Multi Platform Monster Hunter: World

سازنده
Capcom
تاریخ انتشار
January 26, 2018
ناشر
Capcom
پلتفرم‌ها
  1. PC
  2. PlayStation 4
  3. Xbox One
MHWorld_E3_art1.jpg

Publisher and Developer : Capcom
Genre: Action RPG
Platforms : PS4 - Xbox One - PC
Release Date: January 26 2018

حالا که فقط حدود 20 روز به عرضه مونده، یه تاپیک برای اخبار، هماهنگی و پیدا کردن تیم برای Co-op لازمه. یه سری اطلاعات تایید شده از بازی + اطلاعاتی که خودم از تجربه‌ی بتا بدست آوردم رو در زیر بصورت تیتروار اعلام می‌کنم که اگه احیانا کسی با بازی آشنا نیست یا اینکه از محتویات بازی اطلاعی نداره، برای تجربه‌ی بازی آماده بشه:

- محتوای داستانی بازی حدود 40 تا 50 ساعت طول می‌کشه و طبق معمولِ نسخه‌های قبل، بعدش تازه ماجرای اصلی شروع میشه که اونم مولتی‌پلیر و Co-op هستش که باعث میشه صدها ساعت دیگه، واسه شکار هیولاهای مختلف و چلنج‌های هفتگی و البته ارتقای اسلحه‌ها و زره‌ها صرف بشه!
- برخلاف نسخه‌های قبلی، کمپین داستانی فقط یه بخش تمرینی برای بخش چند نفره نیست و چالش‌های بزرگ رو هم شامل میشه.
- طبق گفته کارگردان، بازی بعد از عرضه، از رویدادهای هفتگی و آپدیت‌های منظم و رایگان زیادی بهره خواهد برد.
- بازی هم بصورت آفلاین و هم بصورت آنلاین قابل بازیه و حتما نیازی نیست همیشه به اینترنت وصل باشید.
- اغلب مراحل و ماموریت‌ها رو میشه بصورت Co-op که تا حداکثر 4 نفر هست، تکمیل کرد.
- [طبق تجربه بتا] تمام 14 اسلحه‌ی بازی کاملا از نظر کنترل، عملکرد و قابلیت‌ها، متفاوت هستند و ماهر شدن در هر کدومشون، دقت و تمرین جداگانه رو لازم داره.
- [طبق تجربه بتا] برخلاف نسخه‌های قبل، هیچ لودینگ و معطلی خاصی، بین مناطق مختلف وجود نداره و مپ‌های بازی کاملا یکپارچه هستند.
- [طبق تجربه بتا] هوش مصنوعی هیولاها پیشرفت عظیمی کرده و کاملا هوشمندانه، وضعیت نبرد رو بررسی می‌کنن و از هر وسیله‌ای (مثل محیط، عقب‌نشینی و هیولاهای دیگه) برای شکست دادنتون استفاده می‌کنن.
- [طبق تجربه بتا] پوشش گیاهی و جانوری و محیط‌ها کاملا پویا هستند و حس یک حیات وحش واقعی رو منتقل می‌کنند.
- [طبق تجربه بتا] پیشرفتی که رفتار و انیمیشن هیولاها نسبت به نسخه‌ی قبل داشتن فوق‌العادست و در حد یک نسل تفاوت رو در اونها میشه حس کرد.
- [طبق تجربه بتا] از محیط میشه حداکثر استفاده رو کرد و با آیتم‌های متنوع و ساختاری که هر محیط داره، خیلی راحت میشه روند مبارزه رو تغییر داد.
- تجربه‌ی مولتی پلیر بازی کاملا توی این نسخه ریحن فری شده و تمام بازیکنان از سرتاسر جهان، می‌تونن به هم وصل بشن و بازی رو با هم تجربه کنن...پس از نظر پیدا کردن پلیر خیالمون باید راحت باشه (مخصوصا با اعتیادی که ژاپنیا به MH دارن :D)
- [طبق تجربه بتا] وضعیت سرورها در بتا بسیار مناسب بود و خیلی راحت در عرض چند ثانیه می‌شد یه Squad تشکیل داد و شروع به شکار کرد.

بازی 6 بهمن برای PS4 و Xbox One و در پاییز 2018 برای PC عرضه میشه. اگه کسی قصد تهیه بازی رو در روزهای ابتدایی داره، همین‌ جا اعلام کنه و id خودشو بزاره که همه بتونن راحت یه گروه تشکیل بدن. منم سعی می‌کنم تو این روزهای پایانی که به عرضه مونده یه سری اطلاعات تکمیلی راجب اسلحه‌ها، هیولاها و روش‌های مبارزه توی تاپیک قرار بدم که همه با آمادگی بریم سراغ بازی <:-P

آخرین ویرایش:

FUTURE

Endure & Survive
کاربر سایت
Aug 20, 2014
4,587
نام
Alireza
بازی با شیپ 6 میلیون نسخه‌، رکورد سریعترین فروش رو در تاریخ Capcom زد! راستش تعجب کردم چون کپکام IP محبوب کم نداره...فروش این نسخه‌ با نسخه‌های قبلی اصلا قابل مقایسه نیست. بعد از این موفقیت فک نکنم کپکام بره دوباره MH انحصاری واسه نینتندو بزنه :D کپکام گفته بود قراره بازیو واسه ماه‌ها ساپورت کنه ولی با این وضعیت فک کنم کسی که بازیو میخره یه چند سالی با آپدیت‌های رایگان و DLC‌ها صفا کنه <:-Pمگه اینکه کپکام خودزنی کنه و یه جورایی مثل قضیه بانجی و Destiny 2، با سیاستاش پلیرای خودشو فراری بده...که بعید می‌دونم.
کلا بازی به دلیل محتوای خیلی زیادش و اینکه روی مهارت و تمرین تاکید داره، واسه افرادی که میخوان یه بازی بخرن و چند سال با خیال راحت ازش لذت ببرن، گزینه‌ی فوق‌العاده‌ای هستش. مخصوصا بخاطر اینکه وقتی از اسلحه رو عوض می‌کنید، کلا انگار یه بازی دیگه رو در حال تجربه هستید.
من از همون لحظه‌ی اولی که بازیو شروع کردم تا الان دارم با اسلحه‌ی Insect Glaive بازی می‌کنم (که فک کنم 50 ساعت شده :D) و اصلا یه لحظه هم ازش خسته نشدم...فک کنم 100 ساعت باهاش سپری کنم بعد برم سراغ اسلحه‌ی بعدی :D
فقط استفاده از این اسلحه‌های دوربرد خیلی زیاد شده بین بازیکنا... دیشب رسما بین هر 4 نفر، سه نفر از Bow Gun یا Bow داشتن استفاده می‌کردن :| چون خودم فقط در حد امتحان ازشون استفاده کردم، نمیدونم قضیه چیه ولی یکمی به مانسترها نزدیک‌تر بشید، گاز نمی‌گیرن خیلی!! :D

آخرین ویرایش:

blechh

کاربر سایت
Jul 25, 2013
3,593
نام
حسین
فقط استفاده از این اسلحه‌های دوربرد خیلی زیاد شده بین بازیکنا... دیشب رسما بین هر 4 نفر، سه نفر از Bow Gun یا Bow داشتن استفاده می‌کردن :| چون خودم فقط در حد امتحان ازشون استفاده کردم، نمیدونم قضیه چیه ولی یکمی به مانسترها نزدیک‌تر بشید، گاز نمی‌گیرن خیلی!! :D
دلیلش هم سادس چون هم کار باهاشون راحت تره و هم این که چون فاصلت از مانسترها بیشتره راحت تر میتونی جاخالی بدی
من خودم اول با تیرکمون بازی میکردم بعدش رفتم سراغ شمشیر و سپر انصافا لذت سلاح سرد بیشتره:D مخصوصا که حالت شارژی هم داره:D
این سلاحی که میگی من باهاش کار کردم حقیقتا سلاحش خیلی رو مخه:D شاید چون کار باهاشو بلد نیستم فعلا تصمیم اینه بعد از سپر و شمشیر برم سراغ دوال بلید اپگریداشون که خیلی چشم نواز بود:-"

kamkar

کاربر سایت
Oct 19, 2006
434
دوستان Affinity چیه؟
میخوام یه شارژ بلید با المنت یخ بسازم، هم زیر شاخه bone tree هم ore tree این ارتقا رو دارند، تنها فرق عمده شون در پارامتری به اسم Affinity ه.
بعضی سلاح ها 10% هستند، بعضی 0 و بعضی -10%

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
دلیلش هم سادس چون هم کار باهاشون راحت تره و هم این که چون فاصلت از مانسترها بیشتره راحت تر میتونی جاخالی بدی
من خودم اول با تیرکمون بازی میکردم بعدش رفتم سراغ شمشیر و سپر انصافا لذت سلاح سرد بیشتره:D مخصوصا که حالت شارژی هم داره:D
این سلاحی که میگی من باهاش کار کردم حقیقتا سلاحش خیلی رو مخه:D شاید چون کار باهاشو بلد نیستم فعلا تصمیم اینه بعد از سپر و شمشیر برم سراغ دوال بلید اپگریداشون که خیلی چشم نواز بود:-"

این اولین اسلحه ایه که من برداشتم و بعد 30 ساعت بازی تازه فهمیدم چطور کار میکنه.
Insect blade رو فقط به خاطر این برداشتم که بپرم رو کله هیولاها، بعدا فهمیدم با حشره میشه اسانس گرفت. هر عضو از هیولا یه اسانس داره (حمله/دفاع/سرعت/ جون)
اگر 3 اسانس رو بگیری (حمله/دفاع/سرعت) رو با هم بگیری به حداکثر قدرت سلاح میرسی و دهن هیولا سرویس میشه. انیمیشن هاش هم خیلی قشنگه.

• Like
Reactions: FUTURE

blechh

کاربر سایت
Jul 25, 2013
3,593
نام
حسین
دوستان Affinity چیه؟
میخوام یه شارژ بلید با المنت یخ بسازم، هم زیر شاخه bone tree هم ore tree این ارتقا رو دارند، تنها فرق عمده شون در پارامتری به اسم Affinity ه.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

این اولین اسلحه ایه که من برداشتم و بعد 30 ساعت بازی تازه فهمیدم چطور کار میکنه.
Insect blade رو فقط به خاطر این برداشتم که بپرم رو کله هیولاها، بعدا فهمیدم با حشره میشه اسانس گرفت. هر عضو از هیولا یه اسانس داره (حمله/دفاع/سرعت/ جون)
اگر 3 اسانس رو بگیری (حمله/دفاع/سرعت) رو با هم بگیری به حداکثر قدرت سلاح میرسی و دهن هیولا سرویس میشه. انیمیشن هاش هم خیلی قشنگه.
امروز سر جریان حرفت بیخیال شکار مانستر شدم رفتم بخش تمرین تا کار با این اسلحه رو یاد بگیرم
دقیقا یک ساعت میخکوب چسبیدم تا جریانش رو بفهمم باید بگم واقعا سلاحش میخکوب کنندس
اون حشره ای که همراهته باید بهش دستور بدی تا سه جایه مختلف مانستر رو نشونه گذاری کنه و برگرده پیشت تا قدرت اسلحت ماکس بشه اون زمان قدرت اسلحت خیلی زیاد میشه تازه میتونی به حشرت دستور بدی یه جایه خاص رو دوباره نشونه گذاری کنه که اینطوری حتی دمیج بیشتری هم بده یه حشره دیگه هم داره که نشونه ای که میذاره بجای دمیج به مانستر به تو هیل میده
ولی من فعلا میچسبم به دوال بلید و شمشیر و سپر:D اواسط بازی میرم سراغش

• Like
Reactions: FUTURE

robb stark

کاربر سایت
May 3, 2013
2,845
نام
ایلیا
این مانستر Barroth رو چجوری باید زد؟پوستش ضد ضربس چندبار کشوندمش سمت سنگا خورد بهشون افتاد زمین میشد شکمشو زد که دمیج میخورد!راه دیگه ای داره؟

blechh

کاربر سایت
Jul 25, 2013
3,593
نام
حسین
این مانستر Barroth رو چجوری باید زد؟پوستش ضد ضربس چندبار کشوندمش سمت سنگا خورد بهشون افتاد زمین میشد شکمشو زد که دمیج میخورد!راه دیگه ای داره؟
نگاه کن این بازی یه قسمت خیلی مهم داره به نام ecological research که تو astera یا همون بیست میتونی پیداش کنی که با جمع کردن موی بدن مانستر ها یا ردپاشون و قسمت های دیگه ارتقای لول پیدا میکنه و زمانی که به لول یک یا 2 برسه نقطه ضعف مانسترها رو نشونت میده همینطور این که به چی حساسیت دارن به چی مقاومن دیگه خودت خوب میدونی این چیزها رو
این مانستر هم فقط دست ها و دمش دمیج خوب میخوره و همینطور شکمش که البته باید بخوره زمین نقظه ضعفش هم تیر سمی یا اتیشی هست اگه فقط با سلاح سرد کار میکنی و اولاشی که فقط به همون دست و دمش دمیج بده بعدا میتونی سلاحی با المنت اتیش یا سم بگیری و پدرشو دربیاری:D
البته اینو بگم بقیه بخش های بدنش با دمیج سنگین یا همون شارژ مود سلاح سرد یا حالت دراگون تیرکمون میشکنن و میتونی به اونجا هم دمیج بدی که بعدا حتما نیازت میشه چون اگه اونجاها رو بشکنی بعد از کشتنش بهت اعضای همون قسمت رو میده که میتونی برا ساخت سلاح یا ارمور ازش استفاده کنتی
پ.ن: تمامیه این بخش ها در قسمت hunter notes در منویه بازی قابل دسترسی هست:D لازم نیست همش بری پیش طرف:D

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: robb stark

FUTURE

Endure & Survive
کاربر سایت
Aug 20, 2014
4,587
نام
Alireza
دوستان Affinity چیه؟
Affinity درصدی هستش که نشون میده چند درصد احتمال داره که سلاحت پایین‌تر یا بالاتر از چیزی که دمیج داره، صدمه وارد کنه...مثلا اگه اون درصد -50 بود، یعنی 50 درصد مواقع سلاحت کمتر از چیزی که باید دمیج وارد می‌کنه...برعکس مثلا اگه +80 بود، یعنی 80 درصد مواقع سلاحت بالاتر از دمیج خودش رو به هیولاها وارد می‌کنه. کلا وقتی درصدش دور و بر 20 یا 30 باشه خیلی چیزی مهمی نیست ولی اگه نزدیک به 50 یا بالاتر باشه، حتما باید بهش توجه بشه.
اوایل رو مخه ولی بعد از یه مدتی خیلی استفاده ازش فان میشه...میتونی انقدر روی هوا مانور بدی که هیولای بیچاره سرسام بگیره :D واسه کشتن هیولاهای بال‌دار هم خیلی بدرد می‌خوره + شانس Mount کردن مانسرها هم باهاش بیشتره.

• Like
Reactions: kamkar

trust n1

کاربر سایت
Jun 11, 2009
790
نام
فرشید
دوستان بازیش از نظر گیم پلی و گرافیک چطوره راستش من زیاد سبک ار پی جی دوست ندارم اما یک بازی تو مایه هورایزن زیرو دان اگر باشه حرف نداره و سوال اخر اینکه بازی داستان خوبی هم داره ؟

blechh

کاربر سایت
Jul 25, 2013
3,593
نام
حسین
دوستان بازیش از نظر گیم پلی و گرافیک چطوره راستش من زیاد سبک ار پی جی دوست ندارم اما یک بازی تو مایه هورایزن زیرو دان اگر باشه حرف نداره و سوال اخر اینکه بازی داستان خوبی هم داره ؟
این بازی از زمین تا اسمون با هورایزن فرق داره هورایزن فقط اسمش ار پی جیه در حقیقت یک بازی اکشنه که یک سری خیلی کوچیک از المان های ار پی جی رو گرفته
این بازی از اون ار پی جی های اصیله از اونا که با اعصابت بازی میکنه:D
در اخرم بازی اصلا داستان نداره یعنی داره ولی نابوده:D این بازی اصلش شکار مانستره
ولی یکی دوتا ویدئو تو یوتیوب ببین شاید خوشت اومد

• Like
Reactions: trust n1

NoctisSasuke

کاربر سایت
Sep 24, 2011
5,016
نام
Farshad
:D

این حرفت رو بر اساس تجربه اخیرت میزنی یا از اول کلا؟ D:

چون بعد آپدیت چند روز پیش که گند زدن به Slicing ammo (کار خوبی کردن) دیگه فکر نکنم ملت بریزن تفنگ بردارن

قبلا چون Slicing ammo نرف نشده بود OP ترین سلاح بازی بودن من خودم نرگیگانته رو با این حدود 5 دقیقه ای زدمش

ولی الان هم تعداد آیتم قابل حمل تو item pouchت برا کرفتش رو نصف کردن هم 20-30 درصد دمیجش رو کم کردن هم به جای 7 تا انفجار 5 تا انفجار میکنه کلا زدن پوکوندنش D:

راجع به اون آقای صفحه پیش هم بیخیالش بابا D: یکی از پر طرفدار ترین سری بازیای دنیا توی ژاپن رو با نظراتش نابود کرد رفت D:

خودش نمیتونه یه Large monster اوایل بازی رو بزنه فکر میکنه مشکل از بازیه D:

NoctisSasuke

کاربر سایت
Sep 24, 2011
5,016
نام
Farshad
دوستان Affinity چیه؟

همون Critical chanceئه

• Like
Reactions: kamkar

NoctisSasuke

کاربر سایت
Sep 24, 2011
5,016
نام
Farshad
من که تا الان بیشترین لذت رو با تیرکمون میبرم D: مخصوصا Dragon Pierce که میزنی

مثلا سر مبارزه با Xeno که 2 کیلومتر اندازشه وقتی از صورتش تا دمش رو با Dragon میزنی اون دمیج وحشتناکی که بهش وارد میکنی و اون افکت صداش آدم رو از هر نظر ارضا میکنه D:

میخوام برم تو کار Gunlance

• Like
Reactions: Morgoth Bauglir

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر