Sir Daniel

کاربر سایت
Mar 22, 2017
1,106
من در رابطه با فیلم بلید رانر (1982) که بهش رای دادم چند خط بنویسم و برم! (هر چند که نهایتا رای نخواهد آورد!)
چرا به این فیلم رای دادم؟
من اولین باری که این فیلمو دیدم (خیلی سال پیش) اصلا ازش خوشم نیومد و گفتم که چی بود این اصلا؟! دقیقا این حسو بعد از دیدن خیلی از فیلمایی که الان شاید توی تاپ لیستم باشن داشتم! و به مرور هر بار که این فیلمو بازبینی کردم بیشتر شیفته ـش شدم.
بلید رانر از چند جهت برای من یه سای فای خیلی خاصه
یکی موسیقی متن جادوییش، Vangelis آهنگساز این فیلم به نظرم موسیقی متن فوق العاده مناسبی برای این فیلم ساخته که خیلی خیلی به ساخته شدن اتمسفر تاریک فیلم کمک میکنه
مورد دیگه اتمسفر تاریک و Noire فیلمه که بلید رانر یه جورایی یکی از پیشگامان ایجاد فضای سایبرپانکی توی مدیا شد. فکر کنم این فیلم جزو اولین عناوینی هست که آینده بشر، پیشرفت تکنولوژی و اثراتی که روی زندگی انسان ها میذاره را با یک نگاه خیلی بدبینانه به تصویر می کشه.
مورد دیگه اقتباس خیلی خوب از کتاب Do anroids dream of electric sheep بوده که نگاه خیلی جالبی به مسئله ربات ها و هوش مصنوعی داره که قطعا در آینده بیشتر وارد زندگی هامون میشن و تاثیرات و مسائل زیادی رو ایجاد خواهند کرد. و باز هم یک سوال فلسفی/اخلاقی دیگه، ماشین یا آدمی که توی آزمایشگاه ساخته شده و به خودآگاهی رسیده (اگر فرض کنیم این اتفاق شدنی باشه) چه جایگاهی نسبت به انسان های واقعی داره؟!

rabin88

کاربر سایت
Dec 18, 2018
707
به نظرم با احترام به ترمیناتور ، اینسپشن و ماتریکس توی این لیست فیلمی هست که معیارهای سینما رو جابجا کرد :
آواتار
عجیبه برام آواتار رای نمیاره ولی واقعا هیچکدوم در حد آواتار به سینما نوع گرایی ارایه ندادن

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
17,034
نام
آریا
انتخاب بین A Space Odyssey و The Matrix خیلی سخت بود! :|
ادیسه فضایی در زمان خودش (و در زمان ما) واقعاً چیز عجیبی بوده و استنلی کوبریک شاهکاری ساخته که بعد از ۵۰ و خورده‌ای سال، هنوز می‌شه از دیدن تک‌تک ثانیه‌هاش حیرت کرد. یعنی وقتی در نظر می‌گیری که این فیلم یک سال قبل از سفر به ماه ساخته شده و انقدر جزئیات بالایی داره، فقط می‌تونی درود بر روح پر فتوح استاد بفرستی و بس! یا مثلاً ماجرای HAL 9000 که واقعاً چیز جالبی بود و همین‌طور بخش‌های ابتدایی و انتهایی فیلم و... خلاصه جزو بهترین فیلم‌های تاریخ سینماست و هرکی ندیده، نصف عمرش بر فناست.
از اون طرف ماتریکس هم فیلم به شدت خفنی هست، با ایده‌های درجه یک و اجرای خیلی خوب. چند وقت پیش نشستم دوباره دیدمش و هنوز هم برخلاف خیلی از فیلم‌های علمی‌تخیلی، قدیمی نشده و حس و حال محشرش رو حفظ کرده و حرف‌های زیادی برای گفتن داره.
خلاصه که انتخاب کردن از بین این دو تا برام اصلاً راحت نبود، ولی چون ماتریکس شانس بیشتری برای نزدیک شدن به ترمیناتور داشت، دیگه اون رو زدم.
راستی پارک ژوراسیک هم جایگاه خاص خودش رو توی قلب بنده داره و باید اینجا یه یادی هم از اون می‌کردم. :D کاری که اسپیلبرگ با این فیلم کرد و دایناسورها رو با اون کیفیت روی پرده سینما (یا تلویزیون ما ایرانی‌های محروم از سینمای فرنگی) آورد، واقعاً چیز کمی نبود و دمش گرم! درسته که به طور کلی کیفیتش به پای شاهکارهای این سبک نمی‌رسه، ولی در نوع خودش برای مخاطبی که داشته واقعاً چیز خوش‌ساختی بوده.

TheGodfather

ALI
Gold User
Jun 21, 2011
1,072
نام
Ali
من هنوز اودیسه فضایی رو ندیدم. پس نمی‌تونم بهش رای بدم.
آواتار رو از همون ابتدا دوست نداشتم اما خیلی دوست دارم اون دنیای زیر آبی که کامرون قولش رو داده در نسخه‌های بعد نشون بده رو ببینم.
ماتریکس رو بیزارم.
اینسپشن رو دو بار دیدم و فقط بار اول برام جذاب بود و چندتا گزینه‌ی بعدی رو هم هنوز ندیدم.
اما بلید رانر.
چند ماه پیش هردو نسخه رو دیدم. اتفاقا در امتیاز دهی به نسخه‌ی دوم بیشتر نمره دادم. اما نمی‌دونم چرا بعد از گذشته این مدت، گاهی به دنیایی که در این فیلم بود فکر می‌کنم و خیلی برام جذابه. موسیقی متنش توی ذهنم رژه میره و اون فضای دارک خیلی برام عجیب بود.
به بلید رانر رای دادم، هرچند میدونم رای نمیاره!
.
اگه به ترمیناتور رای ندادم برای اینه که می‌دونم به رای من نیازی نداره! هنوزم مثل اون معشوقه‌ی قدیمی دلبری میکنه برامO:-)#:-S

pro gamer89

کاربر سایت
May 11, 2010
779
نام
حسین
بچه ها می تونید سایتی را برای دانلود فیلم و سریال معرفی کنید که بدون سانسور و با زیرنویس چسبیده باشه . ممنون می شم من چند تا سایت می شناسم ولی یا دوبله می زارن یااینکه سانسور مزخرفی کردن .

• Like
Reactions: TheGodfather

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر