Origami 2008

عضو تحریریه
Oct 2, 2014
5,511
نام
سپهر
مسعود فراستی آدمی است که سعی می کند منتقد متفاوتی باشد و از همان زمان جیرانی هم موفق شد با گفتن واژگانی مثل «مقوا»، «کاغذی» و «بد» و «زیر بد» امضای خودش را در حوزه نقدنویسی تثبیت کند. مورد دیگر اینکه فراستی آدم بسیار مودی و فازی است؛ مثل استاد های دانشگاه اگر فازشان کوک باشند نمراتی فوق بالا و اگر بد نمراتی که رنگ و بوی افتادن می دهد به آن ها اهدا می کند! فراستی همین گونه هست؛ روزش باشد شاید اگر بدترین فیلم تاریخ سینما هم بزاری از آن خرده نمی گیرد و اگر نباشد دیگه «وایلا» می شود! هرکسی در حوزه نقد به چنین مسائلی اعتقاد محکمی دارد و فراستی با توجه به پیشینه شغلی، همیشه اعتقادهای خودش را در نقدهایش ضمیمه می کند. او به سینمای دفاع مقدس و مذهبی اهمیت می دهد و به سینمای بومی ایران و میهن پرستی اعتقاد دارد. در یکی از نقدهایش در زمان بیگ بنگ فیلم «فروشنده» جلوی تریبون گفت که من کشورم را نمی فروشم و فروشنده فیلم ضدملی است!

مسئله دیگر این است که در ایران و شاید در تمام دنیا منتقد چشم دیدن منتقد دیگر را ندارد. در ایران امیر پوریا فراستی را قبول ندارد و فراستی او را. هوشنگ گلمکانی با فراستی و لحنش مشکل دارد و او نیز با محافظه کاری اش و علی فرهمند که تازگی نقدهایش شکوفا شده، در یک متنی کوبنده فراستی را می کوباند که انگار احساس می کنی که فراستی خودش را دیس کرده و از همه بدتر منتقدها چشم دیدن سینماجویان و سلبریتی را هم ندارند! در کل فضای نقد همین جوری است. مثال آنور آبی فت و فراوان است و یکیش جشنواره کن 2003 که ایبرت به عنوان یکی از داوران جشنواره (فکر کنم!) جلوی کارگردان فیلم brown Bunny فیلم را یک طوری دیس کرد که کارگردان با درگیری لفظی و پرتاب اشیا به سمت ایبرت قضیه ختم به خیر شد! (اونطوری در یک مقاله خوندم!)

پ.ن: علت درگیری لفظی ایبرت با کارگردان سر همان صحنه مستهجن پایانی است که آن را مزخرف دانست و بعد اعلام کرد که این بدترین فیلم کل دوران جشنواره کن است!

آخرین ویرایش:

IMANOKA

کاربر سایت
Sep 11, 2014
6,312
تصاویر مربوط به فیلم The Sonata هست که نسخه ای که سانسور شده ریلیز اختصاصی دیبامووی هست! همینطور که مشخصه تصویر رو زوم کردن که پا مشخص نشه و سینه رو هم محو کردن! اینا همونا بودن که میگفتن ما کوتاه نمیایم! تصاویر مربوط به دقیقه 50 فیلم هست... (نسخه دوم مربوط به سایت film2media.pw)

ای بابا
بنظرت از کدوم سایتا بگیریم؟

only sony

プレイステーション
کاربر فعال
Apr 9, 2011
7,376
نام
رامین
مسعود فراستی آدمی است که سعی می کند منتقد متفاوتی باشد و از همان زمان جیرانی هم موفق شد با گفتن واژگانی مثل «مقوا»، «کاغذی» و «بد» و «زیر بد» امضای خودش را در حوزه نقدنویسی تثبیت کند. مورد دیگر اینکه فراستی آدم بسیار مودی و فازی است؛ مثل استاد های دانشگاه اگر فازشان کوک باشند نمراتی فوق بالا و اگر بد نمراتی که رنگ و بوی افتادن می دهد به آن ها اهدا می کند! فراستی همین گونه هست؛ روزش باشد شاید اگر بدترین فیلم تاریخ سینما هم بزاری از آن خرده نمی گیرد و اگر نباشد دیگه «وایلا» می شود! هرکسی در حوزه نقد به چنین مسائلی اعتقاد محکمی دارد و فراستی با توجه به پیشینه شغلی، همیشه اعتقادهای خودش را در نقدهایش ضمیمه می کند. او به سینمای دفاع مقدس و مذهبی اهمیت می دهد و به سینمای بومی ایران و میهن پرستی اعتقاد دارد. در یکی از نقدهایش در زمان بیگ بنگ فیلم «فروشنده» جلوی تریبون گفت که من کشورم را نمی فروشم و فروشنده فیلم ضدملی است!

مسئله دیگر این است که در ایران و شاید در تمام دنیا منتقد چشم دیدن منتقد دیگر را ندارد. در ایران امیر پوریا فراستی را قبول ندارد و فراستی او را. هوشنگ گلمکانی با فراستی و لحنش مشکل دارد و او نیز با محافظه کاری اش و علی فرهمند که تازگی نقدهایش شکوفا شده، در یک متنی کوبنده فراستی را می کوباند که انگار احساس می کنی که فراستی خودش را دیس کرده و از همه بدتر منتقدها چشم دیدن سینماجویان و سلبریتی را هم ندارند! در کل فضای نقد همین جوری است. مثال آنور آبی فت و فراوان است و یکیش جشنواره کن 2003 که ایبرت به عنوان یکی از داوران جشنواره (فکر کنم!) جلوی کارگردان فیلم brown Bunny فیلم را یک طوری دیس کرد که کارگردان با درگیری لفظی و پرتاب اشیا به سمت ایبرت قضیه ختم به خیر شد! (اونطوری در یک مقاله خوندم!)

پ.ن: علت درگیری لفظی ایبرت با کارگردان سر همان صحنه مستهجن پایانی است که آن را مزخرف دانست و بعد اعلام کرد که این بدترین فیلم کل دوران جشنواره کن است!
به این میگن یه متن درست و حرفه ای و نه بقیه دوستان که میان میگن طرف ادم نیست و خر و گاو و فلان و ... :D

حالا با تک تکتون شرط میبندم همینا که میان فحش میدن به فراستی و منتقدای داخلی اولین نفر میشینن میز نقد برنامه هفتو میبینن :-j مخصوصا زمان جشواره فجر :D

سایت film9 خوبه. سانسوری هم ازش تاحالا ندیدم. آخرین فیلمی که محتواش کمی وضعش برای ما نابسامان بود فیلم «بامشل» بود که توش دستکاری مثل تارکردن لباس و ... نداشت.
این سایته خیلی خطریه هر لحظه امکان داره که سانسور کنه :D

128108

ای بابا
بنظرت از کدوم سایتا بگیریم؟
من از اینجا میگیرم تا الان هیچ سانسوری ندیدم

Warez-IR - دانلود جدید ترین فیلم و سریال های روز دنیا

به نظرم فضای نقد را داری جدی می گیری. این خوب است و یکجورایی یاد دو ساله پیش من میندازی که میخواست اولین تراوش های ذهنی سینمایی اش را منتشر کند. به نظرم خوبه که نقدهای این ها را نگاه کنی و چیزهایی یاد بگیری (نه کپی کنی!). به نظرم این را فقط در حد یک فاکتور در ذهن خود ضمیمه کن و سپس خودت شروع کن به نگارش اولین یادداشت بلند سینماییت! اینکه زیاد نقدهای منتقدان را جدی می گیری نشون می ده که میخوای وارد حوزه تولید محتوای سینمایی تالیفی در این زمینه بشی! امیدوارم حدسم درست باشد!
جدی میگرم ولی به عنوان کمک کننده نگاشون میکنم ، یعنی اول خودم فیلمو میبینم و از نظر و دیدگاه خودم بررسیش میکنم و بعدا میرم نقد منتقدای داخلی و خارجیو میخونم و نگاه میکنم . بهم کمک میکنه دیدگاهم نسبت به فیلم دیدن بهتر بشه .
اره دوست دارم وارد این حوضه بشم ولی هنوز خیلی زوده برام :D

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: ..Preacher..

Origami 2008

عضو تحریریه
Oct 2, 2014
5,511
نام
سپهر
به این میگن یه متن درست و حرفه ای و نه بقیه دوستان که میان میگن طرف ادم نیست و خر و گاو و فلان و ... :D

حالا با تک تکتون شرط میبندم همینا که میان فحش میدن به فراستی و منتقدای داخلی اولین نفر میشینن میز نقد برنامه هفتو میبینن :-j مخصوصا زمان جشواره فجر :D

به نظرم فضای نقد را داری جدی می گیری. این خوب است و یکجورایی یاد دو ساله پیش من میندازی که میخواست اولین تراوش های ذهنی سینمایی اش را منتشر کند. به نظرم خوبه که نقدهای این ها را نگاه کنی و چیزهایی یاد بگیری (نه کپی کنی!). به نظرم این را فقط در حد یک فاکتور در ذهن خود ضمیمه کن و سپس خودت شروع کن به نگارش اولین یادداشت بلند سینماییت! اینکه زیاد نقدهای منتقدان را جدی می گیری نشون می ده که میخوای وارد حوزه تولید محتوای سینمایی تالیفی مطبوعات و وبسایت های مربوطه بشی! امیدوارم حدسم درست باشد!

• Like
Reactions: only sony

d.a.r.i.u.s.h

کاربر سایت
Jan 19, 2019
105

من به شخصه خیلی از نقدهای فراستی خوشم میاد ، خودش میگه نقد یعنی کوبیدن یعنی تخریب البته میشه درک کرد وقتی خیلی راحت در مورد دیگران نظر میده وقتی خودت رو جای طرف مقابل قرار بدی چقدر ناراحت کننده هست مثلا وقتی تو برنامه های زرد شرکت میکنه ازش میپرسن نظرتون در مورد فلان بازیگر چیه میگه اون که اصلا بازیگر نیست یا فلان کارگردان یه نصفه فیلم داره واقعا وقتی جای اون طرف باشی دیوونه کنننده هست ولی در کل نقدهاش به فیلم ها رو دوست دارم و این حرفش رو درست میدونم که میگه نقد یعنی تخریب حتی اگه پای اسکورسیزی وسط باشه .

• Smile
Reactions: IMANOKA

Jill-Valentine

By hiding you show your true nature coward
Loyal Member
May 18, 2012
4,709
نام
Ebrahim
به این میگن یه متن درست و حرفه ای و نه بقیه دوستان که میان میگن طرف ادم نیست و خر و گاو و فلان و ...

ای بابا... من نمی دونستم روحتو به منتقدای داخلی هم فروختی:D

only sony

プレイステーション
کاربر فعال
Apr 9, 2011
7,376
نام
رامین
ای بابا... من نمی دونستم روحتو به منتقدای داخلی هم فروختی:D
سلطان پیش گویی تو همونی نبودی که گودزیلا و ترمیناتورو در حد پدرخوانده بولد کرده بودی :))

حالا چرا علی ونمون تگ کردی :|:D

فقط ببینید با چه ادمی طرفید ، وقتی به نفعشه از منتقد جماعت بالا میره ولی وقتی میبینه اشتباه کرده میگه نه منتقد خر کیه و شما خودتو فروختی :-j
دیگه توی که از صدتا پستت توی این تاپیک ۹۹ تاش واکنش منتقدا و رورترن و متاست برای ما جا نماز اب نکش ;)

حالا ما روحمونو فروختیم یا شما روحتونو فروختی به توییتر :))

آخرین ویرایش:

Jill-Valentine

By hiding you show your true nature coward
Loyal Member
May 18, 2012
4,709
نام
Ebrahim
سلطان پیش گویی تو همونی نبودی که گودزیلا و ترمیناتورو در حد پدرخوانده بولد کرده بودی

کی گودزیلا و ترمیناتور رو در حد پدر خوانده بولد کرده بود؟!!!!! من فقط ترجمه توییت ها رو گذاشته بودم! چرا اینقدر گیرایت پایینه تو؟! یعنی فکر کردی کسی خبر میذاره اینجا از دیدگاه خودشه!!!!

حالا چرا علی ونمون تگ کردی :|

تو رو تگ کردم:| علی که عین تو عاشق منتقدا که نیست؛ ببخشید عاشق فراستی که نیست

فقط ببینید با چه ادمی طرفید ، وقتی به نفعشه از منتقد جماعت بالا میره ولی وقتی میبینه اشتباه کرده میگه نه منتقد خر کیه و شما خودتو فروختی :-j
دیگه توی که از صدتا پستت توی این تاپیک ۹۹ تاش واکنش منتقدا و رورترن و متاست برای ما جا نماز اب نکش ;)

اتفاقا خوب شد پست های قبلیمومو آوردی و هنوز هم میگم که یک ذره نظر منتقدای مشنگ (که تو بدون اجازشون آب هم نمی خوری!) برام مهم نی

اینم بوکمارک کن. یادت نره

only sony

プレイステーション
کاربر فعال
Apr 9, 2011
7,376
نام
رامین
کی گودزیلا و ترمیناتور رو در حد پدر خوانده بولد کرده بود؟!!!!! من فقط ترجمه توییت ها رو گذاشته بودم! چرا اینقدر گیرایت پایینه تو؟! یعنی فکر کردی کسی خبر میذاره اینجا از دیدگاه خودشه!!!!

تو رو تگ کردم:| علی که عین تو عاشق منتقدا که نیست؛ ببخشید عاشق فراستی که نیست

اتفاقا خوب شد پست های قبلیمومو آوردی و هنوز هم میگم که یک ذره نظر منتقدای مشنگ (که تو بدون اجازشون آب هم نمی خوری!) برام مهم نی

اینم بوکمارک کن. یادت نره
نه اسم علی ونموم تک شده روی پست من :| قاطی کرده فکر کنم :D

من هیچوقت نگفتم عاشق منتقدام ، گفتم نقدارو دنبال میکنم و سعی میکنم تا ازشون یاد بگیرم

اتفاقا کسی که منم منم میکنه هیچی نمیشه تو زندیگش ، اینم از طرف من بوکمارک کن ;)

دیگه این بحث تموم کنیم ، خیلی خسته کننده شده :-&

ash3424

کاربر سایت
Aug 1, 2016
561
نام
Alireza
برای چندمین بار این خوک کثیف اسمش میاد داخل این تاپیک

فراستی بعد انقلاب قرار بود اعدام بشه ولی نشد و بعد ها هم چند دوره جز داوران جشنواره دفاع مقدس شد

از این واضح تر یا منتظر بشم برفا اب بشه کلتون از توش در بیارید :D:-w

Deliverer

کاربر سایت
Oct 19, 2016
555
تصاویر مربوط به فیلم The Sonata هست که نسخه ای که سانسور شده ریلیز اختصاصی دیبامووی هست! همینطور که مشخصه تصویر رو زوم کردن که پا مشخص نشه و سینه رو هم محو کردن! اینا همونا بودن که میگفتن ما کوتاه نمیایم! تصاویر مربوط به دقیقه 50 فیلم هست... (نسخه دوم مربوط به سایت film2media.pw)

آره دیگه دیبا زده تو کار سانسور مگه نمیدونستین :D

mehdi88

کاربر سایت
Dec 31, 2011
434
فراستی سواد یا هرچیزی که اسمشو میخواید بزارید داشته باشه یا نداشته باشه مهم نیست
در مورد این شخص چیزی که مهمه اینکه ایشون میاد شخص کارگردان رو نقد میکنه نه فیلم رو !
مثلا من کارگردان هستم یه فیلم ساختم که با ساختار فرهنگ رسمی که نظام ارائه میده کاملا مخالفه ، فیلمی هم که ساختم از هر نظر یه شاهکار به حساب میاد کاری که فراستی میکنه اینکه میاد میگه این کارگردان غرب زده هیچی نفهمه ، یه ادم سکولار که عقده های فکریشو کرده یه فیلم ! ایشون فیلم نقد نمیکنه تخریب شخصیت میکنه ، از دید ایدئولوژیک نقد میکنه .
بارها شده فیلمیو نقد کرده و کوبیده بعد مشخص شده اصلا فیلم رو ندیده !
خیلی به منتقدایی که دیدشون ایدئولوژیکه اهمیتی ندید صرفا فکرتون رو منحرف میکنن و اجازه لذت بردن از سینمارو بهتون نمیدن دنبال منتقدایی باشید که خود فیلم رو نقد میکنن چه از نظر فنی چه از نظر هنری

اینکه هی میگید فراستی باسواده قراره چیو اثبات کنه ؟ :D واحد 731 ژاپنم پر آدمای باسواد بود تو جنگ جهانی رو زن و بچه آزمایش انجام میدادن واسه ساخت سلاح :D از کی تا حالا سواد شخصیت و شعور آورده ؟

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر