RedShift

کاربر سایت
Dec 5, 2013
1,513
کسی مثل من هست که هیچکدوم از نسخه های استار وارز رو ندیده باشه، و علاقه ای هم به دیدنشون نداشته باشه؟ :D
خب شما اگه علاقه ای به برند استاروارز هم نداری اما اگه ذره ای به سینما علاقه داری حتما باید فیلم های The Empire Strikes Back و A New Hope رو ببینی، این دو تا از شاهکار های سینما و Icon های سینما هستن. فقط هم بحث لایت سیبر و Sci-Fi بودن و ... نیست، بحث داستان سرایی، شخصیت پردازی و کلی چیزه دیگست که این دو تا رو مخصوصا امپایر رو از شاهکار های سینما کردن. یکی از ایکانیک ترین صحنه های سینما هم توی امپایر هست.
ربطی نداره به اینکه به برند و فضای استاروارز علاقه داری یا نه، اگه به فیلم و سینما علاقه داری باید این دو تا رو دیده باشی.

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,033
نام
مازیار
من!:D
اصلا نتونستم بفهمم چرا اینهمه طرفدار دارن...
ندیده چطوری برای خودتون میبرید و میدوزید؟؟؟ بشینید ببینید میفهمید چرا انقدر طرفدار داره!

............

بشر بعد دیدن تریلر دیگه پشمی برام نمونده که موقع دیدن فیلم بریزه !!! فقط نمی‌دونم چرا حس میکنم پر از اسپویل لحظات مهم بود!!! دیگه چیزی نمی‌بینم تا فیلم بیاد !!! کاش میشد مثل تمام دنیا روز عرضه بریم بشینیم تو سینما ببینیمش!

• Like
Reactions: nzone

Deliverer

کاربر سایت
Oct 19, 2016
555
خب شما اگه علاقه ای به برند استاروارز هم نداری اما اگه ذره ای به سینما علاقه داری حتما باید فیلم های The Empire Strikes Back و A New Hope رو ببینی، این دو تا از شاهکار های سینما و Icon های سینما هستن. فقط هم بحث لایت سیبر و Sci-Fi بودن و ... نیست، بحث داستان سرایی، شخصیت پردازی و کلی چیزه دیگست که این دو تا رو مخصوصا امپایر رو از شاهکار های سینما کردن. یکی از ایکانیک ترین صحنه های سینما هم توی امپایر هست.
ربطی نداره به اینکه به برند و فضای استاروارز علاقه داری یا نه، اگه به فیلم و سینما علاقه داری باید این دو تا رو دیده باشی.
بطور کلی عاشق سینمام ولی نمیتونم خودمو مجبور به دیدن فیلمی کنم که از ستینگ و دنیاش اصلا خوشم نمیاد، حالا هرچقدر هم که میخواد شاهکار باشه. نمیتونم خودمو زجر بدم. راستی اینم بگم که هری پاتر هم دقیقا همین داستانه و اونم هیچکدوم از فیلماشو ندیدم و احتمالا نخواهم دید :D

• Love
Reactions: Straw Hat Luffy

.Amirone

ソニー株式会社
کاربر سایت
Oct 1, 2009
7,540

mobin.hb96

کاربر سایت
Feb 12, 2019
2,187
نام
مبین
بسی لذت بردیم از تریلر Star Wars! :D نامردا یه کارهایی هم می‌کنن که صبر و تحمل برای آدم نمی‌مونه که بفهمیم دقیقاً چه خبره و جریان چیه. :|

c9hq_f8w6kuk.gif

==============
راستی بحث جلوه‌های ویژه هست، به بخش‌های مثبت ماجرا هم نگاه کنین! :D
مثلاً همین The Irishman اسکورسیزی، استفاده‌ی زیادی از جلوه‌های ویژه و تکنولوژی De-Aging کرده تا بازیگرها رو توی سن و سال پایین‌تر نشون بدن و یکی از دلایل بودجه‌ی بالای فیلم هم همین تکنولوژی بوده. کلاً تکنولوژی خیلی خفنی هست و روز به روز هم بهتر میشه.
یه موضوعی هم که زیاد در موردش صحبت میشه (از جمله پدرم که ما رو شهید کرده با این بحث) اینه که در سینمای امروز، بازیگرها بیشتر با جلوه‌های ویژه کار دارن و مثلاً وقتی دارن صحبت می‌کنن، در حقیقت جلوشون هیچ کسی نیست و بعدش یه جونوری اضافه میشه و این صحبت‌ها، پس نتیجه می‌گیریم که بازی بلد نیستن و بازیگرهای قدیم یه چیز دیگه بودن! :D به نظرم اتفاقاً همین قضیه نشون‌دهنده‌ی استعداد بالای بازیگرها هست و به شدت سخته که جلوی هیچ و پوچ بازی کنی و با دیوار (یا حداکثر یه آدمی که الکی اونجا ایستاده ولی توی فیلم حذف میشه) صحبت کنی و بتونی احساساتت رو جوری انتقال بدی که باورپذیر باشه. یعنی این خودش یه مهارت هست، نه نقطه ضعف. نیازی به گفتن نیست که منظورم بازیگرهای درپیت فیلم‌های داغون نیست و بازیگرهای درست حسابی رو میگم که بعضی جاها با جلوه‌های ویژه‌ی سنگین سر و کار دارن.
خب کسی با ذات جلوه های ویژه مشکلی نداره
ولی جلوه ویژه تحسین برانگیز برای من یکی میشه صحنه مبارزه تو اینسپشن که راهرو داشت میچرخید همینجوری. نمیدونم پشت صحنه اون سکانس رو دیدی یا نه ولی فوق العاده بود.
اون حس رو هیچوقت پرده سبز به من نمیده.
یا حسی که ارک ها تو ارباب حلقه ها میدادن چند برابر بیشتر از هابیت بود که ۱۵ سال بعدش ساخته شد.
واقعا پرده سبز مصنوعی و آبکیه درمقابل جلوه های میدانی.

حالا یه بحث های ویژه ای هست مثل این تکنولوژی جوان سازی چهره که خب مسلما مشابه میدانی نداره و خیلی هم خوبه چنین چیز هایی.

mobin.hb96

کاربر سایت
Feb 12, 2019
2,187
نام
مبین
دوستان دوتا سوال دارم سری فیلم های rocky ارزش دیدن داره؟ آهنگای4ش خیلی خوب بود واسه همین پرسیدم :D
بعد escape from new york چطور؟

گزینه هیچ کدام داشت من میزدم هیچ کدوم :D
بله راکی ۱ ارزش داره. فیلم کرید ۱ هم ارزش داره ولی یه لول کمتر. باقیشونو به نظر من بیخیال شو.

• Like
Reactions: JohnnySilverhand

mobin.hb96

کاربر سایت
Feb 12, 2019
2,187
نام
مبین
بطور کلی عاشق سینمام ولی نمیتونم خودمو مجبور به دیدن فیلمی کنم که از ستینگ و دنیاش اصلا خوشم نمیاد، حالا هرچقدر هم که میخواد شاهکار باشه. نمیتونم خودمو زجر بدم. راستی اینم بگم که هری پاتر هم دقیقا همین داستانه و اونم هیچکدوم از فیلماشو ندیدم و احتمالا نخواهم دید :D
خب اگه عاشق سینمایی حداقل a new hope رو ببین. جدا از ارزش فیلم کاملا به هالیوود ۵ دهه اخیر شکل داد این فیلم و یکی از مهم ترین نقاط عطف تاریخ سینماست. ینی کلا دلایل دیگه ای به جز ارزش خود فیلم هم وجود داره برای دیدنش.

دوستان دوتا سوال دارم سری فیلم های rocky ارزش دیدن داره؟ آهنگای4ش خیلی خوب بود واسه همین پرسیدم :D
بعد escape from new york چطور؟

گزینه هیچ کدام داشت من میزدم هیچ کدوم :D
بله راکی ۱ ارزش داره. فیلم کرید ۱ هم ارزش داره ولی یه لول کمتر. باقیشونو به نظر من بیخیال شو.

mehdi88

کاربر سایت
Dec 31, 2011
434
بنظرم خیلی صفر و صدی فکر میکنید ! فیلم سوپرهیرویی سینما نیست آشغاله و ... فیلمای هنری معنای واقعی سینما هستن ...
فیلمای بلاک باستر نباشن که سینما ورشکست میشه اون فیلمای هنریم ساخته نمیشن بعید میدونم اسکورسیزی و ... که انتقاد میکنن دنبال حذف کامل اینجور فیلما باشن بیشتر دغدغشون کیفیته که خب حقم دارن
بحث نباید سر بودن یا نبودن باشه چون همه ژنرا باید باشن معنی نداره حذفشون باید به سمتی برن که کیفیت بهتر بشه یه سری فرمول استاندارد تکراری به خوردمون ندن هیچ تناقضی وجود نداره بین اینکه یه فیلم خوب بسازی و اون فیلم بلاک باستری باشه ! هیچ قانونی وجود نداره که فیلم بلاک باستری حتما فیلم سطحی و چرتیه میتونه فیلم خوبیم باشه ، اگه بزرگان هالیوود و عموم مردم بتونن به هرطریقی کاری کنن که سینما به سمت با کیفیت تر شدن بره ایده آلترین حالت ممکنه .

در مورد جلوه های ویژه و تکنولوژیم باز نمیشه مطلق نگاه کرد نه چیز بدیه نه چیز خوبیه به خودی خود بنظرم همش برمیگرده به طریقه استفاده از جلوه های ویژه دقیقا مثل اون قضیه 3d شدن فیلما ، نحوه کار با تکنولوژی مهمه یکی مثل نولان میاد استفاده میکنه اینسپشن میسازه یا اسکورسیزی میاد آیریشمن میسازه یکیم میاد یه زباله غیرقابل تحمل میسازه
فیلمنامه خوب به همراه تدوین و کارگردانی خوب معجون جادویی میشه حالا چه جلوه های ویژه وسط باشه چه نباشه ، اینکه کارگردانهای خیلی خوب نمیان بلاک باستر بسازن نظر شخصیم اینکه فیلمای بلاک باستر صرف کارگردان خوف بودن کفایت نمیکنه شما باید یجور مدیر پروژه هم باشی مدیریت مالی هم انجام بدی این بیگ پروداکشن بودن هرکسی از پسش برنمیاد وگرنه کیه که بدش بیاد دیوید فینچر ، لینچ و اسکورسیزی و یه دوجین کارگردان عالی دیگه بیان فیلم بلاک باستری بسازن فک کنم خود اینام میدونن نمیتونن از عهده فیلمایی در این حد و اندازه بربیان یا شایدم کلا دغدغه فکریشون ساخت فیلماییه که ارضاشون کنه از نظر فکری و روحی
شخصا امیدوارم روزی بیاد که فیمای بلاک باستری رو حتی فیلمای ابرقهرمانی رو کارگردان های خیلی خوب بسازن اینجا بشینیم راجب این بحث کنیم که ترکیب هنر و پول و تکنولوژی چه شاهکارهایی میتونه خلق کنه

Hamid Payne

کاربر سایت
Jun 29, 2012
3,703
نام
حمیدرضا
من کلا از ستینگ علمی تخیلی فضایی خوشم نمیاد، فیلم های این سبک رو یا نمی بینم یا با بی میلی مثلا به نظرم دو قسمت نگهبانان کهکشان از مضخرف ترین فیلم هایی بودن که تا حالا دیدم، بلید رانر الان دو ساله داره خاک میخوره سراغش نرفتم، سری جدید استارترک دو قسمتشو دیدم با اینکه در کل فیلم خوبی بود ولی حال نکردم و ... نظرم نسبت به جنگ ستارگان هم همینه و تا الان چند تا از قسمت هاشو گرفتم و بیشتر از 10 دقیقه نتونستم تحمل کنم...

اما در مورد هری پاتر هم همین حس رو داشتم. به نظرم خیلی نچسب میومد، فقط تفاوتش با استاروارز این بود که من کلا با فیلم های فانتزی و جادویی و راز آلود و این جور سبک ها حال میکنم... بالاخره یه روز بعد سال ها رفتم سراغ هری پاتر 1 و مات و مبهوت شدم :|

اون موقع تو سر خودم میزدم که چقدر احمق بودم زمان خودش تجربه تماشای این فیلم ها رو از دست دادم...

اگر از سبک فانتزی متنفر نیستی، سمت هری پاتر برو...

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر