M0HAMAD

کاربر سایت
Jul 1, 2009
842
نام
محمد
مگه ایرج ملکی بهترین کارگردان تاریخ انتخاب نشد؟
پس چرا انقدر در موردش بحث میکنید؟
......
جدا از این مسائل، من نظرم اینه یه مقدار زیادیش سلیقه ایه
من خودم عاشق نولانم، ولی فیلمهای Martin McDonagh رو هم به شدت دوست دارم
واسه من شاید بهترین کارگردان تاریخ مثلا تارانتینو باشه، واسه یکی آرنوفسکی واسه یکی هم هیچکاک و اسپیلبرگ و برگمان
واسه یکی هم حاتمی کیا و ده نمکی

اون منتقد هم یکیه مثل خود ما
حالا چون اون یکی رو انتخاب کرده با معیارهای خودش ، دلیل نمیشه اون بهترین برای همه باشه
ولی کاری که تو این دوره نولان میکنه قابل تحسینه، توش هیچ شکی نیست

• Like
Reactions: saeed_sg

Anakin

کاربر سایت
Feb 17, 2013
2,517
ماشالا طرفدارای نولان میخوان همه جا بگن نولان بهترینه:D بهترین تو نسل خودش، بهترین تو مو بلوندها، بهترین تو بریتیش ها و.. :D بابا کوتاه بیاید. من خودم فینچر و پیترجکسون رو خیلی دوست دارم ولی هیچوقت نمیگم اینا بهترینن :D کلا واژه بهترین رو توی سینما نباید بکار برد به نظرم.

Daedalus

کاربر سایت
Apr 8, 2010
12,576
نام
فرهود
کسی دیگه ای سراغ دارید در حال حاضر با وضعیت کرونا، معرفی کنی ممنون میشم، در ضمن این لقبی نیست که بنا به طرفداری گفته بشه الان تیتر و واکنش همگانی اکثرا همین بوده، در حالی که همه دو سال اکران فیلم هاشون رو عقب انداختن (نصف بودجه TENET هم نداشتن خیلی هاشون) این WB و اصرار نولان بود که پرخرج ترین فیلم اورجینالش در این وضعیت که اصلاً مشخص نیست فروش به چه اندازه خواهد بود در سینماها اکران بشه
بابا دیگه گندشو درآوردین.:D یارو یه بلاک‌باسترساز با استعداده که خوشتون میاد ازش.:D «ناجی سینما.» آره ارواح عمه‌اش سینما فقط تو هالیوود هم تعریف می‌شه.:D تازه تو همون هالیوود هم این همه فیلم‌ساز خوب هست. نولان آدم بااستعدادیه ولی این فرقه‌ی پرستش و cult of presonalityـی که دورش درست شده در حد میم‌های خنده‌دار دوران فیس‌بوکه.
-------------------
اینم که تا یکی میگه نولان یه عده میگن برو فیلم از برگمان ببین خنده‌داره.:D شاید یکی بلاک‌باستر دوست داشته باشه کلاً ببینه، همه لازم نیست فیلمای انتلکتولی دهه ۶۰ ۷۰ اروپا رو ببینن. مشکل اینجاس که کسی که بلاک‌باستر می‌بینه باید نظرشو به همون بلاک‌باستر محدود کنه دیگه. «ناجی سینما» خنده‌داره.:D

noctis-sm3

کاربر سایت
Jul 23, 2014
2,594
نام
mohammad
ابتدای حرفم بگم نولان محبوب ترین کارگردان زنده من نیست حتی شاید جزو پنج تا نباشه...(بارها به خودش و برادرش انتقاد کردم و میکنم...)

اما بزرگ ترین کارگردان های تاریخم از نظرم همه کاراشون در یک سطح نیست... شخصا این حسو نسبت به تارکوفسکی که محبوب ترین فیلم عمرم هم از ایشونه دارم...

در نهایت همه اینا انسانن...
همونقدر که اشتباهه بگیم رو دست نولان نیست... همونقدر باعث خودتخریبی ترول اثر های نولان...

بله نولان بهترین نیست... از خیلی از اثار موجود قبلی برای کارهاش الهام میگیره(و بعضا اسکی واضح:D) اما با تمام اینها در حد خودش کارشو بلده... نولانم مثل بقیه همه کارهاش در یک سطح نیست... اما اینم توجه داشته باشید همونقدر که بودجه زیاد دست کارگردان رو باز می زاره و خیلی از محدودیت هارو برطرف میکنه... از طرفی به خاطر گیشه محدودیت هایی رو ممکنه روی اثرش هم گاهی ببینیم...

تنت بیش از حد بزرگنمایی شد در تبلیغات؟ قبول دارم... ولی من تا جایی که یادمه هایپ برای شاهکار آخر استاد تارانتینو چند برابر این اثر بود...:D

شخصا من و خیلی های دیگه که خیلی تمایل شدید داریم به دیدن اثار sci fi و فانتزی... ایده و فیلمنامه خیلی بیشتر اولویت داره تا مثلا به یک اثر با یک داستان خیلی ساده که چون فقط کل فیلم کارگردان بهترین شکل ممکن از دوربین استفاده کرده بگم واوووو این عجب فیلمی بود...

من شخصا همون دیدی رو به فیلم دارم که نسبت به کتاب و بقیه چیزا دارم... ایده و متن منو سوار بر سفینه خیال کنه... و بعد از اینکه اثر تموم شد باز بهش فکر کنم... تا فکرم بره به سمت مسائل دیگه فیلم...در نهایت هر بخش فیلم مشکل داشته باشه رو تجربه کلی اثر میزاره...اما برای من در یک فیلم هیچی اندازه یک ایده عالی و درست به ثمر رسوندش مهم نیست...

__

البته بگم مشکل از جایی شروع میشه که کتاب های sci fi رو بخوایم بخریم باید بریم تو بخش های کودک و نوجوان دنبالشون بگردیم...و همین اتفاق باعث شده بعضی از کسایی که خودشون رو روشن فکر میدونن...بیان کلا به هرچی از این اثاره گیر بدن:D

Deliverer

کاربر سایت
Oct 19, 2016
553
بابا دیگه گندشو درآوردین.:D یارو یه بلاک‌باسترساز با استعداده که خوشتون میاد ازش.:D «ناجی سینما.» آره ارواح عمه‌اش سینما فقط تو هالیوود هم تعریف می‌شه.:D تازه تو همون هالیوود هم این همه فیلم‌ساز خوب هست. نولان آدم بااستعدادیه ولی این فرقه‌ی پرستش و cult of presonalityـی که دورش درست شده در حد میم‌های خنده‌دار دوران فیس‌بوکه.
-------------------
اینم که تا یکی میگه نولان یه عده میگن برو فیلم از برگمان ببین خنده‌داره.:D شاید یکی بلاک‌باستر دوست داشته باشه کلاً ببینه، همه لازم نیست فیلمای انتلکتولی دهه ۶۰ ۷۰ اروپا رو ببینن. مشکل اینجاس که کسی که بلاک‌باستر می‌بینه باید نظرشو به همون بلاک‌باستر محدود کنه دیگه. «ناجی سینما» خنده‌داره.:D
فیلمای نولان بلاک باستره؟:D اتفاقا هنر نولان اینه که اومده فیلمای خفن از همه لحاظ رو در قالب بلاک باستر ارائه میده. پیشنهاد میکنم نقد راجر ایبرت فقید بر اینسپشن رو بخونید. دقیقا راجع به بحث الان ماست بخونید روشن شید:D

VENOMEM

کاربر سایت
May 4, 2020
488
باباجون کسی نمیگه نولان بهترین کارگردان تاریخه:D باور کنین فقط شما نیستین فیلمای برگمان و فلینی و کوروساوا و هیچکاک و تارکوفسکی و کوبریک رو دیده باشین. انقدر الکی فاز روشنفکری من بلدم و من فقط دیدم و من سینما رو میفهمم نگیرین واسه ما:D بقیه رو نمیدونم ولی به نظر خودم نولان بهترین کارگردان نسل خودشه قطعا و فیلماش از بهترین و تاثیرگذارترین فیلمایی هستن که تو عمرم دیدم.
حداقل میخوای جواب بدی ریپلای کن ضرر نداره
من خودم اصلا ازین فیلمای هیچکاک و دوستانش نگاه نکردم فقط واسه فان گذاشته بودم
اونقدر که شما خودتو واسه نولان پاره پاره میکنی خودش نمیکنه :D

Deliverer

کاربر سایت
Oct 19, 2016
553
حداقل میخوای جواب بدی ریپلای کن ضرر نداره
من خودم اصلا ازین فیلما نگاه نکردم فقط واسه فان گذاشته بودم
اونقدر که شما خودتو واسه نولان پاره پاره میکنی خودش نمیکنه :D
باور کن اصلا نمیخواستم به تو جواب بدم واسه همین ریپلای نکردم:)) زیاد جدی نگیر خودتو:D

ShahryR

کاربر سایت
Sep 7, 2012
657
نام
شهریار
میون بحث تکراری کوبوندن نولان، این کار جدید چارلی کافمن (I'm Thinking of Ending Things) عجب چیزی بود. شاید حمل بر کفر باشه، ولی به نظرم کافمن توی شناخت ضمایر آگاه و ناخودآگاه انسان اگه بهتر از برگمان نباشه، بدترم نیست. می‌شه چندین صفحه صحبت کرد در مورد این اثر، ولی توصیه می‌کنم که اگه می‌تونین یه آخر شب خلوت و بی صدا جلوی نمایشگرتون بشینین و به تنهایی و با حوصله فیلم رو ببینین.

VENOMEM

کاربر سایت
May 4, 2020
488
باور کن اصلا نمیخواستم به تو جواب بدم واسه همین ریپلای نکردم:)) زیاد جدی نگیر خودتو:D
والا اینقدر تو خودتو جدی گرفتی نولان نمیگیره :D دیگه وقتی من یه چیزی واسه نولان میفرستم بعد رگ گردنت باد میکنه مشخصه چجوریاس

Fratos

کاربر سایت
Aug 23, 2006
16,071
فن های نولان خیلی اعصاب خوردکن هستن درست ولی خداروشکر یکی مثل نولان هست. فیلمهای الان که %60 رو The Rock بازی میکنه (همش هیکلی کچل بزن بهادر) یا بقیه شون که زیر ده دقیقه مچ فیلم بازی میشه یا اینقدر احمقانه ست که حتی برای تفریح و سرگرمی هم نمیشه تحملش کرد.

Pyramid Head

کاربر سایت
Jun 15, 2011
2,763
نام
محمد
نولان یه بلاک باستر ساز خوب بود (دقت کنید بود!!!) بعد اینسپشن که همون بلاک باستر ساز خوبم نیست ولی ناجی سینما ؟؟؟ نولان حالا حالا ها کار داره و باید چندین بلاک باستر خوب دیگه بسازه تا تازه بشه با امثال اسپیلبرگ و جیمز کامرون مقایسش کرد

Mehdi Cage

Valar Morghulis
کاربر سایت
Dec 8, 2011
4,985
نام
مهدی
میون بحث تکراری کوبوندن نولان، این کار جدید چارلی کافمن (I'm Thinking of Ending Things) عجب چیزی بود. شاید حمل بر کفر باشه، ولی به نظرم کافمن توی شناخت ضمایر آگاه و ناخودآگاه انسان اگه بهتر از برگمان نباشه، بدترم نیست. می‌شه چندین صفحه صحبت کرد در مورد این اثر، ولی توصیه می‌کنم که اگه می‌تونین یه آخر شب خلوت و بی صدا جلوی نمایشگرتون بشینین و به تنهایی و با حوصله فیلم رو ببینین.
این فیلم برای من یه پس گردنیِ 2 ساعته بود. یکی از تاثیرگذارترین فیلم‌هایی که اخیرا دیدم.

Origami 2008

عضو تحریریه
Oct 2, 2014
5,511
نام
سپهر
Majid Majidi has made some of the most visually stunning and emotionally stirring films in world cinema about the plight of under-privileged, exploited and abused young people, and Sun Children (Khorshid) is one of his very best.

If one of the intentions of "Sun Children" is to remind that all kids are created equal, deserving of education and encouragement, Majidi's young ensemble makes the case loud and clear.

Its naïve brand of 21st century neo-realism feels strangely refreshing, like a nostalgia trip back to some imagined past when Disney made live-action children's movies in Iran.

نقدهای فیلم خورشید - اثر مجید مجیدی در جشنواره ونیز. این گونه پیش برود امکان بردن شیرطلایی را دارد ولی یک رقیب سرسخت که تاکنون امتیاز 100 را از همه داوران و منتقدان گرفته، بخت اول برنده شدن است. یک فیلم هندی با تهیه کنندگی آلفونسو کوارن!

164136

atzoriha

کاربر سایت
Sep 20, 2015
2,016
سلام
ولی من هر دوره از زندگیم طرفدار یه کارگردان بودم :D
مثلاً
یه دوره کیمیایی
یه دوره تارانتینو
ووو...
الان هم تو این برحه حساس تاریخی:D کارگردان مورد علاقم بیلی وایلدره ، بازیگر مورد علاقم جک لمون و فیلم مورد علاقم هم some like it hot میباشد‌.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر