619

مدیر انجمن
Nov 23, 2007
6,178
نام
كسري
دنی ویلنوو فیلم خوب کم نداره اما اگه Incendies رو ندیدین حتما ببینین. از اون فیلماست که شاید در ظاهر شبیه به خیلی فیلم های جنگی با محوریت یه زن بی پناه باشه اما با دیدن اخر فیلم قطعا فکتون زمین میخوره و یکی از خفن ترین اندینگ های زندگیتون رو شاهد خواهید بود :D

mobin.hb96

کاربر سایت
Feb 12, 2019
2,187
نام
مبین
sicario و Arrival هم هستن که هر دو عالین.
enemy رو هنوز ندیدم ولی خیلی ضد و نقیضه نظرات مردم. صفرو صده :D باید ببینمش حتما :D
بجز این Incendies شم شنیدم خیلی عالیه. و اینم هنوز ندیدم.

ولی همون کاراش مخصوصا Blade runner و زندانیان فوق العادن! Arrival و سیکاریو هم خیلی عالین
به نظر من incendies تاثیرگذار ترین و تکان‌دهنده ترین فیلمشه.
گرچه بهترین فیلمشو اول blade runner 2049 میدونم که باورم نمیشد یه چنین دنباله ای بتونه بسازه برا شاهکاری که از اساس نیازی به دنباله نداشت، و بعد از اونم همین incendies.

دوستان فیلم پلی تکنیک رو هم از دست ندید. برا زمانیه که مستقل تر بود ویلنوو و ماجرای کشتار سال ۱۹۸۹ دانشگاه پلی تکنیک مونترئال هستش.
من خیلی دوستش داشتم.
رده بندی بهترین فیلماش از نظر من:
Blade runner 2049
Incendies
Arrival
Sicario
Polytechnique
Prisoners
Enemy

PayableOnDeath

کاربر سایت
May 20, 2008
311
نام
Hooman
دنیس ویلنو واقعا یکی از بهترین کارگردان‌های دهه بوده همونطور که دوستان هم اشاره کردن. به جز پلی تکنیک (2009) که ندیدم و ایده‌ای ندارم بقیه کارهاش همه قوی بودن و کار ضعیف نداشته. بلید رانر هم که با سینماتوگرافی ماورایی راجر دیکنز هنوز رنگ بندی و قاب بندی سکانس ها توی ذهنم هک شده.
Enemy البته کمتر تحویل گرفته شد ولی به شخصه با فضاسازی و نمادگرایی روانشناختی فیلم خیلی حال کردم. اتفاقا یکی از دوستان فارسی زبان هم نقد جالب و مفصلی با تکیه بر توتم و تابوی فروید نوشته بودی روی فیلم (که البته این نکات توی فیلم برگرفته از کتاب همزاد ژوزه ساراماگو هست) که بعد از دیدنش حتما توصیه میشه بخونیدش تا بیشتر با عمق و معنی فیلم آشنا بشین.
سیکاریو برای من از همه بیشتر جذاب بوده بین کاراش به خاطر شخصیت پردازی و بازی بی نظیر بنیسیو دل تورو که بعد از Fear and loathing in Las Vegas (1998) که با جانی دپ بود اینجا به نظرم بهترین بازی و تیپ سازیشو ارائه داده.
راستی ادامه سیکاریو هم ساختن درسته؟ دوستانی که دیدن نظر بدن ببینیم چطور از آب دراومده؟ هر چند دیدم کارگردان عوض شده همون موقع حدس زدم قهوه‌ای کاری می کنن ادامشو?

mobin.hb96

کاربر سایت
Feb 12, 2019
2,187
نام
مبین
پرونده ویژه ای داشت که اونجا به بتمن لقب "هملت ابرقهرمان ها" رو داد.

واقعیت اینه پتانسیل این شخصیت خیلی خیلی بیشتر از موارد دیگه است.
بر همین با حضورش تو یونیورس سینمایی dc و این چرت و پرت ها موافق نیستم. چون اینجوری سطح کارهاش به راحتی میتونه تا حد فیلمای مارول بیاد پایین.
فیلمای کلیشه ای و آبکی و تکراری نباید ساخته شه از بتمن.
جنبه روانشناسانه خودش و ویلن هاش خیلی قوی تر از بقیه است. اتمسفر فوق العاده ای داره...
تو بازی ها هم همینه. اتمسفر بتمن ارکام رو کدوم بازی ابرقهرمانی میتونه ارائه بده؟

Last edited by a moderator:

Caliban

کاربر سایت
Aug 22, 2019
64
راستی ادامه سیکاریو هم ساختن درسته؟ دوستانی که دیدن نظر بدن ببینیم چطور از آب دراومده؟ هر چند دیدم کارگردان عوض شده همون موقع حدس زدم قهوه‌ای کاری می کنن ادامشو?
اگه با دل توروش حال کردی که ادامش رو ببین که کلا دل توروئه:Dمشخص ترین ضعف دنبالش نسبت به فیلم اول، پلات کم‌رمقشه.ولی ارزش دیدن داره.نقدایی هم که گرفت مثبت بود.
البته اون جنجالهای تماتیک فیلم اول اینجا هم به یه شکل دیگه ادامه دارن.به خصوص مسئله مهاجرت که با توجه به اینکه فیلم دوم تو دوران ترامپ عرضه شد، بیشتر حساسیت ایجاد کرد.

آخرین ویرایش:

NaRiiMaN

Equality is a Utopian Fantasy
ناظم انجمن
Jun 5, 2010
5,822
نام
نریمان
sicario و Arrival هم هستن که هر دو عالین.
enemy رو هنوز ندیدم ولی خیلی ضد و نقیضه نظرات مردم. صفرو صده :D باید ببینمش حتما :D
بجز این Incendies شم شنیدم خیلی عالیه. و اینم هنوز ندیدم.

ولی همون کاراش مخصوصا Blade runner و زندانیان فوق العادن! Arrival و سیکاریو هم خیلی عالین
Enemy رو حتما ببین، به نظرم جزو ۳ فیلم برترشه.
فوق العاده فیلم جالبیه.

Origami 2008

عضو تحریریه
Oct 2, 2014
5,501
نام
سپهر
بحث درباره بهترین کارگردان دهه داره اینجا میشه و حرف از ویلنوو زده میشه که باید بگم که تا حدودی میتونه از دید خیلی ها کارگردان دهه اخیر شناخته بشه. ساخت 5 فیلم با کسب نقدهای مثبت و نامزد شدن در جوایز سینمایی مختلف، نشون میده که لیاقت بهترین رو داره. ایناریتو میتونم بگم بهترین کارگردان دهه است؛ ساخت دو فیلم و بردن جایزه اسکار بهترین کارگردانی برای هر دو فیلم دیگه دلیل محکم تر نمیشه که ایناریتو بهترین کارگردان بنامیم.

HIGH DEVS

Blanc
Loyal Member
Jul 18, 2011
4,113
نام
عارف
ایناریتو میتونم بگم بهترین کارگردان دهه است؛ ساخت دو فیلم و بردن جایزه اسکار بهترین کارگردانی برای هر دو فیلم دیگه دلیل محکم تر نمیشه که ایناریتو بهترین کارگردان بنامیم.

البته کوارون هم دقیقا همینجوریه. دوتا فیلم ساخته و برای هر دو بهترین کارگردان سال شد. (روما و جاذبه)

یک نکته راجب ویلنوو هست اینه که 5 تا فیلم فوق العاده ساخته تو این دهه تا الان (تازه اگر Dune رو حساب نکنیم) ولی کوارون و ایناریتو 2 فیلم ساختن. حالا هرچقدر قوی تر یا بهتر که البته سلیقه ایه ولی نسبت خیلی کمتره. در کل یکی از دلایل بزرگی که ویلنوو به چشم میاد، تعدد کارشه. وگرنه کارگردان عالی کم نداشتیم. بجز مواردی که گفتم، دیمین شزل، نولان، گرتا گرویگ، بری جینکینز (به شخصه با کاراش شدیدا حال کردم) و اسکورسیزی، مک کویین و ...

• Like
Reactions: Ehsan95_76

HIGH DEVS

Blanc
Loyal Member
Jul 18, 2011
4,113
نام
عارف
تغییر زمان انتشار فیلم ها:

بتمنِ مت ریوز بجای 25 ژوئن، 1 اکتبر 2021 اکران میشه. گویا یک چهارم فیلم فیلمبرداری شده.
فیلم فلش بجای 1 جولای 2022، 3 ژوئن همون سال (یک ماه زودتر) اکران میشه.
شزم 2 هم بجای 1 آپریل 2022، 4 نوامبر اون سال اکران میشه.

از این ور ونوم 2 بجای اکتبر امسال رفته 25 ژوئن سال دیگه. (تاریخ قبلی بتمن. دقیقا یک روز بعد اعلام وارنر سونی اینو گفت :D ) اسم فیلم رو هم گذاشتن Venom: Let There Be Carnage (انصافا زشته اسم فیلم این باشه بعد رده سنیش R نباشه.)

وارنر هنوز البته مصر هست که واندر وومن اگوست اکران میشه. جدای اون قسمت عجیبش اینجاست که تاریخ اکران TENET هم تغییر ندادن و همون 17 جولای امساله! با وجود بودجه گندش ریسک بزرگیه اگر بخوان تو همین تاریخ اکرانش کنن (اوضاع درست هم بشه، قطعا مردم مثل قبل رفتار نمیکنن و راحت سینما نمیرن! حداقل همین اوایل.)

Ali Venom

کاربر سایت
Jul 2, 2013
6,703
نام
ali
تغییر زمان انتشار فیلم ها:

بتمنِ مت ریوز بجای 25 ژوئن، 1 اکتبر 2021 اکران میشه. گویا یک چهارم فیلم فیلمبرداری شده.
فیلم فلش بجای 1 جولای 2022، 3 ژوئن همون سال (یک ماه زودتر) اکران میشه.
شزم 2 هم بجای 1 آپریل 2022، 4 نوامبر اون سال اکران میشه.

از این ور ونوم 2 بجای اکتبر امسال رفته 25 ژوئن سال دیگه. (تاریخ قبلی بتمن. دقیقا یک روز بعد اعلام وارنر سونی اینو گفت :D ) اسم فیلم رو هم گذاشتن Venom: Let There Be Carnage (انصافا زشته اسم فیلم این باشه بعد رده سنیش R نباشه.)

وارنر هنوز البته مصر هست که واندر وومن اگوست اکران میشه. جدای اون قسمت عجیبش اینجاست که تاریخ اکران TENET هم تغییر ندادن و همون 17 جولای امساله! با وجود بودجه گندش ریسک بزرگیه اگر بخوان تو همین تاریخ اکرانش کنن (اوضاع درست هم بشه، قطعا مردم مثل قبل رفتار نمیکنن و راحت سینما نمیرن! حداقل همین اوایل.)

واقعا اینقدر ساده نمیشه گفت، اینجور پیش بینی ها نیاز به زمینه جامعه شناسی بیشتر داره. من برعکس فکرمیکنم در حال حاضر اولین بلاک باستر درست و حسابی که اکران گسترده داشته باشه حسابی میترکونه چون مردم "تشنه" هستند

• Like
Reactions: saeed_sg

Caliban

کاربر سایت
Aug 22, 2019
64
اگه حوصلتون سر رفته میتونید با 15 چوق یه تیم اونجرز ببندید:D
خودم:هالک/دکتر استرنج/لوکی/اسکارلت ویچ/ویژن
البته شورای رقابت باید ورود پیدا کنه به این قضیه:Dگروت 3 بعد اسکارلت ویچ 2؟8-|

138240

آخرین ویرایش:

barneysawyer