Red Ѵ

Red Devil
کاربر سایت
Jul 9, 2014
7,268
نام
وحید
تفاوتش اینه یک مرد و زن نقش های متفاوتی رو بازی میکنن در یک فیلم. یک مرد نقش مادر یا دختر رو بازی نمیکنه. یک زن نقش پدر رو بازی نمیکنه و امثالهم. در کارگردانی و فیلمبرداری ما چنین تفاوتی نداریم!
الله اکبر!! دقیقا این چرا باعث میشه جایزه متفاوتی اهدا بشه؟ یعنی ما نقش‌هایی نداشتیم که بازیگرا جنسیت‌های متفاوت رو بازی کنن؟؟ بابا تو همین سینمای فلک زده ایران اکبر عبدی کلا نقش‌های مادربزرگ رو قبضه کرده!
بازیگری هیچ ربطی به جنسیت نداره و ذات هنر و کارش هم دقیقا همین رو بیان میکنه.

Anakin

کاربر سایت
Feb 17, 2013
2,500
الله اکبر!! دقیقا این چرا باعث میشه جایزه متفاوتی اهدا بشه؟ یعنی ما نقش‌هایی نداشتیم که بازیگرا جنسیت‌های متفاوت رو بازی کنن؟؟ بابا تو همین سینمای فلک زده ایران اکبر عبدی کلا نقش‌های مادربزرگ رو قبضه کرده!
بازیگری هیچ ربطی به جنسیت نداره و ذات هنر و کارش هم دقیقا همین رو بیان میکنه.
همین که اکبرعبدی وارد این بحث شده دیگه تهش مشخصه:D با گریم شما نمیتونی ماهیت چیزی رو‌ تغییر بدی.
دو روز‌ دیگه دیکاپریو باید موقع زایمان تو فیلم ها ببینیم.
باید قبول کرد زن و مرد تفاوت دارند و هرکی اینو میگه و بهش اعتقاد داره دشمن خونی زن ها نیست و عقایدش تو دوران جاهلیت گیر نکرده!

Red Ѵ

Red Devil
کاربر سایت
Jul 9, 2014
7,268
نام
وحید
همین که اکبرعبدی وارد این بحث شده دیگه تهش مشخصه:D با گریم شما نمیتونی ماهیت چیزی رو‌ تغییر بدی.
دو روز‌ دیگه دیکاپریو باید موقع زایمان تو فیلم ها ببینیم.
باید قبول کرد زن و مرد تفاوت دارند و هرکی اینو میگه و بهش اعتقاد داره دشمن خونی زن ها نیست و عقایدش تو دوران جاهلیت گیر نکرده!
مشکل زایمان کردن دیکاپریو چیه؟ چه چیز زایمان کردن برای یه بازیگر مرد بد و نادرسته؟
با گریم نمیشه ماهیت چیزی رو تغییر داد؟ چه ربطی داره این بحث؟ مگه جوایز بازیگری برای ماهیت اون بازیگره؟ متوجه هستی شما چی داری میگی؟
زن و مرد تفاوت دارن ولی چه ربطی به این بحث و موضوع داره؟ چرا میزنید صحرای کربلا؟
احساس میکنم اصلا اشتباه کردم این بحث رو شروع کردم

TwistedFate

کاربر سایت
Jul 31, 2013
407
نام
Alireza
مشکل این قضیه چیه؟ چیش چندشه؟ و دقیقا کدوم مبحث تو کار بازیگری و اکتینگ باعث میشه زن و مرد نتونن باهم رقابت کنن؟
اصلا وجودش از همون ابتدا مسخره و مضحک بوده و هیچ دلیل منطقی نداشته. بهترین کار دقیقا حذفش بوده و امیدوارم این کار به جایزه‌های عمومی‌تر و پرطرفدارتری مثل اسکار و امی و گلدن گلوب هم برسه.
چرا جایزه فیلمبردار زن و مرد نداریم؟ کارگردان زن و مرد؟ یکم فکر کنید آخه.

if it ain't broke, don't fix it
الانم مشکلشون سر این نیست که چرا زن و مرد باید جوایز جدا داشته باشن. دارن این کارو میکنن که پس فردا اگه خواستن به اون دسته ای از LGBTQ+ (چیزیشو که جا ننداختم؟:D) که به non binary بودن جنسیت ها باور دارن جایزه ای بدن مشکل براشون ایجاد نشه که الان اینا رو تو کدوم دسته باید بزارن و بعد گذاشتنشون نخوان backlash مربوط به این قضیه رو تحمل کنن.

Red Ѵ

Red Devil
کاربر سایت
Jul 9, 2014
7,268
نام
وحید
الانم مشکلشون سر این نیست که چرا زن و مرد باید جوایز جدا داشته باشن. دارن این کارو میکنن که پس فردا اگه خواستن به اون دسته ای از LGBTQ+ (چیزیشو که جا ننداختم؟:D) که به non binary بودن جنسیت ها باور دارن جایزه ای بدن مشکل براشون ایجاد نشه که الان اینا رو تو کدوم دسته باید بزارن و بعد گذاشتنشون نخوان backlash مربوط به این قضیه رو تحمل کنن.
مشکل این قضیه چیه؟ خب دلیل هم این باشه بازم کار درستیه و بقول شما دیگه شک و شبه‌ای باقی نمیذاره.
اتفاقا Broke هست و دلیلش هم همون بی معنی بودنش هست.

Anakin

کاربر سایت
Feb 17, 2013
2,500
مشکل زایمان کردن دیکاپریو چیه؟ چه چیز زایمان کردن برای یه بازیگر مرد بد و نادرسته؟
با گریم نمیشه ماهیت چیزی رو تغییر داد؟ چه ربطی داره این بحث؟ مگه جوایز بازیگری برای ماهیت اون بازیگره؟ متوجه هستی شما چی داری میگی؟
زن و مرد تفاوت دارن ولی چه ربطی به این بحث و موضوع داره؟ چرا میزنید صحرای کربلا؟
احساس میکنم اصلا اشتباه کردم این بحث رو شروع کردم
والا ربطش اینه اون بازیگر مرد میاد نقش زن رو بازی میکنه قطعا گریم‌ میکنه!
کاملا درسته بهتره ادامه ندیم.

Anakin

کاربر سایت
Feb 17, 2013
2,500
در اینکه تو بازیگری فرقی بین زن و مرد نیست شکی نیست اما خوب مردا نقششون پررنگتره و کاربلدترین فک نکنم اینجوری جایزه ای به زنها برسه :D:D
اتفاقا برعکسه همه جوایز رو بانوان‌ میبرن نه صرفا به لحاظ فنی بلکه بخوان یه حالی بهشون بدن:D زنهای سیاه هم در صدرن:D
چندوقت دیگه باید جنبش برای حمایت از اقایون اغاز کنیم.

به اون Eddie Redmayne مادرمرده واسه نقش دوگانش‌ تو‌دسته بهترین بازیگر مرد جایزه دادن:D بنظرم قبلش ازشون سوال کنن کدوم دسته رو دوست دارن تو همونجا بذارنشون:D

purslaniac

کاربر سایت
Jun 4, 2020
90
مشکل این قضیه چیه؟ چیش چندشه؟ و دقیقا کدوم مبحث تو کار بازیگری و اکتینگ باعث میشه زن و مرد نتونن باهم رقابت کنن؟
اصلا وجودش از همون ابتدا مسخره و مضحک بوده و هیچ دلیل منطقی نداشته. بهترین کار دقیقا حذفش بوده و امیدوارم این کار به جایزه‌های عمومی‌تر و پرطرفدارتری مثل اسکار و امی و گلدن گلوب هم برسه.
چرا جایزه فیلمبردار زن و مرد نداریم؟ کارگردان زن و مرد؟ یکم فکر کنید آخه.
منم به نظرم کار خیلی درستیه و همیشه این موضوع در کنار قضیه نقش اصلی و مکمل برام سوال بود که چرا اینطوریه و یه دوستی چیزی تو این مایه ها گفت که این در واقع به عنوان یه امتیاز واسه زنها و غیر ستاره ها بوده که تو اون سینمای اولیه مردمحور و ستاره محور دیده شن وگرنه تو چهل پنجاه سال اول اسکار بعید بود بازیگر زنی اسکار بگیره که به نظرم تا حدودی درسته. امیدوارم این بساط مکمل و اصلی هم برداشته شه چون اونم چیز بیخودیه و همیشه هم سر اینکه چی مکمله و چی اصلی دعواست:Dیه رویه هم هست که بعضی جاها دارن که به جای "بهترین بازیگر" میگن "بهترین نقش آفرینی" که باز اونم چیز خوبیه واسه اینکه بقیه ازش تبعیت کنن.
در مورد اسکار و گلدن گلوب هم به نظرم قضیه فرق داره چون اینا فستیوال نیستن و حالت برنامه تلویزیونی دارن و خوب اینکه چهارنفر جایزه "بهترین" رو ببرن یکم مفهوم جایزه رو لوس میکنه و اون پیش بینی ها و بحث های قبلش هم کمرنگ میشه و اون قضیه جذابیت رویداد که هدف اصلیشونه از بین میره.دیگه گلدن گلوب که بخش درام و کمدیش جداست که بماند.مگر اینکه یه ساز و کار جدیدی بتونن طراحی کنن.

