TheGodfather

ALI
Gold User
Jun 21, 2011
1,109
نام
Ali
فکر کنم از معدود افراد اینجا باشم که نسخه‌ی‌ جدید مد مکس رو از نسخه‌ی قبلی بیشتر دوست داشتم!
حداقل این نسخه برام یه داستان داشت که از نقطه‌ی A به نقطه‌ی B می‌رسید.
برعکس نسخه‌ی‌ پیشین که بین رسیدن و نرسیدن سرگردون بود!
حیف از دید و سلیقه‌ی مخاطب امروز که این نسخه‌ی به مراتب زیبا‌تر رو دوست نداشت و شاهد شکست تجاریش بودیم...

Origami 2008

عضو تحریریه
Oct 2, 2014
5,733
نام
سپهر
فکر کنم از معدود افراد اینجا باشم که نسخه‌ی‌ جدید مد مکس رو از نسخه‌ی قبلی بیشتر دوست داشتم!
حداقل این نسخه برام یه داستان داشت که از نقطه‌ی A به نقطه‌ی B می‌رسید.
برعکس نسخه‌ی‌ پیشین که بین رسیدن و نرسیدن سرگردون بود!
حیف از دید و سلیقه‌ی مخاطب امروز که این نسخه‌ی به مراتب زیبا‌تر رو دوست نداشت و شاهد شکست تجاریش بودیم...

فیلم قبلی در زیر ژانر Action Road-based Film دسته بندی می‌شه؛ توی فیلم جاده‌ای باید از یک نقطه A به نقطه B رسید؛ اما پلات توییست رخ داد که منجر شد این مسیر بالعکس بشه؛ ینی از B رسید به A!

فیلم قبلی تاکیدش روی مسئله بحران آب بود؛ فیلم «فیوریسا» تبدیل شد به نمایش بحران (تکراری) جنگ؛ خب بحران جنگ میان دو قبیله در دنیای آخرالزمانی چیزی کلیشه‌ای است؛ در TWD می‌بینیم، در لست می‌بینیم و غیره؛ انگار داشتم همان داستان Mad Max 2 را نگاه می‌کردم، فرق اینکه به جای «مکس راکستندی»، «فیوریسا» پروتاگونیست داستان بود. حتماً بشین فیلم دوم رو نگاه کن (البته به دلیل قدیمی بودن و غیره از نظر جلوه‌های بصری با فیوریسا مقایسش نکن!)

دلایل شکست تجاری فیلم؟ موارد رو قبلا گفتم؛ ولی Furiosa ترکیب بازیگری برنده را ندارد و فیلم متعلق به نسل Z نیست (نسلی که الان می‌رود سینماها و درگیر پلتفرم‌های استریم است)!

Irisviel Ackerman

کاربر سایت
Aug 26, 2011
3,365
نام
امیر
شاهد شکست تجاریش بودیم...
, احتمالأ نبودیم! مثل اینکه حدود ۴۰٪ (تو یه خبر دیگه چیزی بیش از ۵۰٪) از بودجه فیلم توسط دولت استرالیا تأمین شده، همین مورد باعث شده با وجود فروش ضعیف فیلم تو گیشه جهانی، نشه آنچنان شکست تجاری قلمدادش کرد.
البته فیلم تازگی رو سرویس های استریم هم اومده و یه درآمد هم از اینجا خواهد داشت که به بهبود وضعش کمک می‌کنه.

آخرین ویرایش:
  • Cool
Reactions: TheGodfather

TheGodfather

ALI
Gold User
Jun 21, 2011
1,109
نام
Ali
اما پلات توییست رخ داد که منجر شد این مسیر بالعکس بشه؛ ینی از B رسید به A!
همون پلات توییست متاسفانه باب میل من نبود.
انگار داشتم همان داستان Mad Max 2 را نگاه می‌کردم، فرق اینکه به جای «مکس راکستندی»، «فیوریسا» پروتاگونیست داستان بود. حتماً بشین فیلم دوم رو نگاه کن (البته به دلیل قدیمی بودن و غیره از نظر جلوه‌های بصری با فیوریسا مقایسش نکن!)
اتفاقاً بین فیلم‌های مدمکس همین نسخه دوم رو دیدم+جاده خشم و همین آخری.
(نسلی که الان می‌رود سینماها و درگیر پلتفرم‌های استریم است)!
متاسفانه همین طوره...
با پیشرفت تکنولوژی و این عینک‌های جدید؛ مسلماً تا دوران حیاطمون شاهد این خواهیم بود دیگه سینما وجود نخواهد داشت. مگر این که در حین اجرای نمایش فیلم در سینما؛ شاهد اتفاقاتی انقلابی‌ باشیم
که موجب بشه تجربه‌ی جدیدی رقم زده بشه که بریم سینما...

UFOPower

کاربر سایت
Dec 23, 2008
5,532
نام
میلاد
قطعا این نسخه مدمکس نسبت به قبلی فیلم ضعیف تریه ، هرجاش رو نگاه کنی ایده جدیدی نمیبینی و تقریبا همه چیز وام گیرنده فیلم قبلیه ، واقعا سکانس های زائد زیاد داره و بعضی از کرکترها انقد بدن که تعجب میکنی مثل راننده تریلر که تایم لاین مهمی هم گرفته اما هیچیش در نیومده ، موزیک متن و اکشنش هم قابل مقایسه نیست ...
اما در مقام غیر مقایسه ، همچنان فیلم جذابیه و ی کارت پستال عاشقانه برای طرفداران فیلم های جاده ایه و یه دکتر دمنتوس فوق العاده هم داره.

NaRiiMaN

Equality is a Utopian Fantasy
ناظم انجمن
Jun 5, 2010
5,964
نام
نریمان
تست اسکرین دقیقا چی میشه؟ یعنی الان فیلم در وضعیت قابل پخشه یا چی؟
قبل از اینکه فیلم به صورت کامل آماده بشه، برای یه تعداد محدودی به صورت آزمایشی پخش میشه تا بازخورد ها معلوم شه.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر