نداری به خود قبلیت برگردی، کارای کلون توجیه داشت ولی اینکه هی زنگ میزدن میگفتن اون فلان کارو کرده... این بد بود.

موجود پایانی دقیقاً شبیه به یکی از جهش‌یافته‌های RE6 بود که بوی بدی منتشر می‌کردند! (تو چپتر کریس یا لیان بیشتر بودند)؛ البته مولف شاتِ درستی از موجود پایانی نمی‌گیرد و با دوربین روی دست یا زوم‌این استفاده می‌کند.

مورد دوم؛ اگر شخصیت جوان با شخصیت اصلی (دمی مور) تعامل پیدا می‌کرد؛ عملاً برگ‌برنده فیلم نابود می‌شد؛ شاکله ساختار روایی فیلم از بین می‌رفت؛ چون تعامل بیشتر منجر می‌شد نقش ماهیت «ماده» به حاشیه برود؛ «ماده» در این فیلم مک‌کافین نیست (اشتباه نگیرید!)؛ کُل فیلم درباره «ماده» است نه شخصیت دمی مور؛ ایرادم به این بود که چرا با وجود مرکزیت «ماده»، ما چیز مشخصی از آن نمی‌دانیم؛ هدف ایجاد درگیری و نزاع میان دو شخصیت است؛ یادتان هم می‌رود که «ماده» یک کالای دروغین است و تبلیغ دروغ می‌کند؛ پس «قرار بود» تنها ورژن جوان‌تر تولید شود؛ نه یک ورژن جوان‌تر که هم عقل و قدرت تصمیم‌گیری مستقل داشته باشد؛ اصلاً ما در میانه پرده دوم فیلم، با یکی از عوارض جانبی «ماده» روبه‌رو می‌شویم؛ تاثیر روی اختلال‌های روانی است (اکثر داروها هم این عارضه را دارند). به صداهایی که شخصیت اصلی می‌شنود و آزارش می‌دهد، دقت کنید؛ اونا همان عارضه جانبی هستند که روی ذهن شخصیت تاثیر گذاشته است. اینکه برای رفتن به سر قرار دچار سردرگمی می‌شود؛ همان عارضه جانبی مربوطه است.

فیلم وارد زیرژانر Pyschological Horror می‌شود؛ ورژن اصلی به ورژن جوان «حسادت» می‌کند و ورژن جوان، کارهای ورژن اصلی را عامل بازدارنده موفقیتش می‌داند. پیام «حسادت» کاملاً جاافتاده و مشکلی ندارد. اون ایرادی دیگه شاید انتخاب نادرست دمی مور برای ایفای نقش اصلی بود؛ چون خودِ دمی مور در اون سن همچنان زیبا و جذاب به نظر می‌رسد؛ شاید طرحی که ما در ذهنمان می‌خواستیم این‌طوری بود که مثلاً زنی مثل فرانسیس مک‌دورمند یا کتی بیتز که زمانی خوشگل بودند ولی الان نیستند و می‌خوان جوون‌تر شوند؛ به استفاده از این ماده روی می‌آوردند!

ایرادی که من اشاره کرده بودم؛ انگیزه ضعیف و تغییر فوری شخصیت به استفاده از «ماده» بود؛ به نظرم مولف باید شخصیت دمی مور را بیشتر در معرض بی‌توجهی در جامعه قرار می‌داد، مثلاً برای استخدام به یک شبکه دیگر می‌رفت و هیچ‌جا استخدامش نمی‌کردند؛ تخریب شخصیتی می‌شد و ... . ما این بسط حضور تخریب‌شدگی شخصیت در جامعه را نمی‌بینیم؛ خیلی سریع میاد از «ماده» استفاده می‌کنه و ادامه ماجرا ... (برداشتن بیلبورد و یه تصادف نسبتاً بی‌خطر، موتیف‌های قوی برای تغییر انگیزه کاراکتر نبودند)

پ.ن: شاید برای ورژن مردانه‌اش، انتخاب میکی روک بی‌نظیر بود، چون تو جوانی یکی از خوشگل‌ترین بازیگران مرد سینما شناخته می‌شد و الان واقعاً زشت شده!

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or