اینم تقدیم به اسنایدر دوستان:D
162097

آخرین ویرایش:

TwistedFate

کاربر سایت
Jul 31, 2013
407
نام
Alireza
مشکل این قضیه چیه؟ خب دلیل هم این باشه بازم کار درستیه و بقول شما دیگه شک و شبه‌ای باقی نمیذاره.
اتفاقا Broke هست و دلیلش هم همون بی معنی بودنش هست.

آره خب با توجه به مسیری که عقایدشون پیش گرفته یکی کردن دسته ها حرکت منطقی ای بوده.

اتفاقا برعکسه همه جوایز رو بانوان‌ میبرن نه صرفا به لحاظ فنی بلکه بخوان یه حالی بهشون بدن:D زنهای سیاه هم در صدرن:D
چندوقت دیگه باید جنبش برای حمایت از اقایون اغاز کنیم.

به اون Eddie Redmayne مادرمرده واسه نقش دوگانش‌ تو‌دسته بهترین بازیگر مرد جایزه دادن:D بنظرم قبلش ازشون سوال کنن کدوم دسته رو دوست دارن تو همونجا بذارنشون:D

من منظورم بیشتر به بازیگر بود نه نقشش. اون که طبیعتا مرده و احتمالا خودشم قبول داره:D مشکل وقتی پیش میاد که بخوان به یکی جایزه بدن که قبول نداشته باشه که مرد یا زنه:D

• Like
Reactions: saeed_sg

purslaniac

کاربر سایت
Jun 4, 2020
90
خب اینطوری تعداد جوایز کمتر میشه. همیشه چهارتا جایزه بازیگری در اسکار هستش، الان دوتاش میپره در نتیجه شانس طرفین هم برا بردن جایزه کمتر میشه.
الان اینا تعداد رو کم نکردن انگار. یعنی دوتا میدن ولی مختلطه:Dمن اون بالاتر گفتم که واسه مراسمی مثل اسکار که آمار بینندگان اهمیت داره. اینکه "بهترین" یه نفر باشه و این بازی حدس و گمان قبل جوایز و چیزهای اینطوری مسئله مهمیه و انقدر راحت نمیتونن همچین تصمیم رو بگیرن. اینا سر ادغام کردن صداگذاری و صدابرداری کلی واکنش گرفتن که فکر کنم آخر هم انجام نشد:D و وای به اون روزی که جنسیت رو حذف کنن و مثلا دوتا جایزه بازیگری رو مردای سفید ببرن:D

• Like
Reactions: saeed_sg

Arima Kishou

Kuro no Shinigami
کاربر سایت
Jul 14, 2014
5,356
نام
محمد
مشکل وقتی پیش میاد که بخوان به یکی جایزه بدن که قبول نداشته باشه که مرد یا زنه
اگه انسان بودنش هم قبول نداشته باشه، اونموقع حکمت چیه؟:D لابد باید نامزد بخش آدم فضایی ها بشه:D
---
کلا کل این جریان بجز اینکه باعث نادیده گرفته شدن و نامزد نشدن بقیه کسایی که بازی خوبی در اون سال داشتن،(حالا چه آقا چه خانم) فایده دیگه ایی نداره:D

Sepi_60

کاربر سایت
Nov 25, 2009
2,234
الان اینا تعداد رو کم نکردن انگار. یعنی دوتا میدن ولی مختلطه:Dمن اون بالاتر گفتم که واسه مراسمی مثل اسکار که آمار بینندگان اهمیت داره. اینکه "بهترین" یه نفر باشه و این بازی حدس و گمان قبل جوایز و چیزهای اینطوری مسئله مهمیه و انقدر راحت نمیتونن همچین تصمیم رو بگیرن. اینا سر ادغام کردن صداگذاری و صدابرداری کلی واکنش گرفتن که فکر کنم آخر هم انجام نشد:D و وای به اون روزی که جنسیت رو حذف کنن و مثلا دوتا جایزه بازیگری رو مردای سفید ببرن:D
خب همون دیگه، الان اگه دوتا بدن پس بهترین کیه:D باز اونجوری تفکیک شده بود هر سمتی بهترین خودشو داشت بعد به قول خودت دوتا مرد سفید پوست برنده بشن چه بلبشویی میشه حتی در همون برلین:D من با تفکر پشتش مشکلی ندارم ولی آخه چجوری میخواد درست پیاده سازی شه

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر